Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Darko_addict válasza KAMELOT (#23250) üzenetére


Darko_addict
őstag

Csak feltételeztem, hogy neki szerényebb a konfigja, mint i5k, és később írta is, hogy lehet valamikor vesz jobb alaplapot, plusz i3-as procit.

Nekem viszont Z77 van K-s procival. Nálam hogy működne egy 1866-os RAM órajelen tartása?
A kérdés csak teoretikus, mert azt írták, hogy nagyon minimális előnye van, viszont egy helyen csak párszáz Forint van az 1333 / 1600 / 1866-osok között.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23252) PainKiller13 válasza Darko_addict (#23251) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem Z87-el simán megy 1866-on.

(#23253) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Egyébként a memóriaárak kicsit tényleg fel vannak borulva, néhányan csak párszáz Forinttal olcsóbban hirdetik a használtjaikat, mint amennyibe az újak kerülnek.
Nekem kétszer szerencsém volt, hamarabb vettem és később adtam el egy-egy HDD-met és RAM-omat, mint ahogy az árak robbantak volna. A RAM árainak növekedése már nem emlékszem minek köszönhető (mennyire stabilak az árak mostanában, mi a tendencia?), de mikor elöntött egy nagy keleti gyárat az árvíz és nem volt alkatrész/HDD utánpótlás, nagyon megugrottak az árak. Mindkettő terméket sikerült drágábban eladni, mint ahogy vettem őket évekkel korábban.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23254) MK VII válasza Darko_addict (#23253) üzenetére


MK VII
veterán

"Egyébként a memóriaárak kicsit tényleg fel vannak borulva, néhányan csak pár száz forinttal olcsóbban hirdetik a használtjaikat, mint amennyibe az újak kerülnek."

Mert sokan csak kihúzzák a fiókot, előveszik a memóriájuk dobozát, papírjait, megnézik az árát és abból von vissza kicsit.. Azt már nem nézi meg, hogy újonnan olcsóbb mint amire ő használtan árazza be..
Ezért sajnos ott tart a használt piac ahol... Mellesleg az aprót is betalálták a lófogásos inkompetens barmok akik a 15 évvel ezelőtti 12 ezer forintos alaplapot 30 ezerért hirdeti most..
Hányinger fog el sokszor egy két hirdetés láttán... És jobb nem lesz ez csak rosszabb...

[ Szerkesztve ]

(#23255) Darko_addict válasza MK VII (#23254) üzenetére


Darko_addict
őstag

A lófogás tényleg ilyen, ott drágábban hirdetek meg mindent, mint itt, mert kevesebb a kompetens vásárló és sokszor nincs fogalmuk a dolgokról. Nem átverem őket, csak kevésbé jó áron adom.
Cserébe el kell viselnem olyan üzeneteket, hogy... 30 ezres termékhirdetés: 15be viszem postázd debrecenbe. Se szia, se helló. Hardverapró mellett nem tudok egy igazán értelmes helyet se. Régen szerettem az Apródot, de miután felvásárolták és eltűnt, nem szívesen hirdetek sehol máshol. :(((

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23256) ftomi3


ftomi3
csendes tag

Sziasztok!
Egy b85 pro4 vagy b85m d3h alaplap melle milyen ramot ajanlotok? 8gbot szeretnek es jatekra lenne. Proci i5 4440

(#23257) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Rendeltem 1866 CL10-es RAM-okat, most már valójában is szükségem a tudásra! :P
Egyszerűen UEFI-ben lenne állítható?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23258) BGyulaHUN válasza BGyulaHUN (#23229) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Valaki esetleg?

(#23259) 1 among many válasza BGyulaHUN (#23258) üzenetére


1 among many
tag

Legjobb tudomásom szerint (ha egyéb inkompatibilitás nem merül fel...) lehet különböző időzítésű, akár frekvenciájú ramokat együtt járatni. Mindig a (leg)gyengébb modul értékein tud futni a másik/többi is. Logikusan az annál többre hitelesítetteknek nyilván nem fog gondot okozni a lassabb tempó, míg a gyengébbet valószínűleg nem lehetne a gyorsabb(ak) tempóján stabilan járatni.

