Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali! elolvastam az utolsó 50 hsz-t, ugyanilyen igényeim vannak mint amik fentebb (otthoni használat illetve egy egyetemista igényei :) ) a lényeg hogy kisebb-nagyobb jegyzeteket nyomtatgassak! a választásom a xeroxra esett! nagyon köszönöm Zola hsz-eit mert rengeteget segítettek! most hívtam fel tesómat, hogy ugorjon el a tescoba a 3117-ért :D hamarosan haza fog jönni és beüzemeljük!

Érdekelnének továbbá nyomtató praktikák: hogyan üzemeltessem legolcsóbban a nyomtatót, karbantartás alatt mit értünk és milyen időközönként/lapszám után, illetve hogy is van ez a garanciás utántöltős dolog? megéri-e az utántöltögetés? aztán továbbá a nyomtatási költségek kontra jegyzetek nyomtatása Debrecen városban. Bár ahogy számolgattam átlag 10ft/lap a nyomtatás a városban, a nyomtatóba 1.5ft az a/4es lap és ha ki tudom hozni a nyomtatást 2-3ft-ra akkor már megéri ;)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#452) xy2003


xy2003
tag

Sziasztok.

Tudnátok ajánlani jó,de nem tul drága szines lézernyomtatót.?
Nem lenne tul sokat használva.

köszi

(#453) Imibácsi válasza Dyingsoul (#451) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

2 Ft/lap? De jó is volna... Na most egy 500 db-os lapköteg kb. 1000 Ft (Tecsóban 750Ft), de számoljunk 2 Ft-ot csak a lapra. Az én nyomtatómba egy utángyártott toner, ami 2000 oldalas, 6000 Ft futárral, tehát az még rátesz laponként 3 Ft-ot, feltéve, hogy mind a 2K oldalt le tudom vele húzni (ami kb. azt jelenti, hogy extra halvány, extra sorköz és semmi kép). Így kijövök 5 Ft/oldal-ra, nagyon jó esetben, de a vegyes tartalmú nyomtatás miatt inkább 7-8 Ft/oldal az átlag. A Samu/Xerox sem lehet sokkal takarékosabb, szóval szerintem kb. 5 Ft körül úszod meg ha tonertakarékosan használod.

Az utántöltés egyértelműen megéri, ha rendelkezel némi műszaki kézügyességgel. Ha nem, akkor inkább ne állj neki. A karbantartás meg... hogy a HP szlogennel éljek; ha 1 éven belül romlik el, adnak egy újat, ha 1 év után, akkor meg vegyél egy újat. Neked nem nagyon kell ezekhez hozzányúlni, mert a mozgó alkatrészek többségét belesűrítik a tonerbe, amit meg ugye 2-3 töltés után úgyis cserélsz. Néha egy tisztítást célszerű végigtolni a hengeren, mert némi rászáradt port leszed. 100-200 oldalnál többet szerintem ne nyomtass egyszerre mert lehet néha bekapja a lapot. Garanciális utántöltésről még nem hallottam.

Saját véleményem talán annyi, hogy ha megvetted a nyomtatót, akkor rakd le a helyére, használd amíg megy, aztán ha meghal, akkor vegyél egy újat. A gyárak is erre számítanak, meg ha szervízre kerülne a sor, az úgyis gariidő után jön el. Addigra meg úgyis kapsz lézert majd 10000 Ft-ért is :)

Részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#454) Zola007 válasza Dyingsoul (#451) üzenetére


Zola007
veterán

Gratula a gyors és önálló választáshoz
Én is Debreceni vagyok, szintén nem találtam 10 Ft alatt nyomtatást a városban.

Összességében én korábban 5 Ft-ra számoltam a lapköltséget, de még ez is fele, mintha máshol nyomtatnám.
De nem csak ez az előnye, hanem ha kell este 10-kor egy dolgozatot vagy előadásanyagot kinyomtatnom, akkor melyik fénymásoló van nyitva ilyenkor?

