Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) Shirkan válasza Shirkan (#23597) üzenetére


Shirkan
csendes tag

Ez jó választás lehet Qru kolléga? [link]

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#23602) Qru válasza Shirkan (#23601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, de vehetsz vmi olcsóbbat is. G. Skill nagyon jó de igazából kicsit túlárazott.

#nincsbennetarcsi

(#23603) Shirkan válasza Qru (#23602) üzenetére


Shirkan
csendes tag

:R

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#23604) MK VII válasza Qru (#23602) üzenetére


MK VII
veterán

G.Skill túlárazott? Szerintem pont, hogy nagyon jó áron van a tudásához képest...
Ezzel a memóriával egyik másik gyártó nem tud versenyezni ilyen árban... Sehol... Sőt ez a memória a 2400mhz CL10-et 1,58 volttal is röhögve viszi..
Szerintem jelenleg nincs a piacon ennél jobb ram ilyen olcsón..
Én biztos váltom az G.Skilljeim ezekre..

(#23605) Qru válasza Viperator (#23599) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2x8GB jobb, kevesebb modul kevesebbet fogyaszt, kisebb terhelés a memvezérlőnek is kevesebb modult megcímezni. És egyszerűbben bővíthető később.

Carasc0: Jó lesz bele. Nem tudom milyen cpu hűtőd van de ha vmi nagy torony hűtő akkor arra figyelj, hogy elfér-e, ez elég magas bordás ram.

mod:

MK VII: Felesleges pénzkidobás. De hajrá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23606) Carasc0 válasza Qru (#23605) üzenetére


Carasc0
őstag

:R

Jelenleg ilyen modulok dolgoznak a masinában! Ennek a helyére kerülne! A hűtőm sajnos monstrum scythe ninja 3.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23607) MK VII válasza Qru (#23605) üzenetére


MK VII
veterán

"Felesleges pénzkidobás. De hajrá."

Mindenki ezt a hülyeséget hangoztatja, hogy felesleges pénzkidobás..
Miért lenne az? Meg milyen pénzkidobásról beszélsz? 18 ezer forint.. Nézz már körül, hogy miket kapsz 18 ezer forintért. Közel nem ilyen minőséget..

A másik meg, hogy igenis megvan a 2400mhz létjogosultsága egy hozzá való konfigban..
Nem 10 ezres H-s lapba kell tenni és akkor ki is lehet használni..

(#23608) Qru válasza Carasc0 (#23606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most is magasított bordás van látom, akkor nem lesz gond ez sem magasabb nála.

mod:

MK VII: Ne értsd félre, arra költesz amire akarsz. Inkább ez mint hogy drogra költsd pl. Ez legalább nem káros csak szimplán haszontalan házi desktop gépbe.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23609) Carasc0 válasza Qru (#23608) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszi!

Még azért egy olyan kérdéssel hadd forduljak hozzád, hogy megéri-e az általam kinzéett RAM az árát, vagy ajánlasz-e más márkát ami esetleg olcsóbb, és a jelenlegi RAM-nál nem rosszabb illetve a céljaimnak megfelel?! Lényeg hogy nálam a tuning az 0 potenciállal bír, illetve nem játszom, hanem a multimédia a cél (film és fotó), illetve virtualizálni szeretnék sokat!

mod: Akkor az általam kinézett Corsair nekem felesleges?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23610) Qru válasza Carasc0 (#23609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha olcsó és jó ram kell akkor Crucial Ballistix vagy Kingston HyperX. 1600 CL9-es bőven elég.

#nincsbennetarcsi

(#23611) MK VII válasza Qru (#23608) üzenetére


MK VII
veterán

Természetesen kell egy kis igény a tuning iránt és a vas is kell hozzá..
Netezni a 800mhz-es ddr2 is megfelel.. Nem is arra értettem a felhasználási körét a 2400mhz-es ramnak.
:R

(#23612) Carasc0


Carasc0
őstag

Imádom mikor dillemába kerülök. Ha nem a pénz számít, akkor az alábbiak közül ti melyikhez nyúlnátok? :R

Kingston 16GB/1600MHz DDR-3 HyperX Beast XMP (Kit! 2db 8GB) 28.000Ft

CORSAIR 16GB Kit (2x8GB) DDR3, 1866Mhz, 9-10-9-27, Vengeance Pro Silver - 1.5V 32.000Ft

CORSAIR DDR3 1600MHZ 16GB 2X240 DIMM UNBUFF 9-9-9-24 VENG HEATSPR 30.000Ft (Bár erre csak 5 év garit adnak)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23613) Leslie_K. válasza Qru (#23602) üzenetére

Szerintem nincs semmi gond a G.Skill kitek árával, meglepően olcsón kapsz meglepően magas tuningpotenciált. Én egy ilyen RipjawsX 1866MHz 8-9-9-24 kitet vettem még februárban: [link]
Most is 2400MHz-en mennek 10-12-11-28 1T időzítésekkel mindössze 1,55V-on.
Ahogy nézem, csak 1500 forinttal kóstálnak többet, mint a HyperX 1866 CL10-es kitek.

