Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) pinnacle válasza Donki Hóte (#5900) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A1 SD Bench 20MB/s olvasást mért. Mobil telefon képes akár 95MB/s-el is olvasni SD kártyát? Akkor tényleg gyorsabban jelennének meg a képek. :)
Nem tudod mi lehetett régebben ez a lassabb kártya ajánlás? Most jutott eszembe, hogy a Gingerbread-nél a kártyára is mehetettek az alkalmazások, lehet azért. Teljesen elfelejtettem, nem volt ez mindig így, hogy csak zene, fotó van az SD kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#5902) Muerte68 válasza pinnacle (#5899) üzenetére


Muerte68
addikt

A j5-nél a ram ami kevés-de mindenképp jobb a gyorsabb kártya főleg ha később is használnád :K
Az alkalmazások csak egy részét menti a kártyára a saját memóriába az alapokat -a későbbi droidok a jobb sebesség miatt meg szinte semmit :N

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5903) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Több régi kártyával volt dolgom nemrégiben, mivel OS-t szerettem volna installálni rólul egy általatok ajánlott Transcend olvasón keresztül. Az install image-et akartam rájuk írni; linux, windows vegyesen.

Azt vettem észre, hogy van olyan, amiről be tud bootoli a gépem, és van olyan, amiről nem.
Kizárólag a memóriakártyák változtak a különböző esetek között, minden más azonos volt.

Mi ennek az oka? létezik bootolható és nem bootolahtó memóriakártya?

Illetve másik kérdés: Milyen memóriakártyát javasoltok OS futtatás célra. Ha nem csak installálni akarom róla, hanem rá telepíteni az OS-t, egy SATA-SD vagy SATA-CF átalakítóval.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5904) pinnacle válasza Muerte68 (#5902) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Olvastam, hogy az Adoptable Storage-el visszahoznák az SD kártyára való telepítést, de valahogy mégsem terjedt el.

(#5905) Muerte68 válasza pinnacle (#5904) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem válalják be hogy a kártyáról való játék stb lassulást okozon és azt a telefon hibájának tekintsék vagy a droidénak.Inkább megszüntették így nincs hibalehetőség.
ezzel csak az a gond hogy a kisebb memóriás 8gb-os telóknál a rendszer meg egy kis Face betölt mindent és nem fér rá semmi-vagy a face nem fog frissíteni mert annak meg kell mégegyszer annyi hely a pompás optimalizálása miatt :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5906) pinnacle válasza Muerte68 (#5905) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen tényleg szívatás, hogy 8, 16GB belső tárhelyes telefonokat árulnak. Most vettem észre, hogy Nougat-on elméletileg lehetséges az alkalmazások SD kártyára helyezése, gyakorlatban a belső memórián marad. Külső, belső tárhely méret nem változik. Pedig a Google is írja.

[ Szerkesztve ]

(#5907) ANOka válasza pinnacle (#5906) üzenetére


ANOka
őstag

Én évek óta ezt használom: Link2SD
Persze ehhez root-olt telefon kell, így - a root-olást - mindenki csak saját felelősségre próbálja!

(#5908) pinnacle válasza ANOka (#5907) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez a progi már régen is ajánlott volt. Nem gondoltam, hogy a mostani Androidon is működik. 7.1-en újra említik az Adoptable Storage-t, csak nem tudom, hogy miért variálnak, amikor a belső tárhelynek formázott SD kártyát, PC-n nem lehet olvasni. Ráadásul ezek szerint külső programmal már régóta működik. Illetve mi ez a beépített lehetőség, ami viszont nem működik.

(#5909) adoks válasza pinnacle (#5908) üzenetére


adoks
aktív tag

Én is a Link2Sd-t használom évek óta. Megvettem a fizetős verziót. Most éppen nem sok hasznát veszem 4/64-es telefonnal :)

(#5910) pinnacle válasza adoks (#5909) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tényleg nem értem, mit vacakolnak, amikor már régóta van megoldás. Lehet a gyártók lobbizták ki, hogy el tudják adni a nagyobb tárhelyű, drágább telefonokat.

(#5911) adoks válasza pinnacle (#5910) üzenetére


adoks
aktív tag

Könnyen elképzelhetőnek tartom. De az is biztos hogy vannak programok amiknek mindenképpen jobb ha a belső memóriában vannak. Meg ugye rengeteg kártya van ami nem igazán gyors, és akkor jönnek az akadások, fagyások stb. Az is lehet hogy az app fejlesztők ragaszkodtak ehhez a megoldáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#5912) Muerte68 válasza pinnacle (#5910) üzenetére


Muerte68
addikt

az a gondjuk hogy a kártya sebessége nem garantált a belső memóriá-é igen így kihúznak egy hibalehetőséget megelőzik a reklamációt,nem utolsósorban a droid sebességét is egyszerűbb garantálni-mint normális optimalizációval.
Az meg a telefongyártók trógersége hogy a mai világban ekkora memóriával kiadnak telefont-ezzel szinte kikényszerítve hogy csúcs telefont vegyen az ember.
A másik hogy a vásárlók akkor is a legújjabb droidot akarják ha a telefon nem is bírja még ha semmi gyakorlti előnye sincs nekik.
Elég ördögi kör az egyik viszi a másikat :)
Az biztos hogy a kártya bizonytalan sebessége az indok :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5913) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Igen, jelentős van különbség a belső, külső tárhely között.

