Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) as_Rock válasza ottkar (#950) üzenetére


as_Rock
őstag

Az 50X az már nem sima SD, a simákon nincs feltüntetve hányszoros sebességűek és emlékeim szerint raw-nál érezhetően lassúak is.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#952) Agent87


Agent87
aktív tag

értem köszi akkor ilyen 50x-est veszek.

használtan vettem a gépet és a telepítő cd-je kimaradt a csomagból esetleg le lehet tölteni valahonnan ezt a photobrowsert vagy van értelme egyáltalán?
mert a canonomhoz pl volt hogy rádugtam a gépet megnyomtam egy gombot és felnyomta az új képeket mondjuk egy ilyen nem volna haszontalan.de amúgy le tudom tölteni a képeket szal nem tragédia.

[ Szerkesztve ]

(#953) philoxenia válasza Agent87 (#952) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából letölteni sokkal jobb szerintem egy kártyaolvasó. :K
A K10D -vel kapott CD-n csak a Raw konverter ér valamit, de az is kiváltható free programokkal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#954) Agent87 válasza philoxenia (#953) üzenetére


Agent87
aktív tag

adobe camera raw-nál jobb free cucc van? ;)

(#955) philoxenia válasza Agent87 (#954) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól függ mire használod. Itt én úgy értem, nincs ingyen igazán, tekintve, hogy kell még hozzá egy s más, hogy működjön, vagy a Gimpbe is beépül ez a plug in ?
Ez a cucc viszont ingyen és legálisan is letölthető.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#956) Agent87 válasza philoxenia (#955) üzenetére


Agent87
aktív tag

nem hiszem mert ez a photoshophoz van.

amit írtál viszont megnézem már valahol olvastam is róla, lehet hogy ezen a fórumon.

(#957) philoxenia válasza Agent87 (#956) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erre céloztam, a magamfajta 14 év feletti nem kockáztathat illegálisan szerzett PS-el, megvenni meg egy vagyon, tanulom a Gimpet inkább. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#958) Allien válasza ottkar (#950) üzenetére


Allien
veterán

A "sebességnek" akkor is (lehet) van előnye, ha kártyaolvasóval használod, ott már nem mindegy, hogy 2-, vagy 20 MB/sec. Persze, egy képnél mindegy, de több giga mozgatásánál már azért nem.:DDD
Szerintem. :B
(ráadásul pl az A-data-knál alig van árkülömbség a gyorsabb-lasabb között)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#959) hcs57 válasza ottkar (#950) üzenetére


hcs57
őstag

Állítsd sorozatra a gépedet, majd RAW-ban lőjj 9 képet... nézd meg mennyi idő alatt végez az egyikkel ill. a másikkal. Látni fogod a különbséget.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#960) Szten Márs válasza hcs57 (#959) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

K100D-vel nem fogja :)

(#961) hcs57 válasza Szten Márs (#960) üzenetére


hcs57
őstag

Azt nem ismerem annyira, de a K10D-m nagyon jól prezentálja a különbséget. :D

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#962) philoxenia válasza hcs57 (#961) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

6Mpx vs. 10Mpx :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#963) hcs57 válasza philoxenia (#962) üzenetére


hcs57
őstag

De 9 db RAW ott sem kicsi, vagyis a felírás eltart egy kis ideig
:)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#964) :AMF: válasza hcs57 (#963) üzenetére


:AMF:
senior tag

A k100d közel akkora méretű raw fájlokat produkál, mint a k10d (átlag 10Mb, nálam). cserébe viszont lassan is írja őket. :) ezért nem igazán számít a kártya gyorsasága.

Agent87: Gimp alá ott az Ufraw. de attól szvsz sokkal kényelmesebb a RawTherapee.

[ Szerkesztve ]

(#965) Agent87 válasza :AMF: (#964) üzenetére


Agent87
aktív tag

A RawTherapee elég profinak tűnt csak én már megszoktam a photoshopot igazából szóval a camera raw jobban kézre áll. Illegalitás nálam nem probléma :D.

