Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) zsolesz010


zsolesz010
senior tag

Tiszteletem,

Nem teljesen passzol a topik címéhez, de a beárazós topikban nem érkezett válasz, hátha itt valaki tud valami okosat.
Egy HP LaserJet 1020 + 2000 oldalas toner kifogástalan állapotban mennyit érhet?

Köszönöm előre is a segítséget!

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#1002) Pityes


Pityes
csendes tag

Sziasztok!
Szintén beárazásos kérdésem lenne!
Samsung clp-500 nyomtató friss fekete tonerrel,és kb félig tele szines tonerekkel,mennyire lőjem be?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#1003) zso2113


zso2113
csendes tag

Helló mindenkinek !

A segítségeteket szeretném kérni abban hogy milyen fekete fehér lézer nyomtatót vegyek!

Havi kb 1500 oldalt nyomtatok de laponként max 10 sort és egy kb 10*16cm méretű lapra.
Amit eddig kinéztem az a-->[link]
Árban ez nekem túl olcsónak tűnik, az a kérdésem hogy irodai munkámra mennyire felel meg, illetve árgép szerint 8e forinttól már lehet utánagyártott tonert bele venni! Ami elméletileg 6000 oldalas ez menyire felel meg a valóságnak van valakinek valamilyen tapasztalata ?

30e forint-ot szánnék a gépre ebben a kategóriában mit tudtok ajánlani ami jobb ennél és nem macerás a fenntartása?

Üdv.:Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#1004) zoli03


zoli03
őstag

Epson AcuLaser M1200-nél mit jelent az akár 15000 oldalas teljesítmény?

(#1005) GBRDVD válasza GBRDVD (#989) üzenetére


GBRDVD
tag

Még mindig él az összes kérdésem. Létezik valahol színes lézerekről eszmecsere? Külföldi oldalakat találok csak...

(#1006) zka67 válasza zoli03 (#1004) üzenetére


zka67
őstag

Kicsit tovább olvasol és megtalálod a választ is :)

Havi 15000 lap a terhelhetősége.

(#1007) zoli03 válasza zka67 (#1006) üzenetére


zoli03
őstag

Annyira elgondolkodtatott, mit jelenthet, hogy leragadtam ott.

(#1008) localhost válasza zsolesz010 (#1001) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az én véleményem szerint: eredeti hp tonerrel 5-7 ezer HUF, egyébként 4-6 ezer HUF

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1009) Aree


Aree
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni fekete-fehér lézer nyomtató vásárlásában.
Egy régi hp laserjet 1300 helyére!
Irodába lenne használva kb havi 1000 oldalas terhelés és csak egy gép mellé kell!
Főszempont a minél olcsóbb üzemeltetés tehát a kicsit magasabb készülék ár nem akadály!
Ki néztem HP LaserJet P2035 készüléket de nem nagyon találok teszt sem tapasztalatot.
A márkához nem ragaszkodom és szívesen mindenféle bevált gépet javaslatként!
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1010) Másoló válasza zsolesz010 (#1001) üzenetére


Másoló
csendes tag

zsolesz010!
Hát egy tízesnél többet biztos nem ér. Húsz környékén újat kapsz. A használtnál meg ott a kockázat, hogy fóliát kell cserélni aminek az ára csak a fólia ~ 9k + munkadíj.
Ez van. Ez a nyomtató majdnem ólcsobb volt újonnan, mint a belevaló (eredeti) kazetta.
Üdv,
Másoló

[ Szerkesztve ]

(#1011) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Az mitől lehet, hogy még szinte új nyomtató csíkozva nyomtat?
Alig volt használva, kezdetekkor nem volt ilyen.
Eredeti tonerrel.
Esetleg valahogy lehet segíteni a problémán?

(#1012) Másoló válasza #41635072 (#1011) üzenetére


Másoló
csendes tag

Ha lézer akkor a kazetta. Már találkoztam ilyen eredeti, új HP kazettával. Megoldás: kazetta csere.

