Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) blattida válasza Dtomi (#400) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi alapján nevezed ritkaszarnak? :F
Volt a kezedben, fotóztál vele?
Nem semmi hozzáállás egy elvileg szakmai topikban...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#402) Szten Márs válasza Dtomi (#400) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem 100 alatt fogják árazni, legalábbis tényleg az a logikus. Kiváncsi leszek.

(#403) #27070592 válasza Dtomi (#400) üzenetére


#27070592
törölt tag

fekete 300D :D

ez szvsz inkább egy 400D markII. Elég kiindulni abból hogy fullműanyag helyett kapott egy műanyagborítású könyű acélvázat. Szenzor valószínű azonos a 400D-vel. De DigicIII proc. LCD 2.5 collos 230kpx, de van liveview kétféle AF metódussal.
Már látom is a hülyenemvagyok áruház óriásplakátján: EOS1000D kit 99.990

Ondiadörhend akit komolyabban érdekel az infrafotózás vagy galaxisokat akar fotózni bulb idővel távcsővel és eddig nem volt kedve infrásítani meglévő vázát, az ócsóér vesz egy 1000D-t, hotmirror szűrő ki, If szűrő be és van egy liveview-os dedikált asztrokamerája. Például.

(#404) Dtomi válasza blattida (#401) üzenetére


Dtomi
őstag

Had' ne mondjak erre semmit..... :U :U :U :P

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#405) Szten Márs válasza Dtomi (#404) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ja igen, ha fekete 300D lenne még örülhetnénk, de sajnos jóval kisebb váz, kisebb kereső, stb... szóval a fekete 300D max álom :DDD

(#406) Dtomi válasza Szten Márs (#402) üzenetére


Dtomi
őstag

Elvileg 130 az alapára. 146 sima kitobi 160 IS el. 80 ezres húszdék korában és 130-140 es garanciás 30D-k mellett ezzel a specifikációval, mérettel szerintem nem robbant piacot az 100

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#407) Dare2Live válasza Dtomi (#400) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igen canon pontosan így fogja árazni.

ha lefut az első pár havi örület lesz 90 aztán rá pár hónapra meg kitel 90. aztán ha elfogy a régi kit akkor adják ujal 90ért.

btw ez a ritkaszar gép szerintem fogásától, keresőjétől eltekintve ami ritkaszar messze jobb gép mint amit 8éve árultak canonék félmillióért. és azért a 300D sem egy ritkaszar....

szerintem nagy lépés volt Nikontól 80Kért dslr vázat adni(kittel jeleneg 94) és most canon hálisten követte.

btw lefogadtam volna, hogy reagálsz vmit akkor ezt reagálod. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#408) philoxenia válasza Dare2Live (#407) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezekhez az árakhoz azért kell a jó forint-dollár árfolyam is szerintem. 200 ft-os dollárral másképp festenének az árak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#409) Dare2Live válasza philoxenia (#408) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

természetesen.
nevezzhetjük egy 450Dnél is joval olcsob váznak.

józsikának aki 2hetente fényképez és nincs sok pénze ez az új kittel nagyon jó lesz, ő az a kategória akinek még a 450D is drága, de azért minőséget szeretne és canon is keres rajta egyet. mindenkinek jó. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#410) Szten Márs válasza Dare2Live (#409) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Józsika, aki 2 hete fényképez ne vegyen DSLR-t, mert nagyon nagy valószínűséggel nem jár jól vele, sem pénzügyileg, sem pedig megelégedett nem lesz vele.

#411 philoxenia: :O
Ezt benéztem kicsit :D

[ Szerkesztve ]

(#411) philoxenia válasza Szten Márs (#410) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

2 hetente. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#412) Dare2Live válasza Szten Márs (#410) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akinek nemkell megazúm, nem kell kis méret, de kell képminőség annak ez messze jobb választás mint akármelyik csúcs/nemcsúcs kompakt.

mellesleg semmivel se drágább mint egy csúcskompakt sött egy 50-250ISel még olcsobb is mint az új fuji csoda. méretben ugyanakkora, átfogásban is kb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#413) Dtomi válasza Szten Márs (#410) üzenetére


Dtomi
őstag

01 Valahogy így gondolom én is 01

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#414) Szten Márs válasza Dtomi (#413) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ilyen is megesik :DDD

(#415) Dtomi válasza Dare2Live (#407) üzenetére


Dtomi
őstag

"btw lefogadtam volna, hogy reagálsz vmit akkor ezt reagálod. "

Amint hozzátettem ha csak nem 100e alatt fogják árazni...