Úgyhogy szerintem megéri tartani otthon egy ilyen kis lézert, főleg ha abba belegondolunk, hogy most 13-14 ezer forintért lehet kapni ilyen, míg pár éve egy tintasugarast se vettél ennyiért, illetve a lézerek is 30 körül jártak.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#455) Zola007 válasza Imibácsi (#453) üzenetére


Zola007
veterán

vettem én már 600 Ftért is 500-as csomagot, csak annyi, hogy tavasszal épp akció volt az Intersparban (egyébként elég jó kis papíruk van) és megvettem egy 5x500-as dobozzal. Na azóta elvagyok az 1,2 Ft/lappal.
Festéekt valóban nem lehet ugy. tonerrel sem 3 Ft alá vinni :K , de az utántöltéssel akár 0,6-1 Ft is hozható toner és használatfüggően
Ha ezeket szerencsésen párosítod, akkor akár 2 Ft-ban is megállhat a lapköltség.

Egyébként van garanciás utántöltés, jobb helyeken vállalnak rá pár hónapot. Ha az eredeti toner jó és helyesen töltik, akkor lehet rá nyugodtan gari vállalni, mert miért romolna el :)

A karbantartás/szervíz ügyben igazad van, ezek a mai gépek ilyen áron már a "menjen amíg bírja" kategória

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#456) adalbert1


adalbert1
veterán

Gondoltam beírom hogy eddig elégedett vagyok a Xerox 3117-tel... Sikerült olyan 200 oldalt kinyomni eddig vele, és semmi probléma nem akadt...
Tényleg, nincs valami oldal számolója? Vagy festékszint jelzője? Ha van a szoftverébe akkor bocs a hülye kérdésért, a hozzáadott cd nem is járt a gépemben, csak a drivert húztam le a netről.

(#457) scoundrel


scoundrel
csendes tag

Kedves Zola!
Köszi a válaszodat!
Amúgy Te személy szerint úgy 50.000.- Ft.-ig milyen nyomtatót
javasolsz? :U
Köszi a válaszodat.

(#458) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ha kifogy a xeroxomból a toner (amit eredetileg adtak hozzá) akkor hogyan tölthetném újra? Igen, rendelkezek némi műszaki kézügyességgel... szóval hogyan tudom utántölteni? vagy vegyek először egy új tonert és majd azt töltsem után?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#459) Zola007 válasza adalbert1 (#456) üzenetére


Zola007
veterán

Arra azért te is vigyázz, hogy ne nyomj vele túl sokat egyszerre.
Egy olyan 40-50 oldalt érdemes egy karikában. Be is melegszik rendesen
(Egyébként ha felhajtod a kimenetinél lévő műanyagot, írja, hogy 180 ° is lehet)

Ha nyomtatási fázison kívül hosszan (min 4-5 sec) nyomod a cancel gombját, akkor kinyom egy tesztoldalt és ezen rajta van az eddig kinyomtatott lapok száma+soft verzió, miegymás

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#460) Zola007 válasza Dyingsoul (#458) üzenetére


Zola007
veterán

Vegyél egy ugy-t először, szvsz azt érdemesebb utántölteni. Garinál esetleg kérhetik az eredeti tonert

Majd megpróbálom előtúrni az utántöltős videót, de youtube-n te is találhatsz, illetve leírás is van fennt neten.

(#457) scoundrel: Annyira nem vagyok képben a mostani palettával, de ha sokat nyomtatsz akkor elsődleges szempont az legyen, hogy mennyi gari, strapabírás és van-e hozzá utángyártott toner

De talán ezt: [link]
32 mega memó, hálózati csatlakozás
1200x1200 dpi
24 oldal/min
és az ML-2010D3 kazival megy, ami utángyártotta 8-9k és 2500-3000 oldalt bír
2 év garancia, ami nem hátrány

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#461) scoundrel


scoundrel
csendes tag

Szia Zola

Köszi a válaszodért.
Köszi a paramétereket.
Gyorsan tettem egy kört,....... hát a
Brother nem nagyon felel meg a paramétereidnek.
Találtam egy másik befutót:
:)) EPSON AcuLaser M2000 DN. :))
Van esetleg ezzel kapcsolatban véleményed?
Köszi a válaszodat előre is.
Ü:
scoundrel

(#462) Zola007 válasza scoundrel (#461) üzenetére


Zola007
veterán

A samsungot nézted már azóta?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#463) scoundrel


scoundrel
csendes tag

Szia Zola!

