Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4751) BEE válasza Ndruu (#4750) üzenetére


BEE
addikt

Pár próbakattintás és nézd a hisztogramot, sokat segít a manuál vaku
belövésénél.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4752) Agent87 válasza Ndruu (#4750) üzenetére


Agent87
aktív tag

sztem egyszerűbb ha a vaku erejét állítod vissza 1-2 fé-vel k10d-nél fn menüben van k100d-nél simán a setup menübe.

(#4753) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Működik a dolog, a képlet is megállja a helyét.
A Fuji S5500 vakujához képest a K100D-ben egy Nap veszett el... :) Itt még akár egy lágyítót is tehetek a vaku elé. Fujinál ha próbáltam lágyítani vékony papírral (pausz papír, még átlátszó is), akkor semmi fény nem jutott át a papíron.

Későbbiekben lehet beszerzek egy külső vakut is, mert előfordul hogy deríteni kell vagy sötétben fotózni a gyerekeket. Amit BEE linkelt a másik topikban, az nem tűnt rossznak. Ha lesz vakum, mindenképpen valami ilyesmi lesz.

Harrrr!!!!

(#4754) Agent87


Agent87
aktív tag

A Metz 36 AF-4 tudja a P-TTL-t vagy nem mert leírásában csak a canon-t és nikont emeli ki viszont ott van a P-TTL logó is ráadásul pl extreme digitalos adatlapján is pttl-t ír.

közben megtaláltam a hivatalos oldalon is igen p-ttl. na ez árban egész jó kis vaku lehet bár a kulcsszám nem túl nagy.

[ Szerkesztve ]

(#4755) adik válasza Agent87 (#4754) üzenetére


adik
őstag

meg nincs valódi manuális módja és a feje nem forgatható... De tényleg kedvező az ára...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4756) Agent87 válasza adik (#4755) üzenetére


Agent87
aktív tag

úgyse ha gépen van manual-ra állítva és úgy sütöd ki teljes erővel vagy erre gondolsz?
amúgy igen csak túl nagy a rés 20ezer meg 60ezer :F
csak ez még mindig megbízhatóbb mint az ebayes noname de mondjuk az többet tud elvileg.

(#4757) Slowman


Slowman
aktív tag

Látom nem csak én forgok most a vakuk körül :) . Nekem csak annyi lenne a kérdésem, hogy hol találnék diffúzor kupakot a Metz 48-ra? Mert mindenhol Canon ill. Nikon vakukra látok ilyen kupakokat. Nekem eddig ez volt a legszimpatikusabb megoldás (azok a felfújós "izék" és gumis szövetek nem nagyon jöttek be :U ), de ha valaki talált már egy jóféle lágyítót erre típusú vakura akkor örömmel fogadom :K .

(#4758) zsolt734


zsolt734
tag

Akku problémáim, nektek köszönhetően, megoldódni látszanak.

Voltcraft megérkezett, 2 garnitúra akksinak refresh, aminek az eredménye, hogy a vadonat új csomagból 1db hibás volt, így nem csoda, hogy nem ment vele a gép.
A másik 2700mAh-ás 4-es pakkból (amik egyébként mióta megvettem, egyszer voltak töltve és használva) 1db-ot tudott csak 2000mAh fölé tölteni a Voltcraft, a többi megállt 1700-1900mAh között... :U
Ünnepek után, tegnap a Metro-ban járva gondoltam, megnézem van-e Eneloop. Volt is, töltővel 7000-ért, Varta Ready2Use nem volt, viszont Panasonic Infinium volt 3700Ft-ért 3+1db akciósan. :Y
Miután hazaértem, az akksikat rögtön kipróbáltam, és a gép gyönyörűen működik! :C

A tanulság az egészből, ha valakinek ilyen gondjai vannak, hogy a Ready to use akksik tényleg nem parasztvakítás, az árukat teljesen megérik.

