Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) adoks válasza maddlock (#5850) üzenetére


adoks
aktív tag

Szia!

Nem minden kártyánál jön be ez a melegítős dolog.
Mondjuk konkrétan így hogy sütőben 180° így még nem próbáltam, de hőlégfúvóval igen. Nálam 2-ből 2-szer nem jött be, de kollégám mentett meg így kártyáról adatot valóban.
Minden esetre köszi a tippet, kipróbálom sütőben is :C

(#5852) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Komolyan mondom, hogy ritka korrekt cég ez a Sincerity-Trading. Vettem tőlük egy USB3-as 256 GB-os pendrive-ot, ami az 5 % kedvezménnyel is több mint 70 dollár.

Szerintem pontosan tudják, hogy Magyarországon mennyi a vámmentes vásárlási értékhatár, ezért 22,2 dollárt írtak a borítékra, mint a küldemény értékét (a szokásos 10 dollárt mégse írhatták rá ;] )

Még nem bontottam fel a pendrive csomagolását, mert eléggé kapkodós időszakban vagyok, de majd tesztelem a sebességét.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5853) adoks válasza Donki Hóte (#5852) üzenetére


adoks
aktív tag

Ez sokkal inkább a postai bélyegző, és a feladási költség hongkongi dollárban :)

(#5854) Donki Hóte válasza adoks (#5853) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tényleg :F

Mindegy, a vámolást akkor is megúszta :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5855) adoks válasza Donki Hóte (#5854) üzenetére


adoks
aktív tag

Valahogy szelektálnak hogy mi van a csomagban. Szerencsére az ilyesmire nincsenek rágerjedve. Nekem jött már tőle olyan csomag amin fel volt tüntetve, hogy mi van benne és hogy kb. 180$ összérték. Majdnem infarktust kaptam mikor megláttam, de simán átcsúszott. Gondolom ilyen kis boríték méretű dolgokra nem ugranak annyira. Remélem navosok nem olvassák a topicot :)

Bezzeg a 40+ dolláros drónt, meg a szintén ilyen árú akciókamerámat azt megcsípték.

[ Szerkesztve ]

(#5856) maddlock válasza adoks (#5851) üzenetére


maddlock
csendes tag

Persze, nem garantált megoldás, de nekem (a legnagyobb csodálkozásomra egyébként) épp bejött.

(#5857) Joltee


Joltee
aktív tag

Most nézem, hogy az ebay-ről sinceritytrading már nem szállít Mo-ra! A saját, nem ebay-es honlapjukról még nem rendeltem, de ott nem írják, hogy hozzánk nem szállítanak (bár azt sem, hogy igen).
A courtesytrading viszont ebay-ről is küldi Mo-ra.

A Sandisk Extreme Pro-nak (95 MB/s, 32GB) amúgy 2 változatát is láttam: az egyik UHS Speed Class 1, a másik Class 3. Árban u.az. Ez számít valamit a gyakorlatban?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#5858) tahepa válasza Joltee (#5857) üzenetére


tahepa
senior tag

Szállít az ebay shopja és a nem ebay shopja is Magyarországra.

[ Szerkesztve ]

(#5859) Joltee válasza tahepa (#5858) üzenetére


Joltee
aktív tag

Itt azt írja, nem.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#5860) tahepa válasza Joltee (#5859) üzenetére


tahepa
senior tag

Sandisk terméket nem szállít az ebay shopból.

(#5861) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

Sziasztok!

Kb. 1 éve vettem két egyforma 32 GB-os Transcend microsd-t azt itt is ajálott ebayes eladótól. Idén, kb 1 hónapos diferenciával mindkettő megadta magát (irásvédetté változtak). :( Telefonban voltak használva.
Van értelme cserét kérni az eladótól? Mi a tapasztalat?
Amúgy a Transcend kártyák ennyire gyatrák, vagy kifogtam egy rossz szériát? :F Kicsit aggódom, mert az elmúlt egy évben többeknek is vettem ugyanilyen kártyát..

(#5862) Donki Hóte válasza tahepa (#5860) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van olyan SanDisk, amit szállít ide is...

Szerintem nincs rendező elv, meg kell nézni többet is, és valamelyiket majdcsak szállítja :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5863) tahepa válasza Donki Hóte (#5862) üzenetére


tahepa
senior tag

Én inkább direktbe rendelem a saját oldalukról (-5%) engedménnyel free postával.

(#5864) adoks válasza Joltee (#5857) üzenetére


adoks
aktív tag

Sinceritytrading, Courtesytrading és Speedrive egy és ugyanaz mind három.

