Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) Pszihonaranc válasza gboszi (#4100) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Tegnap már valahogy rájöttem magamtól, de köszi szépen a választ!
Nagyon kis pitiáner részletekben rejlik olykor a megoldás ;]

[ Szerkesztve ]

(#4102) dajani válasza kerekfej (#4099) üzenetére


dajani
tag

Szia. Megpróbáltam a SDFormattert de azt írja a micro sd-re hogy write protected és nem formázza le:(

[ Szerkesztve ]

(#4103) kerekfej válasza dajani (#4102) üzenetére


kerekfej
addikt

Másik gépben, és másik kártyaolvasóban is próbáltad (másik SD adapterrel)?

(#4104) hzsolee válasza dajani (#4102) üzenetére


hzsolee
őstag

Nekem is ez volt a problémám, kuka lett belőle sajnos.....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#4105) Tompie válasza dajani (#4091) üzenetére


Tompie
őstag

Nekem is ilyen probléme jött elő ugyanez a márka (Transcend premium 32gb)
Olvasgatva a fórumot sanszos, hogy kuka.
Kérdés melyik legyen a következő márka? mert azt hiszem ugyan ilyet nem veszek :)
sandisk ultra?
samsung evo?
toshiba?
Van valakinek ezek közül valamelyikkel hosszútávú tapasztalata?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4106) Tompie válasza Tompie (#4105) üzenetére


Tompie
őstag

esetleg még ADATA?
ez a "haldokló" Transcend kártya max fél éves volt :S ebay-ről rendelve sinceritytrading-től.

(#4107) kerekfej válasza Tompie (#4105) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung EVO Made In Korea

Biztosan eredeti egyébként a kártyád?

(#4108) Tompie válasza kerekfej (#4107) üzenetére


Tompie
őstag

Csak annyit tudok, hogy ebay-en sinceritytrading megbízható jókat küld. A teszt hibátlannak hozta ki és az írási adatok is valósnak tűntek illetve a 32Gb kártya valóban 32Gb-s volt.
Azt nem tudom, hogy vegyek szintén tőle egy ilyet vagy inkább innen ugyanezt dupla áron?!

[ Szerkesztve ]

(#4109) ANOka válasza Tompie (#4106) üzenetére


ANOka
őstag

A nap 24 órájában írtál a kártyára? Ha nem, akkor fél év alatt nem mehet tönkre!

(#4110) Tompie válasza ANOka (#4109) üzenetére


Tompie
őstag

Nem írtam a nap 24 órájában, nekem is kevésnek tűnik az idő, hogy feladta a szolgálatot.

Törlök mindent a kártyáról, újra csatolás után újra ott van rajta minden :)

[ Szerkesztve ]

(#4111) ANOka válasza Tompie (#4110) üzenetére


ANOka
őstag

Akkor cseréltesd ki garanciában! Legalább 1 évnek kellene rajta lennie!

(#4112) Tompie válasza ANOka (#4111) üzenetére


Tompie
őstag

Na igen, csak mint olvastad lentebb ebay-ről van szóval Kínába kéne vissza küldeni, ami működik is mert volt már aki vissza küldte neki és küldte az újat csak hát az idő és nekem kb most kellene. :)
Szerintem PCX lesz belőle 10 év gari, 7390 és ez csere gari.

(#4113) ANOka válasza Tompie (#4112) üzenetére


ANOka
őstag

A mymemory.de (vagy uk) gyors: egy héten belül itt van.

[ Szerkesztve ]

(#4114) Tompie válasza ANOka (#4113) üzenetére


Tompie
őstag

...és szükség esetén hol gariztatom?

(#4115) ANOka válasza Tompie (#4114) üzenetére


ANOka
őstag

Sajnos ugyan úgy, mint az ebay-en. De te tudod...

(#4116) Zsigi72 válasza Tompie (#4108) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A Transcend termékeken van egy számsor, amit a gyártó oldalán bepötyögve tudod ellenőrizni a termék valódiságát és garanciaidejét.

