Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) adoks válasza Narxis (#5500) üzenetére


adoks
aktív tag

Gyanúsan lassú a megadott értékekhez képest.

(#5502) Narxis válasza adoks (#5501) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hol szervizelik ezeket? sonyszerviz.hu? Már bánom, hogy nem Kingston-t vettem, franc se gondolta, hogy ennyi szenvedés van egy memóriakártyával.

Thanos was right.

(#5503) Donki Hóte válasza adoks (#5501) üzenetére


Donki Hóte
veterán

USB 2-es portban ennyit tudnak ezek a kártyák.

USB 3.0-ás olvasóval tudnak olyan 70-80 Mb/s sebességet.

Ahhoz, hogy ezek az UHS3-as kártyák kifussák magukat, ahhoz speciális olvasó kell.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5504) Narxis


Narxis
nagyúr

Találtam egy megoldást, úgy tűnik nem biztos, hogy kártyahiba. Egyébként a telefonban 40MByte/s körüli értékeket produkált lemérve. A custom ROM ami 6.0-ás android látja azt a partíciót is ha úgy csinálom meg, hogy mondjuk csinálok egy 2. partíciót ext4-el a FAT32 mellé és ez az ext4 partíció sérül újraindítás után, ellenben ha a gyári 5.0-ás ROM-ot teszem fel ami nem látja ezt az ext4 partíciót akkor ott már több újraindítást kibírt probléma nélkül. Tehát úgy néz ki mintha a nem gyári ROM a Sony kártyán lévő fájlrendszereket nem tudná kezelni vagy valami hibát csinál benne valamiért kivéve akkor ha FAT32. Hogy ez konkrétan a kártya vagy a ROM hibája nem tudom, nem a sebesség miatt vettem bár mindenképp class 10-est akartam csak ez volt húsvét előtt azonnal elérhető és álmomban se gondoltam, hogy ilyen hibák lehetnek. Ha Kingston-t vettem volna akkor arra 1 hetet várnom kellett volna de nem baj, tanulópénz.

Ja annyi, hogy a 2. ext4 partíció arra jó, hogy Link2SD appal oda tudom linkelni az appokat ha nem elég a belső tárhely mert az sajnos csak 8GB-os amiből 2 és fél ami szabad. Legközelebb nagyobb tárhelyű telót veszek bár ez is már 3 éves de a célnak még megfelel.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#5505) adoks válasza Donki Hóte (#5503) üzenetére


adoks
aktív tag

Ez nem uhs3-as kártya, csak U3-as.
Azt meg nem is feltételeztem hogy usb2-es porton tesztelte. De igazad van, akár még az olvasó hibája is lehet hogy csak ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#5506) Donki Hóte válasza adoks (#5505) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jogos az észrevétel, ez egy U3-as kártya (arról nem is beszélve, hogy az UHS sebesség-szinteket nem is arab, hanem római számokkal jelölik, tehát abból egy hármas az helyesen UHS-III lenne).

Abból gondolom, hogy ennek a kártyának illene gyorsabban mennie, mert nekem van egy ennél lassabb SONY kártyám és az jobb sebességet tud.

A kártya ilyen:

USB3-as olvasóval USB3-as portban ilyen sebességet tud:

Szóval ezt a sebességet tudnia kellene a lenti SONY kártyának is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5507) adoks válasza Donki Hóte (#5506) üzenetére


adoks
aktív tag

Írta is hogy a telóban már gyorsabb. Gondolom az olvasó lehetett a gyenge láncszem. Szerintem itt a particionálásnál nem tetszik valami az androidnak.

(#5508) Narxis


Narxis
nagyúr

Nincs usb3-mas kártyaolvasóm de szvsz nem a sebesség a gond. A főzött ROM ami a telón volt FAT32-n kívül mindent tönkretesz csak azt nem tudom, hogy mi a különbség Kingston és Sony között amiért előbbinél ez nem volt probléma. De mondtam ez van, ma is tanultam valami újat. :)

Thanos was right.

