Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3551) Diablo1 válasza ottkar (#3548) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Oké, akkor ezek szerint az M42 és T2 nem bajonett, hanem menet, így már világosabb, köszönöm! :)
Köszi, de ilyen objektív egyelőre nem érdekel, most egy Pentax 50mm f1.4-est néztem ki.

(#3552) Diablo1 válasza Szten Márs (#3550) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Rendben van, de nálam valamiért jóval részletesebbek (és lehet, hogy ezért) élesebbek a 450D raw képei.

A tesztképek alapján nekem is úgy tűnik, hogy elég rossz a 70-300 200mm felett, úgyhogy sztem maradok a 28-300-asnál. Pentax 55-300-ast pedig nem szeretnék, mert tesztképek és ezen teszt alapján még a 70-300-nál is rosszabb: DCWatch.

(#3553) Szten Márs válasza Diablo1 (#3552) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

De a raw azért van, hogy lekonvertálgassuk TIFF-be, jpg-be, akármibe, nem azért, hogy magában nézegessük, annak semmi értelme, így felesleges összehasonlítani gépeket.

Az 55-300 vs. 70-300 tesztet majd hnap megnézem, ma már nincs hozzá energiám, mindenesetre igen sok forumhsz-t megnéztem a témában ilyen-olyan külföldi forumokról, olyanok tollából, akiknek mindkét obihoz volt szerencséjük és abszolút egyöntetű volt az 55-300 győzelme. Meg vannak még ezen kívül is tesztek szép számmal. Nyílván ezeket a teszteket/véleményeket a gyári szórás nagyon nagyban befolyásolja - ha az egyik obiból a gyári szórás legalját, a másikból a tetejét kapja ki a tesztelő, akkor homlokegyenest más fog kijönni, mintha fordítva kapná őket és más fog kijönni mindkét esetben, mintha mindkét obi a szórás közepéből származna - magyarán egy teszt nem teszt, egy vélemény nem vélemény.

(#3554) ottkar válasza Diablo1 (#3551) üzenetére


ottkar
addikt

A Chinon 50/1,4-es is csúcs! Igaz hogy az manuál.

[ Szerkesztve ]

(#3555) Diablo1 válasza Szten Márs (#3553) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Lehet, hogy nálad így jobb, de én jpg-be konvertálva csak rosszabb minőségű képet kaptam. (Lehet, hogy sz@r programmal konvertáltam? :F ) Egyébként a Canon Digital Photo Professional programjával nézegettem őket, ami valószínűleg ezekre a képekre van kifejlesztve, így sokkal szebben nyitotta meg, mint például az ACDSee, ezért egyáltalán nem zavartak, hogy a képek rawban vannak.

Ezzel egyet értek, én is sok hozzászólást olvastam, hogy jobb az 55-300, de elég sok tesztképet megnézem és egyáltalán nem tűnt jobbnak.
Egyébként ezen kívül amiatt, hogy a Camera Kft. nem tudja a fókuszt összeállítani a vázzal Pentax obiknál, és a nagyobb látószög miatt is a Sigmánál maradnék. :)

(#3556) Diablo1 válasza ottkar (#3554) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Jókat írnak a Chinon obikról, ha találok olcsón, akkor lehet, hogy inkább Chinon-t veszek. :R

(#3557) BiriBum válasza Diablo1 (#3555) üzenetére


BiriBum
őstag

Egyébként ezen kívül amiatt, hogy a Camera Kft. nem tudja a fókuszt összeállítani a vázzal Pentax obiknál, és a nagyobb látószög miatt is a Sigmánál maradnék.

??? :Y

Az 55-300 nagyon korrekt, gyors a fókusz és a tele végén sem lágy.
A Sigmáról nincs tapasztalatom, de ahogy Szten mondja, nem szokták szeretni.
Tamron 70-300-at néztél már?

