Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) lucky07 válasza QwErTy42 (#3000) üzenetére


lucky07
aktív tag

Csak írtam ha vki boltolni szeretne vele azt óvatosan tegye mert én pórul jártam a kollégával.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#3002) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Samsung SL-M2675F-t néztem ki egy 4623F helyett. A probléma az, hogy a toner jóval drágább(10k az utángyártatott 3000-es, a 4623Fbe 5k volt a 2500-as). Valaki tud ehhez a típushoz valamilyen olcsóbb alternatívát?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3003) QwErTy42 válasza Bagira01 (#3002) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az újabb típusokhoz általában kevesebb gyártó kínál utángyártott tonert és azoknak az ára is lényegesen magasabb, mint egy olyan gép esetében, amit legalább 3-4 vagy inkább 4-5 éve dobtak piacra.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3004) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy HP M1132 MFP-hez szeretnék első alkalommal tonert venni. Mennyire lényeges a különbség az utángyártott 3.000 / 8.000 és az eredeti 16.000-es tonerek között? Kaksit nem szeretnék venni, de ha van rá más mód, akkor az eredetihez sem ragaszkodom. Mi alapján keressek, esetleg van infótok megbízható boltról, ahol tudjátok, hogy az utángyártott tonerek sem rosszak?

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3005) QwErTy42 válasza Darko_addict (#3004) üzenetére


QwErTy42
addikt

A legvalószínűbb, hogy a legolcsóbb a legtrágyább (ettől függetlenül kifoghatsz hibátlan tonert)...

Én 6-8 rongy körül nézelődnék.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3006) bakkir


bakkir
tag

Canon i-SENSYS MF4550d nyomtatóról mit gondoltok? Nem túl drága, + a toner sem annyira, és 2100 lapot írnak hozzá. Automatán nyomtat két oldalt? Mert pl. az edigitalon manuális van írva, viszont a hivatalos oldalán automata. Ilyen árkategóriában van jobb? Scanner lehetőség számomra fontos.
Néztem még a Canon i-SENSYS MF4580d is. De nem tudom miért több mint 10e drágább, miért?

(#3007) Csavarnyuzo válasza bakkir (#3006) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Duplexes. Itt 6.00-nál látod is. Utóbbi készülék szerintem helyesen 4580dn, fő különbség, hogy hálózatos.
Szerk.: Amúgy szerintem jó kis gépek, de csak Budapesten van garis szerviz.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3008) Bagira01


Bagira01
veterán

Nem rég rendeltem egy Samsung 2675FN multis nyomtatót. De most néztem jobban utána.Ezeknél van külön dob is amit cserélni kell x ezer oldalanként + a tonet? Újratöltős videon láttam, mint ha a dobon is lenne valami számoló chip. Ha ez így van akkor nagyon költséges a nyomtatás vele. Akkor inkább az itt említett Canon MF4550D, az jóval gazdaságosabbnak látszik :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3009) QwErTy42 válasza Bagira01 (#3008) üzenetére


QwErTy42
addikt

A dob nem a chip miatt nem fog menni, hanem azért mert elkopik rajta a fényérzékeny réteg. Magyarul: hiába ütöd ki a számlálót, szarul fog nyomtatni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3010) Bagira01 válasza QwErTy42 (#3009) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor a canon jobb választás lehet? Max bukom a vissza postázás árát de hosszú távon jobban járok :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3011) QwErTy42 válasza Bagira01 (#3010) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nézd meg, hogy melyikhez mennyiért lehet (gyári) :N vagy inkább utángyártott tonert kapni. No meg az se mindegy, hogy mekkora választékban.
A Canon toner fényhengerrel együtt van, így csak a toneren múlik a nyomtatás minősége.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3012) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Fórumtársak! Lézernyomtatót szeretnék vásárolni itthoni használatra, napi pár oldalt nyomtatnék. Fontos lenne, hogy wifis legyen, mert a család több tagja is nyomtatna rá, illetve jó lenne, ha multifunkciós lenne, bár ettől el tudok tekinteni, mert van multifunkciós tintasugaras nyomtató, de ha lehet nem tartanám meg a szkennelés miatt. Az ár maximum 40000 Ft. A következő két nyomtatót néztem ki, amelyből a HP nem multifunkciós, de azt sokan javasoltátok, viszont a Samsungról itt nem sok szó esett. Fontos lenne, hogy viszonylag olcsó legyen a fenntartása (tonercsere) és ebből a szempontból nem tudom, hogy milyen a Samsung?

