Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) looser


looser
addikt

Sziasztok! Az ebben a hirdetésben lévő kártyák szerintetek eredetiek? Naívnak tűnő, de komoly kérdés :-)
Innen már rendeltem és az ő áraikhoz képest is töredék, szóval nem reménykedem, max. hogy kamionról pottyant le, de akkor inkább boltból.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5552) V.Stryker válasza looser (#5551) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Izgalmas ajánlat. Engem is érdekel. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5553) looser válasza V.Stryker (#5552) üzenetére


looser
addikt

Kemény dolgok ezek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5554) Zsigi72 válasza looser (#5551) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Hiszel a mesékben? :DD
Akkora kamu, mint a ház!!! :W

(#5555) zsuha válasza adoks (#5550) üzenetére


zsuha
aktív tag

Vettem közben Sandisket. 80 MB/s-es verzió, a kamera pedig panasonic hc-v770.
Elég bőven, a 1080p-s full HD videót 21 mbps-el rögzíti.

[ Szerkesztve ]

(#5556) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Haliho

Vettem jofogason egy 64gb micro sd kartyat.
Vki megtudna mondani hogy ez class hanyas?
Read 24.55 mb/s. Write 10.39 mb/sec.
Ez jonak szamit vagy vmi kinai szutykot vettem?! Mert olvastam hogy hamisitjak rendesen.

Asus Rog Phone 6

(#5557) Donki Hóte válasza Csillag01 (#5556) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez a sebesség egy Class10-es kártyának felel meg.

A jófogáson és egyéb hasonló helyeken vett kártyák nem a sebességteszten, hanem a valós tárolókapacitás tesztelésén szoktak megbukni. Egy olyan tesztprogrammal (pl. H2testw v1.4) kell tesztelni, ami valósan teleírja a kártyát és visszaolvassa az összes adatot. Egy 64 GB-os kártya esetében ez 1-2 órát igénybe vehet, de érdemes végigfuttatni.

Ha ezen a teszten is átmegy a kártya, akkor dőlhetsz csak hátra, hogy minden rendben van.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5558) Csillag01 válasza Donki Hóte (#5557) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Koszi az infot.letesztelem amit irtal azzal es beszamolok a fejlemenyekrol 😂

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#5559) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok, Nem találtam topikot.
Az érdekelne, hol lehet a legjobb/legolcsóbb microsd-t venni 8-16GB éretben?
Az jó, ha gyorsabb, de szerintem class 10 v u1-nél nem kell gyorsabb.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5560) fireman123 válasza envagyok (#5559) üzenetére


fireman123
őstag

nála, 8-10 nap alatt megjön :K

(#5561) selenge


selenge
tag

sziasztok, szükségem lenne egy 64GB-os sd kártyára (esetleg micro pendrive-ra) os futtatására macbookban, mit ajánlanátok ami nem a csillagászati ér de elfogadható w/r kobót tud? illetve honnan éredemes rendelni?

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#5562) V.Stryker válasza selenge (#5561) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én micro sd-t rendeltem most, mert ahhoz van olyan átalakító kínából, ami nem lóg ki a készülékből és színben is passzol. Pont erre célra van kitalálva.

Kártyából nekem a választásom a Samsung Evo+ -ra esett. (Piros! )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5563) selenge válasza V.Stryker (#5562) üzenetére


selenge
tag

és hogy teljesít? macbook airbe szeretném sját (mac) os futtatására

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#5564) V.Stryker válasza selenge (#5563) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Még nem jött meg. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5565) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Van egy 2GB-os microsd kártyám, amit usb-s olvasósval használok.
Eddig minden ok volt vele, de most 1.5GB-osnak látja a kártyát.
Próbáltam lowvel-el nullázni, bootice-vel újrapartícionálni, de semmi sem segített.
Esetleg van vvalakinek ötlete mi lehet a megoldás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5566) Donki Hóte válasza envagyok (#5565) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem van egy 8 MB-os CF kártyám és az vele a probléma, hogy....

