Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) Mumukuki válasza VirsLee (#93450) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Azért egy szint fölött erősen túl van lihegve ez a vrm kérdés . Azt a szintet meg simán lehet egy normális mATX el hozni .

(#93452) VirsLee válasza Mumukuki (#93451) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

ATX Z490 is elvérzik egy 10900k esetén sok esetben.10600k overclock se egyértelmű... Intel esetėben ezzel nem érdemes viccelni. Rocket Lake már 8 magon 250W-ig mehet, eddig ez 10 magosnál volt a határ.


(#93453) kolopele válasza Mumukuki (#93451) üzenetére


kolopele
nagyúr

Játékok alatt minden túl van lihegve, ez tény, mivel közel sem fog egy proci 250W - on járni, max. 70-80W körül, ott meg nem hal meg egy normálisabb vrm sem. Matx - ek közül a legjobb jelenleg az MSI B460M Mortar, de alig egy tízessel több a Z490 A-PRO. Ezek egy 10900k - t is elvisznek már a hátukon. Azt sem szabad elfelejteni még, hogy itt a tesztekben 1 órán át futott a Blender, ami azért nem gyenge. Nagy valószínűséggel még a legrosszabb Asrock lapok sem halnának el szimplán játék alatt, de tény, elég rosszul sikerültek most.

[ Szerkesztve ]

(#93454) csucsbicep válasza VirsLee (#93442) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tisztaban vagyok, hogy a vm-ok mennyit zabalnak a cpubol. :) comet lake nem a socket1200 jon? Kivancsi leszek erre, hogy a zen3 kozeleben lesz-e..

(#93455) Mumukuki válasza kolopele (#93453) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Na de pont a mortarbol indulok ki. Teljesen jo. Technikailag pont ugyanazt meg lehet(ne) oldani vrm szinten mATX el mint ATX el , hely ugyanaz rajta.
Csak egy 10-el dragabb meg ne azért legyen mert kapunk egy lefelé nagyobb NYAK -ot hanem a felszereltseg miatt. Tudom , a gyartok szivatnak bennunket...

OK, kesergek itt magamban :) , hogy miert nem halt ki a nagy tobbsegnel az ATX . Elmultak azok az idok amikor a plusz halokartyat nem tudtam betenni mar a scsi, tv, hang es 2vga melle :))

Most meg ITX felol minden haz feleslegesen nagy

(#93456) VirsLee válasza csucsbicep (#93454) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Szerintem rocket lake-et akartál írni, mert comet már fél éve kapható. Rocket is 1200-ba jön, max. 8 mag 250W PL2 TDP. Ígéretesnek tűnik, leszámítva a hőtermelést. :)

(#93457) palfitom válasza lacus83 (#93447) üzenetére


palfitom
félisten

:N Nem, Asus-okban nincs benne hardveres lehetőség, majd csak az 5xx lapjaik kapnak 4.0-ás támogatást.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93458) csucsbicep válasza VirsLee (#93456) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igen, elirtam. :) De a lenyeg, hogy gondolom kompatibilis lesz a mostani 400-as lapokkal.

(#93459) VirsLee válasza csucsbicep (#93458) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Igen, kompatibilis lesz, de pl. a PCIe 4.0 nem mindegyik mostani alaplappal lesz elérhető.

(#93460) Poiro7 válasza Mumukuki (#93455) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Azért több különbség van a Z490-es és a B460-as között azért a tízesért ;)
- PCI 4.0 támogatás
- USB 3.2 gen 2
- DDR4 5000(OC)
- 2.5G LAN
- és a képen látható plusz betáplálás a procinak

(#93461) kolopele válasza Poiro7 (#93460) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 2.5G LAN a Mortarban is megvan, az az 5000 - res ram OC meg teljesen felesleges, az sem biztos hogy kezelné a proci. 3-3200 mhz bőven elég. Amikor összeraktam egy ilyen Z - s lapot egy 10400 - al, 3600 mhz - en hibát dobott már.

(#93462) KAMELOT válasza kolopele (#93461) üzenetére


KAMELOT
titán

Odaírják, hogy 5000mhz, de hogy minek. :U
AMD 5xxx optimális esetben 3733-4000mhz.
INTEL esetén ez nyugodtan lehet 4400+ laptól függően. Itt érdembeli ugrás akkor van ha quad-ot használ valaki. Amúgy meg elég az a 3200-3600mhz mindenhova.Aida bench mutogatás az megy sok helyen csak éppen semmi pluszt nem hoz. Aztán ugye ott van a biztonsági fesz 1.2-1.45V. Kis macerával be lehet állítani szépen fesz / időzítés / Mhz. Legtöbb esetben ez sem hoz semmi pluszt.
Új kombó összerakásakor ennyit voltam a biosban...1p volt az egész! :)
1. USB boot--->SSD boot
2. memory xmp profile 4000mhz / memory voltage 1.2V--->1.45V
Azóta sem láttam a biost!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93463) Gyick válasza BMS (#93400) üzenetére


