Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) SzlobiG válasza runner 125 (#19200) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egyrészt igen sokat eszik másrészt meguntam a sorozatos javítást nem beszélve arról hogy már mennyi pénzbe van az a szemét...

Igen tisztába vagyok vele hogy miket sértek, de mióta megvan az enduro még sose volt baj belőle pedig nem egyszer igazoltattak, ettől független teljesen igazad van és akkor mindenképp olyat veszek aminek rendezett papírjai vannak, de ilyet viszont alig találni.:( Az aprók tele vannak 50-es papírokkal hajtott 125-150-esekkel.

Ez pl jónak tűnik nem olyan régi és rendezett papírok, állapota is erről a képről jónak mondható.

Amúgy igen sokkal jobb érzés úgy közlekedni, hogy minden rendbe van nem kell tartani egy igazoltatástól se, szal akkor leteszem a 125B-s jogsit.

Igazándiból nem hosszú távra használnám hanem itt a környéken cirkálni arra meg akkor jó a 125-ös is.

(#19202) runner 125 válasza SzlobiG (#19201) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez gyanúsan olcsó, pláne úgy, h 2005-ös, s állítása szerint rendezett papírjai vannak. (Egy ilyen utólag rendszámoztatni kb 70-80k+. Ebből kifolyólag 100k-ért egy 2005-ös rendszámos Leonardo nem bizalomgerjesztő.

Hasznaltauto-t is megnézheted, de nem kell csak Leonardo-hoz ragaszkodnod.
Yamaha Majesty, Aprilia Scarabeo, Malaguti F-12 125, stb. Sok jó alternatíva van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19203) 1972


1972
csendes tag

A Yamaha Aerox variátor deknijét leszedtem.Berugó részt lespréztem, most nem marad lent.
Normális az ha a kuplungharang foltokban élszíneződőt (lilás)?

(#19204) runner 125 válasza 1972 (#19203) üzenetére


runner 125
nagyúr

Normális, mivel a kuplungot nagy hőhatás éri.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19205) SzlobiG válasza runner 125 (#19202) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gondolom most csak 50-ként van, de a papírjai megvannak amúgy szerintem se oké valami ennyiért.

Még nézem amiket írtál de ez a Leonardo bejon kinézetre.

(#19206) Winne


Winne
nagyúr

Attól, hogy több olajat kap, attól akkor lehet baja, vagy csak jobban füstöl?

Ez a gépsárkányom, nyomattam egy fotót:

[link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#19207) runner 125 válasza Winne (#19206) üzenetére


runner 125
nagyúr

A keveréket illik normálisan beállítani. A sok olajtól jobban fog kokszolni a henger, ami megmutatkozik a hengerfejen, és idővel a kipufogótorkot is eltömítheti.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19208) jozsi252


jozsi252
veterán

Gondoltam felteszem mégegyszer a kérdésem.

Pest megyébe nemtudtok motorszerelőt, aki megtudná nekem nézni az olajfojás gondot hogy mi okozhatja? Mert nemszívesen viszem el olyanhoz aki nem ért hozzá és több rosszat csinál mint jót. Sok ilyen "motorszerelő vagyok" stíusú ember van sajnos.

Én nemszívesen szedném szét az olajpumpát, ezért vinném el inkább szerelőhöz.

iPhone 13 Pro Max

(#19209) runner 125 válasza jozsi252 (#19208) üzenetére


runner 125
nagyúr

Írj egy privátot persuader-nek, hátha ráér.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19210) Winne válasza runner 125 (#19207) üzenetére


Winne
nagyúr

Azért adott neki több olajat, mert az alap probléma az volt, hogy megakadt a motor, a berúgókarnál meg sem mozdult, aztán a lendkeréknék monyizott valamit, amitől átfordult.

Két nyáron használtam és az első 2l-es olajamban még mindig van az alján, gondolta ez nem egészséges. Azt mondta nagyon szemetes tottyos olaj volt benne, a cső is majdnem el volt tömődve, azt is kicserélte most.

Én nem értek hozzá. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#19211) runner 125 válasza Winne (#19210) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megragadt a motor, és anélkül h megnézte volna lett-e maradandó kár átforgatta és azóta használod?! Az úgy érdekes.

