Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123651) norby91


norby91
tag

Sziasztok.

Szüleimnek kellene egy belépő szintű monitor. Semmi extra használat, csupán böngészés.
Beépített hangszóró kell, nincs külső.

Ezt a hármat néztem ki visszaolvasás után:

AOC 24E1Q
AOC 24P1
BenQ GW2480 (9H.LGDLA.TBE/9H.LGDLA.CBE)

Kérdés:
24E1Q-hoz képest a 10 és 15ezer ft felár ér -e annyival többet?
pl jobb éllettartam, megbízhatóbb (benq)

Ha lenne jobb opció, fogadom szívesen. :)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#123652) somfalvi válasza jakee82 (#123641) üzenetére


somfalvi
tag

Jó választás!

(#123653) somfalvi válasza norby91 (#123651) üzenetére


somfalvi
tag

Szia! Mivel időseb embereknek kéne a monitor, én mindenképpen 75 Hz, 144 Hz-s monitorban gondolkodnék. Ne folyjék ki a szemük . Ez csak egy tipp. [link] [link]

(#123654) Ba cy lus válasza koxx (#120736) üzenetére


Ba cy lus
őstag

vagy a profi fotószerkesztéshez használtak...

Pedig pont itt tud olyat a VA a nagyobb kontraszt miatt, amit az IPS nem. Az árnyékok részletessége. Én ugyan csak olcsó (100k alatti) kategóriában nézem, de ami IPS-en egy összefüggő szürke paca csak, ott VA-n gyönyörűen kivehetőek a részletek. :K

[ Szerkesztve ]

(#123655) MM válasza somfalvi (#123653) üzenetére


MM
őstag

Közben eltelt 20 év, ez már nem CRT, miért folyna ki a szemük 60Hz-től? Nem ettől vibrál egy LCD.

Ellenben PWM mentes monitor ajánlott, mert az max. fényerő alatt tényleg vibrál, ez van akit zavar.

(#123656) fudi2002 válasza Ba cy lus (#123654) üzenetére


fudi2002
veterán

100e alatt sajnos csak a nagyon "otthoni felhasználásra" kategória. Ipsben meg pláne!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123657) norby91 válasza somfalvi (#123653) üzenetére


norby91
tag

Üdv.

Nem rossz ötlet, bár csak 120hz-en tud max menni.

Acer Nitro XV240YPbmiiprx szerintem teljesen jó. 65k, 5 év gari.

[ Szerkesztve ]

(#123658) somfalvi válasza MM (#123655) üzenetére


somfalvi
tag

Javaslom vegyél valamelyik gyártótól egy 60 Hz-s monitort és használd! Meglátod és megérzed ,hogy miről beszélek. :)

(#123659) Vasti74 válasza somfalvi (#123658) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Nekem mindig 60, maximum 75Hz-em működtek az LCD monitorjaim, és nem fárasztanak, nem "villognak". Az LCD monitor képpontjai ugyanis két frissítés között tartják az előző állapotukat, tehát - elvileg - a nagyobb frissítésnek csak a gyorsabb mozgások, gyorsabban változó képtartalmak megjelenítésénél van jelentősége.
Én meg netezek, szöveget szerkesztek, videókat nézek - teljesen elég a 60Hz is.
Fontosabb, hogy jó legyen a háttérvilágítás (annak a szabályozása tud szemet fárasztani, ha vacak fajta) , jó legyen a panel (betekintési szög, kontraszt, színhelyesség, stb.)
De már jó sok különböző, de 60Hz-en működő LCD monitor előtt ültem életemben: van olyan, amelyiktől kifolyik az ember szeme, akárhogyan állítgatja, van, amelyik elmenne, de borzalmas a képe, és van, amelyik előtt egy napot eltöltve sincs semmi probléma.

(#123660) MM válasza somfalvi (#123658) üzenetére


MM
őstag

Hidd el, naponta több órát töltök 60Hz-es monitorok előtt is a munkahelyemen. Az ég világon semmilyen vibrálás nincs, mozgás megjelenítése más, de ez nyugdíjas nagyszülők esetében k. mindegy.

