Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) baleee89 válasza Jorus (#2000) üzenetére


baleee89
aktív tag

hát igazából használt is jöhet de ilyen 10k körül gondolkodok most ha 11 vagy 12 nem gond!

és akkor hogy tudok normálisan memtestelni hiba keresés a cél!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#2002) Jorus válasza baleee89 (#2001) üzenetére


Jorus
nagyúr

Épp a múlt héten adtam el 2*1GB A-Data Vitesta Extreme 1066-os memót 11-ért, az pont jó lett volna neked. Apróban nézz szét, esetleg linkeld be ide őket, és felállíthatunk neked vmi rangsort, ha gondolod.

Memtest86-ot leszeded, készítesz boot lemezt, vagy bootlható USB kulcsot, és onnan bootolsz, így az OS nem foglal le memória-területet, és az egészet tudod tesztelni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2003) baleee89 válasza Jorus (#2002) üzenetére


baleee89
aktív tag

esetleg ocz reaper?

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#2004) baleee89 válasza Jorus (#2002) üzenetére


baleee89
aktív tag

na hirtelen ezeket találtam:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#2005) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Max. 14e Ft ért szeretnék venni 4 GB DDR3 Ramot. Miket ajánlotok? :R

(#2006) Jorus válasza baleee89 (#2004) üzenetére


Jorus
nagyúr

OCZ-ket hanyagolnám, amit érdemes lehet megfontolni teljesítmény szempontjából, az az A-Data, és a Corsair, illetve a Geil BD előnye, hogy még 3 évig garis. Ez speciel egy haveromé, ha jól látom. :)

Staker: milyen konfig, milyen célra, tuning lesz?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2007) #04441088 válasza Jorus (#2006) üzenetére


#04441088
törölt tag

Szeretnék átállni Intelről AMD-re. Még igazából nincs meg a lap se, de majd AM3-as lesz.
Játékra. Tuning nem lesz. :R

(#2008) Jorus válasza #04441088 (#2007) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pl: [link], vagy [link]. Persze előbb a lapot kellene fixálni, hogy elkerüld a kompatibilitási gondokat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2009) baleee89 válasza Jorus (#2006) üzenetére


baleee89
aktív tag

mi a gond a oczkel? az adata gondolkozom elég kellemes az ára! tapasztalat?
és a Crucial?

[ Szerkesztve ]

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#2010) Jorus válasza baleee89 (#2009) üzenetére


Jorus
nagyúr

DDR2 fronton elég vegyes a kép velük kapcsolatban, én nem vennék legalábbis, ahhoz túl sok problémát olvastam róluk; természetesen nem szeretnék általánosítani, remekül futó OCZ kitekről is olvastam fórumokon, de a nagy teljesítménybeli szórás miatt nem választanék DDR2-ben OCZ-t.
Crucial is jó, érdeklődd meg az eladót, hogy mit tud mondani a tuninggal kapcsolatban! Persze, ha vki a hirdetésébe nem pakol fel tuning eredményeket, az vagy azért van, mert sosem próbálta, vagy azért, mert próbálta, csak nem ment. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2011) baleee89 válasza Jorus (#2010) üzenetére


baleee89
aktív tag

akkor ezek elvileg jók: A-Data, és a Corsair, illetve a Geil BD
mit bírnak ezek általánosságba?

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#2012) Leii


Leii
csendes tag

Sziasztok.
1600as ramokat szeretnék venni a jövőhónapban, 4 gigát, jelenleg 2 giga CSX 800as om van 2x1 giga, alaplapot már kinéztem az új ramoknak de hogy milyen márkájúak legyenek azt nem tudom, néztem itteni teszteket is, de megköszönném ha valaki tippet adna hogy még is melyik lenne jó vétel:

[link]
[link]
[link]
[link]

(#2013) adamssss válasza Leii (#2012) üzenetére


adamssss
veterán

Milyen lapba, milyen procihoz?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2014) Leii


Leii
csendes tag

öööö [link]
alaplapba, procim az E6750 2.66 core 2 duo (3.2-re felvan húzva).

(#2015) adamssss válasza Leii (#2014) üzenetére


adamssss
veterán

A corsairt vagy a kingstont venném.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2016) Leii


Leii
csendes tag

Köszönöm a tippet. :))

(#2017) Mans20


Mans20
addikt

Est

Vettem egy kingmax 2gb 1333 ramot,de ezen csak az egyik oldalon van chip,ez így mennyire baj hogy a másikon meg mindkét oldalon?hülye voltam és nem néztem meg,de úgy tudtam hogy a 2 gb sek már mind kétsorosak,remélem cserélik.

