Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) Mercutio_ válasza adik (#849) üzenetére


Mercutio_
félisten

indekc K20D topicban gyűlnek az információk, +/- vélemények és ott is ez az egyik fő téma.
Az tény, hogy jelenlegi állapotában nem az igazi, de ahogy olvasom a legtöbb élőképes új gépnél hasonlóan gyenge az LV funkció, másrészt ezen elvileg az újabb firmware-ekkel még fog a Pentax javítani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#852) tbs válasza BEE (#850) üzenetére


tbs
addikt

Ez így van. Amúgy, amit LV-ben próbálgattam, nem olyan szörnyű, mint amilyennek tűnik. (Nagyítást el kell felejteni még. :( ) Bár hajtogatás nélkül eléggé marketingtudás. :U

(#853) Rakeem


Rakeem
aktív tag

melyik vaku jobb?
[Soligor] vagy [mcgoat] vagy [pentax]?

(#854) Dare2Live válasza Rakeem (#853) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pentaxra Pentax.
vagy új Metz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#855) Dare2Live válasza tbs (#852) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hajtogatás az fontos de még annélkül is sokkal jobb ha van mindha nincs.

Főleg egy borotvaél 3"os Nikonon legalábbis nekem....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#856) Rakeem válasza Dare2Live (#854) üzenetére


Rakeem
aktív tag

na jah.
csak a pentax majd 2x drágább mint pl a soligor és a kulcsszáma is kisebb.
azért kérdeztem meg mert a lehető legolcsóbb, de ár/érték arányban akarom összerakni a fotóscuccomat.

(#857) Dare2Live válasza Rakeem (#856) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nemtudok konkrétat mondani nálam a 10Kfts Soligorok leszerepeltek a 80Ks SB800al szemben... :DDD, amiröl nagyon jó véleményem van azok a Metz vakuk de amit Metzböl probáltam nem volt lényegében olcsobb mint az SB800.

Már bánom, hogy beleszoltam mert Pentaxnál saját vakun kivül semmivel se fotoztam avval is csak probaképp.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#858) adik válasza Rakeem (#853) üzenetére


adik
őstag

Soligor az nem egy nagy etvasz, a Pentax pedig hát nem éppen a legjobb ár/érték arányú. A McGoat cuccokra kíváncsi vagyok, hogy milyenek. Ha olcsó, akkor Sigma, egyébként pedig Metzet vennék. Mondjuk a Metz 36 is megérne egy misét...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#859) Allien válasza Rakeem (#856) üzenetére


Allien
veterán

Ne felejtsed el, hogy a kisebbik Pentax vakuja CSAK billenthető, NEM forgattható. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#860) Rakeem válasza Allien (#859) üzenetére


Rakeem
aktív tag

na találtam metz vakukat...
hát... nem semmi.
szerintem jó ár/érték vakuk...
szerintetek?
[metz vakuk pentaxhoz]

(van ott több márkához de pentaxhoz is vannak)

[ Szerkesztve ]

(#861) tbs válasza Rakeem (#860) üzenetére


tbs
addikt

Jók. Nekem lenni Metz 58AF-1p. PTTL, távvezérelt módban is. (K"szám+egynullás"D gépek tudnak belső vakuról távrecsegtetni másikokat.)

Megkockáztatom, hogy a kisülési idejétől (5x hosszabb, mint a Pentax vakué) és a menüjétől eltekintve minden tekintetben jobb, mint a Pentax nagyvaku.

Ja, ha olcsón akarsz vakuzni, akkor az Edigitalban van egy Soligor fénykapus ~16eFt-ért. Manuálban nagyon finoman használható, elviselhető a kulcsszáma, és frankón elvillantható a K100D belső vakujával, ha a szekrény tetejéről derít mondjuk a plafon közepére... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#862) BEE válasza Rakeem (#853) üzenetére


BEE
addikt

Soligornál nem látok P-TTL jelölést, csak TTL van írva. :F
McGoat kicsi a kulcsszáma. A 38-at 85mm-re adja meg, nem 50mm-re.
Összes többiben nagyon jók az adatok.
Pentaxnál a legfőbb gond a zúmátfogás. 36mm az nagyon sok, a 85 meg kevés !
Illene legalább 28mm-ről indulnia.

