Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) carl18 válasza miazmá (#18000) üzenetére


carl18
addikt

Az új X50-es kártya 100% hogy nem lesz a GTX 1070 szintjén, valahol a GTX 1060 szintje körül fog tanyázni.

Bár nekem amíg el nem adtam a GTX 1050-et maximálisen elég volt 1680X1050 felbontáson, azokkal a játékokkal amiket én játszottam. Azért az NFS Payback már nem ment olyan tökéletesen, de az nem is tetszett csak teszt erejéig próbáltam ki.

2019-ben már van idáig 2 játék ami valóban érdekelni fog engem, egyik a Dead Or alive 6 a másik a Digimon Survive. De egy Age Of empires 4-et is szívesen kipróbálnák, a zombis játékokkal meg már a hócipőm tele van ezer megy egyszer megkaptuk már őket. Örülnék ha végre nem csak önmagában a grafikára mennének rá, hanem teljesen új játékmenetet kapnánk.

Talán még a Sims 5 ami ha megjelenik és a GTA 6 ami biztos fog engem érdekelne. Minden esetre amíg az i5-3470 elég addig nem is fogom cserélni :D

Sajnos a Needforspeed széria nekem csalódás, az utolsó nfs amit szerettem az a Pro street volt.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#18002) VTom válasza Crytek (#17999) üzenetére


VTom
veterán

De, pont a reduxot toltam. Vedd le róla az SSAA-t, esetleg nézz utána, hogy mi az, ha nem tudod.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#18003) Crytek válasza VTom (#18002) üzenetére


Crytek
veterán

Tudom mi az de maxról volt szó így a redux sokkal szarabbul fut mint a Mafia 3 csutkán

Next PC Upgrade: 2022

(#18004) VTom válasza Crytek (#18003) üzenetére


VTom
veterán

Rendben.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#18005) smc válasza Crytek (#18003) üzenetére


smc
addikt

Lol...
Látom érted a lényeget..
De mindegy is, attól még a mafia egy förtelem úgy ahogy van, nem megy semmin normálisan de legalább csúnya. A metro meg egy nagyon korrekt játék ha kicsit magas is a gépigénye, de legalább be lehet lőni szinte bármin játszhatóra manapság meg főleg.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#18006) VTom válasza smc (#18005) üzenetére


VTom
veterán

Ne bátorítsd! :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#18007) b. válasza Crytek (#17979) üzenetére


b.
félisten

már most is van hozzá köze és Microsoft pontosan ezért erőlteti az ARM architektúra megfelelő támogatását, ami rohadtul nem tetszik Intelnek, mert ők az X86 egyértelmű kizárólagosságára törekednek desktop/ lapos fronton.. egyenlőre a fordító elvisz elég sok energiát, de egy szabadjára engedett 3-4 Ghzn járatott ARM bizony igencsak megfelelő ellenfél lesz a jövőben és ehhez hozzászámolod azt, hogy nem lesz megkötve a GPU -CPU együttműködése a z x86 licencek miatt azt fogja eredményezni, hogy egy adott Nvidia VGA ARM CPU val párosítva gyorsabb lesz játékok alatt mint X86 CPU val.
Ez már akár most is bekövetkezhetne,de még hiányzik a megfelelő szoftveres támogatottság, de ami késik nem múlik, főleg ha a 64 bit is natívan és evidensen menni fog ARM architektúrán erre már jó példa lesz a debütáló Artisan Physical 3 Ghz-n ketyegő magokkal.Szerintem ez egy járható út lehet a fejlődésre és talán ezzel kikerülheti Nvidia az Intel által bevezetésre kerülő korlátozásokat .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18008) Crytek válasza b. (#18007) üzenetére


Crytek
veterán

Jól hangzik amit leírtál....
Álom csupán. Majd hirtelen mindenki arm-re fog PC-s játékot fejleszteni igaz? Te se gondoltad komolyan.