[ Szerkesztve ]

(#3558) BiriBum


BiriBum
őstag

Szerintetek a 16-45 esetén a -2mm érezhetően többet jelent nagylátóban a 18-55 II ellenében? Esetleg a Sigma 17-70 -1 mm-re? Netalán raboljak bankot és Sigma 10-20?

(#3559) Gubro válasza BiriBum (#3558) üzenetére


Gubro
senior tag

A Tamron most kidobja a 10-24-et Pentax bajonettel is, az 340 fontba kerül.

(#3560) adik válasza BiriBum (#3558) üzenetére


adik
őstag

Nekem nagyon érezhető az az 1mm, és néha nagyon jó lenne még egy. Nekem.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3561) BEE válasza BiriBum (#3558) üzenetére


BEE
addikt

Az a 2mm bizony sokat számít ! :K
20mm alatt már minden mm számít.
A Sigma 10-20 nekem tetszett, jobb mint gondoltam.
A Tamron 10-24 elég gyengének tűnik a képek alapján.
A Pentax 12-24 nagyon jó, csak drága.
A Tokina 11-16/2,8-ot mindenhol dícsérik, állítólag nemsokára kijön Pentaxra is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3562) Diablo1 válasza BiriBum (#3557) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Sok obi-váz összeállításban nem pontos a fókusz és ezt a Camera Kft csak Sigma és Canon obik esetében tudja garanciában ingyen korrigálni, pentaxot és más obikat külföldre kell kiküldeni.
Tamron 70-300-ról eddig szinte csak rosszat olvastam.
Most egy Sigma 17-70-et használok és nagyon meg vagyok vele elégedve :K , pedig nagyon sokan szidják. De lehet, hogy pont egy jó példányt fogtam ki.

(#3563) Hooper


Hooper
őstag

sziasztok!
Sikerült szert tennem egy pentax 55-300 4-5,8 obira..használt, de kb bontatlan állapotban van.
Eddigi tapasztalatok - meglepően részletes, és élesen rajzol (eddig nem volt lehetőségem más obikat próbálni a kit 18-55 és 50-200 -najó meg van 1 fix 50esem, de vele nem ér versenyeztetni :) -). 50-200assal összehasonlítva is jól látható difi van, még ha azt rekeszeltem akkor is. F4en is szép, bár kicsit lágyabb. A fényerőt jól tarja a különböző gyújtótávokon, ez külön öröm volt a próbálgatás során.
Eddig kint még nemnagyon volt lehetőségem próbálgatni. Talán mintha élénkebb színeket adna..Lehetséges ez? vagy csak a lila köd beszél belőlem :D

Diablo1 - nemhiszem h a sigma v tamron 70-300 szebben rajzolna, kb az 50-200al van 1 szintben, annyi h ezek 200-300 felett kissé lágyak.
Egyébként a kettő közül ha ennyi a keret a Tamron 70-300at érdemesebb venni. Több a pozitív visszajelzés.

(#3564) ottkar válasza Diablo1 (#3562) üzenetére


ottkar
addikt

"Tamron 70-300-ról eddig szinte csak rosszat olvastam"

Hol? És mit? 30 ezer Ft-os optika mit akar tőle bárki?

[ Szerkesztve ]

(#3565) BiriBum válasza Hooper (#3563) üzenetére


BiriBum
őstag

Én Tamronról váltottam, azzal sem volt semmi bajom, azon kívül, hogy teljes tele állásnál tényleg lágy (nem zavaróan).
Az 55-300 kulturált, viszonylag masszív felépítésű, az átfogáshoz (és a Tamronhoz) képest gyors a fókusz (igaz, hogy a Tamron "makró", ezeknek lassabb a fókuszálása).
Élesen rajzol és a színek tetszetősek, különösen a zöld. Az élénk színekkel azonban a kitobinál sincs gond. :D