(#5865) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek:

MIXZA TOHAOLL U3 16GB SDHC Micro SD

Warning: Only 15181 of 15182 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 42.8 MByte/s
Reading speed: 75.5 MByte/s
H2testw v1.4

A teszt elején lévő figyelmeztetést mennyire kell komolyan vennem?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5866) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Közben lefutott a másik kártya tesztje is:

SanDisk Micro SDXC 64GB Extreme A1 V30 90MB/s Read 60MB/s

Warning: Only 60873 of 60874 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 62.6 MByte/s
Reading speed: 78.5 MByte/s
H2testw v1.4

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5867) adoks válasza Crvsh3R (#5865) üzenetére


adoks
aktív tag

"A teszt elején lévő figyelmeztetést mennyire kell komolyan vennem?"

Azt hogy 1MB-al kevesebb lett tesztelve mint a teljes kapacitás? :DD
Az semmi, nem kell vele foglalkozni.

(#5868) Crvsh3R válasza adoks (#5867) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Gondoltam, amikor már a második kártyánál találkoztam ugyanezzel a hibával.

Mixza kártyához még annyit fűznék hozzá, hogy bár marha gyors (ennyi pénzért), de sajnos nálam eladósorba kerül, mert Raspberry Pi 3-hoz vásároltam volna tesztkártyának, de már a PC-s tesztnél feltűnt, hogy eléggé nehezen megy bele az olvasóba. Pi-nél ez annyira kiütközik, hogy bele sem megy, erőltetni pedig nem szeretném.

Szóval ha valaki Mixza kártyában gondolkozik az vegye figyelembe a kb. 1,5x-es vastagságot.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5869) adoks válasza Crvsh3R (#5868) üzenetére


adoks
aktív tag

Le kell reszelni egy kicsit :)

Sokan dícsérik a Mixza kártyákat, én úgy vagyok vele, hogy amíg ugyanennyi pénzért van bármilyen más bevállt márka addig inkább kihagyom.

(#5870) daara


daara
aktív tag

Sziasztok

Samsung evo+ kártyám a telefonomban 41 olvasási és 21 írási sebesség ami nem sok ugye ez miért van?
Megbízhato barátunktól rendeltem ebayrol tavaly.
Telefon Sony Z3 belső memom 173 olvas nem hiszem hogy a telefon a hibás?!

Bocsi ez a fényképezős topic.

[ Szerkesztve ]

(#5871) adoks válasza daara (#5870) üzenetére


adoks
aktív tag

Az írási teljesen jó. Ennyi a gyári érték. Az olvasásnak valóban jobbnak kellene lennie.
Teszteld le gépen is, szerintem mégiscsak a teló lesz a hunyó.

[ Szerkesztve ]

(#5872) Skillet


Skillet
addikt

Megjött EZ az orico kártyaolvasó. Szerintem hibátlan, főleg ennyiért.
Remélem sokáig nem lesz vele gond.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5873) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv. Lenne egy samsung evo+ 32 gb memórikártya.

Van rajta 3 partíció, abból az egyiken látom az adatokat, szerencsére le is tudtam menteni. Viszont a másik kettővel semmit sem tudok kezdeni. Meg ugye a harmadikat is csak olvasni tudom. Lemezkezelőben próbáltam a partíciókat törölni meg formázni de azt írja, hogy I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani.

Kuka a kártya? Bosszantó mert kb 3 hónapja van meg. :(((

(#5874) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!
Vettem egy 32gb-os SanDisk micro sd kártyát konkrétan ezt . Az írási sebessége csak 10-11MB/s ez normális? Laptop kártyaolvasójában és telefonban is mértem a sebességet.

Esetleg mit ajánlanátok akció kamerába amivel lehet felvenni 1080p/60fps-el ? (32gb-osat keresek)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#5875) ZsoAce


ZsoAce
tag

Sziasztok!

Van egy sd kártyám (Kingston class10-es, 8GB), ami a régi telefonomban működött, és mielőtt átraktam volna az új telómba, leformáztam.
Azóta sem az új, sem a régi telefon, sem a tabletem nem ismeri fel / illetve hibásnak jelenti.
Viszont a számítógép látja, h2testw hibátlanul végigfutott, és egy videokamerába téve is működik.
Az SDformatter progival formáztam már mindenféle módon, gyors/erase/overwrite módban.
Mi lehet a baj? Lehet kezdeni vele valamit, hogy telefon is tudja használni?

(#5876) Balinov válasza ZsoAce (#5875) üzenetére


Balinov
félisten

Telefon vagy tablet abszolút nem látja? Ha igen, akkor érdemes a céleszközzel formázni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5877) ZsoAce válasza Balinov (#5876) üzenetére


ZsoAce
tag

Amikor beteszem az új telefonba, kéri, hogy formázzam, de hibaüzenet a vége.
A tablet üzen, hogy hibás az sd kártya.
A régi telefon fel sem ismeri.