[ Szerkesztve ]

(#1013) Pityes válasza Másoló (#1010) üzenetére


Pityes
csendes tag

Szia!!!
FIGYU!!Én 2005-be védtem a cuccot. 120000Ft-ért.
Nem sokat használtam.
Következő dolog meg az,hogy féléve lett cserélve Gyári (eredeti ) Toner cserélve.
A toner ,amivel 7000Oldalt kilehet nyomtatni abból ,
kB.300oldalt nyomtattam.
Maga itt a tonerek emelik fel az árat.
Elvittem sokhelyre s azt mondták hogy nem tudják tölteni.
Utángyártott toner (ugyan az mint a gyári s nem ment bele.)Most kénytelen voltam a gyárit megvenni.
Bundásan 27000ft volt.
Csak sokan ezt nem fogják fel. :((
Lehet utána járni s tapasztalni fogod
. :(((
Tonerek nélkül odaadom 10000ft-ért s még akkor is jó jártál vele. :)
BYE

[ Szerkesztve ]

(#1014) elistvan válasza Aree (#1009) üzenetére


elistvan
senior tag

Én itt a fórumon vettem NoLF fórumtárstól egy Kyocera FS-1010-est szállítással számlával és kb 5000 oldalas tonerrel együtt 14be úgy hogy a 100e oldal élettartamú dobegység ment 6700 oldalt, szóval "bejáratós". Kaptam hozzá kábeleket is, szerintem jó biznisz volt.
TK-17 tonert eszik ami ugy-ból kb 5000Ft és 6000 oldalas.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1015) #41635072 válasza Másoló (#1012) üzenetére


#41635072
törölt tag

kazetta? A tonerre gondolsz? Mert onnan csak a festékanyagot szedi le, nem pedig felviszi a felületre.

(#1016) mokas_gizi válasza GBRDVD (#1005) üzenetére

Nekem egy ilyenem van:
SAMSUNG CLP-315

De csak pár hónapja vettem a gyári most fogyott ki, majd után tölteni olyan 16000 lehet a 4 kazettát tölteni...
Azért vettem ezt a nyomtatót, mert ár/érték aránya szerintem elég jó + előttem ilyen nyomtatója volt kettő ismerősömnek...
Ha veszel egyet nézzél utána hogy lehet-e tölteni stb-stb...
Ennél a típusnál pl ki kell szedetni a védelmet csak úgy tudsz töltött patront használni...
Ha ezt a típust választod akkor tudok segíteni hogy hol vegyed ott chipelve kapod + gari jegy nincs lepecsételve, tehát amikor tönkre megy a nyomtató akkor te töltöd ki...

Mivel hogy most kezdtem ezt használni még nem tudom mennyire jó, mennyibe kerül egy lap, amikor utána töltöm és megint kifogy akkor fogom tudni mennyi egy oldal és egy töltéssel mennyit lehet nyomtatni...
Ha olcsóbb nyomtatót keresel akkor szerintem ez a legjobb, én utána néztem eléggé amikor megvettem + másik két ismerősöm sem véletlenül vette ezt...
De ha keveset nyomtatsz szerintem jobban jársz egy tintasugaras nyomtatóval ahhoz már 300-400Ft-ért kapsz chipes patront...

[ Szerkesztve ]

(#1017) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Milyen színes lézernyomtatót ajánlotok 100e Ft környékén?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1018) zka67 válasza sanzi89 (#1017) üzenetére


zka67
őstag

(#1019) sanzi89 válasza zka67 (#1018) üzenetére


sanzi89
addikt

Eszméletlen, hogy még 60e Ft-os nagyságrendben is tudják tartani azt, hogy annyi egy adag új toner mint a nyomtató. :C :(((

u.i.: Ezek meg milyen tonerek? Az OPC dob külön van? A toner akkor itt tényleg csak egy "festék kazetta", semmi más nincs benne? Illetve ezeknek az utántöltése megoldott?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1020) zka67 válasza sanzi89 (#1019) üzenetére


zka67
őstag

Az utántöltéshez át kell alakítani a nyomtatót (sajnos), és akkor is ~30%-ot spórolsz csak. De nem hiszem, hogy a 10-12 Ft-os lapköltség eredeti kellékanyaggal olyan kurva drága lenne. Persze, egybe sok kifizetni 35-40 rugót...

Tudod különben miből van a toner? Darált műanyagból. Ez a világ trendje különben, hogy a nyomtatót ingyen adják, de a kellékanyagot meg aranyárban. Garanciális javításon kívül nem is érdemes a nyomtatókat szervizbe vinni, olcsóbb kidobni és újat venni helyettük.

Igen, itt külön van a dob, és azért 16 lap FF-ben és 4 lap színesben, mert külön-külön kell felvinni egy dobra a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#1021) sanzi89 válasza zka67 (#1020) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, az a megterhelő, hogy egyszerre kell 40e Ft-ot kifizetni. Kéne egy persely amibe minden nyomtatáskor beleteszek 20Ft-ot. :D Node, ez már az én gondom.

