Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Különben sem szóltam le a Pentaxot, ha jobban megnézitek, kifejezetten pozitív dolgokat mondtam róla :) nem egyszer a Canonnal szembeállítva.

werttzui: nekem legalább vannak fotóim is az okoskodás mellett :) (bocs, nem lehetett kihagyni ;] ) (kiállítása meg bárkinek lehet, ha megszervezi, ahhoz nem kellenek jó fotók sem, csak nem árt ha mégis vannak :) )

fú de csúnyán benéztem ezt a pentax-dslr dolgot, a kutyafáját, pedig így visszanézve a típusokat, láttam is már párat közülük... :B

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#652) Pist@bácsi válasza Hydra SR (#651) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Hát pl [link]
vagy [link]

(#653) :AMF: válasza Pist@bácsi (#652) üzenetére


:AMF:
senior tag

kár, hogy az elsőt sosem gyártották... ;)

(#654) BEE válasza Hydra SR (#651) üzenetére


BEE
addikt

Termékskála [link]

És végre képek az új géppel ! [link] :)) :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#655) Hydra SR válasza Pist@bácsi (#652) üzenetére


Hydra SR
addikt

Zsír, asszem a második típus volt is a kezemben, ég a nagy pofám :)
Nem tudom, mit ittam, sztem a Sonyval kevertem de akárhogyis, elég gáz :)

Mondjuk tény, hogy a Canonnál meg a Nikonnál jóval később vágott bele a Pentax a DSLR-be, de ez már csak mentegetőzés :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#656) adik


adik
őstag

A kedvencemet kihagytátok :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#657) adik válasza Hydra SR (#655) üzenetére


adik
őstag

A Sony meg a Minoltát vette meg - kilóra, természetesen, sajnos. Érdemes összehasonlítani egyébként a most kidobott a700-at és a dynax 7-et, kicsit olyan, mint a "karikázd be az 5 különbséget a két képen" c. kirakós.
Egyébként inkább mondanám azt, hogy a Pentax egyetlen esélye a fennmaradáshoz, hogy minőségi, "élmény"-gépeket gyárt, a többieknek meg ott a d40 - őőő, bocsi, tudom, kapjam be.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#658) werttzui válasza Hydra SR (#651) üzenetére


werttzui
őstag

Nekem is vannak :K :P :D

PENTAX

(#659) Hydra SR válasza werttzui (#658) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kitaláltam egy jó mentséget: PENTAX TULAJ VAGYOK, NEM SZIDHATOM! :) :) :) :) (és ez igaz, itt figyel az Optio E35 a polcon még mindig :)) )

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#660) Hydra SR válasza adik (#657) üzenetére


Hydra SR
addikt

"a Pentax egyetlen esélye a fennmaradáshoz, hogy minőségi, "élmény"-gépeket gyárt"

Úgy legyen, kell egy megbízható gyártó is :)
Én is most azt fontolgatom, hogy belevágjak-e egyáltalán a Canon rendszer kiépítésébe (amim most van, azt erős túlzás lenne Canon rendszernek nevezni, kitobi + 50mm, a többi M42-es), vagy elvagyok még egy darabig azzal ami most van és gyűjtsek egy K20D-re. Addig úgyis letisztul, mennyire sikerült, és végülis van gépem most is, ára is megy még lejjebb, nem hajt a tatár. Mire kifutó széria lesz a K20D, addigra aktuális lesz lecserélni a 400D-t ha ilyen ütemben nő a számláló továbbra is :) (ez már csak vicc, addig nem várok, valami rendes AF zoom és egy makró obi nagyon kéne már csak az a kérdés, hogy Canon vagy Pentax).
Azt nem mondom, hogy csalódtam a Canonban, de pillanatnyilag egyre jobban tetszik a Pentax 2 számjegyű szériája.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#661) werttzui válasza Hydra SR (#660) üzenetére


werttzui
őstag

:Y Terjed a pentax láz ? :C

PENTAX

(#662) Szten Márs válasza BEE (#654) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már linkeltem párat a #443-as hsz-ben csak senki nem figyelt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#663) adik válasza Szten Márs (#662) üzenetére


adik
őstag

dehogynem! végig is futott már akkor az agyamon, hogy valszeg nem a megélhetés szempontjából legelőnyösebb helyen járok vécére... :U

Kettő, csipkebokor vessző!

