Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Nem tudja véletlen valaki, hogy hogyan tudnám downgradelni a firmware-t a clip+ -mon?

(#13652) themebuilder válasza andorra (#13647) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem kell oda semmi plugin. Állítsd át az USB módot és kész.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#13653) andorra válasza themebuilder (#13652) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm. Hol, és melyik módról melyik módra? Biosban nem találtam erre vonatkozóan semmit.

(#13654) PHM válasza andorra (#13653) üzenetére


PHM
addikt

Beállítások-rendszerbeállítások-USB mód: auto detect, vagy MSC.
Mindezt persze a lejátszón kell beállítani.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13655) Luissimo válasza andorra (#13653) üzenetére


Luissimo
veterán

Nekem a Cowon-on USB Mode: MSC / MTP van.

MTP-ben nemlátja a WinCommander, csak MSC-ben.

Gyanítom, Neked is arra kell állítani !!
Próbacseresznye :DDD :D :K

(#13656) Shufny válasza zack (#13650) üzenetére


Shufny
őstag

Nagyon messze vagyok még attól, hogy legyen szakmai véleményem. Arról a CL -ről semmi infót nem találtam, szóval így végképp. Én valószínűnek tartom, hogy jobb, de eddigi netes olvasgatásaimből az derült ki számomra, hogy egyik készülék sincsen olyan szinten, hogy ezek képezzék a szűk kereszetmetszetet, az utánuk lévő erősítő résszel szemben. Bár ez egy kicsit kényes téma, hiszen egy high-end fülhallgató is tulajdonképpen szűk keresztmetszet. Viszont egy középkategóriással is meghallod a különbséget két forrás között.

[ Szerkesztve ]

(#13657) zack válasza Shufny (#13656) üzenetére


zack
nagyúr

Ok. Köszi.
Jöjjön meg az IE8, aztán majd meglátom. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13658) andorra válasza Luissimo (#13655) üzenetére


andorra
őstag

Már értem, köszönöm.

(#13659) tariattila


tariattila
veterán

üdv! kérdezném a szakértő brigádot, hogy CLIP+ kb 10-ért vagy FUZE kb 15-ért ???
még variálhatom ma (remélem)

akku és kezelhetőség megéri azt a +5ezret? (gondolom a hang hasonló lehet) :U

köszöntem!

[ Szerkesztve ]

(#13660) Luissimo válasza tariattila (#13659) üzenetére


Luissimo
veterán

hááát, nemtom, de a Fuze azzal a köralaku kezelőszervvel kicsit nemkézreállónak tűnik nekem.. "vakon " kezelni biztosan macerásabb, mint a Clip+ gombjait.

(#13661) tariattila válasza Luissimo (#13660) üzenetére


tariattila
veterán

de nem a FUZE+ hanem a sima... azt is nehezebb kezelni? :U

és az üzemidő nem kompenzálja az esetleges macerásabb kezelést?

[ Szerkesztve ]

(#13662) Luissimo válasza tariattila (#13661) üzenetére


Luissimo
veterán

én csak feltételezem, mert nekem nincs, nemv
Majd megvárunk egy tulajt, aki elmondja majd a tutit !!

(#13663) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Milyen lejátszót ajánlanátok, ami elsősorban nagyszerű hangzást biztosít, valamint rendelkezik WiFi funkcióval is? :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13664) tariattila válasza jaffa 2843 (#13663) üzenetére


tariattila
veterán

samsung i9000 Galaxy S ( :)) csak vicceltem DE amit írtál arra maximálisan ajánlom)

(#13665) jaffa 2843 válasza tariattila (#13664) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

kösz! (csak vicceltem) :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13666) tariattila válasza jaffa 2843 (#13665) üzenetére


tariattila
veterán

az a vicc, hogy lassan reális lesz amit írtam árban is...
nem tudom mennyi lehet egy minőségi ÉS wifis lejátszó
de gondolom a galaxy playertől sokkal olcsóbb úgy sincs...

