Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Asztee válasza MiklosSaS (#23500) üzenetére


Asztee
aktív tag

Az ötből 3 már meg volt - az eBay-en keresztül.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#23502) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok!

szeretném bővíteni a memóriát a gépemben, így lenne néhány általános kérdésem hozzátok. (végigolvastam az összefoglalót, de biztos, ami biztos, inkább rákérdezek a dolgokra, mert nem annyira értek hozzá...)

először is ilyen alaplap van a gépben: asrock m3a770de
eddig van 2 GB memória a gépben, a cpu-z nevű progi szerint ilyen:

további 4GB-ot szeretnék belerakni a gépbe, ti milyen ramot ajánlotok 10.000 ft alatt ami megbízhatóan működik a meglévő kingmax mellett?

köszönöm a válaszokat előre is!

(#23503) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

Érdeklődnék, hogy a DDR2-s 2x4 GB-s RAM
működne-e teljes kapacitással a következő felállásban ?
[link]
[link]
Jelenleg 2x2 GB-s DDR2-s RAM van benne. Ez megy rendesen.
Bárkit kérdeztem, nemet mondott rá.

Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#23504) monosz válasza monosz (#23487) üzenetére


monosz
őstag

Uraim,ez valami über brutál: [link]
1,56V-al ezt produkálja:

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#23505) b2121


b2121
újonc

Helló, eddig csak readonly módban voltam, de most kérdeznék, hátha tud valaki segíteni.

Van egy réégi Gigabyte GA-P31-DS3L (/S3L) alaplapos desktop gépem, nem tudok most újra beruházni, de RAM-ot kéne bővíteni. Az eddigi 2GB-ról 4GB-ra. Most 2db kingmax DDR2 long 1GB 800MHz van benne. Van még 2 szabad slot. Az alaplap ezeket a limitációkat tartalmazza:

- max. 4GB RAM

- Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDRII1 and DDRII2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules.

- Because of chipset limitations, when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur.

És itt vesztem el, hogy a jelenleg kapható RAMok közül mi felel meg ennek, mit vegyek.

a proci: Intel Core2 Duo CPU E4600 @2.40GHz

Köszi előre is a helpet!

(#23506) kriszbon válasza tagagaba53 (#23503) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!
Elméletileg kell benne mennie, mert 4GB-os Kingston és Samsung ramokkal tesztelte a gyártó is.
De valahol olvastam, hogy csak 2 oldalasakat kezel, tehát mindkét oldalon legyenek chipek.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23507) kriszbon válasza b2121 (#23505) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!

Visszakeresgettem a P31 topikban, és az első hozzászólásban ez van írva.

"Talán az egyetlen hibája a lapnak, pontosabban a P31-es chipnek, a memóriakezelés. Ha az összes / 4 / DIMM-et használni akarjuk, akkor csak egyoldalas ramokkal tehetjük ezt, de mivel mára ezek eltűntek, így gyakorlatilag ez kivitelezhetetlen. A megoldás egyszerű, ha valaki 4GB ramot akar a gépébe: 2x2GB."

Nekem van gyári kitt ami lehet felesleges lesz (nevemre katt->adatlapom). :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23508) tagagaba53 válasza kriszbon (#23506) üzenetére


tagagaba53
tag

Na, ez már zene füleimnek ! :D
Elvoltam keseredve. Meg kevesen vannak
akik visszaveszik, ha ilyen kényes a dolog.
Mivel nem két forintos dolog. :)

Köszi.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#23509) kriszbon válasza tagagaba53 (#23508) üzenetére


kriszbon
őstag

Azért a bevásárlással még várjál, jobb ha utána keresgélsz még te is.
Ha lenne lehetőséged valakitől kölcsönözni 2 modult, az lenne a legjobb, mert úgy biztosra mehetnél, hogy 1 vagy 2 oldalasakat kezel, vagy mindkettő jó bele.
Nem szeretném magamra venni, hogy mert én azt írtam, azért vettél olyant. :B :R :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23510) b2121 válasza kriszbon (#23509) üzenetére


b2121
újonc

Mindenekelőtt: köszi!
Nem nagyon tudok jobban utána keresgélni, ha bemegyek egy edigitalba, hülyének néznek kb.:)
Ha van kipróbálásra valamid, szólj:)
Köszi!