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

(#4759) Agent87 válasza zsolt734 (#4758) üzenetére


Agent87
aktív tag

ez megnyugtató csak az ember a végén nehogy többet költsön akukra meg töltőkre mintha vett volna egy jobb gépet.:)

(#4760) Watchdog válasza zsolt734 (#4758) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Én egy BC-900-as töltőt vettem (ugyanaz, mint a Voltcraft), a hozzá adott "techno line" 2700mAh akksik szintén csak olyan 1800mAh környékére tuningolhatók... :DDD

(#4761) Agent87


Agent87
aktív tag

nem tudom hogy jó vagy rossz dolog e ilyen szempontból hogy a k10d-s aksikat nem lehet újraéleszteni huzamosabb használat után.

(#4762) tbs válasza Agent87 (#4761) üzenetére


tbs
addikt

Mármint a Pentaxos töltővel. ;) A LiION cellák valóban nem bírják a mélykisütést, de egy "okosabb" töltő lehet toleránsabban viszonyul a "nem-tönkretett-akku-csak-jól-elhasznált" töltéséhez.

Amúgy meg ~400 töltési ciklust bírnak. (Ciklus itt: töltőre csatlakozás. Nem feltölt-kisüt.)

(#4763) htg válasza tbs (#4762) üzenetére


htg
csendes tag

Én ilyen szempontbol mázlista vagyok. A k20 asnak iszonyat jo aksija van alapbol, 10.000 kép lesz lassan a gépbe és 6-7 alkalommal találkozott még csak a töltövel. Mondjuk bele tartozik ,hogy a vakuját nagyon ritkán használom. Télen külsöt nyáron meg nem kell. Mert itt állandoan süt a nap. ( Svédország)

(#4764) Degeczi válasza htg (#4763) üzenetére


Degeczi
nagyúr

rengeteget számít (legalábbis Nikonon, de nyilván a többin is) az is, milyen formátumot használsz: JPG esetén lényegesen több képet tud lőni a kamera egy akkutöltéssel, mint RAW-ban, valszeg a kisebb fileméret, így rövidebb kártyaírás miatt

(#4765) BiriBum válasza Degeczi (#4764) üzenetére


BiriBum
őstag

Továbbá az is, hogy mennyit nézegeted az LCD-t, mivel az eszi csak az akksit igazán! :DDD

(#4766) BEE válasza BiriBum (#4765) üzenetére


BEE
addikt

Meg hogy milyen obit használsz.
Ha az AF motornak nagy tömeget kell mozgatnia, hamarabb lemerül az aksi.
Vagy ha Power Zoom-os obin a gombokkal zúmolgatsz.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4767) BEE válasza Agent87 (#4761) üzenetére


BEE
addikt

Már egyébként ezt hogy érted ?
Mert én már pár éve használok K10-et, de ilyen még nem fordult elő.
A váz időben kikapcsolt, ha kimerült az aksi.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4768) Agent87 válasza BEE (#4767) üzenetére


Agent87
aktív tag

arra gondoltam hogy mint nekem is van ilyen hiperszuper töltöm, ami refreshel meg tesztel meg minden csoda és hogy ilyet nem lehet a k10d-s aksikkal legalábbis a pentaxos töltővel:).

(#4769) Agent87 válasza BEE (#4766) üzenetére


Agent87
aktív tag

meg akkor már ne felejsük el a páratartalmat meg hőmérsékletet :DDD

(#4770) Zozzant válasza Agent87 (#4768) üzenetére


Zozzant
addikt

A telefon töltőddel lehet? Nem, mivel az is Li-ion és nem NiMH vagy NiCD.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4771) BiriBum válasza Agent87 (#4768) üzenetére


BiriBum
őstag

Ahogy Zozzant kolléga is mondja, a LiIon akkuk nem igénylik a formázást, lemerítést és frissítést. Akkor töltesz rá és annyit, amikor és amennyit csak akarsz. ;)
A K10D akkuja is LiIon, mint a legtöbb fényképezőgépé.

[ Szerkesztve ]

(#4772) tbs válasza Agent87 (#4768) üzenetére


tbs
addikt

LiAkármi technológiás akkuknál nem játszik ez a dolog. ;)

(#4773) fuzetlapka


fuzetlapka
csendes tag

Üdv.!
Tudom rossz kezdés read only-ból egyből egy hirdetéssel kezdeni, de sajnos most ezt a világot éljük és elnézést ha ezzel OFF-olom a topicot.