(#2018) adamssss válasza Mans20 (#2017) üzenetére


adamssss
veterán

Mit lát a win? Ha lát 2gb-ot akkor szerintem tök mindegy, hogy hol vannak elhelyezve a memória lapok... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2019) Mans20 válasza adamssss (#2018) üzenetére


Mans20
addikt

látja a 2x2 gigát,csak azt szokták írni hogy jó ha egyforma ramokat rakunk be.

(#2020) adamssss válasza Mans20 (#2019) üzenetére


adamssss
veterán

Ha működik a dual channel akkor minden ok. :K
Ezt az egyet checkold le!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2021) Mans20 válasza adamssss (#2020) üzenetére


Mans20
addikt

múkodik

(#2022) adamssss válasza Mans20 (#2021) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor a többivel ne törődj. :N

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2023) gws580


gws580
tag

Sziasztok!
lap: GigabyteGA-MA 770T-UD3P
proc: amd athlon x 4 620

milyen 4 GB dual kit memóriát vegyek?

BÚÉK!

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#2024) adamssss válasza gws580 (#2023) üzenetére


adamssss
veterán

Én ezt ajánlanám, esetleg még kingstont.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2025) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Az 1333Mhz feletti memóriák kimondottan tuning célt szolgálnak, vagy valamelyik processzor gyártó jelezte már, hogy a jövőben megjelenő processzorai támogatni fogják ezeket a ramokat :F

(#2026) adamssss válasza Poiro7 (#2025) üzenetére


adamssss
veterán

Az intelnek és az amd-nek is vannak olyan cpu-i amik nativan támogatják az 1600mhz-es ram órajelet.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2027) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hali!
Jelenleg 2x1GB DDR2 van a gépben, és szeretném feltornászni 4GB-ra. Az úgy jó, ha veszek hozzá még 2x1GB-ot. Gondolom lehetőleg ugyan ilyet. Úgy menni kellene még dual-ba....jól gondolom? :F

(#2028) Qru válasza Tamoo (#2027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. De ha lesz tuning akkor jobb lenne a 2x2GB, mert 4 modul már elég nagy teher a memvezérlőnek.

#nincsbennetarcsi

(#2029) Tamoo válasza Qru (#2028) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Némi tuning van, fsb van felhúzva 333-ról 400-ra. De a memóriák nem mennek csak 1000-n. Végülis 1066-os szóval ez nem lehet gond. Vagy igen? Eladni a mostanit, és venni egy 2x2GB-os kitet macerásabb is meg drágább is.

(#2030) Tamoo válasza Tamoo (#2029) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De azért erősítsetek meg, hogy nem lenne gond így a 4x1GB-al.

(#2031) adamssss válasza Tamoo (#2030) üzenetére


adamssss
veterán

Nem gond. :N

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2032) Dymeix


Dymeix
csendes tag

Helló, egy ilyen ramot szeretnék venni, csak a kérdés az lenne, hogy a nevéből adódóan ez egy i7-es rendszerekhez kitalált RAM lehet, de mégis DDR3 meg 1600 MHz és nekem meg egy Asus P5Q3+Q9550 kombóm van, szóval a kérdés, hogy menne-e vele? Mert olcsónak olcsó. És a procit kis tuningnak vetettem alá, így pont 1600 az FSB a ramok felé-most egy 1333-as 2x1-es kitem van. A válaszokat előre is köszi.

(#2033) fasirTTT


fasirTTT
őstag

heló mindenki most készülök DDR2-es ramot venni
ezt a 2-t néztem ki :
Corsair XMS2 Dominator 4GB PC2-1066mhz cl 5 (23k)
1150MHz! 2*2GB OCZ PC2-9200 Reaper HPC Edition (20k)

ti melyiket ajánlanátok?
vagy esetleg jobbat valami hasonló árkategóriába (úgy értem max 23k :D)

(#2034) adamssss válasza Dymeix (#2032) üzenetére


adamssss
veterán

Nagyon jó ram, én is ilyent hajtok, nyugodt szívvel tudom ajánlani.

Killer: a dominátort vedd!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2035) Qru válasza fasirTTT (#2033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

OCZ ddr2-ben jó, azt venném.

#nincsbennetarcsi

(#2036) fasirTTT


fasirTTT
őstag

na fasza :D és akk így döntsön az ember :D
valaki mondana, akk 1 olyan érvet is ami mellett lehetne dönteni ?