A leírások alapján én a McGoatot venném, de azért megnézném mit tud
a valóságban, még mielőtt kifizetném.
Hallottatok erről a márkáról valamit ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#863) Rakeem válasza BEE (#862) üzenetére


Rakeem
aktív tag

BEE: McGoat neve csak dreng valahonnan.
De nem sokat (=semmit) hallottam róluk.

Metzel szimpatizálok most nagyon.

tbs: metzből még a "kicsi" se rossz és !nem drága! :D

(#864) adik válasza BEE (#862) üzenetére


adik
őstag

McGoat
egy fazont ismerek, akinek ilyen táskája van, ő elégedett.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#865) BEE válasza Rakeem (#863) üzenetére


BEE
addikt

A Metz régi motoros !
A kezdetek óta gyárt vakukat és nem is rosszakat.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#866) BEE válasza Rakeem (#860) üzenetére


BEE
addikt

Na itt ezt nem értem " bevilágítás: 18mm-105mm (35mm eq., beépített diffúzorral) "
Most akkor hogyan lesz diffúzorral 35mm a 18mm-ből ? :F

Meg mi az a modellfény ? Tán lámpa, hogy lásd az árnyékokat ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#867) j.bravo válasza BEE (#862) üzenetére


j.bravo
addikt

A zindeksz egyik gyakori fórumozója a McGoat márkatulajdonosa.
A táskákat nemrég (1-2 éve) még mintha még maguk varrták volna, és az ottani fórumon tényleg elégedettek velük a vásárlók.
Amikor pedig beindult a bolt, a srác keresett távol-keleti ( => költséghatékony) beszállítókat aki gyártanak neki (is) cuccokat és rányomják a logóját.
Egy beszámolót olvastam eddig egy mekkgót stúdióvaku szettről, ott azt írta a srác, hogy nem egy Broncolor, de nem is annyiba kerül, ha nem 24/7 nagyüzemi felhasználásra kell, akkor jól használható, jó ár-érték arányú.
De ha van rá igény, megadom az illető júzer nevét (bár a mekkgót honlapon is rajta van az elérhetősége szerintem :D), korrektül szokott válaszolni, biztosan ad részletes infót.

Whatever.

(#868) tbs válasza BEE (#866) üzenetére


tbs
addikt

Ha kihúzod a diffúzorát, beáll 35mm-re. 18-105mm-ig tudja a vetített kör átmérőjét változtatni. Vakuzoom, na. Modellfény: tud jó sokáig(!) strobizni (vmi töredék teljesítményen), hogy lásd az árnyékokat, vagy esetleg tudj fókuszálni.

(#869) BEE válasza j.bravo (#867) üzenetére


BEE
addikt

Miket meg nem tud itt az ember ! :C
A vakut neki gyártják dzsunkaföldön ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#870) philoxenia válasza BEE (#869) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szentjánosbogarak vannak benne, amik kis áramütésekre jól reagálnak. :D ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#871) j.bravo válasza BEE (#869) üzenetére


j.bravo
addikt

Meg még ennek-annak :) Azaz vsz. ugyanazt a vakut (állványt, lámpát, akármit) megtalálhatod más felirattal is másnál.

Régebbi munhahelyem is gyártatott Tajvanon a mini ITX-nél is kisebb SBC-t (single board computer) ráintegrált saját fejlesztésű célhardverrel meg procival, saját márkájuk rászitázásával, pedig nem volt olyan nagy a mennyiség. Szóval lehet ilyet, jó pénzért (alkalmasint nem is olyan sokért)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#872) BEE válasza tbs (#868) üzenetére


BEE
addikt

Akkor mégsem maradtam el egészen a világtól, csak hülyén fogalmaztak. :D

Tehát a zúm alsó vége 35mm, és ezt szórjuk tovább diffúzorral 18mm-re.
Mint rendesen. :D
Azt viszont nem tudtam, hogy ha kihúzod a diffúzort, automatice beáll 35mm-re.

