Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) leonaprofi válasza MK VII (#23348) üzenetére


leonaprofi
tag

Szia,

Miért nem működnének a jelenlegi RAM-ok egy DDR2-es lapban?

Köszi,

(#23352) MK VII válasza Nuada herceg (#23350) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Ezt könnyen el tudod dönteni... Nézd meg azokban a programokban a memória használatot amiket a legtöbször használsz és, ha megtelik a 8gb akkor bővíts...
Ha nagyon akarsz bővíteni, 12-re semmiképp esetleg 16-ra..

(#23349) GEIL
Ezt szajkózom mióta, hogy játékokban totálisan hanyagolható a magasabb mhz-es memória, mert nulla a különbség. A mennyiség a lényeg.

(#23351) leonaprofi
Mert DDR3-as!

[ Szerkesztve ]

(#23353) Nuada herceg válasza MK VII (#23352) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Eddig egyetlen egy játéknál (Witcher 3) volt 7,1-7,3 giga a teljes ram használat. A többinél mindig alatta.
(Akkor lehet világítós perifériák lesznek! :DDD ) Ezt sem tudtam ,hogy 12-re nem érdemes, hanem inkább 16-ra.
Köszönöm a segítséged! :R

Értem a csíziót.

(#23354) MK VII válasza Nuada herceg (#23353) üzenetére


MK VII
veterán

12gb azért nem jó, mert, ha 8gb fölött van a ram használat akkor ugrik a dual-chanel mivel amíg belefér a 8gb-ba addig a dual-chanel modulokat használja, de amint kell a több ram akkor az egyedülálló modulhoz is hozzá kell nyúlnia és egyszerre nem tud dual és single-ben működni ezért átvált single-chanel módra!
Na igen. Witcher az ram igényes.. CoD AW nekem pl 7,2gb-ot emésztett fel a rendszerrel együtt szóval az is már majdnem a 8-at súrolta..
Ha van bővítési célre elkölthető kereted akkor 16gb-is szerintem bővíthetsz. 1 éven belül már szerintem lesz létjogosultsága a 8gb+-nak főleg, hogy érkeznek a DX12-es játékok..

(#23355) zsotty4
Itt most pont leírtam.
Gond nincs a 12gb-al, mert működhet, de a fentebb írt dolgok miatt én nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#23355) zsotty4 válasza MK VII (#23352) üzenetére


zsotty4
tag

Mi a baj a 12 gigával? Nekem az ark survival evolved tölti meg a 8 gigámat, és azon gondolkoztam veszek még hozzá 4et.

(#23356) kamilyon04


kamilyon04
csendes tag

Sziasztok!
A gépemen szeretnék kicsit gyorsítani az adobe lightroom, premier pro működésén, és úgy gondoltam hogy a legkézenfekvőbb a ram állományom fejlesztése.
Ami most van:
Alaplap: h61m-p21 ms-7680
Proc: Intel I3-2100 3.10 ghz (sandy-bridge)
memória: Kingmax FLFE85F-C8KM9 (2x2GB)

Nézegettem a kínálatot (bár nem nagyon mélyrehatóan).
A kérdés az lenne hogy az alábbi két ram között a műanyag borítás a különbség, vagy van valami egyéb varázslat is:
olcsóbb
drágább
A számok egyeznek...

A másik kérdés: 8 Gigával boldog leszek, vagy kezdjek el spórolni inkább a 16-ra?
Szerk: Annak mennyi értelme lenne, hogy veszek 1 db 8-as modult, és együtt használom az egyik 2-essel?
Aztán ha nem elég, akkor jöhet a második nyolcas modul...

[ Szerkesztve ]

(#23357) profchaos


profchaos
tag

Sziasztok!

Gondolom hülye kérdés lesz, de biztosra szeretnék menni... Szóval bocs a noob kérdésért:

Jelenleg ez a memóriám van a gépben:
[link]

...és egy ilyet akarok venni mellé:
[link]

Gondolom meglesznek egymás mellett, ugye? :)

...éés ha már kérdezek, megmondanátok, hogy ami nekem van ramom az miért ilyen drága? :Y

Köszönöm szépen előre is a választ! :R

(#23358) profchaos válasza profchaos (#23357) üzenetére


profchaos
tag

Soorry a dupláért, írtam valamit, de törölni nem tudom csak szerkeszteni... :W

[ Szerkesztve ]

(#23359) Darko_addict válasza profchaos (#23357) üzenetére


Darko_addict
őstag

A te szériádat kivonták a piacról 2015.01. körül, s mióta bejött az új HyperX ennyit estek az árak. 9 hónap alatt a felére!