Köszönöm az infókat!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1022) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Ma egy másik ismerősömnek kinéztem a Xerox Phaser 3100MFP/X nyomtatót. Sok jó tulajdonsága van:

- Multi, tud mindent
- A szkenner is több lapot tud szkennelni az adagolóval.
- Duplex
- USB port, számítógép nélkül szkennel/nyomtat
- Ezek mellet talán az ár is, 35e

Egyedüli kérdés a toner. A Xerox Phaser 3117 tonerét nagyon egyszerűen lehet tölteni, és garanciás utángyártott tonerek is vannak. Ellenben ennek a nyomtatónak a tonerjéhez semmit se találtam. Se töltésre utalást, se utángyártott tonert. Valakinek esetleg van bármi infója ehhez a nyomatóhoz? Vagy esetleg ilyen árban ebben a tudásban alternatíva?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1023) neduddki válasza neduddki (#1000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NA ezt uberelje vki: szalitassal egyitt 1729ft a tk-20h!!!!:= )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1024) sanzi89 válasza neduddki (#1000) üzenetére


sanzi89
addikt

Azt meg lehet esetleg kérdezni, hogy honnan rendeled a tonereket?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1025) neduddki válasza sanzi89 (#1024) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ebay:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1026) tyavi


tyavi
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék nyomtatót venni irodai használatra, de nem igazodok ki a választékokból,
kérlek segítsetek, ezek lennének a fontosságok:

-multifunkciós
-lézer
-tudjon 2 oldalas nyomtatást
-gyorsan nyomtasson
-kb. olyan 500 oldalt nyomtatok, másolok egy hónapban
-tehát a lap per ár is lényeges nagyon,hogy hány lap jön ki egy tonerből!!!van e
után gyártott toner megéri e egyáltalán?
-fotókat nem tervezek nyomtatni, de nem baj, ha jó a felbontása,mert scannelnem sokat kell
-márkához nem ragaszkodok, de magyar nyelvű legyen

Előre köszönöm a segítségetek, kérlek ha tudtok konkrét típusokat írjatok.

Tyavi

[ Szerkesztve ]

(#1027) sine_morbo


sine_morbo
csendes tag

Sziasztok!
Visszaolvasva a topicot úgy látom, hogy a Konica-Minolta Pagepro 1350W típust tartjátok a legolcsóbb, de már elfogadható (vagyis vásárlásra érdemes) fekete lézernyomtatónak. Otthoni "kocanyomtatásra" kellene csak, azaz hébe-hóba pár oldal, a vásárlást pedig szeretném mínél olcsóbban megúszni. Ez a típus a jó választás erre a célra, vagy inkább mást ajánlanátok?
Köszi a segítséget!

(#1028) zka67 válasza sine_morbo (#1027) üzenetére


zka67
őstag

Az igaz, hogy a nyomtatót ingyen adja a gyártó, csak a benne levő tonert kell kifizetned. De az csak 1500 oldalra elég. Aztán veheted bele a 3000 oldalas tonert, ~25-27e Ft-ért. Ezekkel az "olcsó" lézernyomtatókkal ez a gond, hogy kva drága az üzemeltetésük. Mert ha már megvette a szerencsétlen, akkor sajnálni fogja kidobni, amikor 700 oldal után kifogy az 1500 oldalas toner és megveszi kétszer annyiért bele a normált, mint amibe a nyomtató került.

Otthoni használatra szerintem vegyél egy olcsó HP tintasugarast, amihez van utángyártott patron. Most a No. 300-as sorozatú patronokkal érdemes venni, és abba a 300XL-est. Ilyen pl. a HP F2480-as nyomtató, ~11-12e Ft-ért, ráadásul multifunkciós és színesben is tudsz vele nyomtatni.

(#1029) sine_morbo válasza zka67 (#1028) üzenetére


sine_morbo
csendes tag

A tintasugarast rögtön kicsuktam a beszáradás miatt. Korábban több tintás nyomtatóm is volt, és gyakorlatilag a fejpucolgatásra elment néha az egész patron tartalma... (Epson és Canon). Megelégeltem, azért akartam most lézert... mégis rábeszélnél a tintásra?

(#1030) #41635072 válasza zka67 (#1028) üzenetére


#41635072
törölt tag

Itt is kezded a hittérítést?

Majd akkor nézhet, ha hébe-hóba nyomtat, hébe-hóba beszárad a fej, ezért hébe-hóba ki kell dobni, mint minden tintasugarast.
Az 1500-as toner véletlenül sem fogy ki 700 oldal után...

