Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) HUNRONIN válasza torboszlo (#3000) üzenetére


HUNRONIN
tag

Szerintem....de csak ha rám hallgatsz először megnézed GA-P55-UD3L-TPM Memória támogatási listát :DDD

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#3002) Ősember válasza HUNRONIN (#2996) üzenetére


Ősember
őstag

nem azon van a hangsúly, hogy win7 vagy xp, hanem azon, hogy hány bites? ha 64, akkor nem tudsz bele elég memóriát venni :D viszont ha csak 32, akkor általában 4gb maximum megcímezhető memóriára vagy limitálva

ps.: 2993-as hozzászólásban djculture leírja miről is van szó :R

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3003) HUNRONIN válasza Ősember (#3002) üzenetére


HUNRONIN
tag

Helló! :DD
Naon zuperek a RAM-ok! :C
"ha 64, akkor nem tudsz bele elég memóriát venni :D"...tudom és remélem még van raktáron ilyen G.Skill-ed :DDD

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#3004) celf


celf
őstag

2GB DDR2 SO-DIMM 667mhz-es cucc kéne.
szerintetek melyik netes boltban van most jó áron ilyen ram ?
hol érdemes vásárolni?

(#3005) lalimano


lalimano
tag

Hello!
Azt szeretném kérdezni, hogy várható-e a DDR3-as RAM-ok drágulása? Mert, ha igen, akkor holnap a helyi számtech-boltban vennék gy 4gb-os 1333MHZ-es Kingmax-ot, de a többi cuccot csak Júniusban tudom megvenni. Egyébként valószínűleg Asrock lapot veszek majd. Azok szeretik a Kingmaxokat?

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#3006) sg22


sg22
senior tag

Sziasztok!

van egy ilyen ramom:

DIMM4: Kingmax FLFE85F-B8KG9 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 592 MHz) (6-6-6-16 @ 444 MHz)

Lassan 1 éve vettem. Szeretnék bele venni még egy ilyet. akármilyen kingmax 2gb -os ram megteszi? mármint menni fognak dualban kitként? mert láttam hogy többféle ilyen ram van pl:

Kingmax FLFE85F-B8KG9 (ez az enyém)

FLFE85F-C8KM9 NAES

Ez nembaj ha nem egyezik?

Előre is köszi :)

what should I do about this?!

(#3007) Qru válasza sg22 (#3006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az lenne legjobb ha ugyanolyat tudnál venni mellé. Amúgy ha nem megy Dual-ban az sem vészes nem lesz lassabb érzetre.

#nincsbennetarcsi

(#3008) Qru válasza celf (#3004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ipon-ban érdemes. Azok megbízhatóak. Vagy az ebolt, azzal is jó tapasztalataim vannak.

#nincsbennetarcsi

(#3009) joker1220 válasza sg22 (#3006) üzenetére


joker1220
őstag

Ahogy Qru is írta;

Én csak annyit tudok javasolni hogy lehetőleg 2 ugyanolyat vegyél!

Nekem is 2db 2 gb os ddr2 es kingmax om volt, ment is dual ban
csak épp 1 hét után elkezdte dobálni a kékhalálokat, de persze
sosem volt egyértelmű hogy miért, túl vagyok 6 win telepítésen
és végre 1 hét után kaptam egy olyan kékhalált amiből végre
megállapítható volt hogy ram okozza.

Persze ez is alaplap spec, valamelyiken elzögyögnek,
valamelyik meg azt csinálja mint az enyém.

Most vettem 2x2gb kingstont kit ben, azóta az ég világon
semmi baja nincsa a gépnek!:)

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#3010) sg22 válasza joker1220 (#3009) üzenetére


sg22
senior tag

értem kösz srácok!

what should I do about this?!

(#3011) surda34


surda34
csendes tag

ma vettem egy allitolagos 2 gigas Kingstone KHX1600C9A​D3B1/2G memoriamodult de a gigabyte h55m-d2h alaplapom csak 1 gigasnak ismeri fel,lehetseges hogy atvertek???????

