Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) sanyiboy válasza jozsi252 (#19299) üzenetére


sanyiboy
csendes tag

mert az én 95 kg om alatt 65 öt megy,de semmi tuning,és 100 on 4l ert eszik,gondolom ez is függ a sulytól mivel csak nehezebb sulyt visz.

(#19302) barack1997 válasza runner 125 (#19270) üzenetére


barack1997
senior tag

PGO blokk, faternál van egy ilyen blokk, nem rossz, de nem is olyan jó, de sokkal jobb mint cpi féleségek

(#19303) g@bo válasza runner 125 (#19297) üzenetére


g@bo
nagyúr

rakott már le itt valaki 125 ös jogsit? a friss lehetőségre gondolok.

tothgera, akkor ezek között is nagy a difi? henger fojtás? :Y

(#19304) SzlobiG válasza runner 125 (#19297) üzenetére


SzlobiG
félisten

Runnereket hogyan lehet megkülönböztetni képről 2T vs 4T(125ccm)? A kipufogót nézem, de az se teljesen jó...

[ Szerkesztve ]

(#19305) barack1997 válasza g@bo (#19303) üzenetére


barack1997
senior tag

Kisebb felömlők,de ki lehet marni ugyanakkorára :D

(#19306) Tothgera30 válasza g@bo (#19303) üzenetére


Tothgera30
Ármester

barack1997-nak igaza van. Itt a fórumban egy srác csináltatta az övét. A vizesek viszont jók, a karbis viszont 3,5 litert megeszi, aki kevesebbet mond az vagy tolja félúton vagy hazudik, a befecsishez pedig sok szerelő nem ért (sajnos sokan máshoz se nagyon).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19307) runner 125 válasza SzlobiG (#19304) üzenetére


runner 125
nagyúr

Blokkról, levegőszűrőről.

De, ha nem egyértelmű, linkeld be.
Ez a 4t blokk, ez meg 2t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19308) SzlobiG válasza runner 125 (#19307) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi így már felismerhető. :R

Ez amúgy tuti kamu vagy valami baja van, főleg hogy forgalomba helyezhető. Egy telefont megér azér.

[ Szerkesztve ]

(#19309) kkrisi


kkrisi
senior tag

Valaki? Fontos lenne, mert holnap akkor már be is szereznék egyet!

(#19310) runner 125 válasza SzlobiG (#19308) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pár napja volt egy 125-ös Malossi villával, nagyon jó áron. Akkor mondtam, h arra valaki nem csap le, azt elviszik. Már fent sincs.

Hívd fel, de ez gyanúsan olcsó...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19311) jozsi252 válasza kkrisi (#19309) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha sima 50 es robogó akkor szerintem 12v 6Ah-es akku kell. Illetve pontos típust nézd meg hogy elötte milyen akku volt benne, mert méretre nem mindegy.

iPhone 13 Pro Max

(#19312) zsolt19900 válasza runner 125 (#19310) üzenetére


zsolt19900
őstag

azt a villásat elvitték :(

ez azzal párhuzamosan már fent volt ha jól tudom

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19313) dave93 válasza SzlobiG (#19308) üzenetére


dave93
őstag

Ezt több mint egy éve árulják. Írtam Neked kb tavaly óta én is motort nézek,többször hívtam, majdnem lementem megnézni, de aztán mégse, nekem elég messze van. Állítólag csak a jobb oldalán lévő horzsolás a baja, de ha több mint egy éve fenn van biztos sántít valami :)

mod: most látom, feladva: 2011. november 15. :D Vigyázz, a kepesmotor.hu ezer éves hirdetéseket is kidob ha típus szerint keresel :)

[ Szerkesztve ]

(#19314) SzlobiG válasza dave93 (#19313) üzenetére


SzlobiG
félisten

Áhh akkor hagyom is.:D

(#19310) runner 125 Persze ami jól néz ki és jó áron van azt hamar viszik ált.

(#19315) engine88


engine88
aktív tag

Ilyen gagyi márkájú görgő is jó? Vagy itt is sokat számít a márka?

