Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Bici válasza Balinov (#5050) üzenetére


Bici
félisten

Okkay, értem. Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5052) pellesmartin


pellesmartin
tag

Hello!
Megjött Sinceritytől a 32Gb-os Microsd-m,ami 2500Ft volt. 80/20Mbps volt írva, telefonommal 40/20Mbps-t mértem (Samsung Galaxy S5)
Szerintem elég jó,rendeljétek nyugodtan,olcsó is nagyon.
10Nap alatt jött meg.

(#5053) ANOka válasza pellesmartin (#5052) üzenetére


ANOka
őstag

Elég jó, szerintem a telefon nem tud többet.

(#5054) bally4 válasza pellesmartin (#5052) üzenetére


bally4
tag

Hali! Linket adsz meg, vagy típust?

(#5055) pellesmartin válasza bally4 (#5054) üzenetére


pellesmartin
tag

Szia
Persze,ezaz:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5056) bally4 válasza pellesmartin (#5055) üzenetére


bally4
tag

Köszi! Jó ára van, régen én is szemezgettem a samsung sd-vel, de utána letettem a voksom a transcend és sandisk mellett.

(#5057) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

(#5058) Ciccuka: OK. Áthelyztem a méréseket.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5058) Ciccuka válasza #Morcosmedve (#5057) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5059) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! 32GB-os microSD (+ SD adaptert) keresek ami kiváltaná az S102 Pro pendrive-omat. (35-45MB/s írás)
Illetve ehhez olyan memóriakártyaólvásót, amibe a kártyát be lehet helyezni. Tehát nem lóg ki és így teljesen pendrieve-ra alakítható, viszont valósan tudja tartani a kártya max sebességét.

eBay is szóba jöhet, ha azt mondjátok megbízható az eladó! Melyik lenne ennek megfelelő?

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#5060) bally4 válasza SP!T (#5059) üzenetére


bally4
tag

Itt kb. mindenki Sincerity eladótól rendel, okkal.
Ebay Sincerity

(#5061) SP!T válasza bally4 (#5060) üzenetére


SP!T
addikt

Köszi! Végül rendeltem egy Kingston MobileLite G4 kártyaolvasót egy boltból és egy Samsung 32GB EVO+ microSD kártyát az említett eBay-es eladótól. Remélem "szakít" majd rendesen.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#5062) draco31


draco31
veterán

Hello!

Egy kérdésem lenne, bár egyértelmű a dolog. Ismerős idejött egy Intenso 64Gb-os microSD-vel, hogy másoljam át a telefonjában lévő 32Gb-os kártya tartalmát rá, mert az betelt. A gond csak az, hogy formázás után ez a 64 giga 32 giga lett, vagyis csak 26.2 giga. Jól sejtem, hogy kifogott valami kinai kártyát, és még ez a 26 giga is kérdéses rajta?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5063) PHM válasza draco31 (#5062) üzenetére


PHM
addikt

Hogyan formáztad? FAT32-ben?
Először egyébként érdemes lett volna a H2SW programmal ellenőrizni.
Ha hamisítvány, azonnal kiderül.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5064) Ciccuka válasza draco31 (#5062) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem csak SDXC kártyát raktál SDHC olvasóba.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5065) draco31 válasza Ciccuka (#5064) üzenetére


draco31
veterán

NTFS-be formáztam.

Az olvasó egy kis Kingston csak microSD-t olvasni tudó olvasó volt. FCR-MRB a típus.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5066) bally4 válasza SP!T (#5061) üzenetére


bally4
tag

Szívesen! A microSD kártya bevált darab, jó lesz, amit rendeltél. A kingstone márkára meg ne szokj rá, ez most olvasónak jó lesz, de SD-t ne vegyél, ha jót akarsz.

(#5067) Ciccuka válasza draco31 (#5065) üzenetére


Ciccuka
veterán

Át kell rakni egy normális kártyaolvasóba, majd Rufus-al helyreállítani.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5068) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok, Nikon D3300-as fényképezőgépem van, benne egy standard Kingston 16 GB microSD. Kérdésem, hogy melyik a leggyorsabb 32 vagy 64 GB-os microSD kártya, amit támogat? Látom mindenféle jelzést, hogy UHS-I, meg sima U3, és nem tudom, hogy ezeket támogatná-e. Valakinek van valami tapasztalata?