(#13667) Jim-Y válasza tariattila (#13666) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ipod Touch .. bár nem tudom, hogy hangzásban milyenek, de nemsokára megtudom^^

(#13668) tariattila válasza Jim-Y (#13667) üzenetére


tariattila
veterán

jó kis clip+ -t leváltod ipodra?

(#13669) Jim-Y válasza tariattila (#13668) üzenetére


Jim-Y
veterán

A telefonom váltom le egy ipod+strapafon kombóra, és ehhez meg kell majd válnom szeretett clip+-tól :( Pedig nagyon szerettem, annyira ha lesz pénzem akkor veszek még egyet:D Bár még nem adtam el, mert közben meghalt az inner memory szv viszem szervízbe.. :S

(#13670) themebuilder válasza jaffa 2843 (#13663) üzenetére


themebuilder
senior tag

Android alapú PMP a Samsungtól

Hatvan óráig bírja a Samsung új lejátszója (ebbe nincs WiFi elvileg)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#13671) Luissimo


Luissimo
veterán

EBBEN IS VAN WIFI

De milyen qrvaronda, basszuskulcs !! Ingyensekéne !! :DD

(#13672) tariattila válasza Luissimo (#13671) üzenetére


tariattila
veterán

tényleg szégyen a fizimiskája... de minek is wifi egy mp3-ba?

kell egy 16 vagy 32 gigás kártya bele és nem kell naponta frissíteni a lelkét... vagy stream-elve kellene hallgatni vele zenét ? :U

(#13673) rakal


rakal
senior tag

Sziasztok!
Régen szóltam itt hozzá,és mintegy kb 5 mp3 lejátszó,és 7-8 multimedia képes telefon birtokosaként mondom:
Sajnos az izolált mp3 lejátszók kora lejárt,ezt annak ismeretében mondom,hogy több,a Clip+,és Fuze ,és egyéb multimedia lejátszóknál magasabb funkcionalitású multimedia lejátszó tulajdonosa is vagyok,ill. egyéb multimedia eszközöké is,és már évek óta tesztelem őket.
Szerintem az egész vertikumnak hamarosan vége.
A jövő:multimediás mobiltelefon(vagy Internet Compatible Multimedia device)
Nem érdemes vitatkozni,a multimedia és az internet fejlődése egyértelművé teszi a kérdést.
Bye-bye mp3/mp4/mp5 etc lejátszók.....

(#13674) Shufny válasza rakal (#13673) üzenetére


Shufny
őstag

Viszont ezek igényelnek egy minimum méretet a kezelhetőség érdekében, ami jóval nagyobb a Clip+ -nál. Amúgy nem nagy tipp, mert már most is nagyon vissza vannak szorulva, amikor a telefonok hangminősége párat kivéve elég pocsék. Bár sokat ez se fog változni, hiszen valószínűleg később se fogja jobban érdekelni ez az embereket.

(#13675) Jim-Y válasza rakal (#13673) üzenetére


Jim-Y
veterán

Biztos lesznek olyanok mint én akik nem értékelik a "mindent" bele vonalat, engem kifejezetten idegesít ha telefonról kell zenét hallgatnom, arról nem is beszélve, hogy egy ilyen multimédiás kütyünél megoszlik az aksi, míg egy mp3-nál ki tudod használni zene hallgatásra az egész "aksit". És akkor még méretről, súlyról,kiélezett funkcionalitásról nem is beszéltünk, szem. szerint nem is tudom, hogy kinek van igénye telefonra/mp3 lejátszóra/laptopra/playstationre egyben.