(#23260) KAMELOT válasza Darko_addict (#23253) üzenetére


KAMELOT
titán

1600-as ramról 2400-ra érdemes váltani. Neked akkor a lapodban simán menne ha támogatja a lap a 2400Mhz-et! ha meg nem akkor is megveheted mert akkor magától visszaveszi!
Általában nem azért veszünk hardvare-t, hogy eladjuk! :) Hanem, hogy használjuk!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23261) Darko_addict válasza KAMELOT (#23260) üzenetére


Darko_addict
őstag

Alaplapom az adatlapja szerint viszi a 2800-at is (ki tudja, mennyire stabilan). Ez az 1866 speciel 200,-Ft-tal olcsóbb volt, mint az 1600-as modelltársa, szóval emiatt is döntöttem így. Egyébként meglepő [ez a teszt], tényleg van ugrás 1600-ról 2400-ra pattanva. A 2400 MHz-es RAM az adott kereskedőnél 7.000 Forinttal lett volna több. Ezt inkább beleteszem a VGA kasszába. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23262) KAMELOT válasza Darko_addict (#23261) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát inkább oda rakd az többet hoz gamekben!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23263) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Most váltanék DDR3-ra és az érdekelne, hogy milyen sebességű ramot érdemes megvenni, ha BF3, BF4, photoshop és illustrator menne a gépen. 1866-ot néztem ki, de azt sem tudom, hogy az i5 4460 és a GIGABYTE GA-Z97P-D3 alaplap támogat-e 240-as memóriát. Azt tudom, hogy a CL9 jobb mint a CL11, de nem tudom, hogy megéri-e a diferenciát, illetve észrevehető-e a különbség. Az is kérdéses számomra, hogy elég a 8 giga a fent leírtakhoz vagy szükséges már a 16?
Tehát tudnátok ajánlani márkát, sebességet (Mhz, CL) és mennyiséget a fenti konfighoz? R9 270x a vga.

köszönöm.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#23264) KAMELOT válasza scabi78 (#23263) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha olyan progikat használsz akkor 2400Mhz ramokat vegyél. Igen a lapod támogat egész 3000Mhz-ig!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23265) XOTK


XOTK
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy viszonylagosan öreg, rev1.0-s Gigabyte MA770-UD3P alaplapom [link]. A gépben van 2x 1gb kingmax 1333-as (FLFE85F-C8MF9) ram, illetve 1db 2 gigás kingmax szintén 1333-as (FLFD45F-B8MH9). Pár helyen olvastam hogy válogatós a lap, úgyhogy kompatibilitási listából próbáltam kinézni mit ajánlott anno a giga, de mivel lasan 8 éves így réges rég kifutott az összes. 8-12 gigáig szeretném felbővíteni, kérlek adjatok tanácsot hogy melyik most elérhető ramot válasszam.
Phenom II X3 720 BE a processzorom ha ez valamit számít.
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#23266) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!

PC-mbe szeretnék plusz RAM-ot venni. Proci: AMD Athlon II x4 640, az alaplapom ASROCK N68C-S UCC. 4 GB RAM-om van 1333 Mhz Kingmax. (Videokártya HD 7750 1 GB)... A kérdés: 4000-5000 ft körül tudnék venni 4 GB-s RAM-ot (hogy így 8 GB legyen). A RAM, amit kinéztem AMD chipsett-es gépekhez jó. Lesznek-e kompatibilitási gondjaim, tudok-e használni egy ilyen memóriamodult?

Köszönöm!
Dénes

/(^_^)____7=--- - - >|

(#23267) Tabort


Tabort
csendes tag

Végül is vettem egy ilyet: Corsair Vengeance Kit Blue LP 8GB (2x4) CL9-1600 Mhz XM

Viszont ezzel a rammal se enged 1333-at. Rájöttem hogy azért voltak hülye értékeim mert a BCLK/PCI frequency 103-ra volt állítva (biztos én voltam :P). Viszont most levettem 100-ra, ramnak beállítom az 1333-at és restart után azt mondja hogy nem sikerült az overclock... :F 1066-on megy.

A másik, hogy a 8-8-8-20 időzítés is érdekes. Alapból ezt állítja be magának a BIOS, és úgy látszik, ha átállítom 9-9-9-24-re, akkor is ezt használja, bár ha BIOSba bemegyek, akkor az általam beállítottat mutatja. De CPU-Z-ben meg ezt... Nem nagyon akarom húzni a ramot, még ha megy is ennyivel.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 5 1600X, ARCTIC COOLING Freezer 33, HyperX 4x4GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/8, EVGA GeForce GTX 980 4GB FTW GAMING ACX 2.0, be quiet! System Power 9 600W, ViewSonic VG2236wm-LED, Logitech G502 Proteus Spectrum, Win 10

(#23268) Tabort válasza Tabort (#23267) üzenetére


Tabort
csendes tag

Bocs, az időzítés megoldódott közben :) Nem volt elég neki, ha kézzel írtam be a számokat, num +/- tetszik csak neki... most fix feszt állítottam be 1,5-öt. Így se megy 1333-on.

GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 5 1600X, ARCTIC COOLING Freezer 33, HyperX 4x4GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/8, EVGA GeForce GTX 980 4GB FTW GAMING ACX 2.0, be quiet! System Power 9 600W, ViewSonic VG2236wm-LED, Logitech G502 Proteus Spectrum, Win 10

(#23269) Tabort válasza Tabort (#23268) üzenetére


Tabort
csendes tag

Na a másik is kiderült :DDD A proci fogja le. Akkor semmi kérdésem nincs itt már :B

GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 5 1600X, ARCTIC COOLING Freezer 33, HyperX 4x4GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/8, EVGA GeForce GTX 980 4GB FTW GAMING ACX 2.0, be quiet! System Power 9 600W, ViewSonic VG2236wm-LED, Logitech G502 Proteus Spectrum, Win 10

(#23270) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni Tőletek RAM vásárlásával kapcsolatban !

Adot egy Gigabyte 990XA-UD3-as alaplap, és egy FX-8320.

Az lenne a kérdésem, hogy tuninghoz, milyen ramokat ajánlanátok ( 4.0Ghz körül lenne hajtva a processzor ).

Amit kinéztem magamnak, az egyHyperX Savage KIT lenne.

Ha jól olvastam, tuninghoz, jobb a CL9, mint a 10. Illetve, hogy jobb KIT-et venni, mint külön megvenni a modulokat. Ez igaz ? :F

Majd kérlek válaszoljatok ! Előre is köszönöm :)

Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#23271) MK VII válasza Tubica (#23270) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.

Tökéletes választás az a Savage!
Ram tuningnál jó az, ha alapból jó késleltetésekkel rendelkezik a memória szóval az 1866mhz cl9 jó alap.. Ennél talán egyel jobb vétel a 2133mhz cl9 bár picit drágábbak...
Igen kitben érdemes venni, mert olyankor a dual-chanel működésre is adnak garanciát szóval, ha ne adj' Isten nem mennének akkor szó nélkül cserélik..

[ Szerkesztve ]

(#23272) Tubica válasza MK VII (#23271) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia !

2133-as ramnak nincs értelme, mert a processzor csak 1866-ig kezeli a ramokat !

Akkor ezek lesznek megvéve :)
Köszönöm szépen !

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#23273) MK VII válasza Tubica (#23272) üzenetére


MK VII
veterán

Kezeli az fölötte is.. Annyi, hogy az már tuningnak minősül ami nem garantált...
Ettől függetlenül a 2133mhz cl9-es memóriák tökéletesen mennének a lapodban az mellett a proci mellett!!
Valószínűleg a procit is tuningolod, mert ugye FX tuning nélkül olyan mint Mackó sajt brummogás nélkül, szóval nyugodtan tehetnél mellé magasabb mhz-es ramot, ha van rá keret.. ;)

(#23274) flash-


flash-
veterán

2x8GB DDR3 ram kitet vennék.
pc felhasználása:játék.

Van minden gyártónak. tudnátok mondani valami ajánlott jó ár/érték arányút?
meg azt se tudom hogy időzítést mennyire figyeljem..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23275) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok
Gigabyte GA B85M-D3H-A
I5 4460 CPU
gtx 960 4Gb

páros mellé szeretnék 2*4GB olcsó stabil Rammot tudtok ajánlani valami best buy-t?

Semmi tuning, csak a játék :)

előre is köszi.

Bandi

(#23276) Darko_addict válasza flash- (#23274) üzenetére


Darko_addict
őstag

Aquában a Ballistix-ek meglepően jó áron vannak, utána következnek árban 1-2-3 ezerrel drágábban a Kingston Fury modellek. Crucialra 3 év garancia jár, Kingstonra 10, én utóbbira adtam a voksom. A csicsás külsőn kívül az ugyanazon specifikációval rendelkező egyéb RAM-ok nem tudom mitől kerülnek 10, néha 20 ezerrel drágábba.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23277) Darko_addict válasza dolbyman (#23275) üzenetére