(#23614) Carasc0


Carasc0
őstag

Sok sok oldal bogarászás után én ezt találtam a legjobb ár/érték/minőség aspektuásból a legjobb választásnak. Vélemény? ~30K

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23615) Krike


Krike
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy 955 BE, illetve az aláírásomban szereplő RAM. Holnap cserélem a szintén abban levő alaplapot egy MSI 970 Gaming-re. Jól gondolom, hogy a memóriától csodát ne várjak, ugye? Ha teljesítménynövekedést szeretnék, akkor a HiperX Savage az ,amit korábban ajánlottatok, érdemes beszerezni? Vagy van hasonló áron más ötlet?

Nagyon szépen köszönöm az építő jellegű tanácsokat! Kellemes hétvégét

Krisztián

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23616) Leslie_K. válasza Carasc0 (#23614) üzenetére

Ruházz be rá bátran!

(#23617) s-men


s-men
tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám.
Ismerősömnek van egy Asrock ALiveXFire-eSata2 alaplapja.
Volt neki eddig egy ddr2 1066 Kingmax ram 2gb-os modul formájában.
Szeretne fejleszteni.
Próbáltunk benne egy Kingston 2gb 800Mhz-es modult.
Mindegy melyik slotba de nem ment rendesen.
Bios felismerte win7 néha felállt de néha el se indult.
Csak a Kingston benne hagyásánál ugyanez.
Próbaképp 2x2 gb Nanya 800Mhz-es modul csere illetve próba.
Bios felismeri, Win7 kb 1 perc alatt (lassan) feláll de amint indít valamit fehér csíkok a képernyőn és fagyás.
A Kingston és a Nanya ramok is tesztelve másik gépekbe tökéletesek.
A régi ramjáva l(kingmax) minden slotban tökéletes.

Valami javaslat esetleg?????

Üdv : Dani

(#23618) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

A nagy RAM választékba most már tényleg teljesen belezavarodtam.
A napokban azt írtátok, hogy a DDR4 3000Mhz-es ramok mennek az olyan lapokban amik kezelni tudják azokat. Plusz, nem csak ez kell ehhez, hanem az is, hogy a CPU is megtegye ugyan ezt. Most megnéztem ezt az oldalt és ezen azt olvasom, hogy még az I5-6600K proci is csak 1866/2133-ig kezeli. Sőt, tovább nézelődtem, és még az I7-6700K is ugyan ezt a Mhz-et kezeli.
Eláruljátok nekem, hogy melyik proci, illetve melyik lapban mennek a 2133-3400Mhz-es memóriák?
Jelenleg egyáltalán van értelme 2133 vagy esetleg 2400Mhz felettibe beinvesztálni, vagy tökéletesen elég, mondjuk a 2400-as?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#23619) MK VII válasza laca500 (#23618) üzenetére


MK VII
veterán

Nem véletlenül írtuk mivel működnek..
Tuningnak minősül már az akkora frekvencia beállítása, de midnen további nélkül a BIOS-ban be lehet állítani ezeket az értékeket..
A hivatalos gyári értékek azok amik. Ettől még a lap és a proci is bírja a magasabb értékeket csak a gyártó nem vállal rá garanciát..
Nem kell ebbe belezavarodni..ű
Z-s lapok "tuning" lapok illetve nem fapados semmilyen beállítást nem engedő lapok.. Azért gyártották le őket és a magasabb mhz-es memóriákat is, hogy aki nagyobb sebességet szeretne az megkapja..

Az, hogy a processzor adatainál csak egy alap 2133mhz szerepel azzal nem kell foglalkozni kb...

"Eláruljátok nekem, hogy melyik proci, illetve melyik lapban mennek a 2133-3400Mhz-es memóriák?"
El!
Bármelyik arra alkalmas lapban és memóriával elérhetőek azok az értékek..