(#3012) Ősember válasza surda34 (#3011) üzenetére


Ősember
őstag

hol látod, hogy mennyinek ismeri fel? nézd meg cpuz-vel, hogy a memória spd-je milyen (a programban lesz egy spd fül).

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3013) joker1220 válasza surda34 (#3011) üzenetére


joker1220
őstag

Szerintem itt meg kell találnod a Kingstone HyperX eknél...

Görgesd lefelé az egeret és figyeld a sorozatszámot, itt
mindegyik kingstone ram fent van;

http://www.valueram.com/datasheets/default.asp

Megtaláltam neked:P

Ez bizony 2GB os;

KHX1600C9AD3B1/2G

Viszont azt nézted már hogy az alaplapod támogatja e egyáltalán az 1600 as ramot?

Ugyanis a támogatási listában a legkisebb támogatott ram dd3 1800 as, viszont
az alaplap spec nél ott van hogy támogatja: Support for DDR3 2200+/1800/1600/1333/1066/800 MHz memory modules.

Qualified Vendors List (QVL)

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#3014) joker1220 válasza surda34 (#3011) üzenetére


joker1220
őstag

Próbáltad már mind a 2 ram slotban belerakni, semelyikben sem ismeri fel?

Elvileg a procihoz közelebbi be próbáld ki ha ott nem megy rakd át a másikba...

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#3015) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Feltettem nemrég a win7 et és úgy látom, hogy eléggé zabálja ezt a memória kérdést.

Asus P5QPro lapom van (P5Qpro)

Proci: Intel E8400 3Ghz

Memória: Geil 2x1Gb DDR2 800Mhz (CL5-5-5DDR2800 5 az everest szerint).

Egyik kérdésem az hogy miért úgy írja az everest a memória sebességét, hogy " DDR2-800 (400 Mhz)" . Nem 800Mhz nek kellene lennie?

Szerintetek akkor járok jobban ha veszek még 2x1Gb ugyan ilyen memóriát (pl itt phn) és akkor lesz 4x1Gb ramom, vagy inkább 2x2Gb ramot vegyek ?

Van értelme beruházni 1060Mhz es DDR2 ramokra? Mert elvileg azt is támogatná az alaplap, csak ha az új 2x2Gb ram mellett döntök észrevehetően gyorsabb lenne az 1060 Mhz mint a 800Mhz ?

(#3016) joker1220 válasza Declare (#3015) üzenetére


joker1220
őstag

Szia

Pontosan milyen Win7 ed van?

Legjobb tudomásom szerint 64 bites win7 kell ha 2x2gb ramot akarsz.

2x1 gb kevés neki, mert az oprendszer elpögyög rajta de játszani
már nem fogsz tudni vele normálisan.

Az asus és gigabyte alaplapok elég érzékenyek a ramokra,
ha 2x2gb ot veszel akkor lehetőleg KIT be vedd mert ha nem,
úgy járhatsz mint én....

(volt egy 2gb os ddr2 kingmax, vettem hozzá mégegyet
de más volt a sorszáma, 1 hétig rendben ment duálba,
aztán elkezdte dobálni a kékhalálokat mert valamiért
nem volt hajlandó együtt menni a 2 ...ez 6 win újratelepités
és 8 kékhalál után derült ki:)) )

A kingmax ramjaim nekem is everest szerint 800 @ 400 on mentek,
mióta kingstone van azóta DDR2-800 (800 Mhz)....

Egyébként az everest nem mindig pontos, bios ban kellene megnézned
a ram nál hogy mit ír...

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#3017) Ősember válasza Declare (#3015) üzenetére


Ősember
őstag

a ddr2-800 azt jelenti, hogy 800mhz. a 800 az effektív és 400 a valódi órajele. ha valaki azt mondja, hogy 800-on megy a ramom, akkor az effektív órajelre gondol.
ha csak a ramot állítod át 800-ról 1066-ra, az önmagában nem hoz túl sok javulást... akkor viszont már több, ha az fsb-t emeled és ehhez kell ramot is növelni, hacsak nem osztod vissza a ramokat 1:1 arányba az fsb-vel.
más kérdés, hogy 800-as és 1066-os ramok árai között nincs túl nagy szakadék

