Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Heló valaki tudna segíteni nagyon jóóóóó lenne?! :F

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#652) #41635072 válasza pengegyerek (#649) üzenetére


#41635072
törölt tag

Most ezeket senk inem fogja egyesével végignézegetni, gugli a barátod.
Itt és itt megnézheted, hogy van-e hozzájuk utángyártott toner, és hogy mennyibe kerül. Ha itt nem találsz, akkor valószínűleg tölteni sem lehet, esetleg igen macerásan.

(#653) pengegyerek válasza #41635072 (#652) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

és olyat tudsz e esetleg, hogy 20 000 Ft alatt mono lézer töltőporral tölthető és nem kell bele chipset?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#654) #41635072 válasza pengegyerek (#653) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem, hsizen nem ismerem az összes nyomtató minden tulajdonságát.
De mint már említettem guli a barátod. :W

(#655) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Sziasztok.Tudja valaki hogy mennyit érhet egy HP Laserjet 3055 multifunkciós lézer nyomtató,nemrég cserélt toner-el?Már nem garis,de jó állapotú.

(#656) nubu015

Hi mindenki!

Egy kis help kellene:

Civil szervezetnek kellene egy nyomtató:
( szegények, ritkán van pénz ilyenre, ezért valami
megbízható, jó szervízháttérrel (( telefonos-kijövős
szervíz, mert nincs kocsijuk ))és alkatrészellátottsággal
rendelkező típus kellene, amit sokáig tudnak használni )

paraméterek :

-Színes A4-es
-Hálózati ( nehezítésként !!tökéletes linux!! támogatás
mert főleg ubuntus gépek lennének rákötve, ( rendes
jogtiszta szervezet :) ) és fejem lenne véve ha az új nyomesszel
nem lehetne nyomtatni )
-Duplexes
-( nem kell hogy utángyártott tonerrel menjen, mert működési
kötségbe bele férhet az eredeti toner is )
-kb. 6-7 ubunutus és pár Vindows-os gépet szolgálna ki.
( normál irodai felhasználás, és terheltség )

Pénzkeret :

br. 160.000.- van rá, de ha azt mondjátok hogy plusz 10-20K-t rádobva
tényleg minőségi sok-sok évig nyúzható vasat lehet kapni akkor
meg tudják tolni ezt a pályázati pénzt.

Bocs hogy kicsit hosszú lett és előre is köszi!

m.

(#657) nubu015

Bocs, hogy a gyors válasszal zargatom a fórum dolgos népét, :)
de a héten meg kellene vennem, van valakinek ötlete ?

Én most a Kyocera FS-C5200DN és az FS-C5300DN között
próbálok dönteni, de nem tudom hogy a toneren kívül van-e
valami belső különbseg. ( tartósabb görgők akármi )
És persze hogy mennyire 100% hogy megy linux alatt.

m.

(#658) Dr. COPY. válasza nubu015 (#657) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Van némi különbség köztük. Az 5300 gyorsabb és 1,5 szer nagyobb havi terheléshez lett tervezve, mint az 5200. Azt kellene jól megítélni, hogy valóban szükség lesz-e ere a többlet terhelhetőségre. Amúgy bele fog ez férni a br 160 000 Ft-ba? A linux miatt ne aggódj, mindkettő elboldogul vele.

(#659) lavidzs


lavidzs
csendes tag

Kellene egy kis segítség!

Kispénzű klubbnak keresek nyomtatót.
A paméter igények nem túl nagyok egyet kivéve: a nyomtatónak tudni kellene a 200g/m2 -es oklevélpapírra dolgozni ez évente egyszer kb 150-200 oldal. a többi nyomtatás az normál papírra történne kis példányszámban.
Tudtok-e ajánlani típust?

[ Szerkesztve ]

(#660) nubu015 válasza Dr. COPY. (#658) üzenetére

Oké köszi !

