Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Z_T válasza imiadmin (#3699) üzenetére


Z_T
aktív tag

A 2-es és 3-as ponthoz többet, de működik a gyorskereső!

Tényleg csináljunk egy GYIK-ot valahogy: minden sallang mentesen felteszünk egy doksit valahova, mindenki beleír 10 kérdést, és meg is válaszolja. Ha 6 ember vállalja az már 60 kérdés-válasz ez az előforduló esetek kb. 70 %-a lenne! Ki van benne ?

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#3702) Liar válasza janos.cs (#3695) üzenetére


Liar
tag

Driver telepítés - Windows 8
Ezen leírás II.5. pontjának végrehajtása után a következőt kell tenni:
Beállítások-Gépház-Általános (Settings-PC Settings-General)
Speciális rendszerindításnál az újraindításra katt (előtte mindent menteni, mindenből kilépni).

Az újraindítás után a rendszerindító menüben:
Válasszon egy lehetőséget -> Hibaelhárítás -> Speciális lehetőségek ->Indítási beállítások -> Újraindítás

Az újabb újraindítás után megjelenő oldalon: F7 funkcióbillenetyű (nálam "driver signature enforcement")

Ezután elindul a gép és lehet folytatni a műveletsort a III-al. A driver telepítésekor figyelmeztet pirosan, hogy ez nem biztonságos, de nem kell bedőlni neki.

(#3703) interstate76 válasza Z_T (#3692) üzenetére


interstate76
addikt

Nem, csak túlmelegedés ellen pihentetném. Meg ez volt az alapbeállítás a Finless 1.6 + CWM + KIZS_v4 felrakása után, aztán elsőre azt hittem, hogy lefagyott, amikor a HDMI 2 bemenetre kapcsoltam a TV-n és kék képernyő fogadott (korábban, a gyári firmware-rel nem sleepelt).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3704) imiadmin válasza Liar (#3702) üzenetére


imiadmin
őstag

bakker win8.... "gépház" mi? eszem-f@szom... nem értem, hogy ha már ennyire elrugaszkodtak a megszokottól, miért nem lehetett ezt még jobban megbonyolítani... és hívhattuk volna azonnal iOS-nek :F

[ Szerkesztve ]

(#3705) interstate76 válasza janos.cs (#3695) üzenetére


interstate76
addikt

Miután rádugtad a gépre (benyomott reset gombbal), és a Win magától nem ismeri fel, eszközkezelőből frissíted a drivert RufuszX magyar nyelvű leírása (korábban linkeltem) alapján (III/6-os pontig kell követned).

Ezután vagy csinálod tovább a leírás szerint, vagy indítod az RKBatchtool-t, amit először át kell állítani angolra (bal alsó gomb, aztán utána az alsó lehetőséget kell kiválasztani), utána pedig "Restore" és megadod a KIZS-féle .img kiterjesztésű file helyét, ha az a megoldás a szimpatikus.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3706) interstate76 válasza Z_T (#3701) üzenetére


interstate76
addikt

Én a szerény kis ismereteimmel szívesen besegítek, ha tudok. Aztán mehetne első hsz-nek.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3707) imiadmin válasza Z_T (#3701) üzenetére


imiadmin
őstag

ezt már én is feszegettem... a #3464-es hozzászólásomban le is írtam, hogy miként lehet szerkezthető első hozzászólást "csinálni" :Y

(#3708) interstate76 válasza janos.cs (#3695) üzenetére


interstate76
addikt

Most látom, hogy téged a win8-as leírás érdekel - rossz hsz-re válaszoltál, kétszer is (sztem nem nekem akartál írni, hanem a #3690-esre, Liarnak).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3709) Chal


Chal
addikt

Szép nagy topic, nem is volt időm végigolvasni, csak az utolsó pár oldalt, ezért bocsánat ha lerágott csont:
Szóval XBMC-vel szeretném használni az mk808-at, mik a tapasztalatok? A Frodo nemrég jött ki, és ott ugye már van natív Android támogatás. Rámegy ez az mk808-ra? HD filmeket tudok nézni vele röccenésmentesen? 90% -ban h264 720p a csapásirány, de jó lenne ha nem térdelne le az 1080p-től sem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3710) Chal