Vasti74 fórumtárs leírta neked részletesebben a lényeget.

Az én javaslatom az, hogy fogadd el, az LCD-kre már nem igaz amit írtál.

Ha nem tudod, hogy ez miért van így, vagy hogy mit jelent az, hogy PWM mentes LCD, akkor nem biztos, hogy ajánlgatni kellene másoknak.

[ Szerkesztve ]

(#123661) labor66


labor66
újonc

Ez a monitor megfelelő a szemkímélő internet használathoz és filmnézéshez? :)

ASUS VZ24EHE Eye Care Monitor 23,8" IPS, 1920x1080, HDMI/D-Sub, fekete - eMAG.hu

[ Szerkesztve ]

(#123662) Vhiktor válasza labor66 (#123661) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem a szemkimeleshez nem kell semmi más csak a megfelelő fényerő bellitasa. Ugyanis az fárassza legjobban a szemet nem a kék fény. Pl nekem a szemkimelo mód kifejezetten bántja a szemem.

De simán jó ez a monitor, bár én ennyiért a Xiaomi mi 27et venném.
[link]

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#123663) Ba cy lus válasza fudi2002 (#123656) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Valószínűleg igazad van, mert a régi Asus tn paneles monitorom (vw195D) is sokkal jobb árnyékrészletességet tud (noha már elég lestrapált), mint a tesztelt olcsó ips-ek. Egy drágább ips-sel bizonyára más lenne a helyzet. TN panelesek közt is nagy különbségek vannak: egy régi Samsung tn paneles például valami borzasztó az Asushoz képest, kb. mint egy olcsó laptop kijelző (túlzás nélkül).

(#123664) SGabi42


SGabi42
friss újonc

Sziasztok!

27" méretű monitort keresek, játékra, 200 ezer alatt.
A MSI Optix MAG274QRF-QD típust néztem ki, véleményetek szerint is ez a legjobb vétel most ennyiért?

Köszönöm a segítséget. :R

(#123665) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Eddig csak 60hz monitorjaim voltak (crt-t nem számolva) és érdekelne hogy ha pl én Geforce now-on 120fps módban játszom és a macen 165hz-es külső monitort használnék akkor lesz screen tearing? Elvileg a macem apple siliconos és tudja az adaptive syncet. [link] (Nem tudom ez magába foglalja-e a gsync-et is?) MSI Optix MAG274QRF-QD monitor lett kinézve. Meg ha kezeli is akkor 120hz-re is le tud majd menni? Mert neten erről az égvilágon semmit se találni. Nvidia javaslata hogy menjen a max hz-en a monitor amit tud. Csak jó lenne tudni hogy ez így mennyire életképes, mert főleg apexezek az meg szereti a magasabb képfrissítést. Ha viszont nem, akkor veszek 4k-s monitort és megy fix 60fps-el. 3080 tierem van gf now-on és tv-n próbálva simán vitte a 4k 60fps-t, erőforrás gondjaim nem lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#123666) labor66 válasza Vhiktor (#123662) üzenetére


labor66
újonc

Köszönöm a segítséget! Akkor még átgondolom, hogy melyiket válasszam. :R

(#123667) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem ha rendelek az emagtól netek keresztül egy monitort, de személyesen veszem át, és fizetem ki ott helyben a boltban, akkor az most még így netes vásárlásnak számít azaz élhetek a 14 napos elállás jogával ha úgy adódna ? Köszi !

(#123668) Ba cy lus válasza John D'oh (#123667) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én szinte mindig így csinálom, és igen, annak számít. :K

(#123669) jbcs válasza Mr Bond 007 (#123665) üzenetére


jbcs
tag

Én a Full Hd-s ACER 165 Hz-es monitoromon a következőket tudom beállítani:
->165 Hz
->144 Hz
->120 Hz
-> 60 Hz

Szerintem ez az alap egy 165 Hz-es monitornál...
Viszont a másik 1440p-s MSI monitorom 165 Hz.-es egy laptophoz van kötve és az 1440p 100 Hz.-en fut, ennyit bír a laptop kitenni.