(#2037) mpierre válasza fasirTTT (#2036) üzenetére


mpierre
veterán

Ami az adatlapodon van. Az is jó, nem?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2038) fasirTTT válasza mpierre (#2037) üzenetére


fasirTTT
őstag

az csak kölcsönbe van

(#2039) hossszú


hossszú
őstag

XFX X58i XT Edition alaplapba keresnék kompatibilis 3x2gb ramot, sajnos a jelenlegi adata ramjaimat nem szereti.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2040) adamssss válasza Qru (#2035) üzenetére


adamssss
veterán

Babicsbalunak ment taccsra a reaper-je, ugyanez a típus. A domikkal én még nem halottam hasonlót, pedig sok barátom hajt olyant. Ez persze nem azt jelenti, h jobbak, de én is csak a tapasztalatomat tudom átadni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2041) fasirTTT válasza adamssss (#2040) üzenetére


fasirTTT
őstag

oké kösz, akkor eddig 2-1 a Corsair javára :D

(#2042) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

üdv

most szándékozok Memóriát venni, jutányos áron jutnék egy 2x2gb-os Kingstone HyperX black edition 1066mhz -es Ram kit-hez , de meglepő módon mindenhol azt írják h CL7-es a típus, a gyártó oldalán meg egy betű sem utal erre, ezen kívül az össze PC8500-as memória CL5-ös , megéri megvenni ezt a típust vagy nézzek valami másikat ami CL5-ös , segítséget előre is köszönöm :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#2043) adamssss válasza Quan-Chi (#2042) üzenetére


adamssss
veterán

Nem hinném hogy cl7-es lenne de azért győződj meg róla!
Amúgy a hyperx-ek jó ramok.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2044) Dymeix válasza adamssss (#2034) üzenetére


Dymeix
csendes tag

Köszi :) Majd valszeg beruházok egyre, ha lesz "kedvem" :))

(#2045) Qru válasza Quan-Chi (#2042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az gyanús ha a gyártó nem írja ki az időzítést... De van belőlük CL5-ös is (link).
Jó lenne a szériaszámáz megtudni, abból kiderülhet, hogy hányas (a kabát).

#nincsbennetarcsi

(#2046) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

sziasztok. asus m2a-vm alaplapom van amd 4200x2-vel milyen memóriát javasoltok? ebbe megy egyáltalán dd3-as? most kingmax 800 mhzes van benne, eltudnám adni és úgylátom a ddr3-as olcsóbb.. gondolom jobb is? ;] ha megy bele..

NHL, NBA, Soccer

(#2047) Qru válasza ZeroCaptan (#2046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak DDR2-es ramot támogat a lapod, a ddr3-as nem megy bele.

#nincsbennetarcsi

(#2048) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom azon, hogy memóriát bővítenék, mert néha már kiakad a gép. :)) [konfigom adatlapomban] 2x2 gb ot szeretnék. Nomármost, természetesen eladnám a jelenlegi 2x1 gigát, vennék 2x2 gigát, nem lenne gond, DE, látom hogy ma már a DDR3 ram-ok jelentősen olcsóbbak a DDR2-nél. Szerintetek érdemes volna emiatt alaplapot [sajnos ebbe csak ddr2 foglalat van. Lapcserét mondjuk néhány ezer Ft ráfizetéssel megúsznám], s így RAM típust is váltani? [persze ha rendszert váltok, akkor már processzort is cserélnék, amd x4 635/640-ben gondolkodom, ez mellé meg nem tudom milyen ram javallott, hány FSB-s...] Talán árban is "olcsóbban" jönnék ki [ram és alaplap terén persze, a proci már bőven ráfizetés, viszont szépen kamatozna], mintha szimplán bővíteném a DDR2-t...

Szóval a fő kérdés itt most, hogy megéri-e DDR3-ra váltani? :) Immár sokkal olcsóbb, elvileg erősebb is, viszont nagyobb a reakcióideje [nem értek hozzá, nem tudom ez a gyakorlatban hogy mutatkozik meg].

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2049) Qru válasza Archanon (#2048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes lecserélned az egész cókmókot, most még kapsz a régért valamenyni pénzt, és azért 4 magos proci sokat dobna a gép teljesítményén. A vga-dhoz elég bőven egy Athlon II X4 625 vagy 630.

#nincsbennetarcsi

(#2050) Archanon válasza Qru (#2049) üzenetére


Archanon
őstag

Aaaaham. És valami ötlet, hány fsb-s memót vegyek amd proci mellé [maradok a 640-nél, még olcsóbb is árgép szerint mint a 630..]? Mert akkor olyan alaplapot is kell néznem.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.