Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Mr.QwErT


Mr.QwErT
csendes tag

Nyomtatót vásárlás előtt álok, és gondoltam megkérdezlek titeket is mielőtt megveszem.
Egy kis otthoni /irodába/ kell, minimálist lesz használva napi 20-50 old.. Csakis fekete lézer jöhet számításba és ne legyen nagyon drága max. 35 eFt van rá szánva, chipreset software-esen megoldható lehessen , ez fontos.
OKI B410dn mono LED nyomtató, Xerox Phaser 3250V_DN, Samsung ML-2580N ezeket találtam .

(#852) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jár erre valaki, és kapok némi tanácsot. :R

Cégünknek szeretnék valami költséghatékony és viszonylag gyor színes lézer nyomtatót. Elsősorban prezentációk nyomtatására lenn használva nagyságraendileg 5000-10000 lap per év lenne a terhelése. Jelenleg egy Canon MP540-es tintasugaras multifunkciós készülékünk van, de horribilis amennyi festéket megeszik... 100 oldalt sem tudunk egy garnitúrával kinyomni, és csak az eredeti patronokkal szép a nyomat, uh legutóbbi kalkuláció szerint 100-130 HUF egy oldal, ami bazi sok. kérlekj ajánljatok olyan, max 100 000 HUF os szines lézert, ami a legkevesebb toonert eszi, de azért szép nyomatot ad. Köszi előre is! :R

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#853) Hobbbyt válasza Mr.QwErT (#851) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Helló!
Nekem Xerox 3250DN-van. Nagyon szépen és gyorsan nyomtat. Nagyon egyszerű hálózati nyomtatóként telepíteni.Még nem kelett töltenem (kb 2 hetes) így nemtudom ,hogy az utántöltése mennyire lesz megoldott, de bízom benne hogy nem fog vagyonokba kerülni. Az automatikus duplex nyomás elég vicces. Elöbb kiköpi aztán vissza húzza. Sajnos ilyenkor az elő és hátlap függőleges irányban elvan csúszva kb 1 centit. Nem vészes.. de fontosabb, igényesebb munkáknál zavaró lehet, hogy a szöveg nem fedi egymást.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#854) Hobbbyt válasza Bubanc (#852) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Kyocera FS-C5100DN?

Nem túl olcsó ,de 2 eurocentet írnak laponkénti nyomat költésgnek (fekete Szöveg nyomtatás 5-7% lefedettség)
Fotonyotatásra pedig 33 eurocent (de itt akkor a lefedettség 90-95%)

Cserébe nagyon szép intenzív szinei vannak.És igazából mindennel fel van szerelve.
Részletes teszt Itt
A tesztnél kicsit át kell nyálazni mert eléggé átfogó és részletes (vannak összehasonlító képek is)... de ha beszéled a német nyelvet hamar megtalálod amit keresel :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#855) pempellini


pempellini
senior tag

Egy kis segítséget kérek.
Sikerült szereznem egy Canon SmartBase MP390 nyomtatót miden tökéletesen üzemel rajta fax/scan/scenner de csak kék színnel nyomtat probáltam szeftverével takarítani de semmi változás.
Ötlet esetleg?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#856) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ez hogy kerül a lézeres topicba?
kifogoyott a tinta?

ócsó samu 1640es nyomtató tonerjét (ML-D1630A) hogyan szokás tölteni? irnak hozzá utángyártott tonert( kódolt lenne??)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#857) atv72 válasza upszilon (#849) üzenetére


atv72
tag

Upszilon,

en ezt a xeroxot veszem, de ird meg kerlek, hogy a DN verzioban a halocsatolo wifis vagy lanos. mert nem tudok ide land kabelt varazsolni es akkor veszem inkabb a sima D-t.
utantoltott toner ugyben valami hir?