Nem folytatom, egy 8 MB-os kártyával kapcsolatban már semmilyen elvárásai sem lehetnek az embernek :K Csak kuriózumként tartom, mutogatni jó, hogy 15 év alatt mekkorát fejlődött a világ, ugyanolyan CF kártyában már 30 ezerszer nagyobb kapacitású kártya is elérhető :)

Szerintem neked is nyugdíjazni kellene a 2 GB-os kártyát, leszolgálta az idejét, addig mentsd le róla az adatokat, amíg lehet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5567) envagyok válasza Donki Hóte (#5566) üzenetére


envagyok
veterán

Igazából csak hiren's boot cd-helyett használom, arra meg elég.
Baj esetére. Azért kár venni másikat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5568) Donki Hóte válasza envagyok (#5567) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pont ez az. Biztonsági tartaléknak, vész esetére, csak olyan kártyát érdemes használni, aminek 101 %-os a megbízhatósága.

Nem a méret (a 2 GB) a probléma, hanem az, hogy ez a kártyád kezd megbízhatatlan lenni, mert öregszik.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5569) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Akcióban vettem egy Netac U3-as 64 GB-os kártyát, 20 dollárra volt leárazva.

Most már sajnos 31,5 dollár az ára, pedig jó kis kártya, a 20 dollárt nagyon megérte.

A sebessége nagyon meggyőző

Teljesen pariban van egy Samsung EVO+ kártyával.

Ha valaki lát ilyen kártyát akcióban megbízható helyeken (Gearbest, Banggood), akko rnyugodtan vegye meg.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5570) Ricosos


Ricosos
újonc

Sziasztok!
Szeretnék microSD kártyát venni lehetőleg 32 vagy 64 GB-os méretben. Fontos lenne, hogy gyors legyen a kártya. Első körben ezt néztem ki, de nem vagyok biztos benne:
Sony SR64UZ 64GB SDHC/SDXC Class10 UHS-I
(ennek van 32 GB-os változata is)

A gyártó elég merészen 95 Mb/s olvasási és 90 Mb/s írási sebességet tüntetett fel, ez mennyire valós? Számíthatok arra, hogy ezeket az értékeket egy egyébként Class10-es, U1-es, UHS-I kártya ténylegesen tudja majd? Visszaolvasgattam itt a fórumot, általában mindenki SanDisk vagy Samsung kártyákat javasolt. A sony mennyire megbízható microSD téren?

A kártya mellé szeretnék egy USB-s olvasót is, láttam már több helyen hasonlókat, úgy néz ki, mintha egy pendrive lenne, de gyakorlatilag egy kis microSD olvasó. Ebben a témában abszolút nem vagyok otthon, szóval tudnátok egy megbízható, viszonylag jó átviteli sebességű és lehetőleg fém USB csatlakozóval rendelkező ilyen kütyüt ajánlani? Nem kell túlságosan flancosnak lennie, a lényeg, hogy végezze a dolgát alkalomadtán.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#5571) adoks válasza Ricosos (#5570) üzenetére


adoks
aktív tag

Semmi baj a Sony kártyákkal, teljesen jók. Ha a Sony ráírta ezeket az értékeket valószínűleg tudja is a kártya. Azért érdekelne mihez kell ilyen gyors kártya?

Kártyaolvasót mindenképpen USB 3.0-t keress, és valami márkásat. Amik olyan kis körömnyi méretűek azok általában nem túl minőségiek.

Én is használok egy 64-es Sony microSd-t sport kamerába. Az nem ilyen gyors de bőven hozza a gyártó által megadott értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#5572) K3csk3E


K3csk3E
újonc

Sziasztok!

A segítségetek kérném. Van egy 64gb-s Samsung Evo SD XC kártyám, tegnap délután még jó volt, este meg már nem látta a telefonom. Bedugtam pc-re, le is tudtam menteni róla mindent, de törölni se, meg formázni se tudom. Próbáltam formázni sdformatter-el, de azt írja hogy írásvédett.

Lehet vele még kezdeni valamit, vagy dobhatom ki? 1 éves kártya amúgy.

(#5573) adoks válasza K3csk3E (#5572) üzenetére


adoks
aktív tag

Én így jártam egy ugyanilyen 32-esel. Mindent végig próbáltam vele, de nem sikerült megmenteni. Javasolnak mindenféle trükköket rá, nekem nem vált be egyik sem. Parancssorból esetleg próbáld formázni, találsz róla leírást meg YouTube videót.