Ha, megszorul a motor, az esetek 90%-ban sérülhetnek a gyűrűk, illetve a hengerfal. Illet volna széthúzni legalább, és megnézni, h keletkezett-e kár.

Kb. 1000-1200km-re elég 2t robogóknál 1liter olaj.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19212) jozsi252 válasza runner 125 (#19209) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi írtam is neik :R

iPhone 13 Pro Max

(#19213) Winne válasza runner 125 (#19211) üzenetére


Winne
nagyúr

Szétszedte a motort, megnézett rajta kb mindent, nála volt 2 hétig és tesztelte. Én még nem mentem vele azóta, de már itthon van. A Tollas nem vállalta el anno, mert olasz, a PZS-be nem akartam első körben vinni, mert az fájt volna anyagilag. Most ott tartok, hogy azért jobb lenne, ha megnézné valaki más is azért aki ért hozzá. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#19214) sanyiboy


sanyiboy
csendes tag

sziasztok,egy kis segitség kellene aki tud légyszi segitsen nekem,vettem egy italjet Formula 50 es robogót,a probléma a következö lenne vele elöször még megyegetett is,de most mint ha lomhább lett volna,nehezebben gyorsul fel,de viszont végre viszi azt a 65 öt,akitöl vettem az mondjuk se görgöket sem ékszijat nem cserélt már rajta ki tudja mióta,én nekem meg még nem volt robogóm és nem nagyon konyitók hozzá,és öszintén meg mondva meg sem néztem ezen dolgokat,szerintetek valami el lehet már kopva benne?meg olyat csinál hogy,ha érzéssel huzom a gázt hirtelen elkapja és jobban gyorsul de ha jobban oda huzom a gázt akkor meg elég lassan pörög fel 30 ig,mi lehet szerintetek a baja mit cseréljek benne?válaszokat elöre is köszi.

(#19215) kokov


kokov
tag

Kétüteműnél mit lehet tenni, hogy ne kelljen annyit járatni indulás előtt? Szomszéd magyaráz, ha este indulok későn :W Kb. 5 perec pöfögés után tudok csak elindulni vele, előbb nem pörög fel sajnos, meg már 6-szor be kell rúgni, mert leáll és ez már engem is zavar mert ott kell állni mellette. Elmentem szerelőhöz "a kétütemű az ilyen". Há vaze, köccépen. Gondoltam hogy ez ilyen, ha egyszer én használom, de a kétütemű az durvára nem.
Kolegám pusztulat, (ráadásul idősebb) Suzuki Sephia-ja ahogy önindítózik egyből megy, hiába állt előtte vagy 8-10 órát az enyém meg ha 1 óránál többet áll (fűtött garázs télen-nyáron), akkor már ott kell vele szopakodni. Beindul egyből pöccre, csak nem megy. Nem akarom elhinni, hogy egy Yamaha-t nem lehet ennél jobban beállítani, hogy menjen egyből és ne fulladjon le a gáztól levegőben lévő kerékkel. Ez nem hiba Magyarországon? Melegen az alapjárat stabil, megállok egy boltnál, kijövök önindító, pöccre indul és megy is, melegen jó minden. Tegyek bele másik gyertyát vagy mi a szart tegyek vele?

Szerelő meg fogja azt elhajt. Értem hogy melegen nem tudja, hogy amit tett vele az használt e, mert melegen most is oké, de azért fakkivan illene valamit tudnia nem, hogy mégis mi okozhatja ezt ebben az őrület bonyolult kétütemű szarban ha ilyeneket szerel évek óta. Úgy értem azon kívül hogy "ez ilyen".

[ Szerkesztve ]

(#19216) jozsi252 válasza kokov (#19215) üzenetére


jozsi252
veterán

Lehet hogy csak a karbit kellene jól beállítani. Illetve nincs olyan hogy a 2 üteműt ilyen. Ez hülyeség..

Nekem télen hónapokat állt, beleraktam az akkut és pöccre indult. Rúgásra persze 5-6-7-et rákellett rúgni.. Nade nem fűtütt garázsban állt télen.

Autómata szivató van rajta vagy manuális?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#19217) kokov válasza jozsi252 (#19216) üzenetére


kokov
tag

automata, azt cseréltessem ki? vagy lehet azon is állítani?

