Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) SoulReaver válasza tranceplanet (#23850) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez sem egy rossz példány!

Köszi szépen!

(#23852) #82905856


#82905856
törölt tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha két ilyen modult veszek, akkor azok mennek Dual-ban?
4GB 2800MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Savage Black CL14 (HX428C14SB/4)

Azért kérdezem mert így 4500-al olcsóbb mint a kit.
Néztem a Kingston oldalán tök egyformának tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#23853) MK VII válasza SoulReaver (#23849) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Ha tuningosabb példány kell akkor leginkább 2133mhz vagy 2400mhz-es ramokat javaslok.
44mm magas ramok férnek be a hűtésed alá. Ennek függvényében szerintem, ha tényleg bővítesz és mhz-ben is feljebb váltanál akkor én egy G.Skill 2400mhz CL10-et ( Ha leveszeda felső piros részt akkor 39mm magas csak és bőven befér a hűtőd alá. ) vagy egy HyperX Savage 2400mhz CL11 ami eleve csak 33,3mm magas.
Előrelépés ezek a memóriák illetve az ilyen paraméterekkel rendelkezők lennének.

(#23852) Bigfoot001
Veheted, de, ha csak annyi a különbség a kit és a két modul közt akkor én inkább kitben venném, mert úgy a dual-chanelre is garancia van.

[ Szerkesztve ]

(#23854) Frankenstein


Frankenstein
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyiket vegyem:

[link]

vagy

[link]

A vas, amibe kell:

ASUS Z97-K alaplap
Intel Core i5 3,3GHz dobozos Socket 1150 i5-4590 /BX80646I54590/
ASUS Radeon R9 380 STRIX-R9380-DC2OC-4GD5-GAMING

Az árat, a színt, kinézetet, kérlek hagyjátok figyelmen kívül. Kérlek, hogyha válaszoltok, akkor indoklást írjatok, megbízhatóságra, gyorsaságra, kompatibilitásra, esetleg tuningra vonatkozóan. (De légyszi olyat ne, hogy szerintem az egyik megbízhatóbb, de még sose volt dolgom a másikkal.)

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv,
Frankie :DD

(#23855) MK VII válasza Frankenstein (#23854) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Nagyon egyszerű a feltett kérdésedre a válasz..
Vedd azt amelyik jobban tettszik..
Akármelyiket veszed jó lesz a konfigodba.
Nem kell semmi indoklás.. Jó memória mindegyik, garit kapsz mindegyikre. Hajrá! ;)

(#23856) Frankenstein válasza MK VII (#23855) üzenetére


Frankenstein
csendes tag

Köszönöm, őszintén reméltem, hogy ezt a választ kapom, mert sokat olvastam utána, de nem tudtam differenciálni őket. :)

(#23857) SoulReaver válasza MK VII (#23853) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#23858) sanzi89 válasza sanzi89 (#23814) üzenetére


sanzi89
addikt

Erre senkinek semmilyen okos ötlete nincs?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23859) MK VII válasza sanzi89 (#23858) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Veheted az 1,35 voltos modult nyugodtan a másik mellé. Annyi, hogy az is 1,5 voltot fog kapni, de nem árt neki.
A két felsorolt modul közül én is az első megoldást venném. Felesleges az 1600mhz-es úgysem tudod kihasználni.
Előfordulhat egyébként még az is, hogy a Nanya és a Kingston nem fogják komálni egymást és nem indul a gép.
Legcélravezetőbb az lenne, ha eladnád a jelenlegit és vennél egy kitet illetve két tök egyforma modult.

(#23860) sanzi89 válasza MK VII (#23859) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi a választ! Hosszú távon az volna a cél (2x8GB), de jelenleg ennyire futja csak, és már nagyon el akarnám kezdeni az otthoni projektet.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23861) barnajoc01


barnajoc01
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Hp pavilon 2240ef laptopom. Gyári memóriával Hynix 2*2gb. Az egyik megsérült. Maximum 8 gb-ig lehet bővíteni.
DDR3 1066Mhz memória jó bele, tudtommal. Szeretnék belerakni egy 4gb-os memóriát ami ddr3 1066Mhz. És kapok elvileg 6 gb-ot. Például egy Kingston 4gb 1333Mhz memóriával jó lessz? Vagy maradjak az 1066Mhz mellet. Ezt egy webshop ajánlotta. Én annyira nem èrtek hozzá ezért kèrem a segítsègeteket.