Megválnék Tamron 28-80mm f3.5-5.6 Aspherical pentax bajonettes optikámtól. Analóg és digitális vázzal is kommunikál.

Érdeklődni lehet itt a topicban vagy publikus e-mailemen.

(#4774) BiriBum


BiriBum
őstag

A DA 35 macro limitedet próbálta valaki? Milyen a képminőség? Mennyire alkalmas makrózni?

[ Szerkesztve ]

(#4775) Szten Márs válasza BiriBum (#4774) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

1:1-es makró, tehát pont olyan a makróleképzése, mint a 100-as Pentaxnak, 90-es Tamronnak, 105-ös, 150-es, 180-as Sigmának stb stb. Ennek megfelelően persze, alkalmas makrózni, viszont tekintve a rövid gyújtótávolságot, néha baromi nehézkes. Attól függ erősen, hogy mit is akarsz makrózni. A képminőség és építési minőség hibátlan.

Egy gyors szösszenet a 35-ös és 100-as makró összevetéséről, amikor mindkettő nálam volt: [link]
Egy részletes blogbejegyzés az objektívről: [link]
Pentaxforums tapasztalatok és vélemények: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4776) BiriBum válasza Szten Márs (#4775) üzenetére


BiriBum
őstag

Köszönőm szépen! :R A "hosszúnak rövid, rövidnek hosszú" feeling mindenesetre elgondolkoztató. :U

[ Szerkesztve ]

(#4777) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok,

van pár eladó M42 - Pentax K adapterem (aminél van végtelen). Ha érdekel vkit, dobjon egy privát üzit!

Jó fotózást, üdv: Feri

(#4778) Mercutio_ válasza BiriBum (#4776) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem olyan vészes az, főleg egy 50-es után ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4779) Szten Márs válasza BiriBum (#4776) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugyan, ez csak az én abszolút magánvéleményem, az én szubjetív érzetem. Mindenkinek más gyújtótáv áll kézre, más gyújtótávval szeret fotózni, illetve a céljainak más gyújtótávok felelnek meg, ráadásul a 35mm másfeles croppos vázakon igen népszerű szokott lenni, sokan szokták szeretni, szóval az, hogy én nem "éreztem" ezt a gyújtótávot és nem tudtam vele összebarátkozni, ne tántorítson el.
Még annyi kiegészítésként, hogy tárgyfotózáshoz, növényfotózáshoz tök jó obi, rovarfotózáshoz viszont mindenképpen hosszabb gyújtótávolságú makróobi után néznék.

(#4780) BiriBum válasza Szten Márs (#4779) üzenetére


BiriBum
őstag

Meggondolandó, rá fogom próbálni a gépre az Edigitalban. Nekem speciel pont a fix 50 egy kicsit suta a croppos vázon - hátha.

(#4781) BEE válasza Szten Márs (#4779) üzenetére


BEE
addikt

Nekem is időbe telt, mire megszoktam a 31mm-t.
De ez minden gyutávon így van szerintem. Ha nem nagyon használsz nagylátót,
akkor eltart egy darabig mire ráérzel a 35mm-re.
Pedig filmen nem volt gondom az 50mm-rel.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4782) Slowman


Slowman
aktív tag

Táskás topicba megkérdeztem már de 3 napja nem nagyon nézett be senki, hátha itt többen olvassák :U .
Ez egy igen buta kérdés, de mennyire "illik" fejjel lefele (frontlencséve lefele) tárolni az obikat? Ha van lock gombunk az magától értetődő, aminek nem tubuson belül történik a lencsék tologatása akkor azt benyomjuk és "no parar".
De hogy mit is csináljunk azzal az obival amin nincs Lock gomb? Eddig a kitobit úgy tároltam, teljesen "behúzott" állapotba azaz 35mm és végtelen álláson fejjel lefelé. A másik obi az 50/1.4 az szinte mindig a gépen van amit oldalasan rakok be a táskába (így volt a legkönnyebb kivenni), de nemsokára nem fér el majd így az új obim miatt és akkor kénytelen leszek fejjel lefelé betenni. Eddig is mindig visszatekertetem a fókusz végtelenre, hogy a legkisebb helyet foglalja meg ha véletlen fejjel lefelé tenném be akkor ne terhelje az obit meg az AF motort, de arra lennék kíváncsi, hogy ez hosszasabb tárolásnál is tökéletes megoldás ez vagy nem? Mert eddig szinte mindenhol ilyesmi elrendezést láttam, és én is így tárolnám majd a dolgaim (a vakumat mondjuk fordítva tettem be a táskába nekem az úgy logikusabbnak tűnt :U ).
Röviden mit, hogyan kéne tárolni a táskába úgy, hogy ne legyen bajuk hosszútávon se? Eddig tökre kényelmesen elfértem, de lassan szűkös lesz a táska (és nem karok újat venni), aztán nem mindegy hogy hogyan használom ki a helyet.
A másik kérdésem pedig, az ún. "zoom crawl" tulajdonképpen mit eredményez? Feltételezéseim vannak, amik szerintem nem túlzottan tévesek de semmi pontosat nem tudok erről az effektről.