G.Skill 4400mhz.
Ez sem véletlenül van legyártva..
Olvasgass kicsit többet a PH! hasábjain és meglátod, mindjárt mennyire nem is olyan lehetetlenek azok a dolgok amiket Te jelenleg érthetetlennek tartasz..

[ Szerkesztve ]

(#23620) Carasc0 válasza MK VII (#23619) üzenetére


Carasc0
őstag

Nos akkor a lila ködöt távolítsd el a szemem elöl. Évekig abban a hitben éltem, hogy ha van egy CPU amelynek memó frekije 1333mhz és nem tuningolom, akkor én hiába kapcsolom meg az XMP-t a memón hogy mondjuk 1866-on ketyegjen, a sávszél 1333mhz marad, mert a CPU-val csak annyival képes fogadni az adatokat.

Tehát ahhoz hogy 1866mhz-t ki is használjam egy memónál, ahhoz a CPU-t is tuningolnom kell...

Rosszul tudom?

Ez úgy lenne jó, hogy 1866mhz-re felemelem a memót és annyin megy, CPU tuning nélkül....

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23621) laca500 válasza MK VII (#23619) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi szépen.

Talán már kezd valami derengeni a fejemben, de viszont ugyan úgy mint (#23620) Carasc0 kolléga, én sem értem még mindig ezt a Mhz (OC) dolgot.
Ha van kedved, és mivel sokszor írsz ebbe a topikba biztos, hogy van, kérlek számomra érthető módon gyújts világosságot a sötét fejemben, mert napok óta csak kerülgetjük a forró kását és amit szerettem volna megtudni azt még mindig nem tudom.
Kezdjük elölről.

"Bármelyik arra alkalmas lapban és memóriával elérhetőek azok az értékek.."

Szeretném megtudni, hogy hogyan.
Mit is kell tuningolni ahhoz, hogy egy DDR4 3400Mhz-es RAM menjen 3400Mhz-en egy olyan lapban aminek a Mem. támogatási listájában minden frekihez az van írva, hogy (OC) és egy i5-6600/6600K proci ketyeg benne.
Vagy elég csak egyszerűen betennem a lapba és ketyeg annyin ami rá van írva?

"mennyire nem is olyan lehetetlenek azok a dolgok amiket Te jelenleg érthetetlennek tartasz."

Nem tartom lehetetlennek, csak nem vagyok tisztában azzal, hogy hogyan kell kicsikarni belőlük.
Azért nem vagyok egy elveszett gyerek, csak nem dobnék ki több 10ezer Ft.-ot ha nincs értelme. Plusz nem vennék egy olyan RAM-ot amit aztán a lap vagy a CPU visszafog.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#23622) MK VII válasza Carasc0 (#23620) üzenetére


MK VII
veterán

A jelenlegi lapok és processzorok mellett nem szükséges a processzort tuningolnod ahhoz, hogy a memóriát tuningold.
Teljesen külön működik.. Egy esetben van kihatással a processzor tuning a memória frekvenciára, hogy, ha fsb-vel tuningolod a processzort. Ha szorzóval tuningolsz akkor semmi hatással nem lesz a memóriára nézve.
És fordítva is igaz, ha memóriát tuningolsz az sincs kihatással a processzor tuningra, illetve egy esetben, ha túl nagy memória tuningot csinálsz amihez bőven kell feszültséget is emelni akkor mivel a processzorban van a memória vezérlő ezért jobban melegedhet.

Vegyünk alapul egy Z-s alaplapot aminek a memória frekvencia támogatása 1600mhz és egy belevaló processzort ami szintén 1600mhz-es memóriákat kezel hivatalosan.
Beleteszel egy XMP képes 2400mhz-es memória párt amiben eltárolt beállítások vannak..
Mivel a lapod XMP képes ezért a BIOS-ban beállítod az Extreme Memory Profil 1 esetleg 2-t attól függően, hogy mennyi profil van eltárolva benne. A lap kiolvassa és beállítja a helyes értékeket a memóriának és egy újraindítás után már az előzőleg kiválasztott XMP profillal fog indulni a gép ami akár felette van a gyári értékeknek, de működhetnek.
Z-s lapban mivel nincs "kiherélve" a BIOS és sokkal több állítási lehetőséget enged mint pl egy H-s lap ezért manuálisan is be tudsz állítani kb akármilyen értéket a memóriának és kitesztelheted, hogy jobb, ergo tuningolsz.
Példának okáért vegyük alapul a gépem. Z-s lap G3258-as processzor. Lap 1600mhz-ig, processzor 1333mhz-ig támogatja hivatalosan a memóriát. 2133 mhz-en használom benne az 1600mhz-es ramjaimat. BIOS-ban beállítottam egy két dolgot és szépen viszi.. Egyébként meg az XMP mód bekapcsolásával alap 1600mhz-en működnek attól függetlenül, hogy a proci "csak" 1333mhz-ig kezel..

