Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120601) pappkarcsi válasza koxx (#120600) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

persze, csak azért írtam, mert van, akinek fontos.
írtad, hogy 32ben a bestbuy a M32Q. De 27"ban is jó amugy a Giga, mármint a M27Q? Kipróbálok most pár monitort, és akkor lehet megnézem azt is.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#120602) Ispy válasza sonique (#120591) üzenetére


Ispy
veterán

Semmilyen hype nem megy, van 3 tech, amiből lehet választani, a kérdés csak az, hogy ki melyik hibáival tud együtt élni. Innentől meg egyéni ízlés kérdése.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#120603) koxx válasza pappkarcsi (#120601) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tudom, 27-eseket nem nézegettem.
Úgy néz ki jó [link]

[ Szerkesztve ]

(#120604) Atla válasza pappkarcsi (#120597) üzenetére


Atla
senior tag

Köszönöm a válaszod. Sajnos nekem a G-sync hiánya miatt az M32Q kiesik.
Viszont,ha sikerül kipróbálnod őket,én szivesen olvasom majd a véleményed ,ha ide megírod. :R
Én ha nagyon jót akarnék ezt venném : MSI OPTIX MAG274QRF-QD,de ennyit nem adok érte.

[ Szerkesztve ]

(#120605) koxx válasza Atla (#120604) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gsync durván feláras, csak sztem felesleges. Bár biztos van akinek szüksége van rá extra 50k-ért.

(#120606) Biga123 válasza Atla (#120604) üzenetére


Biga123
addikt

"G-sync hiánya miatt az M32Q kiesik" ???
G-SYNC Compatible (Tested)

[link]

MSI OPTIX MAG274QRF-QD is "csak" G-sync compatible

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120607) Atla válasza Biga123 (#120606) üzenetére


Atla
senior tag

Igazad van,valóban be lehet kapcsolni driverban!Redditen is ezt írják.
Viszont nekem a 27" elég lenne. A kiszemelt Dell S2721DGF-hez viszonyítva is egész jó választás.Egy dolog a Displayport 1.2 [vs] . 1.4 ami a Dell mellett szól.
Még gondolkodom. Köszönöm a felvilágosítást mindenesetre. :R

(#120608) Zimmi91 válasza Zimmi91 (#120570) üzenetére


Zimmi91
addikt

erre valaki?!

" Just remember Manchester is RED! "

(#120609) Komplikato válasza Zimmi91 (#120608) üzenetére


Komplikato
veterán

Én Acert vennék az 5 év garancia miatt, szigorúan pixelgaranciával.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#120610) Biga123 válasza Komplikato (#120609) üzenetére


Biga123
addikt

Vagy emagról (emagos forgalmazás) és 14 napon belül ingyen visszaviszi a futár ha pixelhiba lenne ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120611) sonique válasza koxx (#120593) üzenetére


sonique
őstag

kifejtenéd miért is rossz egy s-pva panel ?
nem a 60-100e ft os moniotorokrol beszelek ?
mindenki azt mondja a szintorzulas nagyon szar egy VA panelnél
na akkor az IPS rol inkabb ne is beszéljünk ha nem vilagos kép van rajta
akkor a sarkok felé mar fényesedik kifelé a betekintési szög igen korlatozott
én csak egy TN penelhez tudnam az IPS-t hasonlitani mivel vele all rokonságba
az Él vilagitas egyszerüen egy hiba ezeknél

10bites samsung paneles dell monitornal nagy nagyon csekély valtozas volt lathato csak a szinekbe ha nagyon neztem ellenben teljesen homogén volt egy IPS hez képest
a fekete fekete volt nem pedig kékes szürkés fényes aranyos mint az ips nel attol függöen honnan nezem és ez 32" nal siman szemből nézve is jeletkezik

dell-nél black smearing sem igen volt észrevehetö

ezt az asus-t be is kalibraltam mert van itthon x-rite
radasul alacsony fényeröre is sötét szobaba 40cd
na ekkora fényerönél is hasznalhatatlan az IPS glow miatt