(#23862) ThodEE válasza MK VII (#23760) üzenetére


ThodEE
őstag

SZia!

Megrendeltem PCXtől a javasolt ramot de sajnos ezt sem eszi a gép, feltettem a legfrissebb BIOSt (1.3) van esetleg olyan modul amiről biztosan tudjuk hogy eszi az Acer 5742 és 4Gb os :F

Nem sok kedvem van tovább kísérletezgetni mert a szállítási költséget nem adják vissza... :(((

Köszönöm előre is ! :R

Szerk:
Előzmény 1
Előzmény 2

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#23863) Carasc0 válasza MK VII (#23859) üzenetére


Carasc0
őstag

Üdvözlet!

Hálás vagyok még mindig a segítségedért, de sajnos Murphy beleszólt a dolgokba. Jelezték hogy szállítják a RAMOT de a gyártó, az ünnepekre való tekintettel csak később szállítja. Kb december 11.én jönne meg. Na addig én nem várok, nekem annál sürgősebb a ram. Szumma: A rendelés lemondva, más ramot választanék. Milyet ajánlasz? Mondjuk én néztem egy HyperX Savage 1866mhz CL9-es ramot. 4-5e Ft-al olcsóbb és 2 nap alatt itt van. Sztem a 2133 és az 1866 között eget verengető különbség nincs. Korrekt? :R

Ő lenne a kiszemelt. Amúgy is a mennyiség kell nekem. A Jelenlegi corsair-nél meg úgy sem lassabb, és még így is 1866-os ami jobb mint az 1333 vagy 1600 és gondolom ez sem minőségtelen ram.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23865) ThodEE válasza MK VII (#23864) üzenetére


ThodEE
őstag

Ó, hát akkor tényleg félre :)
Semmi gond arra gondolok hogy eddig 1.5V osok voltak amiket vettem úgyhogy most kipróbálom az 1.35V os tipusokat: Kingston 4GB DDR3 1600MHz KTL-TP3CL/4G
Ha ezzel se megy akkor hagyom a fenébe, 3 gigával is elleszünk, nem csinálok rajta semmi extrát.
Sajnos a matricájuk többi részére ráragasztották a vonalkódot igy nem olvasható más a ramokon :W

Szerk:
Sajnos a BIOSban nincs lehetőség feszültséget vagy órajelet állítani :(

(#23866) sanzi89

Lesem is :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#23866) sanzi89 válasza ThodEE (#23865) üzenetére


sanzi89
addikt

De az Aida nevezetű program megmondja neked.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23867) ThodEE válasza sanzi89 (#23866) üzenetére


ThodEE
őstag

Ezeket látom:



Köszönöm a tanácsokat és a segítséget :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#23868) #82905856 válasza MK VII (#23853) üzenetére


#82905856
törölt tag

Köszi.
Ezt a garanciát arra érted, hogy a boltban ahol veszem, kit esetében, ha a 2 modul nem megy dual-ban, akkor vissza vihetem?
A kit moduljait egymáshoz hangolják, vagy mirt van az, hogy ha nem kitben veszem, akkor nem biztos a dual üzemmód?
Régebben, ha jól emlékszem a ddr1-2 ram-nál csak az volt a lényeg, hogy két ugyan olyan modult vegyünk és azzal nem volt gond.

(#23869) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Tudom nem ide tartozik! De érdemes a PCX boltból venni Ram-ot (esetleg más terméket is?) Jó áron adják ahogy elnéztem a dolgokat. :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23870) MK VII válasza ThodEE (#23867) üzenetére


MK VII
veterán

Ha egyedül az új ramot teszed csak be akkor úgy sem ismeri fel a gép? Úgy sem indul?
Mert, ha külön az újjal megy a gép szépen akkor eladod a két régit és veszel még egy ilyen 4gb-os modult mint amit most vettél.