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3018) Declare válasza joker1220 (#3016) üzenetére


Declare
őstag

Köszi a választ! 64 bites win7 van, egyenlőre próba stádiumban, mert eddig csak xp t használtam és mondom ideje meglesni az újabb vezsönt :). Sajnos a nyomtatókkal már kapásból kompatibilitási gondjaim vannak, szóval nem tudom marad e a win7 vagy visszateszem a jól bevált xpt...
Szóval nem lenne rossz megtudni ha mégis úgy alakul hogy visszakerül az xp akkor mi is van ezzel amit írtál hogy az xp nem kezeli a 2x2Gb ramot? Én úgy tudom, hogy 4Gb elvileg belemehet (persze csak 3,5 nek fogja látni). :F

Azt hiszem akkor elvetem azt hogy még 2x1Gb ot vegyek (az esetedből tanulva :) ), de akkor a 2x2Gb is egyenlőre függőben marad...meglátom hogy működik a win7.

Ősember: Köszi az nfókat :). Nem akarok elmélyedni a tuningolás kérdéskörében amúgy sem, de ha azt írod hogy igazából nem oszt nem szoroz hogy 1060Mhz vagy 800Mhz akkor ha lesz is új 2x2Gb kit, nem hiszem, h a drágábbikat választom.

(#3019) joker1220 válasza Declare (#3018) üzenetére


joker1220
őstag

Én személly szerint 2x2Gb Kingston Kit et 16,500 ért vettem és nekem bőven megérte az árát a fent említett problémák után, főleg hogy a régieket 10 ezerért bevették:)

Nos az Xp 32 bites verziója is felismeri a 4 gb ot de ki lesz írva mellé hogy csak 3gb használható belőle, vagy valami ilyesmi:)

De xp ből is létezik 64 bites ami kezelni fogja mind a 4 et, szerintem próbálkozz a 7 essel, véletlenül nem valami buherált verziód van, mert abban könnyen lehet hogy le vannak tiltva a fax ill pár más szolgáltatás, ennek utána kellene nézned!? :))

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#3020) Declare válasza joker1220 (#3019) üzenetére


Declare
őstag

Véletlenül nem buherált gondjaim vannak :), egyszerűen nagyon jól bevált 6-7 éves hp photosmart nyomtatóm van, meg egy kis kategóriás 3-4 éves mono laser és a microsoft honlapja szerint egyik sem kompatibilis a 64 bit es win7 el :(

Tesztelgetek aztán majd meglátjuk mi lesz, én is néztem 2x2Gb kit kingstont, lehet az lesz nekem is.

(jópofa rendszer ez a win7 csak picit durva hogy olyan rendszer kell neki mint 2-3 éve egy fullos játéknak :D )

(#3021) surda34 válasza joker1220 (#3013) üzenetére


surda34
csendes tag

Visszaadtam a sracnak a ramot es a boltba vettem ugyanannyiert egy kingstone 1333-t ugyanolyant amilyen az enyem ,mostmar mennek szepen parban 2x2 giga !!!!kosz mindenkinek a segitseget!!

(#3022) Declare


Declare
őstag

Még egy kérdésem lenne. Olyan alaplapba, ami csak 400Mhz DDR memóriát támogat, bele tudom tenni a 800Mhz ddr2 es ramjaimat?

(konkrétna epox 8rda3+ lap [link] PC3200 as ddr 400 as ramokkal megy most, ebbe bele tudom e tenni a PC6400 Geli 2x1Gb DDR2 es KIT emet? Tudja e kezelni 2Gb 400Mhz es ramként? Érdemes ilyet tenni ezekkel a ramokkal vagy inkább adjam el mert nem kezelné normálisan ?