Asus proart pa329cv

[ Szerkesztve ]

(#120612) sonique válasza Lauda (#120596) üzenetére


sonique
őstag

igy van mind2 techonologianak van határa
de ennyi év s-pva panel utan egyszerüen nalam elfogadhatatlan hogy nincs feketéje a monitornak és korlatozott a betekintési szög

sajnos nalam a dell-en megadta magat a cpu forrasztas vagy valami mas
ujra melegités utan meg 1x muködött azota nem ad képet :(

(#120613) instantwater válasza pappkarcsi (#120597) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt sosem mertem bejátszani, hogy tudatosan elállásra alapozva kipróbáljak többet. Csak akkor állok el, ha valami gáz van a termékkel.
Nincs rizikó, hogy azt mondja a kereskedő az ötödik elállásnál, hogy nem veszi vissza?

(#120614) sonique válasza instantwater (#120613) üzenetére


sonique
őstag

Mivel nincs lehetöseged minden terméket kiprobalni ezért szerintem ha 10et viszel vissza sem szolhatnak egy szot sem ha webshopon rendelted meg

(#120615) koxx válasza sonique (#120612) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Korlatozott :F lattal mar VA panelt oldalrol?

Pl ez [link] tényleg egészen remek a betekintési szög, olyan 5 fokig. Hogy kb egál legyen az összehasonlítás itt van uaez IPS panellel [link] ha nem látod a difit akkor javaslom -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#120616) magickonfig válasza pappkarcsi (#120601) üzenetére


magickonfig
tag

Van egy hibája, állítólag blury a szöveg BGR layout miatt. [link] 1:00 videóban elmondják pontosan miért is van ez.

(#120617) pappkarcsi válasza Atla (#120607) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Inkább nézd 0.2-es th-val a site-ot, akkor azért látszik egy s más, ami amúgy nem. [link]
2k-nál van bármi előnye az DP1.4-nek? DP1.2-vel fixen megy a 165Hz, talán a 170-180 már nem. :F
#120613 instantwater
Jogszabály is kimondja, hogy ha neten rendelted, még személyes átvételnél is vissza kell venniük. Vittem már vissza hozzájuk nem egy dolgot, minden flottul ment.
Nem károsítom meg őket, mert még a kábeleket vagy a talpat sem bontom ki, minden sértetlen, csak is monitort tesztelem, most is. Ugyanúgy adom vissza, ahogy kaptam. Bár, ha már jogszabály, akkor annyira véd téged, hogy semmit nem kellene visszavinni, csak a monitort magát, se csomagolás, se kábelek, semmilyen tartozékot. De én azért ennyire (már) nem vagyok pofátlan.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#120618) Biga123 válasza pappkarcsi (#120617) üzenetére


Biga123
addikt

10 bit nem megy 144Hz-en DP 1.2 vel max 120Hz en.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120619) instantwater válasza sonique (#120614) üzenetére


instantwater
addikt

Persze a törvény szerint így van, de képzeld el a kereskedő fejét amikor a 10ediket küldöd vissza.

Ha kisérletezel, akkor miért nem egyszerre rendelted meg az összes kiszemeltet? Akkor még összehasonlítást is tudnál csinálni. Persze megértem, hogy az elég nagy befektetés, de az a leggyorsabb.

Szerk.: látom, nem te rendelted, hanem pappkarcsi.