Végül végig lett gondolva a terheltség, és a kisebbik Kyocera
( 5200-es ) mellett döntöttem,
(igaz ez is túllépte ~30K-val a keretet de a pályázatosok
azt mondták hogy ennyi egy kis átcsoportosítással belefér)

A linux meg tényleg jól megy vele, bár eddig csak egy próbaoldalt
nyomattam egy kócsagos ubuntu alatt.

m.

(#661) lavidzs


lavidzs
csendes tag

Mi a váleményetek a Kyocera FS 1100 -ról?

Úgy nézem hozza azokat a paramétereket amik nekem kellenek, csak a tonere kicsit drága. :))

[ Szerkesztve ]

(#662) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziaztok.
Szeretnék venni egy olcsó lézernyomtatót 10000 oldal nyomtatására.
Olcsó kéne, és a toner is olcsó legyen, vagy legalább házilag tölthető.
Itt a PH-n van most 3 Lexmark is 8-14K között, ami tetszik, de nem ismerem a tonerjeit.
Jó választás lenne? :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#663) Dr. COPY. válasza Ace Ventura (#662) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Hogy kell érteni ezt a 10000 oldalt, havonta? Konkrétan melyik az a 3 Lexmark?

(#664) Ace Ventura válasza Dr. COPY. (#663) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Először kezdésnek 10000 oldal, aztán havonta kb 3000 oldal.
Ezeket nézegettem az aprókban.
Lexmark
E120 8K
E240 10K
E330 14K
E340 16K

Xerox
3116 10K

Konica Minolta
1300 10K
1350 14K

És egy jó kis HP 4000N még a régi időkből, ami egy tonerrel 10000 oldalt tud, és 6K-ért van töltött hozzá.
Ez a HP nyomtató 10K.
Igaz, én nem értek hozzá, de gyanusan sok az eladó Lexmark. :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#665) Dr. COPY. válasza Ace Ventura (#664) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Szerintem ezeket mind felejtsd el, mert kb. 3-5 hónap alatt kifekteted bármelyiket. Ilyen példányszámhoz már félprofi, profi gép kell. Aminek az az előnye, hogy hosszútávon megbízhatóan szolgál, olcsó az üzemeltetése még eredeti kellékanyaggal is, hátránya viszont, hogy a korábban leírt árakhoz még egy karaktert hozzá kell biggyesztened. Írd meg nekem privátban, hogy hol akarod használni a gépet, mert lehet, hogy tudok javasolni egy jó megoldást.

(#666) Ace Ventura válasza Dr. COPY. (#665) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Már megvettem a HP 4000N nyomtatót, és kész is az első 10K példány:)
Nem tudom meddig birja, de nagyon könnyedén jött ki belőle a cucc.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#667) amala


amala
csendes tag

Sziasztok!
Miután több oldalnyi információt átolvastam, természetesen teljesen össze vagyok már zavarodva, ezért inkább kérdeznék:

Itthoni használatra, évi max. 1500-2000 oldal nyomtatására, fekete-fehér lézernyomtatót keresek,max. 20 000 Ft.-ig. Tulajdonképpen nem érdekel, hogy percenként mennyit nyomtat, de a patron utántölthetősége minél olcsóbb legyen. Az olvasottak alapján megpróbálkoznék az itthoni utántöltéssel is. Általában szöveg nyomtatására kell, amiről mindenhol jókat olvastam, de néha képeket is kell nyomtatni a szöveg mellé. NEM FOTO, de jól kivehető feket-fehér kép kellene.
Azért kérdezlek Titeket, mert talán jól figyeltem meg, hogy a multiknál olcsóbban hozzájutok, de azt is tudom, hogy az ottani "szakemberek" felvilágosítása nem válna hasznomra.

Előre is köszi

(#668) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Milyen tintasugarashálózati multis cuccot ajánlotok,aminek nem drága a töltése?
30-50K között érdekelne,de ha van olcsóbb és jobb,az is érdekel!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#669) mzdoktor


mzdoktor
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítségért fordulnék hozzátok.
Színes lézer nyomtatót szeretnék venni, de elég tanácstalan vagyok. Milyet, hol, miért?

