Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) gelencser26 válasza Davcy (#500) üzenetére


gelencser26
tag

Szia!

Specifikáció alapján jónak tűnik! :)

(#502) Csöves válasza Csöves (#495) üzenetére


Csöves
senior tag

495
Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#503) Mania válasza Csöves (#502) üzenetére


Mania
senior tag

Nálam is enyhén hullámos a papir nyomtatás után, de ahogy kihül a lap el is tünik...

(#504) Csöves válasza Mania (#503) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszi.
Majd megszokom :)

Aquila non captat muscas.

(#505) KicsiPit


KicsiPit
tag

Sziasztok!

Színes lézernyomtatót szeretnék venni...Szerintetek milyet lenne érdemes? Fótokat kevésbé, inkább dokumentumokat ill táblázatokat nyomtatnék. Most 1 HP Business Injekt 1000 nyomtatom van, de sajnos mivel nem használom csak néha ezért hajlamos beszáradni...

Üdv

(#506) csyo


csyo
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP 7450es tintasugaras nyomtatóm...

Igen, ez nem mai darab, nem használtam sokat.

Ezt gondoltam, hogy lecserélném. Az lenne a kérdésem, hogy

1. milyen nyomtatót vegyek helyette?

2. Érdemes régi lézerest venni? Milyet?

3. És mire vigyázza a vásárlásnál? Nem tudom a lézeresen mit kell nézni, strb...

4, nyomtató + scener egyben (esetleg fax ix) ilyen érdemes veni, vagy a kombó csak parasztvakítás?

5. a HP 7450et mennyiért tudom eladni? Ennek árán kapni lézernyomit?

Jah, csak itthoni használat lenne, bár hivatalos leveleket is nyomtatnék vele ügyfeleimnek, ezért a tintasugaras gagyi hozzá... és kéne valami egyszerű lézeres cucc (nem baj, ha névjegyet is tud nyomtatni, de nem feltétel)

Legyen szép a napod!

(#507) HanU válasza gelencser26 (#486) üzenetére


HanU
tag

Ment egy P.Ü.

HanU

(#508) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

SZiasztok!

Olyan gondom lett, hogy meg kéne vennem 2könyvet(tannenbaum) ,ami elég vaskos 900-900oldal! Illetve pénzben ilyen 12ezer körül lenne.Ezért gondoltam, hogy akkor már inkább veszek egy lézernyomtatót, mert megvan digitálisan és kinyomtatom.

Samsung ML1640
Konica Minolta PagePro 1350W

A második jobban tetszik, hogy 1500as kezdő tonerrel adják.Viszont Samuba talán olcsóbban lehet kapni utángyártott tonert.
Ha valaki imseri bármelyiket kérlek segítsetek, mert nem vagyok ismerős ebben a témában!
Vagy ha tudtok jobban 15-18ezer környékén szívesen várom azt is!

(#509) Rayyy válasza 8nemesis8 (#508) üzenetére


Rayyy
senior tag

Én kb. két hete vettem egy ML1640-et és nagyon meg vagyok vele elégedve, egy régebbi xerox lézert váltottam le. Jól néz ki, nem túl nagy, csendes, hamar bemelegszik (pár másodperc és nyomtathatsz), olcsó, elég jó töltöttségű tonerrel adják alapból és a lapadagolójával sincs baj. A pénzét nagyon megéri. Egyébként ebben az árkategóriában nincs sok különbség a gépek között, de nekem ez bejött.

Minden a legnagyobb render!

(#510) stiggy


stiggy
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy színes lézernyomtatót. Ő lenne a kiszemelt. :)

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire költséges fenntartani ezt a nyomtatót? Létezik hozzá utángyártott, vagy töltött toner? Ahogy néztem gyári tartozékokkal a gép újratöltése többe kerül, mint amennyiért venném. :U [link]

Leginkább dokumentumok nyomtatására használnám és csak ritkábban képek nyomtatására. A színes nyomtatók fekete tonere lényegesen kisebb egy sima fekete. fehér nyomtatóénál? Vagyis gyakrabban kell cserélni?

A válaszokat köszönöm előre is! :)

Bocsi, hogy 2 helyre is beírtam. :P

(#511) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok !

Xerox 3117 -es nyomítót néztem ki otthoni használatra (~100 lap/hó ) és az lenne a kérdésem , hogy a gyárilag hozzá adott tonerrel hány oldalt tud kb. nyomtatni ?
Köszi.

(#512) phob!a válasza spirit007 (#511) üzenetére


phob!a
csendes tag

Elvileg 1000 oldalt bír az első toner.

