Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Most kívánom megvenni az alábbi gépet, ehhez keresek RAM-ot.
GIGABYTE GA-Z97-HD3
INTEL Core i3-4330 3.50GHz 1150 BOX procit tennék gyári ventivel. Tuning nem lesz.
VGA-t a régiből áttenném egy Ati Radon HD4850.

RAM-ba 8 GB-t tennék bele. Kérdés is lenne 2*4, vagy 1*8 lenne-e jobb? Tehát ugye még mindig él a Dual chanel?

Ezt néztem ki:
2* CRUCIAL 4GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 BLS4G3D169DS3CEU.
Sajni sokat már nem értek mi alapján válasszak, ez 2*4 GB-ben olyan bruttó 22500 Ft. Sokkal többet nem is adnék érte ha nem feltétlen muszáj.
De ha van javaslatotok, akkor hallgatom!

Tehát a fenti proci és laphoz milyen memóriát javasoltok (8 GB)?

Köszönettel:
PappZ

(#19002) StSanya válasza Diniboy (#19000) üzenetére


StSanya
őstag

Semmi sincs ellene, korrekt RAM, jó áron.

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19003) Diniboy válasza StSanya (#19002) üzenetére


Diniboy
aktív tag

:R köszi a megerősítést, akkor megrendelem :)

[ Szerkesztve ]

(#19004) StSanya válasza pappzo (#19001) üzenetére


StSanya
őstag

Csak megjegyzés: Ha nem lesz tuning, mert nem lesz K-s proci, akkor minek Z chipsetes alaplap? Inkább egy jobban felszerelt H-s... Pl: [link]

Csak akkor vegyél 1 db RAM-ot, ha közeljövőben bővítesz, s venni fogsz még egy ugyanolyat.

Ez is jó:

[link] vagy [link]

Párban ez olcsó most: [link]

Elszaladtak a RAM árak sajnos...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19005) pappzo válasza StSanya (#19004) üzenetére


pappzo
csendes tag

Szia!

Köszi a választ pont ezt a kittet raktam be én is onnan a kosárba.

Az alaplap most elbizonytalanított. Tényleg egy árban van, de mivel tud többet ez, mint az a Giga lap. Ránézésre pont ugyanazt tudják. De tényleg 7-8 éve nem foglalkozom hardverrel sajnos, tehát köszönettel veszek minden segítőkész tanácsot.

(#19006) StSanya válasza pappzo (#19005) üzenetére


StSanya
őstag

Egyrészt ugye az említett chipset különbség van, de ha nem tuningolsz, sohasem használnád ki a Z97 chipsetet.

Másrészt felszereltségben és alkatrész minőségben van különbség, az Asrock-on van: 8 feszültség fázis (vs 4), Realtek 1150 hangkeltő + komolyabb füles erősítő (vs Realtek 887), Intel LAN (vs Realtek), meg komoly kondik, egyebek...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19007) pappzo válasza StSanya (#19006) üzenetére


pappzo
csendes tag

Köszönöm szépen. Így már értem. A Tuningból kinőttem, ma már a nyugodt stabil működés a fontos.

(#19008) terencehIII


terencehIII
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy notebookba rakhatok 1333Mhz-es ramot 1066-os helyett?? Van értelme?

(#19009) Viperator válasza terencehIII (#19008) üzenetére


Viperator
őstag

Milyen laptopod van? Tud kezelni? (benne van a specifikációban) - Másképpen nincs értelme, nem veszed észre a sebességkülönbséget.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#19010) Darknech


Darknech
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Gépfejlesztést tervezek, és le tudnám cserélni kis ráfizetéssel a memóriát is jobbra. Elsősorban játékra használnám a gépet. Jelenleg Corsair Vengeance 2x4 giga 1600MHzes CL8as memóriám van (CMZ8GX3M2A1600C8), és i5-4690K procit tervezek venni, és húznám is. 2x4 giga 2133MHzes CL9es Corsair Vengeance Pro memóriát néztem ki helyette (CMY8GX3M2B2133C9), de a webshopban ahol néztem még drágább is a mostani memóriám. Kérdés, hogy lenne egyáltalán értelme a váltásnak, vagy az árát jogosan tartja a mostani memóriám?

(#19011) colben


colben
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég égető kérdéssel fordulok hozzátok. Egy kis ráncfelvarrás gyanánt vettem a "Gigabyte GA-P55-Usb3" + "Intel i5 650 3.20Ghz" kombómhoz egy 2x4 Gb-os Kingston 1333 MHz HyperX Fury kitet (HX313C9FBK2/8). Eddig egy 2x2 Gb 1333 Mhz-es Zeppelin Gold kit volt benne. A probléma ott következett be, amikor kicseréltem a RAM-okat, ugyanis az új stickekkel a gép a "Starting Windows" feliratnál lefagy, épp amikor a Windows logo animációjának kéne következnie. A régi ramokkal töbéletesen működik a rendszer.

