Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) ervin1979


ervin1979
tag

Sj7-est előrendeltem. Milyen mem kártyát érdemes venni hozzá ha főként csak fullHD-ben használnánk. 4k esetében kell-e gyorsabb? Köszi

(#5252) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv!
Ebayről szeretnék rendelni ilyen SD kártyát.Tudtok vmi megbízható eladót?A sincerity-nél nincs ilyen.

(#5253) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Ehhez mit szóltok kíváncsi vagyok a véleményetekre :R

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5254) Balinov válasza petyametyo (#5253) üzenetére


Balinov
félisten

4$,64gb postával. Ha engem kérdezel szerintem ingyen ebéd nincs...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5255) petyametyo válasza Balinov (#5254) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Én is így gondolom,csak kíváncsi vagyok mások véleményére.Van ott még ennél egy két érdekes dolog :K

(#5256) Zsigi72 válasza petyametyo (#5253) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

16 dollár környékén van a napi ára (nem végfelhasználói ár).
Az elmúlt időben (nyár óta) több mint 50%-ot emelkedtek a flash árak és sajnos a rallynak még nincs vége.

(#5257) Donki Hóte válasza petyametyo (#5253) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezen a két linken vagy száz kártya van felsorolva :O

Nincs itt olyan ember, aki mindet ismerné :) Melyikre vagy konkrétan kiváncsi?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5258) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Adatok hurcolására mit vegyek? SD kártyát, (esetleg ha jó a micro, akkor telefonba, fényképezőgépbe is bemegy,) vagy pendrive-ot? 64GB elég lenne.
Üdv, Tamás

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5259) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Sony A5000 fényképezőhöz szeretnék SD kártyát. Ez jó választás lehet?

SANDISK EXTREME SDXC SD XC 90MB/S 64GB 64G 64 G UHS-I U3 CLASS 10 MEMORY CARD

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5260) #Morcosmedve válasza bugizozi (#5259) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó! :) De eredeti legyen!

© asszongya'hogy

(#5261) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Ebayen sinceritytől samsung evo vagy evo+ micro sd-t érdemes rendelni? Melyik a jobb kártya? Esetleg sandisk? 64,128gb-osat néztem. Másik kérdés, tabletbe melyik a javallottabb méret? Belassulhat a tab egy nagy sd kártyától? Koszi!

(#5262) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Kb egy éve rendeltem ajánlott eladótól ezt a kártyát: [link]

Az első hónapokban még nagyjából minden rendben volt, de most egy ideje nagyon lelassult pl amikor sorozat képet készítek, baromi lassan ír a kártyára.

Nikon D3200-as gépben használom, és más gyengébb kártyákkal sem ilyen lassú, tehát valszeg nem a fényképező a hibás.

Rendelnék most másikat max 16 gigásat, mivel én azon az elven vagyok, hogy inkább legyen több kisebb, egy esetleges adatvesztés miatt.

Ajánljatok már valamit, ami jól működne a D3200-ban. Előre is köszönöm!!!

(#5263) GIJoe


GIJoe
addikt

Hali, olyan 3-4 hónapja vettem 64 GBos Mixza kártyákat darabja 12,8$ volt, most 15$ körül mozog látott valaki olcsóbban valahol? :R

(#5264) GeriDoc


GeriDoc
újonc

Sziaszok!

Szeretném a segítségeteket kérni, ha találkoztatok már ilyen problémával. Az történt, hogy egy egyszerű Hama SD kártyaolvasóval egy Sandisk kártyáról át akartam tölteni a fényképezőgép raw fájljait, de az áttöltés megszakadt, és azóta ha belelépek a sd mappájába, akkor ilyen nem a mi kódolásunk szerinti (kriksz-kraksz) karakterekkel van egy mappa, meg néhány fájl, de nem tudok semmit csinálni velük, képfájlok meg nincsenek. Elméletileg rajta vannak, mert a helyet foglalják, de nem lehet behívni őket. Ez vírus lehet, vagy kártyaolvasó hiba, illetve mit lehet vele csinálni? Előre is köszönöm.

(#5265) ANOka válasza GeriDoc (#5264) üzenetére


ANOka
őstag

Szerintem a kártya ment tönkre.

