Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) Donki Hóte válasza beci (#5800) üzenetére


Donki Hóte
veterán

USB 2-es felületen kb. ilyen eredményt adnak.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5802) allein válasza allein (#5790) üzenetére


allein
addikt

No végül egy SanDisk Extreme 128GB lett, nem teljesít rosszul :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5803) beci válasza Donki Hóte (#5801) üzenetére


beci
őstag

Köszi.
Akkor itthoni tesztelésem ebben ki is merült?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5804) Donki Hóte válasza beci (#5803) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha olyan eszközben használod, ami USB 2-es felületen kommunikál a kártyával, akkor igen.

Viszont had legyen a te eseted egy figyelmeztetés azoknak, akik lassú eszközt használnak, nekik teljesen felesleges vadi új fejlesztésű kártyát venni, nekik megfelel egy sima Class10-es kártya is, amit olcsóbban tudnak beszerezni

(25 éves Golfba felesleges 101 oktános vépóver üzemanyagot használni :U )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5805) beci válasza Donki Hóte (#5804) üzenetére


beci
őstag

Kártyaolvasóval teszteltem a pc usb portján.
A kártya egy Sjcam Sj7 star-ba kerül.
Abba pedig kell az ilyen sebességű kártya.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5806) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy strigulát húzni a Samsung EVO Plus és SanDisk Ultra neve mellé a xar MicroSD kártya kategóriában: nagyjából egy évig bírták. A Samu 32 GB-os volt a SanDisk 64-es (SDSQUNC-064G-GN6IA). Mindkettő erősen eredetinek tűnt a csomagolás és a tesztek alapján.
Van két meglátásom:
- U1-et többet nem veszek, mert fölösleges, nem 4k-zok, illetve annak ellenére, hogy ezt toljá(to)k. Szerintem ez az UHS kategória még mindig nem tud tartós lenni. Bár a sebességük elég impozáns, de tök fölösleges.
- Samsung-SanDisk felejtős, nem érdekelnek a nagyszámok törvényei, nem szeretnék az elhanyagolható kisebbséghez tartozni, ez ügyben zéró a tolerancia.

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen igazán megbízható Class 10 Micro SD kártyát ajánlanátok 16 GB-os méretben? Ennek nem mennék fölé, mert tök fölösleges, csak nagyobb lesz a veszteség, amikor elhal a kártya (25 GB Google cloud korlát).
Köszi szépen előre is! További szép napot!

(#5807) Skillet válasza Donki Hóte (#5758) üzenetére


Skillet
addikt

ERRE tudnál válaszolni, vagy más?

bár pont most írta valaki at ultrára, hogy kakszter :DDD

(#5806) naja
honnan, kitől vetted és mennyiért, ha szabad tudni? nekünk van egy itt nagyon utált kingston 32GB class 10-es.
már több, mint 2 éve hibátlanul teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5808) adriankoooo válasza naja (#5806) üzenetére


adriankoooo
senior tag

"erősen eredetinek tűnt" "nagyjából egy évig bírták".

Ha eredeti, akkor cseréltesd ki. Hiszen garanciás.

(#5809) Donki Hóte válasza naja (#5806) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szeretnék egy strigulát húzni a Samsung EVO Plus és SanDisk Ultra neve mellé a xar MicroSD kártya kategóriában: nagyjából egy évig bírták.

Mindkettő erősen eredetinek tűnt a csomagolás és a tesztek alapján.

Nos, a Samsung EVO Plus biztosan nem volt eredeti, mert ezt a típust kb. 3-4 hónapja forgalmazzák, tehát ha egy éve vettél ilyen kártyát, akkor az biztosan hamis volt :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5810) Donki Hóte válasza Skillet (#5807) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Férfiasan be kell vallanom, hogy az életben sem volt Sandisk kártyám :( Így közvetlen tapasztalataim nincsenek, a híreknek meg csak kritikával hiszek.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5811) adriankoooo válasza Donki Hóte (#5809) üzenetére


adriankoooo
senior tag

(#5812) Donki Hóte válasza adriankoooo (#5811) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jajjjjjjj :W

Az általad berakott képen egy Samsung EVO+ kártya van, az illető meg egy Samsung EVO Plus kártyáról beszélt, ami ezek szerint nem ugyanaz !!!!!