(#858) egykori válasza atv72 (#857) üzenetére


egykori
őstag

Nem Upszilon vagyok, de azért segítségképpen leírom, hogy a típusszám után a "D" kétoldalas, az "N" vezetékes hálózati, "W" vezeték nélküli wifi és az "F" fax-szal ellátott nyomtatót jelöl.

(#859) atv72 válasza egykori (#858) üzenetére


atv72
tag

aha! koszonom, akkor eleg az N nekem

(#860) upszilon válasza egykori (#858) üzenetére


upszilon
őstag

Köszi!

Egyébként a gyári tonert használom még mindig. Azt szokták mondani, hogy uszkve ezer lapot tud. Nos ennek én már a kétszeresénél tartok és nem fogyott még ki. Persze mostmár minden nap "várom" az elhalványuló sorokat. Kicsit aggódom az utángyártott toner minősége miatt, mert ez a gyári nagyon-is éles rajzolatú, kristálytiszta képű nyomatokat ad. Reménykedem benne, hogy hasonló lesz majd az is. :K

(#861) egykori válasza atv72 (#859) üzenetére


egykori
őstag

Remélem nem értettük félre egymást, ugyanis azt írtad, hogy nem tudsz kábelt varázsolni magadnak, ez esetben az N-es változattal nem érsz semmit, felesleges plusz kiadás, és akkor tényleg maradj a sima D (kétoldalas) mellett.

Upszilon: Ha a zseb határozza meg, hogy milyen tonert használj a jövőben, akkor nincs mit tenni, az olcsót kell választani, de ha a "nagyon-is éles rajzolatú, kristálytiszta képű" nyomtatás fontos, akkor maradni kellene a gyári mellett - szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#862) upszilon válasza egykori (#861) üzenetére


upszilon
őstag

Áááá, a gyári pofátlanul drága. Gyakorlatilag az új nyomtató bruttó árában van a toner bruttó ára. Egyszerűen képtelenség ami árat kérnek érte. Talán ha 500 Ft-al olcsóbb, akkor sokat mondok.
Aztán lehet majd ha kifogy a tonet, mindig veszek egy új nyomtatót és a régit eladom a Vaterán? De persze ezt még így írásban látni is marhaság...

(#863) egykori válasza upszilon (#862) üzenetére


egykori
őstag

Mi a pontos típusa a nyomtatódnak?

(#864) upszilon válasza egykori (#863) üzenetére


upszilon
őstag

Xerox Phaser 3250D

(#865) #95590400 válasza upszilon (#864) üzenetére


#95590400
törölt tag

utángyártottat lehet kapni. 3 ft/lap-ra jön ki. ez szerintem aránylag olcsó. szövegnél meg sokat nem számít. kétlem, h olyan minőségi visszaesés lenne.
[link]
másrészt meg kell gondolom után is töltik, illetve gyanítom, fel is újítják.
illetve megvétel előtt azért érdemes megnézni a kellékanyag árakat, ha nem akat az ember pofáraesést.

[ Szerkesztve ]

(#866) egykori válasza upszilon (#864) üzenetére


egykori
őstag

Ez elképesztő!
Az én nyomtatóm árán két gyári toner vehető, ezért csodálkoztam, és azt hittem, hogy ez a legrosszabb arányok között van.

[ Szerkesztve ]

(#867) upszilon


upszilon
őstag

Végülis olyan drágák a tonetek, hogy a nyomtatót akát ingyen is adhatnák a gyártók. Szerintem ez az üzletpolitika sokáig nem tartható, mert a kínai utángyártott tonerek aratják le a hasznot. mert hiában vannak ezek félárban, valószínűleg még így is többszáz százalékos rajtuk a haszon...

(#868) #41635072 válasza upszilon (#867) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azert igy is sok eredetit vesznek, hiszen igen sokan nem birjak elviselni a gagyi minoseget. A masik, hogy sok casual iser nem is foglalkozik ilyennel, a harmadik, hogy nyugaton ez az arkulonbseg nem annyira erdekli az embereket.