(#664) Allien válasza Hydra SR (#660) üzenetére


Allien
veterán

Külömben, részben igazad is van, mert a Pentax is nem olyan régen kezdte a digit gépeket. Me ugye, a többi se öreg még ezen a területen. ;)
Amúgy, ha eljutok a váz megvételéhez, én elvből nem veszek canon-t. :DDD A számitogépem hardwereit is úgy vásároltam össze, hogy nehogymá tucat terméket vegyek. Nem sznobizmus, csak ha van alternatíva kb ugyan abban az árban, akkor inkább a kisebbet támogatom (ha minőségben sem roszabb, pláne). Persze, jelenleg ebben még benne van a Nikon is. Csak, mivel ha nem változik az anyagi lehetőségeim (pozitív irányban) az elkövetkezendő 5 évben, akkor semmi értelme számomra annak se, mert nem valószinű, hogy pl a vaku rendszerüket valaha is ki tudnám használni, mert az egy darab SB800-s is messze lenne még, nem hogy mondjuk 3 darab. ;] Ergo, marad a spórolás, meg veszem majd az egyik Pentax vázat (remélem minimum K100D), és egy olcsóbb vakut, mert villantani az is tud. :K
Illetve, ha szigorúan nézzük, jön a Samsung minden előnyével, és hátrányaival. Kérdés, melyik lesz hangsúlyosabb, de ez hamar kiderül, ahogy megjelenik a K20D tömegessen.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#665) Allien válasza adik (#657) üzenetére


Allien
veterán

Nem biztos, hogy baj, hogy a Sony vette meg a KM fotó részlegét. Az meg egyáltalán nem baj (elvileg), hogy az a700 hajaz egy régi gépre. A belseje tuti nem ugyan az (ami persze lehetne hátrány is). Azt is figyelembe kell venni, hogy ha nem veszi meg, esettleg fullra eltűnik az egész fotós részleg, pontosabban, szét oszlik a többi márkához. Aztán jönnek a perek a szabványokért, jogokért, pénzért. Így meg egyértelmü, és végre mehet a termelés, Nekünk, vevőkért (yo kis markettt ing dumcsi). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#666) adik válasza Allien (#665) üzenetére


adik
őstag

az a baj, hogy ezt-azt megváltoztattak a kezelőszerveken, amit nem kellett volna. Egy KM kezelése tényleg legendás, az a700-é "csupán" nem körülményesebb, mint a többié :D

többi.
rendszervaku. Ok. Igen, pont én mondtam, hogy a Sigma 500/530 milyen egy gané készülék - a Metz 58-hoz képest! Ha választanom kéne a - kb egy árban lévő - Pentax 360 és a Sigma 530 között, egy pillanatot se gondolkodnék, már csak a Sigma forgatható feje miatt se. (Bááár, belegondolva, hogy a 17-70-nek is milyen a gyártási minősége... pár hete, a talin megjegyeztem, hogy milyen értelmetlen a lock gomb, nem tekeredik ki magától a zoom egyébként sem. Akkor még! Mára már annyit öregedett a vén obim (2-3 hónapos) hogy bizony kishilyán toló-zoomos lett :U - pedig még csak le sem ejtettem, vagy ilyesmi. Pentax obikra azért ez nem jellemző.)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#667) Allien válasza adik (#666) üzenetére


