Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) Roberto304


Roberto304
újonc

Sziasztok. Jelenleg ezek a ramjaim KHX1600C9D3B1K2/8GX, és szeretném böviteni még 2x4 GB-al,de már nem kapható ez a tipus. A kérdésem hogy lehet e hasonloval ,a frekvencia,a kesleltetés ,a feszültség és a gyártó ugzanaz lenne. Mint pl HX316C9SRK2/8 vagy KHX16C9T3K2/8X.Alaplap gigabyte B75/D3V.

(#23802) Gus-T.


Gus-T.
tag

Még az előzőhöz.. Az iponos ezt ajánlotta, de persze 1.35V

HyperX 32GB Predator DDR4 2666MHz CL13 4x8GB kitt ?

(#23803) MK VII válasza Gus-T. (#23802) üzenetére


MK VII
veterán

Az egy nagyon jó ram. 2666mhz-hez CL13 az pont tökéletes munkás gépbe..
Mi a bajod az 1,35 voltal? Semmi baja nem lesz tőle a gépnek..

(#23804) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Már egyszer ajánlottatok ramot ,de úgy alakult, hogy most jött össze rá a keret. Alaplapom és ramom a láblécben ehhez szeretnék venni 1x4gb ramot, ha lehet. Onnan venném, ahol a legolcsóbb (netről vmelyik online boltból) Ha ez nem működhet így akkor inkább eladom a mostanit és veszek 1x8gb -ot ,de mindenképpen szeretném a mostanit megtartani, ha lehetséges. Elsősorban CAD-hez kell és egy kis játékra ofkorsz :DDD Segítségetek előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#23805) Gus-T. válasza MK VII (#23803) üzenetére


Gus-T.
tag

Köszi a választ.

A helyzet hogy 2-3évre lenne véve a gép, és nagyon jól szeretném összerakni,
mert most kaptam hozzá felhatalmazást... és pénzt.

akkor azt mondod, hogy az ipon mostani kínálatából
(32GB-ban gondolkodva, szerintem 4x8GB modulban)
ez lenne a legjobb ram? - pénz relatíve nem számít alapon..
link

csak azért kérdezem ennyire, mert corsair ramjaim voltak mostanában, és soha nem volt velük bajom..
a kingson-t még akkor ismertem amikor kingston volt :) hajdanán...
de ezekről a hiperizékről nem tudok se jót, se rosszat.. és lehet fura de valahogy nem szimpi ez a márka

Ettől függetlenül ha stabil, biztonságos, és gyors akkor jöhet.
Csak olyan rohadtul nem értek ezekhez a ddr4 rammokhoz, hogy még.
utoljára kb 5éve kentem vágtam, mikor gépet építettem magamnak.

(#23806) MK VII válasza Gus-T. (#23805) üzenetére


MK VII
veterán

Határozottan kiváló ramok amiket linkeltél!!
Belevághatsz nyugodt szívvel.. 2-3 évig tuti 100%, hogy nem igen lesznek gondjaid a sebességgel..

(#23807) venomka1


venomka1
aktív tag

Sziasztok.Az lenne e kerdesem hogy ha az alaplapon ez a felirat van hogy: Dual DDR4 3400 (OC) support
Ez azt jelenti hogy huzhato a memoriam? De a proci csak 2133 at tamogat, tehat semmi ertelme huzni ugye? Vagy ha lehet akkor barmilyen ramot lehet huzni,vagy abban is van olyan hogy tuningos memoria?

(#23808) MK VII válasza venomka1 (#23807) üzenetére


MK VII
veterán

Igen. Azt jelenti, hogy húzhatod.. A processzor memória támogatásával nem kell foglalkozni..
Vannak tuningosabb példányok memóriában is ugyan úgy mint prociban is. Alapvetően minden memórián lehet tuningolni csak az nem egységes, hogy mennyit.

[ Szerkesztve ]

(#23809) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok!

Én már vettem ramot, a kérdésem nem is arról szól.
4 -ről bővítettem 8GB -re a ramomat. A kihasználtsága 24%, tehát a régi 4GB is bőven elég lenne?
Mikor és hogyan használhatom ki a plusz területet? Bocsi az amatőr kérdésért!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#23810) MK VII válasza kjani18 (#23809) üzenetére


MK VII
veterán

Ha nem megy 50% fölé a memória használatod akkor gyakorlatilag csak van a plusz 4gb memóriád.. Igen...

Mikor és, hogy tudod kihasználni? Pl.: Újabb játékok, CoD AW ami 7gb-ot is megeszik. vagy pl GTA V, szóval a komolyabb játékok szépen bekajálnak 6-7 gb-ot simán.
Illetve, ha dolgozol a géppel.. Photoshop, 3D-s képszerkesztők, grafikai tervező programok.