(#23868) Bigfoot001
Igen a dual-chanel garancia az erről szól.
Megveheted külön külön is, de, ha esetleg nem mennének dual-ban valami oknál fogva akkor nem reklamálhatsz, hogy nem megy. Kicsi az esély, de megvan.

(#23869) Carasc0
Nem volt nekik raktáron?
És az ipon-ban? Az megkérdezted? Mert ők is árulják.
Amúgy a Savage amit kinéztél az is nagyon jó memória.

[ Szerkesztve ]

(#23871) Carasc0 válasza MK VII (#23870) üzenetére


Carasc0
őstag

Nos 34K+szállítási kts 35K lenne a RAM. Megmondom őszintén ennyit nem szeretnék rákölteni. A valódi ok: Igen nem volt raktáron és mondták hogy sajnos hosszú folyamat míg megjön... Valahol nem is bánom. Tényleg hatalmas elismerés a RAM-nak, de ismétlem a mennyiség a legfőbb szempont. A sebesség meg hát olyan amilyen. Hétvégén vagy 10 féle RAM tesztet néztem. A sebesség növekedés másodpercekben esetleg némi percekben mutatkozik meg. Ennyi felárat egy DDR3-as platformba már nem érdemes beleölni. Ismétlem évekig 1333mhz-en használtam a RAMOT tehát nekem nyilván jelent valamit akár egy 1866mhz is CL9-ben.

A PCX-et meg azért kérdeztem mert ugyan 36 hó garit ad, most best buy ez a RAM itt.

PC land ingyen Pick-Pack-re hozza, de örök garit ad, viszont az 29K...

Ezért is kérdezem hogy ez megbízható bolt? Vagy inkább PC land?

Ja és Qru említése alapján a szóban forgó ram megy CL10-ben 2133-n, bár ott manuális tuning kell mert nincs XMP profilra arra az értékre.

A pénz spórolás meg lenne vagy 5-6e Ft ami azért számít... :R

G.skill ramot meg majd megtisztelem az évek múlva vásárolandó DDR4-es platformban... :P :C

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23872) kriszbon válasza Carasc0 (#23871) üzenetére


kriszbon
őstag

A legtöbbször én tőlük szoktam vásárolni, eddig nem volt velük gondom.
A szállítás postapontra most náluk is ingyenes, ha 25 fölött költesz náluk. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23873) MK VII válasza Carasc0 (#23871) üzenetére


MK VII
veterán

Jó választás tényleg az a ram.. PCX-től nyugodtan veheted és tényleg nem is drága.

(#23874) inci67


inci67
tag

Helló, több kérdésem is lenne jelenleg 1 DB Kingstone Hiperx Fury ramom van. A terv a 8 giga. 1 Db 8 gigást akarok.
A konfigom ASUS M5A97 EVO R2.0 - AMD Bulldozer X8 FX-8120 - Sapphire 6870 1gb gddr5 - Corsair VS650 - Kingston HyperX Fury 4GB 1600MHz - Samsung 1.5TB 32MB 5400rpm - Samsung DVD-RW Játszom is a gépen, meg a vidkarit is cserélem 2 gigásra. Melyik ramot vegyem, és miért?