Allien
veterán

Yo, pont a legroszabb helyen változtattak. :DDD
Vaku kérdés, meg pénz kérdése is, mint ahogyan minden más, pl obik. Jelenleg egy 20E forintos Sigma-t használok, és egyetlen bajának a nem forgatható fejet róhatom fel, de, valszeg CSAK azért, mert nem volt szerencsém egy igazi, KM vakuhoz a gépemen, amit amúgy se tudna kihasználni a gépem, mert az ADI-t mintha kifelejtették volna a gépemből, ergo, szinte csak elvillantja a vakut. Persze, van benne szabályozás, de pl segédfény meg hasonló okosság az felejtős. Az most más kérdés, hogy egy K100D (vagy bármely dslr) már komolyabb vakuzásra is alkalmas. Multkor volt szerencsém éppen egy Canon 400-st látni saját (beépitett) vakujával. Az annyit villogtatott, hogy én is belefáradtam. :) A srácnak csak az alap kit obira költött össz visz, automatán használva a gépet. :DDD Mégis, ég-, és föld a gépemhez képest. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#668) Mercutio_ válasza Hydra SR (#660) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax egyetlen hátránya a P-TTL vakukezelés, hozzáértők szerint kár volt engedniük a marketingnek, és megszüntetni a sima TTL támogatást az újabb gépekben, mert a P-TTL "nem annnyira kiforrott"... ;) de erről talán BEE többet tud.
Makróból nagyon dícsérik a Tamron 90/2.8 1:1-es obiját, rendes AF zoomnál nem tudom mire gondolsz és milyen tartományban?

Allien: Most láttam K100D-t kitobival 80k-ért :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#669) :AMF: válasza Mercutio_ (#668) üzenetére


:AMF:
senior tag

épp kérdezni akartam, hogy a sigma 105/2.8, pentax 100/2.8 és a tamron 90/2.8 makróobik közül melyiket szeressem, mert saját kútfőből (no és az általam látott képek alapján) a tamron mellett döntöttem volna. de így már inkább nem kérdezek. :)

(#670) Hydra SR válasza Mercutio_ (#668) üzenetére


Hydra SR
addikt

Rendes AF zoom alatt egy sima nagylátózoomot értenék aminek viszonylag gyors az AF-je és korrekt a fényereje meg a rajzolata. Szóval kb. a kitobi, csak kicsit jobb.
Makró obiból a Sigma 105 és a 150mm-es között hezitálok, de mindkettő létezik K bajonettel is ha jól tudom.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#671) :AMF: válasza Hydra SR (#670) üzenetére


:AMF:
senior tag

K-bajonettel csak 105 és a 180 mm-es sigma van. sajnos.

(#672) Hydra SR válasza :AMF: (#671) üzenetére


Hydra SR
addikt

A manóba :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#673) BEE válasza Hydra SR (#672) üzenetére


BEE
addikt

Van az a Tamron Pentaxra is ! [link]
Nem csak Sigma kapható.

Nagylátós alapzúmnak meg tökéletes a 16-45/4.
Kitben most nagyon jó áron megy, K10D-vel a legjobb vétel tán az egész piacon.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#674) :AMF:


:AMF:
senior tag

Hydra: én is a 150-est néztem ki először... aztán álmodjkirálylány. :) így a fentebb említett 3-asból döntöttem a tamron mellett. itt egy review K10D-vel. itt pedig a canon 100/2.8-al eresztik össze.

BEE: szerintem nem arra gondolt, hogy k-bajonettel csak sigma lenne... :U

(#675) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Hmm, hát, szerintem kár a 90mm-t a 150-nel hasonlítgatni. Kapásból meg lehet mondani a legszembetűnőbb különbséget: más a gyújtótávolságuk. Nagyon. És minden ami ezzel jár. Innentől kezdve az én szememben kapásból nem kompatibilisek egymással, rajzoljon akármilyen jól az egyik vagy a másik. A Jupiterrel makrózásból nekem az jött le, hogy az a gyútáv kb. megfelelne, több lehet de kevesebb nem, arra már ott az 50mm ha nagyon bele akarok mászni a bogár arcába. Lepkékhez, békákhoz, madarakhoz üvegen át viszont kéne, hogy ne kelljen közgyűrűkkel szöttyögni de legyen AF, legyen beugróblende és legyen kellően nagy gyútáv is mert ha ezek egyszer menekülőre fogják akkor ott a vége a témának. A hangya megvár, max a dofból szalad ki de azon meg a nagyobb gyútáv se segítene, sőt...