(#19218) barack1997


barack1997
senior tag

Na emberek, a Morini blokk az jó, futkározik a szomszéd faluban egy Injektoros 70-es Ditech Morini SR, 2 (!) éve megy a gyereknek, egy injektorfejet cserélt benne, ennyi :DD 10 lóerő keréken !

Megcsináltuk az Address-t is, kapott japánból hozatott gyári hengert, és Prox dugót hozzá, és azóta 1 rugás, hidegen melegen, kiderült hogy már nagyon dög volt a henger sajna :SS

Meg lesz egy 50-es 2006-os Rieju RRX Supermoto-m (Minarelli AM6 blokkod, nagyon jó, mentem vele 6.-ba 90-et, nagyon tetszik, jó féle. egyik srácnak 50 eKm után lett megbontva a blokk)

runner125: 300 ?????????? (This is Sparta xDD)

[ Szerkesztve ]

(#19219) runner 125


runner 125
nagyúr

Valaki Simson-t 300k-ért? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19220) Tothgera30 válasza barack1997 (#19218) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...én azért maradok a Piaggionál. Morni nem sikerült olyan jól mint a Pigi vagy a Mina. De ha a levegőszűrőt tisztítják és normális olajat kap, akkor nem lehet vele olyan nagy probléma. Inkább azokkal van, amit külföldi import motorként hoznak, összetákolják hogy menjen, azután meg megy a sz@rkavarás hogy az adott típus rossz. Ugyan ezt pár szerelő eljátssza, mert ugye nem ért hozzá (miért is értene, elvégre nem ebből él) és hülyeségeket beszélnek. Egyszer nekem is az egyik szerelő srác (Suzuki Carmo szervíz) olyanokat mondott hogy ha járatom a motort, nyáron, slaggal hideg vízzel csapassam a hűtőt hogy had hűljön, és az milyen jót tesz a motornak (ezt komolyan mondta). Ekkor rájöttem hogy fizikai tudása egyenlő a nullával, és szerelőként nem alkalmaznám sehol.

#19219 runner 125: Érdekes árképzése van. Még ha origi 0km-es gép lenne, akkor megérteném. De egy ilyet ha jól tudom 400-500k körül lehet szerezni. Valahogy inkább e mellett döntenék, nyáron pár napot elmennék pályázni, addig is kikapcsolódnék egy ilyen kis aranyos 2T-vel.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19221) SzlobiG válasza runner 125 (#19219) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az igen milyen polír állapotba van.:D

Nézegettem amiket írtál hát azok közül egyedül a Gilera Ránner( ;] ) ami tetszik még a leonardo mellett. Viszont abból 125-s nincs 2ütemü ahogy néztem csak nagyobb.

(#19222) Tothgera30 válasza SzlobiG (#19221) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Runner :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19223) runner 125 válasza sanyiboy (#19214) üzenetére


runner 125
nagyúr

..mindenki azt gondolja, h ha egyszerre szervizt, szakembert javasolunk, le akarjuk rázni, és lusták vagyunk válaszolni.

De, ha te sem szedtél még szét soha robogót, nem javallott egyedül nekiállni. Érdemes elvinni szervizbe, mert az általad leírt problémának több oka is lehet.

Ha, mégis:

- Görgőket mindenképpen ellenőrizd, ha kopottak cserélni kell őket
- Szíj állapotát is nézd meg, szélességét le kell mérni, ha elérte a cserehatárt (első hsz. alján ott az Excel tábla, nézd meg), cserélni kell szintúgy.
- Elképzelhető, h a légszűrő is tiszta retek. Meg kell nézni, de ha el volt hanyagolva érdemes újat venni abból is.
- Karburátort is illik átnézni, szükség szerint tömítéseket, tűszelepet cserélni
- Plusz, ha már szerviznél tartunk, a hátsó fogaskerékház hajtóműolaját is cseréld le.

kokov

Mo. tele van kontár "szerelőkkel". Baromságot mondott. A 2t hidegen hajlamosabb 'bedarálni', de ebből akkor sem jön az, h 5 percig járatni kell.

Minden bizonnyal egyszerűen szar a szivatód.