(#23621) laca500

Kezdjük először ott, hogy mire fogod használni a gépet?
Ha általános dolgokra: játék, film, net, esetleg egy két konvertálás akkor elég egy 2400-2666mhz körüli memória. Sőt, ha nagyon szigorúak akarunk lenni akkor a 2133mhz-es is. Én ebből a szempontból a nagyon szigoru "tanácsadókhoz" képes inkább preferálom a magasabb mhz-es ramokat. Sokan azt vallják, hogy bőven elég az 1600mhz is.. Szerintem meg akinek elég annak legyen elég.. Én érzem a különbséget 1600 és 2133 mhz közt ami a gép előnyére válik gyorsaságban.. Nem kell órási észrevehető változásokra gondolni, de nekem direktebb és fürgébbek a program indításaim pl.

Mindenki eldönti maga, hogy mit szeretne, én csak próbálom leírni, hogy szerintem mi a jó.

"Vagy elég csak egyszerűen betennem a lapba és ketyeg annyin ami rá van írva?"
Gyakorlatilag igen.

"Plusz nem vennék egy olyan RAM-ot amit aztán a lap vagy a CPU visszafog."
Ezért kell olyan lapot venni ami nem korlátoz. A Z-s lapokban nincsenek olyan korlátok mint pl a H-s vagy a B-s lapokban.

[ Szerkesztve ]

(#23623) csoki98


csoki98
tag

Üdv!

Lenne egy Asrock M3N78D FX alaplapom, benne egy AMD FX 6300 processzorral. Jelenleg 2*2 GB DDR3 1333Mhz Kingmax RAM-om van, és szeretnék 2*8 GB-ra váltani. Főként játékra használom a gépet, de a mostani RAMok kezdik megadni magukat. Milyen RAM lenne jó?

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#23624) Carasc0 válasza MK VII (#23622) üzenetére


Carasc0
őstag

Kezdem érteni! Szóval ha nekem van egy Asus P8Z68-V/GEN3 alaplapom, és belepakolom a Sniper 1866mhz-es ramomat, akkor azt nyugodtan használjam azon? Vagyis érdemes? A CPU i7 2600 ami maradna alapon.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23625) laca500 válasza MK VII (#23622) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat, így már érthető volt. :C :R
Most készülök frissíteni a konfigomon, szóval lap, proci, mem, vga frissítés lesz, és inkább most veszek a "mire használnád" kérdésre adott választól 1-2 fokkal erősebb alkatrészeket, persze ésszerű keretek között.
Valahogy kb. úgy vagyok vele mint te, én is észrevehetőnek találom azt a kicsi pluszt is.
Szóval ha már rászántam magam a cserére és nem keveset költök rá, akkor inkább most veszek jobb, gyorsabb dolgokat, még akkor is ha sosem fogom kihasználni. Igazából már eldöntöttem, hogy 2400-3000Mhz között fogok nézelődni, ha már DDR4-es ramokat kell vennem, és ez alá nem szeretnék menni.

Így jártam az SSD topikban, ahol rákérdeztem egy bizonyos SSD-re, amire a válasz az volt, hogy minek akarok ilyen sebességű SSD-t, itthon úgy sem fogom kihasználni illetve, hogy nem fogok belőle semmit észrevenni.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#23626) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok elolvastam az összefoglalót, de az nem vált világossá, hogy az msi b85i lapom mit kezdene egy Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Black HX318C10FBK2/16 KIT-el?
1600-on menne? vagy van esély arra, ha 1866 cl10 eredetileg, akkor 1600 cl9-et bírni fogja, vagy ezzel a lap+ procival nézelődjek 1600Mhz RAM után? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23627) MK VII válasza kisza25 (#23626) üzenetére


MK VII
veterán

Üdvözlet pici pont.. :D

Először is nézd meg, hogy milyen beállításokat enged a lapod. Pontosan nem tudom az MSI-nek milyen a BIOS-a, de hasonló lehet.


