Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) BEE válasza hzoltan (#800) üzenetére


BEE
addikt

A Pancolar is Zeiss gyártmány. ;)
Az 50/1,8-as príma darab !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#802) philoxenia válasza BEE (#799) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából akkor hagyatékból érdemes venni, mert ha jó nemigen adják el gondolom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#803) hzoltan válasza BEE (#801) üzenetére


hzoltan
tag

Na most már ezt is tudom :) Felírtam a típust...

Az előző fotóbörzén nem nagyon láttam pentaxra obikat. Volt, de az árak nem voltak barátiak... Szerintem túl későn mentem, ha volt is, elvitték :(

Nem baj, majd a következőn :)

Vaterán láttam pár obit, de nem tudom, hogy megérik-e az árukat, nincsenek-e túlárazva?!

[ Szerkesztve ]

(#804) BEE válasza philoxenia (#802) üzenetére


BEE
addikt

Ki lehet fogni, csak türelem kell hozzá.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#805) philoxenia válasza BEE (#804) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pénzem még úgy sincs... :O ;]
Csak jó lenne tudni, mi az olyan alkalmi vétel, amit egyszerűen nem lehet kihagyni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#806) :AMF: válasza Rakeem (#790) üzenetére


:AMF:
senior tag

memkártya: nekem egy 2 gigás "sima" kingston és egy szintén 2 gigás SanDisk Extr. III-as van. mivel a k100d (super) tényleg lassan ír, így különösebben nem is vettem észre hogy gyorsulna az Ex. III-ast használva. talán a képek visszanézegetése közben érezni egy hangyafüttyel gyorsabbnak. ja, és fekete, nem kék. :D

táska: ha utazok haza, akkor lowepro nowa3-ba mindezt kényelmesen belepakolom (és még hely is marad): gép+kitobi, pentax-m 50/f2 bőr tokkal, kiron 28-210/3.8-5.6 obi (kb 15 cm), 2,5"-os külső vinyó tokkal (cooler master x-craft), kártyaolvasó, 2 garnitúra elem, polár- és infraszűrő tokostól, 2 db memóriakártya tartóban, pénztárca, igazolványok, satöbbi.

(#807) BEE válasza hzoltan (#803) üzenetére


BEE
addikt

A jobb darabokat bizony túlárazzák ott.
De pl ez egy korrekt hely, itt vettem én is géppel a Pancolart. Soos foto

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#808) hzoltan válasza BEE (#807) üzenetére


hzoltan
tag

Köszi, elég barátságos árak vannak... Remélem beesik egy fix 135mm-es :)

(#809) philoxenia válasza BEE (#807) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy olvastam valahol, hogy a K10D-hez átalakítóval középformátumú obik is használhatók, igaz ez?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#810) Allien válasza adik (#798) üzenetére


Allien
veterán

Ebben biztos vagy? :DDD
(gyártani gyártanak azért)
Sunpak
.
Soligor DG 340-DZ
és
Soligor DG- Z420

Az most más kérdés, mennyire használhatóak ténylegessen. De, Soligor DG-340DZ KonicaMinolta-m van bridge gépen, és elég jól müxik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#811) ottkar válasza hzoltan (#803) üzenetére


ottkar
addikt

Én vettem a Vaterán sok obit és az eladók döntő többsége ( 90% fölött) inkább alá áraz.

(#812) tbs válasza philoxenia (#809) üzenetére


tbs
addikt

Igaz. P6 obikat szoktam használni. Pentax 67 és 645-ös átalakító is van rá.

(#813) philoxenia válasza tbs (#812) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azok jobb minőségűek, mint a kisfilmesek?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#814) tbs válasza philoxenia (#813) üzenetére


tbs
addikt

Általában. :DDD Ami nekem van: P6 Biometar, Sonnar, Flektogon. Mind jobb, mint a kisfilmesek. :K Lévén csak az obik közepe, a legtutibb részük rajzol az asp-c méretre...

