Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) #27070592 válasza Dare2Live (#600) üzenetére


#27070592
törölt tag

Az átlag állandóan neten lógó fórumkukacok akiknek egy 1000D készül, miért ne figyelnék az árak alakulását? Unió gazdagabb felén lehet hogy nem mindenkit érdekel de itthon jóval több az árérzékeny júzer aki a zsebpénzéből akar tükrös rendszert és tud örülni ha megspórolhat pártízezret.

(#602) Tüzi válasza #27070592 (#601) üzenetére

Csak nem mi vagyunk a piac, hanem Francia/Spanyol/Német/Olasz/Benelux, meg ugye a nagyok, USA, Kanada, meg Japán. Ott meg nem hiszem, hogy nagyon törődnek az árakkal, főleg nem Japánéknál, ahol a 3 éves hülyegyerek is 40Dvel mászkál, közben meg 2.8as 500-as csővel üti a húga fejét, hogy adja már vissza a 600-ast. Szerinted nagyon érdekli az az 1-2ezer forint? Nem hiszem... Jó, itt EUban esetleg igen de az utóbbi három országban biztos nem. Főleg, hogy 151-es dollárral számolva 140k a 40D, és 155 a fix f5.6 400-as.

Hydra: jókor szólsz vazze...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#603) Hydra SR válasza #27070592 (#601) üzenetére


Hydra SR
addikt

Azért nem mindenki lóg a fórumokon, tőlem már legalább 3 kollégám kért tanácsot fényképezőgépvásárlásban és bármit megvettek volna, amit mondok, ha van rá pénzük, és van még jópár kollégám akik meg valószínűleg senkit sem kérdeztek meg, csak vettek valamit. Anno én a Fuji S5500-amat (első gépem) tudod, hogy vettem? Kinézet alapján. Jól nézett ki. Más kérdés, hogy egyáltalán nem bántam meg, de simán befürödhettem volna vele ilyen hozzáállással. Nem kérdeztem meg senkit. Pedig PH-n már fönt voltam akkor, csak jellemzően nem a fotós topicokban.

szerk: Tüzi: jól tippelek, hogy ezek szerint most vettél valami Dell notit? :)

szerk2: Japánban a 400D volt a listavezető tavaly, de valami toronymagasan a teljes DSLR piacon. Csak ott asszem Digital Rebel XTi-nek hívják.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#604) Tüzi válasza Hydra SR (#603) üzenetére

Japánban is 400D volt, usában híjják rebel xt/rebel xti-nek. Bár lehet, hogy tévedek, de csak amerikában nevezik át a japán származású dolgokat. Hülye amerikai nem vesz Hondát-Mitsubishit-Toyotát, helyette vesz Acurát-Infinityt-Lexust. Szerintem ez van a fényképezőknél is :D

nem, most ilyet néztem ki magamnak: [link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#605) Dare2Live válasza #27070592 (#601) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kiskeres tapasztalataim szerint nagyon nem. Szerintem lakosság tulnyomó része még az arukereso, olcsobbat.hu t se ismeri nemhogy forumozna....
Lehet tévedek és itt járnak köztünk.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#606) lesaux


lesaux
veterán

Európában.........USA-ban.................Japánban

300D..........Digital Rebel.......EOS Kiss Digital
350D..........Digital Rebel XT....EOS Kiss Digital N
400D..........Digital Rebel XTi...EOS Kiss Digital X
450D..........Digital Rebel XSi...EOS Kiss X2

[ Szerkesztve ]

(#607) Lauda válasza Hydra SR (#603) üzenetére


Lauda
félisten

Itt meg pont azt írják, hogy A Nikon Japánban legyőzte a Canont! :DDD

(#608) #27070592 válasza Hydra SR (#603) üzenetére


#27070592
törölt tag

Úgy tünik nem nagyon ismerem akkor a piacot meg a fogyasztókat. Csak abból indultam ki hogy konkrétan tükrös rendszert nem mindennap vesz az ember mint ahogy pl high end hifi dolgokat sem. Amikor egy ismerősöm összeválogatta a házimozis komponenseit (nem 2 forintból) akkor a létező összes tesztet meg szakoldalt végigrágta és olyan dolgok alapján döntött mint: teljes dinamikus torzítás ennél három tízezreddel kisebb...ennél jobb a trafó alapanyaga stb...rendszert választott. Ok lehet hogy ő is a szabályt erősítő kivétel.

