Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) zzola válasza synthattik (#39200) üzenetére


zzola
félisten

Hi.
3x120mm fan van benne (2 be, 1 ki). Ez egy kocka ház, függőlegesen el van választva félbe.
A vrm-rt mivel tudom mérni?
Hogy jól felfekszik-e a hűtő a VGA-n, azt nem tudom, egy zsír új kártya.
Lehet hőmérséklet problémák vannak és egy másik ház kellene?

[ Szerkesztve ]

(#39202) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali,

az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e frissítenem a VGA-m (Gigabyte GTX 970 Gaming G1) BIOS-át?
2014 dec. 14-én vettem a kártyát és azóta nem volt rajta frissítve (pontosabban megvétel óta nem frissítettem) rajta a BIOS-t.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39203) synthattik válasza zzola (#39201) üzenetére


synthattik
aktív tag

Írtad a típust,de ez a fajta van neked?link
Mert ott vannak hőfokok is,és azok olyan 60 körül vannak,amik reálisak is lehetnek.
Vrm-ot szoftveresen semmivel szntem az nv-nél.
Meg kéne nézni levett oldalappal is játék közben,hogy milyenek a hőmérsékletek,és ,hogy akkor is csinálja e az fps droppokat.

(#39204) zzola válasza synthattik (#39203) üzenetére


zzola
félisten

Igen, ez a típus! Oké, leveszem az oldallapot és kipróbálom úgy is!

(#39205) morfondőr válasza Ra's al Ghul (#39202) üzenetére


morfondőr
őstag

Én frissítettem, az égvilágon semmi változást nem vettem észre.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#39206) zzola válasza synthattik (#39203) üzenetére


zzola
félisten

Hát, durván lement a hőmérséklet (CPU-GPU), miután levettem a ház oldalát!
Kisebb visszaesések így is voltak, de nem röccent meg a játék alatt a kép.
Nézhetek másik házat ezek szerint...

[ Szerkesztve ]

(#39207) synthattik válasza zzola (#39206) üzenetére


synthattik
aktív tag

Az a 65 fok gpu résznél mindjárt tetszetősebb,akkor az fps droppok nagyjából meg is szűntek?
Viszont tdp limites a kártya,ha van msi ab,vagy hasonló program,ki kéne rajta tolni a power limitet,bár ezt lehet inkább,csak akkor kéne,ha már meg van oldva a hűtés.
Esetleg 1 linket tudnál a házadról,vagy fénykép is jó.
Hogy vannak a ventik benne?Mert lehet,hogy elég lenne csak azokkal variálni,és akkor nem kéne új ház esetlegesen.
üdv

[ Szerkesztve ]

(#39208) zzola válasza synthattik (#39207) üzenetére


zzola
félisten

A brutál leesés megszűnt! Itt vannak képek a házról!
3x Cooltek CT-Silent Fan 1200 (ez egy ajánlott venti itt PH!-n) van benne, 2 elől (be) és egy felül (ki). Hátulra még lehetne 2x80mm-est betenni (kifelé), de azok olyan kevés levegőt mozgatnak, hogy nem sok értelme lenne. Felülre lett tervezve még egy ki, de az a venti még nem érkezett meg.

MSI AB fent van, azzal monitorozom menet közben.

[ Szerkesztve ]

(#39209) zzola válasza zzola (#39208) üzenetére


zzola
félisten

AB-ben ezt látni, a core temp 79 fok limiten van, lehet emiatt szabályozott le...

(#39210) synthattik válasza zzola (#39208) üzenetére


synthattik
aktív tag

Pedig így nézve ezt a házat,ennek jónak kéne lennie,nem tudom miért reked,akkor meg a levegő.
Ha esetleg lenne elfekvőben hátra még 1 ventid,én még azt is megpróbálnám,nyílván olcsóbb mint másik házat venni.
Kábelmenedzsment,az viszonylag meg van oldva?Mert ha össze vissza lóg minden vezeték,az is fogjatja a cug útját.
(#39209):igen amiatt,meg a tdp is csak 100-on van,de én csak akkor kezdeném kitologatni,ha a hűtés rendben.