(#815) philoxenia válasza tbs (#814) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Így géppel együtt könnyebb megvenni az obikat. A Pentax 645 viszont húzós árban van együtt itt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#816) adik válasza Allien (#810) üzenetére


adik
őstag

A Sunpak gyártói oldalán nem tudnak a p-ttl-ről, a kisebbik Soligor megintcsak nem tud p-ttl-t (mármint a talpa sem, és a Sunpakoknak sem), a nagyobbik az viszont tényleg Pentax talpas...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#817) Allien válasza adik (#816) üzenetére


Allien
veterán

A Sunpak-nak nem néztem utánna, csak a linkelt oldalon, tényleg kíváncsi lennék az igazságra (mondjuk, ha a sunpak oldalain nem tudnak róla, akkor cziki). Végtére is, had ne kelljen má 100E-t össze spórolnom egy normális(abb) vakura, amikor kb 50 körül már elvileg jókat lehettne venni. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#818) BEE válasza Allien (#817) üzenetére


BEE
addikt

A Sunpak 440AF-et biztosan gyártott Pentaxra, csak az még sima TTL,
csak a filmesekre jó.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#819) Mercutio_ válasza hzoltan (#808) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sétálj be, mert lehet, hogy most is van náluk a polcon belőle, a honlap nem teljesen uptodate, és ha olyan az obi amit várhatóan pár nap alatt elvisznek nem is biztos, hogy felrakják.

Allien: Index PFC-topicban írnak a vakukról, régebben volt szó sima középérintkezős vakukról amik dönthető+forgatható fejjel rendelkeznek, tudják az automata zoom-funkciót és saját fénymérőjük van így nem gond, hogy a váz csak elvillantja őket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#820) hzoltan válasza Mercutio_ (#819) üzenetére


hzoltan
tag

Köszi, holnap bekocogok...

Kb. milyen árra számítsak?

(#821) Mercutio_ válasza hzoltan (#820) üzenetére


Mercutio_
félisten

Auto Chinon 2.8/135-öt állapottól függően 6-12 között láttam eddig.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#822) hzoltan válasza Mercutio_ (#821) üzenetére


hzoltan
tag

Rendben, az most belefér...
Thx!

(#823) philoxenia válasza Mercutio_ (#821) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Merre van ez Pesten? Nincs kedvem térképészkedni. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#824) hzoltan válasza philoxenia (#823) üzenetére


hzoltan
tag

Ezt a címet találtam:

Kisker: 1051 Budapest, József Attila u. 22.

Sajnos én sem vagyok képben, GPS-t fogok használni :D

[ Szerkesztve ]

(#825) philoxenia válasza hzoltan (#824) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az van, csak nem tudom merre van ez kb sem mert nem vagyok ismerős.
nem tudom linkelni, de az utcakereső eléggé kintre mutatta

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#826) Allien válasza hzoltan (#824) üzenetére


Allien
veterán

Ez a Deák tér-en van (hogy egyxübb legyen mekktalálni). :DDD Ha az Andrássy útról jövünk, elérkezünk a nagy kereszteződéshez, ahol lehet egyenessen a Duna felé menni (A Roosevelt tér felé, jobbra ebben a kereszteződésben feltűnik a Bazilika monumentális épülete). Az első sarok után, árkádok alatt található, jó nagy boltocska. Gyalog nézve, ha mondjuk a Metro-bol kandikál kifele az ember, a volt Volán Pu felé tendál. Haladni a Bazilika felé kell, ebben az esetben, és akkor mondjuk ballra a Duna, jobbra az Andrássy út. De, a címmel együtt tuti rá lelsz. :D

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#827) hzoltan válasza philoxenia (#825) üzenetére


hzoltan
tag

Nézd + itt: [link]

Nincs messze a Deák F. tértől

[ Szerkesztve ]

(#828) Allien válasza hzoltan (#827) üzenetére


Allien
veterán

Ez is jó. :DDD Itt a Hercegprímás utca, Sas utca utca közt van.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#829) philoxenia válasza Allien (#828) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem másik utat talált akkor :D A környéken dolgozik a feleségem, oda könnyen eltalálok. :K Nem szeretek kocsival menni Pestre, a vonat meg úgyis ingyen van... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#831) Salex1


Salex1
senior tag

Erről hallottatok már? VAKU
Árban jól hangzik. Leírás szerint jó a Pentaxra.

(#832) BEE válasza johnjohn (#830) üzenetére


BEE
addikt

Én nem venném meg !
Hallottunk már valamit erről a gyártóról ? Látott már valaki ilyet ?
Tamron 75-300-at vettem 18ezerért, ez meg még nem is AF-es.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#833) johnjohn válasza BEE (#832) üzenetére


johnjohn
addikt

Orosz, nekem volt Orion gyártmányú távcsövem nagyon jó minőségű volt,csak dög nehéz.
Optikával foglalkozó fickó vette meg kemény pénzért.Most a Celestron forgalmazza amit a cég még gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#834) BEE válasza johnjohn (#833) üzenetére


BEE
addikt

Na akkor már ennyivel is többet tudunk róla.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#835) johnjohn válasza BEE (#834) üzenetére


johnjohn
addikt

A márkanév megmaradt, csillagászati távcsövekhez gyártanak lencséket meg okulárokat, az USA-ban továbbra is Orion néven fut.[link]

(#836) BEE válasza johnjohn (#835) üzenetére


BEE
addikt

Meglehet hogy régebben más márkanév alatt futottak az objektívjeik.