Kérdés: automata szivatós a robogó?
Ha, igen, ez sajnos újonnan elég boros holmi, 10k fölött rémlik az ára. De, nem érdemes ilyet venni. Sokkal célszerűbb manuális szivatóra váltani. Lehet kapni konkrétan ilyen karbikat is, de van átalakító szett is 3-4k-ért.
Ráhúzod a szivatót, és egyszerre el fogod tudni indítani, el is tudsz indulni vele, majd 1-2 perc után már vissza lehet tolni.
..egyébként légszűrő, karbi rendben van? Előbbit szoktad pucolni? Érdemes ránézni, mert a koszos szűrő is okozhat nehézkes indulást.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19224) SzlobiG válasza Tothgera30 (#19222) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ő tudja miért írtam úgy. :DD

(#19225) kokov válasza runner 125 (#19219) üzenetére


kokov
tag

Írjál ennek, hogy ráfizet e egy húszast a tip-topp szimóra. :)

(#19223) runner 125

A manuális jól hangzik, de azt hová szokták tenni? Van hozzá bowden és felteszik a kormányra, vagy hogy megy ez? Meg kell állni menedzselni? Nem bánnám ha manális lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19226) runner 125 válasza Tothgera30 (#19220) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, komoly, nem is láttam még ilyet.

..persze, 2t motorból nagyon nagy teljesítményeket lehet kihozni, pláne nagy fordulaton.
Itt, sportmotoron látam vidiben normál külsejű Simo-t, ...padon mérték, 13.000 körül forgott percenként.
:))

SzopiDzsí ;]

Nem azt írtad fentebb, h nem akarsz 2t-t?

Egyébként van belőle 2 ütemű, nekem is volt úgy 5-6 éve.
Viszont, - pláne a 2t - Runner megint egy bűvös történet. Nagyon nagyon nehéz belőle szépet találni. Eleve a fentebbi import történet ezekre is igaz. Kamionszám hordták/ják be fillérekért kintről, itthon kicsit kipofozva meg 150-200k-ért szórják őket.

Találni ritkán már az újabb külsős (mint enyém) 125-ösöket is egész korrekt áron, de óvatosnak kell lenni, mert a 2t motort még könnyebb kinyírni.
Ha, viszont rendben van 3,5 körül beéri 100-on a 2t, s egy ilyen, azért jobban megindul mint egy 4t.

Egyébként van ezekből 4t is, de egy rendszámos már biztosan nem fér bele 200k-ba, azok jóval 300 fölött kezdődnek.

Elfogultság nélkül; ha, az ember megkíméli, nagyon nagyon hálás robogó tud lenni. Nem véletlenül már a 2. Runner-em. Mondjuk ez 180-as 2t, de szeretem nagyon.

kokov

Igen, van egy Jog-unk is, nekem is manuális szivató van rajta, a kormányra van téve. Szépen burkolat alatt fel lehet vinni.

De, van olyan is, amit a karbin tudsz aktiválni. Kb. már 1 perc után vissza lehet nyomni, nem kell azért megállni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19227) jozsi252 válasza runner 125 (#19226) üzenetére


jozsi252
veterán

Runnereket egyre többet nézem énis, de ez megfogott nagyon katt

iPhone 13 Pro Max

(#19228) runner 125 válasza jozsi252 (#19227) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ő már elég régóta, kb. tavaly ősz óta árulja. (Havi 1x általában kíváncsiságképp megnézem, h milyen a kínálat Runner fronton)

Már akkor is meglepődtem rajta, mivel a blokk 97-98-as gyártású. Ez biztos.
Így a 2002. 10. havi dátumot nem nagyon értem, pláne, ha a forgalmijában is az a dátum szerepel.

Az idomok valóban 2002-3-asok, az is elképzelhető - nem egy ilyen példáról tudok - , h egy totálkáros, de papíros Runner vázát, blokkot cserélgetve papíroztak le másik Runner-t.

De, az is elképzelhető, h kb. 97-től 2002. 10. hóig 50-esként futott, majd akkor rendszámozták le, s most ismét 50-esként fut.

Úgyhogy érdemes résen lenni ezzel kapcsolatban.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19229) jozsi252 válasza runner 125 (#19228) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen ettől tartok nagyon hogy elötte törve volt..