A mostani.
Feszültség (V): 1,5
Hűtőborda: Van
Időzítés (CL): 10
Kapacitás (GB): 4
Kiszerelés: 1 darab modul
Memória típus: DDR3
Órajel (Mhz): 1600

(1) Kingston 8GB DDR3 1866MHz HyperX Fury
Feszültség (V): 1,5
Hűtőborda: Van
Időzítés (CL): 10
Kapacitás (GB): 1x8
Kiszerelés: 1 darab modul
Memória típus: DDR3
Órajel (Mhz): 1866

(2) Kingston 8GB DDR3 1600MHz HyperX Savage

Feszültség (V): 1,5
Hűtőborda: Van
Időzítés (CL): 9
Kapacitás (GB): 8
Kiszerelés: 1 darab modul
Memória típus: DDR3
Órajel (Mhz): 1600

(3) Corsair 8GB DDR3 1600MHz Vengeance memória

Feszültség (V): 1,5
Hűtőborda: Van
Időzítés (CL): 10
Kapacitás (GB): 8
Kiszerelés: 1 darab modul
Memória típus: DDR3
Órajel (Mhz): 1600

(#23875) Carasc0


Carasc0
őstag

Bocsánat de még mindig itt ülök és nem tudok dönteni. Nem vagyok kriminális tényleg, de félek. Szóval az adott 3 szitu közül melyik a legjobb választás?

1. PC LAND 29300Ft (Ingyen PICK-PACK-re hozza, élettartam gari, de a gari intézéshez nekem kell feljuttatni a cuccot, a boltot ismerem megbízom benne)

2. PCX 27300Ft (Ingyen PostaCsomagAutomata, 12+24hó gari (bár ezt nem értem), gariztatáshoz nekem kell felküldenem, de lehet kérni extrákat ha megéri,, boltot nem ismerem kritikákat olvastam róla, de ez még nem mérvadó)

3. Ipon 29400Ft (Ebbe benne a PICK-PACK szállítási ár, 5 év gari, ismerem, rendeltem már tőlük, gariztatáshoz nekem kell felküldenem)

Gondolom a dilemma érthető... :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23876) ThodEE válasza MK VII (#23870) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha egyedül van benne akkor is bekapcsol a gép BIOSban mutatja a 4096mb ot de bejön a win logó és fagyás vagy kékhalál(win7nél) 10nél már csak fagyás és magától újraindul :(
Másik 4gigással is ugyan ezt csinálta de akkor még a régi BIOS volt fent, azthittem az újba tudok majd állitani a ram dolgain, de semmihez nem enged nyúlni... :W

(#23875) Carasc0

PCXtől és Ipontól is szoktam vásárolni, egyik helyen sem volt bajom a gariztatással, sőt, kifogástalan tápot visszaküldtem mert nem gondoltam hogy az alaplap a hibás és térítés mentessen visszakaptam hogy semmi baja, pedig jogtalan reklamálásnál a vásárló állja a fuvart. :R
PCXnél olcsóbb a szállitás de én mindig kérem hozzá a háztól házigot, megéri ha netán mégis gond lenne :K

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#23877) Carasc0 válasza Carasc0 (#23875) üzenetére


Carasc0
őstag

Eldöntve. PC LAND! 4 terméket rendeltem tőlük, már ismerem és az élettartam gari nem kamu! Tudom lehet nem a legjobb döntés volt, de a lelkem megnyugodott. Nem beszélve arról, hogy 34e Ft helyett 29e-t költök csak RAM-ra ami már önmagában szempont. :R

Igen... az elég kecsegtető...Sebaj... A RAM nem éppen a gyakran tönkremenő eszközök egyike. A mostani Corsair-t is a BlueChiptől rendeltem és hibátlan. Nem szeretnék gariztatni nyilván csak a tudat vezérelt... A lényeg hogy megjöjjön. Mondjuk a lejár a gari akkor sajnos kuka a háztól házig gari...

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23878) inci67 válasza Carasc0 (#23875) üzenetére


inci67
tag

A ... is élettartam gari van, de ha megtaláltad a specifikációban írja is.

http://www.bluechip.hu/termekek/memoria

(#23879) toporog


toporog
újonc

Sziasztok.

Az alábbi gépet szeretném.

alaplap: ASUS Z97-A
cpu: i7-4790k
vga: 2xgtx 970 sli
vízhűtés

Milyen 32 Gb ramot ajánlanátok?