[ Szerkesztve ]

(#3023) celf válasza Qru (#3008) üzenetére


celf
őstag

ipont nézegettem én is, ezekszerint megbízhatóak. eboltot is csekkolom, köszi!! :R

[ Szerkesztve ]

(#3024) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen és ennyi RAM-om van: KINGSTON HyperX 4096MB DDR3 1600MHz CL9 XMP BLU KIT KHX1600C9D3B1K2/4GX
(Sandy Bridge proci)

Véleményetek szerint érdemes lenne még 4 GB RAM-mal bővítenem, vagy bőven elég a jelenlegi 4 Gb? (jelenleg elég olcsó a RAM)

Átlag felhasználás, néha photoshop és játékok...

Üdv,
GBoy

(#3025) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Kingston DDR2-RAM 1GB PC2-800 HyperX (KHX6400D2/1G)
Egy ilyen ramot vettem nemrég jó áron. Szeretnék még mellé venni egy 1, vagy egy 2 gigás (esetleg 512-es) ramot, de milyet nézzek? Jó lenne, ha az egyik nem lassítaná a másikat, vagy nem lennének inkompatibilitási problémák. Tudom ugyanilyen lenne a legjobb, de igazából nem egy olcsó fajta, használtan meg nemigen láttam..

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3026) adamssss válasza regvoltrossz (#3025) üzenetére


adamssss
veterán

Ha semmiképpen nem tudod ezt beszerezni, akkor a lehetőleg kingston legyen azonos órajeleken, időzítésen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3027) Kassadin


Kassadin
addikt

Hello!

DDR2 1066 Mhz-ig bezáróan szeretnék 4 giga memóriát venni, nagy különbsége van ram és ram között ilyen kategóriában?

(#3028) Ősember válasza Kassadin (#3027) üzenetére


Ősember
őstag

ha két különböző ramot azonos órajelen használsz, akkor azok teljesítményben is közel azonosak lesznek, vagyis inkább olyan dolgokra érdemes a hangsúlyt fektetni, mint pl a garancia

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3029) Kassadin válasza Ősember (#3028) üzenetére


Kassadin
addikt

Hülyén fogalmaztam. Azt szeretném tudni hogy ha veszek pl. 2x2 giga 1066Mhz-es memóriát, akkor lényegtelen hogy Geil vagy Corsair márkájú memória? Van jelentős különbség a márkák között gyorsaságban?

[ Szerkesztve ]

(#3030) adamssss válasza Kassadin (#3029) üzenetére


adamssss
veterán

Nincs különbség a sebességben, csak a tuningolásban.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3031) Kassadin válasza adamssss (#3030) üzenetére


Kassadin
addikt

Oké, köszönöm. :R

(#3032) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Leendő ASROCK lapomhoz (AMD esetén 880GM-LE, Intel esetén H61M/U3S3 vagy H67M) néztem ki egy sokak által ajánlott, olcsó Kingmax 4GB-os 1333-as modult.

Bár sokan ajánljátok, engem egy kicsit mégis aggaszt az, hogy egyik alaplap memória támogatási listájában sem található meg ez a 4 gigás modul.

Legyetek szívesek, oszlassátok el az aggodalmam, s már épül is be a RAM a leendő konfigomba... :)

Ha mégsem 100%, hogy kifogástalanul fog működni, akkor maradok egy Kingston 4 gigás modulnál, bár az 1-1,5 ezerrel drágább, s bizony ez a kis plusz pénz is jól jönne...

Köszönöm szépen a segítséget!

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3033) joker1220 válasza vond (#3032) üzenetére


joker1220
őstag

Szia

Az alaplapok memo támogatási listája csak referenciaképpen szolgál,
a legtöbb helyen fel is van tűntetve hogy tájékoztató jellegű mivel
a ram piac olyan széles skálájú és olyan gyorsan frissül hogy
képtelenség lenne követni és állandóan frissíteni stb.

Én évekig használtam kingmax modulokat és semmi bajom sem volt
velük, arra figyelj oda hogyha több modult teszel a lapba akkor
azok ugyanolyanok legyenek, tehát KIT be vedd, gondolok itt pl
a 2 x 2 gb os megoldásra.

Viszont ha 1 db 4 gb os ramot akarsz beletenni akkor ez ugye nem játszik,
viszont ajánlott a procihoz legközelebb eső slotba rakni.