(#4783) Mercutio_ válasza BiriBum (#4780) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rápróbálni nálam is rá tudod, ha beszaladsz, de szerintem is szokni kell a fix látószöget, az pedig nem 10-20 perc :N , bár nekem szabadban rögtön kézreállt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4784) BiriBum válasza Mercutio_ (#4783) üzenetére


BiriBum
őstag

Lehet, hogy élek a lehetőséggel. :R

(#4785) Szten Márs válasza Slowman (#4782) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én úgy szoktam tárolni, hogy a hátsó fele néz lefelé a gépnek, tehát a hátsó lcd, és az objektív néz felfele. Akármekkora hely is van a táskában. Egyszerűen így kényelmes nekem, így alakult.
A zoom crawl helyett gyakrabban szokás a zoom creeping kifejezést használni, és valóban a fejjel lefelé tartott objektívekre vonatkozik, viszont az úgy fejjel lefelé tartott objektívekre, amik alatt nincs semmilyen alátámasztás. Magyarul pl a kezedben lóbálod a gépet, a lencse meg lefelé néz. Ilyenkor gyakorta kitekeredik a tubus, egyszerűen a gravitáció hatására, tehát a zoomállás azon végébe csúszik az objektív, ahol nagyobb a hossza. Erre bizonyos lencsék érzékenyebbek, mások kevésbé, kb. az objektív felépítési minőségétől és leharcoltságától függően.

(#4786) Slowman válasza Szten Márs (#4785) üzenetére


Slowman
aktív tag

Értem, köszönöm :R . Eddig azt hittem, hogy a saját súlyánál fogva összecsúszik. Attól féltem, hogy pl. a gép, vagy akár az objektív terheli magát az nem tesz jót neki. Akkor a linkelt elrendezés elméletileg nem károsítja az objektívet.
Attól függetlenül, hogy egy objektívnél jelentkezik a zoom creeping hatás, gondolom még használható. Mert van egy régi Vivitar tele (asszem 70-210/4.5-5.6) a Prakticamra és azon elég könnyen mozog a zoom és a fókusz is, és az említett kicsúszást is produkálja. Bár azért ez az obi nem olyan súlyba van mint a mai darabok :D .

(#4787) BEE válasza Slowman (#4782) üzenetére


BEE
addikt

Az obi elejének kicsúszása a mechanikus felépítéstől függ.
Van amelyik hajlamosabb rá, van amelyik sosem csinálja.
Amelyiknél jellemzőbb, azokon szokott lenni lezáró gomb.
Amúgy meg semmi baja nem lesz tőle a táskában.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4788) Agent87


Agent87
aktív tag

Nekem azt magyarázza el valaki, hogy egy P-TTL vakunál ha a fej előre néz normálisan akkor ok értem hogy tudja milyen erővel fog világítani de mi a helyzet akkor ha mondjuk a plafonra van irányítva a fej? Így hogy számolja ki a helyes értéket mivel gondolom egyszerre villan a vaku és történik az expozíció. Vagy ilyenkor van valami automatikus elő-fénymérés villantással? Szóval nekem ez a rejtély.

