Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Honnan érdemes motoralkatrészt rendelni? Valami tapasztalat?
Az Apriliába kéne hátsó lengéscsillapító.

Az egümotorsnál 27 a gázos, az egy kicsit gázos. :)

(#19952) runner 125 válasza DigitXT (#19949) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tyű, ez tényleg faxa.
Nem is hallottam még ilyenről, h őszinte legyek. Viszont engem ez ennyira soha nem mozgatott meg. Csal valamennyit oszt' kész.

dJ Peer

italmondo.hu
scooter-shop.hu
vatera-n is szétnézhetsz

Plusz; Google.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19953) SzlobiG válasza zack (#19947) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mint az autók...azok is hamar vesztik az értéküket, de 50-es robogót félmilláért kizárt hogy vennék.

(#19954) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

SR Street Mina blokkal, vagy csak nekem gyanús :Y ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19955) runner 125 válasza SzlobiG (#19953) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah igen.

Autóból is a legoptimálisabb vétel egy 4-5 éves szvsz. Rövid távon kisebb a bukó és hosszabb távon is kifizetődőbb, mert mégsem az új, gyakorlatilag 2x-es árát kell kifizetni.
Legjobb példám erre a 10 év törlesztős magyar Suzuki. inkább egy 5 éves E90.
Ha, bármilyen autót megvehetnék, akkor sem vennék újat, számomra ez elvi kérdés.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19956) GrandeP válasza ngabor2 (#1) üzenetére


GrandeP
őstag

Üdv.

Esküszöm elolvastam, de nem leltem választ! :)

Szóval, robogót vennék.... 49 ccm-ig.

Ezeknek van valami műszaki vizsgájuk és forgalmijuk, vagy kb mint egy biciklinek....
Biztosítás, ajánlott vagy kötelező?

Köszi.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19957) Lauda válasza GrandeP (#19956) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs muszaki, a biztositas kotelezo.

(#19958) GrandeP válasza Lauda (#19957) üzenetére


GrandeP
őstag

Akkor forgalmi sincs?

Ha megállít a rendőr, akkor csak biztosítást és jogsit kér? :B :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19959) Lauda válasza GrandeP (#19958) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs. Adasveteli, az ugy tudom kell a biztositas koteshez, de tolem a babettan sosem kerte a rendor, jogsi, biztositas.

szerk: nincs mit! Hat ezt Neked kell tudni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19960) GrandeP válasza Lauda (#19959) üzenetére


GrandeP
őstag

Köszi...

ÉS bocsi a láma kérdésekért... soha nem vonzottak a kétkerekűek, de olcsóbb lesz így munkába járni...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19961) runner 125 válasza GrandeP (#19960) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jogsi, biztosítás (éves szinten kb. 3-4k) és az adás-vételinek kell nálad lenni. - Elviekben azzal tudod igazolni (hüle mód, hisz bárki tud írni akármilyet), h hivatalosan a Te tulajdonod a robogó.

Az első hsz.-ban vásárlási tanácskok, tippek vannak. Típus szándékosan nem szerepel. Egy részből erősen reklám lenne, másrészből a piac is folyamatosan változik. Értelmetlen lenne.

- Írd meg a rá szánt max. keretet.
- Napi hány km-t futna összesen? (oda-vissza)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19962) GrandeP válasza runner 125 (#19961) üzenetére


GrandeP
őstag

Ja, az nem érdekes...

Van egy pug vivacitym... még kb 4 éve vettem, Angliában, és kb ennyi, tegnap és tegnapelött jutott eszembe h miért is vettem és h még mindig meg van így elkezdtem szerelgetni...

Viszont nem vagyok tisztában a Hungarisztáni papíros részével...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19963) Tothgera30 válasza GrandeP (#19962) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bezzeg így kezdted :W :

Szóval, robogót vennék.... 49 ccm-ig. :U

#19964 GrandeP: Kezdő mondat: Van egy robogóm külföldön de itthon nem tudom milyen szabályok érvényesek az 50ccm-esekre... lehet hogy hazahoznám/itthon is vennék egyet/stb. /Vagy/ Magyarországon milyen szabályok vannak az 50ccm alatti motorokra?

- Szerinted?