Látod, kedves Skillet, ezért nem lehet hinni az interneten terjedő negatív, vagy pozitív híreknek, mert olyanok nyilvánítanak nagy hangon véleményt, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy milyen kártya is van pontosan náluk :O

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5813) naja


naja
aktív tag

Bocsánat, nem EVO Plus, hanem EVO+. De az hogy U1-es, az igaz. Még egyszer elnézéseteket kérem, hogy pongyolán fogalmaztam (nem tudtam, hogy van jelentősége).

A Samu Ebayről jött 1 éve és 1 hónapja. Majd indítok egy ticketet az eladóhoz, ha még lehet, de igazából nem érdekel a dolog, mert a gondomat nem oldja meg egy újabb ugyanabból a kártyából. A SanDisk egy hazai kereskedőtől van, ahol amikor bementem reklamálni, két utat ajánlott: leadom a szervizbe, bevizsgálják és döntenek, h mi legyen; vagy adnak ott helyben egy másikat. Nyert ez utóbbi megoldás. Ettől viszont lett egy ugyanolyan kártyánk, mint ami egyszer már megadta magát. Szóval nem igazán örülök.

Csak azért nem írtam, hogy tutira eredetik, mert vallom, hogy csak a halál a biztos, a többi csak sanszos. A Samu hologrammos matricás bliszterben jött, és minden paraméterében tökéletesnek tűnt. A SanDiskre ugyanez igaz, de annak a garanciája és eredete a régi, hazai, jó nevű eladó cég miatt nem is kérdéses.

Tehát a kérdésem továbbra is:melyik/melyek a megbízható 16GB micro SD kártya(k)?

UI: Amúgy mi is a baj a Kingstonokkal? Vannak ezeréves kártyáim (1, 2, 4 GB-osak). Mindegyik hibátlan. Az egyik legrégebbi gyártó. Ha jól tudom ők adtak először élettartam garanciát a memória moduljaikra.

[ Szerkesztve ]

(#5814) adoks válasza naja (#5813) üzenetére


adoks
aktív tag

Nem hiszem hogy bármi köze lenne a kártya elhalálozásának ahhoz hogy class 10 vagy UHS-I.
Nagyon sok kártya halál, eszköz vagy user hiba miatt következik be.
Rengeteg eszköz fűt mint a barom, ezt a kártya nem szereti. Továbbá azt sem ha sokat van ki be rakosgatva úgy hogy az eszköz nincs kikapcsolva.

Kb. 1000szer le lett írva hogy melyek a megbízható kártyák. Nálad tönkre ment egy Samsung és egy SanDisk? Előfordul.

Ha nálad a Kingston bevállt vegyél azt.

[ Szerkesztve ]

(#5815) naja válasza adoks (#5814) üzenetére


naja
aktív tag

Értem és köszönöm a hozzászólásod. A kártyák amúgy nem voltak piszkálva, egyszer bementek a helyükre, és ott voltak addig amíg el nem haltak. A telefonok sem különösen melegedős típusok.

Csak azért kérdeztem rá a Kingstonra, mert visszaolvastam majdnem két évet és hibás Kingstonról alig esett szó, viszont például volt több Samsung is. Visszatérve, az egyik Kingston egy autós FM transmitterben (khm) volt, ahol elhalt, és a másiknál sem zárható ki a usererror/kamukártya a sztori alapján. Ezért nem értem miért van folyamatosan oltva a márka.
Amazonon ha megnézem a Bestseller kártyákat, akkor a Sandisk tűnik egyeduralkodónak.
Ha viszont konkrétan kilistáztatom az összes Kingston kártyát, akkor kiderül, hogy 4,5 csillagos értékeléseik vannak (ua, mint a SanDiskek), kivéve pár régi kártyát (1, 2 GB-osak és néhány class 4-es, illetve egy UHS-I U3-as kártya). Azért ez érdekes.