Szerinted Samsungot vegyek?
Melyik tipust javaslod?
Köszi a segitségedet!

(#464) Zola007 válasza scoundrel (#463) üzenetére


Zola007
veterán

Epsont nem szokták szeretni, de a samsung letette a névjegyét pl. az ml-2010-el, ez a mostani samu is ebbe a szériába tartozik, csak gyorsabb, többet bír és hálózatba köthető

De ha még mindig az 5 oldal/hét mennyiségre kellene akkor a Xerox 3117 tökéltesen elég lesz

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#465) Imibácsi


Imibácsi
aktív tag

20.000 ft alatti lézernyomtatóknál eléggé egyeduralkodó a samsung. A többiek is ugyanazt tudják, csak drágábban.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#466) Zola007 válasza Imibácsi (#465) üzenetére


Zola007
veterán

Jaja, csak először javasoltam a Xeroxot heti 5 lapra, aztán jött a másik kérdés, hogy 50 ezerig mit vegyeb, gondoltam megváltoztak az igények vagy más is megkérte, hogy kérdezzen rá.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#467) Imibácsi válasza Zola007 (#466) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Nem azért mondtam, mert rosszat ajánlasz, csak végig néztem az áruösszesítő oldalakon, hogy miket lehet kapni 20K alatt. Aztán csak megjegyeztem :) Ja, és Boldog Karácsonyt!

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#468) Zola007 válasza Imibácsi (#467) üzenetére


Zola007
veterán

Én sem arra gondoltam, hogy cseszegetsz :)
Boldog, Békés Karácsonyt Kívánok minden topiclakónak!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#469) Stehe


Stehe
aktív tag

Hali!

Egy új lézernyomtató beszerzésén gondolkodom, és láttam a belépőszintű színes lézerek egész jó árban vannak. Igazából lézeres-multifunkcióson gondolkodtam legelőször, de a színes lézer sztem meggyőzött...
2 modellt is kinéztem:
-Samsung CLP-310
-Xerox 6110

Szerintetetk melyik éri meg jobban? És esetleg valaki nem tudna lefotózott/bescannelt képet mutatni egy színes lézernyomtató által nyomtatott képről? Gondolom nem fotónyomtató, de azért érdekelne, hogy mire várhatok...

Köszi, és további kellemes bejglievést! ;-)

(#470) Zola007 válasza Stehe (#469) üzenetére


Zola007
veterán

Felejtős a színes lézer, főleg ebben a kategóriában.
Inkább vegyél külön egy színes tintasugaras Canont vmelyik 2007-es szériából (nem chipes) és külön egy mono lézert/multi lézert

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#471) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Kissé haldoklik az ML1610es nyomtatóm, szóval valszeg csere lesz, mert toner-t venni bele majdnem ugyan annyi.
Lehetőségek:
Samsung ML-1640 lézernyomtató 17k
Samsung ML-2240 lézernyomtató 21k
Samsung ML-1630 lézernyomtató 22k
HP LaserJet P 1005 lézernyomtató 22k

Cél szöveg nyomtatása, vizsgaidőszakon kívül kb 10lap/hét vizsgaidőszakban 3-400lap/hét.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#472) Imibácsi


Imibácsi
aktív tag

Hát srácok, ez a tonertöltés (Canon lbp2900) oltári szívás. Megvettem a tonerport, hogy majd feltöltöm az eredeti toneremet. Csináltam mindent ahogy a videón volt. Végül a szétszedésnél jött két kis b*zi csapszeg, amihez célszerszám kell. A csávó látszólag egy imbuszkulcsal simán megoldotta a helyzetet, én is azzal kezdtem próbálkozni. Erre elkezdett a tonerből ömleni kifele a por. Nem sok, de pont annyi, hogy beterítse az egész asztalomat és a tonert. Nyakig porosan mérgemben nekiestem egy csavarhúzóval, ami felsértett egy gumitömítést, végül pedig mérgemben kidobtam az egészet a fenébe.Ennyit erről, inkább megveszem az utángyártottat 5ezerért. Most van egy adag tonerporom, ha valakit érdekel (bontatlan 140g, HP).