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#676) Kerio


Kerio
őstag

Váááá ez a vakus fényképezés nekem nem akar menni. Világítanak a képek. :O

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#677) BEE válasza Kerio (#676) üzenetére


BEE
addikt

Milyen cuccal csinálod ?
Pár képet dobj fel ide, hátha tudunk okosat mondani.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#678) Kerio válasza BEE (#673) üzenetére


Kerio
őstag

Itt 102.400 Brutto

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#679) Kerio válasza BEE (#677) üzenetére


Kerio
őstag

Beépített vaku. Program automatika WB:Vaku... Az arcok lesznek fehérek... 0-án van a Flash Exp. Comp...

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#680) BEE válasza Kerio (#679) üzenetére


BEE
addikt

Obi milyen ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#681) Kerio válasza BEE (#680) üzenetére


Kerio
őstag

Tamron 70-300 LD DI Macro 4-5.6

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#682) :AMF: válasza Hydra SR (#675) üzenetére


:AMF:
senior tag

nincs itt hasonlítgatás, kéremszépen. csak kényszerűség. :D a 180 mm-es sigma nekem az ára miatt a "nemférbele" kategória, 150 mm környékén nincs pentaxra semmi, így marad a 100 mm. ebből van a fenti pentax/sigma/tamron hármas.

(#683) Hydra SR válasza :AMF: (#682) üzenetére


Hydra SR
addikt

Értem én, de én már nem akarok félmegoldásra költeni. Mindenre van már félmegoldásom :) M42-essel makrózni kényelmetlen, de lehet. 90mm-en megpróbálni úgy csinálni, mint ha 150 lenne, megintcsak kényemetlen és körülményes, viszont egy rakás pénzt költhetnék rá, hogy az egyik kényelmetlen megoldásból a másikba csöppenjek.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#684) Mercutio_ válasza Hydra SR (#670) üzenetére


Mercutio_
félisten

105 helyett ott a 90-es Tamron 150-es ahová kell oda szvsz jó a 180-as is :D
De Tamron kijön most az SP AF 700-200/2.8 Di-vel K-bajonetre is, és csak 700$ :Y igaz nem tudom makróban mit tud, lehet arra kevés... :U
És ugye, mire ideér... :((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#685) BEE válasza Hydra SR (#683) üzenetére


BEE
addikt

Már a 100mm-esnek is kicsi a mélységélessége, a 150, 180 meg még kisebb.
Gondold végig ezt a dolgot alaposan !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#686) BEE válasza Kerio (#681) üzenetére


BEE
addikt

Másik obival nem próbáltad még ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#687) Hydra SR válasza BEE (#685) üzenetére


Hydra SR
addikt

Azonos tárgytávolságnál kisebb, de ezzel messzebbről fotóznék. Kipróbáltam, a 135mm úgy kb. jó lenne, csak hát M42-ben, plusz még a közgyűrűkkel már elég körülményes. Azért ha tehetem, kipróbálok előtte konkrétan egy 105-öst és egy 150-est élesben, valódi témára.

Mercutio: persze, jó lenne a 180 is, csak az már lényegesen drágább, és fölösleges. A fontos, hogy makró obi legyen, nem akarom megszívni azzal, hogy valami a közelponton belül jött és nincs idő közgyűrűzni. Félmegoldás nem megoldás, olyan már most is van :) Amíg nincs pénzem arra, amit tényleg szeretnék, addig elvagyok a mostani cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#688) BEE válasza Hydra SR (#687) üzenetére


BEE
addikt

Jupiterre Soligor előtétlencse ? :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#689) Hydra SR válasza BEE (#688) üzenetére


Hydra SR
addikt

Sőt, SZTK-s szemüveg, lehetőleg bifokális :))

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#690) BEE válasza Hydra SR (#689) üzenetére


BEE
addikt

Ha beugrasz érte, kipróbálhatod a készletet. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#691) ottkar


ottkar
addikt

Na még ilyen félresikerült kezelési útmutatót se láttam mint a Pentax-M42 adapteré. Ugyi van egy laprúgó amit le kell nyomni hogy ki lehessen venni a bajonettből az adaptert. Ezt egy golyóstollal ? mutatják a képen :DD Érdekes ezt én meg se néztem mert egyből csavarhúzóval próbálkoztam, mert valahogy értelemszerű. Majd szerzek 1,5mm-es rézlemezt és csinálok hozzá kulcsot.