(#3566) BiriBum


BiriBum
őstag

Gubro, Adik, Bee köszi. Eléggé zsebbenyúlós az ultranagylátó, de nagyon rá vagyok kattanva a dologra. A Tokina 11-16 biztos nagyon magasra lesz árazva.
Lehet, hogy elég nekem a 16mm :F :F :F A kicsit jobb képminőség és -2 mm miatt azonban nem biztos, hogy érdemes 100k-t kiadni. Állítólag a CA is eléggé nagy.
A Sigma 17-70 talán jobb ilyen szempontból, de az "csak" -1 mm :U

(#3567) Szten Márs válasza BiriBum (#3566) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Esetleg Sigma 10-20. Szokták szeretni a tulajok eléggé és a 10mm indulógyújtótáv nem épp rossz :)
-1mm-ért ne vegyél új objektívet, lehet, hoy érezhető, de ha tényleg nagylátózni akarsz az a -1mm édeskevés lesz.

(#3568) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha valakit érdekel eladó lett az 50/1.4-em :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3569) BEE válasza BiriBum (#3566) üzenetére


BEE
addikt

Én a kiobiról váltottam 16-45-re, és azt mondom megérte. :K
A CA-t már az első képen megtaláltam, de a valóságban ez nem jelentett még
akkora gondot hogy nekiálljak eltűntetni a képről. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3570) BEE válasza Mercutio_ (#3568) üzenetére


BEE
addikt

Vissza fogod még ezt sírni !
Nagy kár eladni.

BEE :(

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3571) Hooper válasza BiriBum (#3565) üzenetére


Hooper
őstag

Tamronon én is sokáig gondolkoztam, de valahogy mégse lett belőle semmi..jól elvoltam az 50-200al...de az 55-300nak nem tudtam ellenállni :U
Várom már h jó időben is kipróbáljam :)

Mercutio_ gyűjtesz a K7re? ;)

(#3572) Mercutio_ válasza BEE (#3570) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bee: Tudom, de...

Hooper: Nem, sőt...! :N

ALL: Felraktam a drágaszágot is, bár kétlem, hogy itt találna gazdára :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3573) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Csak szólok, hogy elvileg eladó lesz a K10D-m :B de niincs időm összedobni a hirdetést :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3574) Gubro válasza Mercutio_ (#3573) üzenetére


Gubro
senior tag

Ajjajj, akkor mégiscsak K7?

#3546-ra valaki?

[ Szerkesztve ]

(#3575) Mercutio_ válasza Gubro (#3574) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd egy év múlva, akkor talán már belefér az ára az általam elképzelt keretbe ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3576) inzsellér válasza Mercutio_ (#3575) üzenetére


inzsellér
tag

A kereted számításához az Optifprm árai:
Érvényes: 2009.05.28-tól Bruttó
Új ! K7 váz 347,990
Új ! K7 váz + 18-55 WR 369,990
Új ! K7 váz + 18-55 WR + 55-200 WR 424,990

(#3577) Mercutio_ válasza inzsellér (#3576) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jövő nyáron nem lesz a dealereknél 200 alatt majd elkezdek aggódni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3578) philoxenia válasza Mercutio_ (#3577) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kitben olcsóbb az edigitnél, a váz valamivel drágább... ;] Bár a K20D sincs sokkal 200 alatt..../100FT/ :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3579) Mercutio_ válasza philoxenia (#3578) üzenetére


Mercutio_
félisten

K20D balunál 157,9 csak a váz, duplakitben 207 :Y , ha hazai gari és számla kell, akkor sima kitobival ediginél 209, de digitcamnál már 197,5-ért megvehető.
Én a vázra értettem azt az árat, WR obi annyira nem hoz transzba :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3580) philoxenia válasza Mercutio_ (#3579) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig úgy hallottam azzal dolgoznak a hipnotizőrök most Japánban. Fejbevágnak vele, mert bírja, aztán transzba esel.... :D