Ahol a memória szorzóját tudod állítani ott meddig enged? Ha 1600 fölé tudod vinni manuálisan akkor ott be tudod lőni az 1866mhz-et. Értelem szerűen 18.66-os a szorzó 100-as fsb mellett..

Illetve manuálisan a késleltetéseket is tudod állítani bizonyos frekvenciákhoz tartozó késleltetéseket.

(#23628) kisza25 válasza MK VII (#23627) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia már visszaalakultam, igaz nem kértem engedélyt :D
1600Mhz-ig van a lapban, de van XMP profil, de gondolom az is csak 1600Mhz-et engedne, akkor inkább nézzek olyat ami alapból is 1600Mhz? vagy az 1866Mhz cl10 nagyobb eséllyel menne 1600Mhz cl9-ben?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23629) MK VII válasza kisza25 (#23628) üzenetére


MK VII
veterán

Igen valószínűleg XMP-vel is 1600-on menne..
Maradj simán az 1600mhz CL9-es ramnál. Szerintem.
Vagy cserélj lapot.. De azt úgysem fogsz.. :)

Pihenj! :P ;]

Látom megérkezett a hűtőd is.. :)

(#23630) kisza25 válasza MK VII (#23629) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok akkor marad: CRUCIAL 16GB Ballistix DDR3 1600MHz CL9 KIT BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU
vagy HyperX 16GB Savage DDR3 1600MHz CL9 KIT HX316C9SRK2/16
mindkettő ~28eFt?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23631) MK VII válasza kisza25 (#23630) üzenetére


MK VII
veterán

Ha a kettő közül akkor Savage! ;)

(#23632) kisza25 válasza MK VII (#23631) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mert? húzva nem lesz:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23633) kjani18


kjani18
őstag

Hali!

Szerintetek jobb a 2 X 4GB ram dualban, vagy jó az 1 X 8GB is ugyanabból?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#23634) MK VII válasza kisza25 (#23632) üzenetére


MK VII
veterán

Mert 10 mosógép szerelőből 9 ezt ajánlja..
De komolyan.. Ajánlottabb ram a Savage mint a Ballistix. Ettől függetlenül nincs semmi gond a Curciallal..
Ahogy gondolod.. Szerintem a lapodhoz is jobban illene a Savage..

Én személy szerint inkább ezt venném..
Ha már frekvenciában nem tudsz többet kihozni annál a lapnál akkor a CL7-es késleltetéssel sokat nyernél sebességben.. Sokkal jobb mint az előző két ram! Igaz picit drágább is..

(#23633) kjani18
2x4gb!! :K

[ Szerkesztve ]

(#23635) kisza25 válasza MK VII (#23634) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok nem kötelező abból a kettőből választani, ha tudsz jobbat ne tartsd magadban, de normál magas hűtővel, mert nem fér el más és piros/fekete előnyben :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23636) kjani18 válasza MK VII (#23634) üzenetére


kjani18
őstag

Köszi, de még kérdezném, mi a különbség, vagy mennyire számít, mert az 1 X 8GB jóval olcsóbb.....
Esetleg ebből, vagy ebből melyikkel érnék többet?
A procim 2133 GHz -s ramot szeret a leírás szerint.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#23637) MK VII válasza kisza25 (#23635) üzenetére


MK VII
veterán

TridentX-nek le lehet szedni a felső bordáját és úgy már egy normál magasságú ramnak felel meg.
Savage is el kell, hogy férjen a hűtőd alatt..
Több lapodhoz illő fekete-piros modult nem áll módomban jelenleg keresni neked, mert kihűl a rántott hús.. :D :R
Na jó..
Esetleg ez vagy ez, de ezek még drágábbak..
Amúgy a Ballistix-et eladni szándékszol? Még nem tuti a 100%, de leeht, hogy érdekelnének jó áron. :)

(#23636) kjani18
Számít a dual-chanel a single-chanellel szemben...
Egy kis olvasni való!
Én mindenképp 2x4gb-ot vennék..

[ Szerkesztve ]

(#23638) Carasc0 válasza MK VII (#23637) üzenetére


Carasc0
őstag

Hát amit linkeltél G.Skill Trident memória, az bajnok... Nem elég hogy 16GB, nem elég hogy CL7, de még át is alakítható... Simán ezt fogom venni. Köszönöm! Lapom viszi már megnéztem és az ára sincs elszállva 30K... :R

Corsair Vengeance 1600-as 2x4GB nem érdekel esetleg? :P

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23639) arny14


arny14
csendes tag

Üdv!