Mindezektől függetlenül jobb a több minthogy vakard a fejed, ha nem elég a 4gb. :)

[ Szerkesztve ]

(#23811) Gus-T. válasza MK VII (#23806) üzenetére


Gus-T.
tag

Köszönöm.

(#23812) venomka1 válasza MK VII (#23808) üzenetére


venomka1
aktív tag

Miert ne coglalkizzak a proci memoria tamogatasaval? Nekem azt irja a 6600k higy 2133 mhz,valaki mindta hogy akkor nem.erdemes erosebbrt venni bele,mert nem ismeri fel es anyin fog futni amenyit tamogat csak tehat 2133 on

(#23813) MK VII válasza venomka1 (#23812) üzenetére


MK VII
veterán

Ne higgy neki..
Hivatalos gyári adat a 2133mhz... Ott van a lapon, hogy xy mhz-et OC-ban tehát tuningban tudja..
A Processzornak majdnem, hogy tök mindegy mit állítasz be az alaplapnak mhz-et.. Vinni fogja. Esetleg magasabb feszültségen, de azt meg a lap bírja szóval egy Z-s lapban K-s procival vígan akár a 4400mhz-et is elérheted memória frekvenciában.
Ezeket sem azért gyártják le, hogy csak 2133mhz-et menjenek...
Ezért nem kell foglalkozz a hivatalos adatokkal.. Csak iránymutatók..

[ Szerkesztve ]

(#23814) sanzi89


sanzi89
addikt

Adott az alábbi működő konfig:
Asrock Q1900-ITX alaplap
Nanya NT4GC64B8HG0NS-CG memória

A gépen jelenleg Windows 7 fut, de telepítek rá egy Windows 8.1-et, hogy Hyper-V alatt tudjak virtualizálni egy-két teszt/játszós rendszert. Ehhez vennék +8GB ramot. Tudom, hogy a CPU nem éppen acélos, de minimálisan lennének használta a virtuális gépek.

Szóval, kérdés milyen ramot vegyek. Gondolom a sima 1.5V-os modul mellé nem tanácsos 1,35V-os DDR3L modult venni, továbbá olyan memória vásárlás volna a cél, ami a legszélesebb körben támogatott, ha majd egyszer esetleg átkerülne egy másik gépbe, stb. Úgy tudom fogyasztásban minimális - gyakorlatilag mérési hibahatáron belül van a fogyasztás különbség teljes konfig esetén - a különbség. Tehát ezért sima 1.5V-os modult érdemes venni.

A másik kérdés a frekvencia/időzítés. A lap maximum 1333-as modulokat képes kezelni, a benne lévő 4GB-os modul CL9-es időzítést tud. Ahogy nézegetem ennél nem nagyon van jobb időzítés ezen a frekvencián SO-DIMM-ben. Szóval akkor a cél az 1333MHz, CL9 időzítés volna.

Két modult néztem ki:
Kingston KVR1333D3S9/8G 13.268Ft | 1333MHz CL9
Kingston KVR16S11/8 11.613Ft | 1600MHz CL11

Pár kérdésem volna. Ajánlott-e egyáltalán az 1600-as modul, ha maximum 1333-at kezel a lap? Az 1600-as modul tud-e CL9-es időzítést 1333-on? Ne cigánykodjak, és vegyem meg a drágább modult, az a tuti?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23815) gorillaZZZ


gorillaZZZ
csendes tag

hali

4gb ramot szeretnék venni gamer pc és cs go-val tolom....van benne 2x2 giga kingston hyperx blue cl9 1600mhs tehát min 1600as legyen.

az mennyire baj ha cl10est veszek?

emagrol kell mert onnan veszek mast is

(#23816) Nerazim


Nerazim
őstag

Az alábbi ramok közül melyiket ajánlanátok inkább a mostani konfigomhoz? A 2x2 gb (CL11) mellé tenném, ha lehet. CAD-re kellene, de ha a régi ramokkal nem férnek össze akkor inkább megválnék tőlük.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#23817) gorillaZZZ válasza gorillaZZZ (#23815) üzenetére


gorillaZZZ
csendes tag

[link]

pl ilyen?