Next PC Upgrade: 2022

(#18009) Jack@l válasza b. (#18007) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem lesz gyorsabb, mert eleve az arm IPC-ben is gyengébb mint egy intel x86, mhz-ben meg főleg. A jobb cpu-gpu együttműködés sincs meg amíg külön van a gpu-n a gyorsabb ram. (ha meg nincs külön akkor a ddr4 tetű lassú)
Jó példa erre a mostani konzolgeneráció, ott meg van minden az elvileg szuperjó integrációhoz mégis egy szutyok ahhoz képest amitt beharangoztak róla sok évvel ezelőtt. (semmivel nem lett jobb mint egy hasonló kaliberű pc, 4 magos proci + amd 7850)
Linuxon már jó ideje csinálhatnának játékokat arm-re vulkannal, de nem tolonganak velük.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#18010) Abu85 válasza Jack@l (#18009) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy milyen magot használsz. Egy Cortex-A76, már erősen az AMD és az Intel friss magjai környékén van. Persze ennek a hátránya, hogy a fogyasztása is jelentősen megnő, de nyilván a teljesítmény nincs ingyen. És ebbe már lehet valamekkora SVE-t is rakni, mert ARMv8.2a az ISA.

Az ARM host processzor mindenképpen segítene az NV-nek egy lapalapú memóriamenedzsmentet biztosítani PC-re, mert tudnák támogatni a GPU-ból az ARM memóriamodelljét. A többi annyira még nem fontos, de mondjuk a Microsoft-féle Tiled Resources Tier_4-re már NVLink kell nekik is, azt pedig nem fogja támogatni az AMD és az Intel, tehát muszáj maguknak gondoskodni róla. Az AMD és az Intel arra fog törekedni, hogy a saját GPU-juk legyen ott a CPU mellett a tokozáson, a saját memóriakoherens összeköttetéseikkel (GMI és UPI ugye).

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18011) b. válasza Crytek (#18008) üzenetére


b.
félisten

Miért kellene arra fejleszteni? :F :F ARM kompatibilis a Dx 10-11-12 verzióival sajár drivereiket pedig úgy csiszolják ahogy akarják és ebben nvidia és Microsoft is támogatja őket. jelenleg az arm magok gyorsabb fejlődést mutatnak, mint az X86 társaik és egyre olvad az előnyük. idén 3 Ghz jövőre 4 GHz és fejlettebb architektúra.

Jack@l:
Abu leírta a lényeget a memóriamenedzsmentet meg tudnák oldani, saját összeköttetést használnának, nem lenne szükség PCIE alapú kapcsolatra. Nvlink gyorsabb amúgy is és kevesebb memóriával( kisebb fogyasztással/olcsóbb kiépítéssel) gyorsabban tudna együtt működni, mint most. Ráadásul ne felejtsd el ,amit már többször leírtam több fórumon, Intel kezében vannak, olyan szabványok amiket vagy meghagynak vagy nem. Tehát ha lecsökkentik a PCIE sávok számát akkor nvidia kb lehúzhatja a rolót a dedikált 1180Ti vel és sajnos erre megvan minden esély, mert Intel is saját GPU-t fejleszt és AMD is ugye itt nyomul, saját szabványokkal.
A konzolokat felesleges idekeverni, nem is értem. Egy ARM nvidia APU ugyan olyan gyors tudna lenni, mint most a jaguar magok.2.1 Ghz-n járnak a PS4 pro esetében amit már ARM is megcsinál simán, sőt ők specifikációval 3 Ghz-t ígérnek lényegesen kisebb fogyasztással.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18012) Abu85 válasza b. (#18011) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az alkalmazások többnyire bináris formában vannak szállítva, tehát oké, hogy magában az OS-en belül az UWP és az alatta futó komponensek megfelelnek annak, hogy az ARM-on működjenek, a forráskódot így is le kell fordítani ARM-ra. Mondjuk persze ez a legkevesebb, csak meg kell tenni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18013) b. válasza Abu85 (#18012) üzenetére


b.
félisten

na igen de nem fejleszteni kell rá, csak dolgozni vele. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18014) Jack@l válasza b. (#18011) üzenetére


Jack@l
veterán

Most jön ki a PCIE4 dupla sávszéllel, ugyanannyi sávval. jövőre az 5 megint duplázva. Nem csökkent itt senki semmit. Azon a kütyün is már az van amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#18015) Crytek válasza b. (#18011) üzenetére


Crytek
veterán

Eddig nem sokan kapkodtak ezügyben.... Várjuk a jövöt... Kb ez is olyan hamar lesz itt mint a különálló VGA-k kihalása ,hogy ezer éve beszélik de semmi jele hogy létezne a jelenség... Nos az arm is ilyen egyelőre...