[link]

(#19316) barack1997 válasza engine88 (#19315) üzenetére


barack1997
senior tag

A naraku mióta gagyi ???

(#19317) engine88 válasza barack1997 (#19316) üzenetére


engine88
aktív tag

Én nem ismertem ne haragudj :B

Találtam egy kipufogót, de azt írja Kymco Super 9 Liquid Cooled.
Akkor ezek szerint az én Air Cooled Super 9-emre nem is jó?

[link]

(#19318) zsolt19900


zsolt19900
őstag

erről vélemény

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19319) runner 125


runner 125
nagyúr

Korrekt, rendszámos, már új külsős 180-as 2t 259k-s áron. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19320) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ez valami átverés lesz? vagy talán csontra sérült a jobb oldala

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19321) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ez érdekes lehet, bár legalább km tekintetében korrekt, ha mediterrán éghajlatú országból behozott gépről van szó!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19322) sanyiboy


sanyiboy
csendes tag

szerintetek egy Italjet formulát megérné elcserélni egy 2000 es malaguti F-12 es re?vizhütéses nah meg 70 es henger van rajta,pörög mint állat igaz,mert küldött róla a srác egy videót,de az igazság az hogy az már megvan piszkálva ez az italjet meg még nincs,és a malaguti tán viszi a 90 et,jó igaz az italjet 65 öt visz alattam és minden gyári,szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#19323) runner 125 válasza sanyiboy (#19322) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az F-12-ben nyerőbb, Minarelli blokk van, ami sokkalta jobb konstrukció.

Viszont egy tuningolt példány nem lesz olyan tartós, mint a gyári, plusz az ilyen példányok étvágya is jóval nagyob. 5-6 litert lazán beverik, és cserébe nem adnak akkora teljesítménytöbbletet.

Tothgera30

Nah igen, legalább nem 9000km van odaírva, mint a 80%-uknál.

Bár, ettől függetlenül legalább annyiba vehetné az érdeklődőt, h lefotózza az eladó példányt. Lusta dög.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19324) sanyiboy válasza runner 125 (#19323) üzenetére


sanyiboy
csendes tag

értem.köszönöm.hát akkor inkább legyen ez a morrini blokk,mint minarelli,inkább menjen ez gyáriasan 65 öt mint egy tuningolt 90 et,amig ennek a blokkjával nincs semmi gáz addig felesleges paráznom.

(#19325) Tothgera30 válasza runner 125 (#19323) üzenetére


Tothgera30
Ármester

De érdekes ez a 42 ezer km, az lényegében számomra elég sok, szerintem tuti fel volt már újítva és/vagy akkor szinte mindent kicseréltek már benne. De ha úgy vesszük, tényleg korrekt, mert egy napi használatban lévő motorba beleszalad ennyi, főleg ahol nem egy fél évig áll, mint pl. nálam (fél év téli tároló, azután talán heti 1-2 használat).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19326) dave93 válasza Tothgera30 (#19325) üzenetére


dave93
őstag

Szerintem meg valószínűbb, hogy elírta és ha felhívnád kikérné magának a 42ezret, 4200km-t mondana. :) Ha 42ezer lenne leírta volna miket cserélt benne illetve ha ennyire korrekt akarna lenni hogy szemrebbenés nélkül kiírja a valós km-t akkor legalább annyit megtenne hogy lefotózza...Szerintem... :)

(#19327) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Sziasztok! Valaki tud tanácsot adni abban, hogy szabad-e úgy venni b125-ös robogót, hogy ha azt csak a lépcsőházunk előtt tudnám tárolni munka után? Vagy valaki tud valami olcsó zártparkolós bérletet kőbányán? Elegem van a BKV kiszámíthatatlanságából, viszont az autó meg drága nekem egyenlőre. Köszi a tippeket tanácsokat. Ha a 30e ft-os lakatok jók lehetnek, számomra az sem akadály, csak ne órákat keljen zötykölődni a BKV-n. :)

Jevons paradox

(#19328) SzlobiG válasza Tothgera30 (#19325) üzenetére


SzlobiG
félisten

42K nagyon sok hova járt ez vele külföldre?:D

(#19329) runner 125 válasza Aprósólyom (#19327) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon necc, pláne Pesten.
Mindenképpen javallott legalább egy belső udvarban tárolni, de ott is zárni, mindenhogyan.
A legfontosabb ezeknél, h valamihez oda kell kötni a hátsó keréknél. Legyen az villanyoszlop, fa vagy tábla, de ki kell kötni.
Plusz, ha kint tárolod, érdemes olyan helyen, ahol van közteret pásztázó, vagy akár bolti biztonsági kamera, ami elriaszthatja a tolvajokat.