Én nemrég csináltam ugyanezt LED égőkkel, az Amazonról rendelve (UK) de ott azért kisebb a pofáraesés, ha mégse kapok teljes visszatérítést, és ők vissza szokták adni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#120620) pappkarcsi válasza Biga123 (#120618) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

ami meg csak akkor számít, ha HDR-ben játszol, amire ezek a monitorok "nem alkalmasak". Illetve, ha a játékod nem támogatja a 10bitet, sem szempont. Persze ez a jövőben változhat, de a monitor HDR képessége játék alatt nem fog javulni. :(

#120619 instantwater Pénz még lehet akad, csak mondjuk idő nem, hogy 10 nap alatt mindent megnézz rajtuk, főleg ha 4-5öt elhozol. A kereskedő tud erről, sőt, ha adsz neki 10 ezret, 60 napig is visszaveszi (Alza). Ki van ez matekolva részükről, hogy mennyit visznek vissza, veszel helyette másikat, meg kábelt hozzá, konzolt, mindent, és akkor jól járnak ők azért a nap végén, nem sajnálom őket, hogy elengednek 5-8 ezret egy ilyen monitor árából, mert már van benne 30 óra munkaidő.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#120621) Tin


Tin
veterán

MonInfo kiirja az adott monitor teljes eddigi üzemidejét. Remekül használható annak ellenőrzésére, hogy az ember új vagy bontott darabot kapott, illetve a kereskedőnek, hogy vajon mennyire lett "kipróbálva". Szóval azért csak óvatosan a többszáz óra járatással majd visszaküldéssel, vagy nem meglepődni, ha a kereskedő azt mondja, hogy bocs, de a 14 nap nem stressztesztelésre való. A boltban sem fut az ember maratont a cipőben, mielőtt eldönti, hogy megvegye-e.

[ Szerkesztve ]

(#120622) Csandi válasza instantwater (#120619) üzenetére


Csandi
őstag

Nem mindenkinek van a számláján 10 monitor ára amikor csak egyet akar venni. Ha én abból a kategóriából rendeltem volna 10-et amim van, akkor majdnem 3 millió lett volna amit egyben ki kell fizetnem. Most fogok csak végezni az egyetemmel, lehet, hogy a gépem másfél milla volt, de nem egyszerre fizettem ki azt az összeget érte :D Igaz én vissza se küldtem mert elsőre jó lett, de ez nem vàltoztat az alap tényen.

(#120623) Biga123 válasza Tin (#120621) üzenetére


Biga123
addikt

Hát nekem ez a progi 3 órát ír :D pedig hónapok óta nyüstölm :D
Ma is reggel 8 óta megy .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120624) Lauda válasza koxx (#120615) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom ki nézeget oldalról monitort. Van 10 fok eltérés köztük a teszt szerint. Használat közben a betekintési szög nem fog korlátozni va panelnél sem.

(#120625) fauv


fauv
őstag

Üdv !

A nagy fiam szeretne monitort venni. Kinézett egy 1080p-s 144 HZ-es monitort / [link] /, de nem tudjuk, hogyha az egyik játék közben csak pl. 85 fps-t tud a vga / rtx 2060 / , akkor ez hogyan befolyásolja a képet.
Ajánlott ilyen monitort venni, vagy ha nem éri el a 144 fps-t , akkor ez felejtős ?

Köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#120626) Lauda válasza fauv (#120625) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi összefüggés nincs köztük. A fordítottja jelenthetne hátrányt, ha valaki olyan játékot játszik.

[ Szerkesztve ]

(#120627) fauv válasza Lauda (#120626) üzenetére


fauv
őstag

Bocsi ezt kifejtenéd, mert nem igazán értem.
Azért kérdeztem mert mintha arra emlékeznék, hogy az ideális 60Hz monitor 60 fps és így tovább, de nem tudom ha nem éri el az fps szám a monitor 144Hz frissítését akkor az milyen galibát okoz.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#120628) koxx válasza Lauda (#120624) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

32"-on számít, főleg a függőleges betekintésnél. Rohadtul kijön a difi. Cseszhetem a húdejó kontrasztot ha közben minden másban gyengébb.