(#4117) Tompie válasza Zsigi72 (#4116) üzenetére


Tompie
őstag

Leellenőriztem :)

Product
microSDXC/SDHC Class 10 UHS-I 300x (Premium)

Transcend Part No.TS32GUSDU1
Product Description32GB MicroSDHC Class10 U1 w/adapter
Serial Numberb90718 9307
Warranty UntilLife Time Warranty

Nincs meg hozzá az adapter így valszeg nem tudom érvényesíteni a garit? illetve így is csak úgy tudom / tudnám ha vissza küldöm Kínába a csávónak vagy máshol is lehet? :D

(#4118) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

32 gigás micro sd-t vennék sinceritytrading-től, de nem tudom melyik márkát érdemes (Sandisk, Samsung stb) Sony akciókamerába (esetleg HTC One M8-ba is tenném néha), ez pl jó, vagy melyiket??

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#4119) orion1025


orion1025
őstag

Üdvözlet!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert akadt némi problémám egy kártyával. Van egy 8GB-os Sony MS Pro DUO-m (eredeti), ami úgy került hozzám egy kütyüvel karöltve, hogy nem tudom formázni. A gép látja a méretét, de bármivel próbálkozok, a formázás végén hibát dob. Különböző programokat használtam, de egyik sem segített. Lehet még életet lehelni bele, vagy ne is kínlódjak vele?

Segítségeteket köszönöm!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4120) gerii válasza Tompie (#4108) üzenetére


gerii
addikt

Nekem is a sincerity-s Transcend 300x-es kártyáim meghaltak. Először a zsír új 64GB-os, majd most a 2 hónapos 32GB-os is.
Meg is lepődtem most hogy visszaolvastam, ezek szerint a Transcend-del valami nem okés.

Szóval mit és kitől rendeljek szerintetek?

(#4121) Tompie válasza gerii (#4120) üzenetére


Tompie
őstag

én most nyeltem egyet és PCX-től rendeltem 32Gb Samsung EVO-t, 10 év garival.

(#4122) gerii válasza Tompie (#4121) üzenetére


gerii
addikt

Ennyire nem vagyok elvetemült :)
Végül courtesy-től vettem 11$-ért ugyanilyet. Remélem ott nem Roy az ügyintéző.

(#4123) user2211


user2211
tag

Ajánlanátok egy megbízható eladót sinceritytrading helyett? Behalt a tőle vásárolt 16 GB-os Samu kártya, félek a 32-es is meg fog halni. :O

(#4124) Balinov válasza user2211 (#4123) üzenetére


Balinov
félisten

mymemories (.de vagy .co.uk)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4125) user2211 válasza Balinov (#4124) üzenetére


user2211
tag

Köszi. Írnál néhány infót az ott vásárolt kártyáról (pl. sebesség, mióta van használatban)?

(#4126) Balinov válasza user2211 (#4125) üzenetére


Balinov
félisten

tukrosbe (Nikon D90), MFT (pana G3) vazban hasznalok toluk valo 16 ill 32GB-os Sandisk Extremet, hiba nelkul teszi a dolgat mindketto. M8-ba 64gb-os Toshiba van onnet (vagy angol amazonrol), asszonyka SGSIII-ba 32-es transcendet vettem toluk

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4127) user2211 válasza Balinov (#4126) üzenetére


user2211
tag

Köszi, az árak nem olyan vészesek ahogy elnézem, holnap teszek egy próbát és rendelek 1 db-ot. Remélem sokáig bírni fogja.