Mert ugye a mostani (bejelentéskori) áron versenyképtelen. Vagyis akár le is szarozhatom. :Y :Y :DD :D :D

Abban a pillanatban mikor versenyképessé válik az ára, vagyis ténylegesen 100e alatt lesz ugye akkor mondhatni az

1000D pedig akkorát büntet a D60 orcájába, hogy a nyikonosok porban vonaglása, sírása és halálhörgése a legjobb esetben is ordenáré kárörömben kulminálódik majd az őket körülvevő, gigászira duzzadt jófej Canonos tömeg számára.

Parci után szabadon...

De ehhez a specifikáció még önmagában nagyon karcsú.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#416) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ez a vita kicsit kezd emlékeztetni a 90-es évek elején kirobbant east coast - west coast műháborúra, amit Tupac Shakur és Biggie Smalls MENEDZSEREI találtak ki a gengszter rapben rejlő üzleti lehetőségek még hatékonyabb kihasználására :)
Azt kell csak eldönteni, hogy most a Canon a west coast és a Nikon az east, vagy fordítva? :P

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#417) #27070592 válasza Hydra SR (#416) üzenetére


#27070592
törölt tag

Teljesen világos hogy Canon az east coast és Nikon a west coast.
:D

(#418) Dtomi válasza Hydra SR (#416) üzenetére


Dtomi
őstag

Sajnos ebben a témában nem vagyok otthon...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#419) blattida válasza Dtomi (#415) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért szar, mert az ára miatt versenyképtelen? Vazzeeee.... :W
Szerintem ez totál árfüggetlen, lévén objektív dolgokon alapszik egy gép minősége.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#420) #27070592 válasza blattida (#419) üzenetére


#27070592
törölt tag

A szó szoros értelmében objektív dolgokon. :)
Jó kis váz lesz ez. 100K alatt kapható élőképes slr váz. Karácsonykor viszik majd mint a sóskafagyit. Nem csodálkoznék ha S5IS utód soha nem jelenne meg.

(#421) madgie válasza #27070592 (#420) üzenetére


madgie
titán

Élőképes DSLR 100k alatt már van... sőt, anno az E-410 kit asszem szintén százeezer alatt volt) ott meg ugye szenzoros stabi is van).

(#422) ottkar válasza madgie (#421) üzenetére


ottkar
addikt

Mi az a szenzoros stabilizátor?

(#423) Szten Márs válasza ottkar (#422) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A CCD elmozdításán alapuló stabilizátort szokták így hívni.

(#424) madgie válasza ottkar (#422) üzenetére


madgie
titán

Érzékelő elmozdításon alapuló stabilizáció. jogos a visszakérdezés, pongyola volt a fogalmazásom :)

(#425) Pompi válasza madgie (#421) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó, de ez Canon. Indulásnak jó lehet. Nem mindegy, hogy valaki melyik márka mellett teszi le a voksát. Hosszú távon nem a váz ára lesz a döntő a szettben. A választék objektívek, vakuk és egyebek terén pedig nagyobb a Canon és Nikon esetében, mint az Olynál. Nem azt mondom, hogy ott nincsenek jó obik, ne tessék félre érteni.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#426) madgie válasza Pompi (#425) üzenetére


madgie
titán

Vakuk terén hogy lenne már nagyobb a választék? :DDD

(#427) Pompi válasza madgie (#426) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Látom a lényeget sikerült megtalálni a mondandómban. Szeretem az ilyen kössünk bele amibe csak tudunk típusú hozzászólókat, többek közt ez az egyik oka amiért már nem szívesen írok sehova, általában elszámolok tízig, majd törlöm amit beírtam. Sajnos most nem ezt tettem.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#428) madgie válasza Pompi (#427) üzenetére


madgie
titán

Jajjmár, szerited mér vót haccáz szmájli a végén?