Ha jól emlékszem az Evo Plus-ról 58MB/s olvasási sebességet láttam. Ez Class 4-es kártya. Nem tudom, hogy mi a minimálisan ajánlott sebesség a programok futtatásához. Azt is láttam valahol, hogy azért volt régebben a Class 4 ajánlva, mert a töredezett fájlrendszeren is jól olvas, (talán pont ez kell a programok futtatásához) valami szabvány van rá, míg a Class 10 már nem olyan jó töredezett felületen.

[ Szerkesztve ]

(#5914) adoks válasza pinnacle (#5913) üzenetére


adoks
aktív tag

Ezt nem nagyon tudom elképzelni hogy lenne ilyen, hogy jobb a class 4 ilyen téren.
Viszont minél nagyobb egy kártya és ehhez képest százalékos arányban minél kevésbé van használva annál kevésbé lesz töredezett, szóval ezt a töredezés dolgot rögtön ki is zárhatjuk egy megfelelően "túlméretezett" kártyával.

(#5915) pinnacle válasza adoks (#5914) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem találom, de valami olyanról volt szó, hogy Class 4-nek a minimális olvasási sebessége jobb (szabvány határozza meg), mint a Class 10-nek, töredezett felületen.

(#5916) pinnacle válasza pinnacle (#5915) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Másik topikban is írják. :)

(#5917) adoks válasza pinnacle (#5916) üzenetére


adoks
aktív tag

A class 4,6,10 szabvány csak sebességben tér el egymástól, tehát ilyen téren nem lehet különbség. Az U1 vagy UHS-I az más szabvány, ott igaz lehet ez. De mégegyszer hangsúlyoznám, csak akkor lesz a tárhely töredezett ha nagyon tele van. Azért is volt ez a dolog amit írsz, igaz a régebbi kártyákra mert jobban ki kellett használni a kártyák terjedelmét, mert viszonylag drágák voltak és senki nem vett 32 vagy 64 gigás kártyákat, hanem csak max. 8gigásat.

Itt egy jó kis cikk róla. Utolsó bekezdés.

[ Szerkesztve ]

(#5918) pinnacle válasza adoks (#5917) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, lehet ma már más a helyzet.

(#5919) Cyrin


Cyrin
addikt

Megjött az Evo Plus 128 Gb.

(#5920) pinnacle válasza Cyrin (#5919) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Megnéznéd az A1 SD Bench-el, hogy a telefon mennyivel olvassa? Illetve kíváncsi lennék, hogy pl. a Galériából gyorsabban jeleníti meg a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#5921) Cyrin válasza pinnacle (#5920) üzenetére


Cyrin
addikt

még nem bontottam ki, meg először tele kell raknom zenékkel, meg egyáltalán viszi-e a régi adapter.

"pl. a Galériából gyorsabban jeleníti meg a képeket."

mihez képest?

(#5922) pinnacle válasza Cyrin (#5921) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Korábbi SD-hez képest, ha nem ilyen volt idáig. Én azért rendeltem EVO Plus kártyát, talán azzal gyorsabban jelennek meg a képek, a Class 4-hez képest. Mondjuk azt is 20MB/s-el olvassa.

[ Szerkesztve ]

(#5923) Cyrin válasza pinnacle (#5922) üzenetére


Cyrin
addikt

Semmilyen nem volt idáig, mert az előző telefonomba nem lehetett belerakni. De lemérem majd azzal az app-al.

(#5924) Cyrin válasza pinnacle (#5922) üzenetére


Cyrin
addikt

(#5925) pinnacle válasza Cyrin (#5924) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ha nekem is ilyen lesz, akkor lehet majd 3-4x gyorsabban töltenek be majd a képek.

(#5926) adoks válasza pinnacle (#5922) üzenetére


adoks
aktív tag

Az új szériás Evo Plus, ami már nem +, tehát a 2017-es, elvileg 100MB/s-el olvas, és 90MB/s-el ír.

Most látom hogy fentebb ott van a képen....