(#5069) winhate válasza Cranium (#5068) üzenetére


winhate
őstag

Sandisk SD-HC kártya 16GB UHS-I U1 *Ultra* Class10 80MB/s
Ilyet vettem ha szeretnéd letesztelem hogy Raw-ban xy kepet mennyi ido alatt tarol.
Sajnos a kartyaolvasom nagyon gyatra eme sebesseg kiszolgalasahoz.

Microsd -t meg nem probaltam.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#5070) #Morcosmedve válasza winhate (#5069) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

és Cranium (#5068):

Az ultra nem igazán gyors kártya, meg lehet nézni n+1 tesztet Youtube-on.

D3300-am van nekem is, gyári oldal pontosan fogalmaz:
"SD- (Secure Digital), illetve UHS-I-kompatibilis SDHC- és SDXC-memóriakártyák".

UHS-I az interfész, amit támogat. Azon belül van U1 és U3 minősítés. Elöbbi 10MB/s, utóbbi 30MB/s minimum írás/olvasás sebességre van hitelesítve.

Nekem ilyen Samsung van a DSLR-ben. Ez az U1-es grade, szerintem szinte mindegy is, mert elég szépen megy vele a fotózás. Inkább a méréseket nézegetném adott típusra pontosan, mint bármilyen gyári MB/s értéket/hitelesítést.
Ennél sekvenciális írásban ~10MB/s-el jobb a Samsung Pro+ széria, az ára is kb. ennyivel 10k Ft-ban...
Ez az össz., amit UHS-I alatt ki tudsz használni. Sandisk Extreme Pro tud talán annyit, amit a Pro, a Pro+ lehagyja, cserében szintén baromi drága. Mindre 10 év a garancia.

Adapter legyen (az egy "kábel", így bármilyen micro-to-SD jó kb.), egyébként mindegy, hogy SDHC vagy SDXC. Utóbbi a 64GB-os vagy nagyobb kártyák miatti kialakítás. D3300-ban max RAW-ban olyan 2000 db képet lehet csinálni. Én is micro-t vettem, hátha másba is kéne. A fenti linken szereplő másik kártya is jó, főleg ár/értékben, azt GoPro-ba használom.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5071) winhate válasza #Morcosmedve (#5070) üzenetére


winhate
őstag

7 db NEF azaz Raw kep irasa 156.4 MB kb 18 sec alatt

A D3300 a kartyamra 8.6MB/sec el ir.
Pedig a kartya elmeletileg UHS1 !

Nem hinnem hogy lassu a d3300 -nak az irasi kepessege.

A teszt amit keszitettem a kartya vasarlasa utan.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#5072) #Morcosmedve válasza winhate (#5071) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én is csináltam tesztet nektek a Nikon D3300-al:

48 db RAW (.NEF) kép
20 másodperc alatt
~760MB (1 db kép ~15,85MB)
~38MB/s lett a sebesség

Ez a (fentebb linkelt) Samsung Pro microSDXC 64GB-os UHS-I kártya, U1 minősítéssel (itt látszik, hogyha U3-ba is beleférhetett volna, ezért kell a teszteket megnézni).

Nem, nem ír lassan, ugye az elején lévő sorozatból hallani/látni, hogyha "végtelen" lenne a memóriakártya, akkorelég durván lőné a képeket, na de ilyen nincs, úgyhogy marad a kártya függés.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5073) winhate válasza #Morcosmedve (#5072) üzenetére


winhate
őstag

Teljesen megvártad a led villogást végét ?

Amugy nagyon durva az enyemhez kepest a sebesseg!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#5074) #Morcosmedve válasza winhate (#5073) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, azért vártam eddig, hogy beálljon egyenletesre a kattanások száma. Az utolsó 5 másodpercet is megnéztem (csináltam videót stopperrel) akkor 35-36MB/s-re állhatott be kb. Ez azt is jelenti, hogy amig a D3300 nem sokall be, addig ezt tartja ez 2-3 képet jelent egy sec alatt.