Még egy kérdés !
Tud olyan ficsört hogy beszámítja az APS-C lapkaméretet ?
Tehát ha 50mm-re állítom az obit, a vaku 75mm-nek megfelelően áll be ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#873) Allien válasza j.bravo (#871) üzenetére


Allien
veterán

Ja, mint pl a Tesco is mi mindent "gyárt". :DDD Egyszerűen, "átcimkézik" nekik, oszt csá. Már, a jobbik esetben, me van, amikor kifejezetten nekik gyártanak valamit, akkor az olyan is lesz. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#874) philoxenia válasza Allien (#873) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teljesen el vagy tévedve. A Tecsónak már vevőket is gyártanak, csak azt itthon. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#875) tbs válasza BEE (#872) üzenetére


tbs
addikt

Nemnem. A zúm alsó vége 18. Eléggé hozzányomja villantóját a kukucskálójához. 35-nél már jóval beljebb rántja... (Alul alig látszik a vakukör a falon, ha szembevakuzom nagylátón. Elég jól szuperál. :) )

Szerintem nem gondol ASP-C-re. FF-re játszik. De ez csak spekuláció. A menüjében mindenesetre nyoma sincs. ennek. :B

(#876) tbs válasza tbs (#875) üzenetére


tbs
addikt

Leesett... Ja. 35. :DDD Fene a végtelen eszed. :D

#877: Nemtom miért, de visszábbhúzza. :F Elég jól szór egyébként, ahhoz képest, hogy milyen kis törpicsek műanyag...

18mm FF az alja. Az asp-c-n majdnem 35mm... :B Nebaj, számolni sem tudok. :U

Agyam helyén zagy,
Mindég cserben hagy... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#877) BEE válasza tbs (#875) üzenetére


BEE
addikt

Az nagyon jó ha 18mm az alja !
De miért 35mm a diffúzor ? Ilyenről még nem hallottam máshol.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#878) BEE válasza tbs (#876) üzenetére


BEE
addikt

Most akkor mi történt ? :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#879) BEE válasza tbs (#876) üzenetére


BEE
addikt

Font pordítva !

A 18mm FF fénykőr az APS-C-n 12mm-es obiállás. Bevillantja a 12-24 nagylátót !
A 18mm obiállás 27mm FF fénykőrt igényelne.

Egyre jobban megkavarjuk itt a dolgokat ! :Y :D

BEE

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#880) ottkar válasza Allien (#873) üzenetére


ottkar
addikt

Az hogy az áruházak saját cimkéjüket teszik cikkekre nem mostani új dolog, több évtízede van. Ha látsz olyan fényképezőgépet hogy Carena vagy Revue az is olyan. A Carena a Porst áruházlánc márkaneve, a Revue meg a Quelle áruházaké. Abban pedig tévedsz hogy a nekik gyártott cikkek gyengék lennének mert van nem is egy Revue fényképezőgép ami eredeti Chinon, a Chinon gyárban készült, ugyanott és ugyanakkor mikor a Chinon felíratúak.

[ Szerkesztve ]

(#881) Mercutio_ válasza BEE (#872) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt írnak a viziGót vakukról meg a gyártóról, és futoz nevű srác a Gótok képviselője, ő biztos szívesen ír részletesebben is róla :K itt pl. éppen javítja a téves információt az előzőleg linkelt hsz-ről :DDD
Lámpák, vakuk, trükkök-ben biztos van bővebb infó is róluk.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#882) Allien válasza ottkar (#880) üzenetére


Allien
veterán

De speciel a tecsórol beszéltem, és nem az elvről, meg más gyártókról. ;) :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#883) Mercutio_ válasza ottkar (#880) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra nem mernék fogadni nagyobb összegben, hogy a sajátneves obikat nem válogatták, vagy iktattak be +1 minőségellenőrzési pontot ahol kettévált a gyártósor vége.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#884) Rakeem válasza Mercutio_ (#883) üzenetére


Rakeem
aktív tag

ez így van!

vannak gyártók akik a saját termékeiket is 2 részre bontják.
4 éve diákmelóztam a Nokiában...
na volt egy megrendelés.

500 darab készüléket kért a megrendelő.
na az az 500 darab nokia top volt.
a szokásos pár minőségellenőrzés helyett volt vagy 20.
a megrendelő kikötése az volt hogy !csúcsminőség! legyen
minden kalppoljon és minden patentül működjön.