Gyick
őstag

Most már 97k LOL [link] :DD :DD :DD Drágább mint a 3600xt.Én azt gondoltam hogy majd a 5000-es széria megjelenése után csokkeni fog az ára.De most drágább mint megjeleneskor

[ Szerkesztve ]

(#93464) KAMELOT válasza Gyick (#93463) üzenetére


KAMELOT
titán

Kínálat csökken--kereslet nő--ár nő.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93465) szentesg


szentesg
csendes tag

Sziasztok,

szerintetek van értelme egy i7-6700K-ról váltani bármire? Elsősorban melóra használom a gépet (programozás) - 32 GB Ram + RX570 8GB -os vga (néha ha játszok, akkor legyen valami).

Nem volt alkalmam élőben látni újabb generációs gépeket, eldönteni, hogy érdemes-e 200-at rátolni arra, hogy benchmarkokban jobb értékeim legyenek :)

Ha nem offtopic és leírnátok a gondolataitokat, akkor köszönöm szépen.

(#93466) KAMELOT válasza szentesg (#93465) üzenetére


KAMELOT
titán

Felesleges!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93467) VGNGR válasza Mumukuki (#93449) üzenetére


VGNGR
senior tag

Én meg azt nem értem, hogy ez miért kérdés? :F Egyszer volt mAtx lapom, elég is volt a nyomorgásból! ;]

(#93468) VirsLee válasza szentesg (#93465) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Az, hogy programozás, az úgy még elég tág fogalom :)
Általában arra kevesen használnak 4/8-nál sokkal erősebb gépet. RAM-od van elég.
Ha nem olyan dologgal foglalkozol, ahol mondjuk sok adattal kell dolgozni és azt tesztelnéd, vagy nincsenek extra hosszú fordításaid, akkor lehet, hogy nyugodtan maradhatsz ezen. Bár tény, hogy most még jó áron tudnád eladni, RAM-ot pedig viheted az új konfigba. Itt láthatod, hogy kb. mire számíthatsz. Persze nagyon specifikus is lehet a Te eseted.

(#93469) kolopele válasza KAMELOT (#93462) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valahogy így :) Bár 3600 - on nem volt stabil egy 10400 - al már.

[ Szerkesztve ]

(#93470) kolopele válasza VGNGR (#93467) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miért nyomorogsz vele? Aki csak egy procit meg egy kártyát akar beletenni, ugyanúgy bele tudja. Nagyon is megvan a maga helye ezeknek a lapoknak. Nyilván nem 3 slotos szörnyeteget, Dark Rock Pro 4 hűtőt, SLI - t, stb. kell rá építeni.

(#93471) szentesg válasza VirsLee (#93468) üzenetére


szentesg
csendes tag

@KAMELOT neked is köszönöm.

@VirsLee
webfejlesztés elsősorban, néha egy kis android studio. Némelyik fejlesztő környezet használ virtualizált megoldásokat is, igazából nem érzem a gépet lassúnak, de ugye addig sosem érzi az ember lassúnak, amíg nem találkozik azzal, ami meg gyors :)

Lehet, hogy akkor érdemes bevárni még 1 generációt, és utána már egyértelműbb lesz a kérdésre a válasz. Inteles vonalon jelenleg natívan 2933 MHz-nél tartunk memória órajelben, ha jól tudom, 3200-ig még van 1-2 generáció (3200-as RAM-jaim vannak), akkor meg még mindig meg lehet lépni. AMD-n is gondolkodtam, de a linuxos dolgok miatt talán az Intel biztosabb megoldás (amikor, az ember melózik és ezzel keresi a kenyerét, felértékelődik a stabilitás).

[ Szerkesztve ]

(#93472) VGNGR válasza kolopele (#93470) üzenetére


VGNGR
senior tag

Aki akar mAtx-et, vegyen. Én nem mondtam, hogy ne legyen. Az eredeti felvetés kérdőjelezte meg az Atx létjogosultságát. Én erre reagáltam...

(#93473) VirsLee válasza szentesg (#93471) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Nem tudom mennyivel stabilabb Intelen, egy ideje csak AMD-n használok linuxot, de csak pycharm fut rajta :)

(#93474) kolopele válasza VGNGR (#93472) üzenetére


kolopele
nagyúr

Minden lapnak van létjogosultsága, és ha úgy csinálnák meg mint az MSI a Mortart, nem is lenne velük semmi baj akkor sem, ha komolyabb megterhelésekre használnák.