A gen. 1 HyperX-ből 8GB 25-26e Forint volt 2011-ben, egy évvel később már járt lent 8.000-nél, aztán jött a RAM krakk, ismét felment NAGYON és az utóbbi X időben pedig kezd "normalizálódni".

U.i.: Én annyira nem értek a kompatibilitáshoz, de azt fogják mondani az ebben jártasok, hogy inkább vegyél két egyformát.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23360) profchaos válasza Darko_addict (#23359) üzenetére


profchaos
tag

Értem, köszi! Valami ilyesmire gondoltam...

A választ meg akkor várom! :R

(#23361) monosz


monosz
őstag

Erre valaki? :U :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#23362) MK VII válasza monosz (#23341) üzenetére


MK VII
veterán

Tapasztalatom nincs, de véleményem van...
Nagyon jó és ajánlott memóriák.. Nyugodtan veheted.. ;)

(#23363) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy húzott 920@3.6ghz es proci (jócskán 3-4 éve teljesít kiváló szolgálatot).
Gondolkoztam bővítésen de a 4790k nem olyan hű de nagyon gyorsabb a játékokban ahogy néztem youtube videókban az a + 30% pedig inkább arra az elhatározásra juttatott, hogy vegyek a meglévő 6gb memória mellé még 6gb ot és a bővítés árából vegyek valami bika VGA -t (980 , 980ti).
Kérdés:

3*2gb Ocz 1600mhz 1.65V ilyenem van most.
Emellé berakhatok a másik csatornába
3*2gb Kingston 1600mhz cl11 1.5V os ramot, hogy összesen 12gb legyen?
Alaplap : Asus P6T deluxe v2 (triple channel)

Köszönöm a válaszotokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#23364) MK VII válasza Joco_77 (#23363) üzenetére


MK VII
veterán

Játékokban természetesen nem erősebb a 4790K az i7-920-nál hisz a VGA a lényeg viszont nem mindegy, hogy a VGA-t mennyire tudja meghajtani a processzor.. Jelen esetben, ha a 920 mellé vennél egy 980-at vagy egy 980Ti-t jócskán hagyna benne viszont a 4790K-val ki tudod préselni az utolsó "cseppet" is a 980Ti-ből..
A plusz 6gb memóriával meg szerintem nem mennél sokra..
Nem vagyok nagyon a híve a youtube-os összehasonlító teszteknek, de itt az látható, hogy a 4790K gyengébb VGA-val néhol dupla akkora FPS-t hoz bizonyos játékokban mint az i7-920... Ebből mi jön le? Hogy az i7-920 még annyira sem tudja kihajtani a GTX970-et mint a 4790K a GTX960-at. Ergo, ha vennél egy GTX 980-at vagy 980Ti-t az i7-920-ad mellé akkor csak áll egy nagy teljesítményű kártyában a pénzed, de nem tudod kihasználni..

A döntés a tiéd... Én konfigot cserélnék! :K

A memóriás kérdésedre a válasz.. Nem!
1,65 voltos memóriák mellé 1,65 voltos memóriákat tehetsz!

[ Szerkesztve ]

(#23365) Qru válasza Joco_77 (#23363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mehetnek egymás mellett simán. A 1,5V-os moduloknak nem lesz baja ha 1,65V-ot kapnak.

#nincsbennetarcsi

(#23366) Joco_77 válasza Qru (#23365) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Köszi a választ mindkettőtöknek!

Ezt néztem ki végül:

gskill cl8

Ez hasonlít legjobban tulajdonságaiban az enyémhez (cl8, xmp profile, 1600mhz) csak nem 1.65v
De olyat nem nagyon találok.

Nekem ez van :
ocz3x1600lv6gk

Remélem ez jó lesz mellé :R

(#23367) Qru válasza Joco_77 (#23366) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz. :K

OCZ már nem is gyárt ramot, nem csoda, hogy nem találtál. Talán használtan még az aprón... :U

#nincsbennetarcsi

(#23368) monosz válasza MK VII (#23362) üzenetére


monosz
őstag

Köszönöm. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#23369) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

A Milyen asztali gépet vegyek? topicban már sikerült összerakni a gépet de a rammal kicsit bajba kerültem. Szülőknek netezős gép szóval semmi komolyabb elvárás nincs vele szemben.