Darko_addict
őstag

A minden csicsát mellőző, "hűtőborda" nélküli Samsung, Kingston, Kingmax, gyakran OEM csomagolt RAM-ok a legolcsóbbak. Ilyesmire vágysz, jól értem? Ezek mind jók, ha annyi a céljuk, hogy betedd őket és működjenek.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23278) dolbyman válasza Darko_addict (#23277) üzenetére


dolbyman
tag

Igazából annyi, hogy elláddák ezt a konfigot, ne legyen hiány, meg ne legyen sok se...

mivel a tuning nállam kiesett minden téren, egy olyat szeretnék inkább ami stabilan meg egy pár évig..

most éppen ezt nézem...

kicsit elakadtam ennél a CL9/CL10-es dolognál... meg a hetzeknél...

8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL10 Kit (2x4GB) (HX316C10FBK2/8)
Típus: DDR3; Órajel: 1600 MHz; Kapacitás: 8 GB (2x4GB); ECC: Non-ECC Unbuffered

Bandi

(#23279) Darko_addict válasza dolbyman (#23278) üzenetére


Darko_addict
őstag

Szerintem teljesen jó választás. 1333 és 1600 között szinte nincs különbség, játékokban nem kimutatható, de én a magasabb órajeleset venném a Fury-k közül. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23280) dolbyman válasza Darko_addict (#23279) üzenetére


dolbyman
tag

Köszi :)

Idáig AMD-volt, és ott ugye a cpu határozza meg a ram hertzeit.
Az intelnél jól sejtem, hogy ez nem így van?
tehát alap esetben az alaplap tudja az 1600Mhz-t- akkor más gond nem lehet?

kicsit láma vagyok tudom :)

Bandi

(#23281) Darko_addict válasza dolbyman (#23280) üzenetére


Darko_addict
őstag

Eltérő infókat hallottam/olvastam, de úgy néz ki, ha Intel K-s procid van, ami támogatja a RAM-okat mondjuk 1600-ig, DE a lapod Z-s és az viszont bírná tovább is, akkor az a mérvadó.
Nem-K-soknál pedig az a kurrens, amit a proci adatlapja ír.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23282) dolbyman válasza Darko_addict (#23281) üzenetére


dolbyman
tag

ezt találtam az intel honlapján:

Max Memory Size (dependent on memory type) 32 GB
Memory Types DDR3-1333/1600, DDR3L-1333/1600 @ 1.5V
Max # of Memory Channels 2
Max Memory Bandwidth 25.6 GB/s
ECC Memory Supported ‡ No

még egy láma kérdésem lenne...
van itthon egy furry hiperx kit ami 1866Mhz-n müxik, ha ezt beleteszem a konfigba, akkor autómatikusan lerontja 1600MHz-re, de működni fog. /vagy egyáltalán nem fog?

Azt a részét, most hagyjuk, hogy ha ügyes lennék, és mindenféléket áligatnék, akkor működésre lehetne e bírni.
én csak úgy bepatintom, és kész :)

Bandi

(#23283) Darko_addict válasza dolbyman (#23282) üzenetére


Darko_addict
őstag

Igen. Akármilyet is teszel bele, ami gyárilag magasabb órajelen van, mint 1600MHz, ezen a frekin fog működni.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23284) CsMarc válasza MK VII (#23191) üzenetére


CsMarc
tag

Szia!

Azt elfelejtettem még megkérdezni, hogy a voltbeli különbség mit jelent és számít-e valamit egyáltalán? Végül a Corsair-t rendeltem amúgy, remélem jó lesz!

Köszi a választ előre is!

(#23285) dolbyman válasza Darko_addict (#23283) üzenetére


dolbyman
tag

köszi!

Bandi

(#23286) robi212


robi212
tag

Sziasztok,

Megkérdem ebben a topikban is:
16 GB memóriát szeretnék tenni az új számítógépbe. 2 x 8-ban gondolkodom. Kitben jobb megvenni őket, vagy kérhetem úgy nyugodtan, hogy az 1 db-os változatot kétszer?
Ezzel kapcsolatban még az a kérdésem, hogy ugyanaz a RAM kitben miért drágább, mintha megvenném egyenként a két darabot?

Köszönöm előre is.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#23287) Darko_addict válasza robi212 (#23286) üzenetére


Darko_addict
őstag

Szevasz!