(#4128) vacs


vacs
veterán

(#4129) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

prestigio multipad wize 5002 tabletbe szeretnék memória kártyát vásárolni. Ezt néztem ki, szerintetek megfelelő lesz? Külföldi megrendelés nem játszik, mert pár napon belül kéne. Ez az usb-s ketyere amit adnak hozzá az végül is pendriveként használható?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#4130) PHM válasza bajtokarpi (#4129) üzenetére


PHM
addikt

- Igen.
- Igen.
(Dióhéjban.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4131) orion1025 válasza orion1025 (#4119) üzenetére


orion1025
őstag

Megoldottam a kérdést, kidobtam a francba a kártyát, és vettem egy MS Pro Duo to Micro SD átalakítót. És ha már memkártya a topic, illetve a sok Ebay csoda is szóba kerül... Minek vesztek onnan ilyen kártyákat, de őszintén?! Ma vettem nagyáruházi Samsung (fehér) 8 GB-os SDHC Micro SD-t 3200Ft-ért. Miért jó, 2000Ft-ért hasonló vagy olcsóbb kártyát venni, illetve kínlódni vele utána? Ha valami nyűgje van, akkor nézni másikat, nem lehet fontosabb adatokat rá bízni, illetve garanciát érvényesíteni sem lehet egyből.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4132) ANOka válasza orion1025 (#4131) üzenetére


ANOka
őstag

Olyan kis tételnél tényleg nem éri meg külföldről rendelni, de nagyobb tételnél/kapacitásnál már jobban meggondolandó...
(Hála a magyar ÁFA mértékének és az Artijus nevű gittegyletnek.)

(#4133) orion1025 válasza ANOka (#4132) üzenetére


orion1025
őstag

Ezt maximálisan megértem, de míg itthon minőséget kap az ember, addig kínából szemetet ( ezt nem csak a szóban forgó tárgyra értem ). Én is amennyi hamisított gagyi dologba belefutottam már, hát nevetséges.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4134) gerii válasza orion1025 (#4131) üzenetére


gerii
addikt

Ugyanennyiért vettem 32GB-ost. Nem mindegy azért, de ha az állam ezt akarja, akkor majd máshol vásárolok.

(#4135) bajtokarpi válasza PHM (#4130) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm szépen :R !

battletag: bossi#2666

(#4136) gboszi válasza orion1025 (#4133) üzenetére


gboszi
senior tag

Itthon minőség Kinabol szemetet? :)))
Ez ilyan mikor a kinai piacon parfumot veszel s egymas mellett van két ugyanolyan, az egyik 3000 a másik nyolc, mert az eredeti...:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4137) PNP


PNP
őstag

Üdv,
Transcend 64GB U3 SD-t vennék, garancia ezekre hogy működik?
Nem a gyártó adja kereskedőtől függetlenül? Mert iponban olcsóbb, de 2 év van rá, pcland valamivel drágábban adja, de 5 évet ír rá.

(#4138) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket érdemes megvenni:
[link]
[link]
[link]
[link]

Minimális árkülönbség van csak, tehát ebben a kategóriában melyik a megbízhatóbb?

K dm

(#4139) ANOka válasza dm1970 (#4138) üzenetére


ANOka
őstag

Sandisk-re szavazok.

(#4140) orion1025 válasza gerii (#4134) üzenetére


orion1025
őstag

Őszintén kívánom is, hogy ne legyen vele semmi gondod. Én jelen esetben nem akartam kockáztatni, de majd telefonba MP3 lejátszásra biztosan nem itthon fogok Mini SD-t keresgélni, ez tuti, mert nevetséges áron mennek. Ilyen célokra viszont az esetleges hamisítvány is jó, mert semmi olyan adat nem kerülne rá, ami után sírnék és eret vágnék, ha elveszne.

gboszi:

Konkrétan áruházról, illetve kereskedőről beszéltem, nem piaci dolgokról, az megint egy más világ. Mellesleg se nem beszólásnak, se nem csesztetésnek írtam, amit, csak tényleg nem értem, miért jó lutrira menni. Nem követem nyomon a kártyák témakörét, de ettől függetlenül is rengetegszer belefutok Ebay-es 8MB-os kártyák esetébe. Persze egy 16-os vagy 32-es kártyát már megérheti külföldről vételezni, csak akkor is ott lebeg a rossz kártya esete, illetve az ezzel járó kínlódás. Mert oké, hogy az eladó küld másikat, na de arra mennyit kell várni, na meg nem kifizetődő, ha a kártyán olyan adatok vannak, amik kicsit is fontosak, így esetleg ezek is mennek a levesbe.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4141) gboszi válasza orion1025 (#4140) üzenetére


gboszi
senior tag

Még mindig nem győztél meg, hogy a mediamarktos 3x drágább kártya megy tönkre és megy a levesbe az miért jobb? :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4142) orion1025 válasza gboszi (#4141) üzenetére


orion1025
őstag

Minden elromolhat természetesen, de erre a valószínűség messze csekélyebb, mint egy Ebay-es kártya esetében. Illetve nagyon nem mindegy, hogy 2-3 héten belül kapok csere darabot, vagy azonnal, rosszabb esetben pár nap után.

Mert ugye, az ember ha valamit megvesz, akkor arra szüksége van és szeretné használni, nem szórakozni a nyűgök miatt.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4143) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok,

Amazonról rendelnék egy ilyet DSLR géphez.
Két kérdés: Érdemes e, illetve amazonos tapasztalatok mit mutatnak.

Köszi a válaszokat! :R

(#4144) Balinov válasza BalaNce87 (#4143) üzenetére


Balinov
félisten

Ha amazonrol, akkor feltetlen szurjel ra a seller-re, hogy az is az amazon srl legyen, ne csak marketplace-s. En vagy az UK amazonrol vagy mymemories-rol rendelek mSD-t, SDHC-t, mindig hibatlan origi cuccot kaptam.

A vaz konkretan milyen? Profital a UHS-I-bol vagy a 95mb/sec -r es 90mb/sec -w sebessegbol?

Ha csak nem friss FF vaz, 24+ MP-vel en inkabb 2x 32-est vennek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4145) BalaNce87 válasza Balinov (#4144) üzenetére


BalaNce87
addikt

Köszi a választ, semmiképp nem akarok feleslegesen sokat költeni! 700D lenne a váz, így akkor feltételezem nem profitál a gyorsabb írás/olvasásból.
Linkelj már egy karit akkor plz. Lehet magyar vendor is csak azt látom hogy amazonról spórolok 6-7 ezret és ezért már kockáztatom a külföldi vásárlást.
Jó nekem az is ha két 32-es kártyát veszek csak akkor azok se legyenek feleslegesen drágák. Elég akkor a 60m/s-es is.

(#4146) Balinov válasza BalaNce87 (#4145) üzenetére


Balinov
félisten

ahogy nezem, 700D 18mp, sacckabe 18-20mbyte/raw fajlmeret, szoval tenyleg agyuval vererb lenne a 90mb/s iras, hacsak nem nagyon szempont a gyors burst mod...

Amazonrol ezeket neztem, szvsz mind amazon az elado/marketplace.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4147) BalaNce87 válasza Balinov (#4146) üzenetére


BalaNce87
addikt

Frankó, köszi a tanácsot! :)
Két darab 32GB-os kari kijön 18k-ból, itthon 21k+ lenne ugyanez.

(#4148) Balinov válasza BalaNce87 (#4147) üzenetére


Balinov
félisten

Nincs mit, nagyon szivesen! Esetleg nezd meg a mymemories.co.uk (vagy .de oldalon) is ugyanezt. Valtozo, hogy eppen hol van jo aron.

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4149) vacs


vacs
veterán

(#4150) skyli válasza vacs (#4149) üzenetére


skyli
senior tag

20-án rendeltem, 10 nap alatt megérkezett (1-jén) :))
[link]

A beépített kártyaolvasóval és SD átalakíóval 18,5MB/s olvasás és 17MB/s írás, de szerintem ez a kártyaolvasó limitje. Azért letesztelném, hogy ez tényleg tudja -e azt, amit itt mértek, vagy fake. Ha nem tudja [ezt], lehet szólni, hogy kamu a kártya? Bár így is megéri a pénzét :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.