(#120629) Biga123 válasza fauv (#120625) üzenetére


Biga123
addikt

Mindenképp érdemes , miver Freesync premiumos a monitor.
Ami annyit tesz h a monitor a frissítését az FPS hez igazítja.
És ha beesik az FPS 70 alá akkor a kétszeresével fog menni a monitor.
Példádban 85 FPS nél 85 Hz en fog frissíteni a monitor.
De ha beesik mondjuk 62 FPS re akkor 124Hz en fog menni . (LFC - Low framerate compesation)
[link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120630) bozont válasza fauv (#120627) üzenetére


bozont
veterán

Ha az fps eltérő a monitor frissítésétől akkor ez képtörést okozhat. Az hogy ez kit zavar és kit nem, egyén függő. Amúgy más probléma nem lesz belőle. Ennek az egyik kiküszöbölése a v-sync, de ez többet árt mint használ szerintem. Viszont manapság már elég elterjedt a variálható frissítés funkció a monitoroknál, ez hozzáigazítja a képfrissítést az fps-hez és így igazán "smooth" élményt kap az ember. Ezt a funkciót nagyon ajánlom, szóval olyan monitort nézz ami tud Freesync-et és G-sync compatible is (nagyjából ugyan az a két dolog más néven, előbbi AMD-hez utóbbi pedig nVidia kártyához való).

(#120631) fauv válasza Biga123 (#120629) üzenetére


fauv
őstag

De neki rtx 2060 -as kártyája van, tehát ott nem működik Freesync .

Magyarán, szaggatni, vagy akadni fog a kép ha olyan játékkal játszik, amelyiknél nem éri el a 144 fps-t vagy simán tud játszani és nem vesz észre semmit belőle?
Meg merjük venni vagy sem ? :D

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#120632) fauv válasza bozont (#120630) üzenetére


fauv
őstag

Amit linkeltam az kompatibilis a Gsync-el? [link]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#120633) bozont válasza fauv (#120632) üzenetére


bozont
veterán

A hivatalos listában ugyan nincs benne, de a teszt szerint működik nV kártyával is, de csak DP-n keresztül.

(#120634) fauv válasza bozont (#120633) üzenetére


fauv
őstag

Köszi

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#120635) Biga123 válasza fauv (#120631) üzenetére


Biga123
addikt

Pont h nem fog szaggatni a sync miatt.
A linkelt tesztben ott van a végén h ez a széria viszi a g-sync et is , szinte minden freesync es monitor rábírható a g-syc-re , nvidia 10xx kártya fölött DP kábellel.
Szerintem megvehetitek, ebből a szempontból nem lesz gond, ha meg igen 14 napotok van visszavinni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120636) fauv válasza Biga123 (#120635) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, megrendeltük :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#120637) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy ilyen gépet: [link]
Ehhez szeretnék egy megfelelő gamer/filmezős (elsősorban gamer) monitort venni. Review videók alapján az RTX 3070 már képes 60 fps-t produkálni 4K képminőségben, ezért számomra egy ilyen monitor tűnik kézenfekvőnek.

Előre is köszönöm a javaslatokat!

Néztem amúgy ezt a monitort, de kicsit értelmetlen lenne ezt vennem, amikor a fenti konfigból ennél többet is ki lehetne préselni, nem? [link]

[ Szerkesztve ]

(#120638) koxx válasza Dozbik (#120637) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

3070-nel én nem mennék 4K-ra, sokszor a 3080 is necces. Egy jó 165Hz-es wqhd monitorral jobban járnál. 27" körül nézelődj, asus, acer, msi, giga, Lg.

