Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Balinov


Balinov
félisten

Mymemories.co.uk-n most akcios a SanDisk 64GB Ultra SD (SDXC) Card Class 10 UHS-I - 40MB/s.20GBP, igaz, csak 40mb/sec, de hatha valakinek jol jon

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4152) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Van egy 4 GB-os SDHC kártyám, amit telóba tettem bele, de előtte szétszedtem a két részre a partíciót.
Az egyik FAT lett a másik pedig EXT3, vagyis linuxos, amit sehogy sem látok most windows alatt.

A kérdésem az lenne, hogy miként tudnám újra egyesíteni a két partíciót, mert most csak 1,7-et látok a 4 GB-ból, nekem pedig szükségem lenne a teljes lemezkapacitásra.

Több dolgot is kipróbáltam, de semmi sem látja a linuxos partíciót, így nem tudom összevonni a kettőt semmivel.

Tudna valaki segíteni?

Előre is köszi a választ. :)

(#4153) ANOka válasza Gesta28 (#4152) üzenetére


ANOka
őstag

Össze vonni semmivel sem fogod tudni.
Esetleg azt, hogy a az második (ext3) partíciót törlöd, majd az elsőt (fat32) átméretezed (megnöveled).
Ezt elvileg bármilyen partíció menedzser programmal meg lehet csinálni. Amit én ismerek az a Paragon, de ezen kívül kb még legalább fél tucat másik létezik.

(#4154) Gesta28 válasza ANOka (#4153) üzenetére


Gesta28
tag

Az rendben van, de mi van akkor ha a windows nem látja? :) Hogy tudom úgy láthatóvá tenni, hogy törölhessem? :) Erre van valami progi? :)

3 partíciót látok, amiből kettő a vinyóé.

Én ezt használom: MinTool Partition Wizard

(#4155) Gesta28 válasza ANOka (#4153) üzenetére


Gesta28
tag

Na, most hogy kipróbáltam a Paragont, az nálam csak egy partíciót mutatott ami a teljes 4 gigát hozta.

Ez miként volt lehetséges?

Nem töröltem semmit, hanem neki már egy partíció volt az egész. :) Most hogy leformáztam mégegyszer, így már a windows is jól látta. :)

Köszi a tippet. :D

(#4156) ANOka válasza Gesta28 (#4154) üzenetére


ANOka
őstag

Ezt a két kép alapján én sem értem.

Az viszont fura, hogy a MinTool Partition Wizard NTFS formátumú partíciót látott, még a Paragon képén FAT32 szerepel. (Vagy ez már az újraformázás utáni állapot?)

(#4157) Gesta28 válasza ANOka (#4156) üzenetére


Gesta28
tag

Az már én voltam. :)

De a Paragon simán lehozta a teljes állományt, amit eddig semmi más nem látott. :) Próbáltam különböző progikat, de semmi eredmény. Majd leformáztam, de így is csak a szabad 1,7 Gb-ot látta a windows. A maradék hely szinte eltűnt. Próbáltam diskpart-tal, de az sem hozott eredményt.

szerinted? :)

(#4158) kerekfej válasza Gesta28 (#4157) üzenetére


kerekfej
addikt

Sajátgép, jobb klikk: kezelés

(#4159) Gesta28 válasza kerekfej (#4158) üzenetére


Gesta28
tag

Köszi :)

Paragonnal sikerült megoldanom a problémát. :)

[ Szerkesztve ]

(#4160) Mr.csonti


Mr.csonti
csendes tag

Hali!

Okostelefonba (Honor 4c) milyen sebességű micro sd-t érdemes rakni?Van valami korlát bármely eszköz részéről(telo/micro sd)? :U

(#4161) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!
Ez a Sandisk kártya megfelelő sebességű videóra? (Nikon D5300-ba menne)

(#4162) Deck


Deck
titán

Hol érdemes 64gb-os samsung memóriakártyát venni? Class10est. :R

PS5

(#4163) Deck válasza Deck (#4162) üzenetére


Deck
titán

Láttam, hogy ajánlottátok ezt az ebayes kártyát: [link]

Ez 100% eredeti? :)

PS5

(#4164) ANOka válasza Deck (#4163) üzenetére


ANOka
őstag

Ez az eladó (sinceritytrading) megbízható.

(#4165) Deck válasza ANOka (#4164) üzenetére


Deck
titán

Akkor már rendelem is, köszönöm a gyors segítséget! :R

PS5

(#4166) Deck válasza ANOka (#4164) üzenetére


Deck
titán

[link]

Ez azért nem túl biztató nem? :D

PS5

(#4167) ANOka válasza Deck (#4166) üzenetére


ANOka
őstag

Én már 1x rendeltem tőle. Nálam nem volt gond.
De akkor - ha akarod - használd a másik beszerzési forrást, amit ebben a topikban ajánlgatni szoktunk/-tak: mymemory.de / .co.uk.