Igényeim, felhasználás:
Kollégistaként szeretném a kollégium nyomtatási igényeinek egy részét magam kielégíteni. Pontos számokat nem tudok mondani de úgy vélem ez talán 500-1000 oldalt jelent havonta ami a fekete nyomtatást érinti. Színes oldalakból szerintem havi max 100 oldal nyomtatására lesz szükségem. Kimondott előny lenne ha fénymásolás is megoldható lenne a géppel. Természetesen nagyon fontos szempont az előállított oldalak költsége. Nem egy hátrány ha olyan lézert sikerül vásárolni amiben tölthető lenne a toner, alacsony költségek mellett. A nyomtatás sebessége elhanyagolható szempont számomra, ugyanígy nincs szükségem hálózatban használhatóságra sem.
Ezekből talán kitűnik, hogy nem egy profi gépre van szükségem.
A rendelkezésre álló keret viszont nem túl magas, kb 50 ezer forint. Ennyi pénzért egyáltalán kapok-e olyan nyomtatót/multifunkcióst, ami kitudja elégíteni az igényeimet? Mit tudnátok ajánlani?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#670) #41635072 válasza mzdoktor (#669) üzenetére


#41635072
törölt tag

Xerox 6110mfp kb enynibe kerül, és a felsoroltakat tudja.
Én meg vagyok vele elégedve.

(#671) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Helló!

Srácok, van egy tintás nyomtatóm, de ha sokáig nem használom beszárad, meg már a színes nyomtatás sem kell, így váltanék inkább lézerre! Hülye kérdés: A lézernek elvileg ugye semmi baja sem lesz ha mondjuk 1-2 hónapig nem nyomtat semmit?
Szeretnék valami használtat venni 10e alatt! (xerox 3117, Konica Minolta PP 1300, ...)

(#672) Dr. COPY. válasza G.I.JOE (#671) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Nem lesz baja, ha a festéket nem éri extrém hő, vagy nedvesség.

(#673) mzdoktor válasza #41635072 (#670) üzenetére


mzdoktor
csendes tag

És ha kiveszem az igények közül a színes nyomtatást??
Tehát a hangsúly a fénymásoláson lenne elsősorban, másodsorban pedig nyomtatásra használnám. A maximális keret pedig 50 ezer forint, persze nem baj ha nem merítem ki.
A HP Laserjet 1120 MFP amit kinéztem. Van esetleg ezzel az eszközzel tapasztalatotok?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#674) Dr. COPY. válasza mzdoktor (#673) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ennyiért már kapsz egy Ricoh Aficio AP 400 -ast is duplexel. Azon a gépen egy A/4-es nyomat kb. 4Ft-ba kerül és egy megbízható strapabíró masina. Veszel még egy szkennert mellé és a fénymásolás is megoldódott.

(#675) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék itthonra vásárolni. Először színesben gondolkoztam, de aztán úgy döntöttem, hogy elég lesz a mono lézer is (tintasugarassal sem nagyon nyomtattam színesben) Igények: duplex egység kétoldalas nyomtatáshoz (ne kelljen kézzel fordítgatni a lapokat), minél több jótállás, valamint aránylag kedvező ár/minőségi mutató (bár legyen inkább minőségi). Továbbbi igen fontos szempontom, hogy LINUX alatt is teljes körűen használható legyen. Ár: max. 50k.

Keresgéltem, az alábbi jelölteket találtam - Linux alatti használhatóságot az openprinting oldalon néztem:

- Xerox Phaser 3250D, duplex egység van, kb. 43k az ára, toner árát nem néztem még, Linux alatt használható - bár néhol adódtak gondok - 1 év garancia.

- Kyocera FS1300D duplex van, kb. 45k az ára, Linux alatt használható, gyári toner kb. 20-22k. 1 év garancia.

- Lexmark E260D, duplex van, kb. 43k, toner árát nem néztem, Linux alatt használható, 1 év garancia.