[ Szerkesztve ]

(#885) ottkar válasza Mercutio_ (#883) üzenetére


ottkar
addikt

Egy gyártósoron mikor jól van beállítva nem készülnek első meg harmadosztályú áruk mert ugyanazokkal a szerszámokkal készítik mindegyik gépet, nem úgy bütykülik külön kézzel.Az meg teljesen halvaszületett ötlet hogy az elkészített gépeket osztályozzák és a gyengébbeket különválasztják, látszik hogy nem jártál még MEO-k környékén se mert ilyen nincs.Hogyan gondolod hogy egy fényképezőgép elkészültekor meg lehet állapítani hogy az gyengébb mint a másik. A szalagrendszerű gyártásnál nincs ilyen. Nem azért adnak el áruházaknak cikket mert az gyengébb, ennek egész más oka van, és az pont a vevőknek kedvező.

(#886) ottkar válasza Rakeem (#884) üzenetére


ottkar
addikt

Akkor azt mondd meg nekem az 500-on kívüliek ócskák összecsapottak rosszak voltak? Azokat direkt hanyagul csinálták? Nem ugyanannyi és ugyanolyan munkát fektettek bele a gyártásba? Nem ugyanott és nem ugyanazok csinálták akik az 500-at? Van egy normál minőségellenőrzés annál részletesebb hosszabb csak növeli az árat.

[ Szerkesztve ]

(#887) Rakeem válasza ottkar (#886) üzenetére


Rakeem
aktív tag

inkább azt mondanám ócsábbak. (nokia ellenes vagyok :D)
de...
azt az 500 darabot a-z atnézték, tesztelték.
a többit a-f

nem szabad elfelejteni hogy azért elektronikai oldalról kellett fullosnak lenniük.
válogatott ic-k, smd alkatrészek stb stb.

(#888) Mercutio_ válasza ottkar (#885) üzenetére


Mercutio_
félisten

Objektívekről volt szó, ott pedig az összrakásnál, beszabályozásnál van emberi tényező tudtommal, főleg 20-30 évvel ezelőtti obik esetén.
Ha itt nincs értelme a MEO-nak, akkor "énkérekelnézést" :DDD

Mi lenne, ha néha elgondolkodnál azon, hogy nem vagy tévedhetetlen és nem biztos, hogy minden témában neked vannak a legbiztosabb információid, lásd. pl. Pentax kitobi tekergetés AF módban, és a Quickshift rendszer...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#889) Dare2Live válasza Rakeem (#887) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

csak nem elcos? :)

Mi csak addig szidtuk a Nokiat amíg neki nem áltunk másik terméksoron a samsung majd se összeszerelésnek... rájöttünk, hogy a nokia még elit... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#890) Rakeem válasza Dare2Live (#889) üzenetére


Rakeem
aktív tag

nem elcos.
Nokia. A nagy komáromi Nokia gyár.
egéybként van a nokiának is jó telefonja.
lsd.: N-széria

(#891) ottkar válasza Mercutio_ (#888) üzenetére


ottkar
addikt

Ki mondott ilyet hogy nincs értelme a MEO-nak. Csak az eltúlzott ellenőrzésnek nincs. Megfelelő munkát kell végzni a szerelésnél és nem csak egyes megrendelőknek hanem mindenkinek.Az meg hogy pld Chinon gépeket adtak el felíratozás nélkül áruházaknak azoknál ilyen hogy minőségi különbség lett volna, fel se merült, mert az oka ennek egészen más volt viszont ezt már azért se mondom meg, legfeljebb Euróért. Mellesleg egy gyártmányt jól megcsinálni nem kerül többe mint rosszul. Elállítják talán az esztergákat? Az többe kerül.

(#892) ottkar


ottkar
addikt

Szóval ami igaz az hogy szándékosan hanyagul összecsapva legyártani egy cikket az se nem jó se nem gazdaságos. Ugyanazon gyárban ugyanazon gépsoron meg nem is kivitelezhető.