(#966) Agent87 válasza Agent87 (#965) üzenetére


Agent87
aktív tag

persze az előbb csak vicceltem nálam minden szotver eredeti.

(#967) Agent87


Agent87
aktív tag

ja nem akarom egymagam betölteni a forúmot csak eszembe jutott közbe valami más...:)

Szóval ha szenzor tisztító módba rakom a gépet kb 4-5 perc kell neki és leszívja az aksit de legalábbis csak annyira hogy pittyeg. Ez normális?

(#968) DarkLyrics


DarkLyrics
csendes tag

üdv!

egy pentax K100D-m van kitobival(18-55)

kérdésem, hogy most h kijöttek ezek az újabb cuccok a K200D és K20D, érdemes-e valamelyikre lecserélni?
10 hónapos a gépem, alig használt
a K200D-nél olvastam valami DRE techológiát, amivel talán a nagy fénykülönbségű kompikban is lehet fotózni. ez mennyire igaz, és vagy működik? ez eléggé 2megfogott" a gépben, ha váltok talán emiatt is....a K20D-t szerintem nem használnám ki amatőr fotósként.

ez K200D vázat néztem ki, plusz ezt az obit:
http://www.edigital.hu/product.php?productid=27399&cat=732&page=1

köszi a segítségeteket.

''Hiszek a tiszta észben, mint ahogy mindenki hinne benne, ha véle élni nem volna fáradságos'' - József Attila

(#969) ottkar válasza Agent87 (#967) üzenetére


ottkar
addikt

Mit csinálsz öt percig? tisztító módba egy feltöltött akkuval ajánlatos kezdeni.

(#970) Szten Márs válasza DarkLyrics (#968) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Huhh... hát 18-200 optikát nem igazán vennék és nem is igazán ajánlanék, főleg nem a Sigmától. Ekkora átfogás egy lencsébe gyúrva szükségképpen áldozatokkal jár, méghozzá a képminőség oltárán, sokkal jobban jársz, ha a kitobi mellé veszel egy Pentax 50-200-at. De ha ennek ellenére mindenképpen ekkora átfogást akarsz egyetlen obiban, akkor a Pentax 18-250-et is fontolóra vehetnéd.

A K200D jó kis gép, persze, valamivel erősebb vaku (na igen, nem az a kis plusz fog megmenteni szerintem, ha a beépített vaku már kevés), 10 megapixel (már ha ez bármilyen szempontból előny... ugye kisebbek lettek az elemi pixelek, ez eddig csak hátrány. Nagyobb felbontású az érzékelő, de azt meg ki kell szolgálnia az objektívnek, hogy érezni is lehessen és nem a kitobi és nem is egy 18-200-as Sigma az az objektív, ami ezt kiszolgálja...), DRE (valószínűleg működik, de hihetetlen nagy dinamika-bővülést aligha fogsz érezni. Csodát ne várj tőle.), por és cseppálló váz (ami nem sokat ér akkor, ha az objektív nem az). Ezen kívül egy-két külföldi felhasználói tapasztalat szerint puhább lett a zár járása, azaz kevésbé durván jár, ez előny, persze, de egy gépcserét nem feltétlen ér. Igazából nem nagyon látom, hogy megérné váltani, ha fejleszteni akarsz, akkor tarsd meg a mostani vázadat és inkább objektívre költs, szvsz sokkal inkább megéri.

(#971) tbs válasza DarkLyrics (#968) üzenetére


tbs
addikt

Ne cseréld le a K100D-t, ha mégis ilyen csereingered van, akkor K20D legyen a cél. ;)

(#972) DarkLyrics válasza tbs (#971) üzenetére


DarkLyrics
csendes tag

nagyon köszi a válaszokat!
akkor az 50-200ast javasoljátok? az a bajom, az 50esssel, hogy ha pl gyereket akarom a panelba fotózni vagy apósnál akkor kevés lesz benti felvételhez .\
2 naponta meg nem akarom az obikat cserélgetni a porosodásveszély miatt ugye :\
ez az aszférikus lencsetag meg stb elég jól hangzott a 18-200as sigmanál.