(#23818) gorillaZZZ válasza gorillaZZZ (#23817) üzenetére


gorillaZZZ
csendes tag

vagy ez mert ez is cl9es

(#23819) Carasc0 válasza MK VII (#23734) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Hosszas okoskodás meg a te segítséged alapján megszületett a döntés. Rendelés leadva a TridentX-re. :R

Megnéztem néhány tesztet róla, hát azért egy 1600mhz-es ramhoz képest látszik a különbség, sőt sztem érezni is fogom mert eddig (3 éve már lassan) 1333mhz-en használom ezt a Vengeance-t. :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23820) Carasc0 válasza Carasc0 (#23819) üzenetére


Carasc0
őstag

Apropó! Én a RAMBAZAR oldalról rendeltem meg őket. Épp olvasom hogy a bolttal gondok vannak. Ez igaz? Megijedtem kicsit. :U Bár az oldalon friss bejegyzések is vannak. Valahogy nem úgy érzékelem hogy halott bolt lenne.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23821) peu407 válasza MK VII (#23795) üzenetére


peu407
senior tag

Ok.Köszönöm! [Erről] mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#23822) MK VII válasza Carasc0 (#23820) üzenetére


MK VII
veterán

Nincs azzal gond.. Néha volt, hogy nem megfelelően kezeltek egy két szitut, de végeredményben nem mondható rájuk, hogy problémás bolt..
Én kétszer vásároltam tőlük. Minden rendben ment. A következő memória kitem is tőlük lesz ez biztos.

(#23821) peu407
Remek! :K

[ Szerkesztve ]

(#23823) Nerazim


Nerazim
őstag

Ebben tudnátok segíteni?
Ez esetleg ha segít:

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#23824) MK VII válasza Nerazim (#23823) üzenetére


MK VII
veterán

Add el a jelenlegit és vegyél egy ilyet. Olcsó is, jó is, új is! ;)

(#23825) Carasc0 válasza MK VII (#23824) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia! :)

Megnyugtattál. Tegnap adtam le a rendelést a RAMBAZAR-nál. Van esély rá hogy kedden megjön? Már csak onnan gondolom, hogy hétfőn felfogják, hogy rendeltem, aztán kedden ideszállítják. Nem sürgős végülis csak kérdem. Addig nem telepítem újra a gépem az biztos, főleg hogy még a leendő új szoftverbázisomat építem ki. Ezért is kell a ram mert innentől kezdve ez a mostani masinám tömény multimédiára lesz használva (PS, LightRoom, virtualizálás hegyek, pici game)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23826) Livius


Livius
őstag

Hello!
Nem rég nézelődtem a RAM-okban, és azt vettem észre, hogy most már közel 1 éve csökkenek a DDR3 áraik. Várható hogy ez még folytatódni fog, vagy most már nincs értelme többet várni és 14-15 ezerért érdemes venni egy Corsair 2x4GB KIT-et?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#23827) Carasc0 válasza Livius (#23826) üzenetére


Carasc0
őstag

Szerintem igen. Mármint nem érdemes várni. Már csak azért is mert:

- 15K az a 2*4GB Corsair ram amiket én 3 éve vettem 21K-ért. Elég jól lement az ára.
- Ha még vársz mondjuk 1-2 évet, akkor meg lehet érdemesebb lesz DDR4 platformra váltani, mert addigra szintén 15-18K lesz 8GB ram ami meg alapból 2133-asok...

Én így gondolkodok. Én most veszek TridentX-et amit saccper 3 évig fogok használni vagy 4, utána meg váltok DDR4-re. Addigra nem lesz már drága platform mint most.

15K-ért a Corsair simán megéri...

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23828) Nerazim válasza MK VII (#23824) üzenetére


Nerazim
őstag

:R értettem :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#23829) Qru válasza Carasc0 (#23825) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kapsz visszaigazóló mail-t tőlük, amiben benne a szállítás várható dátma.

Livius: Érdemi mértékben nem igazán lesz már csökkenés. Ahogy terjed a ddr4 megint felkúsznak a ddr3 árak majd. Ez persze enm egyik napról a másikra fog bekövetkezni.

#nincsbennetarcsi

(#23830) Pityu Mester


Pityu Mester
csendes tag

Új gép vásárlását tervezem, játékra lenne, és 16 GB RAM-ot szánok bele, DDR4-est. Milyen márkát ajánlotok, illetve milyen kiszerelésben (2*8BG vagy 4*4GB)?

(#23831) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!

Tesó gépfejlesztés előtt áll és az lenne a kérdésem, hogy érdemes DDR4 -re váltani vagy DDR3 -ra való gépet állítsak neki össze? :F

és mekkorát érdemes belerakni? :F 2x4GB vagy 2x8GB

ha DDR4 lenne, akkor 2133 MHZ bőven elég igaz?

Jelenleg DDR2 van.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#23832) MK VII válasza Bálint85 (#23831) üzenetére


MK VII
veterán

(#23833) pal467


pal467
újonc

Sziasztok!

B150M-D3H lap és i5-6500 mellé keretbe ~20k-ig fér bele a RAM. Melyikkel járnék jobban Corsair 2x4GB DDR4 2666MHz Vengeance LPX Black vagy Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Savage? Illetve a kereten belül bármilyen más optimális megoldás is érdekel. :)

Előre is köszi!