- utolsó, de jelenleg nyertes pozícióban lévő nyomtató, amit néztem, a Samsung ML-2851NDR (ill. 2850D, hardverszinten ahogy nézem csak a hálózati használhatóságban van különbség), duplex van, Linux alatt teljes körűen használható, 43k körül van a 2850, ill. 49k a 2851ndr., gyári toner van 15 és 27k-ért ist (kisebb ill. nagyobb kapacitású), további nagyon fontos szempont, hogy 2 év teljeskörű garancia van rá.

A samsung esetében azért néztem mindkettőt, mert a hálózati nyomtatóként is használható 2851 többletára nem vészes, valamint mivel több gép van itthon, ki is tudnám használni ezt a lehetőséget is.

Kérdésem az lenne a hozzáértőktől, hogy van-e a fenti típusokról saját kezű tapasztalat, ill. vélemény (pozitív, negatív egyaránt), javaslat.

Melyiket javasolnátok ezek közül, vagy van-e a fentiektől eltérő javaslatotok??

Jövő héten tervezném a rendelés leadását.

Köszi :R

(#676) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Most szeretnék venni itthonra egy lézernyomtatót. Elég sok dokumentumot kell mostanába kinyomtatnom, és könyveket(egyetem miatt) Vmi költséghatékony megoldás kéne, tonert nem szeretnék venni bele ha kifogy inkább újratöltetném. Milyen nyomtató lenne az ideális?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#677) dbius válasza dbius (#675) üzenetére


dbius
veterán

Valaki? :F

(#678) dbius válasza dbius (#677) üzenetére


dbius
veterán

Végül a Samsung ML-2851NDR mellett döntöttem, most hoztam haza. A 2 év garancia döntötte el a kérdést válaszadók hiányában.

(#679) domosz


domosz
csendes tag

Sziasztok!
Én szeretnék egy színes lézer nyomtatót itthonra. Keveset lenne használva, csak plakátok meg szórólapok stb. Havi max 50 oldal. Fontos lenne az olcsó ár és olcsó toner hozzá. Ha valaki tudna nekem segíteni lécci!

Köszönöm

(#680) rielon


rielon
csendes tag

Sziasztok!
Cégbe keresek lézernyomtatót. Legfőbb szempontok:
- nyomtatási sebesség,
- nyomtatási költség.
Én a következő gépeket néztem ki:
XEROX Phaser 3435DN
OKI B6250dn
Valaki legyen szíves elmondani nekem, hogy a tonert mennyi időnként kell cserélni, vagy hogy lehet tölteni a különböző nyomtatóknál...!
Előre is köszi a segítségeteket!

(#681) Dr. COPY. válasza rielon (#680) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Már többen többször elmondtuk, hogy olyan nyomtatót kell venni, amivel az eredeti festékkel is olcsó a nyomtatás. Ráadásul a hozzászólásodból úgy látom, hogy abszolút laikus vagy a témában, ezért neked -főleg, mert munkához kell- az is legyen szempont, hogy legyen a közeledben márkaszerviz. Amúgy 6 hozzászólással korábban már valakinek ajánlottam egy konkrét gépet, amit érdemes lenne neked is megfontolni.

(#682) szlnk válasza Dr. COPY. (#674) üzenetére


szlnk
csendes tag

> Ricoh Aficio AP 400

Szia!

Ezt hol lehet kapni 50 ezer alatt? Csak jóval drágább Ricoh-kat találtam itt: http://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/?st=Ricoh

[ Szerkesztve ]

(#683) szlnk válasza dbius (#678) üzenetére


szlnk
csendes tag

Szia!

Mik a tapasztaltaid a Samsung ML-2851NDR-rel?

(#684) Dr. COPY. válasza szlnk (#682) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ezt a gépet már csak használtan kapod meg (pl nálunk) kb. 35 000 Ft-ért, de minden szempontból toronymagasan veri az általad nézegetett típusokat.