(#893) Rakeem válasza ottkar (#892) üzenetére


Rakeem
aktív tag

már hogyne lehetne kivitelezni?
elég silányabb anyagokat használni.
elég ha egy olyan IC tekercset használnak fel, amiről tudják hogy biza kb 40% selejt alkatrész van rajta. ebből a 40%-ból meg ki tudja lehet hogy soha nem okoz egyik sem problémát egy bizonyos felhasználási körülmény mellett. de lehet hogy pár user meg majd veri a fejét a falba mert nem megfelelően müxik a cucc amiben benne az egyik a 40% vacak ICből 1.
és amit én hoztam fel példát a Nokiával azzal is hasonló volt a helyzet.

vagy más példa.
tegyük fel:
a beültető robot kicsit kezd már "fáradni" és mondjuk 0,1mm-er arréb pakolja a cuccokat.
lényegében miért ne lehetne működőképes a dolog amit összerak. nem sok a 0,1mm.
de ha már hozzáadjuk azt hogy minden robotnak van valamilyen szórása.. hát...
tegyük fel hogy ennek a megfáradt robotnak amúgy is van 0,1mm szórása.
tehát megeshet az hogy a robot szórása pont ellensúlyozza a 0,1mm-t.
de lehet egy rosszabb eset is. amikor összeadódik a két dolog. az már 0,2mm.
az meg már lehet egy határeset. aminél már vagy működik a cucc vagy nem.
de lehet hogy a gyárba a termék átmegy a meo-n, de annyira határon van a bele épített alkatrész, hogy a hús klímás gyárból kijőve egy szép forró nyári napon a hőtágulástól a vásárló kezében már nem fog működni az adott eszköz.
és ezt még fejeljük megazzal hogy ezt a 0,1mm-es fáradást a gyártó csak 2 nap elteltével veszi észre. 2 dolog lehet. azonnal javítják a hibát és a robot kalibrálásra kerül.
vagy azt mondja a gyártó: minőségellenőrink szerint a termék működik?
igen. hangzik a válasz. jó akkor mehet tovább amig működőképes.
és mégis amikor eljön az a bizonyos forró nyári nap.....

(bocsi kicsit sok lett. de ottkar szerintem ha valamiben nincs megfelelően elégséges rálátásod akkor ne írj hülyeségeket. nem kell a szar gyártásához elállítani a gépeket. elbaxodnak azok maguktól is!!)

[ Szerkesztve ]

(#894) ottkar


ottkar
addikt

És ha valaki szart gyárt arról nem kerül visszajelzés hozzá és legközelebb nem az történik hogy nem rendelnek tőle? A rosszat gyártót elhalmozzák megrendelésekkel? Az importőrök bolondok?

[ Szerkesztve ]

(#895) Allien válasza ottkar (#894) üzenetére


Allien
veterán

Nem olyan egyszerű az élet! Olyan nincs, hogy igen/nem, fekete/fehér (kérdezz meg egy ügyvédet, csak pénz kérdés minden). :D Ahol emberi tényező IS van (a robotot is ember tervezi, és üzemeli be, stb...), ott lehet sz*rt gyártani. Elég, ha egy felsőbb "vezető" UTASÍTJA a beosztottakat, hogy mehet a határeset is ki. Rengeteg példa van, ezek szerint TE nem nézel sehova. Pl Sony, és az akkumulátor esete. Azt is felfújták, lótrutyi az egész, CSAK 1.000.000 (azaz egy millió)-ból EGY robbant fel! Ez hiba??? Ugyan má, kéremszépen. Azt meg végképp fel se hozd, hogy ezt a sanyi szan nem tudta! :DDD Csak, azt mondta, hogy mehet. Egy valamit elfelejtett. Az amcsik képessek mindenre, még a macskát is a mikrohullámmal szárítják, ha nincsen nagy betükkel ráírva, meg ábrákkal, hogy NE rakj bele macskát (már élve).
Miről beszélünk, nyuszómuszó? ;) :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#896) Rakeem válasza Allien (#895) üzenetére


Rakeem
aktív tag

ilyesmire próbáltam rávezetni ottkar fórumtársunkat.
lehet ő még nem látott/élt át élőben mondjuk egy 12 órás műszakot...