Amit próbáltam már:
- Az új memóriákat betettem minden lehetséges kombinációban.
- Próbáltam csak 1 új stickkel.
- Reset-eltem a BIOS-t.
- Próbáltam telepítő DVD-ről bootolni. Így végigmegy a "Windows is loading files" folyamatcsík, majd lefagy.
- Próbáltam kombinálni a régi és az új RAM-okat.
- Szétnéztem BIOS-ban, de amatőrként nem találtam semmi egyértelműt, vaktában lövöldözni pedig nem mertem.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
Üdv,
colben

(#19012) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki figyelte az új Kingston RAM-ok árát?
Eléggé leugrott.
Lehet csak a kezdeti ár volt túl magas, de most meglehetősen jó árba vannak.
Én rendeltem egy ilyent épp az előbb:
[link]
-7k-val olcsóbb 09.24.-én, durva, szerintem jó cucc!

Gondoltam leírom, hátha valakinek jó alternatíva lehet, vagy csak ötlet ha akar venni. :))

(#19013) pappesz válasza Darknech (#19010) üzenetére


pappesz
tag

helló!

1-2 fps-t dob a gyorsabb ram. csak szintetikus teszteken láthatod, hogy gyorsabb. pl aidában. :)
játékra nem kifizetődő gyors ramokat venni. inkább azt a plussz 10-20 ezer forintot annyival erősebb videokarira költsd :)

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#19014) StSanya válasza colben (#19011) üzenetére


StSanya
őstag

RAM teszt kéne, van a win7 telepítő DVD-n is, illetve tudsz USB-ről boot-olót készíteni: http://www.memtest.org/#downiso

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19015) StSanya válasza tothjozsi96 (#19012) üzenetére


StSanya
őstag

Jaja, eddig túl volt árazva... :)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19016) Darknech válasza pappesz (#19013) üzenetére


Darknech
csendes tag

Köszönöm a választ! Viszont elég jó árban tudnám eladni a régi memóriát, 5 ezer forintot kellene ráfizetni az újra. Esetleg úgy megérné? Új videokártyát mostanában nem tervezek venni, és a memóriára is most lenne vevő, és vagy veszi az enyémet, én pedig veszek újat, vagy ő vesz újat, és nekem marad a régi.

(#19017) colben válasza StSanya (#19014) üzenetére


colben
csendes tag

Köszönöm a választ! Kipróbáltam a RAM tesztet, de sajnos ez is lefagyott az új memóriával. Előjött a képernyője újraindítás után, és 0,0%-nál maradt kb fél órán át. Nem reagált sem az Esc, sem az F1 (options) billentyűre. Ezután kilőttem a gépet.

Plusz infó, amit a korábbi post-ból kihagytam, hogy ha csak egy új stickkel indítom el a gépet (mindegy melyik foglalatban), kihogy egy BSOD-et. Mellékelem a képét.

(#19018) StSanya válasza colben (#19017) üzenetére


StSanya
őstag

Melyik RAM teszt volt ez? Amit fentebb linkeltem, a Memtest86+?

Próbáld ki ezt is: MemTest86 V5.1.0 Free Edition

A képet nem linkelted...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19019) colben válasza StSanya (#19018) üzenetére


colben
csendes tag

A Win7 beépített RAM tesztje volt, amelyik nem indult el. Az általad fentebb linkelt teszt overall 0%-ig ment, de a test 26%-ig betöltött, aztán lefagyott, tehát kb 2 másodpercen át élvezhettem, hogy valami történik.

Itt a kék halál képe (bocs, hogy előbb nem linkeltem :) ):
[BSOD]

Továbbá itt a régi és az új memóriával végzett teszt:
[régi]
[új]

Most kipróbálom a "MemTest86 V5.1.0 Free Edition"nel is. :)

Továbbra is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19020) colben válasza StSanya (#19018) üzenetére


colben
csendes tag

A teszt korábbi verziójával egy stickkel 13%-nál lefagyott, kettővel 26%-nál újraindult a gép, és ismételte ugyanezt. A folyamat az [Address test, own address, Parallel] résznél fagyott be.

(#19021) dantambt


dantambt
tag

Erről a Ramról mi a véleményetek?

(#19022) Qru válasza dantambt (#19021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez bitnag jó ram. Igazi élvonal beli. :K

#nincsbennetarcsi

(#19023) TIT válasza colben (#19011) üzenetére


TIT
veterán

Ennyit a tesztelt Kit drágább ramokról.
Feszültség,órajel rendben?

(#19024) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Asus Vanguard B85 és i5-4440 mellé kéne nekem ram. PCX-nél venném, jó lenne 20-22 ezer körül megúszni. Odáig eljutottam hogy 2x4gb, ddr3 és 1600 mhz-es kell, de abba már belebonyolódtam hogy milyen feszültségű, nagyságú és késleltetésű legyen.

