Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4301) philoxenia válasza inzsellér (#4300) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bocsi, a "volna" nálam egy magyar szó volt, van ilyen márkájú obi? :Y Nem ismertem eddig. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4302) BEE válasza philoxenia (#4301) üzenetére


BEE
addikt

Nem olyan rossz ez az orosz ! :))

[link]
[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4303) inzsellér válasza philoxenia (#4301) üzenetére


inzsellér
tag

Az oroszok a világháború után leszerelték a jénai Zeiss gyárat (vagy egy részét csak?), és a gépekkel utána elég jó fix obikat gyártottak

(#4304) Szten Márs válasza inzsellér (#4303) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

1:1 makrót tud az obi?

(#4305) inzsellér válasza Szten Márs (#4304) üzenetére


inzsellér
tag

Csak 1:2-t

(#4306) tbs


tbs
addikt

Most láttam az origón a Poligamy-nak az előzetesét. Javaslom mindenki figyelmébe a záróképet... B+ kategória volt számomra. :B ;)

(#4307) BEE válasza tbs (#4306) üzenetére


BEE
addikt

Ezt most hogy érted, vagyis hogy jön ez ide ?

BEE :F :F :F

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4308) philoxenia válasza tbs (#4306) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erre gondolsz? :F

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4309) tbs válasza philoxenia (#4308) üzenetére


tbs
addikt

Igen. Zseniális szerkesztés, nagyon durva nézőpont. Kismilliószor jártam már arra, de ÍGY még nem láttam... :B

Lelőném én is, mondjuk villamos nélkül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4310) BEE válasza tbs (#4309) üzenetére


BEE
addikt

Nem is láthattad, hiszen a padot te nem rakhatod odébb a kép kedvéért. :)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4311) vfo7 válasza BEE (#4310) üzenetére


vfo7
senior tag

Hehe. Lehet, hogy a pad soha nem is volt ott. :Y

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#4312) BEE válasza vfo7 (#4311) üzenetére


BEE
addikt

Ott volt az, csak a szemetes mellett. Egy záróképért arrébbrakták.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4313) tbs válasza BEE (#4312) üzenetére


tbs
addikt

Srácok, megvan a következő tali programja... :DDD

(#4314) BEE válasza tbs (#4313) üzenetére


BEE
addikt

Ásót vigyünk ? :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4315) ottkar válasza inzsellér (#4303) üzenetére


ottkar
addikt

Kevésbé szereltek le gépeket azok nekik is voltak, inkább a tervezési dokumentációt vitték. Ezért volt pld Industar objektív mert a mappában ipari objektívek voltak és nem fáradtak még az átnevezéssel sem. Oszt később is szereztek dokumentet hiszen a Helios a Voigtlander Heliarjának utánzata.

[ Szerkesztve ]

(#4316) inzsellér válasza ottkar (#4315) üzenetére


inzsellér
tag

Még az NDK-s időkben mesélte egy jénai srác, hogy a továrisok kifosztották a gyárat. S mivel láttam már szovjet gyárat belülröl -igaz, az gépipari volt, de a minőség országosan hasonló lehetett- nehezen tudom elképzelni, hogy a saját gépeikkel -mégha Zeiss dokumentáció alapján is- ilyen jó obikat tudtak volna (kilencet!) gyártani.

(#4317) BEE válasza inzsellér (#4316) üzenetére


BEE
addikt

Az biztos hogy vittek minden mozdíthatót, meg a mérnököket hozzá !
De a ruszkikat sem kell mindig lebecsülni, mert amikor szükségük volt valamire
azt megcsinálták működőre, mégha baltával faragták is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4318) inzsellér válasza BEE (#4317) üzenetére


inzsellér
tag

Ebben teljesen igazad van, rengeteg cuccuk még a legrosszabb körülmények között is működött, egy feltétellel: ne légy mán igényes, örülj, hogy kattog!