Alaplap: Gigabyte H81M-S2H
Proci: Intel Pentium G3250

Ramból a Kingston HyperX Fury ramokat ajánlották, már csak az órajel sebességben van bennem egy kis kétely. Árban így alakulnak:
HyperX Fury 1333 Mhz: 7200 Ft
HyperX Fury 1600 Mhz: 7000 Ft
HyperX Fury 1866 Mhz: 7000 Ft

Processzor csak 1333-ig támogatja, a lap pedig 1333/1600.

Meg lehet e venni a leggyorsabbat és majd megy magától 1333 Mhz-en vagy gond lehet belőle?

(#23370) MK VII válasza flegga92 (#23369) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Nyugodtan veheted a magasabb mhz-es memóriát.. Vissza fogja venni a lap 1333mhz-re.
Semmi probléma nem lesz belőle.

(#23371) flegga92 válasza MK VII (#23370) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszönöm!

(#23372) nagybá


nagybá
senior tag

Helló mindenkinek!

RAM vásárlás előtt járok. Játékra használom a gépet amibe vásárolni készülök.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen árban mint a lentebb linkelt RAM duó van e jobb?
Kérdéses RAM: 8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Blue Series CL10 Kit (2x4GB) (HX316C10FK2/8)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#23373) MK VII válasza nagybá (#23372) üzenetére


MK VII
veterán

Akad...
Olcsóbb és jobb.
Nem olcsóbb, de jobb és nagyon jó áron van most.
Ez sem olcsóbb, de jobb kategória.

A három közül a középsőt ajánlom.. Most tényleg nagyon jó áron van!

(#23374) nagybá válasza MK VII (#23373) üzenetére


nagybá
senior tag

Azt meg tudod mondani, hogy a linkeltek miért jobbak? Nem értek hozzá, csak akkor már tanuljak is valamit! :D
Amúgy köszönöm a segítséget!

szerk.: Mármint azt látom, hogy nagyobb az órajele, de az annyit számít? :-O
Amúgy ez az alaplapom: gigabyte g970a-ud3 <--ebbe kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#23375) MK VII válasza nagybá (#23374) üzenetére


MK VII
veterán

A CL érték a késleltetést jelenti a memóriáknál..
Minél kisebb a késleltetése a ramnak ugyan azon mhz-en annál gyorsabb.
Az első linkem alatt egy ár érték arányban talán a legjobb ram szerepel.

Magasabb frekvenciás ramot nyugodtan használhatsz abban a lapban mint amit hivatalosan a lap támogat. Vissza fogja venni a lap a frekvenciát akkorára amit még támogat.. Egy kis bios állítgatással a 2400mhz-et is elérheted akár a lapodban. Az az érték már tuningnak számít szóval nem garantált.

Az XMP funkciót pedig tudod használni az alaplapod BIOS beállításainál a memória részen a profilt megadva.. Ilyenkor a lap kiolvassa a megfelelő értékeket a memóriából és automatikusan beállítja a memóriát a helyes értékekre..

(#23376) nagybá válasza MK VII (#23375) üzenetére


nagybá
senior tag

Ezt a részt nem értem: Az XMP funkciót pedig tudod használni az alaplapod BIOS beállításainál a memória részen a profilt megadva.. Ilyenkor a lap kiolvassa a megfelelő értékeket a memóriából és automatikusan beállítja a memóriát a helyes értékekre..

Ez mit jelent?

(#23377) MK VII válasza nagybá (#23376) üzenetére


MK VII
veterán

XMP-s memóriákban el vannak tárolva bizonyos profilok.

A BIOS-ban a memória beállításoknál van egy Extreme Memory Profile fül ami alatt ki tudod választani, hogy melyik profilt használja a memóriánál.
Ha ezt beállítod akkor azokat az értékeket az alaplap beállítja a memóriához a megfelelő működés érdekében.

A HyperX Fury memória nem XMP képes.. Ami egyáltalán nem hátrány. Az XMP gyakorlatilag egy plusz "kényelmi" szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#23378) Joco_77 válasza Qru (#23367) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Szia!