3d munkákhoz 3ds max stb használnám.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#23880) MK VII válasza toporog (#23879) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Szerintem ilyen dolgokhoz minél magasabb mhz és minél kisebb késleltetés.
HyperX Beast 2400mhz CL11
Esetleg ami még jobb talán az a G.Skill 2400mhz CL10

Hűtés milyen lesz? Csak azért, mert viszonylag magasak ezek a memória modulok.
TridentX-nek le lehet szedni a felső piros bordáját és akkor 39mm magas.

Illetve ezek közül valamelyik.
Náluk kérdezz rá mindenképp, hogy van-e raktáron még mielőtt megrendelnéd, mert, ha nincs akkor lehet, hogy várnod kell 3-4 hetet mire beszerzik.

[ Szerkesztve ]

(#23881) ates2


ates2
senior tag

Sziasztok!

Ehhez a confighoz ezt a RAM-ot néztem ki.

CPU: i5-6500
LAP: ASUS H170
VGA: ASUS GTX950 2GB-OC STRIX

16GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL14 (2X8GB) (HX421C14FBK2/16)

Tetszene a lapnak meg mindennek a RAM?

(#23882) MK VII válasza ates2 (#23881) üzenetére


MK VII
veterán

Veheted. :K
Minden rendben lesz velük.

(#23883) ates2 válasza MK VII (#23882) üzenetére


ates2
senior tag

Köszi ! :)

(#23884) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

MK VII! :)

Szia! :)

A cuccaimnál található konfigba szeretnék RAM-ot bővíteni. A 3x2 GB-al még nem tudom mit lesz, de ahogy látom, még létezik Triple channel kitt, ezért egy 3x4 GB-os jó lenne helyette. Tuning is játszik (már teljesen elfelejtettem 5 év alatt, hogy hogyan is volt, de mintha befolyással lenne a RAM-ok sebességére is ebben a szegmensben... :F ), ezért tudnál esetleg valami jófélét ajánlani? Mondjuk első lépcsőben, hogy az ár másodlagos... :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#23885) toporog válasza MK VII (#23880) üzenetére


toporog
újonc

Köszönöm!

Ram magasság nem probléma, vizes blokk lesz házon kívül.

(#23886) MK VII válasza Racecam (#23884) üzenetére


MK VII
veterán

Szia Télapó! :)

Tri kiteket egyre kevésbé kapni már, de azért fellelhető.
Ipon, Aqua és PCX kínálatában amiket találtam azok elég borsos áron, beragadt készlet lehet.. CORSAIR 12GB Vengeance DDR3 2000MHz CL10 KIT . Rohadt drága.
PCX-en egyáltalán nem találtam Tri kitet.
Aqua-nál ezek vannak.
Két opció maradt szerintem.. Apróról vadászol egy kitet vagy rambazártól vásárolsz.. Szerintem ő lenne a megfelelő választás a CL8 miatt.
Mielőtt rendelsz kérdezz rá náluk, hogy van-e készleten! ;)

Illetve még van egy megoldás, hogy 16gb-os Quad kitet veszel és egy modulod lesz tartalékba. :)

[ Szerkesztve ]

(#23887) Racecam válasza MK VII (#23886) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Köszi a választ! :)

Valahol láttam itt mozogni valamikor egy rambazar nevű felhasználót, mondjuk most pont nem találom... :U
Amit ott javasoltál az szimpatikus, már csak el kellene adni az enyémet, ami nem biztos, hogy egyszerű kör lesz... :(
Viszont a 16 GB-os kit 4x4-ben később még jól jöhet a Quad channel-hez, ha mégis beütöm a fejem és platformot váltok. :D Abból mit javasolnál?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#23888) MK VII válasza Racecam (#23887) üzenetére


MK VII
veterán

Ami most elég jó vétel és jó memória az a HyperX Beast. Ennél már csak drágábbakat fogsz találni..
Illetve rambazárnál elég sok kitből válogathatsz. Amelyik tettszik..
Azért majd azt is kalkuláld bele, hogy a kövi platform, ha esetleg váltasz nem feltétlenül lesz DDR3-as.. Leginkább már DDR4-es X99-es konfigot érdemes majd összeraknod a jelenlegi után. X79-be már nem szabad pénzt tenni..
Szerintem. ;)