Az utángyártott toner meg 10K.

De mostmár szólni fogok a moderátoroknak, hogy minden nyomtatós topikban csak a HP nyomtatókról tartasz liturgiát, és mindenkivel azt vetetsz. Még itt is! :W

(#1031) #41635072 válasza sine_morbo (#1027) üzenetére


#41635072
törölt tag

Látom ez a gép most nagyon olcsó lett, így igazán megéri. :K
Erre a célra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1032) zka67 válasza sine_morbo (#1029) üzenetére


zka67
őstag

Nézd, nekem egy HP F2280-asom van itthon, én is hébe-hóba nyomtatgatok vele 1-2 oldalt, van úgy hogy egy hétig egyet se. Olyan is van, hogy asszony kinyomtat egyszerre 50 oldalt. És még egyetlen egyszer nem kellett fejet pucolni. Volt már nekem is mindenféle nyomtatóm, egyedül a HP-vel voltam megelégedve (DeskJet 600). A canon nyomtatóm még most is ott figyel a szemétledobó mellett, hátha elviszi valaki, az epson RX520-asomat meg egyenesen bevágtam egy szemeteskonténerbe, a Lexmarkot gyakorlatilag az első patronok kifogyása után dobtam ki, mert mindegyik beszáradt. Érdekes módon a HP-k nekem nem száradnak be, csak Tel Eleknek.

De a döntés a te kezedben van, kérdeztél és én elmondtam a saját véleményemet. 6 évig nyomtatókat javítottam a filléres tintasugarasoktól kezdve az 5 milliós lézerekig, és már abban az időben se foglalkoztunk epsonok forgalmazásával, mert annyi gond volt velük. Epsonból egyedül a mártix nyomtatóik voltak nagyon jók, gyakorlatilag elnyűhetetlenek.

(#1033) #41635072 válasza zka67 (#1032) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez egy egyéni, szubjektív vélemény.
Attól, mert te vettél egy alsókategóriás HP nyomtatót, még nem kéne mindenkit rábeszélni...
Ha valakinek van vmi kérdése, arra lehet válszt adni, de mindenből ezt kihozni, ezt nem!

Persze mindenkinek ugyanúgy beszárad a HP is, csak neked nem...

Nem tudom miért szívügyed, vagy belső piáros vagy.
De ez nem mehet így sokáig, mert minden nyomtatós topikot párhuzamosan szemetelsz tele. Volt már ilyen gong az LCD topikban, arra is találtak megoldást a modik...

Ha így megy tovább, akkor tenni fogok valamit az ügy érdekében, mert nekem ez szúrja a szemem, de nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#1034) sine_morbo válasza #41635072 (#1033) üzenetére


sine_morbo
csendes tag

Valószínűleg a kérdést érdemes két részre bontani (a hitvita helyett):
-melyik az a legolcsóbb lézeres nyomtató, amit kocafelhasználóknak érdemes megvenni? Nálam a "néha" az a max heti 10 laptól a havi 1 lapig terjedő mennyiséget jelenti. Tényleg kevés!
-a másik kérdés pedig az olcsó lézer kontra olcsó tinta
-na jó, természetesen a harmadik kérdés, hogy melyik a legjobb olcsó tintás... Tel Elek igazából erre válazolt sztem

Én mindhárom kérdésre szívesen meghallgatom a választ, bár úgy gondolom ez a topic leginkább az elsőről kellene, hogy szóljon.

(#1035) zka67 válasza #41635072 (#1033) üzenetére


zka67
őstag

Azt hittem ezt már egyszer megbeszéltük. Nem fogok olyan embereknek epson meg canon nyomtatót ajánlani, akik nem értenek a "chip tuninghoz". Nem mindenkinek az a vágya, hogy literes kannákból pancsoljon otthon nyakig tintásan. Mindketten tudjuk, hogy a nyomtatókhoz a gyártók aranyárban mérik a tintát, a HP is. De a HP az egyetlen cég, amelyik nem tiltja az utángyártott patronok használatát, ha tetszik neked, ha nem. És az ilyen, nem hozzáértő embereknek a legegyszerűbb megoldás az, ha bemegy a boltba, megveszi a patront, beteszi és nyomtat.

A nyomtatóm nagyjából ingyen volt, csak a két patron árát kellett kifizetnem. Minek vettem volna jóval drágább nyomtatót, ha nincs rá szükségem? Nem, nem vagyok HP-s, semmi közöm hozzájuk.