[ Szerkesztve ]

(#39211) zzola válasza synthattik (#39210) üzenetére


zzola
félisten

Egy ventim van.
A ház meg ilyen belül.

(#39212) Cs1csó válasza zzola (#39211) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hátra kéne egy venti. Ha jól látom.

(#39213) blu79 válasza zzola (#39206) üzenetére


blu79
addikt

Szia a Gpu-z ben a lila szín az limitáció a hőmérséklet miatt , a zöld a power limit miatt. Msi Afterburnerben kitolhatod a power limitet és a temp limitet maxra . Csinálhatsz egyéni ventiprofilt is és old meg a ház szellőzését :K mindenképp
Ha jól látom hátúl rakhatsz még 2 ventit ... felülre lehet vahy nem? Ha igen oda is tegyél... a procid nem fő meg ? Annak milyen a hőmérséklete?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#39214) zzola válasza blu79 (#39213) üzenetére


zzola
félisten

Felül van 2 hely, de most csak 1 venti van beszerelve. A CPU 75-85 fok között mozog (ez ugye delid nélkül elfogadható a 4770-nél), oldallap levételeután ez is csökkent 7-8 fokot.
Hátulra lehet 2x80mm fan.

A kiigazítást köszi, nem igazán ismerem a GPU-Z-t, fogalmam sem volt a színek jelentőségéről...

[ Szerkesztve ]

(#39215) blu79 válasza zzola (#39214) üzenetére


blu79
addikt

Én biztos raknék ventiket ahová csak lehet, kár hogy nálad alulra nem lehet tenni.... az jól jött volna. :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#39216) synthattik válasza zzola (#39214) üzenetére


synthattik
aktív tag

Az a baj,hogy az a cpu hűtő játék közben,csak a videókártya melegét szívja azért olyan magasak a hőfokai annak is.
Delid nélkül annak a procinak nem hiszem,hogy 60 foknál melegebbnek kéne lennie.
Nálam is k nélküli 4790 van ,50 fok körül mozog játékok alatt,ekkora mhz-en még nem kell delid,mert akkora feszt úgy sem kap,ha csak a lap nem feszeli túl.
De mint írtam raknék hátra is ventit a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#39217) zzola válasza synthattik (#39216) üzenetére


zzola
félisten

Ebbe a házba csak top flow hűtő fér be. A 4790-nek már javították a mag és a kupak közötti paszta problémáját, a 4770 ezen a téren kuka.
Minden esetre köszönöm a segítséget, szerintem hosszú távon csak a ház cseréje oldja meg a problémát!

:R

(#39218) synthattik válasza zzola (#39217) üzenetére


synthattik
aktív tag

Legalább hamar sikerült kideríteni,mi a probléma okozója,azért én még tennék 1 próbát a hátsó ventivel,hogy mennyit javít azért a helyzeten.
Nálam is 2 venti van elől,meg 1 hátul,meg 1 felül,és a hátsón szoktam érezni főként,hogy távozik a meleg.
Az ember ott próbál meg segíteni,ahol tud. :R
Használd egészséggel.
üdv zs.

[ Szerkesztve ]

(#39219) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hello,

tudna valaki linkelni egy útmutatót VGA BIOS frissítéséhez?
Egy GTX 970 Gigabyte Gamimg G1 kártyán szeretném frissíteni a BIOST.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39220) papirzsepi93 válasza Ra's al Ghul (#39219) üzenetére


papirzsepi93
tag

A gigákat egyszerűbb frissíteni ezzel:
[link]
De szerintem előbb nézd meg milyen bios van jelenleg a vga-don. Nekem egy éves vásárlás volt és a legfrissebb bios volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#39221) zzola válasza synthattik (#39218) üzenetére


zzola
félisten

Beszereltem felülre és hátulra egyet-egyet, a hőmérséklet ugyan olyan sz@r! Viszont AB-ben felhúztam teljesen a TDP-t. Viszont így is egyet-egyet még akad, bár nem annyira brutál módon, mint ez előtt....
Cserélek házat akkor, viszont nem tudom mi lesz a megoldás, ha ezek után is meg-meg akad...
A GPU load nem esik le, viszont alul még akad pár zöld vonal...