(#23511) tagagaba53 válasza kriszbon (#23509) üzenetére


tagagaba53
tag

" Nem szeretném magamra venni, hogy mert én azt írtam, azért vettél olyant "
Neeem, dehogy ! Nem olyan családból származom ! :D
Amiben nem vagyok biztos mint ebben is, azt inkább 20x
20 felé megkérdezem. Meg, úgy alkuszom, ha nem jó a portéka, akkor vissza az üzlet :)

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#23512) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Egy Gigabyte GA-Z68X-UD3P-B3 alaplapba kéne egy 4GB-os memória. Jelenleg egy i7-2600k van benne és egy Kingston KHX1600C9D3B1 4GB-os memória. Az a baj, hogy a a support listán ([link]) szereplő Kingston memóriák már nem kaphatók, nem tudom hogy más típusú memóriával mennyire férne össze a jelenlegi. Jó lenne, ha dual channelben működnének.
A processzoron van még egy COOLERMASTER Hyper TX3 EVO hűtő, emellé úgy emlékszem nem okozott gondot a memória behelyezése.
A maximum keret 10 ezer forint.

Köszi a segítséget, üdv!

(#23513) KAMELOT válasza b2121 (#23505) üzenetére


KAMELOT
titán

Ajánlom, hogy gyűjts össze egy új gépre. Ebbe már nem érdemes áldozni. Ha meg tényleg akarsz akkor keressél 2x 1GB ramot, hogy összessen 4x 1GB ramod legyen vagy add el a régit és vegyél 2x 2GB-t.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23514) MK VII válasza KAMELOT (#23513) üzenetére


MK VII
veterán

2x2gb-ot nem ajánlanám neki.. Kicsi eséllyel működne a lapjában.. Mivel 4gb a max memória amit kezel és 4 slot van benne ezért maximum 1gb-os modulokat támogat.
Az első javaslatod szerintem helytállóbb vegyen 2x1gb lehetőleg ugyan olyan ramot mint most van..

(#23512) Crucio
A megoldás, hogy eladod a jelenlegi memóriádat. 6 ezer magasságában el tudod adni aztán hozzádobod a 10 ezret amit szánnál a bővítésre és veszel egy 2x4gb-os vadi új garanciális kitet ami biztos működik dual-ban! ;)

[ Szerkesztve ]

(#23515) pavicevic válasza pavicevic (#23502) üzenetére


pavicevic
tag

tudnátok válaszolni erre? nagyon megköszönném a segítséget! :)

(#23516) mark0179 válasza pavicevic (#23515) üzenetére


mark0179
csendes tag

ddr3-as ramod van ?! és 667mhzn ketyeg?!

(#23517) pavicevic válasza mark0179 (#23516) üzenetére


pavicevic
tag

cpu-z ezt írja, ahogy a korábban linkelt képen is látszik

(#23518) MK VII válasza pavicevic (#23502) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem ez lesz a megfelelő.
Dual-chanel mód nem biztos, hogy menni fog a különböző méret miatt, de mennyiségre szerintem kezelni fogja rendesen a lap..

(#23516) mark0179
1333mhz az. :K

(#23519) pavicevic válasza MK VII (#23518) üzenetére


pavicevic
tag

nagyon köszi, akkor ez lesz! :)

(#23520) MK VII válasza pavicevic (#23519) üzenetére


MK VII
veterán

Próbáld majd meg, hogy ugyan olyan színű foglalatba teszed mindkét modult aztán, ha probléma lenne akkor különböző színűbe.. Úgy nem hiszem ,hogy probléma lenne maximum annyi, hogy tényleg nem lesz dual-chaneled.

(#23521) mark0179 válasza MK VII (#23520) üzenetére


mark0179
csendes tag

Én annyit kérdeznek Crusial Blade Sport 1600mhz 2x4GB DDR3 vagy Gskill Ripsjaw 1600mhz 2x4GB DDR3 v ugyan ez a ram és felosztás csak 2133mhzban.. memória gyorsaságban melyik lenne a jobb mert a blade sport felhúzva 2000mhzre 1.57 volton 27420mb/s érdekelne szerinted a Gskill mennyi lehet.. vagy melyiket lenne érdemes megvenni..?!

(#23522) MK VII válasza mark0179 (#23521) üzenetére


MK VII
veterán

Attól függ mire használnád a gépet, hogy egyáltalán érdemes-e venned jobb magasabb frekvenciás ramot..
Én nem vagyok ellene csak ,ha mondjuk netezgetsz meg filmezel ahhoz pl tök felesleges..
Az én ramjaim 2133mhz-en így produkálnak 1,64 volton.:

Nem a legtuningosabbak a memóriáim... 2400-on már el sem akarnak indulni bár lehet, hogy csak én nem vagyok elég alapos..