Igaziból nekem kérdésem lenne.
Ami most a gépbe van:
Corsair 3x2gb xms3 kit+
Kingston Hyperx 2GB

Összesen 8 Gb.
Megéri ezt lecserélni 1 db 8 gb es re? Egyenlőre nem tervezek bővíteni , csak nem tudom mennyire jó ez az összevisszaság

[ Szerkesztve ]

Visszaírni luxus?

(#23640) kisza25 válasza arny14 (#23639) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2x4 GB-ra cseréld

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23641) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok

Sajnos kevés a munkámhoz a 8gb ram és ezt szeretném böviteni!
Jelenleg 2X4gb Kingston HyperX khx1600c9d3/4gx ezt írja ki az aida program.
Én vagyok béna hogy nem találok sehol ilyen tipusut?
Ha már nem lehet kapni akkor mit lehet mellé rakni?

köszönöm a segítséget :R

(#23642) pet3r


pet3r
csendes tag

Sziasztok!

32 GB-s kitet szeretnék venni az új konfigomhoz:
Aalaplap ASUS MAXIMUS VIII GENE
Processzor: i7-6700 (nem k-s)

Munka mellett (fejlesztés, néha grafika ill. video kódolás) virtuális gépek futtatására fogom használni.

Kinéztem néhány kitet, melyek nagyjából egy szinten vannak.

Kingston HyperX Predator 2400MHz CL12 (4X8GB) Abszolút késleltetés: 10ns 86.590Ft

Kingston HyperX Predator 2666MHz CL13 (4X8GB) Abszolút késleltetés: 9,75ns 101.670Ft

Kingston HyperX Predator 2800MHz CL14 (4X8GB) Abszolút késleltetés: 10ns 105.994 Ft

G.Skill TridentZ 2800MHz CL14 (2x16GB) Abszolút késleltetés: 10ns 98.450Ft

G.Skill RipjawsV 2800MHz CL14 (2x16GB) Abszolút késleltetés: 10ns 91.300Ft

Ti melyiket választanátok? Ha másikat ajánlanátok, akkor fontos lenne, hogy az ára ne nagyon menjen 100.000Ft fölé.

Továbbá érdekelne, hogy egyáltalán szükség van-e vagy megérné-e ennyi pénzért RAM-ot venni.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#23643) tooomas


tooomas
csendes tag

Sziasztok!

Nagy kérdésem lenne.

Gigabyte GA-E2100N -es alaplapban menne ez a ram : http://www.memory4less.com/m4l_itemdetail.aspx?itemid=1443090408

A lap leírása ddr3L-est ír azt meg nem írja hogy megy-e az ecc vagy sem.

A forrasztópákának csak eggyik vége meleg!-Igenám de azt nem lehet látni!

(#23644) anyucika


anyucika
tag

hali
van 2x2gb g.skill tridentem, 1066mhz ddr2es. milyen ramot vegyek hozzá amivel ugyanúgy tökéletesen fog működni? 1x raktam bele még 2giga ramot de azzal nem volt kép a monitoron, csak minden 3. indulásnál. előre is köszi!

(#23645) Qru válasza pet3r (#23642) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mire használod a gépet...

Én a 2400 CL12-es Predatort venném, az tudja a 2660 CL13-at.

#nincsbennetarcsi

(#23646) pet3r válasza Qru (#23645) üzenetére


pet3r
csendes tag

Szerintem amire én használom, abból a virtuális gépek futtatása használja ki legjobban a gyors RAM-ot.

Amit nem tudok, az az, hogy ilyen esetben érdemes-e feladni az alacsony késleltetést a magasabb órajelért.

[ Szerkesztve ]

(#23647) Qru válasza pet3r (#23646) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem éri meg. Az olcsóbb Kingston jó lesz, ugyanaz a chip van rajta mint a drágábbon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23648) pet3r válasza Qru (#23647) üzenetére


pet3r
csendes tag

Köszönöm a választ!

A G.Skillekről van infód?

(#23649) Qru válasza pet3r (#23648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elsőrangú márka jó cuccaik vannak de mivel nem gyorsabb valójában mint a Kingston nem ednék érte egy fillér felárat sem.

#nincsbennetarcsi

(#23650) pet3r válasza Qru (#23649) üzenetére


pet3r
csendes tag

Az számít valamiben, hogy a G.Skill 2x16 GB kiszerelés a Kingston pedig 4x8GB?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.