(#609) D4rkm4n válasza Hydra SR (#519) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A 18-55-ös IS nélküli régi kitobi szerintem az egyik legjobb portrézásra. Árához képest nagyon szép a rajzolata, kontrasztos. Mondjuk a fényereje gyengusz... :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#610) D4rkm4n válasza Dare2Live (#605) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem egyszerűbb az argep.hu-t használni. :)

Én is rendszeresen kérdezősködök itt a különböző témákban. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#611) Tüzi válasza lesaux (#606) üzenetére

Kösz :DD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#612) Szten Márs válasza D4rkm4n (#609) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jahh, persze, tipikus portréobi minden paraméterében :U :C

(#613) Hydra SR válasza #27070592 (#608) üzenetére


Hydra SR
addikt

Sztem van példa erre is-arra is, de a lényeg, hogy bőven lesz kivel megetetni az 1000D-t nyitóáron, aztán ha már mindegyik megvette, akkor jöhet az árcsökkentés, amikor meg azok veszik, akik olvasnak a neten ilyenekről. Tippre azt mondanám, hogy az első 20% megkapja átlag 20%-kal drágábban. Na persze nem fog egyből 20%-ot esni, de kisebb lépcsőkben viszonylag rövid idő alatt. Nyár végére, ősz elejére padlón lesz az ára, aztán minimum tartja magát de még növekedésre is van esély Karácsony előtt.

D4rkm4n #609: azért ezt nem mondanám, hogy az "egyik legjobb" :) talán inkább "korlátozottan de alkalmas lehet rá". A fényerő nem a bejutó fénymennyiség miatt, hanem a háttérből való kiemelés miatt fontos, a kitobi meg az 55mm-es végén 3 fényértékkel van lemaradva az 50/1.8-tól, ráadásul ott a legrosszabb a rajzolata. 55mm-en, F/5.6-on már tényleg kicsit kezd gagyi lenni. Van olyan portré, aminek ez is elég, de az ideális portréobitól messze van.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#614) BLOODSHOT válasza Tüzi (#602) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

"főleg nem Japánéknál, ahol a 3 éves hülyegyerek is 40Dvel mászkál, közben meg 2.8as 500-as csővel üti a húga fejét, hogy adja már vissza a 600-ast" HÁÁÁÁHÁÁÁ :DDD

Nikon üvegek is azonos arányban olcsóbbak az USA-ban mint a Canonok?
Mert novemberbe valószínüleg megyek Miami-ba 2 hétre, akkor körülnéznék ezügyben is.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#615) Dare2Live válasza Lauda (#607) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A két vélemény nem üti egymást.

"A Nikon Japánban legyőzte a Canont!"
400D toronymagasan vezeti az eladási listákat japánban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#616) Hydra SR válasza Dare2Live (#615) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mondjuk azt én sem értem, hogy ha a 400D toronymagasan vezeti a DSLR eladási listákat Japánban, akkor hogy lehet az eladások alapján a Nikon a piacvezető. A kompaktokkal tarolt? Vagy a Nikon sok féle gépből adott el keveset? Nem a befolyt bevételről és nem is a volumennövekedésről beszélnek, hanem eladási darabszámról. Elvileg tényleg nem üti egymást törvényszerűen a két dolog, de gyakorlatilag azért nehezen hihető, hogy mindkettő igaz legyen. Már nem emlékszem, pontosan milyen arányban vezetett a 400D de nem igazán esett egy súlycsoportba a második és harmadik helyezettekkel.

Megj: Japánban azért még mindig bőven tarolnak a kicsi dolgok, így az ultrakompaktok is. Talán meglepő, de nem olyan durván nagy a DSLR-ek aránya, mint ahogy a gazdasági helyzetükből és a technikaszeretetükből az ember gondolná. Hamarabb hajtogat ki egy cserélhető objektívsort a mobiljából (ami egyébként laptoppá is alakítható, és jó, ha sátor nincs benne), mint hogy egy 1D-vel vagy D3-mal szaladgáljon.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#617) Dare2Live válasza Hydra SR (#616) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Elvileg tényleg nem üti egymást törvényszerűen a két dolog, de gyakorlatilag azért nehezen hihető, hogy mindkettő igaz legyen."