(#120639) Csandi válasza koxx (#120638) üzenetére


Csandi
őstag

+1

(#120640) sonique válasza koxx (#120615) üzenetére


sonique
őstag

egyik szarabb mint a masik
ezek közül a va nem sik paneles
és mind Él vilagatással van
egyszerüen mind2 monitor egy kacat
és mind két monitor 8bit :D

ha neked egy ilyen fekete szintel és ips glow, ips bleeding megfelel akko javaslom az altalad emlitett utolso linket

mert ez a szar kategoria nagyon drágáb marketingel eladva

[ Szerkesztve ]

(#120641) koxx válasza sonique (#120640) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rendben mester meggyoztel, VA panelt mindenkinek

(#120642) sonique válasza koxx (#120641) üzenetére


sonique
őstag

a fenti kép amit az asus rol beszurtam neked megfelel mint fekete ?
mert nekem nem
az hogy a gyartot milyen marketingel akarjak eladni a szart egy dolog csak nem kéne bevenni mindent

egy rendes hattérvilagitas utan /ccfl/ jött a led Él vilagitas a sporolas jegyében aruljak a szart
az él vilagitasnak csak hatránya van rendes homogenitást igen nehez elérni vele
és most nagy csinadratával jön a mini led meg a tarsai ami a ccfl utan kellett volna

az ips glow sokkal zavarobb mint egy spva panel nem ilyen 8bites kacat amit belinkeltél rendes professzionalis 10bites

tényleg sajnalom hogy csak a szar és szarabbak közt latjatok a kevésbé rosszat

(#120643) koxx válasza sonique (#120642) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gamer monitorról volt szó, ki a tökömet érdekel a 2 millás Eizo CG. Rétegcucc ahogy minden ilyen pro monitor. Nyilván neked sasszemed van és látod a 8 vs 10 bit közt a difit, rendben vedd azt, ettől még a VA szar ebben a szegmensben. Ezt nem csak én mondom hanem kb 35 monitor teszt is. De amúgy felesleges erről vitázni, mindenki azt vesz amit akar vagy amelyik tesztnek hisz.

(#120644) Tin válasza sonique (#120642) üzenetére


Tin
veterán

A CCFL után 1-2 évig a háttérvilágítás zónás volt, mint a mai miniled, de 10 centi vastag tévék voltak. Ami a CRT után elfogadható volt, de aztán a design győzött. A mostani mini LED már más. A fekete meg van, akit zavar, van, akit nem. Én kb soha sem nézek feketét, mert dolgozom a monitoron, így nekem max akkor tűnik fel a backlight bleeding, ha 21:9 filmet nézek a monitoron, azaz kb soha.

(#120645) Lauda válasza koxx (#120628) üzenetére


Lauda
félisten

Én még egyetlen 32 collos va panelt sem láttam élőben, így erre érdemben nem tudok reagálni, viszont eddig nem a 32 collos va paneleket szóltad le, hanem az összeset. Hozzáteszem az én megfogalmazásom sem pontos, mert azt el tudom képzelni/elfogadni amit írtál, hogy egy bizonyos méret felett valóban zavaró lehet ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#120646) koxx válasza Lauda (#120645) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezek utan nem vagyok kivancsi egyre sem. Ebben a meretben szar, szamomra ez nem kerdes. Lehet, hogy 24-esen jobb. De ha megnezed a felsokategoriat nem talalsz tul sok VA paneles monitort.

[ Szerkesztve ]

(#120647) bozont válasza sonique (#120642) üzenetére


bozont
veterán

És tudsz ajánlani valami használható 10bites pva monitort mondjuk 27"-32" között, 200e Ft alatt? Az sem lenne baj ha többet tud mint 60Hz.

[ Szerkesztve ]

(#120648) koxx válasza bozont (#120647) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ah ugyanmar, o csak fekete kepet nez szembol 60Hz-en.

(#120649) Biga123 válasza Lauda (#120645) üzenetére


Biga123
addikt

Nálam járt 3 db 32" os VA . Mindnek okádék black smearingje volt. ( Dell. Acer, LG)
Szal soha többé VA , sajna az ips glow is zavaró de nem annyira. Nekem az a kissebb rossz.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120650) Lauda válasza koxx (#120646) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem amiatt is, mert az ips-nek jobb a színvisszaadása.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.