(#1036) MaUser válasza sine_morbo (#1034) üzenetére


MaUser
addikt

Hello!

Én vagy hat éve vettem egy HP 1000w-t (legalapabb lézer hp volt), mert helyben tudtam hozzá utántöltetni tonert és a gyári is akkor még emberi árban volt (főleg az nagyméretű (3500lap ~ 12eFt)). A nyomtató a win7 felrakásáig volt nálam, azóta testvéremnél van. Néhány tapasztalat, ha magánhasználatra kell:
- 2500 lap rengeteg! Én kismillió egyetemi jegyzetet/könyvet nyomtattam ki a négy év alatt, de talán háromszor kellett tonert cserélnem. (Ugye képeket nem igen nyomtat az ember fekete-fehér lézerrel, így aztán nem nagyon fogy a toner).
- a toner is tönkremegy! 3500lapos gyári toner nálam kikészült egy év után, azaz még volt benne por bőven, de egyszerűen "megromlott". (A HP a tonerjeire fél évet írt akkor felbontás utáni használhatóságra)
- bármelyik nyomtató megteszi, mert még a filléres lézer nyomtatók is nagyon szép szöveget nyomtatnak
- linux driver problémás lehet, ezt előre meg kell nézni, hogy van-e és mennyire használható

A fenti lézer egy multifunkciós lézer gépre lett cserélve (ugye tintasugaras nem játszik a beszáradás miatt). Erre: [link]. Ha nincs extrém elvárásod a nyomtatási minőség/sebesség kapcsán, szerintem inkább valami ilyet vegyél, mert árban nincs nagy különbség (tonerben sem), de legalább tudsz otthon fénymásolni igazolványt, szerződést, stb, ha nagyon szükséged van rá és még a pc-t sem kell bekapcsolni. (És a tetejére lehet pakolni, aminek asszonypajti mindig örül. :K )
Mivel leírásod alapján te is inkább kevésszer nyomtatsz és akkor sem túl sokat, egy ilyen gép szvsz ideális, mert mire szóba kerülhetne egyáltalán valamilyen komolyabb szerviz (pl.: hengercsere (ha külön van egyáltalán), behúzó mechanizmus kopása, stb.) addigra inkább megéri megvenni az újabb típust. (Tudom, nem szép mentalitás környezetvédelmi szempontból, de hát ez van sajnos.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#1037) sine_morbo válasza MaUser (#1036) üzenetére


sine_morbo
csendes tag

Nyilván, hogy én is mindent szeretnék.... De tisztában vagyok vele, hogy kompromisszumot kell kötni, ha olcsón szeretném.
A korábbi tapasztalataim: egy Epson színves tintás (kb. 10 évvel ezelőttről, a típusára már nem emlékszem), állandóan beszáradt, csak a baj volt vele. Aztán volt egy Canon MP390 multifunkciós, ami egy ideig működött, de aztán a fej megadta magát. Hébe-hóba be is száradt, a fő gond a fej volt... Vele párhuzamosan volt egy másik gépnél egy Canon BJC-1000, ami egészen a múlt hétig probléma nélkül üzemelt. Utóbbi kiváló példa arra, hogy a legolcsóbb cucc is működhet jól! Ezt valami papírbeakadás ölte meg végül, de nem haragszom rá, kiszolgált.
A legolcsóbbak körképe (szerintem) jelenleg a következő:
-fekete lézer Konica Minolta PagePro 1350W 15000.-
-színes lézer Samsung ML-2850DR 25000.-
-fekete multifunkciós lézer Samsung SCX-4300 28000.-
-színes multifunkciós tintás HP Deskjet F2480 11500.-
A fene se tudja mi a jó választás...

(#1038) sine_morbo


sine_morbo
csendes tag

A teljesség kedvéért
-színes multifunkciós lézer HP M1132 40000.-
Szóval ha maradok az eredeti célnál, és nem nyújtózkodom tovább 20000.-nél, az erősen behatárol.
Minden esetre zka67 (és ezóton bocs TelElektől, az előbb összekevertem zka67-tel, sorry!) HP dicsőítése elültette a bogarat a fülembe. Tényleg ilyen jó ez a darab? Sosem volt HP nyomtatóm. Esetleg más vkinek a véleményére is kiváncsi voltnék, akár pro akár kontra!