(#4319) BEE válasza inzsellér (#4318) üzenetére


BEE
addikt

Mindamellett, hogy potenciálisan mindenük megvolt, hogy a világ
leggazdagabb országa legyenek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4320) philoxenia válasza BEE (#4319) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sok szempontból valóban azok. Elég csak a természeti kincsek/lakosság hányadost figyelembe venni...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4321) Lazlow


Lazlow
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a következő objektívnél mit jelentenek a számok, betűk: SMC Pentax-Da L 1:3.5-5.6 18-55 AL . A pentax a gyártó az oké.
18-55 fókusztávolság meg mit jelent? Ezt hogy lehet átváltani a kompakt gépnél szokásos valahányszoros nagyításra?
Az 1:1.3-5.6 azt mutatja hogy a blende (aperture) az alaphelyzethez képest mekkora arányban nyílhat ki? Vagy mit jelent ez az arány?
DA L meg AL mit jelentenek? Meg láttam más objektíveknél is hasonló betűkombót: DC, DG?
Köszönöm a válaszokat! Ha vki hasznos linket adna az is jó lenne!
Laci

(#4322) philoxenia válasza Lazlow (#4321) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gugli a barátod. :) [link]

A 18-55 a fókusztávolságot jelenti 35mm-en, ezt átszámolva 1,5-el kell a Pentax jelenlegi digitális gépeinél szorozni. A zoom ez esetben nagyjából háromszoros és 27mm-ről indul.
Kompaktoknál sokféle lehet, indulhat 24-ről, de 36-ról is, lehet háromszorostól egészen huszonvalahányszorosig bármennyi, de ezt a DSLR-eknél nem szokás nézni.
A 3,5-5,6 az elérhető legnagyobb blendenyílást jelenti, de ez nem alaphelyzethez mért, bonyolultabb. Az alapfogalmak megértése érdekében olvasgass: [link][link] stb....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4323) ottkar válasza Lazlow (#4321) üzenetére


ottkar
addikt

Az 1:3,5-5,6 azt jelenti hogy a kezdő gyújtótávolságtól a legnagyobbig hogyan változik a fényerő. Mivel a lencse átmérője nem változik a fókusz növelésével ezért a fényerő csökken. Azok az optikák amik tartják a fényerőt a teljes tartományban úgy vannak megtervezve és sokkal drágábbak.És természetesen a lencseátmérőjük és az optika terjedelme is nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#4324) Slowman


Slowman
aktív tag

Van valakinek esetleg tapasztalata után-gyártott BG2-es markolattal. Mert nem mindegy, hogy 1x vagy 3x, de vacak bóvlit nem veszek semmiképp sem akkor összegyűjtök egy eredetire és kész.

(#4325) macskajancsi válasza Slowman (#4324) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

szia!

sokan nem ajánlják.
én is most pl az eredetire gyűjtök, annyi rossz híreket hallottam a különféle más megoldásokról.
de már itt is írták párszor, szvsz olvasgass vissza.

coito ergo sum...

(#4326) adik válasza Slowman (#4324) üzenetére


adik
őstag

egy kézbefogásnyi tapasztalatom volt. katasztrófa, vagy itt, vagy a k10d topikban ki is fejtettem bővebben még nagyon rég...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4327) Slowman válasza adik (#4326) üzenetére


Slowman
aktív tag

Köszönöm a választ, emlékeszem is rá, de azóta annyi féle/fajta markolatot láttam után-gyártottba, hogy hátha van esetleg bevált darab. Akkor marad az eredeti.
Majd karácsonyra meglepem magam vagy hasonló :)

(#4328) inzsellér válasza Slowman (#4327) üzenetére


inzsellér
tag

A Digitcam-nél most akciósan 35e a D-BG2

(#4329) Slowman válasza inzsellér (#4328) üzenetére


Slowman
aktív tag

Igen köszönöm én is néztem, hogy ott a legolcsóbb. Kicsit tartok is, hogy karácsonyig felviszik ők is 50k körülire az meg már nekem nem éri meg ez a 35k-t is kicsit sokallom.