A videokamera leformázza, használja. :(

(#5878) Balinov válasza ZsoAce (#5877) üzenetére


Balinov
félisten

Videokamera amit rögzít rá azt le tudja játszani, pcre at tudod másolni? Ugyanezt pc->PC viszonylatban pár gbnyi fájlal?

Más kártya, ha van persze, hogy viselkedik a telefonban/tabletben?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5879) szabacsik


szabacsik
őstag

Toshiba Exceria nál csak annyit ír hogy 90MB/s-el olvassa. Mennyivel írhatja? Ez a legnyerőbb árú eddig amiket nézegettem

/\____/\

(#5880) adoks válasza szabacsik (#5879) üzenetére


adoks
aktív tag

20-25MB/s lehet kb. de a linkelt SanDisk is elegendő kellene legyen az Eken H9-be :)
Válaszoltam facebookon is.

De ha mindenképpen gyorsabbat akarsz, nézz szét a linkelt eladó saját webshopjában. Ott találsz jóval gyorsabb kártyát olcsóbban. Samsung Evo Plus a kulcsszó, fontos hogy így betűvel legyen írva, a + nem ugyanaz, illetve az régebbi verzió és az lasabb.

[ Szerkesztve ]

(#5881) ZsoAce válasza Balinov (#5878) üzenetére


ZsoAce
tag

Más kártya működik, persze.
PC-n végigteszteltem, nincs hiba. A kamerával felírt fájlokat PC-n nem próbáltam, de a kamera rendben visszajátszik.

(#5882) szabacsik válasza adoks (#5880) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm :)

/\____/\

(#5883) adoks


adoks
aktív tag

Sincerity saját webáruháza nálatok is átirányítódik egy malware oldalra?

[ Szerkesztve ]

(#5884) ANOka válasza adoks (#5883) üzenetére


ANOka
őstag

Nálam jónak tűnik.
Nem a te géped szedett össze valamilyen "náthát"?

[ Szerkesztve ]

(#5885) Balinov válasza ZsoAce (#5881) üzenetére


Balinov
félisten

egyre erdekesebb, de sajnos kifogytam az otletekbol.. :(

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5886) adoks válasza ANOka (#5884) üzenetére


adoks
aktív tag

Első körben én is arra tippeltem, de a kollégámnak is ugyanaz jött be. Mostmár rendben van nálam is, de tegnap egész nap elérhetetlen volt az oldal mert átirányított, meg ma is még délelőtt mikor utoljára néztem.

[ Szerkesztve ]

(#5887) .:GoliBali:. válasza krisz4b70 (#5873) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Sziasztok,

Nekem szintén hasonló a problémám. Két partíció van a kártyán, amiből egyet tudok olvasni, a másikat felmountolni sem, törölni sem, legalábbis windows alól. Linux alatt még nem próbáltam meg.

Olyan kérdésem lenne, hogy találkozott-e már valaki ilyennel (pár oldalt visszaolvasva, itt nem találtam ilyen postot)? Mi a megoldás

Illetve hogy milyen programokat ajánlotok (Windows/Linux, bármi) amivel valahogy visszalehet hozni egy ilyen kártyát? Adatok nem lényegesek rajta, a kártya kellene.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5888) csorba23


csorba23
tag

[Erről] a micro SD kártyáról mi a véleményetek? Ismeri valaki esetleg? Gyanúsan olcsó. Mixza Tohaoll 256GB U3

(#5889) adoks válasza csorba23 (#5888) üzenetére


adoks
aktív tag

A gearbest megbízható cég, de ez a kártya kicsit gyanús valóban. Fentebb írta azt is valaki hogy milyen problémája volt Mixza kártyával, hogy vastagabb picit mint a szabvány, így nem minden eszközbe lehet beleeröltetni.

(#5890) adoks válasza .:GoliBali:. (#5887) üzenetére


adoks
aktív tag

Esetleg meg lehet próbálni windows alatt parancssorból formázni, vagy próbáld meg valamilyen kimondottan formázó progival, pl. Sd formatter. Nem tudom milyen a kártyaolvasód, de sokszor az szokott lenni a leggyengébb láncszem.