Már mért lenne nehezen?
csak a pld kedvéért, mert ez még 2007eleji. de vizuális. megkönnyen érthető. rámutat a lényegre. :DDD

Lehet jobb lenne egy Suzukis plda, hogy a legtöbb eladott tipus a Suzuki Swift és mégis de furcsa, 2-3an is megelőzik összeladásban.

kompaktban, meg ultrakompaktban meg Canon, Sony, Samsung a nyerő max utánuk Nikon.(De azthiszem még Fuji is veri.) az eredeti cikk DSLRröl szólt.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#618) Hydra SR válasza Dare2Live (#617) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hát jól van, így már érthető :)
Nem gondoltam például, hogy a D200-at ennyien veszik náluk, de a D80 is kicsit meglep bár az nem annyira. Ami még meglepő számomra, a Sony A-100, ami a K10D előtt van. Pedig a Pentax még újabb is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#619) pitman válasza blattida (#510) üzenetére


pitman
őstag

Továbbra sem értek veled egyet.

Az optikai stabilizátor esetén a fix szenzorra úgy próbálják rávetíteni a képet, hogy az a használó kézremegése ellenére se mozduljon el a lapkához képest. Ezt optikailag érik el.
A szenzormozgatásos stabilizátor esetén az objektív fix képet vetít, nincs optikailag stabilizálva. Itt az elmozdulásból adódó életlenséget úgy próbálja meg kompenzálni, hogy a szenzort próbálja meg elmozgatni a fix vetített képhez képest.
A végeredmény kvázi ugyanaz, csak az elérésének módja nem, amit az elnevezésében le is írnak.
Persze előfordulhat az is, hogy idővel újra fogják fogalmazni ezen kérdéskört.

(#620) Dare2Live válasza Hydra SR (#618) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Japán piac! (és havi adat!)

Ennek a következmény sok dolog.
-1- pl olympus totális hiánya nem tünik fel? Eközben USAban 20%+ részesedése van.
-2- Ezen a táblázaton nincs rajta de A100 óriási siker lett több hónapig vezette az eladási listákat. EUban A100 meg sehol sincs.
....
A piacok nagyban különböznek, pl szerintem idén összben is Nikon lesz a legnagyobb dslr gyártó (hacsak 1000D nem lesz rövidesen d40árszintjén) de ettől még pl EUban Canon marad vszeg még mindig a legnagyobb.

Érdekes egyébként a piac nálunk MOon is, amikor egy 450Dből többet adnak el mint egy nála olcsobb (és szvsz jobb) D80ból.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#621) Tüzi válasza Hydra SR (#616) üzenetére

Biztosan így van ahogy mondod, de eddig akárhányszor láttam japán túristát (itthon, ausztria-német-olaszban) mindig legalább két gép lógott a nyakában, ráadásul akkora batyu volt a hátán, hogy a Mikulást elfogná a sárga irigység. Biztos nem a délutáni hami volt/van benne. Szóval az, hogy otthon cserélhető obis telefonnal mászkál, az nem jelenti azt, hogy nincs a lakásában egy hajóskoffernyi tükrös+optika :)) Mivel ugye nem szeretnek kilógni a többiek közül, ezt elég valószínűnek tartom.

A durva az, hogy gyárban, szalag mellett sokszorosát keresik az itthoni átlag bérezésnek, ráadásul fele annyiba (sem) kerülnek a dolgok.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#622) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok

Ez a pénzvisszafizetés vonatkozik a magyar Canon vásárlókra is?
[link]

(#623) Hydra SR válasza Monya78 (#622) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, Magyarországon is él a rebate. Valamit regisztrálni kell vagy nem tudom pontosan, de az üzletben segítenek (jó eséllyel).

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#624) Dare2Live válasza Hydra SR (#623) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

USA rebate MOon?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#625) Hydra SR válasza Dare2Live (#624) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja, azt nem néztem, de van rebate nálunk is, nem?

szerk: ja értem már, hogy USA-ból rendelne és még a pénzvisszatérítést is igénybe szeretné venni. Na ez így együtt nem tudom, hogy megy-e.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#626) Tüzi válasza Monya78 (#622) üzenetére

EU-n belül megy.
USA-ból valszeg nem fog.

Vedd meg angliából. Nekem is onnan hozták. 215 helyett 170-171. Nem mindegy.

mod: www.jessops.com

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#627) j.bravo válasza BLOODSHOT (#560) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet hogy rosszul teszem, de belepofázok én is.