A KIT-ben ugyanaz a RAM van 2x. Ha te megveszel ugyanolyan egyedülcsomagolt RAM-ot kétszer, ugyanaz az eredmény. Általában a KIT-ek némiképp olcsóbbak kellene, hogy legyenek, hiszen ezért adják őket egy csomagban. Tudod, minél többet veszel, annál olcsóbb egy darabra vetítve. Valószínűleg találkoztál valami árazási anomáliával, de lehet, hogy csak a logisztikai rendszerük olyan, hogy a KIT-et régebben drágábban szerezték be, a single-t pedig később olcsóbban.

:K

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23288) robi212 válasza Darko_addict (#23287) üzenetére


robi212
tag

Igen, olcsóbbnak kéne lenni :)
Rendben, köszönöm szépen a segítséget.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#23289) KAMELOT válasza robi212 (#23286) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindeképpen KIT-ben vedd a ramokat utána ha akarsz a gépbe még tenni akkor ugyan olyan KIT-et vegyél!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23290) CsMarc válasza CsMarc (#23284) üzenetére


CsMarc
tag

Erre valaki? Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#23291) MK VII válasza CsMarc (#23284) üzenetére


MK VII
veterán

Különböző feszültségű ramokat nem ajánlatos összetenni... Nagyon nagy eséllyel el sem indul a gép...

(#23292) Darko_addict válasza KAMELOT (#23289) üzenetére


Darko_addict
őstag

Bocsi, ha rossz tanácsot adtam. :F

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23293) XOTK válasza XOTK (#23265) üzenetére


XOTK
csendes tag

Erre valaki valamit?

Ha a felülírt konfigból kikapom a 2gigás modult, és elsődlegesnek berakok 2DB[link] ilyent, akkor működhet a dolog? Nincs a kompatibilitási listában de ugyanúgy CL9 ugyanolyan időzítésekkel. Esetleg berakhatom egymás mellé a Kingmaxot és a Kingstont anélkül hogy problémám lenne?

NVM, Találtam ilyent[link], amit viszont kompatibilisnek ír és van is még pár darab
Érdemesebb nem fillérbacni, és megvenni ezt?

[ Szerkesztve ]

(#23294) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözletem! :R

Barátomnak kellene, munka miatt ezt a Gigabyte lapot felbővíteni. Sajnos a memory support (régi bejegyzés) csak egy speciális Samsung 4Gb-os modul használatát engedélyezi. Van rá esetleg esély, hogy más gyártó 4GB-os moduljait is lekezeli?
Ebből az üzletből tudok vásárolni, mert ha mégsem megy a kiválasztott memória, kis idő esik ki a csere miatt.
Amennyiben a bővítés megoldható, mit ajánlanátok 4GB-os modulok közül, a fenti listából?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23295) CsMarc válasza MK VII (#23291) üzenetére


CsMarc
tag

Rendben, köszönöm!

(#23296) #24622464


#24622464
törölt tag

Üdvözlet!
[link] alaplaphoz (6700K) szeretnék 16Gb ramot.
Az alábbi kettőt néztem ki: [link] ill. [link]
Elvileg az utóbbi a jobb teljesítményű, mégis furcsamód olcsóbb.
Ti melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#23297) Darko_addict válasza #24622464 (#23296) üzenetére


Darko_addict
őstag

Az olcsóbbnak magasabb az órajele és alacsonyabb az időzítése, számok alapján egyértelmű befutó. Mi bizonytalanított el? :)

U.i.: lapod elvileg csak DDR3 kompatibilis, amit linkeltél, azok DDR4-es ramok.
Ráadásul a lapod 1150-es foglalattal bír, míg a 6700k már 1151-et akar.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23298) #24622464 válasza Darko_addict (#23297) üzenetére


#24622464
törölt tag

Upsz, elnézést rosszat linkeltem :DD
Ő lenne az: [link]
Az igazat megvallva Core2Duo-s konfigról váltok, csak mert most fussa rá és jó ideig nem akarok gépre költeni. :)
Nem igazán akarnám húzni a gépet és mivel az alap a 2133mhz a lapnál, ez nem tudom mennyire számít annak.
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#23299) CsMarc válasza CsMarc (#23183) üzenetére


CsMarc
tag

Sziasztok!

Annyi változás történt, hogy végül i7 3632QM SR0V0 OEM lett a CPU a Dell Lati E5530-amba. Viszont már elhoztam mellé a 16 Gb-os Corsair RAM kitet ([link]). Ezek is jól fognak kooperálni, ugye?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23300) Darko_addict válasza #24622464 (#23298) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha kész lesz, komoly gép alakul ki belőle. ;)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.