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#18016) Abu85 válasza Jack@l (#18014) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A memóriakoherencia hiánya a gond. Az NVLink, a GMI és az UPI nem véletlenül memóriakoherens. Önmagában nem lenne ebből baj, ha megegyeznének a gyártók egy szabványban. Például a CCIX tökéletes lenne a PCI Express helyére, de valamiért egyik gyártó sem érdekelt abban, hogy a jövőben a hardvereiket keverhetővé tegyék. Emiatt mindenki csinált magának saját interfészt, és cserébe a másikét nem is támogatják.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18017) b. válasza Jack@l (#18014) üzenetére


b.
félisten

Kevered a dolgokat és ez sajnos elég naív elképzelés.Elég kevés esélyt látok a jövőre nézve ( mondjuk 4-5 év múlva ) hogy a jelenlegi formában megmaradjon a dedikált GPU CPU vonal gaming szegmensben.
Nvidia kényszer pályán van a jövőre nézve,mert nem fogják egymás megoldásait támogatni, erről szól a versenypiac sajnos. Saját megoldásaikat fogják nyomatni, azaz vegyél Intel CPU-t intel GPU val és ugyan ez igaza Vörösökre is.Szóval ezért örülök, hogy ARM ilyen erősen fejleszt és ott lohol Intel nyakában és hogy Microsoft Intel legnagyobb bánatára támogatja őket mert amúgy ez a topik lehúzhatja a rolót pár éven belül, legalább is gaming szegmensben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18018) Jack@l válasza b. (#18017) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem keverek én semmit. Nincs kényszerpálya, pusztán józan paraszti ésszel nézve sincs semmi jel arra hogy megtennék. Azért mert intel csinált egy demo procit kicsit erősebb igp-vel, attól még kelleni fog a jövőben sokkártyás rendszerhez pci busz.
Nem csak vga-khoz, hanem ssd-től a hálókártyáig mindenhez. A raytracinghez, ai-hez főleg és azt tolja most az nvidia (is) ezerrel. (csak nem olvasol ph-n ilyenről)
Intel is dgpu fejlesztésébe kezdett.
ARM legalább 5 évre van az inteltől, alsó kategóriában fog majd talán jövőre versenyezni a celeronokkal.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#18019) b. válasza Jack@l (#18018) üzenetére


b.
félisten

ebből szinte semmi nem igaz sajnos amit leírtál föleg az ARM 5 éves lemaradását vizionálni,mikor sok szempontbol már Intel elött járnak. de ezt itt hagyjuk is annyiba.Abu el tudná neked jobban is magyarázni ezt, mint én de nem akarok ebben a topikban a témába jobban belefolyni.Én olvasok sok más oldalt is és tudom a raytracinget is meg hasonló csak ennek abszulút nincs köze a témához szintén, azt se tudom honnan keverted ide. Mindegyik gyártónak meg lesz / van a saját raytracing eljárása a Microsoft felé, ez sem egy egységes elképzelés, kivéve annak, hogy végeredmény szempontjából minek kell megfelelniük, de ennek végrehajtása megint gyártó szintű megoldást kíván, csak úgy mint az egybetokozott hardverekkel bejövő jövőkép,amiben sok általad is felsorolt eszköz egy fedél alatt fog muzsikálni,söt,még a memoriát is betolják alá pár éven belül.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18020) Abu85 válasza Jack@l (#18018) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ARM már nagyon közel van. Mondom, hogy a Cortex-A76 egy AMD/Intel csúcsmagjait megközelítő fejlesztés. Ezzel már az AVX-re is lehet reagálni, ami az ARM-nál az SVE. Csak ugye a korábbi magokba ezt nem lehetett beépíteni. És az SVE az olyan, amitől eléggé fosik az Intel és az AMD is, mert a kialakítása miatt csúnyán körbe tudja húgyozni az AVX-et. Szóval az az 5 év jó lesz 5 hónapnak. Majd a Fujitsu Post-K projektje fogja megmutatni, hogy milyen bivalyerős az ARM koncepciója. Szimplán CPU-ból kitolják 2020 után az exaflops-ot. A többiek ehhez gyorsítózni fognak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18021) mobal válasza Abu85 (#18020) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Most akkor eljutunk odáig, hogy az arm megcsinálja a 25 watt tdp-s 9900k-t? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18022) Crytek válasza mobal (#18021) üzenetére