Nem az a gond, hogy a kezdő bringás Ödönkének aki Csepel Campingről váltana, a 2800 eurós DH vázat ajánlod, hasonló árú és minőségű kiegészítőkkel, mondván hogy tényleg jó. Ha a haverod-szomszédod-osztálytársad, és ismered hogy mennyire komolyan érdekli a dolog és a család kasszája (vagy az övé) mennyit bír el, akkor nyilván (legalábbis remélhetőleg) ennek fényében adod a javaslatot.

Az a gond, hogy ha nem ismered Ödönkét, és nem ismered a fentieket, akkor is ugyanezt ajánlod, és mivel Ödönke félistenként tekint rád mert tetszenek a képei, megveszi azt pedig max a szomszéd dombról fog legurulni vele, és közben romlásba/az adósok börtönébe taszítja a családját vagy saját magát.
(Igen, túloztam! :D)

A lényeg, hogy a "melyiket válasszam?" topikban nem véletlenül szokott elhangzani még az elején az a kérdés, hogy mennyit szán az illető az adott fotógépre/alaplapra/bármire.

Ettől persze még ajánlhatod a profi vázat bárkinek, csak ne felejtsd el kihangsúlyozni, hogy az a saját tapasztalataid alapján van, te erre és erre használod, nyugodtan mered ajánlani bármire, de lehet hogy az ő céljaira ennél költséghatékonyabb megoldás is van.

Persze mindenkinek kellene hogy legyen annyi esze hogy végiggondolja, de nincs. Ha "észt osztunk", azt ésszel kell csinálnunk, mert nagyobb a a felelősség, mint gondolnánk.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#628) BLOODSHOT válasza j.bravo (#627) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Örülök h "belepofáztál".
Én az ilyen kultúrált hozzászólásokat sokkal többre tartom, sőt mi több, elolvasom, mint azokét akikről már leírtam a véleményem.
Való igaz, senkit nem ismerek itt annyira, h tudjam, kinek mennyire vastag a pénztárcája, de valahogy nem is akarom, mert engem ez nem érdekel.
És egyetértek avval amit mondasz, így valóban sokkal könyebb lenne kezdeti rendszert választani ha kijelenteném h pl: 500 ezer Forint. De lehet h egy jó rendszer kijönne 600-ból és akkor azt már senki nem ajánlaná, mert ugye 500-at mondtam. Szóval én így soha semmire, semmilyen körülmények közt nemszoktam kijelenteni h erre és erre van ennyim és annyim.
Megnézem az árakat, UTÁNAKÉRDEZEK MINDENNEK (és ezt veszik itt úgy sokan h én egyiknap ezt másiknap azt akarok venni ÉS ezek után (a kamera esetébe) kipróbálom, tapasztalatokat szerzek vele és utána döntök.
A biciklinél hálistennek lényegesebben könyebb (legalább is számomra) dönteni, mert tudom mi a nekem jó.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#629) philoxenia válasza BLOODSHOT (#628) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha így érted, akkor gondold úgy mindig, hogy Te kapnál tanácsot bicikliügyben valakitől, aki a szempontjaidat nem ismeri maradéktalanul és ajánlana Neked szuper trialos bringát, mert annak az abroncsa és a küllőzete erősebb, mint amit Te használsz downhillre, miközben nem venné figyelembe, hogy Neked nem igazán jönne jól a rögzített hajtás pl. /Nem értek igazán hozzá, csak érzékeltetem, milyen az, mikor a partvonal mellől adnak tanácsot még :D nem profi "szakértők"/ :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#630) Lauda válasza Dare2Live (#615) üzenetére


Lauda
félisten

Hydra mondata így szólt:

Japánban a 400D volt a listavezető tavaly, de valami toronymagasan a teljes DSLR piacon.