(#685) whiz


whiz
aktív tag

Sziasztok!
Nyomtatót kellene vásárolni a cégnek. Valami nagy teljesítményű színes lézerre lenne szükségünk. Melyik márkából érdemes választani? Bírnia kéne a strapát rendesen, és fontos, hogy szépen nyomtassa a színeket (elsősorban saját kiadványaink nyomtatására használnánk, ami esetenként több ezer db-ot is jelent). Ötlet? (árat direkt nem írtam, mert nem mondták meg mi a keret)

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#686) hghagor


hghagor
csendes tag

Sziasztok!
Bar ez nem multis topic, de szerintem tudtok segiteni.
Multifunkcios lezert keresek 50-60eFt korul, melyiket preferaljatok (hirtelen ezeket talaltam):
- samsung SCX-4521F
- Philips LFF 6020 MFP (draga a tuner)
- HP M1120
Ezek mindegyike fax-os. Fontos hogy mennyi a nyomtatasi koltseg, csippelt e a toner, utantoltheto e porral? Otthoni felhasznalasra kell, dokumentacio, tananyag nyomtatasa, masolasa, szkennelese a feladat.
Ha lemodok a fax-rol akkor mik johetnek szoba? A szempontok a fentieknek megfelelo.
Elore is koszonom!
UDV!

(#687) Dr. COPY. válasza whiz (#685) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ilyen mennyiségre már csak és kizárólag színes fénymásolót javallanék hálózati nyomtatómodullal. Ebből két fajta közül lehet választani. Az egyik fajta kifejezetten irodai felhasználásra készült, vagyis kisebb ábrákhoz: grafikon, fejléc stb. A másik fajtával akár fénykép minőségben lehet egész oldalas színes ábrákat készíteni. Ami közös bennük, hogy nagyon olcsó a fenntartási költségük, vagyis hosszabb távon költséghatékonyabbak bármely nyomtatónál. A teljesség igénye nélkül minden kategóriához néhány típus: Ricoh Aficio 1224/1232 és Ricoh MPC 2500/2800/3300.

(#688) whiz válasza Dr. COPY. (#687) üzenetére


whiz
aktív tag

Köszi az infót!

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#689) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok! Tudtok nekem ajánlani valami olcsó (20 k alatti) mono lézernyomtatót? Amihez olcsón lehet port venni, lehet tölteni, esetleg olcsó hozzá a toner eredetiben is. A Samsung ML-1640 az milyen? Mert olcsónak olcsó :)

(#690) Dr. COPY. válasza vtechun (#689) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A héten szedtem szét egy ilyet, ami egy gimnázium gazdasági irodájában nyúzódik már pár éve. Azt kell mondjam, hogy a kategóriájához képest masszív, jó szerkezetnek tűnik. Az alkatrész árakról nem tudok érdemi infót, mert nevezett darabot sikerült alkatrészcsere nélkül megjavítani. Az után gyártott toner 3 év garanciával 8000 Ft, legalábbis nálunk. Összefoglalva havi 500, max. 1000 példány/hó terheléshez jó választásnak gondolom

(#691) vtechun válasza Dr. COPY. (#690) üzenetére


vtechun
veterán

hany normal nyomtatott papirt bir egy ilyen toner? ill. vajon gyarilag mennyit birhat?

(#692) wwhy válasza vtechun (#689) üzenetére


wwhy
veterán

Ugyanezt használom, csak Xerox 3117 név alatt :) otthoni használatra ideális, egy gyári toner kb. 2700 oldalt bírt ki, szinte 100%-ban sima szöveg. Az ML1640-et ismerősnek vette, gyári tonere elég karcsú, ~1500 oldalnál már kihagyott, viszont olcsón (4e) utántöltötték.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#693) Dr. COPY. válasza vtechun (#691) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Mivel az után gyártott (amit mi forgalmazunk) a gyári súlyra van feltöltve, ugyan annyit mint a gyári toner. Az pedig 5%-os lefedettség mellett 2000 oldalt tud.

(#694) akela007


akela007
csendes tag

Sziasztok!