[ Szerkesztve ]

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#473) sanzi89


sanzi89
addikt

A XEROX Phaser 3117 nyomtató tud szoftveresen duplexet nyomtatno? Magyarul nem kell, hogy fordítsa a lapot, majd én fordítgatom. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#474) sanzi89 válasza sanzi89 (#473) üzenetére


sanzi89
addikt

Üdv.

Melyik jobb választás egy XEROX 3117 16e Ft-ért vagy egy Samsung 2010 20e Ft-ért?

Üdv. sanzi

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#475) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Samsung SCX-4200 vel vkinek tapasztalata?

Vettünk egy ilyet (megszokott HPk nem voltak raktáron) és bekapcsolás után folyamat (kb 15percig) kerreg benne a venti. Visszavittük, kaptunk egy újat de ebben is. Szervíz szerint normális. Tényleg normális?

egyébként semmi bajom vele, szépen nyomtat(persze ez a minimum) de ez a "kerregés" idegölő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#476) Dare2Live válasza MZsoltee (#471) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mi HP-kat használunk évek óta, csak jót tudok róluk elmondani, pedig párat az előírtnál jóval durvábban terhelünk.

Még az ocsó 1000es kategória is nagyon jól bírja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#477) sanzi89


sanzi89
addikt

Mivel senki sem adott választ, megvettem a XEROX Phaser 3117-et, de sehogy sem tudom feltelepíteni x64-es Ultimate alá. Elvileg a driver ami fent van a Xerox oldalán jó, azonban nem megy végig a telepítés ezzel sem. Mi a hiba?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#478) sanzi89 válasza sanzi89 (#477) üzenetére


sanzi89
addikt

Itt a hibajelenség PrintScreen-elve.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#479) scoundrel


scoundrel
csendes tag

Jó estét Mindenkinek!

Kinéztem egy nyomtatót:

EPSON AcuLaser M 2000 DN.
Ismeri valaki ezt a tipust?
Köszi az infókat előre is!
:))

(#480) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Felmerült itthon egy lézernyomtató vételének kérdése.
Depo-t nézegetve: http://depo.hu/?pn=products&aktw=143&params=30-170-640-1663.44.143&new_search=1&c_id=&m_id=&o=p&price=
pici pénzért is lehet kapni már. Az ár egyenlőre legyen meghúzva 20K magyar forintnál. Ami még fontos, hogy legyen hozzá Vista 64 bit támogatás.
Így hirtelenjében én a Konica Minolta PagePro 1350E-t nézegettem: http://www.konicaminolta.hu/adatbazisok/kmweb.nsf/0/104B125246427D39C1256ECC002F9635?OpenDocument
Ezt ~18000-ért házhoz hoznák (buszon nem igazán tudok nyomtatót hazacipelni BP-ről).

Átlagos otthoni használatra lesz, tehát a terhelhetőségük bőven meghaladja azt ami szükséges. Sebesség minél gyorsabb, annál jobb.

Ti mit javasolnátok? Konica minoltával van-e tapasztalata valakinek?

Válaszokat előre is köszönöm!

CsodaPOK.

(#481) CsodaPOK válasza CsodaPOK (#480) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

A versenybe beszált még egy Samsung ML1640.

Minolta vagy Samsung vagy valami más?

(#482) Directors


Directors
senior tag

Üdv!