(#692) Surfym@n válasza ottkar (#691) üzenetére


Surfym@n
senior tag

én körömmel szoktam megoldani... :DDD
amugy neked is van egy kis holtjátéka mikor ütközésig becsavartad? (kár hogy nem olyan, mint egy eos-adapteren, ahol ezt okosabban megoldották...)

csak nálam ez a lötyögés néha módosítja a rekeszértéket... :((

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#693) BEE válasza ottkar (#691) üzenetére


BEE
addikt

A Hama-hoz van egy kiszedőkulcs.
A Pentax nem ad hozzá ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#694) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok!

Kezdő vagyok DSLR obik terén..néztem most egy SIGMA 70-300mm F4-5,6 DG MACRO-t
Lehet, hogy buta kérdés, de szóval mit jelent a MACRO a nevében?
Ill. hogy lehet, hogy csak 36 516Ft?
Az "APO" mivel nyújt többet (20eFt-al több)
Ja K100D-hez kellene.

(#695) Zozzant válasza Salex1 (#694) üzenetére


Zozzant
addikt

Az hogy makrózásra is lehet használni, 1:2-es nagyítás 95 cm fókuszálási távolsággal, lehet hogy annyiba kerül, igen. APO verzió jobb, és drágább, és ajánlottabb mert SLD üveg is van benne a színhibák ellen. Képek ilyen obival

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#696) philoxenia válasza Salex1 (#694) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A macro azt jelenti, hogy közeli fotókat csinálhatsz vele, akár egészen közelieket is.
Az APO apokromatikus lencsetagot jelöl, az objektív rajza változik ezzel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#697) ottkar válasza Surfym@n (#692) üzenetére


ottkar
addikt

Lötyög, de rájöttem hogyan kell behelyezni. Soha ne tedd az adaptert a bajonettbe bele és utána abba csavarni az optikát. Hanem csavard az adaptert rá az optikára finoman meghúzva és úgy tedd bele a bajonettbe az egészet. Arra kell ügyelni hogy olyan optikát vegyél amelynek a menet utáni kis pereme (felfekvőfelület) nagyobb mint az adapter legnagyobb átmérője 48.5mm. Legalább 50-es peremű optikát kell venni. Mert ez a perem támaszkodik neki a ház bajonett homlokfalának.Praktika objektíveknél van olyan hogy ez a perem nagyon kicsi átmérőjű.Különösen az elektric ilyen.Az EOS adapter nagy pereme miatt nem lenne végtelen.

(#698) ottkar válasza BEE (#693) üzenetére


ottkar
addikt

Gyártja ezt több cég és kevés ad hozzá kulcsot.Ma hogy jártam vettem egy adaptert mondom ráteszem én a legtöbbet használt optikákra állandóra,(kettő adapter van már) rá akarom csavarni az optikára két menet után megszorul, nem tovább. Hát kéremszépen a csavar ami a laprúgót rögzíti pár tized mm-el hosszabbra sikerült és belelóg az M42-es menetbe. Ezért nem lehet feltenni. Le kellett a rúgót venni és csak natúrban tudom használni mert ebből a pirinyó M1,2-es csavarból lereszelni képtelenség. Legfeljebb órásnál megnézni hogy véletlenül nincs e olyan csavarja ami megfelelő hosszúságú. Arra is kurva kíváncsi vagyok hogy egy órás be tudja e fogni valamibe ezt a francos csavart hogy esetleg lereszeljen belőle.

[ Szerkesztve ]

(#699) ottkar válasza Salex1 (#694) üzenetére


ottkar
addikt

A Tamron 70-300 LD Di Macro élességre jobb mint a két Sigma viszont a CA-ja nagyobb.

(#700) philoxenia válasza ottkar (#699) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi az a CA?
Kromatikus aberráció?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.