(#5509) adoks válasza Narxis (#5508) üzenetére


adoks
aktív tag

Nem tudom miért nem szereti a Sony-t, nem szokott velük gond lenni.
Ellenben mi meg itt a Kingston-t nem szeretjük :) , mert azzal viszont szoktak lenni problémák mostanában.

(#5510) Muerte68


Muerte68
addikt

Memória kártyát milyen progival lehet tesztelni? :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5511) adoks válasza Muerte68 (#5510) üzenetére


adoks
aktív tag

Crystal Disc Mark, H2testw stb.

Mindössze 3 hozzászólással feljebb ott van....

(#5512) Muerte68 válasza adoks (#5511) üzenetére


Muerte68
addikt

köszönöm közben néztem én is,sorry :R kicsit szétszórt voltam így húsvét után :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5513) adoks válasza Muerte68 (#5512) üzenetére


adoks
aktív tag

Oksa :)
És mi lett az eredmény?

(#5514) Muerte68 válasza adoks (#5513) üzenetére


Muerte68
addikt

még csak letöltöttem holnap tesztelem

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5515) Muerte68


Muerte68
addikt

a H2testw-szerint több mint 30gb-van a 32-es kártyán idáig jó holnap nyomok egy sebesség tesztet is :K

[link]

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5516) adoks válasza Muerte68 (#5515) üzenetére


adoks
aktív tag

Ha a megadott linkről van kár is tesztelned.
Tuti hogy eredeti, és nem lesz vele gond.

(#5517) Muerte68 válasza adoks (#5516) üzenetére


Muerte68
addikt

Onnan van eredetinek is néz ki,csak a kíváncsiság most vettem először kintről memóriakártyát.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5518) Gabrielle654


Gabrielle654
csendes tag

Sziasztok!
Samsung Evo SD 32Gb - os kártyát szeretnék venni. Azt szeretném megtudni, hogy melyik hazai webáruházban találhatok olyat, ami " Made in Korea"? Mert eddig csak " Made in Phillippines" sikerült venni..
Előre is köszönöm!

(#5519) adoks válasza Gabrielle654 (#5518) üzenetére


adoks
aktív tag

Hát erre szerintem nem nagyon tud neked senki válaszolni. A kedvenc emberünktől ebayről rendelt az Made in China szokott lenni az biztos. De ha valaki valahol vett is koreai gyártásút semmi garancia arra hogy az a forgalmazó most is olyat küld neked.

[ Szerkesztve ]

(#5520) Gabrielle654 válasza adoks (#5519) üzenetére


Gabrielle654
csendes tag

Köszönöm!Megpróbálom akkor a " Made in Phillipines" kártyát. Remélem nagy különbség azért nincs a koreaival.

(#5521) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

Használ valaki itt ilyen eyefi kártyát [link]? Con EOS 500D-t akarnék felokosítani (USA-ban vásárolt Rebel T1i bár ez nem hiszem, hogy szerepet játszana jelen esetben). Egyelőre nem telik új vázra amiben van WiFi, viszont sokszor jó lenne ha egyből hozzáférnék a képeimhez mikor nincs a közelembe PC (iOS-el szeretném használni főként). Van valami Canon WiFi adapter is amivel még a távoli vezérlés is megoldott, de az ha jól tudom nem támogatja az én vázam.

(#5522) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Már sokadszorra fordul elő hogy kapok egy fura hibát, és elveszik az SD kártyám ról minden adat és egy kiterterjesztés nélkül USBC fájl marad a kártyán amivel semmit sem lehet kezdeni, csak formatálni

További info
- 1 év alatt kb. 4x fordult elő
- Windows 7 64 bit (a hibák között újratelepítve)
- USB energiagazdálkodás kikapcsolva
- Más SD kártyákkal történt meg
- Más USB-s SD kártya olvasót használtam
- GetDataBack program sem segít, csak a formázás

Iszonyatosan dühítő hogy minden adatod elveszik teljesen kiszámíthatatlan módon, esetleg valakinek van bármi ötletel miért történik ez meg ilyen véletlenszerűen ? Előre is köszönöm

Üdv. Riccsiz

(#5523) net91 válasza Riccsiz_h (#5522) üzenetére


net91
senior tag

Vírus szokott ilyet csinálni. Nem lehet, hogy fertőzött a géped?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5524) net91 válasza Riccsiz_h (#5522) üzenetére


net91
senior tag

Ezeket átnézted? Hátha segít.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5525) Riccsiz_h válasza net91 (#5523) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

szia !