Néztem az új ST 200-asat. Hu.. Mocskos módon tetszik az a motor, de a 1.2-es ára húzós nagyon.

De az tuti hogy aki újonnan vesz egy ilyet, és végig vigyáz rá az nagyon sok évig kiszolgálja. Mert azért aki óvatosan megy vele egy 200ccm-es 4 üteműt nem annyira könnyű kinyírni mint pl egy 50-es kétüteműt.

És a 19LE is bőven elég szerintem

iPhone 13 Pro Max

(#19230) SzlobiG válasza runner 125 (#19226) üzenetére


SzlobiG
félisten

De, csak arra értettem, hogy Runner-ből leginkább 2T-t találok bár most van egy 180-as 4ütemü csak ugye a jogsi...

A tied nagyon polír állapotba van. :K De nálam 2T soha többé nem kell semmilyen formába se elég volt 6-7 évig. :N Mondjuk külsőre rendbe van a mostani is, de arra hogy itt a környéken járkáljak vele felesleges ilyen főleg hogy csak aszfalton használom, na meg a fogyasztás...

(#19231) runner 125 válasza jozsi252 (#19229) üzenetére


runner 125
nagyúr

A lóerő soha nem elég. ;]

Aki belekóstol kicsit komolyabb teljesítményű robogók,motorok világába, egyszerre nagyobbat és erősebbet akar.
Nekem volt 500-as Nexus-om, majd 3 évig, nagyon frankón ment az is, aztán exem miatt eladó sorba került, nagyobbat akartam, de miután eladtam, ment a lány is. :)

Szlobi

Alapvetően egy hosszass, rossz tapasztalat miatt ítéled el a 2t-t. 1 konklúzió alapján általános ítéletet nem szerencsés kinyilvánítani. Persze, megértem, ha az ember sokat cumizik valamivel, utána a háta közepére sem kívánja az adott technikát, de robogók terén azért ennyire nem siralmas a 2 ütem. Sőt.

Ha, folyamatosan karban van tartva és ésszel van használva a 2t motor, gyakorlatilag (robogókat tekintve) ugyanolyan tartós lesz, mint egy 4t. Jó olaj, korrekt bemelegítés, betartott szervizperiódusok mellett hálás lesz. Nem beszélve arról, h felújítani egy 2t robogót töredéke a 4t-nek.
Illetve, 125-180-as kategóriában a fogyasztás is elenyészően nagyobb. (Az enyém pl. múltkor 3,66-ot evett 100 vegyesen, de az átlagja olyan 4l.)

Az tiédhez hasonló váltós 2t endurók kihegyezett motorok, melyek már-már üzemórásnak is tekinthetőek. Folyamtos törődést - szervizt, nagyon jó olajat igényelnek, ami nem olcsó. Mindennapi használatra ezen okok miatt nem célszerű választás.

Egyébként tényleg korrekt darab.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19232) SzlobiG válasza runner 125 (#19231) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alapvetően van a családba egy 400-as 2T gyorsasági suzuki az is csak a pénzt viszi...meg sok ismerősöm is 2T hajt vagy hajtott. Azt aláírom robogó kategóriába biztosan többet bírnak a 2ütemű motorok, de én annyit költöttem már erre hogy meguntam pedig erre oda volt figyelve mindég minőségi full szintetikus olajjal volt hajtva. Ezért most eldöntöttem 4ütemű kell nekem.:)

Amúgy igen az elején nem erre volt használva csak aztán ráuntam a sárdagasztásra és más lett fontosabb ezért kell most egy jó 4ütemű robogó.

(#19233) runner 125 válasza SzlobiG (#19232) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pedig ez a 125-ös Runner jó vétel lehet.

_

..bírom az ilyen eladókat. Lerí róla, h most tolták ki a kontérnerből. Erre beírja, h 9000km van benne. :D
Nincsenek a kapcsolókon már motívumok, a műanyagokat szarrá szívta a nap, az ülést kiülték. Minimum 50.000km van benne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19234) Area51 válasza jozsi252 (#19227) üzenetére


Area51
csendes tag

Üdv
Ezt a runnert néztem én is!
Valóban nagyon egyben van,nem volt törve,második tulaj,papirok rendben!
Ki is próbáltam és igen jó!
Meg is vettem volna de közben találtam közelebb!
Szerintem jó vétel lehet!