Chal
addikt

Ohh, és még egy számomra fontos kérdés: Sajnos csak optikai és koaxilás (rca) digital input van az erősítőmön, szóval a HDMI hang kilőve. Létezik az MK808-hoz bármilyen ismert és működő megoldás erre a problémára (pl. valami olcsó konverter, vagy USB-s "hangkártya")?

(#3711) Z_T válasza Chal (#3709) üzenetére


Z_T
aktív tag

XBMC nálam egész jól megy az mk808-on, Navi-X és pár más Add-on-nal!
Automatikus Subtitle, meg a Lyrics is megy, sőt 1Channel is! Érdemes kipróbálni, noha nem 100 %-os, igaz nálam az RC3 van fenn.

Optikai kimenettel rendelkező USB-s hangkártya tapasztalatról nem tudok, 5.1 nem megy, ha jól tudom az Android miatt.

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#3712) Chal válasza Z_T (#3711) üzenetére


Chal
addikt

Úgy érted, hogy a hdmi-n se megy ki 5.1? Elvileg abba bele se kéne nyúlnia az androidnak, csak passthrough, a TV vagy az erősítő bontja ki.

(#3713) Sennalacy válasza Chal (#3712) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Az erősítő is 2.0-nak látja. Lehet, hogy későbbi android verziókkal ez változhat.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#3714) Z_T válasza Chal (#3712) üzenetére


Z_T
aktív tag

Tegnap az ukrán Alex (2dark4u) gyerek kijött egy új 1080p kernellel, de még homályos, hogy milyen hangot támogat!

INNEN lehet letölteni.

ITT is olvashatsz erről!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#3715) Z_T


Z_T
aktív tag

XBMC különböző ROM-okkal az mk808-on felgyorsítva ITT látható!

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#3716) Chal


Chal
addikt

Köszönöm a válaszokat, ez nem hangzik túl jól. Nem hiszek amúgy az 5.1-ben, de abban igen, hogy egy center és a mélyláda kell, és hát ebből adódóan van is. Fájna ha nem tudnám használni őket :(

(#3717) Z_T


Z_T
aktív tag

Készítettem egy GYIK-ot, persze nagyon hiányos.
Kérlek Benneteket írjatok, javítsatok bele bátran

ITT VAN

Időről időre "jóváhagyom" a beleírt infókat, és ha elegendő tartalom összeáll, akkor betesszük az #1-es hozzászólásba valahogy!

Annyi kérés lenne, hogy minél egyszeűbben és tömören fogalmazzunk!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#3718) #79335424 válasza Chal (#3716) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az Androidos XBMC -ből is több fajta van. Van közvetlen HW dekódolással és MX -player közbeiktatásos trükközéssel is. Van tapira és egérre optimalizált. Most nincs időm visszakeresgélni, de korábban írtam erről és linkeltem is, hogy hol lehet keresgélni a verziók között. 5.1 nem fog menni, de usb hangkártyákkal működik. Ha azt beadod az erősítőnek, akkor ha jól tudom, egy korrekt masina tudja valamelyest virtualizálni. Vagyis a mélyeket kiadni a mélynyomó felé, a többit meg szétosztani.

(#3719) interstate76


interstate76
addikt

USB-LAN adapterből milyet érdemes venni? Az "USB 2.0 Fast Ethernet Adapter Model No.: YS-LAN 772BL"-ről olvastam, hogy 25/5 Mb/s-ot simán tudja, de olyan adapterről tudtok, ami legalább 50-60, de inkább 100 Mb/s-ot tud lefelé?

eBay-en 20-21 USD-től találtam gigabitesnek nevezett eszközöket, de USB 2.0-n nyilván nem igazi gigabitesek ezek sem. De nekem - jelen állás szerint - elég is lenne a fenti sebesség, csak azt nem tudom, pontosan mire van hozzá szükségem.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3720) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Használja valalki az Android TV-jét DLNA serverként?
Mert visszaolvasva mindenki kilensként használja, de én azt szeretném hogy Ő legyen a szerver, és az androidos tablet a kliens.
Ehhez kell valami spéci program?
(Mondjuk bubbleUPNP?)