(#5266) GIJoe válasza ANOka (#5265) üzenetére


GIJoe
addikt

vagy eleve fake kártya volt nem?

(#5267) tboy93


tboy93
nagyúr

Samsung evo vagy evo+ a jobb microSD kártya?

(#5268) GeriDoc válasza ANOka (#5265) üzenetére


GeriDoc
újonc

Köszönöm. Közben beszéltem másokkal is, és ők is a kártyát mondták, viszont most ezt nem az én kártyámmal csinálta, hanem egy másik Sandisk Extreme kártyával (mindkettő bolti vásárlás, és már bizonyítottak korábban), ezért valószínűnek tartom, hogy az olvasóval lesz baj. Szerintem veszek egy Sandisk olvasót, és majd kiderül. Mindenesetre úgy néz ki, hogy valahogy vissza tudom hozni a raw fájlokat. Hát, elég para a szitu. :(((

(#5269) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy aki szokott Sinceritytrading-től vásárolni, hogy miért van nála ugyan az a típusú termék sokszor 2-3 szor is feltéve de más áron, meg egyiknél USD-t ír másiknál GBP-t, ráadásul a termék nevénél is csak a végén van némi különbség pl NEW, vagy ST HU , számít ez valamit, mert nem igazán értem?

Egy példa:
[Első verzió]
[Második verzió]
[Harmadik verzió]

Lényegében mind a hármat ő árulja, de nem értem van-e bármi különbség is köztük? :F

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#5270) adoks válasza GeriDoc (#5268) üzenetére


adoks
aktív tag

Ugyanígy jártam gagyi kártyaolvasóval. Sikerült a képeket visszaállítanom valamilyen backup programmal, utána leformáztam a kártyát és semmi baja azóta sem. Dobd el jó messzire azt az olvasót és vegyél egy normálisat.

(#5271) Donki Hóte válasza tboy93 (#5267) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Evo+ a jobb kártya, de tabletbe felesleges, oda bőven elég a sima evo.

Tablet nem lassul be a nagyobb kapacitású kártyától, de azért érdemes a tablet topikjában tisztázni, hogy tényleg tudja-e kezelni a nagyobb kapacitású kártyát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5272) tboy93 válasza Donki Hóte (#5271) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tudja, gyari speci szerint 128-ast is kezel :K koszi!

(#5273) Donki Hóte válasza gatesz (#5262) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az én gépem (Canon 750D) használati utasításában az van, hogy ha lelassul a kártya, akkor a fragmentáció megszüntetése érdekében egy alacsonyszintű formázást kell végrehajtani, a fényképezőgép menüjéből indítva.

Ha pár havonta leformázod, az az adatvesztés ellen is véd valamennyire, bár manapság az adatvesztés 99 %-ban a kártya hibája; a fényképezőgép, vagy memóriakártya olvasó (ha megfelelő minőségű), akkor nagyon ritkán okoz adatvesztést, kártya tönkremenetelt.

(Sokan szokták itt kérdezni, hogy DSLR géphez milyen gyorsaságú kártyát érdemes venni. A Canon 750D használati utasításában az van, hogy a gép a FHD videofelvételt, illetve az 5 kép per másodperc sorozatfelvételt Class6, vagy jobb kártyával produkálni tudja. Egyedül akkor követelmény a Class10 kártya, ha videofelvétel készítése közben akar valaki fényképeket is csinálni. Szóval a digitális gépekbe nem követelmény az extragyors kártya, az persze más kérdés, hogy a 32 GB feletti kártyák már SDXC formátumúak, abból pedig eleve ritkán csinálnak Class10 (UHS-I) alatti sebességűeket.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5274) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Laptopomból félig kilóg az SD kártya. Azt mondták van olyan microSD adapter ami feles méretű, így pont jó lenne. Tudtok ilyet ajánlani?

(#5275) csbalint


csbalint
csendes tag

Sziasztok.