G.Skill memóriát én szívből ajánlom.
Nemsokára ezekre fogom lecserélni a jelenlegit.. Ezek 1,56 volton tudják a 2400mhz CL10-et.. Elég jól szuperálnak :)

Adatlapodat majd töltsd ki légyszíves a cuccaidnál a konfigod adataival, hogy könyebben tudjanak majd segíteni a későbbiekben, ha kérdésed van.. Csak egy észrevétel! ;)

[ Szerkesztve ]

(#23523) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Mi a legfiontosabb amit figyelembe vegyek ha dualba akarok használni memóriát. Muszály egyszerre megvennem 2 ramot? Ajánlanátok esetleg valamit? Semmi játék. Most akarok összerakni Egy alaplapot+proci. Alaplapot ezt néztem egyenlőre Gigabyte GA-F2A88XM-HD3, proci még passz.

The New Sony Xperia Z1c

(#23524) MK VII válasza Cs@@bi (#23523) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Ha APU-t fogsz használni megjelenítésre tehát nem lesz külön dVGA a gépben akkor mindenképp minimum 2133mhz-es ramot tegyél bele és 2x4gb-ot. Azt javaslom, hogy egybe kit kiszerelésben vedd és ne külön külön a memóriákat, mert a kitekre van dual-chanel garancia is.
Processzor ügyben nézz be ide vagy ide.
Ott kapsz olyan infókat és ajánlásokat amiből könyebben el tudod dönteni mire van szükséged..

Egy apró megjegyzés.. Nem muszály hanem muszáj.. ;)

(#23525) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok itt is! :) (Proci topikokból átvergődöm most ide is egy kis infóért! :) )
Érdekelne, h ki milyen memóriát ajánlana nekem (szívem szerint Corsair vagy HyperX ramokat vennék , egyelőre 2db 4 gigás (KIT) modulban), milyen frekvenciájú és hanyas késleletésűt ebbe a gépbe:

- Gigabyte GA-Z170-D3H DDR4 (s1151)
- FSP 550W Raider S 80+ Silver BOX
- s1151 Intel Core i5-6600K 3.5GHz BOX
- Arctic Freezer i30 CPU Cooler
- GIGABYTE GV-N970WF3OC-4GD GTX970 4GB GDDR5 OC PCIE

Köszönöm előre is! :)
Üdv

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#23526) mark0179 válasza MK VII (#23522) üzenetére


mark0179
csendes tag

értem és egy Amd Athlon II x4 955BE cpum van és néztem a lapomat a 2133mhz-s gskill nem támogatja vagyis a gskill oldalán nem található.. viszont az 1600mhz-s igen.. deviszont az alaplapom 2000mhzig támogat és egy emberke mondta hogy a procim 1333mhz ddr3-as ramokhoz jo..az ennél nagyobb ramokat megölné egy idő után..

(#23527) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hali.
msi p45 platinum alaplapba szeretnék venni ramot.
kinéztem használtan, elég olcsón: 2Rx4 PC2-5300P-555-12
kezelné az alaplap? (néztem az msi oldalát)
amúgy játéknál számít, hogy ddr2-3 vagy 4?

[ Szerkesztve ]

(#23528) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

MK VII: Ha itt vagy, kukkants csak be az adatlapomra, előzmény [link].
Tudod elég betonfejű vagyok ám. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23529) MK VII válasza kriszbon (#23528) üzenetére


MK VII
veterán

Na sikerült memóriát bővítened?
Akkor örülök neki..
Én abból indultam ki, hogy ugyan úgy egy Giga G41-es lapba az 1600-as memóriáim nem mentek 1066 fölött....

A lényeg, hogy összejött amit szerettél volna.. ;)

(#23530) alien0903


alien0903
tag

Üdvözlet!

A gépemben jelenleg van egy darab memória modul: HX324C11SR/8 (AIDA szerint: Kingston HyperX KHX2400C11d3/8GX).

A kérdésem az lenne, hogy ha veszek még egy ugyanilyen modult mennyi az esély arra, hogy mennek majd dual chanel-be?

(#23531) MK VII válasza alien0903 (#23530) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv..
Nagy az esély, ha pont ugyan ilyet veszel, de mivel nem kitben vannak ezért csak akkor fogod tudni biztosra, ha beraktad mellé.. Szerintem rendben lesz a dual-chanel.