[ Szerkesztve ]

(#5891) .:GoliBali:. válasza adoks (#5890) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Windows alol probáltam a vezerlopultbol gui-n keresztül formázni - no siker
console-bol is próbáltam, szintén sikertelenül
illetve az sd formatterrel is próbáltam, az 100%nál írta ki hogy nem sikerült

viszont mindet ugyan azzal a kártyaolvasóval csináltam (USB-s Delock)

Megpróbálom majd a régi notebookom beepitett kartyaolvasojaval. Illetve még kaptam egy ötletet. Állítólag a digitális kamerák, totálisan lefosnak mindent amikor aszondod, hogy format sd card, tehát még lehet ez megoldja. Ha nem akkor lesz majd belőle kulcstartó.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5892) adoks válasza .:GoliBali:. (#5891) üzenetére


adoks
aktív tag

Ha tényleg döglött akkor nem fog menni kamerával sem.

(#5893) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Telefonom 128gigás micro sd kártyája kezdett el hülyülni,nem minden képet olvasott be. Micro sd kivesz,kártyaolvasóba berak,gépre rá. Képnézegetés közben,1kép elfordítását választottam. 1órát "dolgozott" vele a gép,és közben semmit nem tudtam csinálni a kártyával.
1óra után meguntam,és lehúztam az olvasót. Bár ne tettem volna,mert azóta a kártya használhatatlan.
A win azóta állandóan formázni akarja a kártyát,a telefonom pedig nem látja.
Remélem,hogy esetleg még menthetők róla a képek,mert azokat nem szeretném elveszíteni.
Tudtok adni valami tanácsot,esetleg tudtok valami programot javasolni amivel helyre tudom állítani legalább a képeimet?
Recuva pl.nem jó,mert azt írja ki,hogy "A kötet nem tartalmaz felismert fájlrendszert. Győződjön meg róla,hogy az összes szükséges fájlrendszer-illesztőprogram be van-e töltve, és a kötet nem sérült-e."

Megköszönök mindenféle segítséget! :R

(#5894) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok!
Milyen típusú 64GB Micro SD-t érdemes venni (ami nem nagyon megy tönkre) és honnan, érdekelne mennyi rá a garancia és azt hogy lehet érvényesíteni. Szinte tele lenne adatokkal (fénykép, videó).
Van e vám rá, olvastam, hogy átcsúszhat (2db-ot vennék + 2db 16GB-ost), de ha nem akkor mennyi, mert itthon 10.000-ért van .Ez nem UHS–3-as mert 1-nek írják?

Valamint ehhez kell e spéci olvasó? Pendrive-osra gondolok. Pl.
Ha tudtok linkelni megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#5895) Donki Hóte válasza UFO1 (#5894) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, legalább tudom, hogy mi az az alza.hu ;] A TV-ben halálra idegesít a reklámja :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5896) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!

Ebay-en sinceritytrading-től szoktam én is kártyákat rendelni. Viszont nála csak márkás "drága kártyák vannak". Most szükségem lenne egy 32GB körüli olcsóbb kártyára is, aminek a sebessége sem annyira lényeges. Találtam is sok helyen 2.000Ft körül ilyeneket, de nem mertem megrendelni mert sok hamisítványt árulnak. Esetleg tud-e valaki megbízható eladót ahol olcsón lehet venni NoName kártyát ami működik is?

Köszi!

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#5897) adoks válasza gabo9201 (#5896) üzenetére


adoks
aktív tag

Sincerity webshopjában SanDisk class 4-es kártya, a szokásos 5%kedvezménnyel 2830Ft.
Sokkal inkább ez mint bármelyik NoName kártya. 800Ft-ért biztos nem kísérleteznék.
Megjegyzem class 10-es kártyák is csak kb. 200 forinttal drágábbak nála. Nem értem hogy miért akarsz NoName-t. Ha az csak 500Ft lenne még azt mondom egy próbát megér, de így....

[ Szerkesztve ]

(#5898) gabo9201 válasza adoks (#5897) üzenetére


gabo9201
senior tag

Hát igen sajnos nem éri meg 800Ft, hogy bukjak 2.000-et.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#5899) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Mobiltelefonba (Samsung J5 2017) mindegy melyik kártyát veszem? 48/80/95MB/s az olvasási sebesség. Nekem régebben azt mondták, hogy mobil telefonba nem kell gyors kártya, talán Class 4-es, 32GB-os Samsungom van, de elég lassan tölti be a fényképeket a galériából. Utólag belegondolva, nem is értem, hogy miért a lassabb kártya volt ajánlott. Azt mondták a telefon sok kis méretű fájllal dolgozik, de a kártyán, zene meg fotó van.

[ Szerkesztve ]

(#5900) Donki Hóte válasza pinnacle (#5899) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tekintettel a kemény 33 cent árkülönbségre, a leggyorsabb és egyben legdrágább kártya megvásárlását javaslom.

De, azt azért meggondolnám a helyedben, hogy nem lenne esetleg jobb egy 64 GB-os kártya, most is 32 GB-os kártyád van, annál nem gyorsabb, hanem nagyobb kell :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.