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19964) GrandeP válasza Tothgera30 (#19963) üzenetére


GrandeP
őstag

Mert így értelmesebb, mintha azt írtam volna, h van egy robogóm, de mitcsináljak vele?!
Vagy nem?
Szerinted melyik hangzik jobban? :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19965) SirKero válasza Telda (#19935) üzenetére


SirKero
őstag

Szia.
Én két évig jártam egy ilyen robogóval 17/17 km-es távon. Soha nem hagyott ott meg voltam vele elégedve 60-65 km/h tudott menni (105kg/193cm vagyok ) és kijöttem a 3-3,2 literből. Ezt használtan két évesen meg lehet kapni 120-130 ezer forint magasságában.
És most kövezzetek meg,hogy ezt mertem ajánlani nem valami ismert márkát. :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#19966) barack1997 válasza SirKero (#19965) üzenetére


barack1997
senior tag

Motor teljesítménye: 0 LE

a teljesítménnyel egyenes arányos a minősége is = 0

100-ért kap egy patent Honda Dio ZX-et vagy Yamaha Jog Artistic Spec-et de ne ilyet vegyen

[ Szerkesztve ]

(#19967) SirKero válasza barack1997 (#19966) üzenetére


SirKero
őstag

Akkor csak neked :DDD
Motor jellemzők : 2-ütemű (Kényszerléghűtésű)fekvő Minarelli
Motor térfogat : 49 cm³
Motor teljesítménye : 5 LE
Sebességváltó : CVT (automatikus)
Maximális sebesség : 75 km/h
Üzemanyagtartály : 6 L
Robogó önsúlya : 84 kg
Fékrendszer : Tárcsa/Dob
Motor méretei : 1840/704/1179 mm
Ülésmagasság : 790 mm
Kerekek : 120/70-12 / 120/70-12

Még egyszer mondom ÉN két évig használtam teljes megelégedéssel :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#19968) barack1997 válasza SirKero (#19967) üzenetére


barack1997
senior tag

Ez sose volt minarelli: annak a másolata , 75-öt nem megy valósba 65 legfeljebb

(#19969) SirKero válasza barack1997 (#19968) üzenetére


SirKero
őstag

Ha olvastad az előző hozzászólásom írtam,hogy 60-65 km/h tudott menni nem mondtam 75-öt :N
Ez sose volt minarelli: annak a másolata attól még lehet jó :K

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#19970) runner 125 válasza GrandeP (#19962) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aztán miért nem ezzel kezdted? :D Van robogód, akkor minek írod, h vennél?!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19971) Tothgera30 válasza SirKero (#19969) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem kell ezen összeveszni. Rövid Mina hosszított koppintása van benne, jó pár éve szerelik már ezzel a távol keleti gépeket, nem szokott gond lenni velük. Inkább a váz, fékek, teleszkópok gyengébbek picit, illetve az idomok olcsóbb kategóriát képviselnek. Amúgy ha ésszel használja az ember, és nem egy taknyos kölyök kezébe adja, akkor 50km/h-val kimegy a világból. Ergo faternak is elég lett volna ilyesmi, de mivel hosszú távra szereti magát bebiztosítani az ember, akkor már vesz egy kicsit minőségibb motort, de ugye ez újonnan kétszer annyi mint a Tauris, használtan pedig bele kell kalkulálni hogy ezt-azt cserélni kell rajta. Viszont ha egy 180cm+ felhasználóról van szó, akkor már a Dio/Jog rég nem ajánlott kategória, akkor ilyen áron én inkább egy fasza Neo's-t, Atlantis-t, Sportcity-t és társait nyálazgatnám apróból, természetesen nem a legolcsóbbakat, mert olcsó húsnak híg a leve, és a vételár felét, háromnegyedét, rá lehet költeni egy ilyen gépre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19972) SirKero válasza Tothgera30 (#19971) üzenetére


SirKero
őstag

Nem kell ezen összeveszni. Rövid Mina hosszított koppintása van benne, jó pár éve szerelik már ezzel a távol keleti gépeket, nem szokott gond lenni velük. Inkább a váz, fékek, teleszkópok gyengébbek picit, illetve az idomok olcsóbb kategóriát képviselnek. Amúgy ha ésszel használja az ember, és nem egy taknyos kölyök kezébe adja, akkor 50km/h-val kimegy a világból. Ergo faternak is elég lett volna ilyesmi,

Ott a pont :C

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#19973) Telda válasza Tothgera30 (#19971) üzenetére


Telda
addikt

Olyan 170 körüli lehet a magasságom, de ettől függetlenül nem tetszik a Jog vagy a Dio, szerintem túl kicsik, elszaladozni tökéletes, de én inkább valami nagyobb testű felé kacsingatok ;) .
Megnéztem ezt az Atlantis-t, tetszik és az ára sem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#19974) Tothgera30 válasza Telda (#19973) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagy kerekűek érdekelnek inkább, vagy a testesebb 12-13"-os gépek?