Megrendeltem most reggel. 6+6= 12gb rammal már elleszek megint 1-2 évig szerintem és "csak" 14 bruttó volt a gépbővítés.
Majd valamikor még cserélek egy vga t(660ti -> 980) és akkor elleszek.
Procival szerintem várok még 1-2 generációt (i7 920@3.6ghz) akkoris ha azt írják sokan, hogy nem hajtja ki a 980at. Az viszont tuti, hogy még ezzel a procival is sokkal gyorsabb lesz mint a 660ti(főleg 1680*1050ben amiben én játszok)..
Mégegyszer köszi :R

(#23379) Qru válasza Joco_77 (#23378) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Belemennek a 6 magos procik is a lapodba azok meg e-bay-ről könnyen / olcsón beszerezhetőek. :K

#nincsbennetarcsi

(#23380) magellaner


magellaner
tag

Olyan kerdesem lenne,hogy a dual chanell mennyire szamit jatekokban ? Erdemes vennem a mostani rendszeremhez egy 4gb os modult? Jelenleg 2x2 giga meg egy 4 gb os modul , es vennek hozza még egy 4 gb ost hogy parban legyenek.koszi

(#23381) tecsu válasza magellaner (#23380) üzenetére


tecsu
addikt

Úgy olvastam, hogy a memória sebességének nagyjából és átlagban 10%-át jelenti a Dual Channel a különböző tesztekben.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23382) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok, laptop RAM ügyben is érdeklődhetek itt, vagy azt érdemesebb lenne a gyártó topikjában megtennem? Köszi :R

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#23383) malnabokor válasza malnabokor (#23382) üzenetére


malnabokor
senior tag

Inkább felteszem a kérdést :)

Lenne egy Sony Vaio netbook, jelenleg 1Gb RAM-al, amit szeretnék egy kicsit helyrepofozni (Win10-el elvan úgy-ahogy). Természetesen böngészésre lenne, semmi több. Arra, hogy milyen RAM mehetne bele, az alábbi infót találtam: [link]
A kérdésem, hogy mehet bele pl ilyen is: [link] vagy ilyen: [link]?

lehet nagyon láma a kérdésem, csak laptopnál nem tudom, mennyire egyediek a fogalatok, vagy hogy mi mehet bele, stb, mennyire kell odafigyelni, hogy mondjuk külön fel legyen tüntetve, ez csak ebbe v. abba a gépbe jó. Köszönöm előre is a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#23384) PainKiller13 válasza malnabokor (#23383) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mehetnek bele ezek is, de itt aprón jobb áron találsz.

(#23385) malnabokor válasza PainKiller13 (#23384) üzenetére


malnabokor
senior tag

Köszi a tippet, nem gondoltam volna alapból, hogy itthon van olcsóbban :)

Viszont annyit még kérdeznék, hogy hol tudom megnézni, hogy a 800Mhz-esek is biztosan használhatóak- vele? (szén , oldalon kívül máshol nem találtam infót, az alap 1Gb ramok mindenhol 667Mhz-ek.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#23386) PainKiller13 válasza malnabokor (#23385) üzenetére


PainKiller13
őstag

Simán mennek, maximum visszaveszi 667-re.

A dual channel miatt azért nem árt 2 ugyanolyat venni, persze itt szinte csak úgy árulnak :)

(#23387) malnabokor válasza PainKiller13 (#23386) üzenetére


malnabokor
senior tag

Igen, viszont ez is a problémám mert csak egy foglalat van és abba is csak 2Gb mehet max (két egyes ne jó, két kettesből így nekem csak egy kellene,) :) vagy pedig ahol lehet a 4000ft-ból lealkudok egy ezrest, hogy egálban legyen a rendelttel :)

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#23388) den dro


den dro
csendes tag

Sziasztok!
A 2db 4 GB-os Kingmax RAM-om közül az egyik meghalt, pont az amire csak 1! év garancia volt (külön lettek vásárolva 2 éve). Kíváncsi lennék mit ajánlotok:
- vegyek (remélhetőleg) ugyanolyan Kingmax memóriát?
- próbálkozzak meg más (pl. Kingston) memóriával, ugyanolyan időzítés és MHz, hátha azzal is működne probléma nélkül?
Csak azért gondolkozok az utóbbin, mert ezzel azért csak alábbhagyott a bizalmam a Kingmax-al kapcsolatban, és már árban sem a legjobb opció ahogy nézem, vállalt garanciát illetően sem!
Köszönöm előre is!