PSN: sirarcheer

(#3721) daved14


daved14
tag

az mit jelent a magyar postánál hogy "Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs" és hogy innentől kb mennyi idő míg kézhez kapom?

(#3722) tboy72 válasza daved14 (#3721) üzenetére


tboy72
aktív tag

A főpostánál vám előtt van, egy-két nap és azt írja majd, hogy vámolva, onnan számítva megint egy két nap és megkapod.

(#3723) Liar válasza daved14 (#3721) üzenetére


Liar
tag

Lehet, hogy mázlista vagyok, de amikor én ilyet láttam, 2 munkanapon belül mindig megérkezett.

(#3724) daved14 válasza Liar (#3723) üzenetére


daved14
tag

köszönöm az infókat hát majd kiderül 27. 0:52 -es dátummal van akkor úgynézki a héten biztos ideér :)

(#3725) csjohnny válasza interstate76 (#3719) üzenetére


csjohnny
tag

Asix AX88760 -es Lan és USB külső tápos HUB-ot rendeltem ,ez a chipset gyakorlatilag tudja a 100Mbit-et, még nem jött meg , de sokan írják hogy tudja.Az USB 1.1-es elírás a dx-en, geekbuying-nál 2.0-t írnak.
http://dx.com/p/usb-1-1-10-100mbps-ethernet-3-usb-2-0-ports-hub-adapter-white-10cm-125259
http://www.geekbuying.com/item/USB-2-0-RJ45-10MB-100MB-LAN-USB-HUB--2-in-1--USB-Adapter-for-PC-Computer-Laptop-312224.html

Ha nem kell USB HUB akkor ez is tudja a 100Mbit-et:
Asix ax88772 chip
http://dx.com/p/usb-2-0-10-100mbps-rj45-lan-ethernet-network-adapter-dongle-34691

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#3726) Mike88


Mike88
senior tag

Elsősorban UG007 tulajoktól kérdezném, hogy MX1 fw-t rálehet tenni?

(#3727) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Na Urak erre varrjon valaki gombot ...;)

A probléma:

Tehát adott 1 istenverte HD Ready (1024x1024) plazma amihez hdmin kivül van mindenféle inputom ...jelenleg HDMI-DVI kapcsolattal próbálkozom.
Az MK808B rádugva eltünik a nincs hdmi jel üzenet és csak sötétszürke képernyő van ...ha lehúzom akkor megjelenik a nincs hdmi jel üzenet

Tehát ez alapján jel egyértelműen van , egyre erősebben hajazok arra hogy az istenverte tv nem tudja lekezelni az inputot a 1024s felbontás miatt ...

Kizs volt olyan rendes hogy két kernelt is felpakolt újra ami elméletileg tudja a 1024s felbontást.
Ma megflasheltem a MK808B Finless1.5s romjával úgy hogy beletettem a Kizs féle 1024x780 és ...v4_480 kerneleit ... A flashelés mindkét esetben hiba nélkül lement ! Viszont nem működött ... :W Nem égett a kék led ...illetve jelet sem adott ... mintha nem kapott volna tápot ...

Enyhe idegroham után ráhúztam a mk808b_401 javítást ami állítólag ezt a hibát javítja ...helyre is hozta ...most az eredeti állapot állt visza ...