''I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.'' Albert Einstein

(#513) tkazmer


tkazmer
addikt

sziasztok!

létezik olyan színes lézernyomtató, amivel lehet 250g/m2-es, vagy annál vastagabb papírra nyomtatni? amiket találtam, azok általában 170-220-ig jók csak...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#514) lavidzs


lavidzs
csendes tag

Hy

Tudja-e valaki, hogy a HP-1005 milyen papírt fogadel, ill. elviszi-e a 200-220 g/m2 -es oklevélpapírt? :DDD

(#515) csyo


csyo
senior tag

Ezek közül milyet vegyek?

Mik az előnyei/hátrényai?

hp color laserjet 4500 n

hp color laserjet 4550 n

hp Business inkjet 1100

Legyen szép a napod!

(#516) Produkció


Produkció
senior tag

segítség kellene nyomtató választásban, tom nem ez a megfelelő topic de sürgős a válasz.
Lézer nyomtató kellene, valami nagy irodai verzió, fekete-fehért nyomjon, meg legyen a tetején scannelő is. A lényeg hogy minnél többet tudjon nyomni, a mostani 30ezer lap után megadta magát és elég drága lenne a dob csere. Opcióként érdekelne még egy olyan típus is ami A3-t is tud nyomtatni, szal 2 márkás "nagyüzemi" kellene.

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#517) square76


square76
csendes tag

Sziasztok!

Én most szívok Konica-Minolta Magicolor 5550 színes lézernyomtatóval...
Nem hajlandó fekete-fehérben nyomtatni, annak ellenére, hogy 80%-os a Fekete toner. Kifogyott a M, Y és C toner. Sajnos hiába állítjuk szoftveresen és manuálisan (a nyomtatóban) a grayscale – azaz szürkeárnyalatos – módot, nem tudunk nyomtatni. Jelzi, hogy tegyünk bele a színes tonereket. Mivel fekete-fehér módban nem használja a színes tonereket, ezért nem értem miért nem hajlandó nyomtatni.
Nagyon félek, hogy csak színes tonerrel fog fekete-fehérben nyomtatni.
Ez valószínűleg a szemét üzletpolitika miatt van.
Írtam már a hazai forgalmazónak is.

Valaki tapasztalt már ilyen problémát?
Tuti színes lézert tudtok ajánlani?

Egyébként a Konica-Minolta Magyarországnál a kellékanyag beszerzés is problémás. Nagyon bánom, hogy ezt a nyomtatót vettem meg. Közel 200 ezerbe került! :W

(#518) Csöves válasza square76 (#517) üzenetére


Csöves
senior tag

Hát, ezt lehet megszívtad. :W

Aquila non captat muscas.

(#519) BinLaden válasza stiggy (#510) üzenetére


BinLaden
tag

Helló!!

nekem ilyen van, pár hónapja vettem PCX = fullon feltöltött tonerek :DD :DD :DD
szépen gyorsan nyomtat feketét színeset egyaránt, de nyomtatókábel nem jár hozzá
(a gyártó nem ad hozzá sajna) azt külön kell megvenni
még nincs szerintem hozzá utángyártott toner, mert még új modellnek számít, de biztos, hogy lesz talán ősszel (addig csak kihúzom)
ebben a nyomtatóban vékonyabb tonerek vannak mint a többiben (könnyű, kicsike, praktice hátrány vékonyabb tonerek) ezért kevesseb por fér bele, elöbb ki is fogy. :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#520) wienattwo válasza square76 (#517) üzenetére


wienattwo
tag

Szerintem szinte minden színes lézernyomtató így működik. Beetetnek, hogy színes lézer, aztán kiderül, hogy a színes toner sokkal kevesebb oldalt bír, mint a fekete-fehér. Színes toner nélkül a fekete-fehér nem műxik, a színes tonert pedig horror áron adják.

(#521) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

4hete vettem egy Xerox Phaser 3117 nyomtatót.
Igaz még nem tud duplexet ,de legalább nem chipes a torenje és én is újra tudom tölteni nagyon olcsón.:D
Csak aki lézernyomtató vásárlás előtt állna, annak mondom, hogy nem bánja meg, ha ilyet vesz.Nekem nagyon bejön, gyors szépen nyomtat.

(#522) adalbert1


adalbert1
veterán

Most egyik haverom akar venni olcsó lézer nyomtatót. Nyugodt szívvel ajánlhatom neki az általam is használt Xerox Phaser 3117-et, vagy van azóta valami jobb vétel is ebben az árkategóriában? :U

(#523) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nem lattatok vhol jo allapotu /100e alatti peldanyszam/ kyo 1750 es 1800eseket? /20-30db/

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#524) Csöves válasza adalbert1 (#522) üzenetére


Csöves
senior tag

A legolcsóbb,de jó. :)

Aquila non captat muscas.