[link]

[link]

Melyiket javasolnátok?

[ Szerkesztve ]

(#3013) Csavarnyuzo válasza szagnes69 (#3012) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Mechanika és üzemeltetési költség szempontjából egyértelműen a HP a nyerő.

A pirosat kell elvágni.

(#3014) szagnes69 válasza Csavarnyuzo (#3013) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! :)

(#3015) egykori


egykori
őstag

Sziasztok!
Két kis lézer nyomtató közül kellene választanom, ebben kérnék tanácsot. Én nem látok lényeges különbséget, mert nem vagyok hozzáértő, de itt hátha valaki ismer olyan fontos pozitívumot vagy negatívumot, ami befolyásolná és segítené a döntésemet.
Az egyik Brother HL-2250DN
a másik http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/printers-monitors-peripherals/monochrome-laser-printers/SL-M2825DW/SEE
Számomra lényeges a méretük, az automatikus kétoldalas nyomtatás, és hogy lézer legyen.
Köszi, ha lenne tanácsotok.

(#3016) egykori válasza egykori (#3015) üzenetére


egykori
őstag

Hopp, a másik link nem sikerült:
Samsung SL-M2825DW
Bocsi! :B

[ Szerkesztve ]

(#3017) epzon válasza egykori (#3016) üzenetére


epzon
őstag

mondjuk a lapköltségük.

olyan 10-13 Ft-ért nyomtatnak eredeti kellékkel 1 oldalt plusz még a dobot is kell cserélni benne néhány ezer oldal után

havi 10 oldalra jó de tényleg csak 10 oldalra, afelett anyagi csőd

EPSON L120 ha nagyon olcsón akarsz nyomtatni

(#3018) egykori válasza epzon (#3017) üzenetére


egykori
őstag

A használat változó, de havi 10 oldalnál nyílván több.
Te melyiket számoltad költségesebbnek?

Az ajánlott Epson 120-as nagyon érdekes darab. Ez is olyan különleges festékkel nyomtat, hogy nem kell félni az esetleges maszatolódástól? Egyébként a patronos rész miatt lehet, hogy a hely probléma zárja ki, hogy számításba jöjjön.

(#3019) epzon válasza egykori (#3018) üzenetére


epzon
őstag

mármint a samsung és a brother közül melyik költségesebb? passz, de valójában mindkettő samsung úgyhogy nagy különbségek nincsenek

az L120-nak normál tintája van, beszáradástól nem kell tartani nagyon jó gép
hát a hely miatt drágábban nyomtatni nekem nem tűnik logikus megoldásnak. Akkor már egy hosszabb USB kábel és rakd arrébb a nyomtatót

(#3020) egykori válasza epzon (#3019) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, de nemcsak egymagam döntök, és természetesen nem kábelhossz kérdése ez.

Lehet, hogy sorsolás fog dönteni... :)

(#3021) egykori


egykori
őstag

Végül a Brother HL-2250DN lett megvásárolva ~35 ezerért, amire kaptam 3 év garanciát.
Remélem, nem jutok anyagi csődbe a tesó miatt. ;)

(#3022) epzon válasza egykori (#3021) üzenetére


epzon
őstag

érdekes döntés mert 35 000-ért az epson 1 ft-ért nyomtatott volna eredeti kellékkel, és jár hozzá 2000 oldalra elegendő kezdő festék
a brother meg után gyárott dob és tonerrel is 4 ft környékén van és lehet vagy 1000 oldal a kezdő toner

(#3023) QwErTy42 válasza epzon (#3022) üzenetére


QwErTy42
addikt

Deháromévgarnacia!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3024) egykori


egykori
őstag

Azzal a kéréssel fordultam e topik szakijaihoz, hogy:

"Két kis lézer nyomtató közül kellene választanom, ebben kérnék tanácsot." (#3015)

És mire kaptam választ? :U

(#3025) Predator2 válasza egykori (#3024) üzenetére


Predator2
addikt

Mivel egyik sem volt ajánlott!! Ezért rád bízták a döntést.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#3026) .:Richie:.


.:Richie:.
tag

Egy nyomtatónak mennyi az élettartama? Időben és kapacitásban.
Hány nyomott laptól számít öregnek?