Nálunk van olyan hogy az előző szak minőségellenőrei egy teljes 12 órás szakl termelésére azt mondják kuka. Aztán jön a mi szakunk. A mi minőségellenőreink meg azt mondják hogy jó!!! Bejön a főnök hogy rendet tegyen hogy mi nem jó és mi jó.
Na mi történik? Megnézi hümmög kettőt aztán azt mondja mehet ez így, mert most az adott alkatrészre nagy az igény és akinek beszálítunk az már veri az asztalt hogy hol a cucc...
Aztán amikor már nem kell annyira az adott alkatrész akkor azt mondja jó akkor most ezt itt azt ott ki kellne javítani és úgy termelni tovább.
Akkor hogy is van ez?

A sok pénz ugat a (nagy)kutya lapít. ->ha kell valami
A kevesebb pénz nyüszít a (nagy)kutya meg vicsorog. ->ha annyira nem fontos, csak úgy termelgetünk.

(#897) Allien válasza Rakeem (#896) üzenetére


Allien
veterán

Anno, még az átkosban, a 43-s számú épitő ipari kirendeltségen dolgoztam, építettem a szocializmust, mint kiskatona. Házgyári paneleket, pl Káposztásmegyer, stb... Na, ha mondjuk a kiöntő formát rosszul olajozta le valaki (mert az olajzó locsoló bedöglött és pl kézzel kellett átkenni, vagy nem is volt olaj), akkor szakadt ki a panel, nem csak úgy, kicuppant. :D De ez a két véglet. Volt, amikor egy "kicsit" megerőltette a darus, hogy kijöjjön, én meg oldalról ütögettem (akkor is vézna voltam, ma se vagyok kopasz) ;] . Ha szerencsénk volt, nem látszódott semmi sérülés. :D Ha jól vagyok informálódva, a panelházakat 25 évre "tervezték", de még ma se nagyon dölt össze magától egyse. Az most megint más kérdés, hogy még lakják ezeket az épületeket, sőt, felújítják, szigetelik, hogy penészgombát tudjanak termelni a benne lakók. :D

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#898) ottkar válasza Allien (#895) üzenetére


ottkar
addikt

Nem az amerikaiak száritanak macskát hanem egy ismerethiányos ember aki a fizikát még 1/2-re se tanulta meg, ez nem amerikai privilégium.Aki ilyent mond hogy a Duracell akár tízszer tovább tart az fizikai analfabéta és az is aki ilyen baromságot bemutat TV-ben. Én hallottam olyant hogy szakmai tisztesség, amihez persze tudás is kell.Igaz hogy én olyan munkahelyen dolgoztam ahol a hanyagság az ember életébe kerülhetett könnyen. Hogy élek és virulok az mutatja hogy nem én voltam hanyag munkavégző.

[ Szerkesztve ]

(#899) Allien válasza ottkar (#898) üzenetére


Allien
veterán

Pedig, ezzel is vitába lehet szálni! :D Nem azért, hogy kötekedés a létformám, csakhát, Te most reklámot "idézel". De, az apróbetüs részt azt NEM mondod, mert azt nem közlik. Pl a Duracell-es hasonlat is IGAZ lehet, bizonyos körülmények között, meg azt se, hogy mivel szemben tud ennyit (most mellékes, hogy azt mondja, hogy a hagyományos elemmel szembe, de mondjuk egy 50 évvel ezelött gyártott, szétfolyt elemről beszél esettleg)? ;) Ezen felül, a TV-be Te is BÁRMIT bemutathatsz, csak pénz kérdése! :B
Szakmai tisztesség, na ja. Egyet NE felejts el. Ehez meg KELL fizetni a dolgozó embert, a mai világban pedig a MANAGEREKET fizetik meg. Hidd el, én már csak tudom, mert olyan multi cégnél vagyok utolsócsicskagenya, akit folyamatossan rugdosnak, mintha nem dolgoznék, de, mindezt úgy, hogy a fölöttem lévő csicskák egyre jobban nehezítik a munkavégzésemet, mert idióták. :D A statisztika MINDENEK felett. :K
Azért, az ügyfelek NEM rám szoktak panaszkodni. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#900) belluska válasza Allien (#899) üzenetére


belluska
tag

Ezeket a megállapitásaidat nem kell halványan irni, teljes mértékben igazad van.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.