Amúgy most az Adata (Premier) és Transcend (Premium) adatlapját olvasgatva látom, hogy ott nagy hangsúlyt fektetnek a megbízhatóságra, --nem mellesleg-- van ECC. SanDisknél csak az Industrial vonal tudja ezt, de olyat meg nem lehet kapni. Máshol nyoma sincs ECC-nek, de javítsatok ki, ha tévedek.

Azért azt meg kell jegyeznem, hogy a SanDisk úgy halt el, hogy írásvédett lett, engedte lementeni az adatok nagyját. Tehát ott is működött valamilyen hibaérzékelés. Ezzel mentve az adatokat. Ez mindenképpen egy nagy pirospont.
Nos a Samsung EVO+ ezt nem tudta, ami rajta volt az elbukott.

(#5816) adoks válasza naja (#5815) üzenetére


adoks
aktív tag

Nemzetközi fórumokon sokat írnak problémás Kingstonok ról. Régen jók voltak ez tény, ma már nem. Valaha (nem is olyan nagyon régen) a Pioneer gyártotta a világ legjobb TV - it, ma már a legtöbb ember azt sem tudja hogy ők valaha gyártottak tv-t. Egyesek szerint a kínai gyártás miatt lett problémás a Kingston. Lehet, de gyakorlatilag az összes többi is ott készül.

Ha írásvédett lett a kártya az simán javítható általában.
Keress rá a neten, van több módszer is rá.
Az más kérdés hogy utána már nem biztos hogy beraknám olyan helyre ahol fontos adatok kerülnek rá.

(#5817) Skillet válasza adoks (#5816) üzenetére


Skillet
addikt

Nem tudom, mik lehetnek a meghibásodási arányok márkák szerint, de gyaníthatóan a kingston is ugyanannyira ajánlott lehet, mint pl a samsung. Mindkettőnél akad megkotlott kártya bőséggel.
Szerintem egyik sem rosszabb, vagy jobb a másiknál.
És én amúgy látok benne logikát, hogy a mostani, gyorsabb kártyák hamarabb megadják magukat.
A régiek jobban bírták a strapát.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5818) adoks válasza Skillet (#5817) üzenetére


adoks
aktív tag

A gyorsabb kártyák esetlegesen nagyobb meghibásodási arányában még lehetne is logika, de az ugye megvan hogy a Class10 és az U1 szabvány közt gyakorlatilag semmi különbség nincs?

(#5819) tahepa


tahepa
senior tag

Kis érdekesség :
[link]

(#5820) adoks válasza tahepa (#5819) üzenetére


adoks
aktív tag

Azért a végére odaírták, hogy a lehetséges leggyengébb láncszem a kártyaolvasó volt, és csak egyel próbálták. Szóval ez így elég komolytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#5821) Donki Hóte válasza adoks (#5820) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A SONY kártya viszonylag rossz helyezésén én is csodálkoztam egy kicsit, nem hiszem, hogy másik kártyaolvasóval tesztelve helyet cserélne a Sandisk Extreme Pro kártyával...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5822) adoks válasza Donki Hóte (#5821) üzenetére


adoks
aktív tag

Igazad van, az nem valószínű. Egyébként valahol olvastam hogy a Sony kártyákban is Samsung memória chip van.

(#5823) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!
Van egy Sandisk Ultra 16GB-os microSD HC (piros-szürke) kártyám. Valamiért nemrég azt vettem észre, hogy a sebessége mintha visszaesett volna.

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 5.2.2 x64 (UWP) (C) 2007-2017 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 23.961 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 7.339 MB/s

Test : 1024 MiB [H: 0.0% (0.0/14.8 GiB)] (x3) [Interval=5 sec]
Date : 2017/08/13 11:41:39
OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 15063] (x64)

Ezen lehet valahogyan javítani?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5824) adoks válasza Crvsh3R (#5823) üzenetére


adoks
aktív tag

Milyen kártyaolvasóval teszteled?