(#869) upszilon válasza #41635072 (#868) üzenetére


upszilon
őstag

Igazad lehet. Nem pont mi vagyunk a megcélzott vásárlóközönség...

(#870) #25954560


#25954560
törölt tag

erdekes tapasztalat: edigital-ban vettem oki b2200-at. a 14. nyomtatott lapnal mar kezdett halvanyodni kozepen.
ha lekerdezem, akkor toner full, henger elettartam 100%.
lehet-e h mindezek ellenere kifogyott a toner? amikor rakerdeztem vetelkor azt a valaszt kaptam h 'demo toner van benne, nem tudni hany oldalt fog nyomtatni, akarmennyi is lehet".

koszi,

(#871) egykori válasza #25954560 (#870) üzenetére


egykori
őstag

Tényleg érdekes a tapasztalatod, mert én eddig két lézer nyomtatót vettem, és mindkettőnél közel felét tudtam nyomtatni a fullhoz képest.
Próbálj meg valamilyen tisztító műveletet végrehajtani rajta (nem ismerem az OKi-kat), esetleg kiveszed a tonert és óvatosan összerázod, és ha ez sem segít, akkor toner csere...
Sajnos látom, hogy annyiért veszel egy tonert, mint amibe maga a nyomtató került.

(#872) #25954560 válasza egykori (#871) üzenetére


#25954560
törölt tag

tisztitason mar tulvagyunk, a jo oreg 'osszerazom' technika van mar csak.
jaja, toner annyi, mint a nyomtato maga, csak ugy terveztem h a kb 400 oldal, amire saccoltam, az egy evig eleg. persze a 15 nem :)

(#873) egykori válasza #25954560 (#872) üzenetére


egykori
őstag

Igazából ennek az "összerázós" dolognak csak akkor van értelme, ha megvétel után az első nyomtatás előtt nem történt meg.
Volt egy Minoltám, az kinyomtatta a 3000 oldalas tonernek a felét, és a most használt Samsung is 2000-ból legalább nyolcszázat.
Ha elárulnád - kiváncsi vagyok -, miért döntöttél az OKI mellett? Mindig megfogott a marketingje, de megvenni nem mertem.

(#874) #25954560 válasza egykori (#873) üzenetére


#25954560
törölt tag

tisztan az ara miatt. joanyamnak kellett, hetvegente ket-harom fekete-feher vonalas rajzot kinyomtatni. utanaolvastam, csondesebb es huvosebb, mint a samsung, a tobbi nyomtatogyarto meg arban sokkal felette volt, nosza. marketingjerol semmit nem tudok.

(#875) egykori válasza #25954560 (#874) üzenetére


egykori
őstag

Értem, köszi.
Azért, ha kiderül, hogy mi lett a tonerrel, megírhatnád.

(#876) upszilon


upszilon
őstag

Ígértem korábban hogy szólok, ha kifogy a toner a Xeroxomból. Hát a 2000 lapon biztosan túl vagyok és még mindig tökéletes. Lehet, hogy ebben nem demó kazetta van gyárilag, hanem a 3000 lapos?

(#877) menthor


menthor
tag

üdv!
lézer nyomi vásárlását tervezem... otthonra, hetente olyan max 1-200 oldalt nyomnék vele. fontos lenne, hogy megbízható legyen, és gazdaságos legyen az üzemeltetése (ft/lap). mellesleg nem árt, ha nem is kerül sokba... olyan 25k körül gondolkodnék :DDD

szívesen várom az ötleteket! kösz

the truth is out there

(#878) menthor


menthor
tag

eddig csak tintasugarasban utaztam, szóval a tonercserén kívül van más költség is? vmi dob cseréről is hallottam... :U

the truth is out there

(#879) localhost válasza menthor (#878) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Valami dob csere csak azoknál a készülékeknél szükséges, ahol a toner azt nem tartalmazza. (Mondok egy példát erre)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#880) menthor válasza localhost (#879) üzenetére


menthor
tag

és azt mikor kell cserélni? mert most pl a KM PagePro 1350W-t nézem, sott aszongya hogy külön lehet... mer pl ez a nyomi ~1,5Ft/oldalra lenne képes, ezért felkeltette az érdeklődésem :)) bár én csak a tonerrel számoltam
bár így már kezdem kapizsgálni... gyanús is volt :DDD