© asszongya'hogy

(#5075) Ciccuka válasza #Morcosmedve (#5072) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung Pro+ ennél gyorsabb

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5076) #Morcosmedve válasza Ciccuka (#5075) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, írtam is, hogy YT-os tesztek alapján picit gyorsabb, de ezért rengeteget kell ráfizetni, miközben 1-el több képet nem fog hozni/sec. 4-6sec alatt hozhat szerintem egy képet.

© asszongya'hogy

(#5077) Ciccuka válasza #Morcosmedve (#5076) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egy teszt:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5078) #Morcosmedve válasza Ciccuka (#5077) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen-igen, kicsit jobb a peak, ahogyan írtam is, burst shot-al viszont ez a kis különbség inkább a nullához fog tartani. No meg a Pro+-ra úgy láttam, hogy 5 év a garanica, nem 10 év, illetve 5k-val drágább. :U

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5079) forbexx


forbexx
csendes tag

Sziasztok,
fényképezőbe keresek, 64Gb.

SanDisk SDXC Ultra CL10 vagy Samsung EVO (esetleg plusz)?

sinceritytrading eredetit küld? Ez megegyezhet a Mo-n 10e-el drágábban kaphatókkal?
Valaki mymemory-t írt. Mit javasoltok?
Köszi!

(#5080) forbexx válasza forbexx (#5079) üzenetére


forbexx
csendes tag

még ő lenne az étlapon:
TRANSCEND SD XC SDXC 95MB/SEC 60M/WRITE 64GB UHS-I U3
[link]

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#5081) Ciccuka válasza forbexx (#5080) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez biztosan nem rossz. Ilyenfajta sem rossz, ha találsz megbízható helyen.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5082) tvamos


tvamos
nagyúr

En lyet rendeltem a Nikonomba: [link]
U3, allitolag jo fajta...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5083) Ciccuka válasza tvamos (#5082) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kiváló kártya, csak kissé drágácska.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5084) tvamos válasza Ciccuka (#5083) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon varom mar, hogy megerkezzen, ez lesz az elso U3 kartyam, es hat kell a gyors kartya a fenykepezobe.
(Igazabol nem erdekel az ar, a leggyorsabbat akartam, amit lehet.)
Tudsz esetleg gyorsabbat? Eleg lenne 16-os is. Sot, akar 8-as is. Minden keppen micro sd kell.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5085) SP!T


SP!T
addikt

Samsung EVO+ 32GB microSDHC Class10 UHS-I kártya eBay-ről az ajánlott Sincerety-től
A kártyaolvasó egy Kingston MobileLite G4 volt
A kártya kerek 1 hét alatt megérkezett!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#5086) Ciccuka válasza SP!T (#5085) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5087) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Vettem egy Transcend RDF5 olvasót.
Azt tapasztaltam, hogy 2-3MByte/sec-re esik az írási sebesség (ritkán 1-1,1-re), ha sok kicsi file-t kell a kártyára írni, vagy ha egy OS .iso-t írok ki rufus-szal, vagy bármilyen hasonló progival.

Eddig egy Chieftec beépített (USB3-as) kártyaolvasóval csináltam ezeket, és ugyanez a kártya 17-19Mbyte/sec-et hozott azonos esetben.

Tudtok javasolni, egy gyorsabb olvasót? Szükség esetén megelégszem USB2-vel is, ha kicsi (pendrive) méretű, és nem lassul be speciális körülmények között.
4-5k-t simán adnék érte, de szükség esetén elmennék mondjuk 7-8-ig is - viszont ennyiért azért jó lenne, ha nagyon gyors és kicsi lenne.

Előny lenne (de nem feltétel), ha nem oldalról, hanem hátulról kellene beletenni a kártyát, mert sokszor a Transcend esetén át kell dugdosnom a szomszédos USB-s eszközöket másik portba, hogy beférjen a kártya.

Kössz a javaslatokat előre is!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5088) Bici válasza Bici (#5087) üzenetére


Bici
félisten

Esetleg valaki tud javasolni megfelelö olvasót?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5089) #Morcosmedve válasza Bici (#5088) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kingston MobileLite G4 USB3.0

Nézz utána, de szerintem igéretes.