(#4330) BEE válasza Slowman (#4329) üzenetére


BEE
addikt

Szívtam a fogam én is amikor megvettem, de azóta sem bántam meg
hogy az eredetit vettem.
Nem olcsó, de mindenképp megéri. :K

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4331) Slowman válasza BEE (#4330) üzenetére


Slowman
aktív tag

Akkor mindenképp az eredetit veszem. Köszönet! :R

Még egy kérdés valakinek tapasztalat [ezzel] a céggel/bolttal?
Elég fura nekem, hogy alacsonyak az áraik. Láttam már ilyesmi boltokat és azokra sokan azt mondták, hogy - áhh az felejtős mert nem éppen garanciális amit ott veszel csak egy "alibi gari-lapot" kapsz mert szürkeimpor meg hasonlók. Aztán ilyen helyen nem szívesen hagy ott az ember sok pénzt. Mert olyan ami nem romolhat el azt megveszem (derítőlap, ernyő egyebek) helybe szemrevételezésalapján, de objektív stb amikre azért nem baj ha van garancia, inkább nem rizikózok.

(#4332) tbs válasza Slowman (#4331) üzenetére


tbs
addikt

Gaia-ék jófejek. :DDD Szeresd őket Te is!

(#4333) Darkness1 válasza Slowman (#4331) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Vásárolhatsz tőlük nyugodtan, de előfordulhat, hogy sokáig kell várnod míg a rendelés megjön.

No stress, no work Today!

(#4334) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Ha már a portrémarkolat szóba került: mi lehet az oka annak, hogy a BG2 majdnem kétszer annyi, mint a BG3 (pl. 46900 vs 27500)?

No stress, no work Today!

(#4335) macskajancsi válasza Darkness1 (#4334) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

gondolom h a k10d más kategória, mint a k100d mondjuk.
aki a profibbat vette, az meg fizesse is meg a hozzávaló alkatrészeket. :(((

legalábbis ez a tippem.

coito ergo sum...

(#4336) PNP válasza tbs (#4332) üzenetére


PNP
őstag

Szerintem kifejezetten kerülendőek.

(#4337) tbs válasza PNP (#4336) üzenetére


tbs
addikt

:)) Mások a Camera Kft.-t is utálják, nekem kifejezetten kellemes tapasztalataim vannak velük. Lehet bennem van a hiba... ;) (No flame. Gaia-tól szerzem be 5+ éve a Metz holmikat. Még analóg korszakból ismerem őket úgy, hogy ha szépen kéred (azaz leteszed az árát) BÁRMILYEN (kapható) fotós cuccot behoznak neked Németországból. :K Türelem az kell mondjuk.)

(#4338) Mercutio_ válasza macskajancsi (#4335) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rossz tipp :N

A 2-esen több gomb/tárcsa van, így több funkciót is tud a user portré állásban használni a 3-ashoz viszonyítva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4339) BEE válasza Darkness1 (#4334) üzenetére


BEE
addikt

Nem tudom, de a BG 2-esben van egy aksi amit használ a gép,
és ki van alakítva a helye egy memkártyának meg az infrás távirányítónak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4340) Slowman válasza tbs (#4337) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nekem végül is csak az számít, hogy ne blindre vegyem meg azt a valamit, mert általában nincs velem a szerencse, és ha nincs rajta gari tuti ráfázok :) . Amúgy türelmes ember vagyok ha rászánom magam valamire akkor tudok rá várni (azért nem a végtelenségig de 2 hét még belefér... :) ).

PNP: neked mi a negatív tapasztalatod velük, hogy szerinted kerülendőek?