(#4789) Slowman válasza Agent87 (#4788) üzenetére


Slowman
aktív tag

Most ebben nem vagyok biztos - és remélem nem írok nagy baromságot - , de olyankor nekem a a vakum automatikusan 105mm-re zoomol, ha felbillentem a fejet, gondolom a nagyobb teljesítmény véget (és így gondolom 1/1-re állítja a fényerejét is) mert ez a szórt fény gyengébb mint a direkt villantás. De ez csak egy feltételezés.

(#4790) tbs válasza Agent87 (#4788) üzenetére


tbs
addikt

A pttl-nél a fővillanás előtt rohadtul kicsivel van az elővillanás a méréshez, így gyakorlatilag nem látszik. ;) Nézzed meg szemmel, de ne szemből, hanem oldalról: látszik ahogy kacsint egyet.
Metz58 nem zúmol máshová - ha nem előre néz és nincs kint a diffúzor - hanem követi a zúmobi fókusztávolságát, mint amikor előre néz. Ha kint van a diffúzor, akkor meg 18mm-re húzza a vakufejet - szintén állásszögtől függetlenül.

szerk.: Huhh, remélem érthető azért. :DDD (Az előbb lecsekkeltem mi hogy viselkedik, és tényleg. :K )

[ Szerkesztve ]

(#4791) Agent87 válasza tbs (#4790) üzenetére


Agent87
aktív tag

Nekem nincs p-ttl vakum csak kiváncsi vagyok hogy akkor is helyes expó lesz-e ilyen esetben mikor nem direktbe vakuzik az ember de akkor a válasz ezek szerint hogy igen.:) Tehát akkor azse zavarja ha ilyen olyan diffuzor meg nemtom mi van előtte, akkor is olyat villant vagy úgy állítja a gépet hogy helyes expó legyen jól értelmezem?

(#4792) Slowman válasza tbs (#4790) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nekem Metz48-om van és mikor felbillentem mindig zoomol (beljebb az ekv.105mm-re) , amikor visszabillentem és megnyomom az expo gomobot úgyszintén zoomol (az objektív fókusztávolságára). Nem tudom miért van ez.

(#4793) tbs válasza Agent87 (#4791) üzenetére


tbs
addikt

Igen, helyes expó lesz, ha tud akkorát villanni a vaku.

Slowman: nálam nem. Okosabb lenne a kicsi firmware-je..? Megyek megnézem van-é új az 58-ra. :K

szerk: Jé, van! Már szerelem is le/fel. :DDD 2009.12.30... :B

[ Szerkesztve ]

(#4794) BiriBum válasza Slowman (#4792) üzenetére


BiriBum
őstag

A 48-as diffúzorral 18mm-re áll. Ahhoz, hogy az objektív fókusztávját zoomolással kövesse, pont 90 fokban kell állnia.

(#4795) tbs válasza tbs (#4793) üzenetére


tbs
addikt

Hoppáhoppá! Mostantól az 58-asom is így csinál, ahogy a Te 48-asod: csak 90°-nál zúmolgat. (Diffúzor nélkül.)

Köszönöm a felvetést, enélkül nem mostanában veszem észre, hogy van friss firmware a vashoz. :K

(#4796) BiriBum válasza tbs (#4795) üzenetére


BiriBum
őstag

Logikus, ha pl. a plafonra irányítod igyekszik nagyot villanni, hogy elég fény legyen az alanyon. Csak a 90 fok a direkt vakuzás.

(#4797) Slowman válasza tbs (#4795) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nekem FW nélkül is így csinálta :U , de én is köszönöm a felvetést ;) , felteszem én is.

(#4798) Slowman válasza Slowman (#4797) üzenetére


Slowman
aktív tag

Sajna lejárt a szerkesztési idő. Esetleg tud valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet megnézni a verziószámot? Mert elméletileg updateltem a vakut, nem tudom leellenőrizni, hogy sikerült e.

(#4799) BiriBum válasza Slowman (#4798) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha működik, updatelted. Próbáld megint elindítani az updatert, ott írja a verziószámot.

(#4800) Slowman válasza BiriBum (#4799) üzenetére


Slowman
aktív tag

Azt hittem, hogy az maga a program névjegye azon a piros ablakon :U , és nekem újra updatelt. De annyi változást véltem felfedezni, hogy kisebbet villan a test gombra, valami akkor csak történt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.