Szeretnék venni egy új nyomtatót ami minimum 600×600 Dpi felbontásban működik és olcsó bele a toner.
Az a lényege,hogy sokat tudjak vele nyomtatni de csak feketét.Szóval ne legyen színes nyomtató.

Ezeket nézegettem egyenlőre.A samsung nyomtatók jók szerintetek?

Samsung Lézer Samsung ML-2850A vagy ez Samsung ML-1640

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#483) gelencser26 válasza Directors (#482) üzenetére


gelencser26
tag

Üdv!

Nekem az ml-1640 van!
Gyerekjáték a toner töltése és úgy fillérekből meg lehet úszni!
Én kollégiumban nyomtatok nagyüzemben, nagyon meg vagyok elégedve vele.

De ha túl mocskosnak tűnik a töltés (egyébként nem az), akkor láttam a vaterán már 7 ezer Ft körül utángyártott tonert...

Szerintem tökéletes választás és nem is drága.
Azt hiszem 16 000 Ft körül lehet kapni már! :)

(#484) gelencser26


gelencser26
tag

Visszaolvastam a fórumban...

Szerintem eléggé irreális amit írtok a lapköltségről meg a töltésről... :(

Én pár hónapja kezdtem el az egészet egy samsung ml-1640-es nyomtatóval.
Kiürült, fillérekért vettem tonerport a neten!
Bevásároltam a már említett tuskós papírból (750 Ft).
Max 2 Ft/lap a nyomtatási költségem! :))

Így egész jól megéri...
8 Ft-al én vagyok a legolcsóbb a koleszban sőt talán a városban is...
2-3 hónap alatt visszajött a nyomtató ára.

(#485) Directors válasza gelencser26 (#483) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Nem mocskos nekem egyáltalán az utántöltés csak nem tudom hol lehetne beszerezni hozzá az utántöltőt.Ja és ,hogy hogyan kellene csinálni.

Tudnál nekem ebben segíteni?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#486) gelencser26 válasza Directors (#485) üzenetére


gelencser26
tag

Szia!

Itt a fórumon Printerszaki-tól lehet beszerezni a tonerport. (Priviben elküldöm az e-mail címét, ahol felveheted vele a kapcsolatot!)
Írd meg neki a típust is, mert márkánként másfajta por kell.

Az egészet úgy szoktam kezdeni, hogy egy nagy újságot leterítek az asztalra.
Van a toner 2 oldalán 2-2 csavar + az elején 2.
Ezeket kicsavarozod, kis feszegetés után lejön a két oldal(elég jól illeszkedik). Eléggé masszív, de azért nehogy letörd! :)
Utána lejön a toner teteje is. Ha megfordítod a két szélén szintén van 1-1 csavar. Itt gyűjti a toner a felesleges port, ami nem került rá a lapra. Kicsavarod és csak ki kell borítani.

Aztán a toner valamelyik oldalán (talán a bal :F , fejből meg nem mondom, de észre fogod venni :K ) lesz egy kb 10 Ft-os nagyságú lyuk egy dugóval eltömítve. Ki lehet nyitni egy csavarhúzóval finoman, kb úgy, mint egy festékes dobozt... :))

100Ft-os boltba vettem egy tölcsért, a lényeg, hogy az alja beleférjen a lyukba a teteje, meg jó széles legyen. Ezt csak belerakod és finoman elkezded önteni a port (vigyázz, mert ha megborul, akkor szép "füstje lesz" és állítólag nem teljesen egészséges belélegezni, ha gondolod viselj közben pormaszkot (tuskó 150-200 Ft/5 db)), tehát óvatosan öntsd! Finoman kocogtatni kell a tölcsért, hogy belefolyjon a por (mintha lisztet szitálnál), időnként kiveszed a tölcsért lámpánál megnézed, hogy meddig van. 1-2 centit érdemes hagyni, hogy tudjon benne mozogni a por.