[ Szerkesztve ]

the truth is out there

(#881) localhost válasza menthor (#880) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nézd konkrétan nem tudok válaszolni, általában a dob 3-4 toner után cserélendő és az ára kábé szintén egy tonernyi.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#882) menthor válasza localhost (#881) üzenetére


menthor
tag

oké, értem már... nem is érdekel már a KM :D

the truth is out there

(#883) localhost válasza menthor (#882) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A vásárlók többsége egyetlenegy (!) típusú nyomtatót keres, ami:

- önmagában legyen olcsó megvásárláskor
- legyen alacsony az egy oldalra jutó lapköltség
- gyors és halk legyen és szépen nyomtasson
- legyen megbízható, örök darab, szervizigénye nulla

Ha ez az EGYFÉLE nyomtató létezne, az összes többit felesleges lenne gyártani :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#884) menthor válasza localhost (#883) üzenetére


menthor
tag

ennek az eszköznek a megalkotása úgy érzem ránk vár... :C

the truth is out there

(#885) upszilon válasza localhost (#883) üzenetére


upszilon
őstag

Hááát a Xerox pontosan ezt ígéri. Én elhittem, megvettem. Eddig bevált... Aztán majd még lehet jön a feketeleves? :F

(#886) localhost válasza upszilon (#885) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hogy mit igér = marketingszöveg
Hogy nincs olyan nyomtató = gyakorlati sokéves tapasztalat
Minden másra ott a M@astercard

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#887) tothl


tothl
addikt

Kyocera FS-1300D :

http://www.takforsys.hu/nyomtatok/kyocera/fs-1300

Drágább, mint 25e, de csak tonert kell benne cserélni garantáltan.

(#888) localhost válasza tothl (#887) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Otthonra, heti 200 oldalra ilyent? báh :) akkor inkább ez, de ez nem alapos vélemény tőlem!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#889) tothl válasza localhost (#888) üzenetére


tothl
addikt

Heti 200 oldal valóban nem sok... :)

(#890) menthor


menthor
tag

hát a Kyocera FS-1300D kicsit sok nekem... árban is, meg tudásban is. a HP mint márka egész jó lenne, de a toner bele nem a legolcsóbb... illetve olcsó, csak nem bír sokat. egyébként a későbbiekben utángyártott tonerben gondolkodom. HP-vel ~3,5ft-ra jönne ki egy oldal. :U

amihez mégis visszatérnék az a KM 1350W, mivel kiszámoltam, hogy kb 3db toner vinne el egy dobot, ez így szumma ~2ft-ra jönne ki...
a másik amit néztem most, az a Brother HL-2140, ami ~2,3ft-ra lenne képes.
ha valaki tud ezekről valamit, vagy bármi ötlete van, azt szívesen várom, kösz :U

the truth is out there

(#891) tothl válasza menthor (#890) üzenetére


tothl
addikt

Egyébként szerintem túlspilázod ám... :)

(#892) menthor válasza tothl (#891) üzenetére


menthor
tag

lehetséges :D de azért megpróbálom a lehetetlent: jót venni, jó áron. értem én, hogyha minőségi cucc kéne, akkor 1-2 10ezressel feljebb már vannak minőségi darabok, de nekem annyi pézem nincs, így maradok a kisebb kategóriánál. négy évet kihúzott nálam egy epson stylus dx3850, de már haldoklik, ha lehet, akko nem szart vásárolnék. :P

the truth is out there

(#893) localhost válasza menthor (#892) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A Brother árképzésén évek óta röhögünk - időnként 'beáll' úgy az ára, hogy a 10-12.000 oldal után cserélendő dob drágább, mintha veszel egy vadiúj nyomtatót - persze dobbal és tonerrel együtt, még akkor is, ha az új nyomtató mellé a kisebb kapacitású toner van csomagolva.