(#13676) zack válasza Jim-Y (#13675) üzenetére


zack
nagyúr

Kb. nekem. ;] Azzal kiegészíteném, hogy 720p HD felvevő és 5MP kamera is még egyben. ;]
Gondolom alíg keresnek telefonon, és ezért ez a véleményed.
Nálam futás közben is rendszeresen csörög, és kizártnak tartom, hogy futás közben egy Clip+ hallgatva meghallanám a telefon csörgését... :U Viszont iPhone-t vagy bármilyen másik telefont használva, ha akarom, autómatikusan be is kapcsolja a hívást, és pár szót minden további nélkül bele tuok lihegni ha úgy érzem, hogy fontos a hívás. :)
Tényleg ez a jövő. Egyet tudok érteni vele.
De persze ezt csak az tudja értékelni, akinek a telefon nem egy mellékes mobil eszköz, amit néha-néha elővesz, hanem a napjai szerves része. Én pl. rendszeresen ezen intézem a levelezésemet, a havi bevétel-kiadásaimat ill. ezek kimutatásait is külön erre való programmal jegyzetelem, ezen kívül határidőnapló, zenére, 720p rögzítésre, 5Mp fényképezésre, és természetesen a játékok is szerepet kapnak. Direkt ezt hagytam utoljára. Sosem voltam nagy mobil játékos, idő hiányában, de amióta olyan minőségben tehetem ezt, ami sokszor közelíti grafikában az Xbox 360 minőségét, kicsit megváltozott a felhasználási kör illetve kibővült, és nagyobb szerepet kapnak a játékok. Ez nem azt jelenti, hogy konzolként funkcionál, csak azt akarom mondani ezzel, hogy ez a jövő.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13677) Jim-Y válasza zack (#13676) üzenetére


Jim-Y
veterán

Biztos nem használom olyan gyakran a mobilom mint te, de azt se mondanám, hogy keveset. Egyébként amit leírtál az korrekt, így megértem, hogy neked tetszik ez a vonal. Az is egy szempont, hogy valószínűleg olcsóbb venni egy ilyen készüléket amiben van kamera,wifi,java,mp3 player, mintha ezeket külön vennéd meg..,de az vitathatatlan ha drágábban megveszed ezeket ,akkor mindenből 2-3X olyan jót kapsz, ez biztos egy dilemmaforrás sokaknál, nálam is mert én sem vagyok úgy eleresztve hogy ez a szempont ne számítana, de én inkább spórolék és vennék egy fényképezőt külön, ami nem 5mp-es hanem jóval több.

p.s: egyébként nem áll valaki kapcsolatban a HAMA szervízzel, nem tudjátok, hogy hogy vannak nyitva?

(#13678) Luissimo válasza Jim-Y (#13677) üzenetére


Luissimo
veterán

Én hama utánanéztem neked.
[Van egy haverom, az mindent tud:]

http://www.hama.hu/go/ceg/0/0/Ceginformacio/

Hama Kereskedelmi Kft.
1181 Budapest, Zádor u. 18.
Tel.: 297-1040
Fax.: 297-1041
email: info@hama.hu
Nyitvatartás:

Hétfőtől-Csütörtökig: 08.30-16.00
Pénteken: 08.30-15.00

Megközelíthetőség

Cégünk tömegközlekedéssel megközelíthető:
-Határ úttól 194-es busszal a Besence u.-ig majd gyalogosan
-Boráros térről az 54-es busszal a Nagykőrösi út-i Mc Donalds-ig majd gyalogosan.

[ Szerkesztve ]

(#13679) bigmasterg válasza rakal (#13673) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem lenne ezzel baj, ha nem menne a hangminőség rovására a dolog.
Nagyon kevés olyan telefon van, ami tényleg tisztességesen szól.