A véleményem ettől függetlenül az hogy ha ''csak'' 1000-1500 ft a differencia
akkor viszont érdemesebb kingstont rakni bele, az egy fokkal jobb mint
a kingmax.

Egyikkel sem jársz rosszul;)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#3034) fesii


fesii
aktív tag

Vond megelőzött a kérdéssel csak annyi a különbség hogy én két lap között gondolkozok :)
GIGABYTE GA-P61-USB3-B3
vagy ASROCK H61M/U3S3
Köszönöm a választ attól függetlenül, hogy nem konkrétan nekem szólt :DD

(#3035) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!
AMD Phenom II 955 X4 mellé melyik ramot ajánljátok ha nem tuningolok?
G.Skill 1333-as cl7-7-7-21-es vagy
G.Skill 1600-as cl9-9-9-24-es?
Melyik optimálisabb alap járaton egy ilyen proci mellé?
Ár az kb. ugyan az.
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#3036) joker1220 válasza fesii (#3034) üzenetére


joker1220
őstag

Sokan mondják hogy a gigabyte szar de nekem évek óta giga lapjaim
vannak és semmi bajom sincs velük, ellentétben az asrock al amiről
elég sok negativumot hallottam ( a régebbi lapjaikról ).

Én személly szerint a gigára szavaznék de ez csak egy magánvélemény:)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#3037) AMATŐR válasza fesii (#3034) üzenetére


AMATŐR
őstag

+1 a Gigára! :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#3038) vond válasza joker1220 (#3033) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszönöm! ;)

Igazából és is olvastam, hogy ezek a támogatási listák referencia képpen szolgálnak, csak nem gondoltam, hogy ezt tényleg ennyire lazán lehet venni. Azért ez megnyugtató, köszi!

Kitben semmiképp sem gondolkozom, mivel valószínűleg csak 2 RAM slot-os lapra lesz pénzem, s nem akarom kizárni egy esetleges + 4 gigás memória bővítés lehetőségét.

Végül úgyis csak a konfig összeállításánál fog kiderülni, hogy Kingston lesz-e, vagy marad a Kingmax.

Mégegyszer köszönöm a segítséged!

Minden jót!

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3039) Qru válasza Levin01 (#3035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tuning nélkül max 1333MHz-en megy/mehet a ramod az Phenom-od mellett, így azt vedd, mert annak legalább az időzítései szűkek.

#nincsbennetarcsi

(#3040) joker55


joker55
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket, véleményeteket kérni memória választáshoz. Minél többen válaszoltok, annál jobb :)

Amiket venni szeretnék:
ALAPLAP: -MSI P67A-C45 (B3) vagy
-ASROCK P67 Pro3 (B3)
CPU: -Intel Core i5-2500 3300Mhz
VIDEÓKÁRTYA: -SAPPHIRE HD5750 512MB GDDR5

És ehhez ezeket a memóriákat néztem ki:
-CORSAIR Vengeance 8GB(2*4GB) DDR3 1600MHz CL9 KIT
-KINGSTON 8GB(2*4GB) DDR3 1333MHz CL9 KIT
-KINGMAX 8GB(2*4GB) DDR3 1333MHz CL9 KIT
-A-DATA 8GB(2*4GB) DDR3 1333MHz CL9 KIT

Ti mit mondotok erről? Márka, megbízhatóság, kompatibilitás szempontjából??
Munkára,sulihoz(fejlesztés, video-kép-hangvágó programok) használnám a gépet, játékra ritkán.

Köszönöm a segítségeteket!

--Trance 4ever--

(#3041) joker1220 válasza vond (#3038) üzenetére


joker1220
őstag

Én ugyanebbe a hibába estem, először vettem 2gb kingmax ot, aztán vettem megint hozzá 2gb kingmax ot , 1 hétig rendben mentek dual ban, aztán egyszer csak, kékhalál, újraindulások, viszont sosem tudtam hogy mi a baja, 6 win telepités és további jópár kékhalál után jöttem rá hogy a ramok nem hajlandóak együtt menni:S

Ezt követően viszavittem a 2x2gb ramomat és viszavették ill ráfizettem egy kicsit és vettem egy kingston kitet, azóta semmi bajuk.