A probléma a következő lenne:
Egy orvosi rendelőbe kéne lézernyomtató, havi 2-3000 oldalnak megfelelő terhelhetőség.
Folyamatosan eltérő méretű papírok (recept, beutaló stb. - véletlenül sincs két egyforma méret :W ), kis helyfoglalás; vonalkód nyomtatás.
Ez alatt azt értem, hogy lehetőleg a HP LJ6 szerű legyen ti. felül adod be a lapot és fölfelé is jön ki. ( így az asztal alapterületéből a legkisebbet foglalja).
Hálózati nyomtatás nem feltétel, és 40K alatt jó lenne.
Előre is köszi a tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

(#695) Dr. COPY. válasza akela007 (#694) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A HP LJ szerű legyen és a 40 K alatt dolgot felejtsd el. Ide profi gép kell, két okból. Az egyik, hogy az üzemeltetése olcsó legyen. A másik, hogy az otthoni használatra gyártott nyomtatókban a recept folyton el fog akadni, mert nem 80 g/m2 papírból van, ráadásul a felülete is nagyon sima. Ezen kívül amúgy is sokat kell várni az orvosnál, ha még a nyomtató is húzza az időt a doki a lincselést kockáztatja. Végül még egy tapasztalati jó tanács: az is nagyon előnyös, ha minimum két tálcája van a gépnek.

(#696) akela007 válasza Dr. COPY. (#695) üzenetére


akela007
csendes tag

Köszönöm

Alaposabban körülnéztem, mindkét dologban igazad van.
A felül töltöm - felül kiveszem az teljesen kihalt; még csak hasonlót sem láttam.
Ajánlgatják a Kyocera FS1300D-t, tesztek szerint pofátlanul alacsony üzemeltetési költséggel.
Erről mi a véleményed; esetleg alternatívák?

(#697) Zinho


Zinho
aktív tag

Sok véleményt nem ovastam a MINOLTA PagePro 1350W-ről... Elvileg nem drága, és 10k körül van 6000 oldalas utángyárott toner hozzá. Senki? :)
Mert akkor inkább maradok a sokaknál bevált Xerox 3117-esnél. A Samsung ml-1640-hez létezik 3000 oldalas toner is? Én keresgéltem gugliban, de nem nagyon találtam. Hiába régebbi a toner, gazdaságosabbnak tűnik továbbra is a Xerox.

(#698) Dr. COPY. válasza akela007 (#696) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A Kyocera nyomtatók jó gépek, bár felhasználói szemmel azt, hogy egy gép jó-e mindig a mögötte álló szerviz szakmai felkészültsége és üzleti korrektsége dönti el. Egy dologra figyelj még nagyon. Nálunk az orvosok valami speckó programból nyomtatnak sokat és ez a program (mint itthon általában minden) nem egységes. Ellenőrizd le, hogy kezeli-e a program a nyomtatót, még a programozó céggel is beszélnék a helyedben, mert láttam már olyat is az egyik dokinál (valami DOS alapú program volt) ami alapból csak a hp 5l nyomtatót kezelte.

(#699) akela007 válasza Dr. COPY. (#698) üzenetére


akela007
csendes tag

Köszi

Ami nálunk van, az Windows alapú, bár nem látszik rajta.
Egeret nem kezel, a kinézete meg olyan, hogy én '91-ben -amikor elkezdtem ezzel foglalkozni - sírva menekültem volna. :O
Mindenesetre a nyomtatót win alól kezeli.
Körbekérdezek másokat, hogy van-e tapasztalat ezzel kapcsolatban.
Mégegyszer köszönöm.

(#700) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

50k magasságában érdemes lézernyomtatót venni?
Szeretnék egy multifunkciós nyomtatót venni ami scannel, faxol is. Max 55k-t szánnék rá. Ennyiért érdemesebb inkább tintasugaras nyomtatóban gondolkozni vagy a lézer is szép minőségű már ilyen árkategóriában? És milyen multifunkcióst javasolnátok? Amivel egyszerüen lehet faxolni? :)

Köszi :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.