(#23532) kriszbon válasza MK VII (#23529) üzenetére


kriszbon
őstag

Sikerült igen, mivel több DDR2 ramot nem akartam, vagy is eladni 2x2 majd venni 2x4 GB-ot, így kértem ajánlatot tőlük, hogy ők mit javasolnak.
Ezeket írták, hogy ha gondolom megpróbálhatom, mert kétoldalasak.
Ők is írták(RmBazár) hogy elég kényesek voltak anno a Combó lapok(mondjuk az enyém cserés, és új), meg egyáltalán nem biztos a dolog.
Kicsit ronyóztam hogy kidobok 16,5K-t ramokra és majd nem mennek, de úgy látszik a Gigabyte lapok elég jók ebben is.
Kapásból indította, igaz elsőre auton csak 1066-on, de ugye csak rá kellett állítanom az 1333-hoz, az felett csak húzva menne(ha menne ez a dög lap az Igp miatt) és ugye 1600-nak ismeri csak fel a lap.
Igaz túl sokat most nem nyertem vele, de már nyugodt vagyok kicsit, mert Ram már lesz a következő gépembe, meg a VGA is használható lesz szerintem. :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23533) BUZZLGHTYR válasza BUZZLGHTYR (#23527) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

erre valaki ??

(#23534) mark0179 válasza kriszbon (#23532) üzenetére


mark0179
csendes tag

kriszbon énis gskillre pályázok viszont dobnál nekem egy aida 64 memory copy testet?! érdekelne mit tudnak.. kérlek :D

(#23535) kriszbon válasza mark0179 (#23534) üzenetére


kriszbon
őstag

Dobhatok éppenséggel, de sok következtetést nem tudsz belőle levonni, mert mint ahogy írtam, az én lapomba nem túl nagy nyereséget hoz a DDR2-höz képest.
Majd szerintem platform váltáskor veszem hasznát inkább, most csak kicsit hoz többet, viszont 4 helyett 8 GB van, amit most is, és később is tudok használni.
Remélem nem túl keszekusza amit írtam. :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23536) DRB


DRB
senior tag

Sziasztok!

Volna itt 6 különféle memória, nem igazán tudom eldönteni melyiket vegyem meg. :B Szóval ebben a „nehéz” döntésben kérném a segítségeteket. :)
Mindegyik DDR3-as 8GB-os kit(2x4GB), van egy jelöltem, de kicsit olcsónak tűnik, legalább is a tudásához mérten a többi 5-höz képest. Egyszerűbb ha belinkelem, minthogy felsoroljam az egészet, látni az árukat, a típusokat/típusszámokat, néhány paraméterüket is: [link]

A válaszokat, javaslatokat, egyéb infókat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#23537) Klarsa


Klarsa
tag

Üdv mindenkinek,

Asus Maximus VIII Hero-hoz milyen ramot ajánlanátok? (Max 8Gb 2x4)

Én ilyet vettem hozzá, de sajnos nem ismeri fel az alaplap :(

Valahogy gyorsan találnom kell rá vevőt, hogy tudjak másikat venni

[ Szerkesztve ]

(#23538) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Üdv,

HP ProBook 450 G1-be szeretnék memóriát bővíteni 4 GB-tal. Mit ajánlotok? Márka, típus, esetleg weboldal.

Köszönöm!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#23539) #24622464


#24622464
törölt tag

Üdvözlet!

[link] ramokat vásároltam és ebbe a lapba szánnám őket:[link]
Szerintetek kompatibilisek? Az ASUS honlapos lista[link] kissé elbizonytalanított...

(#23540) Ruszli66


Ruszli66
csendes tag

Sziasztok!

PCX-től kellene nekem az adatlapomon lévő konfighoz ram. A konfigba már beleírtam a ramot, de azt szeretném lecserélni, mert bios frissítés után problémás volt a cucc, visszaküldtem garira majd ma írtak, hogy kompatibilitási probléma, vásároljam le az árát.

Amúgy utánanéztem a neten telóról, volt rá 1,5 hetem gép nélkül. A bios okozta a problémát, de a pcx azt írta, hogy kompatibilitási probléma, így hagyom a dolgot, legalább szállítás ingyen lesz.

E helyett kellene új 20k körüli árban:
Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/8 memória

Esetleg ez jó lenne?:
Corsair 2x4GB DDR4 2666MHz Vengeance LPX Red CMK8GX4M2A2666C16R memória

Üdv,
Peti

(#23541) dafuq


dafuq
csendes tag

Hali.

Z170-es lapban NON-K procival valakinek van tapasztalata XMP-vel? (2133mhz fölött) MINDEN ÉRDEKELNE! :) Köszönöm.

(#23542) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Üdv néktek.