[ Szerkesztve ]

(#5927) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! 1 évvel ezelőtt vettem egy nagy sebességű 128GB-os microSD-t Samsung mintaboltban 35eFt-ért. Akkor ez volt a leggyorsabb és kellett is ez a sebesség a kamerámba. Még mindig gond nélkül teszi a dolgát, de tegnap egy érdekes dologra lettem figyelmes. Fájlokat, mappákat töröltem le róla pár hete, azóta egy rakás adatot írtam rá, erre tegnap megjelentek a hetekkel ezelőtt letörölt mappák, fájlok. Ez hogy a viharba fordulhat elő??

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5928) adoks válasza hito (#5927) üzenetére


adoks
aktív tag

Kicsit bővebben leírnád? Milyen kamera? Mivel törölted? Ilyesmik...

(#5929) hito válasza adoks (#5928) üzenetére


hito
nagyúr

Gépen töröltem, utána használtam Panasonic GX8-ban (semmi gond nem volt, törölve maradtak a törölt fájlok), aztán beletettem egy Olympus E-M5 Mark II-be, fényképeztem, videóztam és amikor visszaraktam a gépbe a memóriakártyát, hogy megnézzem a képeket, már ott voltak a hetek óta törölt fájlok.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5930) ANOka válasza hito (#5929) üzenetére


ANOka
őstag

Szerintem mentsd le róla az értékes adatokat és felejtsd el ezt a konkrét kártyát.
Avagy ha van még garanciája, akkor garanciáztasd, mert kezd meghalni.

(#5931) hito válasza ANOka (#5930) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, nagyon köszi!!! :R Ugyanis tegnap született a lányom, úgyhogy mondanom sem kell, hogy pótolhatatlan felvételek vannak rajta.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5932) NORBl


NORBl
aktív tag

SanDisc-nek az ultrája, vagy az extreme jobb ? Előbbi class10 uhs 1, utóbbi uhs 3. Árban az ultra drágább 64 gb - nál, de 32 - nél ugyan annyiba kerülnek. Valamint van a kínálatban egy class 10-es Sony is, ami a három közül a legdrágább. Én úgy gondolom az extreme a leggyorsabb uhs 3 besorolással, nem ?

Melyik a legjobb kártya ?

(#5933) #Morcosmedve válasza NORBl (#5932) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Extreme a jobb.

© asszongya'hogy

(#5934) adoks válasza hito (#5929) üzenetére


adoks
aktív tag

Ez nem hiszem, hogy a kártya hibája lenne. Inkább olyasmi lehet hogy az Olympus még látja a törölt fájlokat. Az is lehet hogy a gépen törlés közben valami hiba történt. Esetleg a kártyaolvasó is lehet a hunyó.

(#5935) andatti


andatti
senior tag

Nem tudom, ez jó topic e...
A Huawei y 6 pro telefonomba keresek micro sd kártyát. ebayről vennék valamit...
Elvileg 256 gb ig lehet bővíteni. Ha olcsóval is "jól elfut" 128ast vennék.
Láttam sima evos, class 10est kb. 3700ér
De ez, 32 gb nagyságrendekkel drágább.
Ha az első azért olcsó, mert elavult, lejjebb adom az igényeimet, mondjuk 64gb ra.
De
progikat akarok rátenni, (gps, és minden, ami áttehető), fotók, képernyőképek, kb 10 gb zene, ami spotifyn sincs. Rendszeres, heti-havi mentéssel semmi lényeges.
Ti mit ajánlanátok, melyik eladótól. A készülékemnek mi lenne a legjobb?

(#5936) adoks válasza andatti (#5935) üzenetére


adoks
aktív tag

Az első link a Samsung Evo NAGYON GYENGE hamisítványa!!! A másik talán eredeti. Ha kártyát akarsz eBay-ről, keresd a sokat emlegetett eladót sinceritytrading, vagy a saját webshopját sincerity-trading.com

(#5937) Muerte68


Muerte68
addikt

hát az a sandisc-evo keverék nagyon gáz :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5938) adoks válasza Muerte68 (#5937) üzenetére


adoks
aktív tag

Csak most látom, hogy a leírásban SanDisk van :) Már a kép kiverte a biztosítékot :)

[ Szerkesztve ]

(#5939) andatti válasza adoks (#5936) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi, megnéztem.
128 gb legolcsóbb . Kérdés ez mennyire jó?
Esetleg még
Bár találtam többet is, hiába, mert büntibe vagyunk, ide nem szállít belőlük.

Vagy a 64esek közül másik
Ti melyiket ajánlanátok?

(#5940) adoks válasza andatti (#5939) üzenetére


adoks
aktív tag

Nézd meg a saját webshopját. Onnan szállít bárhova. Én inkább a pirosat választanám, viszont arra is figyelj hogy Evo Plus legyen, tehát így betűvel írva, nem csak simán +, mert a Plus az 2017-es és gyorsabb sokkal. Csak pár centtel szokott drágább lenni. Megjegyzésbe írd oda neki hogy track számmal kéred, nehogy lenyúlják útközben.