BEE

Ez a sárga bevonat is inkább emlékeztet a távcsövekre.

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#837) hzoltan válasza Mercutio_ (#821) üzenetére


hzoltan
tag

No, sikerült megvennek az obikat :D

Auto Chinon 2.8/135 és Auto Chinon 1.4/50... Szép darabok, vas és üveg :C

Ti milyen módon használjátok a manuális obikat? Nincs nagy gyakorlatom, minden infót hasznos lenne :)

(#838) tbs válasza hzoltan (#837) üzenetére


tbs
addikt

No, ezek igenigen jódarabok..! :K Ügyes vagy! :C 50/1.4 istenkirály..!

Hát manuálban. K100D-s rutin:
M-mód, fénymérés gombbal. Újra csak akkor mérek fényt, ha drasztikusan változnak a viszonyok. Tehát csak fókusztekergetés a köbön. ;)

(#839) hzoltan válasza tbs (#838) üzenetére


hzoltan
tag

Sajna lemerült az aksim, nem tudom próbálgatni...de majd holnap :D

"fénymérés gombbal" alatt a "zöld" gombra gondolsz ugye?

Az üzletben nagyon segítőkészek voltak, egy nagy piros pont! Az eladó említette, hogy a helyes expóhoz a státusz sort figyelni kell, és ha megjelenik egy nulla, akkor helyes az expó. Vagy én vagyok vakegér vagy a K10d-n nincs ilyen ?!

(#840) philoxenia válasza hzoltan (#839) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A keresőben az alja közepén? Olyan függ. vonalak. nem?

Mod: mennyiért sikerültek?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#841) hzoltan válasza philoxenia (#840) üzenetére


hzoltan
tag

Nem, az eladó kimondottan egy "0"-ról beszélt, de nem láttam ilyet a keresőben. Asszem előkaparom a gépkönyvet :)

(#842) philoxenia válasza hzoltan (#841) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

156-157 oldal, ha jól sejtem.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#843) ottkar válasza hzoltan (#837) üzenetére


ottkar
addikt

Az optikákon azt nézd meg hogy van e lehetőség a blendegyűrű A módba való rögzítésére! A blendeskálán van a legnagyobb blende szám után egy A betű amit gombbal is lehet rögzíteni. Ha ilyen valamelyik optika akkor azt lehet blendeelőválasztás és P automatika módban is használni. Persze MF módba kell kapcsolni, és lesz fénymérés és AF visszajelzés is.

(#844) hzoltan válasza ottkar (#843) üzenetére


hzoltan
tag

Egyik obin sincs "A" mód... Van egy olyan érzésem, hogy az EV sáv csak olyan obikon jön elő, ami az obit "A" módba lehet kapcsolni. Nálam a keresőben nincs ilyen...

(#845) hzoltan válasza philoxenia (#842) üzenetére


hzoltan
tag

Jól sejted :C de a könyben is olyan példát hoz, ahol az obit "A" módba lehet kapcsolni...
No mind1, próbálom így... Asszony meg a kaktusz már le van vakuzva :D

(#846) ottkar válasza hzoltan (#844) üzenetére


ottkar
addikt

Amelyik obin van A mód azon van egy elektromos érintkező is ami a gépházzal kommunikál.Ha ez nincs akkor nincs elektromos kapcsolat a házzal, nem is lehet jelzés.

(#847) hzoltan válasza ottkar (#846) üzenetére


hzoltan
tag

thx, már ezt is tudom :)

(#848) Kerio


Kerio
őstag

Nem tudjátok, mikor lesz fotós börze?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#849) adik


adik
őstag

Ma volt alkalmam megnézni élőben a K20d élőképét. Háááát. Rekesz értéket előre meg kell adni, és a kiválasztott értékre behúzza a blendét, nem nagyon láttam, hogy lenne olyan mód, amivel ezt meg lehet kerülni. Egyébként egész tiszteséges az utánhúzása, kb, mint egy gyengébb mobilnak.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#850) BEE válasza adik (#849) üzenetére


BEE
addikt

Amíg az élőkép nem lesz legalább olyan mint az FZ30-é,
addig nem ér lósz@rt sem.
Szerintem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.