(#23834) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Asrock G41M-VS3 lapba jó lehet Crucial 4gb 1600mhz ram?

(#23835) ö T i


ö T i
csendes tag

Üdvözlet!

Egy kis segítséget kérnék, ilyen ramot vennék
[link]
és az lenne a kérdésem hogy jól működne e az alaplapomban ? ami Asus z97K :

[link]

Néztem a memória támogatottsági listát de valahogy nem jövök ki belőle :D

Köszönöm!

(#23836) MK VII válasza pal467 (#23833) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Ha erre gondolsz akkor az egy jó választás.
Esetleg még ez, bár picit 20 fölött van.

(#23834) PainKiller13
Üdv.
Buta lennél majdnem 10 ezer forintért 4gb-os modult venni mikor 14 ezer alatt már kapsz 8gb-ot.
Curcial Ballistix Spot 1600mhz CL9.
Amúgy nekem a régi Gigabyte G41-es lapomba mentek az 1600-as G.Skillek amik azóta is megvannak.
Természetesen nem 1600-on, de nem volt velük gond.

(#23835) ö T i
Szia.
Igen. Az egy jó választás! Működni fog a lapodban. :K

(#23837) PainKiller13 válasza MK VII (#23836) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, csak 5900 darabja, de egyébként cserélem a mostani 2x2gb 1333 modult 1x4gb ilyenre amit linkeltem :)

(#23838) ö T i


ö T i
csendes tag

MK VII

Köszi szépen a gyors választ :R :R akkor meg nyugodtam :) nézegettem én a támogatottsági listát de nem nagyon jöttem ki belőle ...

(#23839) pal467 válasza MK VII (#23836) üzenetére


pal467
újonc

Köszi! Utóbbit néztem ki én is.

(#23840) MK VII válasza PainKiller13 (#23837) üzenetére


MK VII
veterán

Miért cserélnéd a 2x2gb-ot 1x4gb 1600mhz-re abba a konfigba?
Szerintem nem kéne. Ugrik a dual-chanel ami miatt lassabb is lehet a gép illetve az 1600-at ugysem tudod kihasználni abban a lapban!

(#23841) KAMELOT


KAMELOT
titán

Megérkeztek a G.SKILL ripjaws V 3200Mhz ramjaim. Nemsokára teszt is lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23842) MK VII válasza KAMELOT (#23841) üzenetére


MK VII
veterán

:C
Várjuk ;)

(#23843) PainKiller13 válasza MK VII (#23840) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mert idővel lecserélem(hamarosan) egy H-s lapra illetve egy G-s procira, az , hogy addig nincs dual channel azt kibírja apám, szerintem észre sem fogja venni, utána viszont veszek még egy ilyen ramot és akkor vígan el lesz még jó pár évig vele.

(#23844) Pityu Mester válasza Pityu Mester (#23830) üzenetére


Pityu Mester
csendes tag

Bár válasz nem érkezett, azért én nézelődtem. Ezek közül melyik lenne a jobb?

[link]

[link]

(#23845) MK VII válasza Pityu Mester (#23844) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Elkerülte a figyelmünket a hozzászólásod... :B

Az első linkeden levőnek jobb az időzítése szóval én arra szavaznék.
Amúgy milyen alaplapba és proci mellé lennének a ramok?

(#23846) Pityu Mester válasza MK VII (#23845) üzenetére


Pityu Mester
csendes tag

Köszi. :)

Processzor az Intel Core i7 6700 lesz, alaplapot még nem választottam, de majd abba a topikba is megyek. :) :)

(#23847) MK VII válasza Pityu Mester (#23846) üzenetére


MK VII
veterán

Ha nem Z-s alpot teszel az i7 alá akkor elég a 2133mhz-es ram. Ha mégis csak Z-s lapot teszel alá akkor mehet a magasabb mhz-es, ha van rá pénz.

(#23848) Pityu Mester válasza MK VII (#23847) üzenetére


Pityu Mester
csendes tag

Értem. Nem akarok tuningolni, úgyhogy H170-es alaplapra gondoltam.

(#23849) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

A jelenlegi ramjaimat szeretném lecserélni és egyben bővíteni 16gb -ra. Tudnátok ajánlani a konfigomhoz low profilos ramokat?

Nem hátrány, ha tuningosak és megbízhatóak

Köszi előre is.

:R

(#23850) tranceplanet válasza SoulReaver (#23849) üzenetére


tranceplanet
addikt

LP-ből ez a legolcsóbb és megbízható, de húzni nem tudom mennyire lehet: CRUCIAL 16GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT BLS2C8G3D1609ES2LX0 ~29K az ára. Tuti tuningos fajtát majd írnak a szakik, de nem lesz olcsó LP változatban.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.