Ezeket találtam, melyiket vegyem?
kingston-2x4gb-ddr3-1600mhz-hyperx-fury-hx316c10fk2-8
corsair-2x4gb-ddr3-1600mhz-cmz8gx3m2a1600c9
kingston-hyperx-pnp-2x4gb-ddr3-1600mhz-khx1600c9d3p1k2-8g

Én a legolcsóbbat venném a három közül vagy amit javasoltok.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19025) StSanya válasza oszkarfincs (#19024) üzenetére


StSanya
őstag

Pirosban éppen akciós: Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600MHz KIT CMZ8GX3M2A1600C9R

Nem írtad milyen hűtés lesz a procin, ez bármelyik alá befér (a fenti piros az nem):
Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CML8GX3M2A1600C9B

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19026) oszkarfincs válasza StSanya (#19025) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Egyelőre a gyári hűtője lesz és szerintem az is fog maradni. Végülis vehetek alacsony profilút, úgyis hosszú távra építek pct, lehet hogy később jól fog még jönni. De egyébként az egyik linkelt kingston szemre ugyanakkora, mint a linkelt Vengeance Low Profile, nem?
És akkor CL9-es típust nézzek? Különben ez mit számít, van jelentősége?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19027) StSanya válasza oszkarfincs (#19026) üzenetére


StSanya
őstag

Ha nagyon árérzékeny vagy, akkor megveheted a HiperX Fury-t, de az hajszállal lassabb a CL10 késleltetés miatt. És magasabb is, mint az LP-s Corsair.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19028) oszkarfincs válasza StSanya (#19027) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Hát így hogy komplett PC-t veszek, a komponensenkénti néhány ezer forintból a végére elég szép kis plusz kerekedik ki. Szóval gondoltam, hogy akkor a ramon spórolok, de úgy látom itt sem fogom megúszni. :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19029) Rica válasza StSanya (#18997) üzenetére


Rica
senior tag

Mielott magam is leadnam a rendelest, szerinted van kulonbseg 2*4 GB 1600-as Ballistix Tactical 1,5 es 1,35 Voltos kit kozott? Ugyanugy CL8 mindketto, arban egy picit az 1,35-os dragabb es Low Profile, de en a siman se latok egig ero capafogakat, amitol nem lehetne fole tenni barmilyen cpu hutot. Koszi! :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#19030) StSanya válasza Rica (#19029) üzenetére


StSanya
őstag

Az 1,35 V-os elmegy 1,5 V-on is, de fordítva már ez nem igaz... :)

26 mm vs 36,5 mm, ennyi a magasság... Mondjuk a sima Corsair Vengeance 52 mm-éhez képest a nagyobb Crucial is kicsi...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19031) Goldberg03


Goldberg03
tag

Sziasztok!
Én most fejlesztek az asztali gépemen. A kérdésem az lenne, hogy ha 1db 4gb-os ramot vennék és csak később (kb. 1év mulva) vennék még 1db 4gb-ost, attól még ugyan úgy kihasználja a memóriát a gép, hogy csak egy ram van benne?

Mert most még elég a 4gb, de a jövőre gondolva később kell majd még bele.

(#19032) Rica válasza StSanya (#19030) üzenetére


Rica
senior tag

Akkor ez nem olyan marketing kamu a gyari teszteles utan mint a frekvenciaknal, hogy kicsit dragabban "kevesbe melegedo low voltage". :) Nekem a normal szimpatikusabb. Ez is meg van. Koszi! :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#19033) GabeszTdi19 válasza Rica (#19032) üzenetére


GabeszTdi19
csendes tag

sziasztok, RAM -ot szeretnék egy Z97-PRO (W i-Fi ac) alaplap és egy i5 4690K mellé, néha van játék, tuningolni szerintem nem fogok, de ha szeretnék akkor legyen rá megfelelő, használok cpu hütőt TPC 800 -ast a LP éppen bemegy alá, használok ramdisk -et mert ssd-m van, olyan ár érték arányban szeretnék, 2× 8 GB ra gondoltam, én már nézegettem párat de szeretném meghallgatni a profikat

köszi

(#19034) StSanya válasza Rica (#19032) üzenetére


StSanya
őstag

Nem kamu, egyrészt szabványosítva is van már több mint négy éve [link], másrészt az ár sem mindig konzekvens, amikor pl. én vettem, olcsóbb volt, mint jó néhány 1,5 V-os...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19035) StSanya válasza GabeszTdi19 (#19033) üzenetére


StSanya
őstag

26.25 mm magas a CORSAIR 16GB Vengeance LP DDR3 1866MHz CL10 KIT CML16GX3M2A1866C10