Crytek
veterán

Dehogyis ...ugyanúgy 95 watton 3x lehugyozza aztatot mindezt ugy hogy egy 980ti szintű nv igp lesz a szívében :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#18023) b. válasza mobal (#18021) üzenetére


b.
félisten

Ha erdekel,ezt olvasd el mit tud az A76.Közben megtaláltam a PH cikket is.
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18024) Abu85 válasza mobal (#18021) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekik is zabálni fog, ha lesz teljesítménye.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18025) Televan74 válasza Abu85 (#18020) üzenetére


Televan74
nagyúr

És mikortól lehet ez a csodát asztaliba betenni? Tehát mikor lesz mindenki számára elérhető termék? Mert ez lenne a fontos. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18026) Abu85 válasza Televan74 (#18025) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Cortex-A76-ot nagyon a szerverekbe tervezték, tehát nem valószínű, hogy annyira sok telefonban elérhető lesz. Az PC-be behozhat egy módosítást rá a Qualcomm.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18027) Oliverda válasza Abu85 (#18026) üzenetére


Oliverda
félisten

"A Cortex-A76-ot nagyon a szerverekbe tervezték"

Az ARM biztosan nem:

Ezt a magot elsősorban PC-hez tervezték, de 5-3 nanométeren akár tabletbe vagy okostelefonba is betehetik majd, ha addig nem jön jobb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18028) Dare2Live válasza Abu85 (#18026) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"tehát nem valószínű, hogy annyira sok telefonban elérhető lesz."

Nem úgy volt, hogy 35%os teljesítmény növekedés meg 40%al kissebb fogyasztás? Az nagyon nagy előrelépés, még ha 7nmet ki is huzzuk és hülyék lennének nem mobilba rakni? Vagy milyen ok miatt ne raknák mobilba?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18029) Abu85 válasza Oliverda (#18027) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És a laptopokban található magok honnan származnak az Intel és az AMD palettáján belül?

(#18028) Dare2Live: Az nem tisztán fogyasztás, hanem egy hatékonysági tényező. Ha tisztán fogyasztás lenne, akkor power consumption lenne odaírva.

A Cortex-A76 elsődlegesen egy szerverekbe szánt megoldás, amit persze lehet bárhova rakni, de a teljesítménykarakterisztikája, illetve az SVE-re vonatkozó támogatása a célt egyértelművé teszi. A mobil azért kérdéses, mert az ARM nagyon gyorsan fejleszt, és mire eljut egy cég oda, hogy a Cortex-A76 ideális lesz a fogyasztás szempontjából mobilba, addig már lesz egy még jobb mag ide. Ugyanez volt a Cortex-A55-tel is, nagy váltás, szerverekhez tervezett dizájn, és nem is nagyon alkalmazták mobilba, mert gyorsan jött a helyére jobb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18030) gbors


gbors
nagyúr

Elég nagy ez az oldal, biztos van benne ARM CPU topik is. Hint, hint ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18031) b. válasza gbors (#18030) üzenetére


b.
félisten

valahol most is az nvidia jövőbeni kártyáiról illetve lehetőségeiről beszélgetünk, alapjaiban innen indult el a dolog.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18032) Crytek válasza b. (#18031) üzenetére


Crytek
veterán

Az már ARMVIDIA lesz.... szerintem mi már nem éljük ezt meg. viccen kivül

Next PC Upgrade: 2022

(#18033) carl18


carl18
addikt

Ez az új arc cpu nem semmi előrelépés lesz, nyilván való hogy mind az intel mind az amd évek óta elégé belassult fejlődés terén. Az ARM meg jön előre mint az özönvíz, szóval pár éven belül simán betörhetnek a piacra. De egy otthoni nettezős filmnézős gépbe is simán jó volna főleg ha minimális volna a fogyasztás.

Persze szerintem az intelnek sok pénze, és minden követ meg fog mozgatni hogy megtartsa piac vezető pozicióját.
Bár már az intel maga is tudja hogy a jelenlegi fejlődés már nem tartható fent túl sokáig.