''Hiszek a tiszta észben, mint ahogy mindenki hinne benne, ha véle élni nem volna fáradságos'' - József Attila

(#973) Szten Márs válasza DarkLyrics (#972) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én nem kétnaponta szoktam cserélni, hanem naponta kétszer... legalább. Kicsit túllihegett téma ez a porosodás dolog. Ha mégis poros lett az érzékelő, akkor ott a körtefecskendő, könnyen és hatékonyan meg lehet oldani a gondot, nem a gép halálos ítéletével egyenlő pár porszem.
Mindenesetre itt egy teszt a 18-200-as Sigmáról, igaz Canon vázon: [link]

(#974) DarkLyrics válasza Szten Márs (#973) üzenetére


DarkLyrics
csendes tag

hát a pentax 50-200 ról se zeng ódákat :F

''Hiszek a tiszta észben, mint ahogy mindenki hinne benne, ha véle élni nem volna fáradságos'' - József Attila

(#975) tbs válasza DarkLyrics (#974) üzenetére


tbs
addikt

Az 50-200 35-40eFt... A Sigmánál nagy a lottófaktor, majd duplaennyiért.

Próbáltam a Pentax 18-250-ét, utazózúmnak kellett volna, annak nem lett volna rossz, de "termelésre" alkalmatlan volt a képe. (Érts: levelezőlapnál nagyobb reprókhoz.) A Tamron 18-250 kb. ugyanez, de mechanikailag a Pentax jobbnak tűnt. (A 18-200 Tamronhoz képest a 250-es végű istencsászár...)

(#976) Szten Márs válasza DarkLyrics (#974) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kisebb geometriai torzítások, kisebb kromatikus abberáció. Már a tesztben. A feloldásával nekem személy szerint meg nem volt semmi bajom.
Ezen kívül a Sigma lencsékkel némileg óvatos lennék, körültekintést igényel a vásárlásuk. De a döntés természetesen a tied.

MOD:
tbs: hol láttál 40 alatt 50-200-at?

[ Szerkesztve ]

(#977) DarkLyrics válasza Szten Márs (#976) üzenetére


DarkLyrics
csendes tag

edigitalba 45. hol olcsóbb?:) :U
egy fotós kérdésem lenne: kőszegi hegységben kirándultunk családdal, és sehogy sem tudtam kiexponálni az erdős képeket : :W
egyik sávban full árnyék, másikba besüt a nap. este tolok fel képeket.
fénykülönbség tette tönkre vagy a hozzá nem értésem?:D emelllé még ofkorz jött a hol eltűnő
/előtűnő nap a felhők mögött :(
alapobival toltam persze

[ Szerkesztve ]

''Hiszek a tiszta észben, mint ahogy mindenki hinne benne, ha véle élni nem volna fáradságos'' - József Attila

(#978) ottkar válasza Szten Márs (#976) üzenetére


ottkar
addikt

"a Sigma lencsékkel némileg óvatos lennék"

:F

(#979) Szten Márs válasza ottkar (#978) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az alsóbb kategóriás Sigma lencsék között elég sok a gyári selejt, ezen kívül is eléggé szór a minőségük, így kicsit lutri, vagy ahogy előttem írták nagy a lottófaktor, hogy most éppen egy gyenge, vagy jó darabot fogok ki, vagy most éppen fókuszhibásat, vagy épp csálén áll az egyik lencsetag, így úgy rossz ahogy van lencsét. Ezért nem árt alaposan letesztelni a Sigma objektíveket megvétel előtt. A többit sem persze, de a Sigmákra ez különösen igaz. Meg ha van rá lehetőség, akkor több példányt kipróbálni, megnézni a képüket és a legjobbat elvinni. De ezek elég Sigma-közhelyek.