(#4168) ANOka válasza Deck (#4166) üzenetére


ANOka
őstag

Sztem:
- az eladót hibáztatják a gyártó(k) magatartásáért (GB / GiB)
- nem megfelelő eszközzel tesztelik (USB2-n sose lesz gyors!)
- az eszköz csak kisebb kapacitású kártyát támogat (pl.: max. 32 GB-osat)

(#4169) orion1025 válasza ANOka (#4168) üzenetére


orion1025
őstag

Két SD kártyám van a fényképezőgépemhez, mindkettő 256MB-os TakeMS. Papírforma szerint mindkettő azonos sebességű, mégis a fényképezőben használva a "régebbi" kártyámra érezhetően lassabban ment, ha elkattintok egy képet. Ennyit a nagy külföldi rendelésről, mert mindkettő onnan jött, egyforma matricázással, nagyjából egy, másfél hónap eltéréssel, mégis az egyik kapásból gebaszos. De ez csak egy a jó pár külhonos kártya közül, elég nagy a szórás közöttük, ezért veszek már csak boltban, vagy webshopban, nem éri meg az a lutri.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4170) Zsigi72 válasza orion1025 (#4169) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

256MB? Túl sok kép nem fér rá. :)

(#4171) orion1025 válasza Zsigi72 (#4170) üzenetére


orion1025
őstag

Régi Cyber-shotba használom, néha-néha lődözök vele, elsődlegesen hirdetésekhez, vagy ha logouton firkálni van kedvem, másra nincs üzemben tartva a gép :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4172) ANOka válasza orion1025 (#4169) üzenetére


ANOka
őstag

Szerinted a gyártó menet közben nem változtat(hat)ja meg egy ilyen tucat termék specifikációját / gyártási módszerét / beszerzett alkatrészeket, ha azzal darabonként legalább 0.01 USD-t spórol?

(#4173) orion1025 válasza ANOka (#4172) üzenetére


orion1025
őstag

Más az, ha fél évvel később vesz az ember ugyanolyan típust, ott már elképzelhető ilyen, bár jelen esetben sem zárnám ki ezt a lehetőséget természetesen, de ezért nincs értelme külföldről vásárolni, mert nincs reklamációra esély.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4174) *Ropi* válasza orion1025 (#4173) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem a fél éven van a hangsúly, hanem a gyártási folyamat megváltozásának a dátumán. Ha pont úgy esett, hogy a két vásárlásod közül az elsőnél még ilyet kaptál a másodiknál meg olyat, akkor így jártál. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4175) orion1025 válasza *Ropi* (#4174) üzenetére


orion1025
őstag

És ebben az esetben az üzletben oda dobom az asztalra, és reklamálok, de egy világvégi eladónál ezt nem tudom megtenni, ami leginkább egy drágább kártya esetében mérvadó :) Csak sokan annyi gagyit vesznek, hogy ésszerűbb lenne egyszer beruházni egy garantált minőségire. Pendrive fronton szintén ez a hercehurca megy, de ez már off.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4176) *Ropi* válasza orion1025 (#4175) üzenetére


*Ropi*
félisten

Évekkel ezelőtt vettem Silicon Power gyártmányú CF kártyákat. Először ilyeneket, de amikor a rájuk írt 400x sebességgel szemben még a 80x-t is alig hozták cseréltettem őket garanciában, de akkor már az új szériából lévő ilyeneket kaptam. A 4-ből 3 hozza a 400x (60 MB/s) sebességet, egy viszont csak 300x (45 MB/s), de az már nem érdekelt annyira, hogy visszavigyem. Szóval bárhol bele lehet futni. ;) Ha van rá lehetőség ki kell cseréltetni: jogosan várja el az ember azt, amiért fizetett.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4177) ANOka válasza orion1025 (#4175) üzenetére


ANOka
őstag

Mindenki onnan és olyat vesz, ahonnan akar és amire pénze van...
Én itt csak a saját tapasztalataimat, véleményeimet írtam le, ahogy te is.

(#4178) orion1025 válasza *Ropi* (#4176) üzenetére


orion1025
őstag

Maximálisan egyetértek az utolsó mondatoddal, ha már fizetünk valamiért, akkor elvárható annak a papírforma szerinti működése, csak sajnos sok üzlet, vállalkozó, egyéb kereskedő szeret visszaélni a törvény adta jogokkal, vagy próbálja a vevőre terelni a felelősséget, hogy mossák kezeiket. Mennyi ilyenbe futottam bele mostanság......