Jön 2020-22-ben egy 7 nanométeres új generációs cpu , egyenlőre Sapphire Rapids néven ismert. Állítólag a fölösleges dolgokat kiherélik a cpu-ból erre nagyon kíváncsi leszek.

Még jön jövőre a Ice lake, utána Tiger lake és ezek után a 12. Generáció meg a Sapphire Rapids lesz :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#18034) gbors válasza b. (#18031) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, az ARM-ről beszélgettek, egy teljesen bizonytalan jelentőségű nVidia-hoz való kapcsolódás ürügyén. Ennyivel a BMW-kről is folyhatna a téma...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18035) Yutani válasza carl18 (#18033) üzenetére


Yutani
nagyúr

AMD most gyorsult be nemrég. Miről teccik beszélni a Károlyka bácsinak? :D

#tarcsad

(#18036) b. válasza gbors (#18034) üzenetére


b.
félisten

Szerinted .Szerintem meg nagyon is fontos nvidia szempontjából az ARM dekstop vonalra való belépése innen indultunk, az más, hogy elment utána csupán az ARM ra vonatkozó beszélgetésbe.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18037) smc válasza b. (#18036) üzenetére


smc
addikt

Az NVIDIA éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#18038) carl18 válasza Yutani (#18035) üzenetére


carl18
addikt

Jó igaz ez tény az amd mostanság fel van fegyverkezve, de mi lesz akkor ha elfogy a zen széria :D
Eldurogtattja az összes zen szériát, utána mi jön?

Jövőre jön a rendes Zen 2, utána Zen 3 és 5 ( 4 Kimarad a babonák miatt)

De semmi baj ha van a gyártok között egy kiélezett harc, legalább van választék :D

Régen is mindig csodálkoztam miért csak 2 cpu gyártó van piacon, tök jó volna volna 4-5 fajta :D
Főleg ha a kisebbek olcsóbban adnának korrekt teljesítményt :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#18039) b. válasza smc (#18037) üzenetére


b.
félisten

Próbáltunk szakmai keretek között beszélgetni és találgatni az Nvidia jövőbeni lehetőségeiről ami lehetséges , hogy az ARM dizájnban teljesedik ki.[link][link][link][link]
Pontosan az Nvidia jövőjéről beszélgettünk, még ha ez nem is olyan egyértelmű és voltak kitérők.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18040) Joshi válasza carl18 (#18038) üzenetére


Joshi
titán

"Régen is mindig csodálkoztam miért csak 2 cpu gyártó van piacon, tök jó volna volna 4-5 fajta"
Azért mert nem egyszerű cpu-t tervezni és gyártani, hamar csődbe mennének a kisebb cégek.

(#18041) b.


b.
félisten

Nvidia at Gamescom 2018 (Nvidia GTX 1180 & Shadow of the Tomb raider DEMO) Spectacular Surprise

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18042) huskydog17 válasza b. (#18041) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ez egy kiváló alkalom lenne az NV számára, hogy az új Tomb Raider-rel demózza az új generációt, hiszen náluk ez a game lesz a húzócím és ugye szeptember közepén megjelenik a játék. Tippem szerint az NV ehhez a játékhoz fogja igazítani az új generáció startját. Szintén tipp részemről, hogy augusztusban megtörténik a formális bejelentés, illetve leleplezés, majd szeptember első felében megkezdődik az árusítása az új generációnak.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#18043) hokuszpk válasza carl18 (#18038) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Régen is mindig csodálkoztam miért csak 2 cpu gyártó van piacon, tök jó volna volna 4-5 fajta :D"

volt regen tobb is, Via, Cyrix, 486 -os procit gyartott az IBM es a TI is. lemorzsolodtak a versenyben.
a P3 korszakban volt szerencsem korabeli 800Mhz -s VIA procihoz, nem fogyasztott sokat, de legalabb lassu volt, mint az L2 cachementesitett Celeron 266.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18044) Dare2Live válasza Abu85 (#18029) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jogos. Akkor 40%al jobb perf/watt.

A75 teljesítményre helyezte a hangsúlyt uakkora perf/watt mellett. Ehez képest a 40%al jobb perf/watt elég jó mobilba.