(#5825) Crvsh3R válasza adoks (#5824) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Ugreen USB 3.0 kártyaolvasó, USB 3.0 porton. Egyébként Raspberry Pi 3-ban használtam és már ott feltűnt mostanában, hogy sokáig tart telepíteni rá / frissíteni rajta akármit is. Van egy 64GB-os kártyám is (ugyanez a típus), annak az írása olyan 15-20 MB/sec körül mozog (ugyanettől az eladótól, mint akitől a 16GB-os van).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5826) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretnék memóriakártya olvasót venni.
Melyik a legjobb ár/érték arányú bestbuy termék?
A lényeg, hogy megbízható legyen, illetve minél többféle kártyával legyen kompatibilis.
Az se hátrány, hogy ha az egyik vége USB, a másik pedig micro USB (OTG?).

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5827) adoks válasza Crvsh3R (#5825) üzenetére


adoks
aktív tag

Szerintem nem tesz jót neki a Pi-ben a sok írás. Ezt nem sok kártya bírja hosszú távon. Azt nem tesztelted, hogy mennyi hibás szektor van rajta?

(#5828) adoks válasza pvt.peter (#5826) üzenetére


adoks
aktív tag

Itthonról akarod venni vagy eBay is játszik?
Illetve milyen minél több formátumra gondolsz?
Memory Stick, CF? Ilyeneket is szeretnél?

(#5829) Crvsh3R válasza adoks (#5827) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Teszteltem, nincs rajta semmi hiba. H2testw 1.4 simán lefutott rajta hiba nélkül. Mellesleg nem régi a kártya, pár hónapos. Ekkora sebességre képesek csak ezek a kártyák?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5830) adoks válasza Crvsh3R (#5829) üzenetére


adoks
aktív tag

Nem, ennél jóval többet kellene tudnia. Új korában jó volt azt írtad, nem?

(#5831) Crvsh3R válasza adoks (#5830) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Én olyan 12 MB/sec-re emlékszem, de lehet keverem a 64GB-ossal.

Mondjuk annak is a 15-17 MB/sec is érdekesnek tűnik, de nem tudom mennyire számít ez jónak/rossznak.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5832) adoks válasza Crvsh3R (#5831) üzenetére


adoks
aktív tag

Elvileg ez a kártya 20MB/s írást tud max. tehát a 15-17 az nem olyan rossz.

(#5833) pvt.peter válasza adoks (#5828) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia, köszönöm a választ.
Akár eBay is szóba jöhet.
Olyan olvasót szeretnék ami a legelterjedtebb szabványokat támogatja.
Igazából majd Raspberry Pi micro SD kártyájáról szeretnék majd rendszeresen biztonsági másolatot készíteni, de ha már veszek kártyaolvasót, akkor olyat szeretnék ami "univerzális".
Nem muszáj hogy 999 in 1 legyen, de ha már a legtöbb formátumot támogatja amivel szembetalálkozhatok a legtöbb esetben, akkor már tökéletes lenne (illetve legyen megbízható).

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5834) adoks válasza pvt.peter (#5833) üzenetére


adoks
aktív tag

Ezt vagy ezt ajánlanám.

(#5835) pvt.peter válasza adoks (#5834) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a választ, közben találtam egy összehasonlító táblázatot.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5836) pvt.peter válasza pvt.peter (#5835) üzenetére


pvt.peter
őstag

Végül egy Transcend TS-RDF9 lett a befutó.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5837) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

Memória kártyát szeretnék vásárolni, akár itthonról, de akár külföld is szóba jöhet ( eBay, Ali , Banggoods stb ) . Nikon D3300 fényképező géphez szeretnék vásárolni. Milyent ajánlotok? Olyan eladó kellene, akitől már esetleg rendeltetek és megbízható.

Még 1 kérdésem lenne, esetleg valami SD kártya tartót nem tudtok ajánlani eBay-ről? ( Ott olcsóbb mint itthon :D ) .

Köszönöm a válaszokat.

(#5838) adoks válasza zeus_2k14 (#5837) üzenetére


adoks
aktív tag

Szia. SanDisk Extreme vagy Extreme Pro-t ajánlom.
Csak is eBay, ilyesmit nem szabad Ali és társaitól, és csak is az itt sokszor ajánlott eladótól.