Nekem ebből az jött le, hogy a teljes Japán DSLR piacon a 400D vezet, ekkor jutott eszembe az SG-s cikk. :B

(#631) Lauda válasza Hydra SR (#616) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a rész a lényeg:

Csak a DSLR piacot nézve a Nikon a 40 százalékával közvetlenül a Canon nyomában lohol, a maradékon koncon pedig a Sony (6,4%), az Olympus (5,6%) és a Pentax (3,6%) veszekszik. A Nikon pozicíója nagyon erős, tavaly ebben a szektorban ők bővültek a legnagyobb mértékben, év-év alapon 71 százalékot, ráadásul Japánban - egy a technológiai újítások iránt nagyon érzékeny piacon - legyőzték a Canont, azaz a távol-keleti szigetországban ők a piacvezetők. Csak a kompaktokat nézve a Canont a Sony követi 16,5 százalékkal, majd a Kodak (10,2%), a Samsung (9,5%) és az Olympus (8,5%) következik.

Tehát ehhez semmi köze a kompaktoknak, a DSLR-ek terén előzték meg a Canon-t.

(#632) blattida válasza Lauda (#631) üzenetére


blattida
nagyúr

"Csak a DSLR piacot nézve a Nikon a 40 százalékával közvetlenül a Canon nyomában lohol...", nekem ez azt jelenti, hogy még nem előzte meg, mivel még utol sem érte... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#633) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Sok a félreértés, összefoglalnám tehát az elhangzottakat:

Világviszonylatban a Canon a listavezető, külön a DSLR és a kompakt piacon is, így tehát összesítésben is.
Japánban az összes eladott DSLR-t nézve a tavalyi évben a Nikon több gépet adott el a Canonnál vagy bárki másnál.
...de a DSLR listavezető típus ennek ellenére a 400D (még mindig csak Japánban!). A Nikon azzal előzte be az összesítésben, hogy több DSLR típusból adott el sokat, mint a Canon.
Világviszonylatban tavaly a Nikon bővült a DSLR piacon a legnagyobb mértékben. De ezzel még nem érte utol a Canont DSLR eladásokban, csak megközelítette.
A japán kompakt eladásokról nem esett szó, legalábbis nem emlékszem rá. Még ezzel ki lehet bővíteni, ha hasznosnak érzitek és van infó róla, bár azért a topic neve a DSLR-ekre utal.

Javítsatok ki, ha valamit rosszul írtam. Ellentmondást nem látok a listámban.

Ezt a Bloodshot-vitát meg szerintem már le lehetne zárni. Már minden elhangzott legalább kétszer. A végkifejlet szerint a túlnyomó többség álláspontja, hogy Bloodshotnak (is) a tudásához mérten kellene a továbbiakban tanácsot osztania (ahogy ezt a többség teszi), és azt sem kéretlenül. További ismétlés csak zilálja a topicot de nem vezet sehova. Aki ennyiből nem értett meg mindent, az már nem is fog. Sőt, szerintem Bloodshot is csak fölöslegesen idegesebb lesz, ha mostanra sikerült is lenyugodnia.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#634) BLOODSHOT válasza philoxenia (#629) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Persze, abszolute világos. De ez az egész "tanács adás" abból ált h azt mondtam h jobba D300 mint a 40D. Semmit mást. Ez olyan mint hogy jobb egy M3-mas BMW mint egy 330. De ha valaki nemtudja kihasználni az M3 nyújtotta lehetőségeket, akkor a 330 is jó választás, mert jó kocsi. De attól még ajánlhatod az M3-mat, minden további nélkül, szerintem... Lehet h baromi sz@r példa volt, de a lényeget tükrözi.

Hydra: Én totálisan nyugodt voltam eddig is, jókat nevetgéltem a hiteldumáidon meg az egyébb hozzászóló értelmes emberek "oltásain".
Semmi baj nincs itt.

Evvel ezt az egész tanácsosztós dolgot lezártam. :R

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#635) Dare2Live válasza Hydra SR (#633) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

DSLRben már (2008!) sanszosan nem.... 2007ben még q1,q2 miatt sanszosan igen.
De tök8, azthiszem inkább hanyagolom(juk) a témát, végülis tök8, beszélgessünk inkább a .... portré, esküvőfotózásról....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#636) Tüzi válasza Dare2Live (#635) üzenetére

Este voltam hosszú záridőset fényképezni. Állat módon kiveszi a hotpixeleket a második expo alapján. Érdemes 40Dvel hosszú záridős képeket csinálni :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#637) Lauda válasza blattida (#632) üzenetére


Lauda
félisten

Világviszonylatban nem, csak japánban előzte meg. :P

(#638) mutyi válasza Tüzi (#626) üzenetére


mutyi
őstag

Szia Tüzi!