[ Szerkesztve ]

(#39222) blu79 válasza zzola (#39221) üzenetére


blu79
addikt

Miért lenne xar a 61-65 fok nagyon is jó! Lehet ott más gond is van.... ha akad.... a zöld vonal az tdp limit de ez miatt nem akadhat

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#39223) zzola válasza blu79 (#39222) üzenetére


zzola
félisten

Le van véve most is az oldallap, ha felteszem felmennek a hőmérsékletek!
Akad igen, no de mitől?
Gondoltam már arra is, hogy talán az alaplap nem elég a processzornak. Bár a lap az ajánlottak között szerepel....

(#39224) Cs1csó válasza zzola (#39223) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tárgytalan, akkor hátsó venivel is xar? Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#39225) blu79 válasza zzola (#39223) üzenetére


blu79
addikt

És minden játék akad? Vagy csak némelyik?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#39226) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

üdv, szerintetek egy i5 2300 hogy boldogulna egy gtx 970 el ?

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#39227) Grave_444 válasza zzola (#39223) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Intelnél nincs ilyen, hogy a lap nem elég. A legolcsóbba is tehetnéd az I7-et.

(#39228) zzola válasza blu79 (#39225) üzenetére


zzola
félisten

Most csak BF4 van telepítve. Mással nem igen játszom, esetleg Hardline.
Volt már GTX950/ i3 és i5 kombó, ott nem volt ilyen gond. Ugyanez az alaplap volt, ugyanilyen memória modulokkal, ugyanezzel a táppal.
Gyakorlatilag nem tudok úgy menni egy kört, hogy ne röccenjen egyet sem a játék.

Van valami konkrét driver eltávolító okosság?

(#39227) Grave444

Van. Ha alul feszeled a processzort, akkor előfordulhat, hogy a legolcsóbb nem jó. Jelenleg alap beállítások vannak CPU vonalon, tehát nem azért röccen meg, meg alul van feszelve a cpu mag.

[ Szerkesztve ]

(#39229) Grave_444 válasza zzola (#39228) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha alulfeszeled a processzort tök mindegy milyen lapban teszed, az a procitól függ milyen a minimális feszültség igénye. :U Tehát ez így nem igaz, ha rosszul állítod be nem a laptól függ a dolog.

Én is ezt mondom, feltételeztem nem nyúltál a feszültséghez. Pont ezért a lap kizárva, nem amiatt szarakszik a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#39230) zzola válasza Grave_444 (#39229) üzenetére


zzola
félisten

Itt mást írtak (utolsó bekezdés) de most ez úgy sem érint engem.

Megpróbálom még a driver újra telepítést is...

[ Szerkesztve ]

(#39231) Ra's al Ghul válasza papirzsepi93 (#39220) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Hali,
mind a 2 progit letöltöttem és mind a 2 azt írja hogy not supported. Gaming G1 970 em van

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39232) blu79 válasza Ra's al Ghul (#39231) üzenetére


blu79
addikt

Lehetséges hogy verziószámot is kell nézni.... vagy nem a legfrissebb bios van most a kártyán?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#39233) papirzsepi93 válasza Ra's al Ghul (#39231) üzenetére


papirzsepi93
tag

Akkor nem tudom nekem ezt a progit mutatták giga kártyához. Igaz nekem a legújabb bios volt rajta így nem használtam.
Egyébként miért akarod frissíteni a biosát valami baj van vele?

