Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) m4rc! válasza #79335424 (#2300) üzenetére


m4rc!
őstag

Én is ettől félek... :( Írtam nekik egy levelet, kíváncsi vagyok mit válaszolnak...

We are analog players in a digital world

(#2302) pupecke


pupecke
csendes tag

Üdv!

pár napja sikerült beszereznem egy mk809-et. a nagy problémám, hogy tulajdonképp még nem is volt időm használni, de most már nem is tudom. nem hajlandó életre kelni. elindul a boot képernyő és onnantól kezdve semmi... :(((

tudna valaki esetleg segíteni?

(#2303) #79335424 válasza m4rc! (#2301) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én is kíváncsi vagyok, mit reagálnak. De kicsit szkeptikus vagyok. Sztem pontosan tudják, hogy ahova általában szállítanak, ott az ilyen kütyü játék, vagy jó eszköz egy szárnyait bontogató fejlesztőnek. Az ára egy kétkezi munkás kb. 1napi bére. Ha kicsomagolás után nem műxik, az mondjuk gáz. De nagyon sokan rootolják, romolják, hekkelik. Ha tönkremegy, akkor megvonják a vállukat és rendelnek egy másikat. Sajnos, a Magyar narancs ettől sokkal savanyúbb. Mi persze tudjuk, hogy ez csak azért van, mert az EU béklyója visszahúzza az egyébként szárnyaló Magyar gazdaságot, de kétlem, hogy Kínában is vágnák a szitut.

(#2304) #79335424 válasza pupecke (#2302) üzenetére


#79335424
törölt tag

Újonnan vetted? Mert úgy tűnik, mintha vki faragott volna egy szoftveres téglát. Sztem meg kéne próbálni restore -ral feltenni egy rá való romot kernelestől, loaderestől.

(#2305) pupecke válasza #79335424 (#2304) üzenetére


pupecke
csendes tag

az amazonról lett rendelve. pár napja jött haza a sógornőm angliából, ő hozta el. egy 4.1es JB van rajta elképesztően lebutított kezelőfelülettel. az a baj, hogy abszolut amatőr vagyok. odáig jutottam, hogy feltettem rá egy apex launcher nevű programot, hogy legalább valami elfogadható kezelőfelületet kapjon. most lett volna rá időm, hogy amúgy amatőr módjára kicsit beletúrjam magam. megelőzött. kidöglött magától...
...és most lövésem sincs, mihez tudnék kezdeni vele. hol kezdjem, merre menjek...

(#2306) #79335424 válasza pupecke (#2305) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor azt hiszem, ezt hívják mélyvíznek. Ha a loader nem tudja indítani a romot, akkor sok variáció nincs.Sztem a legegyszerűbb egy teljes "újrahúzás". A lényeg, hogy pc -re kapcsolva kell a driver és egy segédprogram segítségével az eszközre telepíteni a firmware -t. Ha tudsz angolul, akkor a részletekért az Armtvtech fórumon nézz körül firmware témakörben. Van rajta vmilyen reset lehetőség?

(#2307) Doosa


Doosa
aktív tag

Légegér
Én azt mondom az Airmouse használóknak, hogy ne adják fel. 1 hét alatt teljesen bele lehet jönni (addig lehet hogy megél az ember pár bosszantó pillanatot :D), én már úgy kezelem az android felületén mintha egy normál egér lenne bedugva, tényleg csak a technikára kell ráérezni. Egy egér nekem a nappali fotelből elképzelhetetlen, pláne ha még gépelni is akarok. De ha nem fotelből használja az ember hanem asztalnál akkor, teljesen felesleges egy légegér és egyértelműen bill+egér.

Wifi
A wifi-ben az elmúlt napokban folyamatosan pozitívan csalódok. Finless 1.5-ös röm van fent ezzel a KIZS féle 1080p-s kernellel . És már több napja hibátlanul teszi a dolgát, pedig előtte rengeteget szenvedtem vele. Szerintem az a titka, hogy nem szabad basztatni. Be kell kötni a helyére és úgy hagyni, nekem egész nap megy, nem szakadozik tudok 720p-s filmeket nézni. Úgyhogy nekem ez jelenleg megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#2308) marcedli válasza maláj (#2298) üzenetére


marcedli
tag

teljesen jól megy, én azért rootoltam, mert a droidmote, illetve fájlmegosztáshoz jól jön

#csakawaze

(#2309) maláj válasza marcedli (#2308) üzenetére


maláj
őstag

és az "újabb" gyárival ???