"Ugyanez volt a Cortex-A55-tel is, nagy váltás, szerverekhez tervezett dizájn, és nem is nagyon alkalmazták mobilba, mert gyorsan jött a helyére jobb."

khm A jelenlegi top soc snapi 845ben Cortex A55 van. Exynos 9810? A55.
Hirtelen wikiről: "ARM has stated the A55 should have 15% improved power efficiency and 18% increase performance relative to the A53."
és mi gyorsabb/jobb jött a helyére?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18045) VTom válasza huskydog17 (#18042) üzenetére


VTom
veterán

Amik ha tényleg élbányászok, ahogy Abu mondta, talán decemberben láthatunk is belőlük párat a boltok polcain. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#18046) carl18 válasza hokuszpk (#18043) üzenetére


carl18
addikt

Én 2005-től 12 évesen szálltam be a pc piacra :D Akkor kaptam az első számítógépem :D

Még mikor ovodás voltam, régi haveromnak volt egy dosos laptopja amin játszottunk 1998-2000 táján lehetett ez, rajta volt a Stunts stb ...+ Akkoriba élte csúcs formáját a sárga kazettás nintendo korszak, azzal csapatam 6-9 évesen sokat :D

Igen a Via most is visszajöhet lassan a piacra, de a fő piacuk tudtommal kína lesz egyenlőre. De az ARM már lehetséges hogy hogy 3. Gyártó legyen a cpu fronton, ráadásul ha 5 wattból ekkora teljesítményt hoznak ki, bele se merek gondolni 25 wattból milyen fogyasztást sajtolnának ki :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#18047) Oliverda válasza Abu85 (#18029) üzenetére


Oliverda
félisten

Ööö...tehát amiért az Intel és az AMD ugyanazt a magot használja szerverben és PC-ben, ezért az ARM bevallottan PC-hez tervezett magja valójában szerverekhez készült? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18048) Abu85 válasza Oliverda (#18047) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan. Az AMD és az Intel nagyobb magjai sem igazán PC-hez készültek, hanem a szerverbe. Mi csak megkapjuk ezeket. Az ARM sem igazán a PC-re szabja ezeket, hanem a szerverbe.

(#18044) Dare2Live: A Cortex-A57 jött nem sokkal utána.

(#18046) carl18: Ők továbbra is csak processzortervezők. Az Intel és az AMD versenytársa leginkább a Qualcomm és az NVIDIA lehet. A Qualcomm már az, és ezekre az alapokra simán építhet az NVIDIA. A Microsoft a szoftveres hátteret úgy építette fel, hogy az ARM-ra fókuszáljon, vagyis jöhet annyi versenyző, amennyi akar. Az 5G-t érdemes itt kihasználni. Ugyan ilyen modeme az NV-nek nincs, de a Qualcommnak igen, és bár az integráltság nekik mindenképpen előny, az NV lehet üzlettárs, ha fizetnek, akkor ugyanúgy kapnak modemet, ahogy az AMD, mert ugye ők is a Qualcommtól fogják venni. Erre a lehetőségekre nyugodtan rá lehet repülni az NV-nek. Ez egy soha vissza nem térő alkalom. Meglepődnék, ha kihagynák.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18049) Jack@l válasza b. (#18019) üzenetére


Jack@l
veterán

Az nvidia jövője és a pci express kihalása vagy visszaszorulása volt nagyjából a téma amiről beszéltük. A jövő, vagy pár éve a jelen miatt nem fog kihalni se a dgpu se az nvidia. Csak erőteljesebb lesz sokkártyás rendszerekre az igény. (amit nagy valószínűséggel nem is arm fog meghajtani egy átlagos pc-ben sokáig)
Már 10 éve erre készülnek tudatosan és most fog igazán beérni.

UI: Azt 5 évvel lemaradvát arra értettem hogy egy mai közép-felső kategóriás intel procit kb addigra fognak elérni sebességben. (talán)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#18050) Abu85 válasza Jack@l (#18049) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PCI Express nem fog eltűnni. Egy rakás komponens erre van bekötve. A probléma az vele, hogy teljesítményben marhára kevés lesz egy GPU-nak, nem véletlen, hogy iszonyatosan megindította a tempóboostot a PCI-SIG, illetve nem memóriakoherens az interfész. Ezek miatt a hiányosságok miatt már az NV, az Intel és az AMD is rendelkezik saját alternatívával, amelyek ráadásul nem csak gyorsabbak, de memóriakoherensek is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.