[ Szerkesztve ]

(#39234) Bib válasza Ra's al Ghul (#39231) üzenetére


Bib
őstag

Megnéztem, 4 db bios érhető el,attól függően hogy milyen ram-mal szerelt a kártya.A gpuz nem biztos hogy a bios verziót jól írja ki, mert tapasztaltam már ilyet.Ha újkora óta nálad van a kártya akkor fel kell ismernie valamelyik frissítőnek. Ha használtan vetted akkor lehet mókolt bios is rajta. A displayportos támogatást javították ezekben a biosokban,ha nincs gondod vele szerintem hagyd.

(#39235) Ra's al Ghul válasza Bib (#39234) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

A VGA-t 2014. december 14-én vettem. Azóta nem frissítettem rajta BIOS-t.

Milyen DisplayPort-os hibára gondolsz? Nekem pont DisplayPorton keresztül van a monitorra kötve (DELL U2414H) és olyan elő szokott fordulni, hogy egyszer csak ha csak pár másodpercre is de elmegy a kép (olyan mintha a monitorkábelt kihúznám és elakarna menni a monitor energia takarékos módba de nem tud mert vissza is jön a kép). - Talán ha frissíteném a BIOS-t akkor lehet megoldódna ez a gond.

Azt meg tudom nézni, valahogy hogy milyen verziójú BIOS van most a VGA-n a két programon kívül?
Illetve mivel tudnám frissíteni, azon a két programon kívül?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39236) Bib válasza Ra's al Ghul (#39235) üzenetére


Bib
őstag

Gtx 970 szériánál főleg jelentkeztek hibák dp porton. Nálam asusnál olyan volt hogy csak 8-10 óra állás után gépet indítva nem kapcsolt be a monitor dp-ról. Bios frissítés megoldotta ,gyári asus frissítéssel.Tök más a száma a frissítő file-nak is mint amit a gpuz most is kiolvas.De az oldalon a kártyám típusát kiválasztva megfelelővel tudtam frissíteni.Van egyébként dell support is DP hibakeresés
Nvflash vagy hasonlókkal lehet próbálkozni szerintem,de nagyon fontos a megfelelő biost megtalálni ami tuti.
Én ebben nem vagyok penge, így inkább nem akarlak félrevezetni.Én csak gyári update-tel merném frissíteni,esetleg futtasd rendszergazdiként.

(#39237) Ra's al Ghul válasza Bib (#39236) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Az a baj, hogy pró által már úgy is, hogy rendszergazdaként futtatom a frissítő de sajnos úgy sem jártam sikerrel.

Van itt olyan valaki, aki nvflash -sel frissitette a BIOS -t?
Tudna írni egy rövid leírást, hogy hogyan tudom frissíteni? Elég egy link is ahol le van írva.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39238) Ra's al Ghul válasza Ra's al Ghul (#39237) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Azt még néztem, hogy a Gigabyte oldalán a letöltések között a verziók F13, F3, F42, F51. Azt hol tudom kideríteni, hogy nekem jelenleg most milyen verzióm van mert amit a GPU-Z ír ki az nem egyezik ezekkel illetve ezeknek a leírásában szereplő adatokkal sem itt látszik is a GPU-Z.

Sajnos a Gigabyte leírásában található 2 db program nem találja meg / nem érzékeli a VGA-m.

Most még nvflash-sel gondoltam az szeritetek ilyen helyzetben megtudja csinálni?

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39239) SoulReaver válasza Ra's al Ghul (#39238) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ott írja a gpu z, hogy bios version. A giga oldalán pedig az F3, F13 verziók mellett a description mezőben írja a bios verziót.

Szerintem valami regcleanert vagy vírus irtót eressz a rá a gépre. Vagy win újrarakás..

Vagy az is lehet, hogy nem win10- hez szedted le a bios frissítőt.

[ Szerkesztve ]

(#39240) Ra's al Ghul válasza SoulReaver (#39239) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Igen valóban ott írja a giga oldálán a verziót de abból még nem tudom, hogy melyiket kellene nekem letöltenem.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39241) SoulReaver válasza Ra's al Ghul (#39240) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ha nincs közte a tied,akkor nyilván újabbak vannak fent az oldalon.