Szóval szerintem várj egy kicsit, gyűjtsd össze rá a lóvét és vegyél akkor 2x4gb os kitet!

Jobban jársz!

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#3042) Dtomka válasza joker55 (#3040) üzenetére


Dtomka
veterán

szia!

én kingston hyper x blue-t fogok venni, abbol is az 1.5 v -osat.
hyper x 2x2 gb

bár nagyon remélem, hogy elírás és valoban 1600mhz és nem 1066

bár egy észrevétel, p67 hez nem igazán ajánlatos sima 2500 procit venni, a k jelzésű nem sokkal drágább és az tuningolható! :)

(#3043) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hali!
880GM chipsetes alaplaplap + Athlon II X2 250 -höz néznék ddr3-at öcsémnek. (minél olcsóbban)
GEIL Value 4096MB (2x2GB) DDR3 1066MHz CL7 KIT 10.876Ft
KINGSTON HyperX 4096MB (2x2GB) DDR3 1600MHz CL9 BLU KIT 12.050Ft
Melyik lenne nyerőbb? A magasabb órajelű vagy az alacsonyabb időzítésű.
4GB-ramra azért gondoltam 2 helyett, mert az alap OS egy 64bites ubuntu lenne viszont gyakran megy virtuális gépen windows. Gondolom előny ha több RAM-al tudok gazdálkodni.

(#3044) Ősember válasza Dtomka (#3042) üzenetére


Ősember
őstag

a termékazonosítóban 1600-as van megadva, gondolom a termékleírásban adtak meg rossz adatot. ;)

Tamoo: az 1600-asat vedd, ne az 1066-osat

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3045) actions9


actions9
tag

Üdv,

Az igaz, hogy ha 4 gigát 2x2 giga kitben vásárolom akkor gyorsabb lesz a vasam?

(#3046) Tamoo válasza actions9 (#3045) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt nem tudom h gyorsabb-e, de a 4x1gigát nem ajánlom. Szívtam vele, hogy normálisan menjen. Nem akart ugyan azokkal a beállításokkal elindulni mint a 2x1... még plusz fesszel sem.

(#3047) adamssss válasza actions9 (#3045) üzenetére


adamssss
veterán

Az 1x4-nél gyorsabb lesz mivel így dual channel-ben fog menni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3048) Tubi2


Tubi2
senior tag

2*2GB ramot még az előző i5-ös generációhoz tervezve már előre megvettem, de mostanra változott a helyzet, Sandym lesz.
Ezeket CMT4GX3M2A1866C9 használhatom i5-2500K-hoz valamilyen módon?
Vagy csak húzni nem szabad az 1,65V miatt?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#3049) Dömy


Dömy
tag

Sziasztok!

Neten rendeltem anno egy Kingmax 2gb Ddr2 800mhz-s ramot. Most be szeretnék újítani még egyet, de most nem a netről, hanem az egyik helyi informatikai üzletből. Ha a márka ugyanaz, meg ugyanúgy ddr2, meg 800mhz, akkor mind1 ha itt veszem meg, vagy rendeljek egy ugyanolyat a neten, ugyanonnan, és ugyanazt? Vagy az időzítés meg ilyenek klappolnak majd, ha pl máshol veszem meg, de lényegébe ugyanaz?
Még annyit, hogy nekem az everest úgy írja ki hogy 'Ddr2-800 (400mhz), akkor most 800-on vagy 400-on megy? És még annyit, hogy az új ram után szeretnék egy win7-et felrakni, és érdekelne hogy az mennyi memóriát eszik alapjáraton?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#3050) joker55 válasza Dtomka (#3042) üzenetére


joker55
tag

Erre valakinek vélemény?[link]

Dtomka: Miért nem érdemes P67-hez sima 2500-ös i5 procit venni? Attól még hogy nem tuningolható, jó az alaplaphoz. Annyi, hogy nem használja ki a videovezérlőjét. De ha külön veszek bele videókártyát, akkor meg minek? Vagy rosszul tudom?

--Trance 4ever--

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.