[ Szerkesztve ]

(#123670) pappkarcsi válasza Biga123 (#123648) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Na az OAZIS téma.
Pénteken a beszerző kolléga kérésemre cégre megrendelte az XV272UP-t és mondtam neki, hogy én majd külön kifizetem a kalibrációt, nem kell a számlára.
Olvastam itt, amit mondtatok, hogy ilyen-olyan állapotban jön. 20 perccel később már náluk volt a levél, hogy nem kell a kalibráció, semmi, csak a bontatlan. Írtam nekik naponta 2x, hívtam napi 10x őket, még ma is ment nekik 2x a levél, több címről.
Hívom a beszerző kollégát, mi a helyzet? Az Oazis már megcsinálta a kalibrációt, és belerakta a monitor árába a számlán a kalibrációt.... :N
Egyrészt nálunk is volt hiba, hogy kifizettük, de az, hogy nem veszik fel, nem írnak vissza és kérés ellenére kibontják, kalibrálják, majd beleépítik a monitor árába, hogy még ne is lehessen hivatkozni rá, hogy belenyultak - mert ugye így nyoma sincs sehol - igazán remek megoldás..

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#123671) Biga123 válasza pappkarcsi (#123670) üzenetére


Biga123
addikt

Parádés :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123672) Selynelar válasza SGabi42 (#123664) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Hello,

Akár erre is vethetnél egy pillantást:
[link]

(#123673) Mr Bond 007 válasza jbcs (#123669) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Köszi! :R

(#123674) Amantius


Amantius
senior tag

Jelenleg két monitorra szűkült a kör. Acer Predator XB273UNVbmiiprzx vagy az Asus TUF VG27AQ -t venném.
Nem vagyok képben. Ezek a monitorok alapból változtatják a frekvenciát, vagy beállítás függő. Az ASUS-szal kapcsolatban olvastam, hogy a különböző overdrive értékeken nem tökéletes, ha két szélső érték között ugrál, de nem tiszta, hogy ez csak egy opció a finomhangolásra, vagy mindenképpen kell valamelyik overdrive módot választani a G sync működéséhez? Az ACER-rel kapcsolatban nem találtam ilyen mélységig menő tesztet, nem tudom a "testvér" típusok tesztjei mennyire mérvadóak.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#123675) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Sziasztok!

Két monitor közül ti melyiket ajánljátok? :DDD
LG 27GP850-B
ASUS VG27AQ

(#123676) Biga123 válasza EasyLife (#123675) üzenetére


Biga123
addikt

Acer XV272UP ;]

amúgy

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123677) Seraph 16


Seraph 16
őstag

BP-n lehet valahol élőben megnézni a monitorokat?
BenQ EX2710Q és Dell S2721DGFA érdekelnének elsősorban. Esetleg MSI Optix MAG274QRF-QD.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#123678) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok,

Elsősorban autós szimulátorokhoz keresünk "szélesvásznú", ívelt monitort.
Kis körülnézés után Asus TUF VG35VQ monitort választanánk (~180.000 Ft, 1 ms, 1440x3440, 100 Hz, ezek nagyjából megfelelnek nekünk), de ha lenne ár-érték arányban jobb választás, akkor örülnénk a javaslatoknak!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#123679) palwolf


palwolf
tag

Sziasztok!
Otthoni irodai felhasználásra (tehát 60-75Hz elég) keresek 24"-os fullHD felbontású monitort.
IPS panelt részesíteném előnyben; HDMI bemenet gondolom már alapfelszereltség.
Tud valaki ajánlani bevált, jó ár/értek arányú monitort esetleg ami a fenti paramétereknek is megfelel?
Előre is köszönöm!

(#123680) Jocy válasza palfitom (#123678) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia!