A linkelt képekből ítélve nem lett túl jó az obi, bár ha fontos az időjárásállóság, akkor lehet, hogy a legjobb választás...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3581) Mercutio_ válasza philoxenia (#3580) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyurcsók mester elkötelezett híve vagyok, holmi japán kóklerek szóba se jöhetnek nálam :DDD

Azok a képek tényleg elég vízfestmény-szerűek, de amíg nem kezdenek megjelenni boltban vett K7-el készült képek nem vonnék le messzemenő következtetéseket se a gép, se az obik képességeiről. Ha visszanézed pl. a dakari K20D tesztképeket, amiket megjelenés előtt a "szakújságírók" csináltak, és a későbbi már bolti gépekkel és obival készített képeket ott is komoly különbségek vannak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3582) philoxenia válasza Mercutio_ (#3581) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az Gyorscsók..... :DD

Várjuk hát a végleges verziót... A CA viszont gyanúsan magas...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3583) Chapel


Chapel
addikt

akit érdekel eladom a pentaxomat komplette Link

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3584) Szten Márs válasza Chapel (#3583) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért teszel ilyet?

(#3585) Chapel válasza Szten Márs (#3584) üzenetére


Chapel
addikt

Canonra váltok valszeg 40D-re. Az obi park meg a felsőbb kat-os gép miatt....k7-et akartam de 380k??? Normálisak? ha még ff-lenne...de így :( :(((

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3586) Mercutio_ válasza Chapel (#3585) üzenetére


Mercutio_
félisten

Khm, milyen obik miatt váltol?

A K7 árán nem tudom miért lepődsz meg :N az új vázak mindíg extrém profittal indítanak, másrészt a Yen ára elég dúrván elszállt a forinthoz képest.

szvsz 40D az nem felsőkat, - vagyis nem tudom miben jobb mint egy K20D :U - azok az 1D és társai, és remélem tájékozódtál a zárbeszarásos problémákról, nehogy kellemetlen meglepetések érjenek:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3587) philoxenia válasza Mercutio_ (#3586) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha váltanék, akkor D90-re csak... :K D90 vs. 40D azt a kis /százalékban/ különbséget megéri...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3588) Chapel válasza Mercutio_ (#3586) üzenetére


Chapel
addikt

K200D-m van ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3589) Mercutio_ válasza Chapel (#3588) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt már az elején tudtam, de ez nem válasz a kérdésemre ;)

szvsz látványos képminőségjavulást jobb obikkal könnyebb elérni, a 40D alá ugyanúgy kellenek a jobb obik, különben max. az alapként beállított magasabb kontraszt és szaturáció miatt fognak élesebbnek tűnni a képek, de ha az jön be azt a K200D-ben is beállíthatod:U

Egyébként meg ne hallgass ránk, a te pénzed, a te géped, te tudod mire van szükséged, mi itt csak süktelünk :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3590) Mercutio_ válasza philoxenia (#3587) üzenetére


Mercutio_
félisten

No igen, csak azok a fránya obi árak :O bár 3rd party gyártóktól talán elég korekt obisort össze lehet lapátolni :U nemtom, nyikon fronton nem ismerem az obilehetőségeket :B de majd jön szten és kiokosít minket :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3591) Gubro válasza Mercutio_ (#3575) üzenetére


Gubro
senior tag

És akkor mid lesz?

(#3592) johnjohn válasza Mercutio_ (#3586) üzenetére


johnjohn
addikt

A zárbeszarás -para hisztéria, semmivel nincs nagyobb meghibásodási százalék az eladott gépek számának tükrében, mint más gyártóknál. Volt pár széria az elején, amivel volt gond, de ha utánakeresel a külföldi fórumokon elenyésző számú az ezzel kapcsolatos visszajelzés. A Nikonnál is vannak gondok, ha utánanézel, itt a fórumon is volt pár hibás gépről szó.