Egyébként mi a gondod a mostanival?

(#39242) Ra's al Ghul válasza SoulReaver (#39241) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Az a jelenség, hogy a monitor néha elmegy energia takarékos módba (csak pár másodpercig) majd vissza jön, ha a biosba lépek be akkor ott folyamatosan "villog" (gyakorlatilag ugyan azt csunálja mint amit írtam csak sokszor egymás után).

Az indok, amiért frissíteném mert olvastam, hogy javítja a monitorokkal való kompatibilitást.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39243) zzola válasza zzola (#39228) üzenetére


zzola
félisten

Tegnap újra húztam a rendszert. Most SSD-n van a játék, de a meg-meg akadások továbbra is fennálnak! A CPU/GPU ~62-65 fokos. Most merre induljak tovább? A CPU/GPU-t nem tudom másnál kipróbálni, tehát valahogyan itthon kell tesztelnem.

(#39244) SoulReaver válasza Ra's al Ghul (#39242) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerintem válaszd a legfrissebbet.

(#39245) Ra's al Ghul válasza SoulReaver (#39244) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Na igen, de itt jön a bökkenő.
A giga oldáln a guide-ban azt irja, hogy csak arra a biosra tudod frissíteni amilyen biosod van (F1x Fx F2x F4x). Azt nem tudom nekem milyenem van (F?x) mert azt a GPU-Z nem írja.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39246) SoulReaver válasza Ra's al Ghul (#39245) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nézd meg AIDA-val, az kiír mindent róla.

(#39247) morfondőr válasza Ra's al Ghul (#39245) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem kiírja szépen a BIOS verziót, frissítés előtt F10 volt a végén, Aida64-ben megnéztem, hogy Hynix ramok vannak rajta és simán tudtam frissíteni. Az még fontos, hogy a driver ne fusson, tehát próbáld meg úgy, hogy a vezérlőpult\rendszer\eszközkezelő\videókártyák alatt jobb klikk a karira és tiltás. Vagy DDU-val leszeded a drivert és kihúzod a netkábelt, hogy a win ne rakja vissza egyből
Arra vigyázni kell, ahogy ezen az oldalon alul is írják, nem mindegy melyik verzióról indulsz és az sem mindegy, hogy milyen ramok vannak a kártyán. Ha rossz bios-t flashelsz, azzal haza vághatod a kártyát és elég macerás visszahozni az élők sorába. Próbálj valami dos-os megoldást keresni, hátha a windows kavar be vagy a fent említett driver tiltást.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#39248) Ra's al Ghul válasza morfondőr (#39247) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Nem sajnos nem semmi gond nincs.
Ha a programot elindítod és bemész a súgóba akkor írja:

Akkor marad a nvflash-es megoldás.

Az lenne még a kérdésem, hogy van itt olyan valaki aki jártas az nvflash-el való BIOS frissítésben?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#39249) slloyd


slloyd
senior tag

Amúgy van valami érdemi változás ha biost frissítek a vgán?
(G1 gaming 970)
Fogalmam sincs milyen verzió van rajta,de ha nem változik szinte semmi akkor ugye nem érdemes piszkálnom a biost?
Stabilitási problémáim nincsenek és szépen tartja az 1500mhz et max 65 fokon.

[ Szerkesztve ]

(#39250) Ra's al Ghul válasza morfondőr (#39247) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Hello,

azt megtudnád mondani, pls hogy honnan töltötted le a programot?
Csak mert amit én töltöttem le az régi és nem supportolja a 970-et csak 500-ig ahogy itt látni is:
http://www.gigabyte.com/support-downloads/utility.aspx?cg=3

illetve ebben a guide-ban meg a link nekem nem megy....
http://www.gigabyte.com/WebPage/40/imgaes/VGA@BIOS_ENG.pdf

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.