(#429) Dare2Live válasza madgie (#421) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

e-410ben van szenzoros stabi?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#430) Dare2Live válasza Dtomi (#415) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Azt szarozol amit akarsz.
Ettöl még más láthatja a rációt ebben a gépben, én is ez lesz a D40 ill D60 versenytársa amikorra kifut az első pár havi túlárazáson.
Természetesen amíg D80 árban akarják adni az 1000Dt addig csak mosolyogni lehet a versenyképességén, mondjuk a 450Dt is D80 árban adja Canon. namind1 ez más téma.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#431) madgie válasza Dare2Live (#429) üzenetére


madgie
titán

Ott a pont, nem figyeltem. Millió bocsánat :(

(#432) Dtomi válasza Dare2Live (#430) üzenetére


Dtomi
őstag

Jó de érted a lényeget. Tedd egy D80 mellé és mond azt valakinek a két gép ugyan annyiba kerül ha a D80 ra azt mondod jó akkor erre mit mondanál?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#433) blattida válasza madgie (#421) üzenetére


blattida
nagyúr

A 410-esben nincs optikai képstabi. Az 510-esben viszont van, de az drágább...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#434) madgie válasza blattida (#433) üzenetére


madgie
titán

431-es hozzászólás?

(és optikai képstabi csak a Panasonic 4/3 objektívjeiben van, már ha szőrözni akarunk)

[ Szerkesztve ]

(#435) johnjohn válasza madgie (#434) üzenetére


johnjohn
addikt

És az összes Nikon VR objektívben, meg az összes Canon IS-jelűben.

(#436) madgie válasza johnjohn (#435) üzenetére


madgie
titán

És a Sigma OS-ekben :)

(#437) adik válasza madgie (#436) üzenetére


adik
őstag

És a Tamron VC-ben. (Nem épp a legszerencsésebb jelző választás volt.)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#438) blattida válasza madgie (#434) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindkét képstabilizálási módot(lencse vagy szenzor elmozdítása) optikainak hívják... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#439) Hydra SR válasza blattida (#438) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezt rosszul tudod. Csak az optikában levőt hívják optikainak. Pana se véletlenül büszkélkedik a Mega O.I.S. felirattal, hirdetve messziről, hogy ő optikait használ.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#440) Dare2Live válasza Dtomi (#432) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem mindketten értjük mit akar mondani a másik... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#441) philoxenia válasza Hydra SR (#439) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért érdekes ez az optikai stabi, hiszen a Pana LS60-ban is van, de nemigen váltja meg a világot. A K10D szenzormozgatásos stabija sem túlságosan. Magam részéről marad a mechanikai és a fizikai stabi. /Állvány, fényerősebb obi./

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#442) blattida válasza Hydra SR (#439) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez most komoly?! Akkor gratula a fantasztikus elnevezésért... :F

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#443) Szten Márs válasza blattida (#442) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem abszolút logikus elnevezés, hiszen attól optikai az optikai, hogy az optikában van.

(#444) philoxenia válasza Szten Márs (#443) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az "optikai csalódás" az agyban jön létre, nem a szemben, mégis így hívják..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#445) Tüzi

1kD-t piros nyakpántal árulni azért eléggé nagyképű dolog, még ha házon belül történik is
No mindegy, úgy tűnik kifogytak a szürkéből. :D
Viszont van benne magyar nyelv...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#446) Tüzi válasza #27070592 (#403) üzenetére

80-100ért már egész jó távcsöveket lehet venni, 200ért meg már olyat, ami T2-es foglalatos alapból. ez egész jónak látszik

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#447) philoxenia válasza Tüzi (#446) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyenem van egész jó ez is, csak nehéz. :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#448) Tüzi válasza philoxenia (#447) üzenetére

Erre miként tolod rá a gépet? Vagy két géppel nyomod? :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#449) philoxenia válasza Tüzi (#448) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, hogy a másikra rá lehet csatlakoztatni? Milyen bajonettes?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#450) Tüzi válasza philoxenia (#449) üzenetére

T2, arra elvileg egyből felmegy a 350D, így gondolom az összes canon bajonettes gép.
Kérdés, hogy az apsc 1.6*-ásaitt-e ni itt érvényesül-e.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.