Egyszerű kérdésem lenne, mégis fontos :)
decemberben tervezek venni játékra számítógépet.
Teljesen új konfig lesz, egyenlőre ezeket az alkarrészeket néztem ki :
GIGABYTE GA-H170-D3HP [link]
GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GTX970 4GB GDDR5 OC PCIE [link]
INTEL Core i5-6600 3.30GHz 1151 [link]
Ebbe a konfigba kellene egy kis ram :D
Én 8gb-ot néztem egyenlőre, mégpedig ezt:
HyperX 8GB Savage DDR4 2400MHz CL12 KIT [link]

Kérdésem az lenne hogy ez megfelelne-e, javallott-e beszerezni a fent említett konfigba?
CL12, CL13, CL 14? Ezekről sajnos nincs túl sok információm, :(
2400Mhz ? 2133 Mhz ? Ezek se mondanak nekem sajnos túl sok mindent, egy kis segítséget tudnátok mondani hogy ezek mit jelentenek ? Melyik a "legjobb" ? Kevés CL ? Magas Mhz ?

Köszönöm a válaszokat.

Üdv. :)

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#23543) dafuq válasza Tukolp (#23542) üzenetére


dafuq
csendes tag

Szia.

A HyperX ramból a Fury is bőven elég, olcsóbb. A CL itt már nem igazán számít, a sávszélesség bőven kárpótol. Viszont H170-es lapban nincs értelme 2400-as ramot venni, mivel itt nem engedélyezett a memória túlhajtás. 2133mhz a standard. Z170-es lapban akár 2666-ost is elvisz!

(#23544) Tukolp válasza dafuq (#23543) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Köszi a segítséget

Márkában amúgy a Hyperx az megfelelő ? Nekem itthon most Corsair van, csak azért linkeltem ezt mert sok helyen látom hogy ajánlják.

Amúgy a pénz nem "akadály" szóval ha tudsz, jobb ramot mondani kicsit többért nyugodtan tedd meg :)
Z-s lap az már tuning setup nem ?
Oda illik venni K-s procit, +hűtővel és meghúzni a procit. Vagy rosszul tudom ? :)
Mert igazából tuningot nem terveztem.
Vagy akár lehet olyat is hogy Z-s lap és nem K-s proci ? Vagy oda már nem jó a 2666Mhz, a nem tuning processzor mellé ?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#23545) dafuq válasza Tukolp (#23544) üzenetére


dafuq
csendes tag

HyperX-el nincs semmi baj, merem azt mondani, hogy néha még jobbak is a corsair-nél, és az ára bőven jobb náluk.
Z az tuning lap, de ELVILEG Z170-es lapon be lehet állítani a nem K-s cpu-val is a ram sebességet, lásd:
https://www.youtube.com/watch?v=G5ejBlynOV8
Itt egy I3 mellé pakoltak 2666-os ramot Z170-es lapban, és működik. Ennél több infó egyelőre még nem nagyon van erről, de szerintem egy próbát megér, én is a jövőhéten tesztelni fogom az új build-el.

(#23546) Tukolp válasza dafuq (#23545) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Na kíváncsian várom :D
De ugye a magasabb Mhz, az magasabb sebesség nem ? :D

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#23547) haverxd


haverxd
újonc

Sziasztok ramot szeretnék venni DDR4 eset milyet ajánlatos venni játékra?
-i7 6700k
-Maximus VIII Hero ba kéne

[link]

[link]

ezt a 2 ramot néztem vagy felesleges ekkora?
ddr4 nél 1.2v nál nagyobb feszültségű ramok nem stabilak?
segitségeteket kérném mert nemtudom milyet kéne venni :(

[ Szerkesztve ]

(#23548) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, mi a különbség a Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Blue Series és a Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series között? Mert a második verzió drágább, megéri ráfizetni vagy nincs értelme? Socket 1150, alaplap Intel H97, nagy valószínűséggel GIGABYTE H97M-D3H, proci i3-4170. Amúgy ezek a Kingstonok megbízhatók vagy van rá panasz? Köszi. :R

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23549) Aram


Aram
tag

Sziasztok!

ASUS X99-A/USB3.1-es lapban i7-5820k-t fogok hajtani.
Melyik memóriát válasszam, az alábbiak közül?

HyperX Fruy Black 16GB KIT (2x8GB) 2133MHz
HyperX Fruy Black 16GB KIT (2x8GB) 2400MHz
Corsair Vengeance LPX Red 16GB KIT (2x8GB) 2400MHz

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv!
aram

Ez a felirat 20byte!

(#23550) mark0179 válasza Aram (#23549) üzenetére


mark0179
csendes tag

corsair :DD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.