Neked a 170 ezer az már a pénzvisszafizetéssel együtt értendő?
Mert nézegettem az általad megadott oldalt és a sima 40D váz az most 630 font.
Én is szeretnék venni egy tükrös gépet, de még kicsit kivárok meg olvasgatom a fórumokat, stb,. hogy több elméleti tapasztalattal rendelkezzem a vásárlás előtt.
Az Angliában megvásárolt gépekre gondolom érvényes a garancia a magyar Canon márkaszervízben, hiszen Eu-n belül vagyunk vagy csak elvileg? :)
Már csak az a gondom, ha Angliából rendelem ha Usa-ból, hogy tuti vámot meg áfát kellene fizetnem érte plusszban, akkor meg már nem olyan jó vásár.
A legjobb ha valaki épp jön haza és hoz egyet magával gondolom.

(#639) Tüzi válasza mutyi (#638) üzenetére

Van még rá 4 napod, 30adikán lejár a visszafizus gari.
Amúgy igen, nekem pénzvisszafizuval volt ennyi a gép. Mellé 110 a 70-200, igaz, ezt itthon vettem. (630fontból kapsz vissza 100at-> 530)
Angliából miért kellene áfát fizetned? Meg vámot? Erre jó az EU. Usából kell(ene) valószínűleg.
Nekem úgy hozták :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#640) Hydra SR válasza Tüzi (#636) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja, csak aztán nehogy bekapcsolva felejtsd a funkciót mondjuk csillagjárás fotózásánál mert csúnya meglepetésként fog érni, mikor az 5 perces expo után 5 percig várhatsz, közben felkel a Nap is, nemhogy a csillagok odébb mennek :)
Hot/dead pixeleket ki is lehet mappeltetni a márkaszervizben (Camera...), bár gondolom nem ingyé, de ha sok ilyen témát fotózol, talán megéri.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#641) Dare2Live válasza Hydra SR (#640) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hotpixelek azok nem mozognak?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#642) D4rkm4n válasza Dare2Live (#617) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az EOS 30D elég jó helyen van ahhoz képest, hogy nem egy vadonatúj kiadás. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#643) D4rkm4n válasza Dare2Live (#641) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#644) drkbl


drkbl
őstag

(#645) Tüzi válasza Hydra SR (#640) üzenetére

Na igen :D De egyszeri (pl Hold, vagy mittudomén) fotózásnál jól jön. Ráadásul eléggé jól összerakott rendszernek tűnik. Persze követéseshez már hülyén nézne ki :))
Kell vennem egy polárt :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#646) D4rkm4n válasza drkbl (#644) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem értem, miért van ennyire beharangozva ez az 1000D. Ugyanaz mint egy 400D csak SD kártyával. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#647) mutyi válasza Tüzi (#645) üzenetére


mutyi
őstag

Hali!

Köszi a választ!
Igen áfa és vám tekintetében az usa-ra gondoltam vagy hong-kong-ra, a lényeg hogy Eu-n kívüli országra.
Sajnos akkor már nem fogok beleférni ebbe a pénzvisszafizetéses dolgoba.
:(
A garira vonatkozóan tudsz valamit mondani? Angliából hozatott cuccodra itthon tudod érvényesíteni a garit? Reméljük nem lesz rá szükséged!
Fura de abban a webshopban ahol Te is rendelted a 40D-t, ott minimálisan de drágább az 1000D mint a 450D. Ez azért is fura, mert tudtommal a 450D alá van sorolva az 1000D és mégis drágább. Ez kicsit vicces.

(#648) Tüzi válasza mutyi (#647) üzenetére

Érvényes. Megvan számla, meg garipapír, meg minden kutyafüle. Vétel előtt felhívtam Canon helpdesket, és azt mondták, hogy ami EU-s vétel, arra a Canon Europe gari vonatkozik.

mod: gondolom 1kD újabb mint 450D, ezért drágább.
Amúgy kisebb mint a 400D :))

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#649) Szten Márs válasza D4rkm4n (#646) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kisebb, más az AF rendszere, liveview is van benne, szóval nagyon nem ugyanaz mint a 400D.

(#650) Hydra SR válasza Szten Márs (#649) üzenetére


Hydra SR
addikt

De ha lekaparod róla a 3 nullát, lehet villogni a tudatlan haveroknak :DDD :DDD :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.