Köszönöm az linket, a múltkor az egyik videóban szereplő módszerrel tudtam visszahozni a fájlokat. Pillanatnyilag a gépem frissen telepített, a rendszer ütezemve ellenőrízve van. Nem tudom honnan kerülhet rá (tényleg nagyon alapos és óvatos vagyok és 4-5 különféle programmal átnézem a gépet, ha valami gyanús), itt pl. azt írják hogy nem vírus, igazából arra próbálok rájönni hogyan tudom ezt elkerülni a jövőben vagy hogy mi okozhatja (csak és kizárólag SD kártyákkal fordul ilyen elő) :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#5526) adoks válasza Riccsiz_h (#5525) üzenetére


adoks
aktív tag

Milyen gép ez? Az usb portok nem megfelelő, nem elég stabil tápellátása tud ilyet okozni.

(#5527) Kolondrum

Bláhhhhhh. :W
Nem az a baj, hogy meghalt, hanem, hogy épp tegnap és nincs másik.
Sandisk 32gb. Olvasni lehet, írni nem. Törölni nem, formatálni dettó. Akció kamerában lehet, de ha újra berakom ott az adat. Ez már nem az első ilyen.
Úgy indult, hogy kamerán keresztül ismeretlen fájlok voltak rajta, olvasóba rakva jó lett, de úgy is volt rajta egy 2.11gigás nem olvasható mp4. Ismerős a jelenség valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#5528) martin1369 válasza Kolondrum (#5527) üzenetére


martin1369
aktív tag

Ismerős nekem is hasonlókat produkált már nem először ez a kártya. [link]Pont ma reggel is sajnos. :W Random eltűntek a képeim + egy mappából a zenék.Szerencsére van ismerős aki visszahozza az adatokat.

(#5529) Riccsiz_h válasza adoks (#5526) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszönöm én is erre gondolok, előlapi USB-ken történt a jelenség (sajnos hátulra nem férek hozzá, USB hosszabbítót most vettem)

Üdv. Riccsiz

(#5530) Muerte68 válasza martin1369 (#5528) üzenetére


Muerte68
addikt

Adata -ne vegyél egy ismerősöm pendrive-ja teljesen újonnan megadta magát semmit nem csinál nem látszik rajta semmi-memó kártya dettó :W de legalább olcsó volt :U

ennyiért scandisc-et vettem :K
[link]

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5531) martin1369 válasza Muerte68 (#5530) üzenetére


martin1369
aktív tag

Ilyet rendeltem

(#5532) adoks válasza martin1369 (#5531) üzenetére


adoks
aktív tag

Ezzel nem lesz baj. Jó választás volt.

(#5533) martin1369 válasza adoks (#5532) üzenetére


martin1369
aktív tag

Osztálytársamnak is ilyen van és semmi baja vele pedig ebayről vette.Ezért mertem ilyet rendelni.

(#5534) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Tablethez melyik microSD kártya az ajánlott?..... az alábbiakat néztem ki:
- Samsung EVO
- Sandisk Ultra

Ezeken kívül további javaslatokat is megköszönök, nagyjából ebben az árkategóriában :R

(#5535) Muerte68 válasza martin1369 (#5531) üzenetére


Muerte68
addikt

ez jó már 3 ilyen kártyám vam van amelyik 3 éve megy gond nélkül :K mondjuk 16gb-osak de az mindegy.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5536) adoks válasza fireman123 (#5534) üzenetére


adoks
aktív tag

A kettő közül inkább a Sandisk. Ha Samsung akkor inkább az EVO+ legyen a piros színű.
Nem írtad mire kell. Ha a sebesség nem annyira szempont akkor jó a sárga Samsung is.