(#13680) Jim-Y válasza Luissimo (#13678) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, fene azt hittem, hogy tovább lesznek:S Akkor útra fel:P még egyszer kössz

(#13681) zack válasza bigmasterg (#13679) üzenetére


zack
nagyúr

Ez így van. De az a kevés ami jó erre a célra, az simán kiváltja az mp3 lejátszókat egy jobb fülessel. Csak egy pár példa: W880,W890, W995, LG Arena, Omnia2, SGS, Wave, Nokia 5800, iPhone4.
Ezeket már én is próbáltam, és meggyőzőek. Lehet van több is ami jó, de kb. ezek a zenében erősebb tipusok "krémje".
Annál drágábbak minnél több dologra szeretnéd használni jó minőségben. A zenei részt lehet a legolcsóbban megúszni..W890i 30k környéke újonnan. Viszont minőségi kamerával kiegészítve, már erősen megdobja az árakat. LG Arena jó lehet még erre is az olcsóbb szegmensben. Természetesen ha mindenből minőség kell az az i4, és meg is kérik az árát.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13682) FireKeeper válasza zack (#13681) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de nem csak a hangminőségről beszélünk itt, egy jó zenelejátszónak több ismertetője van (például MSC és MTP módban is lehet rá zenéket rakni, emiatt nem is feltétlenül szükséges hozzá szinkronizáló program, van rajta vonalkimenet és akár digitális jel is kinyerhető belőle DAC-os zseb erősítők számára, a zenéket mappastruktúra alapján is lehet rendezni, söbbsávos, akár változtatható frekvenciákat is használó EQ, megeszik a veszteségmentes formátumokat is).
szóval nem elég, ha egy telefon hardveresen felveszi a harcot a zenelejátszókkal (valljuk be, tényleg nem sok telefon van, ami ilyen), de szoftveresen sem túl jók (itt csak zenei téren értem, nem dorid/wp7/ios/symbi vitát akarok kiváltani).
olyan telefont meg még nem csináltak, ami mind hardveres mint szoftveres téren verne egy jó lejátszót.

mod: a dolgok, amiket írtam, tényleg elég speciálisak, de azért van olyan réteg, akiknek ezek fontosak, és szerintem amíg ez a réteg létezni fog, addig a dedikált zenelejátszók is létezni fognak.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13683) bigmasterg válasza FireKeeper (#13682) üzenetére


bigmasterg
addikt

Tényleg, digital out-os lejátszót tudsz, ill. tud valaki linkelni? (gondolom coax spdif)
Így kapásból egy sem jut eszembe, de érdekelne, hogy melyikeken van.

(#13684) Shufny válasza FireKeeper (#13682) üzenetére


Shufny
őstag

Tudtommal az SGS majdnem minden leírt dolognak eleget tesz voodoo -val, de majd erről nyilatkoznak a tulajok.

(#13685) tariattila válasza Shufny (#13684) üzenetére


tariattila
veterán

én írnék szívesen az SGS vs. céleszköz viszonyról de sajna csak telefonokat cserélgettem keresvén a legjobb hangút (és persze a többi funkciót is figyelembe véve)
az 5800 is elég jó volt de a "végeken" eléggé levágott...

az többi okosteló hangra elég zajos és sávszűk

mint mondottam mp3-am soha sem volt... ezért akartam most egy clip+ -t kipróbálni
sajna a webshop visszamondta mert nincs...

ettől függetlenül látatlanba ki merem jelenteni, hogy nagyon jó minőség ami kijön belőle!

viszonyítási alapként csak a rotel cd/végfok és sennheiser hd535 -rendszeremmel hasonlítottam össze az SGS és xears xr120 párost

nem mondom, hogy egy kategória... ;] de mobil eszköztől jobbat én nem is várok ...meglepően jól helyt állt
a gyárilag 8 sávos eq és a voodoo sound moddal elég jól paraméterezhető lett :C

[ Szerkesztve ]

(#13686) FireKeeper válasza Shufny (#13684) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na jó, de azért ez mégis csak valamilyen szinten MOD, és nem így kerül ki a gyárból. én lennék a legboldogabb, ha lenne egy olyan eszköz, ami minden igényt kielégít és nem kell többet cipelni. de például egy clip+ (rockboxolva) és egy középkat okosteló még így is olcsóbban kijön mint egy SGS (bár mobil árazásban nem vagyok otthon), és szerintem praktikusabb is lehet (clip sporthoz mindenképp jobb).