Én ezzel szemezek egy ideje: [link]
160Hz, szolidabb 1800R-es ív, és idehaza 150k alatt találni. Több teszt alatt ár/érték arányban jóra hozták ki.

[ Szerkesztve ]

(#123681) Selynelar válasza Seraph 16 (#123677) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Esetleg érdemes lenne benézni az OázisComputer-be. Ott vannak kiállított monitorok, de hogy az általad kinézettekből van, az jó kérdés.

(#123682) Ajbars


Ajbars
csendes tag

Sziasztok, a jelenlegi monitoron el kezdett ki - be kapcsolható , szóval keresem az utódját. Jelenlegi pc Ben még egy gtx 970 és videó kártya van , a közeljövőben cserélve lesz egy 2060-ra . Várom az ajánlásokat .:R

(#123683) Ajbars válasza Ajbars (#123682) üzenetére


Ajbars
csendes tag

Bocsánat sajnos , már nem tudom szerkeszteni :/
Ezta monitort néztem ki .: LG 27GN600-B.

(#123684) palfitom válasza Jocy (#123680) üzenetére


palfitom
félisten

Köszi, ránézek!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#123685) pappkarcsi válasza Biga123 (#123671) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Ja! Van képed a dobozról, hogy hogyan nézett ki felbontás előtt? Valakinek? XV272UP kép
Én ma kapom meg, még nincs kibontva, de aki átvette, mondta, hogy a fülek alatt van hajtás nyom, kétszer van rajta Acer ragszalag.. mintha sniccerel lenne kivágva a kapaszkodó a tetején.. kíváncsi vagyok!

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#123686) Seraph 16 válasza pappkarcsi (#123685) üzenetére


Seraph 16
őstag

Korábban ajánlott ilyen esetre fórumtárs unboxing videót, ami tök jó ötlet. Érdemes rákeresni, hátha van olyan, amin látszik, amit keresel. :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#123687) Biga123 válasza pappkarcsi (#123685) üzenetére


Biga123
addikt

Az enyimen is 2 szalag van , a tetején+ a sarkon.
A tetején szvsz normális h ki van vágva a fül miatt.
Nem tudom milyen hajtásnyomra gondoltok.

De ha Acer szalag van rajta szerintem ne parázz.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123688) Biga123 válasza pappkarcsi (#123685) üzenetére


Biga123
addikt

+ a tiédet nem kalibrálták végül be ? ergo fel volt bontva nem ?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123689) rodman73


rodman73
aktív tag

4k 60 hz-es monitort vennék 100-120e ft körül. Lehet új is, vagy használt, de jó lenne ha lenne gari mellé. ;) 3070-es kártya van a gépemben, néha kis Cod megy, meg GTA, WoW Classic. Codhoz bőven elég a 60 hz nekem, 144-n se megy jobban 2k-ban. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#123690) Viperator


Viperator
őstag

MIlyen monitort tudtok ajánlani kép- és videószerkesztéshez? Köszönöm! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#123691) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Sziasztok,

Erről van valakinek tapasztalata? Ebben az árban van esetleg jobb vétel?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#123692) Amantius válasza Amantius (#123674) üzenetére


Amantius
senior tag

Végül az Acer Predatort vettem meg. Tudtok abban segíteni, hogy merre keressek valami érthető leírást, fórumot, bármit, ahol megtudom, hogy hogy a bánatban lehet ezt 120 Hz fölé vinni?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#123693) Csandi válasza Amantius (#123692) üzenetére


Csandi
őstag

nV Control Panel

(#123694) Amantius válasza Csandi (#123693) üzenetére


Amantius
senior tag

60 vagy 120. Nem tudom mi hiányzik.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#123695) Csandi válasza Amantius (#123694) üzenetére


Csandi
őstag

Akkor a kábel nem megfelelő

HDMI-n nem fog átmenni, csak DP-n

[ Szerkesztve ]

(#123696) Amantius válasza Csandi (#123695) üzenetére


Amantius
senior tag

Igazad lehet. Azon én is elgondolkodtam, hogy a kábel ugyan DP, de elég öreg és noname (10 méteres, mert a gépemtől 5 méterre vagyok, de ez adott). Volt már dolgom rossz HDMI kábellal is. Már 1 hete rendeletem 3 db 1.4-es DP kábelt, de sajnos még beszerzés alatt.
Várok türelemmel, aztán meglátjuk.
Köszönöm szépen!