(#93475) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

i7-10700-at fogok vásárolni, most néztem hogy van aprón használtan is.
3 hónapos, gari papírral, dobozával.

A bolti új illetve ez a használt között 17 ezer forint különbség van.
Jobban járok a használttal, nem?

(#93476) kolopele válasza tothjozsi96 (#93475) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván jobban jársz 17 ezer forinttal :D

(#93477) tothjozsi96 válasza kolopele (#93476) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Sokan háklisak a használt cpu-kra, én is mikor legutóbb vettem használtan i7-8700-at, olyan állapotban volt hogy meg is bántom hogy megvettem.

Erről a processzorról kértem képet, jónak tűnik.
Köszi, kíváncsi voltam más véleményére!
:R

(#93478) kolopele válasza tothjozsi96 (#93477) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem max. pasztás lehet egy proci használtan, az meg nem baj, le lehet törölni.

(#93479) Mumukuki válasza Poiro7 (#93460) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Ezzel tisztaban vagyok, de pont az lenne a jo, hogy ne kellene megveni az atx-et csak azert mert jobban felszerelt. 20 emberbol 19-nek nincs szuksege az atx szabvany adta plusz pci-e bovitokre, minden mas lehetne ugyanaz. Konkretan mar kb ki kellett volna halnia.

(#93480) Mumukuki válasza kolopele (#93474) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Pontosan. A nyomorgast meg nem ertem, ugyanolyan szeles, csak a magassaga nagyobb. Ugyanaz a huto, stb fer el rajta. SLI es tarsa meg mar kihalt.
Ha ugyanugy felszerelt, akkor tovabbra sem ertem mi ertelme egy ATX lapnak.

(#93481) hobizoli válasza VGNGR (#93467) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mi nem fert el benne....?
plz input

a PC-k nagy reszeben a dVGA-n kivul semmilyen mas bovitozsuga nincs

több drón kell ;P

(#93482) kolopele válasza Mumukuki (#93480) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mondjuk azért egy 3 slotos kártya betakarhatja a hangkártya helyét, plusz Intel még mindig korlátozza 2666 mhz - re a ram sebességet, ill. a biosban sem nagyon lehet állítgatni amit van hogy nem ártana néha. Tuningnak megint csak lőttek egy k - s proci esetében. Szóval azért van létjogosultsága nagyon is. Ryzen esetében nyilván másabb a helyzet.

(#93483) KAMELOT válasza Mumukuki (#93480) üzenetére


KAMELOT
titán

3x M2 ssd ha kell hova teszed?
Esetleg valakinek kell PCIE ssd akkor kell a másik slot. Van mit belétenni. Nekem is még jön 2x 2TB M2.
Aki mATX vagy ITX lapot akar, van vákaszték.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93484) CrV6000


CrV6000
csendes tag

Gondoltam szólok, hogy eMag-on jelenleg azt mutatja a rendszerük, hogy 71.990 Ft-ért van a sima Ryzen 3600....
Nagyon agyalok egy új gépen (mostanában kellene, illetve lenne időm foglalkozni vele), majdnem megvettem, de végül még alszok rá egyet :)
Elolvastam az elmúlt hetek hozzászólásait és arra jöttem rá, hogy minden mennyivel könnyebb lenne, ha eleve minden normális áron lenne :))
Jelenleg Intel oldalon a 10400-10600k (persze 10700 is szimpatikus, csak az ár...) és Ryzen 3600-ban gondolkodtam... Én is, mint sokan, megvártam az új procikat és azt gondoltam, hogy jobb áron lesz, no és elérhetővé válik ilyenkorra :F Szoval 5600x valszeg idén nálam már nem lesz... Csak azt kellene kitalálnom, hogy mi legyen helyette, amit esetleg jövőre, vagy utana csak egy procicserével tudok upgradelni:)

(#93485) VGNGR válasza hobizoli (#93481) üzenetére


VGNGR
senior tag

Hangkártya. Meg a kábelmenedzsment is szűkös volt. Iszonyat szar volt szerelni, pedig nincs lapát kezem.

(#93486) palfitom válasza szentesg (#93471) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Mivel teljesen irreális áron (irreálisan magas) tudnád eladni az öregedő i7-est, ezért simán megérné váltanod i5-10400F-re.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93487) zoomon


zoomon
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne , lassan gépcsere előtt állok, de nem tudom melyik proci lenne ideális számomra. Illetve egész pontosan ez a kettő között vacilálok: i5 10600k vs i7 10700 nemká.
Kép és kevés videószerkesztés + játék + minden egyéb irodai felhasználás de az gondolom nem számottevő. Előre is köszönöm.