(#19235) runner 125 válasza Area51 (#19234) üzenetére


runner 125
nagyúr

..persze, h nem volt törve, mert _nem_ 97-98-as idomok vannak rajta, hanem 2003-asok. Magyarán itt már semmi nem eredeti. Annyi erővel szarrá is törhették.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19236) Area51 válasza runner 125 (#19235) üzenetére


Area51
csendes tag

Meg van minden okmánya a motornak,Magyarországon vásárolt 2002-ben számlák szerviz könyv forgalmi!
Azért vettem már néhány motort és hidd el van pici rutinom.

(#19237) runner 125 válasza Area51 (#19236) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hutyutyu. Ettől még a blokkja '97-'98-as.

És azt egyenesen kizártnak tartom, h 5 évet volt a szalonban ez a robogót. S, az is biztos, h 97-98-ban nem adtak ki srága grafit színben maxi Runner-t. Ez 2003-től volt elérhető.

Úgyhogy valami biztosan fake a történetben, hiába vannak olyan papírjai.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19238) Area51 válasza runner 125 (#19237) üzenetére


Area51
csendes tag

Lehet
Nem tudom
A papirokat megnézetem,az első adásvétel és forgalomba helyezés 2002-ben volt Budapesten,
Igazából én meg voltam vele elégedve semmi hibát nem találtam,a motor szakszervizben szervizelt,jól ment,szép hang,ha haza szállította volna nekem meg is vettem volna!
Sokat megnéztem előtte és ez messze jobb volt!
A tulaj egyébként nehezen elérhető,legalább 7-szer hívtam mire megtudtam nézni!
Nem is csodálkozom hogy még meg van,nem nagyon érdekli!

(#19239) sanyiboy válasza runner 125 (#19223) üzenetére


sanyiboy
csendes tag

"Runner 125" a helyzet az,hogy volt már nekem elég sok motorom minden fajta,és benne vagyok a motorozásba lassan 10 éve,szóval nem hinném hogy pont egy robogó fogna ki rajtam,de hát kitudja, :) a lényeg az hogy akitöl vettem az nagyon megkimélte,1,5 évig volt meg neki,de semmi baj nem volt vele,legalább is ezt mondta,mielött megvettem volna töle akkor kapott egy motoforce plus hengert uj dugóval gyürükkel,bejáratta és igy vettem én meg,azt mondta a srác hogy a görgök elég jó állapotuak az ékszij is,tehát azt mondta hogy nem kell még cserélni de hát kitudja nah,azt nekem is kellene látnom milyen állapotban van,gondolom nem nagy szám egy ékszij és egy görgő csere vagy igen?valami speciális szerszám kell szerinted hozzá?mert lehet akkor veszek majd uj görgöszettet meg ékszijat rá,erö az van benne azzal nincs baj,meg amugy is jol megy,csak néha mondom mintha lomhább lenne,de ez se mindig van igy,nemtudom számit e valamit amugy hogy 95 kg vagyok :D de még mondjuk olyan 40 töl felfele is jol huz jol,csak néha indulásnál mintha nem egyenletesen huzna a gázadásra.

(#19240) runner 125 válasza Area51 (#19238) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt a Runner-t szinte biztosan több darabból legózták össze, vagy az van amit már fentebb is írtam. 97 óta 2002-ig 50-esként használták, de az _ nem azt jeletni_ , h akkor rá lehet hazudni, h 2002 10. havi.

Eleve 2001 végén volt egy visszahívás a maxi Runner-eknél, jó néhánynál kicserélték az első zsíros villát olajosra. Ezen még a zsíros van abból is..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19241) Area51 válasza runner 125 (#19240) üzenetére


Area51
csendes tag

Nem lényeg!
Most ezen agyalok![link]
Holnap megyek megnézni,remélem nem lesz nagy csalódás!
Vélemény?

(#19242) runner 125 válasza Area51 (#19241) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Nem lényeg!"

Ezek szerint neked nem számít, ha eladok neked egy 5 éves terméket újként.