(#2310) marcedli válasza marcedli (#2308) üzenetére


marcedli
tag

eleve az volt rajta, a november 29-i rom

#csakawaze

(#2311) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Beszereztem egy mk808-at. A monitorommal rendben működik a dolog, de a plazmával viszont nem ad képet. Egy ősőreg SD (852*480 felbontású) plazmára kötném. A mostani médialejátszó is HDMI-vel megy ugyanazon a TV-n, szóval a csati és a kábelek is jók.

Vajon miért nem ad képet a plazmára?

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#2312) sgyuri2003 válasza KIZS (#1340) üzenetére


sgyuri2003
csendes tag

Szia
Köszi szépen a image ket , én a 1080 -as felbontáshoz szeretném feltenni. Egy kollégám már feltette és a WiFi nem működik és visszamegy OFF ba. Az eredeti firmware viszi a WiFi-t.
Volt ilyen tapasztalatod? Mint irtad hangolgattad a WiFi-t. Nem lehetséges-e hogy valamelyik felületen olyan határokat feszegettél ami speckón kívüli, és nem minden hardware teljesíti?

(#2313) azozo válasza Mike88 (#2278) üzenetére


azozo
senior tag

Na sikerült :9 Köszi
Azért elvártam volna aalpból túudjon ékezetet ha már magyarra van állítva....
Na most rootolásnak áltam neki a vnc server /cliens a tabon/csak meg az igazi nincs még...
Ötleteket elfogadok melyik a legjobb...

(#2314) #79335424 válasza azozo (#2313) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, ezt nem értem. Mire melyik a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#2315) azozo válasza #79335424 (#2314) üzenetére


azozo
senior tag

VNC-s progi ;)

(#2316) #79335424 válasza azozo (#2315) üzenetére


#79335424
törölt tag

Távoli eléréshez, vezérléshez:
Android - Pc = Teamviewer
Pc - Android, Android - Android = Webkey

Helyi távirányító = Droidmote
szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2317) azozo válasza #79335424 (#2316) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi nekem webkey a megfelelő lehet ....;)
Mondjuk rkremote-ot használok,de nem látom hová bökök,ezért akarok vnc-t hogy azt lássam a tableten mint a mx-en......
Csak rootolni kellene a mx-et Su val nem ment se superuserrel :(

[ Szerkesztve ]

(#2318) #79335424 válasza azozo (#2317) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerver (Mk) oldalon ennek is root kell.

(#2319) #79335424 válasza azozo (#2317) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te egyébként keresgélni, olvasgatni is szoktál itt, vagy egyből kérdezel? Van ám kereső is. Tegnap, a kérdésed után, próbaképpen bepötyögtem a gyorskeresőbe, hogy Magyar billentyűzet és 30 másodperc alatt eljutottam a megoldáshoz. Ma kb ugyanennyi idő alatt találtam rá a Webkey -re is.
A Superuser nem rootol, hanem a rootolt készüléken engedélyezi a felhasználói programoknak a rendszergazda (root) szintű hozzáférést. A superoneklikk pedig ide nem jó.

(#2320) azozo válasza #79335424 (#2319) üzenetére


azozo
senior tag

Én a gyakorlati használat miatt kérdeztem :DD
Tudod az idő pénz :))
És a forum azért van hogy segítsük a másikaT :K !

[ Szerkesztve ]

(#2321) #79335424 válasza azozo (#2320) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Megoldás" alatt természetesen én is a gyakorlati tapasztalat alapú választ értettem.
Érdekes ez az anyagi oldalú megközelítés. Ilyen alapon, ha felteszel egy 3-4 szóból álló kérdést és kapsz rá egy komplex megoldást, amivel előtte már vkinek sok munkája volt, akkor azért kinek, mennyi időért és mennyi pénzt kéne fizetnie? Te a jelen helyzetben mennyit fizetnél a megoldásért? Mert ugye az idő, pénz!

(#2322) james74 válasza azozo (#2320) üzenetére


james74
csendes tag

Piszkosul felk**tad az én agyam is a hozzáállásoddal! Arra nem veszed a fáradtságot hogy a keresőt használd? Nem került volna annyi időbe, mint a kérdésed leírni ide a fórumba. Somatom legalább 3-4x leírta a választ a kérdésedre.