Tud e valaki valami okosat mondani erre ... :)

(már bocs hogy ennyit rinyálok ... de ha valaki hasonló cipőben lesz ... legalább lesz megoldás ... :D )

(#3728) Hulioboy


Hulioboy
tag

Szisztok!
küzdök én is...
Pontosabban azzal, hogy van 3 TV itthon az egyik Tv-re szántam a cuccot a nappaliba, ez egy full hd 117 cm-es samsung El sem indul a boot logon kívül semmi rajta. A kisebb TV-ken simán fut a cucc,(HD-ready) de ott is csak akkor ha a saját usb ki-be menetére dugom a tápot. Persze a nagyobb Tv-n nincs usb port. De nyilván arra a Tv-re szántam a cuccost. Legszívesebben kidobnám az egész cuccot a francba :W
Na most melyik frissítést tegyem rá, hogy működjön nekem a nagyobb TV-n is???
Még az eredeti állapotában van
Valaki tud esetleg erre valami okosat mondani?
Köszi előre is
:R :R :R

(#3729) sirarcheer válasza Hulioboy (#3728) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Használd a saját tápjával, vagy nem adtak hozzá?

PSN: sirarcheer

(#3730) Hulioboy válasza sirarcheer (#3729) üzenetére


Hulioboy
tag

Saját tápjával egyik Tv-n sem megy...

(#3731) viperabácsi válasza Hulioboy (#3730) üzenetére


viperabácsi
addikt

A tápod biztosan jó?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#3732) interstate76 válasza csjohnny (#3725) üzenetére


interstate76
addikt

Király vagy, köszönöm!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3733) konzi válasza Hulioboy (#3730) üzenetére


konzi
aktív tag

Picit visszaolvasol és látod más is járt így.
Elgondolkodhatsz egy új táp vásárlásban!!

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#3734) claire78


claire78
senior tag

Megnézné nekem vki, h ezt a videót viszi e az XBMC?

[link]

Köszönöm a visszajelzéseket.

(#3735) #79335424 válasza interstate76 (#3719) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy nem vok teljesen képben a mértékegységekkel, de ha egy kütyüben 10/100 -as port van, az nem azt jelenti, hogy 100 az ELMÉLETI maximum? Akkor olyan még elméletileg sem lehet, hogy 100 "lefelé", mert vhogy kommunikálnia kell a szerverrel a kapott csomagokat illetően, tehát vminek kell lennie "felfelé" is. Ráadásul a gyakorlat általában messze elmarad az elmélettől.

(#3736) claire78


claire78
senior tag

Elfelejtettem megkérdezni, ez a fórum alapvetően az MK808-ról szól, mi a különbség az MX2-vel összehasonlítva?

És most olvasom, nem tud 5.1-es hangot sem?? 😞

Azt hiszem, akkor tényleg max. csak zene lejátszás XBMC-vel, miatt fogok beszerezni egy ilyet.

(#3737) A.T.C.


A.T.C.
csendes tag

Sziasztok, meg tudja valaki mondani, hogy az RC11 air mouse hogyan tud zoomolni? Vagyis egy alkalmazáson belül ugyanazt csinálni, mint egy touchpad-en a két ujjammal kicsinyíteni, nagyítani?

(#3738) interstate76 válasza #79335424 (#3735) üzenetére


interstate76
addikt

Jogos, épp ebből kiindulva néztem én is azokat, amiket gigabitesnek neveznek. Viszont amiket csjohnny linkelt, azokkal kapcsolatban tényleg nagyon jók a vélemények (pontosabban a 3-nál olvastam el pár visszajelzést, nagyon dícsérték).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3739) #79335424 válasza claire78 (#3736) üzenetére


#79335424
törölt tag

A fórum neve megtévesztő. Valójában az RK3066 chipsetes stickekről szól. Az MX1/2 -ben (az 1 és a 2 belül ua., csak a ház más) van bt., más a wifi modul, korlátozva van 1,2 -re a proci és más a romfrissítés módja. Nagyjából ennyi.

(#3740) #79335424 válasza interstate76 (#3738) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem hiszem, hogy egy gigabitessel többet tudna. Saját mérés alapján, asix chipsetes adapterrel, 8MB/s körül volt a másolási maximum. Az hány Mb/s?