(Esetleg az 1600-ost is lehet húzni: CORSAIR 16GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 CML16GX3M2A1600C9 )

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19036) GabeszTdi19 válasza StSanya (#19035) üzenetére


GabeszTdi19
csendes tag

köszönöm szépen, jó ára van ám :)

(#19037) StSanya válasza GabeszTdi19 (#19036) üzenetére


StSanya
őstag

Hja kérlek... Volt már 40 ezer, de 57 ezer is... És szerintem nem indul lefelé... :K

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19038) Pocoktorok


Pocoktorok
újonc

Sziasztok! Egy Asrock H87 Performance Fatal1ty alaplaphoz egy Intel Core i3 4330 processzorhoz és egy Sapphire R9 270x 2gb DDR5 Toxic videókártyához milyen RAM-ot ajánlanátok? :)

(#19039) StSanya válasza Pocoktorok (#19038) üzenetére


StSanya
őstag

Méretet nem írtál, abból 8 GB-nyit, s a legolcsóbb pedig ami javasolható: CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT BLS2C4G3D1609ES2LX0C

Vagy van még: Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600MHz CML8GX3M2A1600C9 (Iponban, Aquaban 24 ezer felett picivel, más színben is van.)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19040) Pocoktorok válasza StSanya (#19039) üzenetére


Pocoktorok
újonc

Hááát nem is tudom...a 4GB-os ramokkal hogy futnak a mostani gamek? Elég szokott lenni vagy inkább 8GB?

(#19041) LawRence86


LawRence86
újonc

Sziasztok
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
A következő konfigot szeretném összerakni.

ASUS P9X79
Intel Core i7 3.70GHz 2011 i7-4820K

A kérdése a következő
ha veszek bele 2400Mhz ramokat tudni fogja a 2400Mhz-en futni?

A proci 1866-ig támogat
Vagy vegyek inkább csak 1866MHz-et?

És mennyit vegyek 2-4 vagy 8 foglalatra

Bevallom játékra kellene, de ki szeretném sajtolni a legtöbbet amit csak lehet a gépből.

A segítséget előre is köszönöm.

(#19042) Zsmester89 válasza Pocoktorok (#19040) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ha nyugodt akarsz lenni, legyen csak 8.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#19043) Alice90


Alice90
aktív tag

Sziasztok!

A jelenleg 3x4GB DDR3 1333Mhz ramom van.

Szerintetek érdemes cserélni 2x8GB-osra ?

látni fogok valami különbséget a játékok terén vagy bárhol?

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#19044) h1mpi válasza Alice90 (#19043) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A memória mérete miatt nem nagyon, de az 1333 mhz az viszont kevés. Itt lehet javulásod. Jobb lenne 2x8 Gb 1866-2133-as ram.

TIT: Z77 Extreme 4 támogatja. A Haswell is csak 1600 mhz-et támogat, mégis számít a 2400 mhz-es ram.

[ Szerkesztve ]

(#19045) TIT válasza h1mpi (#19044) üzenetére


TIT
veterán

Feltéve ha támogatja az alaplap és a proci.

(#19046) flymi


flymi
addikt

Hy!
Az már fix, hogy Corsair Vengeance LP ram lesz 8gb vagy 16gb kitben, ez még pénztárcafüggő.
A kérdés csak az, hogy bőven elég bele az 1600MHz CL9-el, vagy netán egy 1866 CL9 jobban megéri?
AsRock Z alaplappal játékra, filmnézésre, böngészésre lesz használva a gép.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19047) beroch


beroch
tag

üdv az lenne a kérdésem hogy mi a külömbség hogyha kit kiadást veszek vagy 1 db-ot?

-http://ipon.hu/webshop/product/hyperx_8gb_savage_ddr3_1600mhz_cl9_hx316c9sr_8___skyn/774486

-http://ipon.hu/webshop/product/hyperx_8gb_savage_ddr3_1600mhz_cl9_kit_hx316c9srk2_8/774487

(#19048) StSanya válasza beroch (#19047) üzenetére


StSanya
őstag

Picit spórolsz ha csak egy darabot veszel, de lassabb is lesz a rendszered. Akkor javaslom, ha spórolsz, de a közeljövőben tervezel mellé venni a párját.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19049) StSanya válasza flymi (#19046) üzenetére


StSanya
őstag

Egy szavazat az 1866 MHz-re, s elegendőnek gondolok 8 GB-ot. Ezek hasonló árban is vannak, mint az 1600-osok, 25 - 26 ezer körül, 16 GB-nál nagyobb az árkülönbség.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#19050) Goldberg03


Goldberg03
tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy egy 2X4gb-os ramnál mennyire számít, hogy cl9 vagy cl11?
Azt tudom, hogy a cl9 az gyorsabb, de azt nem, hogy ez érezhető lenne ez esetben? Megéri-e esetleg egy drágább cl9?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.