Ilyet keress [link]

Ja és még valami. Ha a webshopját használod a fizetésnél használd a SAVE5 kuponkódot, 5% mínusz :DD

[ Szerkesztve ]

(#5941) pinnacle válasza pinnacle (#5925) üzenetére


pinnacle
nagyúr

1 hét alatt megjött a kártya. 2x gyorsabban olvassa, szerintem az albumot nem 2x gyorsabban tölti be, de jobb.

(#5942) andatti válasza adoks (#5940) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi a segítséget, majd akkor innen és az általad javasoltat rendelem.
Viszont nem láttam szállításra infot, a weboldaláról rendelve is ingyenes a szállítás? (Azt láttam, hogy ott is lehet paypallal fizetni.
Más
Kellene vennem ssd-t is, de úgy láttam drágább mindegyik, mint itthon. (használt gépet akarok venni a ****, és ott 17ért, ill. 17,5ért van 120 gb ssd 1 év garival, azt hittem ebayen lesz olcsóbb... vagy épp Syncerlynél...

(#5943) adoks válasza andatti (#5942) üzenetére


adoks
aktív tag

Igen, ingyenes a szállítás onnan is. SSD-t ésszerűbb itthon venni, és általában olcsóbb is. Én rengeteget rendeltem kártyát, pendrive-ot sincerity től, de SSD-t inkább itthon vettem.

(#5944) hito


hito
nagyúr

Újabb memóriakártya probléma merült fel, de most user error miatt. Beletettem egy Sony A6300 fényképezőbe és figyelmetlenségből sikerült elkezdeni formázni. Kikaptam belőle, mert nagyon fontos dolgok voltak rajta, most semmi nem olvassa, formázást ajánl fel még a win10 is gépben.

Formázzam meg és utána próbáljam meg visszanyerni róla az adatokat, vagy van valami spéci program, ami befejezetlen formázás után is látja a fájlokat és tudja olvasni a kártyát?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5945) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Megérkezett a GearBestről az akcióban, 60 dollárért árult 256 GB-os MIXZA U3-as microSD memóriakártya.

Már sajnos vége az akciónak, most 100 dollár fölötti áron árulják :(

A kártya a MIXZA-tól megszokott háromszögletű kartoncsomagolásban érkezett.

Nagyon pozitív, hogy a csomagoláson kívül lévő Made in China felirattal szemben magán a kártyán az áll, hogy Made in Korea (mint a jobb Samsung/Sandisk kártyákon) :R

A kártya a teszteken is jól szerepelt. A H2testw szerint a hasznos írható felület 244 GB.

Az olvasási és írási sebessége pedig 89 / 82 MB/s.

Szóval a kártya tökéletes, ha valaki lát ilyen kártyát akcióban, akkor nyugodtan vegye meg :R

A kártya nem vastagabb, mint bármelyik másik microSD memóriakártya, tehát bármilyen eszközben használható :)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5946) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok, tudna valaki ajánlani egy usb 3-as kártya olvasót, ami kezel 200GB micro SD-t is. Sehol se találok, kettőt bepróbáltam de egyik se kezelte. Az ára nem érdekel, csak menjen. Köszi

(#5947) adoks válasza hito (#5944) üzenetére


adoks
aktív tag

Hát ez necces kicsit. Nekem egyszer hasonló szitu volt, és kénytelen voltam megformázni. Nekem sikerült utána visszaállítani a képek 99%-t.
Nem biztos hogy nálad is menni fog, ne vedd készpénznek, de
igazából nem nagyon van más választásod mint megpróbálni.

(#5948) adoks válasza dlaccc (#5946) üzenetére


adoks
aktív tag

Milyennel próbáltad? Nem hiszem hogy ez olyan különleges feature lenne. Bár még sosem volt 200GB-os microSd-m :)

(#5949) Donki Hóte válasza dlaccc (#5946) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha elég a microSD kártya olvasása, akkor ilyen ORICO-t ajánlok.

Ha szükséges a microSD mellett a normál SD kártya olvasása is, akkor ezt a Transcend klónt ajánlom.

A lenti sebességteszt a 256 GB-os MIXZA kártyáról egy Transcend klón olvasóval készült, szóval biztosan viszi a 256 GB-os kártyát és a sebessége is elég jó.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5950) dlaccc válasza adoks (#5948) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Pedig hidd el az, nem is értem miért nincs odaírva minden olvasónál mekkorát támogat. :U Az LG G5 őm 200ast tud max ezért vettem bele. Az olvasókat kihajítottam nem tudom ilyen olcsó félék voltak, 4-5 font.
Nekem egy olyan tipus kéne ami garantáltan jó tehát aki ajánlja az próbálta is, ne csak állítsa hogy jó. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.