(#4341) PNP válasza Slowman (#4340) üzenetére


PNP
őstag

indexen már leírtam, kopipészt:
Vettem vázat, nem adták hozzá ki a gyári garlapot, mikor ezt szóvá tettem, duzzogva odaadták, de közölték hogy náluk nem ez a szokás, mert az ügyfél elveszti, ők viszont megőrzik. Rá is írták kézzel utólag a számlára hogy kiadták nekem.
Amikor beszart a gép, visszavittem a garancialappal együtt, ők hónapokig nem csináltak vele semmit, közben hazudoztak, hogy valóban hibás és meg lesz csinálva, végül visszakaptam úgy hogy "nem csináltak vele semmit, mert nem is volt hibás". Na de ekkor már nem kaptam vissza a garlapot a hibás géppel együtt, gúnyosan mutogatták a számlát, amin ugye rajta van hogy ők azt kiadták.
Másik kereskedő is említette (és nem hiszem hogy a konkurenciaszellem beszélt belőle) hogy ügyeskednek a garral, de a pontos metódust nem ismerem.

Ide tartozik, hogy ősrégen, amikor még máshol volt a boltjuk, vettem tőlük digitalizáló kártyát jó drágán, de magyar manualt nem adtak hozzá, pedig már akkor is kötelező volt, de ezen hamar átlendültem, megegyeztünk hogy kipostáznak valami másolatot. Azóta is várom.

[ Szerkesztve ]

(#4342) johnjohn válasza PNP (#4341) üzenetére


johnjohn
addikt

Eddig kb. 20 000 000.- értékben vásároltunk a Gaia-tól különböző fotós és videotechnikai cuccokat ez elmúlt 3-4 évben, de semmiféle garanciális, vagy egyéb probléma nem merült fel.
Lehet, hogy egyéni problémád van velük. Profi cég, profi szakemberekkel, mondjuk profikhoz is vannak szokva.

(#4343) PNP válasza johnjohn (#4342) üzenetére


PNP
őstag

Utolsó mondatrészt fejtsd már ki nekem.

(#4344) Mercutio_ válasza PNP (#4343) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem profi vagy, aki nagy összegben vásárol le vagy sz*****? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4345) johnjohn válasza PNP (#4343) üzenetére


johnjohn
addikt

Mekkora arccal mentél oda ?

(#4346) johnjohn válasza Mercutio_ (#4344) üzenetére


johnjohn
addikt

A szerénység sokszor előny lehet, és ne felejtsük el, hogy Ők ott dolgoznak. ;]

(#4347) Mercutio_ válasza johnjohn (#4346) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, nem a "borítom az asztalt" mentalitással kell nyitni, ez tény, de ha tényleg hetekig tojtak a beadott cuccra, az akkor is gáz azért.

Olyat meg nem igazán hallottam még, hogy a gyári garipapírt ne adja ki a bolt, elvégre a kiadott számlán rajta van a serial, a gyártól/forgalmazótól pedig elvileg szintén úgy veszi át a szállítmányt, hogy rögzítve van milyen sorozatszámú cuccokat kapott, tehát nem a gyári biléta megléte a lényeg :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4348) PNP válasza johnjohn (#4345) üzenetére


PNP
őstag

Akkorával biztos nem, mint amekkorával te megtiszteltél.

(#4349) Slowman válasza Mercutio_ (#4347) üzenetére


Slowman
aktív tag

Szóval ha szépen beszélek velük akkor jó fejek és abszolút megbízhatóak, és pro a cég ha már johnjohn 8 számjegyű összeget otthagyott már ;] . Akkor igaza van tbs-nek, szeretni kell őket :DDD
Kicsit alábbhagyott a lelkesedésem mert rájöttem a turpisságra, hogy benézte és nem figyeltem a +ÁFA-ra... :B .

(#4350) johnjohn válasza PNP (#4348) üzenetére


johnjohn
addikt

Csak kérdés volt, nem állítottam semmit . :U

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.