(#5574) Ricosos válasza adoks (#5571) üzenetére


Ricosos
újonc

Elsődlegesen okostelefonba szeretném, de nem hagyomágyos exFAT-ként akarom formázni. Az android 6.0.1től kezdve lehet belső tárhelyként is formázni, de ehhez azt írják elég gyors microSD kártya kell, különben a rendszer nem engedélyezi csak a hagyományos külső tárhelykénti formázást. Annyira nem vagyok jártas a témában, nekem egy osztálytársam ajánlotta ezt a kártyát. A számadatok elég bíztatóak, de nem éppen olcsó egy ilyen jószág. Ha bármi más elég gyors, megbízható kártyát tudnál javasolni, azt megköszönném. :)

(#5575) adoks válasza Ricosos (#5574) üzenetére


adoks
aktív tag

Értem. Szerintem erre a célra azért nem feltétlenül kell ennyire gyors kártya.
Persze a működési sebességet is befolyásolja ha lassabb...
Nyilván egy class 6-os vagy class 4-es kártya kevés lehet, de szerintem egy 20MB/s írási sebességű
akármilyen márkás kártya megteszi.

Hirtelen rákerestem Moto X esetén csak annyit írnak hogy UHS-1 kártya legyen.

[ Szerkesztve ]

(#5576) ktg3


ktg3
őstag

Sziasztok!

32-64GB-s memóriakártyát szeretnék venni. Telefonba, goproba kéne, így azért fontos, hogy gyors legyen.
Van mostanában valami tuti, bevált márka/típus ami jó ár/érték arányú. Hosszútávon azért jó lenne ha 4K/60 FPS felvételhez jó lenne.

Köszönöm!

(#5577) adoks válasza ktg3 (#5576) üzenetére


adoks
aktív tag

Sokszor leírtuk már, hogy nem kell ahhoz olyan rettenetesen gyors kártya.
A 4k60fps gondolom a jövőre számítva...
Jelenleg a GoPro 5 4k30fps esetén 60Mbps-el rögzít, ez 7,5MB/s. Egy átlagos kártya mondjuk egy Samsung Evo+ tud 20MB/s írási sebességet.
Tehát ha a 4k60fps esetleg a duplája lenne bitrátában, ami a tömörítés miatt nem túl valószínű, az akkor is csak 120Mbps vagy 15MB/s, tehát bőven kevesebb mint amit az említett kártya ki tud szolgálni.

(#5578) adoks válasza ktg3 (#5576) üzenetére


adoks
aktív tag

Közben lejárt a szerkesztési idő.
A Xiaomi Yi 4k, 4k60fps esetén 100mbps a bitráta. Az 12MB/s ezt még a jobb class 10-es kártyák is tudják.

(#5579) adoks válasza adoks (#5578) üzenetére


adoks
aktív tag

Yi 4k+ -ra gondoltam...

(#5580) ktg3 válasza adoks (#5577) üzenetére


ktg3
őstag

Értem én. Mi az ilyen nem túl extrém igényekre ajánlott kártya (jó ár/érték aránnyal)?
Samsung EVO+ vagy van még más is, ami jó? Gondolom nem lövök mellé nagyon semmivel. Kérdés inkább arra irányul, hogy mik azok amik köztudottam megbízhatóak és emellé nem túl drágák.

mod.: csak azért írtam, hogy mihez kéne, hogy be tudjátok lőni, hogy kb. mire kéne és ahhoz ajánljatok típusokat.

[ Szerkesztve ]

(#5581) adoks válasza ktg3 (#5580) üzenetére


adoks
aktív tag

Samsung Evo+ egy jó kártya, de a Sandisk Extreme is nagyon jó, vagy Transcend, Toshiba, Sony, Lexar nagyjából ezek az ajánlottak.
Én egy Sony 90/40-est használok sportkamerába (nem GoPro csak egy occó kínai).

Én pl. nemrég rendeltem egy 128-as kártyát az itt sokat emlegetett Hongkongi embertől, egy Evo+ 80/20 ast, gondolom nem volt neki olyan, így egy 100/90 est küldött :) Ma jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#5582) ktg3 válasza adoks (#5581) üzenetére


ktg3
őstag

Köszönöm szépen! :R

Ezek közül választok majd, amelyik elérhető lesz.

(#5583) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Ismerősömnek csak annyira kéne memóriakártya, hogy zenét tudjon rárakni ami t beállít csengőhangnak. Arra elég a CL4-es is?