(#23389) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Milyen ramot ajánlanátok a konfigomhoz, ami fekete és 2133-2400MHz-en ketyeg CL9-10-11-es(minél szűkebb) időzítésen 1,5V-al(nem muszáj)?
2X4GB-os kiszerelés kellene, a keret olyan 20-22k lenne.
Köszönöm szépen a segítségeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#23390) MK VII válasza bombibmw (#23389) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv. :)
Fekete-piros esetleg?
2400mhz cl10 Patriot? Igaz nem nagyon van tapasztalatom a Patriot memóriával, de rosszat egyáltalán nem olvastam róluk.

Illetve még szerintem ami a legjobb választás lenne G.Skill 2400mh cl10.

Vagy egy jó Beast?

Corsair Vegneance Pro-ból 2400-ast ne vegyél, ha esetleg az tettszene meg...
Grózi-nak voltak gondjai velük olyan lapban mint a tied. Csak 1333mhz-en voltak hajlandóak elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#23391) bombibmw válasza MK VII (#23390) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi! :R
Ez lesz.[link]

(#23392) MK VII válasza bombibmw (#23391) üzenetére


MK VII
veterán

Az nagyon jó választás... Hol találtad? Mármint, hogy?
Nekem nem hozta fel ipon.. :F

Szerk.: Most meg felhozza... Tegnap este nem lett volna csak ott? :D
Ha látom tuti azt ajánlom..
Amúgy jó kis tuning memóriák a Tridentek.

[ Szerkesztve ]

(#23394) lionskull


lionskull
tag

Ti melyiket vennétek? Jelöltek:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23395) MK VII válasza lionskull (#23394) üzenetére


MK VII
veterán

Mindegyik jó memória.. Talán a Fury-t választanám inkább..

(#23393) hegegege
Attól függ, hogy milyen konfigba, milyen memória mellé?
Amúgy jó választás..

(#23396) lionskull válasza MK VII (#23395) üzenetére


lionskull
tag

Fm2+-os lapba, A8-7300-as proci mellé. A lap egy ASRock FM2A88M-HD+ lenne.

(#23397) MK VII válasza lionskull (#23396) üzenetére


MK VII
veterán

dVGA van a gépben? Vagy az integráltat használod? Ha van dVGA akkor elég az 1866-os, ha nincs akkor érdemes 2133mhz-es memóriát választanod, mert a memória sebességét kamatoztatja az integrált VGA.

(#23398) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hali. Új gép összeállításánl még mindig nem dölt el pontosan a ram. Márkán belül sem, nem tudom végül melyikre lenne érdemes bökni.
Proci i7 4790 lenne, Alaplap: Asus H97 PRO

8GB ramot szeretnék, (lehetőleg egybe - van aki nem ért vele egyet, van aki szerint lényegtelen a különbség)
16GB is jólenne (bár kérdés minek, de attól még jöhetne, megtudnám teszteltetni és időtálló az biztos) csak már necces a keret miatt.
Na már most konkrétan linkelve, típusszám meg minden cikklikk alapján melyiket tudnátok ajánlani. Kingston/Corsairtól. Korábban nézettem és Kingstonnál sok a CL10-es, aztán csak a 9-es lenne jobb, mégha semmi különbség se lesz érhető (vagy igen?) - megtudnátok nézni a lapot (mobo-t) hogy melyik passzolna hozzá esetleg jobban. Corsair 8GB 1600 CL9 van, (ebből is van két fajta, LP-n belül is asszem) (illetve Cl9-től 1600on nem nagyon van jobb, pl CL8-as, de ez már tényleg hülyeség gondolom) Low Profile szerintem megfelelne, csak nem melegedik majd annyira a dolog, mégha CPU-t alap hütővel is tervezem használni egy jó darabig.

[ Szerkesztve ]

(#23399) lionskull válasza MK VII (#23397) üzenetére


lionskull
tag

Azt tudom, egy darabig integrált lesz a dx támogatás miatt, de tervben van egy R7 260-as radeon beszerzése is. Alternatíva egyenlőre a jelenlegi konfigból egy 4870-es radeonom.

(#23400) MK VII válasza lionskull (#23399) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor elég az 1866mhz-es... De inkább keress CL9-es időzítésűt CL10-es helyett. Nem sok a diferencia árban.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.