ANOka:

Pontosan, mindenkinek meg van a saját véleménye, és ezt tiszteletben kell tartani. Én is csak a saját nézőpontom írtam le, mert a memóriakártya tipikusan az a tömegtermék, amiből rengeteg selejt létezik.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4179) konyi79


konyi79
addikt

Hali!
Erről mi a vélemény? Megbízható fajta?
Köszi!

(#4180) Deck válasza ANOka (#4167) üzenetére


Deck
titán

Megrendeltem. Majd milyen progival tudom tesztelni a kártyát? :D

PS5

(#4181) orion1025 válasza Deck (#4180) üzenetére


orion1025
őstag

CardTest például.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#4182) ANOka válasza Deck (#4180) üzenetére


ANOka
őstag

Mármint a kártya mely tulajdonságát?

Itt írnak néhányról. Illetve sebesség tesztelésre a CrystalDiskMark ajánlható, de a kártya maximumát csak USB3-as porton USB3-as olvasóval tudja megmutatni!

(#4183) Deck válasza ANOka (#4182) üzenetére


Deck
titán

Köszi. Class10 uhs1-es lesz a kártya, van 2db class 6-os samsungom majd ahoz hasonlítom.

PS5

(#4185) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
canon 500D-hez miért nem jó a 64GB-os Sandisk micro sdxc kártya, az xc miatt (amit nem tudom mi, csak azt, hogy az olcsóbb kártyák hc-k), vagy a méret túl nagy? Nem is tudja megformázni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4186) ANOka válasza StLui (#4185) üzenetére


ANOka
őstag

Ha nem jó, akkor a méret miatt. 32GB-nál volt egy váltás.
(bővebben angolul: link #1; link #2)

[ Szerkesztve ]

(#4187) StLui válasza ANOka (#4186) üzenetére


StLui
veterán

Köszi!! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4188) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok

Sandisk 95mb/s extreme pro SD kártyához milyen külső olvasót ajánlanátok?
A leggyorsabb érdekelne..
(Jo lenne ha más kártyákat is olvasna, biztos ami biztos)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4189) kerekfej válasza Hooper (#4188) üzenetére


kerekfej
addikt

Transcend USB 3.0 Card Reader (TS-RDF5K)

(#4190) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Fényképezőgépbe szeretnék 32 GB-os memóriakártyát venni, lehetőleg valami jó sebességűt (Class10-es?)
Milyen márkát ajánlotok ami megbízható?
Egyelőre ezt a SanDisk-et néztem ki.

Do you see the white shadow?

(#4191) Frod válasza Frod (#4190) üzenetére


Frod
addikt

Vagyis bocs, dehogyis - EZT.
Transcend, 32GB, 90mb/sec-es másolás.

Do you see the white shadow?

(#4192) ANOka válasza Frod (#4191) üzenetére


ANOka
őstag

...mármint az olvasási sebessége...

Írási sebesség esetén ez gyorsabb. (Persze az ára is az előző duplája.)

(#4193) Frod válasza ANOka (#4192) üzenetére


Frod
addikt

ohh, köszönöm a felvilágosítást. ugyanakkor ennek már valóban húzós az ára a kerethez képest :/
Fényképezőgépbe (néha videózásra is lesz használva, 1080p-ben) az előző is megfelelő?

Do you see the white shadow?

(#4194) ANOka válasza Frod (#4193) üzenetére


ANOka
őstag

Nem videózok, így ebben nem tudok neked segíteni.

(#4195) gboszi válasza Frod (#4193) üzenetére


gboszi
senior tag

Tökéletes. :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4196) Frod válasza gboszi (#4195) üzenetére


Frod
addikt

Köszönöm a válasz :)

Do you see the white shadow?

(#4197) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!

ennek reális a 23/13 crystaldiskmarkban egy silverline 2.0-ás olvasóban? :R

(#4198) ANOka válasza XP NINJA (#4197) üzenetére


ANOka
őstag

Véleményem szerint igen.

(#4199) geleati


geleati
tag

Sziasztok!

Melyik magyar (magyar címmel rendelkező) boltban lehet viszonylag jó áron, megfelelő sebességű kártyát vásárolni, ahol garanciát is tudok érvényesíteni?
Segítséget előre is köszönöm.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#4200) Deck válasza ANOka (#4167) üzenetére


Deck
titán

Megjött a kártya. Sikerült letesztelnem hozza a sebességet amit kell neki és valóban 64gb-os. Megbízható az eladó és hamar ideért. Samsung 64GB uhs1-es kártya 6.500ft volt csak ;)

PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.