#19975 runner 125: Igen, az anyagminőség mégsem olyan, de ha azt nézed, mégiscsak újat vesz, egy 10+ éves japán kis kerekű konténeres robogó helyett. Tehát ha nem városi sprintelésekre, lámpától-lámpáig való gyorsulásra veszi, akkor pár évig kitart. Persze ez az olasz és japán robogóknál általában kétszerese, mert ott ugye sokan 20xxx-30xxx km-re veszik meg, úgy hogy nem is tudnak róla, és évekig megy!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19975) runner 125 válasza Tothgera30 (#19971) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezeket a mostani kínai blokkokat nem ismerem, így a belsőről nem merek nyilatkozni, de volt szerencsém annó hasonló szerkezethez. Egy Jog-hoz képest fele olyan vaskos volt a hajtókar, plusz a főtengely tengelye is jóval kisebb átmérőjű volt, s az egész megmunkálásán látszott, h elnagyolt, pontatlan, occsó tömegcikk.

Elismerem, h e téren sznob és elfogult vagyok, az biztos, h Kymco-n kívül ( de még az is nagyon nagyon határeset), nem vennék más keleti robogót.

Olasz vagy japán.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19976) Telda válasza Tothgera30 (#19974) üzenetére


Telda
addikt

A nagy kerekű nem tetszik, inkább a testesebb.

Amúgy ilyen robogó kereskedésből, vagy magánszemélytől érdemes inkább vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#19977) SzlobiG válasza Telda (#19976) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tökmind1 mert a magánszemélyesek is állt a kereskedőktől vették.

(#19978) Tothgera30 válasza SzlobiG (#19977) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért ezzel nem értek egyet, én pl. kereskedőtől nem vásárolnék.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19979) SzlobiG válasza Tothgera30 (#19978) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megnézed az aprókat az olasz gépek 90%-a olaszból van (nem itthoni újként vásárolt) amit a kereskedők hoznak be. Magánszemély meg nem megy ki olyan messze, hogy magának vadásszon egy gépet.

Persze az ilyen keeway, kymco stb gépek más tészta.

(#19980) Tothgera30 válasza SzlobiG (#19979) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az enyém Svájcból van. Kinéztük, behozták, kész, első tulajtól lett átvéve! Így is lehet motort venni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19981) SzlobiG válasza Tothgera30 (#19980) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ritka az ilyen, de tény hogy lehet, viszont aki az aprókat figyeli ott az van amit írtam, ettől független lehet jókat kifogni az enyém is olyan amit mondtam bár az hogy jó vétel volt vagy nem, az majd egy- két év múlva kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#19982) zsolt19900


zsolt19900
őstag

aprilia sr vagy inkább yamaha aerox a jobb?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19983) Tothgera30 válasza SzlobiG (#19981) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bizony, bár az apró még nem minden, sok szedett-vetet motort van azért. Külföldről érdemesebb hozatni, ha lehetőség van rá, főleg a befecskendezős motorokat, mert ott szervizelik is, itthon meg szeretik elfejteni.

#19982 zsolt19900: Elég hülye kérdés ez!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19984) zsolt19900 válasza Tothgera30 (#19983) üzenetére


zsolt19900
őstag

de mégis? 50 vagy 100 as aeroxot néztem, de tettszik az sr is, csüccsenjek rájuk? vagy mi legyen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19985) Topiccsendőr válasza zsolt19900 (#19984) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

típustól függően szinte ugyanazzal a blokkal szerelték a yamahát is meg az apriliát is, úgyhogy majdhogynem tökmindegy. ki kell próbálni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19986) barack1997 válasza Topiccsendőr (#19985) üzenetére


barack1997
senior tag

őő de figyelni kell arra is hogy az aerox-ot csak minával szerelték, a sr-t meg pigivel is ami szintén jó, meg morinivel is , ami szakértelmet igényel és akkor az is rendben van :D

(#19987) runner 125 válasza barack1997 (#19986) üzenetére


runner 125
nagyúr

SR-ben is volt Minarelli blokk.

De, tényleg tök mindegy. Talán az SR-en több hely van. Az Aerox-nál nagyonfel van húzva a lábtartót, gyakorlatilag én guggolok rajta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19988) barack1997 válasza barack1997 (#19986) üzenetére


barack1997
senior tag

látom nem érted, az sr-ben 3 féle blokk volt erre akartam célozni, de nembaj :D

(#19989) Topiccsendőr válasza barack1997 (#19988) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

azért írtam hogy típustól függően. :D
jajjmá :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19990) runner 125 válasza barack1997 (#19988) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gondolatolvasás még nem megy, az meg nem az én saram, h nem tudod kifejezni magad.