[ Szerkesztve ]

(#1039) zka67 válasza sine_morbo (#1038) üzenetére


zka67
őstag

Az M1132 nem színes, csak a szkennere :)

(#1040) tariattila


tariattila
veterán

sziasztok!
lézer multit keresek (alap kategória!) melyiket érdemes, szempont a későbbi toner ár vagy utántöltési lehetőség... kb 25ezerig
(vidéki ellátottság fontos hozzá...) :DDD
-másolás, szkennelés, és minimális nyomtatási mennyiség...

köszi előre is...

(#1041) #41635072 válasza zka67 (#1035) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ugyanúgy lehet mindenből chipes patront venni...
Negyedannyiért, mint a HP. :W
De ez nem ide tartozik!

[ Szerkesztve ]

(#1042) #41635072 válasza tariattila (#1040) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ennyi pénzért nem igen lehet kapni iylesmit...

(#1043) tariattila válasza #41635072 (#1042) üzenetére


tariattila
veterán

köszi a biztatást...:DDD
Akkor mennyin nyit ez a kategória...
És a többi kérdés marad ugyanaz...

(#1044) #41635072 válasza tariattila (#1043) üzenetére


#41635072
törölt tag

Talán ő a legolcsóbb fekete-fehér, de 2000 oldalas utángyártott toner is 20K hozzá! :Y
Itt egy másik 30K-ért 6000 oldalas utángyártott patron 10.500Ft. Ez már egész jó, bár nem tudom menynire igaz...
40K-ért ő.. 14.500Ft 200 oldalas u toner...

És akkor 60K-ért színes [link].
Viszont hozzá nem lehet kapni utángyártottat...

Egyelőre nem túl fényes a helyzet. :D

Most vagy lemondasz a multifunkcióról és veszel egy sima színeset.
Vagy megveszed azt a minoltát. Amiből annyi biztosan igaz, hogy 3-4000 oldalt kibír, és akkor az úgy már jó...

A legcélszerűbb pedig az lenne, ha használtan be tudnál szerezni egy Xerox 6110mfp/b-t, az nagyon jó árban volt anno és a tonerek is nagyon kedvezményesek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1045) #41635072


#41635072
törölt tag

Még itt van ö. 12.000Ft/3000 oldal

Vagy neked nagyon fontos lenne a színes nyomtatás? Mert akkor lézerben sajnos most nem kapni enyniért. Ha meg elég a ff, akkor az előbbi samu és a minolta közt gondolkoznék.

Érdekes, hogy egy éve még elhetett kapni 50K-ért színes multi lézert, amibe az ugyártott toner 4000Ft és 1500/2000 oldalra elég...

[ Szerkesztve ]

(#1046) tariattila válasza #41635072 (#1045) üzenetére


tariattila
veterán

köszönöm szépen !!!

tehát ez az árkategória van 27-31 ig ???
az a pár ezer teljesen mind1 már... ezek közül akkor melyik a tuti???
szines nyomtatás NEM érdekel...

alkalmi nyomtatás... tintasugaras (HP) pont akkor ment tönkre amikor megvettem bele a gyári patront...és javíthatatlan lett... no more tintapatronos!

szóval alap lézer (másoló funkció fontos)... ezek közül (minolta/xerox/samu...)

melyik lehet a leg kedvezőbb hosszú távon?

mégegyXkösz... :DDD :R

(#1047) #41635072 válasza tariattila (#1046) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én a konica minoltát választanám.
Sokkal gazdaságosabb, nagyobb ROM. + FAX is van, bár gondolom ez nem szempont. :D

(#1048) tariattila válasza #41635072 (#1047) üzenetére


tariattila
veterán

MINOLTA PagePro 1380MF...???

már mint ezt??? :U

köszi a sok figyelmet...!

[ Szerkesztve ]

(#1049) #41635072 válasza tariattila (#1048) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igenigen.
Nincs mit, nagyon szívesen!
Az meg ne bizonytalanítson el, hogy a samsung termékek designja mindig jobb, csak a belsejük nem éppen. :D Ezzel most nem azt mondom, hogy rosszabbak ,csak szeretnek rámenni a marketingre. :))

[ Szerkesztve ]

(#1050) Drek_


Drek_
csendes tag

Sziasztok,

Irodába szeretnénk egy fekete-fehér hálózati lézernyomtatót vásárolni. Havi 1-2000 oldalt nyomtatunk. A cél az lenne, hogy az újratöltés ne kerüljön sokba. Az ár annyira nem számít, ha meg tudom győzni őket :) De azért jo lenne látni hogy melyik olcsó és drágábbat javasoljátok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.