(#5537) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Valami gyorsabb 128-as Samsung microSD kártyát szeretnék venni. Magyarországon belül hol érdemes ilyet venni? A garancia miatt gondolkodom itthoni boltban.

(#5538) fireman123 válasza adoks (#5536) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót, akkor a sandisk lesz (minimális az árkülönbség), bár igazából csak adattárolás lesz rajta.

(#5539) bufi01


bufi01
tag

Sziasztok.Elég nagy a gondom felvétel közben megállt a memkártya Samsung EVO 32gb.A telo nem ismerte fel és kivettem egyik latop sem egyből formatálni akarja.Hogy tudnám visszanyerni az adatokat sok családi kép volt rajta...:(

(#5540) fireman123 válasza bufi01 (#5539) üzenetére


fireman123
őstag

sajnos ami elromolhat az egyszer el is fog, én egy hdd-vel jártam így, (pedig nem volt régi, gariban cserélték is utána), de nem tudtam visszanyerni róla semmit házi barkácsolással (fél éves tervezési munkám volt rajta, sajnos akkor mentettem utoljára, de szerencsére legalább pdf-ben vissza tudtam tölteni a gmail rendszeréből amit emailben küldtem tovább), ...azóta 2 hetente mentek minden fontos dolgot két különböző hdd-re.....így 3 helyen vannak meg a fontos dolgok., ...persze tudom, hogy ez téged most nem segít ki :(

(#5541) bufi01 válasza fireman123 (#5540) üzenetére


bufi01
tag

sikerült jó részét visszaszerezni a képeknek diskdigger-rel .ennyi sajnos a legutolsók (gondolom ott sérűlt a kártya ) azok elvesztek.Bekapcsoltam most már a google fotó-t az majd tárolja most már.Csak szomorú,hogy az ember próbál áldozni jobb drágább kártyára és az is tönkre megy kevés használat után...

(#5542) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Notiba vennék tárhelybővítés céljából egy 128gb-os samsung evo+ kártyát. Zene és film lenne rajta, havi egyszer másolva, többször olvasva. Bírni fogja?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5543) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Tudnátok ajánlani megbízható ebay-es eladót, aki árul Samsung és Sandisc sdhc kártyákat? Dslr gépbe kell csak micro kártyákat találok mindenhol, de nekem az nem kell.

(#5544) Kolondrum válasza V.Stryker (#5542) üzenetére

Nekem legalább 1 éve van egy EVO 32-es a routerbe és az nem épp arról híres, hogy pihentetni. Mennek oda képek stb, nagyon gyakran használom.

(#5545) fireman123 válasza ssgt1981 (#5543) üzenetére


fireman123
őstag

(#5546) ssgt1981 válasza fireman123 (#5545) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi!

(#5547) Muerte68 válasza fireman123 (#5545) üzenetére


Muerte68
addikt

most vettem tőle SD-kártyát olcsó+azt kaptam ami rá volt írva,ráadásul a megadott időnél is hamarabb megküldte :C

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5548) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok, egy jobb fajta videokamerához (full HD felvétel) elég lenne egy Sandisk ULTRA 64GB vagy Samsung EVO+ 64GB sebességben?
Esetleg mást/jobbat ajánlanátok?

(#5549) adoks válasza zsuha (#5548) üzenetére


adoks
aktív tag

Azért ez hogy jobb fajta videokamera elég tág fogalom. Szinte biztos hogy bőven elég, de kellene tudni a video bitrátáját, és akkor lehet biztosat mondani.

(#5550) adoks válasza zsuha (#5548) üzenetére


adoks
aktív tag

Ja, és Sandisk Ultraból melyik? Mert van 48MB/s vagy 80MB/s is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.