(#3027) Csavarnyuzo válasza .:Richie:. (#3026) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Típustól függ. Van amelyik szutyok már akkor amikor "kijön a gyárból" -na jó pár tízezer példányt az is elmegy, de van amelyik milliós példányszámot is elfut -és itt nem ipari nyomtatóról van szó-. Arról nem sok értelme van beszélni, hogy időben mikor öreg. Egyébként sokkal inkább gazdaságossági alapon érdemes megközelíteni a dolgot: reális költségen működik üzembiztosan vagy sem.

A pirosat kell elvágni.

(#3028) Csavarnyuzo válasza egykori (#3024) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A topikban neked választ adók a javadat akarták, próbáltak jó tanácsot adni. Nem kell ragozni.

A pirosat kell elvágni.

(#3029) mokiber


mokiber
tag

sziasztok,
Hp CE285A utángyártott tonert hol érdemes venni Budapesten?
Elég csak a kazettát kicserélni (most eredeti van benne) vagy a chipekkel is kell vacakolni valamit?
köszi előre is.

(#3030) epzon válasza QwErTy42 (#3023) üzenetére


epzon
őstag

jah tényleg... (ami az utángyártott tonerrel ugrik is, értem én....)

(#3031) QwErTy42 válasza epzon (#3030) üzenetére


QwErTy42
addikt

Deháromévgarancia! ;]

(ajánlom figyelmedbe az aláírásom)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3032) egykori válasza Csavarnyuzo (#3028) üzenetére


egykori
őstag

Igazad van, jó tanácsot adtak a költségek terén, de nem mindenki úgy vásárol műszaki cikket, hogy melyik a legolcsóbb, vagy a leggazdaságosabb - vannak sokszor más, lényeges szempontok is.

És amint látod, kedves jóravaló fórumtársunk oktalannak tartja azt, akinek más szempont is számít, mint az egy forintos nyomtatás.

(#3033) Predator2 válasza egykori (#3032) üzenetére


Predator2
addikt

évekkel ezelőtt volt epson nyomtatóm, nagyon rossz volt, mielőtt megvettem a mostani HP-m beszélgettem ismerősökkel és ők is szidták :D

van akinek a megbízhatóság a lényeg

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#3034) egykori válasza Predator2 (#3033) üzenetére


egykori
őstag

Évekkel ezelőtt nekem is volt Epson nyomtatóm, amiről itt a PH!-n így írtam 2010.03.15-én.

Ekkor még több időm volt, és én is a szerény tapasztalatommal próbáltam segíteni a fórumtársaknak - egy kissé más stílusban, mint most pl. a kedves "oktalan"-kodó társunk. (Igaz, akkor ő még egy napos sem volt itt a fórumban.) :K

(#3035) Csavarnyuzo válasza egykori (#3032) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Jobban belegondolva teljesen igazad van: mi mint másik oldal szinte mindig csak a gazdaságosság és megbízhatóság oldaláról nézzük a dolgot. Bár hozzáteszem, hogy ritka mint a fehér holló, hogy ne ezek a szempontok döntsenek.

A pirosat kell elvágni.

(#3036) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Milyen színes lézernyomtatót tudtok ajánlani, ami szép fényképeket nyomtat? Ezenkívül szövegek nyomtatására használnám, nagyon kevés terheléssel. Átlagban havi nem több mint 50oldal vagy fénykép. Ár: Max. 50 000 - 100 000Ft.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3037) epzon válasza Kékes525 (#3036) üzenetére


epzon
őstag

színesben és pláne fotóra nem javasolt a színes lézer
drága a fenntartása és minőségre sem fotó minőségű

EPSON L800- ha szép fotókat szeretnél nyomtatni, vagy bármilyen más tintasugaras sokkal jobban megéri mint egy ilyen kategóriás színes lézer

[ Szerkesztve ]

(#3038) Kékes525 válasza epzon (#3037) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3039) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy HP LaserJet 2420 nyomtatóm van, amivel sajnos vannak gondjaim és szeretném hamarosan lecserélni. Nem tudom jelenleg milyen árban és milyen nyomtatót tudnátok ajánlani ami a következő kritériumoknak megfelelne. Wifi-s elérés (vagy legalább hálózatra lehessen kötni UTP kábellel), a toner hozzá (akár utángyártott is) olcsó és gazdaságos és könnyen beszerezhető, esetleg házilag tölthető bele festékpor. Brother vagy HP márkában gondolkodom első sorban, de a Brotherrel még nem volt tapasztalatom. A mostani HP LaserJet nyomtatóm fő problémája hogy hiába veszem maximálisra a betű sűrűséget, meg állítom maximálisra a nyomtatási túnust, fakó marad a papíron a fekete szín. Tehát nem változik az élessége. Gyanítom hogy a toner már rossz benne, de elég drága bele egy toner, és nem is biztos hogy konkrétan ez a baja.