DarkLyrics:
Majd mutass képet, akkor fogunk tudni mit mondani rá.

[ Szerkesztve ]

(#980) ottkar válasza Szten Márs (#979) üzenetére


ottkar
addikt

"több példányt kipróbálni, megnézni a képüket és a legjobbat elvinni"

Hát én megnézném melyik üzlet engedi azt hogy sorban bontogassák fel a dobozokat, de ha belegondolok az eladók helyzetébe... Viszont az is érdekes hogy amit én vettem olcsóbb optikát azt valaki fosnak nevezte. csak nem azt várta el tőle hogy olyan legyen mint egy sokkal drágább optika? Sok gyári selejt? Milyen a selejt? Én Pentax kitobit kaptam a géphez az is gyengécske volt mint általában ilyen műanyaghézas optika. Most meg rendeltem egy Sigma 50-es makrót ami ugyan EX jelzésű, na kíváncsi vagyok rá.

[ Szerkesztve ]

(#981) Szten Márs válasza ottkar (#980) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Hát én megnézném melyik üzlet engedi azt hogy sorban bontogassák fel a dobozokat"
Igen, valószínűleg kevés helyen engedik az ilyesmit, ezért írtam bele a mondatba azt, hogy "ha van rá lehetőség".

"Viszont az is érdekes hogy amit én vettem olcsóbb optikát azt valaki fosnak nevezte. csak nem azt várta el tőle hogy olyan legyen mint egy sokkal drágább optika?"

Gondolom ez a mondat nem az én hozzászólásomra reflektál, mert ilyesmit én nem írtam és nem is utaltam rá.

"Sok gyári selejt? Milyen a selejt?"
Most tényleg el kell magyaráznom, hogy mit jelent az, hogy selejt? Főleg, hogy az előző hozzászólásomban ki is fejtettem? Ebben az esetben selejt: valamilyen okból egy normálisan összerakott darabnál jóval gyengébb képminőséget produkáló, avagy éppenséggel fókuszhibás lencse.

"Én Pentax kitobit kaptam a géphez az is gyengécske volt mint általában ilyen műanyaghézas optika. "

Mondjuk műanyagházas lencsékben is van jobb meg roszabb darab. Egy Pentax 16-45 F/4 pl a tapasztalatok, visszajelzések és az általam eddig látott képek alapján igencsak jó képminőséget tud produkálni. Egyébként sajna az én kitobim sem épp világbajnok, ez van.

"Most meg rendeltem egy Sigma 50-es makrót ami ugyan EX jelzésű, na kíváncsi vagyok rá."
Erre speciel én is. Ha meglesz, akkor majd írhatnál róla.

(#982) ottkar válasza Szten Márs (#981) üzenetére


ottkar
addikt

A szóban forgó makróoptika 100 ezer Ft-ba került eredetileg én 63-ért megkapom majd meglátjuk.

(#983) #27070592 válasza ottkar (#980) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hát én megnézném melyik üzlet engedi azt hogy sorban bontogassák fel a dobozokat,

Marad egy ősrégi magyar technika, ismerőst kell szerezni pl a fényképhall üzletláncnál (lehetőleg üzletvezetőt), most épp ráálltak a Sigma obik forgalmazására, valszeg van egy kis raktárkészletük is. Szóval kipróbálsz három obit, és a legjobbat hozod el. Tiszta Amerika. ;)

(#984) ottkar válasza #27070592 (#983) üzenetére


ottkar
addikt

És itt nemcsak az üzlet a probléma bármely vevő mit szól ha már felbontott dobozokat adnak neki.