(#2323) #79335424 válasza james74 (#2322) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nemááá! Ne támadd le így, mert elijeszted és elrontod a játékomat! Szted hány poszt ment volna , mire rájön, hogy részemről az egész csak időhúzás, mert ezek után használható választ nem fog kapni. Legalábbis tőlem. Kénytelen lesz rászokni a kreativitásra. Bár nem hiszem, hogy a végén visszajönne megköszönni. :D

(#2324) james74


james74
csendes tag

Új ROM mk808-hoz! Finless 1.6 ROM

(#2325) _Oscar válasza james74 (#2324) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Ha minden jól megy ez lesz a megoldás nálam. Forced 720p!

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#2326) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Továbbra sem megy a tévémmel. Rá lehet valahogy erőszakolni a kütyüre a 640x480-as felbontást?

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#2327) #79335424 válasza _Oscar (#2326) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem ott van a bibi. 576 -tal mennie kéne. Egyrészt a 808 egyes megjelenítőkön hajlamos megtagadni a képszolgáltatást. Másrészt a HDMI szabványban is vannak különbségek. Lehet, hogy ott a baj.

(#2328) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Lehet ezen valahogy segíteni?

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#2329) #79335424 válasza _Oscar (#2328) üzenetére


#79335424
törölt tag

A szabványoknak, eltéréseknek utána tudsz járni, de a 808 nincsképeffektusára a tudomány jelenlegi szintjén még nincs magyarázat.

(#2330) james74 válasza _Oscar (#2328) üzenetére


james74
csendes tag

Próbáld meg másik HDMI kábellel, van akinek segített (a freaktab vagy a geekbuying fórumon olvastam). Nekem 3 különböző monitoron és 2-3 éves plazma és LCD tévéken is működött szerencsére.

(#2331) _Oscar válasza james74 (#2330) üzenetére


_Oscar
aktív tag

A 4 éves Samu monitoromon két átalakítóval megy. A TV kb. 7 éves plazma azzal nem ad képet. Illetve, ha a gyárilag hozzáadott kábellel dugom a tv-re, akkor színes háromszögek vannak, de rendes kép nincs. Melóhelyen próbálgattam kicsi LCD-vel, azzal is ment. :-(

Szerzek hozzá valamelyik nap egy másik kábelt.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#2332) pupecke válasza #79335424 (#2306) üzenetére


pupecke
csendes tag

nos. reset lehetőséget nem találtam ezért és mert szeretek küzdeni, jött az "újrahúzás". lévén nem beszélek angolul és nem ismerem a linuxot sem, nem volt 1xrű... de kész.
most szalad rendesen. már csak azt kéne kipróbálni, a monitoron most megjeleníthető-e illetve működésre kéne bírni a droidmote servert. de köszönöm. van esetleg valami a droidmote beállításnál, amire jó odafigyeli vagy tudni?? :)

(#2333) #79335424 válasza pupecke (#2332) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gratula, ügyes vagy! A droidmote klienshez nem, de a szerverhez root kell. Egyébként semmi ördöngősség nincs benne. Eccerű, főleg olyannak, aki szakirányú képzettség nélkül is csípőből dob egy flashelést. :D

(#2334) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

application error NOT MARKET MANAGED

Tudna valaki segíteni, hogy a droidmote szerver miért írja ezt ki az MK808-omon? Finless 1.5a van rajta ami ugye rootolt.

(#2335) #79335424 válasza Rengete (#2334) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez ugye egy hivatalosan megvásárolt verzió.

(#2336) Rengete válasza #79335424 (#2335) üzenetére


Rengete
aktív tag

hát nem biztos :)

(#2337) Z_T válasza Rengete (#2334) üzenetére


Z_T
aktív tag

Érdekes, nekem ugyanez van,de megy rendesen!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#2338) Rengete válasza Z_T (#2337) üzenetére


Rengete
aktív tag

az enyém nCore-s

(#2339) Z_T válasza james74 (#2324) üzenetére


Z_T
aktív tag

Felvarázsolta már valaki a Finless 1.6-ot??

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#2340) Z_T válasza Rengete (#2338) üzenetére


Z_T
aktív tag

hja ... minden inditásnál ellenőrz!

A másik, hogy v3.0.4 és nem v2.9.5!

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#2341) Liar


Liar
tag

Tud segíteni valaki, hogy lehetne működésre bírni ext4 fájlrendszerű külső winchesterem mk808-al?
Driver kell hozzá, vagy valami app?

(#2342) duji666 válasza Liar (#2341) üzenetére


duji666
tag

ha rájöttél szólj, ezzel szenvedek 1 hete, csak most tönkrement az usb hubom tápja ezért nem tudok tovább próbálkozni. Tulajdonképpen vicc, de nem tudtam megcsinálni és a neten sem találtam hozzá érdemben semmit.
Pedig azt hiszem, hogy a legelején sikerült, méghozzá szerintem az usb host vezérlő telepítése után szépen látja a rádugott hdd-t, meg rajta a partíciókat és asszem utána az usb otg helperrel tudtam mountolni.