-Norbi-

(#3040) Csavarnyuzo válasza Norby86 (#3039) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Elég sok 2420-ast üzemeltetünk sokszázezer példánnyal és nincs ilyen gond velük. Jó eséllyel toner okozza, vagy a lézer egység porosodása. Persze lehet más is de nem jellemző. Te tudod...

A pirosat kell elvágni.

(#3041) Norby86 válasza Csavarnyuzo (#3040) üzenetére


Norby86
őstag

És esetleg ezt nem szervizelik valamerre? Mert nem csak ilyen jellegű gondom van vele. Az első tálcáról mindig kicsit bal oldal irányba elhúzza a papírt amikor be akarja a görgő húzni magának és ezért el is akad a papir. Így nem is lehet az első tálcáról nyomtatni. Már szétszedtem múltkor, de nem tudtam megoldani,mivel látszólag a görgők épek, nem ferdék. Másik hogy a duplex nyomtatásnál hátul 10 nyomtatásból 3-4 nyomtatásnál elakad a lap. A lézer fej egységet én már kipucoltam mikor hozzám került, mivel az üveg is meg a fejegység is totál festékporos volt. Szóval az tiszta, nem az okozza. A tonert töltettem egy cégnél, és állítólag hengert is cseréltek benne, de tény ami tény, gyatra minőségben nyomtat és a henger csere ellenére is van a papíron egy adott pontba egy picike pont hiba. Ez ismétlődik a papíron, tehát a henger okozza. Gyanítom szar a toner. De szeretném majd szervizeltetni ha azt mondod ebből még olcsón lehet minőségi nyomtatót kreálni esetleges alkatrész vagy toner cserével is. Csak nem tudom kihez vihetném majd (ha lesz pénzem) szervizeltetni.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3042) Mihók77


Mihók77
csendes tag

Sziasztok. Nekem van a napokban egy megoldhatatlannak tűnő problémám. Azt szeretném kérdezni, járt valaki így? A dolog egyszerű. Vettem egy HP LaserJet P1102 nyomtatót, újonnan, bontatlanul. A telepítője viszont egy stabli Win7 64bit alatt egyszerűen leakad, s nem települ. A progress indicator fut, de végtelenül, sose települ fel. Ha "nyomtató hozzáadása" módszerrel manuálisan telepítem, akkor nem látja a megfelelő portot. Viszont a notebookomra, egy régi WinXp 32 bit alatt símán felmegy és működik. A bolt szervízese kijött házhoz, s arra jutott, valszeg egy windows újratelepítés a megoldás. Újratelepítettem, de így sem megy. Egyszerűen nem akar a legfrissebb, Hp oldaláról letöltött driverrel sem futni friss, stabil, nagyteljesítménű gépen, win7 64 bit alatt. Valaki járt már így? Firmware frissítésre is gondoltam, de az a szervízes úr szerint garanciavesztéssel jár, nem léphetem meg. Win8 alatt már olvastam olyat, hogy valakinek a firmware frissítés oldta meg ezt a gondot, de win7 alatt működnie kéne símán. Ha valaki tud valami okosat, kérem írjon! :)

(#3043) Csavarnyuzo válasza Mihók77 (#3042) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Mivel a Hp oldaláról letöltheted a firmware frissítéshez szükséges dolgokat, ezért szerintem nem jár garancia vesztéssel, de kérdezd meg a Hp ügyfélszolgálatát. Viszont szerintem ez legyen az utolsó, amihez folyamodsz.
1. Nem lehet, hogy a Smart install okoz gondot??? Ha összedugod a géppel nem látsz egy új meghajtót a gépeden? Ha látsz próbáld meg futtatni az ott találhatót.
2. Ha van rá módod próbáld ki a nyomtatót egy másik win 7-es gépen, mindegy hogy 32, vagy 64 bites az op rendszer. Ha azon jól működik, akkor valószínűleg a nyomtató rendben van.
3. Ha erre nincs mód, akkor az is jó, ha egy másik nyomtatót próbálsz ki a kérdéses számítógépen, ha annak is probléma van a telepítésével, akkor már szűkült a kör.
4. Gondolom a kérdéses gépen már kipróbáltad másik kábellel -lehetőleg ne legyen hosszabb 3 méternél- és másik usb "lyukban".
5. A gépeden átnézted már a bios beállításait?
6. A Hp oldalán van frissített illesztőprogram -a cd-n nem hiszem, hogy az lenne- azzal már próbáltad?