"őő de figyelni kell arra is hogy az aerox-ot csak minával szerelték, a sr-t meg pigivel is ami szintén jó, meg morinivel is , ami szakértelmet igényel és akkor az is rendben van"

Ebben hol van a célzás a 3 féle blokkra?!

Szokás szerint megint Te vagy a propeller, s rajtad kívül mindenki hüle.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19991) dave93 válasza zsolt19900 (#19984) üzenetére


dave93
őstag

Nem tudom ez mennyire igaz, de figyelmedbe ajánlom DigitXT által korábban linkelt írásból ezt a részt:

"...Jó példa erre a Honda Lead 100 vagy a Yamaha Aerox 100 az ezredforduló környékéről. Aki ilyen, még soha forgalomba nem helyezett gépet hajt, az most le fog esni a székről. Ezek a nem EURO3 minősítésű típusok ugyanis nem kaphatnak rendszámot, mivel nem felelnek meg a jelenleg érvényes környezetvédelmi normának, és még nem voltak regisztrálva az Európai Unióban..."

(#19992) runner 125 válasza dave93 (#19991) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mondjuk ezt nem igazán értem.

Pláne a Runner-emből kiindulva. El nem hiszem, h egy '97-ben legyártott, és 2003-ig gyakorlatilag változatlan 2 ütemű 180-as jobb környezeti normát tudna, mint egy 2000 előtti 100-as Lead, vagy Aerox.
:U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19993) latyak17


latyak17
tag

Na sziasztok úgy néz ki, hogy hűséges társamat elviszik és én úgy gondolom, hogy ő lesz az utódja már régóta nézegetem elég szimpatikus a papírja mert b125 ös jogsi elég hozzá és ára is jó :)

Vélemény? :R

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#19994) SzlobiG válasza latyak17 (#19993) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a husqvarna elég jó gép. :K

(#19995) latyak17 válasza SzlobiG (#19994) üzenetére


latyak17
tag

És nem csak hogy nekem nagyon bejön a teljesítménye sem utolsó, de pl egy kérdés honnan tudja eladó, hogy a motor teljesítménye tényleg ennyi??? és én honnan tudhatom meg?

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#19996) SzlobiG válasza latyak17 (#19995) üzenetére


SzlobiG
félisten

A forgalmiba 11kw van valszeg azért hogy vezethető legyen 125-s jogsival, de attól tuti erősebb viszont 30le-s kétlem hogy van. Power szelepes ez?

Amúgy nem tudom hogyan van ez mivel a forgalmiba nem a valós teljesítmény van feltüntetve ez 100%.

(#19997) runner 125 válasza latyak17 (#19993) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon cool. Nekem bejönnek az ilyen 125-ös supermoto-k, ráadásul a Husqvarna amúgy is az egyik legjobb cross (és fűrész :) ) gyártó.
Szépnek tűnik, de azért nézd meg alaposan. Egy hasonló hegyezett két ütemű technikát hamar ki lehet nyírni. Olajból a legjobbat kell adni neki és 15.000-enként egy új dugó nem árt bele.

De, biztsosan jól jársz vele, az ára is korrekt, viszont rendszámot mindenképpen kapjon. Sopronban a Tabi Sanyi (motoros rendőr - ha, ismered), egyszerre levadássza a kamu 50-eseket. :)

mod.

SzlobiG

Biztosan annyi. Ezek annyit tudnak, nem kérdés.

Némely 125-ös versenycross 40 lóerő felett tud. Ez egy alapvetően utcára szánt sm, 30 lóerőt simán tud.

latyak17

Ez komoly kérdés volt? Ráülsz és érzed. 13 és 30 lóerő között nem kicsit a különbség.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19998) latyak17 válasza runner 125 (#19997) üzenetére


latyak17
tag

Hát de most mit csinál vele, ha teljesítményvizsgálatra küld az olyan 300 ezer és max addig büntethetnek vagy ez most hogy megy?

runner 125
az oké hogy a 10 és 30 között de sehol máshol nem találtam 30 lovasat csak 20at vagy 40 et és a 20 és 30 között már annyira nem észrevehető bár én sose ültem még at 50-esemnél nagyobb motoron.. :O

[ Szerkesztve ]

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#19999) runner 125 válasza latyak17 (#19998) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem egyszer lett leírva, kb 5. jogszabályt sértesz vele, s nem max. 300k a bírásg ebben az esetben.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20000) SzlobiG válasza runner 125 (#19997) üzenetére


SzlobiG
félisten

E-szerint tényleg csak 15 lóerős. Akkor most hogy van ez?

Én tudom hogy lehet ez 30lovas mer az én suzukim is olyan körül van ami power szelepes. Gondolom ez is. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.