A megy vele pls írd meg

(#2343) #79335424 válasza Liar (#2341) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy ötlet, nem próbáltam. Olvasd el, amit a Play ír az EzyMountra!

(#2344) duji666 válasza #79335424 (#2343) üzenetére


duji666
tag

Ja igen én fizetős nélkül próbáltam, de ha müxik valamelyikkel rászánom azt a hatalmas összeget :D

(#2345) #79335424 válasza duji666 (#2344) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem 15 percen belül ennél is meggondolhatod magad. Annyi elég kell legyen egy mounthoz.

(#2346) sipi25 válasza Sennalacy (#2116) üzenetére


sipi25
tag

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon! Tegnap rendeltem egy mk808-at meg egy RC11-et, remélem hamarosan megérkezik...

Találtam egy topikot a slatedroid-on DTS hanglejátszás ügyében...

http://www.slatedroid.com/topic/41735-xbmcfrodo-beta2-neon-android-1080p-hw-dts-mk808-download/

Innen lehet letölteni:
http://adf.ly/G4XY3

Ha jól láttam, akkor MX Playerhez van benne egy dekóder...

Linux-al, hogy áll a társaság? (még nem volt időm átnyálazni az egész topicot...)

üdv

(#2347) #79335424 válasza sipi25 (#2346) üzenetére


#79335424
törölt tag

Amit linkeltél, az az XBMC. XDA developer fórumon mindíg fent van a friss. Az Óperenciás tengeren túlról hallottunk egy duálbootos Linux lehetőségről, de eddig minden Hős eltűnt a pingvin hasában, ki eddig azt írta, hogy élete-halála, Ő biz nekivág. Szóval a nép még várja a legkisebb fiút.

(#2348) duji666 válasza Z_T (#2339) üzenetére


duji666
tag

amúgy igen, én már felraktam.
Eddig finless 1.5a volt fenn KIZS féle 1080-as kernelével, de mint KIZS is írta felhasználói élményben jobb a 720p. Pedig nagyon rá voltam állva a 1080p-re. Abban töltöttem le csak filmeteket, stb, de egyenlőre csak a nyűg van vele. A wifin nem mennek át és mozi élményben sem az igaziak, mert (szerintem) agyon vannak tömörítve és nekem szebbnek hat egy átlag 720p-s film.

Szóval nemrég ment fel eddig ok. Nekem a wifi tökéletes, (leszámítva hogy csak 65 Mps), bár ez eddig is jó volt.

A fura az volt hogy flash után tvbe bedug és minden beállításom megmaradt, majd megint flash, ekkor úgy indítottam, hogy kivettem az sd-t, ekkor kiírta, hogy formázza a data-t és csak ezután lett "szűz" telepítés-

Valaki elmondhatná, hogy miért volt ez.

Még egy dolog, reboot appal kiválasztottam a reboot-recovery-t, és újraindulás után egy fekvő robot jelent meg, gondoltam ez nem megy ok. Táp ki-be, de semmi csak reflash-el tudtam megoldani. Valaki tudja hogy lehet ilyen állapotból kihozni??

(#2349) duji666 válasza #79335424 (#2347) üzenetére


duji666
tag

Így igaz! pláne azért, mert én a linuxban látom jelenleg a reményt a 130Mbs-es wifire és az 5.1-es hang kivezetésére. Ami nekem ugye az egyetlen (ez kettő :DD ) hiányom a kütyüvel kapcsolatban...

[ Szerkesztve ]

(#2350) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Sziasztok! Szigorúan nézve offtopic, de hátha tudtok segíteni (mintha más is belefutott volna már ilyenbe): egy logitech c270 kamerát próbálok felhergelni egy mk802iii-n, ami hub nélkül működik is remek módon, azzal viszont nem (viszont az ugyanoda dugott távirányító és pendrive is megy - és llyenkor a 802 is arról kap tápot). A hubbal (ami persze aktív) számítógépen műx a kamera, szóval úgy néz ki, mint a viccben, hogy a háromból bármelyik kettő együtt tud működni, de mindhárom már nem :)
A 802iii-n sajnos csak egy usb csatlakozó van, úgyhogy kamerát mindenképpen hubon keresztül kell használni.
Van valakinek ötlete (vagy még jobb: tapasztalata), hogy hogy lehet innen egy működő rendszert kapni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.