(egyébként mivel az aktuális procim 3570k, azthittem az intel már rég 7nm gyártja az új procijait...)

(#93488) szentesg válasza palfitom (#93486) üzenetére


szentesg
csendes tag

Köszi. Még alszom rá néhányat. Valószínű, hogy ha upgradre adom a fejem, akkor ebből a 3-ból fogok választani egyet: 10600K, 10700, 3700X, akkor 3-4 évre jó vagyok szerintem megint. Még a 9700K is esetleg beleszólhat.

(#93489) KAMELOT válasza zoomon (#93487) üzenetére


KAMELOT
titán

10700F + valami olcsó vga

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93490) hobizoli válasza VGNGR (#93485) üzenetére


hobizoli
nagyúr

retegigeny
vannak tok jo USB-s hangzsugak is mar, a jobb gamer headset-knek is szokott lenni sajatja

szerelni meg jo esetben evek alatt is 1x kell, amikor osszerakod

több drón kell ;P

(#93491) KAMELOT válasza hobizoli (#93490) üzenetére


KAMELOT
titán

....vagy 3-4 évente, amikor esetleg konfigot cserélsz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93492) hobizoli válasza kolopele (#93482) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom nekem Z-s mATX lapom volt, K-s CPU-val meg DDR4-3200-l, es siman ment az annyin abban is

több drón kell ;P

(#93493) kolopele válasza hobizoli (#93492) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben Z - s akkor nyilván.

(#93494) VirsLee válasza zoomon (#93487) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Mondjuk kitölthetted volna a kérdéssort. Van lap? Van RAM? Mennyi a keret? Van VGA? Igen? Tényleg? Milyen? Monitor is? Felbontás/képfrissítés? Hűtő van-e? Processzorhoz, nem a lecsónak. Használt is jó? Milyen programokat használsz? Adobe?

(#93495) hobizoli válasza KAMELOT (#93483) üzenetére


hobizoli
nagyúr

most komolyan: ez szerinted mennyire gyakori, hogy vkinek 4-5db+ 2TB-s M2-s SSD-je legyen?
ilyen lehetetlenul ritka peldakat kar is felhozni
ok vegyenek fullsizeATX vagy EATX-t, aztan oruljenek neki nagyon

csak attol meg a juzerek 99%-nak tok eleg lesz az mATX-s is

kb, mint amikor vki azon nyuglodott itt a PH-n 1 eve, hogy de miert nem 2.5Gbps LAN az alap mar a deszkakon?
mert a vilag nagyobb reszen meg a 100Mbps sincs a net az ISP-knel, azert, es a 1Gbps-s NIC is bőőőőőőőőőven eleg ra
itthon kb a seggunket a foldhoz veregethetjuk, hogy FTTH/FTTB van ekkora lefedettsegben mar
tesomeknal Ausztriaban a 250Mbps-s net havi 40EUR, azaz mar csak az is 2-2.5x annyi, mint itt a Digi-nel az 1Gbps optikai, vagy ott az 1Gbps 100EUR
2eve naluk meg 40Mbps volt ott a csucs 34EUR-ert

akinek meg ilyen extremitasokra van igenye pl a NAS-a miatt, vagy mert behuzatta a Telekomtol a 2Gbps-t, az max majd szepen vesz egy 2.5Gbps-s megoldast maganak ezert, kb 8k-ert lehet venni PCIEx1 es USB-s kivitelut is ezekbol
ketlem ha 2Gbps-re vagy 100kHUF-ba kerulo NAS-ra volt ammoja, akkor ezen kene leallni ruppotlankodnia

több drón kell ;P

(#93496) hobizoli válasza kolopele (#93493) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a 3 slot-s kartya is van kb 2, de nyilvan ezek annyira popularisak, hogy ilyenkor pont mindig pont ezeket "akarja" hasznalni vki
hagyjukmar ezt....

amugy vannak olyan mATX lapok is, ahol a PCIEx1 port az x16-s felett(!!) van, igy befer a 3 slot szelessegu videozsuga is, mert nem takarja ki a hutese annak a helyet

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#93497) kolopele válasza hobizoli (#93496) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mindenki olyat vesz amilyet akar.

(#93498) hobizoli válasza kolopele (#93497) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen...es nyilvan 3080-t fognak venni egy 20k-s mATX lapba

aha, de


:U :U

több drón kell ;P

(#93499) kolopele válasza hobizoli (#93498) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az sem az én dolgom.

(#93500) KAMELOT válasza hobizoli (#93495) üzenetére


KAMELOT
titán

Nyugi, felesleges lázadni! Mindenki eldönti, mi tetszik neki és milyen felszereltséggel akarja. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.