A pirosat kell elvágni.

(#3044) Mihók77 válasza Csavarnyuzo (#3043) üzenetére


Mihók77
csendes tag

Kedves Csavarnyúzó!

Köszi nagyon szépen a segítséget. Nos, a válaszaim:

1) Olyan új meghajtót látok, hogy .....

Megszakítom levelem, amikor most bekapcsoltam, bedugtam, és megjelent a CD meghajtóban a smart install (úgy hogy nincs benne a CD), akkor ráklikkeltem, telepítettem csak valami sugallatra, és Most feltelepült... Eddig ugye a szervízesnek sem ment, nekem sem. Érdekes, Isteni csoda. :) A win újratelepítése után harmadik telepítésre kb. sikerült.

Köszönöm a segítséget és a választ. Vaze, a kütyük annyira bonyolultak lettek, hogy sokszor nem mennek. :)

Üdv: Misi

(#3045) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Brother HL-1112 nyomtatót tudnék venni újonnan 10e Ft-ért. Mi a vélemyényetek, megéri?
Otthoni, minimális használatra lenne.

(#3046) .:Richie:. válasza germinator66 (#3045) üzenetére


.:Richie:.
tag

Boltban 18-25K szóval, ha valóban új akkor megéri.
Ugyanakkor kicsi, ezért elfér bárhol és ha csak minimálisan használod, akkor a költséghatékonyság se szempont, mert sokára fog kifogyni a tonered.

Bár otthonra minimális használatra akkor már egy multi gépet vennék, ami színes is, de ha csak fekete-fehérben és nyomtatásban gondolkozol, akkor kiváló.

(#3047) germinator66 válasza .:Richie:. (#3046) üzenetére


germinator66
aktív tag

Rendben, nagyon szépen köszönöm a válaszod! :R

(#3048) Diesel22


Diesel22
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szeretnék venni egy multifunkciós lézert, nyomtatni kis mennyiségben rendszertelenül szoktam, másolni gyakrabban 1-2 számlát.

Ami fontos, hogy megbízható legyen, olcsó ugy. tonerral, + wifis.
Szeretnék androidról is nyomtatni, nem tudom hogy a sima hálózatosnál mennyire macerás megoldani ezt wifire kötéssel...

Keret: kb. 50-60k

HP és Canon között vaciláltam, megnéztem a Csavarnyúzó kollega által ajánlott Canon MF4780w, szuper is lenne, de több helyen is olvastam, hogy rettentő zajosan nyomtat. Ez azért zavaró lenne :DDD

Látom hogy a sima lézernyomtatók közül a P1102 a bestbuy, multik közül egyáltalán nincs ilyen ajánlott vétel?
Sajnos a fénymásolás miatt mindenképp MFP kellene...

Még a HP M125nw-t néztem, ami nagyon tetszett, erről van valami infótok, mennyire megbízható szerkezet, ajánlott -e?

(#3049) Chaser


Chaser
titán

Egy olcsó wireless lézer nyomtató kell nekem.
Ez a samsung M2022W elég olcsó, de pont a wifire panaszkodott ott valaki, nekem az a lényeg, kábelről egyáltalán nem is menne.
Ez a HP LaserJet Pro P1102W a másik kiszemelt ha a samsung problémás.
Most egy canon tintasugaras van ott wifi tökéletes de zabálja a tintát, van egy lexmark lézer régi de tökéletes, az viszont kanócos:)
Nem sokat nyomtatnék vele, havi 3-400 oldal.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3050) Csavarnyuzo válasza Diesel22 (#3048) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Jól olvastad, Canon tényleg nem a leghalkabb, de azért szerintem nem vészes. Amúgy a Hp mechanikája ugyanaz szinte, hiszen a Canon tervezi nekik, ezért a hangja hasonló. Hp én ejteném, de Te tudod.
Canon ellen szól, hogy csak Bp-n van garanciális szerviz ha betojik -igaz, akkor mindenképpen szívás van-.
Sajna multiban olyan best buy mint a P1102 nincs.

A pirosat kell elvágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.