(#3741) A.T.C. válasza #79335424 (#3740) üzenetére


A.T.C.
csendes tag

64 Mbps

(#3742) #79335424 válasza A.T.C. (#3741) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kösz! Szóval én ennyit mértem. Néha felszaladt 10 -ig is, de inkább a 8 volt a jellemző. Persze ez is csak nagy fájlok esetén lehetséges.

(#3743) A.T.C. válasza #79335424 (#3742) üzenetére


A.T.C.
csendes tag

A 10MB/s közelíti már az elméleti maximumot, mert az 80Mb/s...

(#3744) interstate76 válasza #79335424 (#3740) üzenetére


interstate76
addikt

Az már egész korrekt sebesség. Ugyanez wifin nekem 3 MB/s, a "gagyi" USB-Lan adapteremmel pedig nem egészen 1 MB/s, szóval a tiéd töredéke. És miután én az asztali gépemről másolok filmeket az MK808-ra, ill. a routeremre kötött külső vinyóról is néznék ezt-azt, ha nem szaggatna a lassú letöltési tempó miatt, ezért nagyon fontos lenne, hogy feltornásszam a tempót. Na ehhez kell a lehető leggyorsabb USB-LAN adapter.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3745) #79335424 válasza interstate76 (#3744) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne viccelj! Az MX jó routerrel még wifin is stabilan tudja az 4MB/s -t. Ha egy másfél órás film átjön pár perc alatt, akkor lejátszásnál sem az adatátvitel a szűk keresztmetszet.

(#3746) #79335424


#79335424
törölt tag

Na, közben lejárt a játékidőm. Legközelebb holnap, Passau környékéről tudok "bejelentkezni".

(#3747) A.T.C. válasza A.T.C. (#3737) üzenetére


A.T.C.
csendes tag

Skacok, senki nem tudja a kérdésemre a választ?

(#3748) Liar válasza A.T.C. (#3737) üzenetére


Liar
tag

Én úgy tudom, hogy az egyik billentyűzettel sem megy sajnos. Ha valaki megcáfol, akkor már rendelem is az olyat, amilyen az övé...

(#3749) Mike88 válasza A.T.C. (#3747) üzenetére


Mike88
senior tag

Én tudom! Sehogy!
Böngészőben két kattintással zoomolsz, játékban pl. angry birds én a droidmote-ot használom, azzal lehet zoomolni a telefonon/tableten megszokott mozdulattal.

No egyébként jelentem, mx1/2 finless 1.5 lazán fölugrott UG007-re, szóval csak azért "hagyok nyomot", hogyha a jövőben valakit érdekel majd a téma, akkor találjon infót magyarul, már ha egyáltalán keres, mert nem az a tendencia.
Dióhéjban: (akit érdekel majd az írjon Pü-t) UG-n megszokott módon kell rátuszkolni, amihez persze kell root, az meg nincs, szal először rootolni, majd letölteni egy reboot app-ot, majd connect PC a beállításokban, majd a reboottal kiadni a reboot to bootloader parancsot, utána megvárni még a gép felismeri, a megfelelő illesztőprogramot hozzárendelni, majd flash.

[ Szerkesztve ]

(#3750) interstate76 válasza #79335424 (#3745) üzenetére


interstate76
addikt

Attól függ, milyen minőségű az a film. Saját kamerával rögzített .mts file-ok hálózaton keresztül történő lejátszásához biztosan nem elég a 3 MB/s, ez friss tapasztalat, de szerintem a 4 MB/s is nagyon kevés lenne. Ugyanez igaz pl. egy 8GB-os, 1080p-s .mkv mozira is. Ha meg véletlenül pont egy ilyet akarok átmásolni az MK808-ra, az jelenleg közel 50 percig tart - ez így tarthatatlan! :)

Egy ilyenen gondolkozom most (vagy ez lesz, vagy azok közül valamelyik, amiket csjohnny írt - még olvasgatnom kell a témában).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.