Nagy gáz, kis szerencse!

(#123697) Selynelar válasza Amantius (#123696) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Mindenképp Dp kábellel használd. A mellékelt kábellel próbáld meg.

Menj be a monitor OSD menüjébe, miután úgy tűnik, hogy a monitor 170hz-en oc-zve működik, így gondolom ott belül be tudod lőni a maximális hz-et,amit szeretnél,hogy a monitor kezeljen.
Nekem egy előző Acer Predator monitornál így volt. Be kellett menjek a monitor menüjébe példának okáért belőttem, hogy 144hz és annál magasabb-ra nem engedte belőni a képfrissítést, hiába a monitor 165hz-et tudott.
Így működnie kell még a mellékelt DP kábellel is.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#123698) Amantius válasza Selynelar (#123697) üzenetére


Amantius
senior tag

Csandi
Épp azon küzdöttem eddig, hogy a monitort a gép közelébe juttassam, miután Csandi bogarat tett a fülembe. A saját kábelével azonnal 170 Hz és megjelenik a többi freki is.
Rokkant már ez a kábel, de lehet, hogy csak ennyit tud, vagy 6 éve vettem és ha drága lett volna emlékeznék rá. Remélem mielőbb megérkeznek az új kábelek.
Köszönöm nektek!

Nagy gáz, kis szerencse!

(#123699) Domonkos


Domonkos
Ármester

Sziasztok!

Monitort keresek HO-ra.
Kerlek segitsetek a valasztasban!

Munkaltatoi reszrol az egyetlen feltetel, ami kotelezo jelleggel kell, az az, hogy a HDMI CEC szabvanyokat a leheto legjobban es legteljesebben tamogassa a monitor. - tapasztalataim alapjan a Philips-ek egesz jok ebben. - bar ezt ugy mondom, hogy nem sok egyebet tudtam eddig kiprobalni...

400 euro tamogatast kapunk ra, ha dragabb, akkor azt sajat zsebbol kell allni. Hajlando vagyok egyebkent tobbet kolteni, ha megeri. Nem biztos, hogy csak munkara hasznalnam, arra viszont sokat.

Sajat igenyem az csak annyi, hogy mindenkepp matt kijelzot szeretnek! - meg akkor is, ha ez a kontraszt, stb. rovasara megy.
Ezen kivul orulnek, ha a leheto legnagyobb felbontasu lenne.
Az ives es szeles kijelzoket nem vetem meg, de amugy nem szempont.
Jatekra nem fogom hasznalni - kulonosebben a gyors valaszido vagy a suru kepfrissites (szerintem) nem fog kelleni. Legalabbis eddig nem ereztem a hianyat. :U
Szinhuseg talan egy kicsit fontosabb, de ez sem az elsodleges szempont most.

Kb. 2 hetem van donteni.

Elore is koszonom! :)

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#123700) Selynelar válasza Amantius (#123698) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Az elkerülte a figyelmem, hogy nem éppen a gép közelében van a monitor. Remélhetőleg jó minőségű kábeleket vettél. Biztos, hogy vannak itt nálam jobban hozzáértő kollégák,de ha jól tudom akkor ilyen távolságban már ajánlott aktív kábelen elgondolkodni vagy legalábbis Vesa által hitelesítetten. De, mint írtam én annyira nem értek hozzá. Csak megjegyzésként írtam, ha esetleg valamiért megint szórakozna a képfrissítéssel. Reméljük nem így lesz. Bár, az az 5m még nem egy nagy távolság.

A hozzáértőktől meg elnézést kérek, ha esetleg ostobaságot írtam volna :DD

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.