SzlobiG

Pedig hidd el, h reális. Amikor megvolt a Nexus-om, abba évi 7-8000km-t raktam. Kicsit többet, mint az átlag. (Átlagban nagymotoroknál évi 6000km-rel lehet számolni.)
Azért tűnhet meglepőnek, mivel a nepperek és az okoskodó eladók 99%-a visszatekeri az órákat, és 20.000km-es futás felett gyakorlatilag már nem is tudsz Mo.-n robogót venni. Ez tény.

Ha, egy Mo.-n, városban használt robogót veszünk alapul, évi 3-4000km-es átlaggal nyugodtan lehet számolni.

Ez a sérült Runner egyértelműen olaszoktól lett betalcsikázva, ott meg egész évben használják őket, így egyszerre duplázódhat a futás, s 7-8k/ éves futással már ki is jön a 42.000km 6 év alatt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19330) mocsanisi válasza Aprósólyom (#19327) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Keress valami mélygarázst, vagy teremgarázst. Nehogy ott hagyd, nagyon szar arra lemenni hogy nincs ott a motorod ahol hagytad :( Nekem belső udvarba volt, mondjuk lekötve csak a hátsó kerék volt a teleszkóphoz, mert sehova nem tudtam kötni. El is vitték :(

Más: Beszéltük anyámmal hogy kocsit le akarja cserélni, de rájött hogy én 4-5 év múlva jóesetben úgy se itt fogok lakni, öcsémnek meg jó lesz tanulni a C corsa, ő meg eljárkál városba vele. (amúgy A3-ra lett volna cserélve). Mind1 a végén eljutottunk oda hogy mi lenne ha újra motoroznék, ezzel jó lenne neki is mert nem kéne egyfolytában elvinnem a corsat, lehetne haladni, esőbe meg télen meg ott a kocsi. Szóval amint lesz pénz 125 2T, vagy 250 4T valami váltós... Aztán ha már belejöttem lehet nagyobbra váltani. Szóval ha összejönnek a dolgok, és tudok egy kis pénzmagot elkeríteni, akkor lehet hogy ebben az évben újra motorra tudok ülni :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#19331) SzlobiG válasza runner 125 (#19329) üzenetére


SzlobiG
félisten

Így mondjuk tényleg össze jöhet annyi.

Erről vélemény? Esélytelen levizsgáztatni mi?

(#19332) runner 125 válasza SzlobiG (#19331) üzenetére


runner 125
nagyúr

Okmányok jellege: Okmányok nélkül

Sajna nem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19333) Tothgera30 válasza SzlobiG (#19331) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én még 200k alatt nem láttam épkézláb Leo-t, sőt nem is vennék ilyen kategóriájú motort annyiért, mert valószínű hogy a vételár másfélszerese rámegy a felújításra és még 100k körüli összeg a műszakíztatásra, és hopp már egy fiatalabb műszakis motor áránál járunk. Viszont 210k-250k körül már szokott lenni rendszámos gép is, egész jó állapotban.

Bár szerintem inkább ezeket nézd:

[link]

[link]

[link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19334) dJ Peer válasza sanyiboy (#19324) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Én lehet, hogy tudok egy gyári malá-t :D

[ Szerkesztve ]

(#19335) SzlobiG válasza Tothgera30 (#19333) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a malaguti tetszik is. A másik kettő már nem.:)

Nehéz jókat találni nagyon, lehet külföldről kéne behozni mit tudtok Ausztriából lehetne szoktak onnét?