Sony alpha 5000-hez kellene egy memóriakártya. Azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e kifizetni majdnem a dupláját egy sony memókártyáért vagy tökéletesen megteszi egy kingston is pl, nem szokott velük baj lenni.
Konkrétan ezeket néztem ki:
Kingston 64
sony 64
kingston 128
előre is köszönöm.
Bálint

(#5276) Donki Hóte válasza csbalint (#5275) üzenetére


Donki Hóte
veterán

No, ezt a kérdést nem értem, az általad linkelt kártyák közül a SONY a legolcsóbb :U

Ha nem sürgős, akkor az itt ajánlott ebayes eladótól vegyél memóriakártyát, az általad linkelt legolcsóbb 64 GB-os SONY árából ott egy 128 GB-os Samsung evo+ kártyát tudsz venni (ami tökéletesen megfelel gyorsaságban a fényképezőgépedhez).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5277) pinnacle válasza pinnacle (#5274) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ilyen felezett adapterrel nincs még tapasztalat? Talán ez lenne az?

(#5278) PHM válasza pinnacle (#5277) üzenetére


PHM
addikt

Ez tűnik jónak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5279) Donki Hóte válasza PHM (#5278) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jó estét kívánok a kedves nézőknek, ma esti FB rovatunkat látják.

Kártya adapter harmadáron.

(Ja, az FB itt nem a facebook-ot jelenti :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5280) PHM válasza Donki Hóte (#5279) üzenetére


PHM
addikt

Világosíts fel kérlek, mert nem tudom, nálad mit jelent az "FB".

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5281) pinnacle válasza PHM (#5278) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi PHM, Donki Hóte!

(#5282) Donki Hóte válasza PHM (#5280) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az F a fillér rövidítése, a B pedig a szekszualizáló rövidítése :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5283) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Árulnak eleve kisebb méretű SD kártyákat MacBookhoz, (ott biztos jól jön a tárhely bővítés), más nem gyárt ilyet Laptop-hoz? Adaptereknél is MacBook-ot írnak, azért jó lesz laptophoz is?

[ Szerkesztve ]

(#5284) PHM válasza pinnacle (#5283) üzenetére


PHM
addikt

Mivel ugyanazt csinálja, mint a normál SD adapterek,
szerintem simán jó lesz a te készülékedhez is.

(#5282) Donki Hóte: Basszus, megyek aludni, le vagyok lassulva.
Tényleg nem ugrott be, pedig ismerem a kifejezést.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5285) pinnacle válasza PHM (#5284) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#5286) csbalint válasza Donki Hóte (#5276) üzenetére


csbalint
csendes tag

A 64-es kingston pár k-val olcsóbb mint a sony de egyébként igazad van dupla ár a 128gb-nál van, köszönöm szépen egyébként még annyi lenne, hogy az általam linkelt 128-as kingston helyett érdemes az ebay-ről megrendelni a samsungot, árban körülbelül ugyanannyi,(ebay-en pedig a 128-as kingston ára megegyezik az itthoniakkal) illetve, hogy sinceritytrading-nél 4-szer van felrakva ugyanaz a samsung evo+ kártya, ráadásul az egyik amiből a legtöbbet adott el 2k-val olcsóbb mint a többi, volt már ebből problémátok, vagy teljesen mindegy, hogy melyiket rendelem meg ( ez esetben az olcsóbbat).
Köszönöm.
Bálint.

[ Szerkesztve ]

(#5287) winhate válasza krisz4b70 (#5245) üzenetére


winhate
őstag

[link]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#5288) SonyNex7 válasza csbalint (#5286) üzenetére


SonyNex7
senior tag

3 árfolyam/pénznem van megadva
Ő mondta.
De én itt [link] fogom holnap megrendelni.
Megbízható eladó.
1 hét alatt itt van a másik meg már szerintem nem ér ide idén,van hozzá adapter,nem sokkal több.

[ Szerkesztve ]

(#5289) csbalint válasza tvamos (#5231) üzenetére


csbalint
csendes tag

végül is hazai boltból lesz szerintem, ezt a sandisk kártyát néztem ki, a hozzászólások alapján ez egy megbízható választásnak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#5290) hemaka


hemaka
nagyúr

mymemory-rol meg iden megjon a kartya ugye, nyugodtan megrendelhetem vagy van mar attol jobb, ami gyorsabb mintha kinabol jonne?