Visszazárod, összerakod és kész is! :K

Annyi van vele, hogy nem ismeri fel a gép, hogy tele van, tehát írja folyamatosan, hogy cseréld ki. De ez semmi fennakadást se jelent, mert ugyanúgy nyomtat és úgyis észreveszed, hogyha kifogyott... :))

+egy jótanács: Ha ráment a ruhádra, vagy az asztalra száraz ronggyal töröld le, mert a vizestől csak ottmarad és sikálhatod, de a fehér pólómból is kivette egy mosás! ;)

Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#487) gelencser26 válasza gelencser26 (#486) üzenetére


gelencser26
tag

Majd lehet, hogy csinálok róla egy logout-os bejegyzést, képekkel meg szépen leírva mindent lépésről lépésre, hogyha lesz fényképezőm... :))

(#488) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Segítsetek, olyan lézer nyomtatót keresek ami Win és MAC OSX környezetben is nyomtat (nekem most főleg MAC -hez kellene), nem szükséges hogy hálózati legyen, de a költsége kedvező (2-3-4 Ft) legyen...A Samsung 1640-es a Saturnban 18K, mi a véleményetek róla?
14-18 lap per perces legyen...)

Most egy HP 1018-as van, de nincs hozzá MAC driver sajnos...

(#489) gelencser26 válasza mimi_bacsi (#488) üzenetére


gelencser26
tag

Pont ezt a típust dícsértem!
Töltéssel 2 Ft/oldal nyomtatási költség!
Láttam már 16 ezerért is!
És kompatibilis mac-el is...

Szerintem nagyon jó választás! ;)

(#490) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

KONICA MINOLTA PagePro 1350E

Erről mi a véleményetek?

(#491) Directors válasza gelencser26 (#486) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Köszi szépen. Sokat segítettél nagyon és köszi szépen.Egyébként mennyibe kerül ez a por?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#492) mimi_bacsi válasza gelencser26 (#489) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Megvettem a Samut és nagyon szépen nyomtat!!!! :R :R

Köszönöm nektek a segítséget!!!

(#493) gelencser26 válasza Directors (#491) üzenetére


gelencser26
tag

Szia!

Én fél kilót vettem utoljára! Nem emlékszem pontosan, de kb 4500 Ft postával együtt!
Ez nekem úgy, hogy havonta minimum 1000-1500 oldalt nyomtatok elég lesz kb 1 évig... ;)

(#494) gelencser26 válasza mimi_bacsi (#492) üzenetére


gelencser26
tag

Szia!

Gratulálok hozzá! :DD
Szerintem nagyon jó vásárt csináltál! :))

(#495) Csöves


Csöves
senior tag

Vettem egy Xerox 3117 nyomtatót.
Már az első oldal kinyomtatásakor feltünt, hogy túl erősen nyomja a 3 henger a papírt és amikor kijön meg is látszik sajnos a gyűrődés.
Pár pár perc elteltével kisimul, de akkor is látszik.
Az én nyomtatóm hibás, vagy lehet álítani ezen? :U

Aquila non captat muscas.

(#496) RikitiH


RikitiH
csendes tag

Üdv srácok!

Én is új lézernyomtatót vennék multifunkciósat. Elsőre a Xerox tűnt szinpatikusnak
[link]
Fontos hogy legyen benne Fax is és a 10,000 oldal havi terhelés minimum.
Vista alatt fog futni. Mi a véleményetek? Tudtok esetleg olyat ami jobban megéri?

(#497) Csöves válasza RikitiH (#496) üzenetére


Csöves
senior tag

Szerintem jól jársz vele.

Aquila non captat muscas.

(#498) RikitiH válasza Csöves (#497) üzenetére


RikitiH
csendes tag

Kösz!
Ha megvettem majd írok a tapasztalataimról :)

(#499) Csöves válasza RikitiH (#498) üzenetére


Csöves
senior tag

Nm.
Várjuk a beszámolót. :)

Aquila non captat muscas.

(#500) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok,

multifunkciós monokróm lézer készüléket keresek, megbízhatót, nyúzhatót, jó szervízzel.
Ehhez mit szoltók? [link]
Előre is köszönöm,

Davcy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.