(#19336) runner 125 válasza SzlobiG (#19335) üzenetére


runner 125
nagyúr

A fentebbi mindhárom gép ajánlott kategória, az Phantom Max-ot már írtam korábban is, van belőle sok blokkal szerlet verzió, de jó választás az is. Piaggio blokkos.

A 200k-s keret meg tényleg sovány lesz, pláne úgy, h rendszámosat akarsz. Ennyiért még szép 50-es nagytestűt is nehéz venni, nem 125-öst. Ha, korrekt állapotút szeretnél 300k környékére menj fel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19337) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ennek sacc per kb mennyibe kerülne az újra idomozása? megérné képeket kérni róla, hogy mégis milyen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19338) SzlobiG válasza runner 125 (#19336) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem 200k a plafon, csak alig van 125-s 4ütemű ami tetszik is és rendszámozható 80% rendszám nélküli.:(

Végén megmérgesedek azt veszek vmi 200-ast rendszám nélkül.:D

(#19339) sanyiboy válasza dJ Peer (#19334) üzenetére


sanyiboy
csendes tag

lehet érdekelne,kép van róla?hanyas évjárat?valamint f12 es az is?

(#19340) sanyiboy


sanyiboy
csendes tag

az én gépem amugy igy néz ki,jó sokan fikázzák mivel morini blokkos,de azon felül más rosszat nem lehet róla mondani,mert tényleg jó magas 820mm az ülésmagassága,valamint kényelmes a lábad is elfér vigan,nem kell nyomorogni rajta mint némeiken :)

[ Szerkesztve ]

(#19341) sanyiboy


sanyiboy
csendes tag

(#19342) sanyiboy


sanyiboy
csendes tag

(#19343) runner 125 válasza sanyiboy (#19340) üzenetére


runner 125
nagyúr

Légy szíves vedd figyelembe, amire fentebb már felhívtam a figyelmed.

5 percen belül lehetőleg ne írj egymás után 5-6 hsz.-t, de kettőt se, mivel _tudod szerkeszteni_ 5 percig a meglévő hsz.-od.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19344) zsolt19900


zsolt19900
őstag

jól gondolom Én, hogy ha magyarországi papírokkal rendelkező motort nézek, amin esetleg nincs rendszám, akkor arra a regadót nem kell kifizessem, rendszámoztatásnál?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19345) SzlobiG válasza zsolt19900 (#19344) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor elvileg nem, mivel magyarországi és nem behozott a gép, vagy amikor behozták akkor már fizettek regadót.

(#19346) runner 125 válasza zsolt19900 (#19344) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kérdés, h be lett fizetve az, amikor értékesítésre került a magyar kereskedő által.

Nyilván minden új, Magyarországon forgalomba helyzett motorra is van regisztrációs adó. Magyarán, ha úgy hirdetik, h eddig 50-esként volt használva, de vizsgáztatható, akkor 90%-ban a reg.adó sem volt befizetve, úgyhogy be kell.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19347) zsolt19900 válasza runner 125 (#19346) üzenetére


zsolt19900
őstag

és SzlobiG köszi, akkor így fogok rákérdezni, csak adjam el a runnerem :)

amúgy, egy 2t vs 4t nek mennyivel másabb a hangja runnerben? mert nekem nagyon tettszik a 4t-m hangja :B

illetve írtátok még, ha külföldi az okmányozása, akkor ne bontásra legyen kivonva a forgalomból, ez olaszul, hogy van, mi a jó megnevezés?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19348) SzlobiG válasza zsolt19900 (#19347) üzenetére


SzlobiG
félisten

A hangja biztos hogy nem fog tetszeni a 4T után a 2T-k ált pörgősebb élénk hangjuk van a 4T-nek meg inkább mélyebb szebb, de ugye ez ízlés kérdése.:)

(#19349) zsolt19900 válasza SzlobiG (#19348) üzenetére


zsolt19900
őstag

találtam helyben egy 150es maját, elég jónak tűnik, ha elmegy gyorsan a sajátom megyünk is megnézni, arra már ak jogsi kell de hát ezvan :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19350) jozsi252 válasza zsolt19900 (#19349) üzenetére


jozsi252
veterán

Milyen motorod van jelenleg?

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.