(#23889) Racecam válasza MK VII (#23888) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez mondjuk teljesen igaz, biztos, hogy nem DDR3-as lenne... :N

Pont X99-es platformon gondolkodtam, de az lehet, hogy kicsit erős lenne a fórumra és FB-re, 5960X-el, 32gb RAM-mal... :DDD

Rákérdezek rambazárnál arra a Tri kit-re, elég szimpatikus. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#23890) MK VII válasza Racecam (#23889) üzenetére


MK VII
veterán

Na látod az pont egy jó netezős konfig lenne. :DDD

Sok sikert a vásárláshoz.. Remélem sikerül valamit boltolnod velük..

(#23891) Racecam válasza MK VII (#23890) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

UUUUpppsszz... Most nézem, ezen a lapon (P6TD Deluxe) 6 memóriafoglalat van! :Y
(Marhára elfelejtettem már... :U )
Akkor ez azt jelenti, hogy maradhatnak a régi RAM-ok is? :F ([link] )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#23892) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Hali!

Lenne egy noob kérdésem...

Ha a procim spec infója azt írja, hogy 1333/1600 mhz ramokat kezel, de a lapom bírja 3000+ -t is, attól még menni fognak a 2400mhz es ramok? :B

(#23893) MK VII válasza Racecam (#23891) üzenetére


MK VII
veterán

Próbáld ki, hogy külön sávon viszi-e mindegyiknél a dual-chanel-t..Előfordulhat.
Ha működik szépen akkor maradhat bár pici esélyt látok rá.
Ha nem akkor meg eladod..

(#23892) +SoulRiever-
Z-s lap, K-s proci.. Mehet nyugodtan magasabb mhz-es ram..

(#23894) Racecam válasza MK VII (#23893) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tri-channelt, nem? :F
1-3-5 slotokban mondjuk a 3x4, 2-4-6 slotokban a 3x2. Vagy ez lehetetlen bűvészmutatvány? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#23895) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek négy ilyen modult össze lehet rakni:

2x4GB Corsair XMS3 CMX8GX3M2A1600C9 ez van jelenleg.

2x4GB Corsair XMS3 CMX8GX3M2B1600C9 ezt venném hozzá.

Köszi.

(#23896) gorillaZZZ


gorillaZZZ
csendes tag

hali

ha a ramom cl9-es késleltetésű és én teszek mellé egy olyat ami pl cl10 az okozhat gondot? vagy ha más márkájú illetve típusú? a hz meg a volt érték stimmelne

(#23897) Qru válasza gorillaZZZ (#23896) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Atomatikusan a CL9-es is cl 10-es időzítésen fog futni. A MHz-el ugyanez a helyzet a gyengébb órajelén fognak futni egységesen alapból.

#nincsbennetarcsi

(#23898) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!
Memória bővítésre adtam a fejem. A részletes konfigomat az adatlapomon megtaláljátok.
A lényeg, hogy most ami benne azokat cserélném le egy G.Skill F3-12800CL9T2-24GBRL 24GB-os memória kitre.

Szerintetek is menne a lapommal a készlet?
Illetve CL7-es késleltetésre be lehet állítani, vagyis van e benne annyi tuning potenciál? (nem mintha nagyon babrálni akarnám)
Ha esetleg van valakinek személyes tapasztalata ezzel a kittel azok véleményét is szívesen fogadom.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#23899) MK VII válasza McSico (#23898) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Nézd csak! 1600mhz CL8.

(#23900) McSico válasza MK VII (#23899) üzenetére


McSico
senior tag

Néztem azt is, de ha abból veszek kettőt akkor többre jövök ki anyagilag :((
A késleltetés igazábal csak annyiból izgat, hogy van e érezhető különbség a jelenlegi CL7 1600MHz kombó és a kiszemelt CL9 szintén 1600MHz kombó között.

[ Szerkesztve ]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.