(#5584) Donki Hóte válasza Dinter (#5583) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5585) adoks válasza Dinter (#5583) üzenetére


adoks
aktív tag

Ha még talál olyat valahol, akkor elég lesz bőven :)

(#5586) Donki Hóte válasza adoks (#5585) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amíg vevő van ilyesmire, addig eladó is lesz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5587) adoks válasza Donki Hóte (#5586) üzenetére


adoks
aktív tag

Ennél alig drágább a C10 16gigás Sandisk, ugyanitt.
Dehát ha valakinek ez a fétise :)

(#5588) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Unokatestvérem megkért, hogy segítsek neki microSD kártyát vásárolni az okostelefonjába. Sincerity/courtestytől rendelnénk. Milyen kártyát érdemes 16-32-64GB méretben vásárolni?
32GB
64GB

Ezek jók? Esetleg más?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

(#5589) adoks válasza Willie (#5588) üzenetére


adoks
aktív tag

Igen jók, de alig drágább az Evo+ akkor már inkább az.

(#5590) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Lenne 2db Class10-es Micro SD HC kártya, egyik 32 Kingston, másik 64GB-os noname.
A gép és a telefon is felismeri mindkettőt, nincs elveszett hely rajtuk, másolni is tudok rá.
Zenét és képeket próbáltam, előbbi megy gond nélkül viszont a képek kb 1/3-át nem nyitja meg. Ha gépre kötöm se működik. Vagy feketeség, vagy csak a fele van meg. SD Formatter és h2testw-el sem mentek. Töltöttem le valami appot, ami nem érzékelte a gyártót, a Kingstonnál nem értem miért.

Valakinek valami ötlete a kuka helyett? :)

(#5591) adoks válasza Grave_444 (#5590) üzenetére


adoks
aktív tag

A 64-es eleve nem lehet SDHC. Annak SDXC-nek kellene lennie. Szóval ha SDHC van ráírva az tuti hamis kártya.
Ha még az említett programok sem futnak első körben a kártyaolvasót kellene megnézni. A nagyon olcsók általában használhatatlanok.
Nekem okozott ilyet gagyi, kínából valami mellé ajándékba kapott kártyaolvasó.
Dobtam is ki nagy ívben.

[ Szerkesztve ]

(#5592) Grave_444 válasza adoks (#5591) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Laptokban próbáltam, máshol nem tudom jelenleg.

A 32GB-os viszont elvileg eredeti Kingston, azt szeretném használni. Ebayről rendeltem normális áron.

(#5593) adoks válasza Grave_444 (#5592) üzenetére


adoks
aktív tag

Sajnos a Kingston már egy ideje nincs az ajánlott márkák között. De amit írtál hibát az nekem nem kártya hibának tűnik. Nekem win Xp és win 7 is csinált ilyet anno, ha csak simán a windows fájlkezelővel másoltam képeket.
Fényképeket azóta én csak is PS Lightroommal importálok be, azóta nem volt ilyen hibám.

(#5594) adoks válasza Grave_444 (#5592) üzenetére


adoks
aktív tag

Lejárt a szerkesztési idő.
Esetleg még a kártyaadapter is lehet a hunyó. Próbáld egy másikkal.

(#5595) Grave_444 válasza adoks (#5593) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Erre nem is gondoltam. Simán mappából szoktam áthúzni mindent. Azért a noname érezhetően lassabb.
Viszont android appal nem érzékelte a gyártót, az meg nem a Windows hibája. Más adapterem nincs sajna.

Megpróbálom akkor programmal másolni a fájlokat hátha úgy jó lesz. Ps Lightroomnál esetleg egyszerűbb? Másra nem használnám. Ha azzal se jó hagyom a fenébe. Telefonba lehet a kártya igaz? Akkor megkerülném a kártyaolvasót.

[ Szerkesztve ]

(#5596) adoks válasza Grave_444 (#5595) üzenetére


adoks
aktív tag

Total Commander esetleg, de nem próbáltam.
Viszont csak nagy felbontású képeknél tapasztaltam ezt, 16, 20,24 megapixel környékén.

(#5597) Grave_444 válasza adoks (#5596) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Z1Compact 20.7 megapixel.

(#5598) Balinov válasza Grave_444 (#5595) üzenetére


Balinov
félisten

Esetleg Picasa?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5599) Muerte68


Muerte68
addikt

Scandisc extrem pro mennyire ajánlott géppel együtt kaptam egy 16 gb osat

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5600) #Morcosmedve válasza Muerte68 (#5599) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sandisk-et akartál írni, ugye? Az ajánlott, mondjuk van egy ideje, szóval sebességet nézd meg, hogy mennyi, lehet kapsz jobbat már, fene se tudja.

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.