(#985) #27070592 válasza ottkar (#984) üzenetére


#27070592
törölt tag

Felbontott doboz? :) Ha három napos cseregariban viszel vissza valamit mert sz@r, csak az eredeti csomagolásban fogadják el. Miért is? Gondolom azonnal bezúzzák a terméket, a csomagolást meg visszaküldik a gyártónak a sorozatszámmal, hogy máskor jobban figyeljenek oda... ;]

(#986) Agent87 válasza ottkar (#969) üzenetére


Agent87
aktív tag

Bár nem írtam az igaz de frisen töltött aksi volt. Ezért is furcsállottam.

(#987) ottkar válasza #27070592 (#985) üzenetére


ottkar
addikt

Nem meghibásodott cikkről volt szó hanem arról ha felbontják sorban a dobozokat. Azért én láttam nem is egyszer olyant hogy valaki hibásnak sőt használhatatlannak mondott egy optikát és annak semmi baja nem volt.Pld azt mondta hogy olyan nagy a CA-ja hogy használhatatlan holott éppen ellenkezőleg nagyon kicsi szinte észrevehetetlen volt a CA. Ilyenkor mi van? Az illető arra hivatkozott hogy a vásárlónak mindíg igaza van :F

(#988) ottkar válasza Agent87 (#986) üzenetére


ottkar
addikt

Nem csodálkozom a tükör fenntartása és a nyitott zár a legnagyobb áramfogyasztású. Meg hát az is kérdés hogy az akku jól volt e feltöltve.

(#989) ottkar válasza #27070592 (#985) üzenetére


ottkar
addikt

Megmondom őszintén az is hiba mikor olyant mondanak hogy ha nem tetszik egy áru nyolc napon belül vissza kell venni. Mert ott van egy hibátlan áru ki veszi meg használtan? Mert itt nem rossz áruról meg meghibásodásról van szó.

(#990) BEE válasza ottkar (#980) üzenetére


BEE
addikt

Mint azt már megírtam régebben,
van olyan üzlet ahol sorra bontogatták az obikat csak hogy kiszolgáljanak.
Bármilyen hihetetlen, nem lehetetlen. :)
A Te kitobid valószínűleg tényleg hibás darab, de a Sigmánál ez tömeges jelenség. :O
Az 50-es makró remélem jó lesz, hiszen az már nem az olcsó kategória.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#991) Dare2Live válasza ottkar (#989) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

8napos tudtommal csak internetes vásárlásra él.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#992) Dare2Live válasza #27070592 (#985) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

3napos cseregari tudtommal rég megszünt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#993) Degeczi válasza Dare2Live (#991) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van

mindenesetre nem vonzó ötlet így webshopot nyitni

(#994) Degeczi válasza Dare2Live (#992) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az nem szűnt meg

de a terméknek hibásnak kell lennie (camelferr ezt is írta), tehát ha csak nem tetszik/nem felel meg az elvárásoknak, az még nem ok a visszavásárlásra - bár persze lehetséges (karácsony után a legtöbb bolt be is vállalja), mert a vásárló javára el lehet térni a rendeletektől

(#995) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Engem nem érdekel ha nyitva van a doboz.
Ellenben az érdekel, hogy az obi jó legyen.

Azaz szivesen lemondok a bontatlan dobozrol a tesztelés kedvéért.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#996) ottkar válasza Dare2Live (#995) üzenetére


ottkar
addikt

Én meg most rendeltem egy 50/2,8 makrót amit futár hoz. Annyiért kapom amennyi az amerikai ára. Tesztelés átvétel után :D

(#997) ottkar válasza Dare2Live (#992) üzenetére


ottkar
addikt

A 3 napos cseregarancia működést gátló meghibásodásra vonatkozik és az üzlet köteles cserélni vagy ha nincs olyan áru akkor visszaadja a pénzt esetleg levásárolhatja a vevő az árat ha beleegyezik.

(#998) jeni válasza ottkar (#996) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Hol és mennyiért kapod meg az 50-es 2,8 makró obit?

[ Szerkesztve ]

(#999) ottkar válasza jeni (#998) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Itt a legolcsóbb most ez az amerikai ára is.

(#1000) ottkar


ottkar
addikt

Nikonban 79900!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.