[ Szerkesztve ]

(#5291) adriankoooo válasza SonyNex7 (#5288) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Sincerinél olcsóbb sokkalta:

http://www.ebay.com/itm/331651939721

[ Szerkesztve ]

(#5292) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Szasztok!

(sajnos nincs összefoglaló, visszaolvasni most nagyon nincs időm)

Egy noname sd kártyaolvasóval másoltam (volna) fényépeket a telefonomra, de a felénél hibaüzenet, azóta semmi nem olvassa a kártyát ("nincs formázva").

1. Van valami program, amivel menteni lehet a menthetőt?

2. Tudnátok ajánlani megbízható, minőségi SD (+ microSD) olvasót micro USB-re? Vagy legalább márkát.

Köszi!
Laci

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5293) SonyNex7 válasza adriankoooo (#5291) üzenetére


SonyNex7
senior tag

:F Tényleg kb 600Ft-al...na jó itt van posta is úgy legyen akkor 1200Ft.Ami kb az adapter ára,a másik meg kínai rendelés az hogy idén ide ér nagyon kevés esély van, karácsonyi kép és videó özönnek kell a hely. Nekem a héten megjön a 64gb. Ez koreait ad, gyári csomagban,nem csak hasonlót,a kamu dizájnosat. Top eladó, rengeteg kártyát eladó, garanciával.
Akinek nem kell az sd adapter , van ideje várni rendeljen a favorit eladótól, én másképp döntöttem.

[ Szerkesztve ]

(#5294) yoshi77


yoshi77
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 32 GB-os Samsung EVO micro SD kártya amit a sinceritytrading-ről másfél éve rendeltem.
Nos ez a kártya meghalt, kiszaladt belőle az élet. Habár "Worldwide lifetime warranty"-val árulták mégsem tudom hogy kezdjek hozzá. Intézett már valaki hasonló garanciáztatást? Kíváncsi vagyok a tapasztalataira és tanácsaira.
Előre is köszi

(#5295) SonyNex7 válasza yoshi77 (#5294) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Ezt írta pár napja
"
In case item has problem, You can either contact the brand local support or I would deeply appreciate if you can mail back the item to our Hong Kong address, and we will send it to the distributor or manufacturer for verification. If there is indeed something wrong with the item, I will send a new replacement to you. Thanks for your understanding.

Sincerely, Roy"
Próbálkozhatsz itthon is Samsungnál de jobb ha vissza küldöd és ők elküldik a gyártónak és ha tényleg rossz küld egy másikat. Gondolom igen olcsó lehet vissza küldeni...az árából kapsz egy evo+32 GB kártyát.
Akitől én vettem annak a 10 éves garanciája Hollandiában érvényes...
Szerintem tudomásul kell venni hogy azért harmad ár mindenhol mert nincs garancia vagy sokáig és sokba kerül elintézni.

[ Szerkesztve ]

(#5296) tboy93 válasza SonyNex7 (#5295) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy memóriakártyát szerintem nem kerülhet sokba feladni, odaér amikor odaér, nem kell gyors shipping, ha elveszik akkor max buksz egy szar kártyát. Ha kiér 1.5 hónap alatt egy olcsó shippinggel és kapsz egy free kártyát cserébe már megérte...

(#5297) yoshi77 válasza tboy93 (#5296) üzenetére


yoshi77
csendes tag

Igazad van. Most nézem hogy egy levél Hong kongba csak 400 forint. Ennyit megér :)

(#5298) SonyNex7 válasza yoshi77 (#5297) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Sok sikert. Kíváncsi leszek a végeredményre,majd számolj be róla.

(#5299) yoshi77 válasza SonyNex7 (#5298) üzenetére


yoshi77
csendes tag

Ok, addig is rendeltem egy 64-est ugyan innen. ;)

(#5300) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Mi az a program, amivel a fake nagy kapacitású kártyákat kisebb kapacitásúra lehet átformázni?

Van egy hamis 64 GB-os kártyám, úgy 4 GB használható rajta, ha meg tudnám úgy formázni, hogy ne is próbáljon 4 GB feletti részre írni, akkor nem dobnám ki :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.