(#3593) BiriBum


BiriBum
őstag

Az örök elégedetlenség és felesleges upgrade témára kis adalék:

[link]
A fickó a 18-55 AL első verziójával szenzációs képeket produkál. Fotózni tudni kell.
[link]

Persze ez nem Neked szól Chapel, hanem inkább magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#3594) Mercutio_ válasza johnjohn (#3592) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről a cikk szerzőjét is győzd meg ;)

Gubro: Egy évig valszeg K20D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3595) Szten Márs válasza Chapel (#3585) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, sajnálom kissé a döntést. A felsőbb kat. gép alatt mire gondolsz? 5D mark II van tervbe véve, mint távlati célkitűzés?
Amúgy a kezdőárral nincs semmi baj, szépen le fog ez zuhanni. Azt meg tudjuk jól, hogy tudásukhoz mérten a Pentax árulja az egyik legolcsóbban, ha nem a legolcsóbban a vázait, ezzel igazán nem lehet baj. Egy ff gép meg 380 ezerbe nem mostanság fog kerülni. Talán pár év múlva, de most igazán durván irreális lenne.

(#3596) Chapel válasza Mercutio_ (#3594) üzenetére


Chapel
addikt

Erre csak annyit mondok h jóban vok vele személyes és éppen Ő az aki 40D-re beszélt rá...volt neki több illetve szervízes szal tudja miről van szó.

igaz amit írsz h nem számít a gép...részben!

Pl. tele az tele,minőség is....szal hiába baromi pro az ember záridőt,fényerőt,élességet nem tud adni tehetségből....csak is vassal.

Ha nem lesz érdeklődés a kit-em iránt, akkor max elmegy az 55-300 (az tuti) és beinvesztálok egy 70-200 2.8-ba (ha rendezvényezek). Ha pedig mégis a magam kedvére lövök, akkor pedig egy 120-400 HSM. Amiről vegyesen olvastam jót-rosszat, szal fene tudja.
A gond az, h hosszútávon ff lenne a cél,de ha elkezdek költeni pentaxra még komolyabba,n akkor az simán szívás hiszen pentaxnak nincs ff gépe, jövőben nem is lesz és obiparkja meg aztán végképp nincs hozzá sajnos.

Szten: tudtam h érzékenyen fog érínteni a dolog :K Nem MarkII a cél de a videó módon kivül nem sokkal több az a k7 mint a 40D...viszont újjonan +180k az ára...ez irreális akárhonnan nézem,illetve nem hinném h 200-250-re fog lemenni rövid időn belül :(

Tudom, h végtelenségig lehet hozni az érveket, miért hülyeség ez,de megszületett a döntésem :) Illetve úgy emlékszem igencsak bejött a canon mark II Neked is... ;]

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3597) Zozzant válasza Chapel (#3596) üzenetére


Zozzant
addikt

Eddig is lefotóztad amit akartál és elég jól (pentax!), nem kell megmagyarázni. Így döntöttél, van lé, van elhatározás, egyszer élsz, most majd lesz egy szakasza az életednek amikor nem pentaxod lesz.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3598) jeni válasza Chapel (#3596) üzenetére


jeni
félisten

Éppen néztem a K7 adatlapját,Az LCD felbontása 220e.pixel.Akkor abban mi a csudának a HD felbontás,ha csak 1280-ig vesz fel és nem nem full 1980-as felbontásban.Akkor inkább a Nikon D90 vagy a Canon 50D.Az Optiform oldalán meg lehet tekinteni.A K7 nem győzött meg az árához képest a tudása.Akkor inkább a video nélküli Pentax K20D.

(#3599) Szten Márs válasza Chapel (#3596) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahamm, nekem is kifejezetten nagyon tetszett az 5D mark II, ezt el kell ismernem :K Nem utasítanám vissza :DDD

(#3600) BiriBum válasza Szten Márs (#3599) üzenetére


BiriBum
őstag

Ezzel a vázzal, úgy tudom, sportfotózásban lehet nagyokat alkotni a gyors sorozat és a kiváló AF miatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.