A dob kapacitására egy adalék, körülbelül 12.000 oldalra szól, de ha még csak alig pöttyöz, csíkoz, szürkít, akkor húzhatod vele, amíg a saját toleranciaszintedet el nem éri: nah, most már kicserélem.
Más kérdés, hogy céges levelezéshez, pályázatokhoz, reklámkiadványhoz stb... azzal a dobbal már rég nem lenne jó, de otthoni egyetemi jegyzet (puska) nyomtatásához még például kiváló!
De ha már vennék 2140-es-t, én inkább 2150N-eset vennék, mert az routerre dugva hálózati nyomtató is lehetne. Még nagyobb testvérük a 2170W Wifis, arra már nem adnék pénzt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#894) tothl válasza localhost (#893) üzenetére


tothl
addikt

Ezért írtam, a Kyocera dobok 100000 -t simán elmennek. Ezt bele kell kalkulálni vásárláskor. És a nagy kapacitású tonertartályt is.
Jó nem azt mondom, hogy nem lehet tönkretenni egy mozdulattal mint minden dobot ugye, vagy szar utángyártott tonerrel, de alap esetben ha normálisan használod akkor megéri.
Jó a papírfelvevő mechanikája is, sokat bír. Leginkább a régi HP 4L-ekhez tudnám hasonlítani, amiket agyon sem lehet vágni.

Apropó, egyszer vettem olyanból felújítottat, 5e Ft nem pénz érte. Esetleg érdemes ilyenben is gondolkodni, régi fémvázas HP. Ha mondjuk csak 3 évig használod olcsó tonerrel akkor is ingyen volt. Ha lehet még kapni. 5 éve még simán találtam tip top darabot.

(#895) localhost válasza tothl (#894) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De én nem akarok lézernyomtatót venni, már van kettő! :(

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#896) 7Heads Drago válasza localhost (#888) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A főnököm most vett ilyent. Nincs tőle elragadtatva. Azt hitte hogy = az 1010-es modellel.
A halk és gyors volt neki. Ez meg leginkább csak hangos.
Mit ajánlotok napi 150 oldalra?
Amivel már gazdaságos a nyomtatás.... Utánatöltött tonerek jók-e?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#897) localhost válasza 7Heads Drago (#896) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sajnos a 1010-es már nincs. Nekünk még van egy, arra célra, hogy fiam a kollégiumban kinyomtasson ezt-azt, tökéletes.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#898) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Egy vállalkozónak kell minden reggel a munkások bejelentési lapját másolnia. Így nem ártana ha lehetőleg gyors is lenne.
Én első hallásra 40-45k mondtam neki. Amit el is fogadott csak nem tudom hogy ebben az árban mit érdemes neki ajánlani. Vagy inkább érdemes lenne árban fentebb menni.
Azt kérdezte tőlem még hogy nem-e megérné neki A3 vennie... vagy inkább fénymásolót vegyen?
Canon PC-D320 vagy 340-est néztem neki ami 85k körül vannak. Csak nem tudom mennyire jók.
Szgépek javításával foglalkozom a környéken, viszont a laserek és fénymásolók távol állnak tőlem. Nekem itthon egy Canon mp510 van, amit saját kezűleg töltök után sikerrel.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#899) 7Heads Drago válasza localhost (#897) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez mennyire jó?
- CANON iSENSYS MF4320D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#900) localhost válasza 7Heads Drago (#899) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát személyes tapasztalatom nincs vele. :F

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.