© asszongya'hogy

(#5090) whited


whited
addikt

sziasztok
tudás/ár arányában ez a kártya megér ennyit? :)
[Transcend Micro SD Card 16GB/32GB/16GB MicroSD MicroSDHC MicroSDXC SDHC SDXC Card 60MB/S Class 10 UHS-1 TF Memory Card]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5091) Bici válasza #Morcosmedve (#5089) üzenetére


Bici
félisten

Kössz a tippet! Megnézem.
Képröl modjuk az lárszik, hogy emellé sem fogok tudni másik USB-t dugni, ha olyan az elrendezése a gépnek. Azért ránézek, hogy mit tud.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5092) #Morcosmedve válasza Bici (#5091) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nyilván nem, mert SD méret...elforgatni nem merik, mert akkor egy laptopot pl. felemelne...egyedul egy kabeles hosszabbitast tudnanak csinalni, de azt meg nem akarnak, gondolom a kinezet stb. miatt.

© asszongya'hogy

(#5093) Cranium


Cranium
tag

Hali!

Közületek rendelt valaki egy ilyet?
SAMSUNG MICRO SDXC EVO PLUS 64GB Ha igen, akkor tovább bírta 1 hónapnál? Sok embertől hallom, hogy ebayről vásárolt microSD kártyák 1 hónapig bírták náluk, nekem meg fényképezőgépbe lenne, és nem szeretnék úgy járni hogy egy nap nem tudok hozzáférni a készített a képeimhez mert nem bírta a kártya.

(#5094) tvamos válasza Cranium (#5093) üzenetére


tvamos
nagyúr

En csak 16, meg 32-eset vettem, ugyan itt. 64-eset nem. Azok jok...
Marhasagot irtam! Van egy, pont a sinceritytrading-tol. Az nekem mukodik. (Nincs elromlott kartyam, csak Transcend, meg TDK.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5095) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Lumia 640-be milyen kártyát ajánlotok (gondoltam hogy "hehe, veszek egyet" aztán márkák, szabványok, típusok, és piacérégiókra bontott minőségi szintek fogadtak..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5096) chatran


chatran
őstag

Valamelyik fórumban írta egy fórumtárs, hogy adattárolásra se a memóriakártyák se a pendive-ok nem valók, mert 1-2 év után eltűnnek róluk bitek, és ezt onnan lehet észrevenni, hogy elkezdenek kockásodni a rajta tárolt filmek.
Gondoltam hülyeségeket beszél, de aztán előszedtem a rég nem használt 16GB-s pendrive-om, amin volt pár film. Elindítottam a Halál keresztútján-t és valóban már az első pár percben elkezdett kockásodni és szétesni a kép. Ugyanez a film megvan a winchesterem-en is, onnan viszont hiba nélkül megy a lejátszás. innentől már kezdtem hinni az illetőnek.
Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ez a hiba a drágább memóriakártyákat/pendrive-okat is érintheti? Csak a filmek mennek sz@rrá vagy érintheti a rajta tárolt képeket, dokumentumokat is? Ki lehet ezt valahogy védeni?

(#5097) M@rdel


M@rdel
őstag

Sziasztok,

Huawei P8 lite vennék egy ilyen kártyát :

Samsung 16GB SDHC kártya EVO Class10 UHS-1 Grade1
16GB, Read:48MB/s, Write:48MB/s

Megfelelő lenne bele?

(#5098) Ciccuka válasza chatran (#5096) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen márka, milyen terméke, eredeti? Vissza tudod másolni a gépre?

M@rdel
Memória bővíthetősége microSD (128 GB-ig)
Nem. Amit te nézel az SD kártya.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5099) M@rdel válasza Ciccuka (#5098) üzenetére


M@rdel
őstag

De jó, hogy szólsz! A kosárba is azt raktam! :W

[ Szerkesztve ]

(#5100) chatran válasza Ciccuka (#5098) üzenetére


chatran
őstag

Vissza tudom másolni, de visszajátszva ugyanolyan rossz. Találtam rajta néhány képet, azokon is torzulás meg oda nem illő színesedés jelent meg. A márkája Silicon Power. Pont olyan mint ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.