mod: persze lehet hogy már én golyózok be teljesen, és kezdem túl komolyan venni ezt az egészet. a legtöbb ellenérv úgy is az, hogy zenét hallgatni otthon kell a fotelban és nem egy forgalmas utcán (meg egyéb zajos környezetben) amiben azért mégiscsak van valami igazság. modjuk azért gagyi és nem gagyi között még utcai viszonylatban is meg lehet hallani a különbséget.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13687) Shufny válasza FireKeeper (#13686) üzenetére


Shufny
őstag

Még nincs itthon semmi dúrva forrásom, szóval lehet, hogy csak ezért vagyok elégedett a Clip+ -szal. Ez a szint simán hozható telefonnal, és állítólag van rá már példa. Annyit tudok, hogy a Nokia 5630 nem az, és ezt buszon is hallom. :)

#13688: De.

[ Szerkesztve ]

(#13688) FireKeeper válasza Shufny (#13687) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

pedig az xpressmusic, nem?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13689) tariattila válasza FireKeeper (#13688) üzenetére


tariattila
veterán

az XM nokiák arról szólnak, hogy alternatívát nyújtsanak az MP3 kiváltásra...
az audio chipnek hála tényleg már nem "mobiltelefon mp3 funkcióval" kategória
a dudva fülessel rohangálóknak tökéletes (sőt túl jó)... de aki komolyabb hangra vágyik már nem :U

(#13690) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Hallottam már több zene telefont, illetve egyéb multimédiára kihegyezett darabokat, de még olyat nem amelyik jobban szólt volna a kis sony nwz-a818-as lejátszómnál.
Erről is lépnék feljebb hangminőségben, de még nem találtam meg, hogy mi lenne jó.
Nationite S: Flo szimpatikus lenne, csak nagyon kínai (ui is) és kevés ideig bírja.
Hifiman drága, a többi 'kommersz' dap meg nem hiszem, hogy túl nagy ugrást jelentene...

(#13691) jaffa 2843 válasza bigmasterg (#13690) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Cowon S9 ?

Más:

Szerintetek Fuze vagy Clip+ ?
fontos a hangminőség, és az hogy sokáig bírja. Egy Superlux HD668B-t hajtana.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13692) FireKeeper válasza jaffa 2843 (#13691) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha már cowon, inkább j3

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13693) tariattila


tariattila
veterán

egy ilyen iRiver szerintetek mit tud hangügyileg? :U

[ Szerkesztve ]

(#13694) Shufny válasza jaffa 2843 (#13691) üzenetére


Shufny
őstag

Elvileg hangra megegyeznek, de a Fuze jóval tovább bírja.

(#13695) DemonDani


DemonDani
addikt

Nationite N2 4GB 49,95$-ért vihető most!
[here]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#13696) zack válasza DemonDani (#13695) üzenetére


zack
nagyúr

Ez mennyire jó egy Clip+-hoz képest?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13697) DemonDani válasza zack (#13696) üzenetére


DemonDani
addikt

egyszer már megvitatták, de nem tudom mikor, itt van valahol csak jól vissza kell túrni, dec-jan környékén, elvileg eléggé hasonlóak, ez kevésbé felhasználóbarát, kevésbé olvasható a kijelző főleg nagyos időben, de vmivel talán jobban szól, a vas komolyabb benne, csak kérdés mivel lehet kihasználni a különbségeit, de nem emlékszek már mindenre, valahogy elő kellene szedni azt ahol megvitatják :DDD

ui:
[link]

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#13698) zack válasza DemonDani (#13697) üzenetére


zack
nagyúr

Ok. Köszi. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13699) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Ha esetleg érdekel valakit: Clip+ kalandok

(#13700) zack válasza Jim-Y (#13699) üzenetére


zack
nagyúr

Ritka dolog az biztos... :U Mindenesetre jó tudni hogy korrektek. Sokat számít.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.