Viszont úgy látom most éppen egyik sincs neki, vagyis eBay en nem árulja, csak a saját webshopjában:

[link]

Az Extreme Pro esetén az UHS-I 95/90 r/w kártyára gondoltam. Az UHS-II teljesen felesleges és drága.

(#5839) kalmi21


kalmi21
újonc

Szewasztok,

Kaptam egy 64b-s Kingston micro sd kartyat.

Ezt rövidesen egy samsung telefonba szeretném használni. Kicsit keresgéltem a neten. Azt szeretném végülis kérdezni, hogy amik mos kaphatóak, ilyen samsung EVO meg EVO+ kártyák amik a 80MB/s olvasás helyett 100MB/s-t ígérnek mennyire van reális alapja? Mármint ha csak a telefonom memoriajat szeretném bővíteni, illetve ha jol tudom uj samsung telefonokon friss rendszerrel formázni is lehet a beépített tárhelyhez..szóval ha csupán erre szeretném, akkor érdemes e egyáltalán agyalni azon hogy ettől jobb gyorsabb kártyát vegyek??

Köszi a véleményeket.

Üdv,
Kalmi.

(#5840) Donki Hóte válasza kalmi21 (#5839) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Elég speciális az igényed, magamnak nincs ilyen tapasztalatom (bár elvileg olyan Samsung telefonom van, amin meg lehet ezt a RAM kiterjesztést csinálni, de még nem próbálkoztam vele), olvasni sem olvastam tesztet az így használt memóriakártyák sebességéről.

A helyedben várnék egy kicsit, amúgy is azt olvastam, hogy egy Android verzió frissítés (mint pl. a most aktuális Nougat frissítés) kitörli ezt a kiterjesztett memóriát és a készülék belső memóriájába transzportálja az alkalmazásokat.

Szóval csak a Nougat frissítés után érdemes ezt meglépni, hátha addigra lesznek tapasztalatok az ilyen célra használ kártyák sebességének teszteléséről.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5841) masssza29


masssza29
csendes tag

Sok a hamis kártya. Nagy az árkülömbség. Hol érdemes jót venni kedvező áron? Telóba lesz képek videóknak 64 vagy 128Gb-os kellene.

(#5842) adoks válasza masssza29 (#5841) üzenetére


adoks
aktív tag

Néhány hozzászólást visszaolvasol és megtudod :)
eBay sinceritytrading a kulcsszó

(#5843) masssza29 válasza adoks (#5842) üzenetére


masssza29
csendes tag

Nem ebayről akarom.

(#5844) tahepa válasza masssza29 (#5843) üzenetére


tahepa
senior tag

(#5845) adoks válasza masssza29 (#5843) üzenetére


adoks
aktív tag

A kedvező áron és a nem ebayről akarom, kizárják egymást :DD

Mármint ha úgy érted hogy hazai boltból szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#5846) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Egy Panasonic DMC G7-be ez a kártya jó lesz?

(#5847) Donki Hóte válasza bakosgabor57 (#5846) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Sandisk Extreme Pro 32 GB SDXC jó lesz a gépbe (a linken a fényképen 16 GB-os sima Extreme kártya van).

Viszont meg ne vedd a linkelt oldalról, mert az általunk ajánlott eladótól kevesebb, mint a feléért megkapod!!!

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5848) tahepa válasza Donki Hóte (#5847) üzenetére


tahepa
senior tag

Ez nekem a Panasonic Lumix DMC FZ82-ben szépen muzsikál...

(#5849) Donki Hóte válasza tahepa (#5848) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, ez a Toshiba is egy kiváló kártya :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5850) maddlock


maddlock
csendes tag

Sziasztok, kicsit visszaolvastam, és nem említi senki, hogy hogyan lehet visszahozni egy behalt kártyát egy egyszerű trükkel. Olyanra gondolok, ami se kép se hang, nem ismeri fel semmi. Ráteszed egy kis darab alufólia galacsinra és 180 fokos sütőbe teszed 5 (vagy több) percre. Végső megoldásnak jó lehet, ha fontos adatok vannak rajta, utána már nem ajánlatos használni. Van egy 32gb-os Kingston micros sd kártyám, amit már kétszer ujraélesztettem így, de többet nem bajlódok vele...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.