Ezért virágzik kamu 50-es eladás Mo.-n, mert egyszerűen megvan az a vásárlóréteg, akit az orruknál fogva vezetnek a nepper eladók.

700k-ért az év biznisze, most kell kocsiba ülni. :D

mod. Qrva sok érte. Ennyiért 500-as Nexus-t kapsz, ami 3x akkora élmény.

sanyiboy

A külső tárcsa levételéhez kell légkulcs, vagy venni kell egy speckó variátor fogót, amivel meg lehet akasztani.
Az _eladó_ eladni akar, fényezik a holmit, soha nem szabad hagyatkozni arra, h mit mond.
Autónál, motornál egyaránt hiába mondta az eladó, h tegnap cseréltük le az olaját. Leszartam mindig is. Első dolgom volt 4t-nél az olaj, szűrőcsere.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19243) Nordik válasza runner 125 (#19233) üzenetére


Nordik
őstag

Egy ilyen 125-ös motornak milyenek a fenntartási költségei? Itt leginkább a kötelező dolgokra gondolok. Biztosítás stb.

[ Szerkesztve ]

(#19244) SzlobiG válasza runner 125 (#19233) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez tényleg nagyon szép állapot. :K

Az ilyen nap kiszívott verziókat azonnal ugrom is át. :)

(#19245) runner 125 válasza Nordik (#19243) üzenetére


runner 125
nagyúr

30k az átírás, biztosítés besorolástól függ. Baleseti adóval együtt azt hiszem idén 4800 volt nekem, szóval elenyészően drágább az 50-eshez képest.
Plusz súlyadó. Vidéken lakom, itt olcsóbb, 1610Ft.
Persze itt rendszámos történetről beszélek.

Ennyi.

Fogyasztásuk elenyészően több, sőt, 125-180-as korrekt állapotú 2t gyakorlatilag annyit eszik, mint egy jobb 50-es. A 4t-k kicsit kevesebbet.

SzlobiG

Fentebb írtam már, nem kell ennyire tartani a 2t-től. Robogóban tök más a technika. Az automata váltó is sokkal egyszerűbb, s abszolút nincsenek kihegyezve. A könnyebb szerelhetőség, olcsóbb alkatrészek miatt én biztosan 2t-t javasolnék 200 ccm alatt. (Mint, ahogy nekem is az van, volt.)
Bealkudva az a Runner is frankó választás lehet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19246) engine88 válasza runner 125 (#19170) üzenetére


engine88
aktív tag

Megvan a hiba miért hangos a gépem. Mutatok képeket de rosszul ne legyetek :(

Kép a lyukról

Közelebbről

Ami levált

Torok állapota

Alulról

Oldalról a kipu

Teljes kipu

Gondolom vehetek egy új kipufogót, mert ezen már semmi se segít.
Kb 20.000km van benne 2006-os Kymco Super 9.
Munkábajárásra használtam, napi 10+10 km-t, országúton 60-as tempóval.

[ Szerkesztve ]

(#19247) jozsi252 válasza engine88 (#19246) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a baj hogy teljesen elvan rozsdásodva. Ha lenne még épp elég vastagságú felület talán lehetne foltozni, de sok értelme nemlenne mivel az egész elég rosszul néz ki.

iPhone 13 Pro Max

(#19248) DigitXT válasza engine88 (#19246) üzenetére


DigitXT
félisten

Idáig hallani a rozsda csámcsogását: nem semmi!:R

(#19249) Area51 válasza engine88 (#19246) üzenetére


Area51
csendes tag

Na ez a nem semmi!
De azt gondolom sejted hogy ez nem tagnap rohadt így szét :DD
Elég ritkán nézel alá a gépnek,a többi előjeléről nem is beszélve ami ezzel jár!

(#19250) sanyiboy válasza runner 125 (#19242) üzenetére


sanyiboy
csendes tag

még akkor annyi tanácsot szeretnék kérni,hogy az italjetbe hol kell olajat ellenörizni?mert ugy tudom nem kell bele külön olaj a blokkba hanem csak a külön olajzásáshoz,akkor mire kell oda figyelnem?hova kell olaj ahova fontos?valamint hol találoma blokknál?mert én át néztem de semmi olyan helyet nem találtam ahova olajat tudtam volna tölteni bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.