(#525) gardener


gardener
senior tag

Gondolkodok egy színes lézernyomtató vásárlásán.
50k körüli kategóriában kategóriában lehet vásárolni valami olyan példányt,
ami megbízható is valamint kellemesen alacsony a fenntartási költsége?
Tehát tölthető a toner benne stb... nem körülményesen chipes...

kösz előre is :R

(#526) 8nemesis8 válasza adalbert1 (#522) üzenetére


8nemesis8
veterán

Vannak talán jobb vételek, de azoknak a tonerje már mind chipes így körülményesebb a toner töltése, pláne ha te magad végzed.

[ Szerkesztve ]

(#527) 8nemesis8 válasza 8nemesis8 (#526) üzenetére


8nemesis8
veterán

Egyedüli hátránya talán, hogy nem tud duplexen nyomtatni.

(#528) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Valaki tudna ajánlani 40K körül színes, multifunkciós lézernyomtatót? Vagy iylen nem létezik?

(#529) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Samsungok a mono és színes nyomtatók elég jók. Gondolom ebben sem lehetnek rosszak, Viszont nem nagyon fogsz találni színeset 40ért szerintem.

(#530) csyo


csyo
senior tag

korábban feldobtam a kérdést, lehet elkerülte a figyememet, de én még mindig nem tudom milyen nyomtatót vagyek.

érdemes e lézerest venni, hol tartanak ma az árak?

És mire vigyázzak / mit nézzek meg vásárláskor?

Otthoni, egyszerű használatra kell, semmi komolyabb dolog

pár hivatalos klevl, ilyesmi

Legyen szép a napod!

(#531) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok!

Két nyomtató között nem tudok dönteni, segítsetek:

Samsung ML1640 ( igazi nagy hátránya, hogy nem kapható hozzá utángyártott toner és csak 1500 oldalt tud az eredeti is, viszont újabb technológia)

Xerox 3117 (kapható utángyártott toner és 3000 oldalt tud, viszont régebbi technológia)

Illetve felmerült még a Canon LBP-2900 is.

Az áruk szinte ua.
Vélemények pro és kontra?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#532) gardener válasza gardener (#525) üzenetére


gardener
senior tag

valaki #525-re? :F

vagy mennyiért lehet venni gazdaságosan fenntartható színes lézert?

segítsetek már eligazodni a színesek közt plííz! :R

:O

(#533) gelencser26 válasza Carpio (#531) üzenetére


gelencser26
tag

Szia!

Én egyértelműen a samsungot javaslom!
Ki kell, hogy javítsalak, ugyanis kapható hozzá utángyártott toner, ha jól emlékszek kb 6-7 ezer Ft környékén.
Töltéssel viszont fillérekért tudsz nyomtatni vele! :K

(#534) Carpio válasza gelencser26 (#533) üzenetére


Carpio
tag

Es hol kaphato utangyartott toner a Samu ML1640-hez, mert en ilyet sehol nem latok? :F

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#535) tope válasza Carpio (#534) üzenetére


tope
addikt

HP LJ 1020-as lézernyomi csak ajánlani tudom a típust (igaz nálunk 1015 van, abból mondjuk 10 db is már vagy 4 éve lassan) rengeteg féle utángyártott toner (pl. TOP Print) kapható hozzá, amivel 2000 oldalt lehet nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#536) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
SOS-ben szeretnék segítséget kérni.
Szükségünk van egy lézernyomtatóra és két fő paraméternek kell hogy megfeleljen:
- Az első oldal gyorsan elkészüljön
- Két lapadagolóval rendelkezzen és gombbal lehessen változtatni a papír forrását.
Tudtok márkát típust ajánlani?
Előre is ezer köszönet!

(#537) gelencser26 válasza Carpio (#534) üzenetére


gelencser26
tag

Vaterán szokott lenni...

"utángyártott samsung toner" kulcsszavakra kapsz pár találatot. ;)

(#538) 8nemesis8 válasza Carpio (#531) üzenetére


8nemesis8
veterán

ÉN is ezek közül döntöttem. Én a Xeroxot választott, és nem bántam meg.
Otthon is töltheted minimális költségen. Kár, hogy duplexet nem tud. Sajnos nekem ahol lakom, nem nagyon tudták megoldani a töltését egy Samun ezért is döntöttem így.

(#539) 8nemesis8 válasza csyo (#530) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az alattad lévő hsz-ban lévő nyomtatókat lehet ajánlani. Elég olcsók. Fenntartások sem sok, ha tölteted, vagy újratöltött tonert veszel bele.

Otthonra tökéletesek szerintem.

(#540) gelencser26 válasza 8nemesis8 (#538) üzenetére


gelencser26
tag

Én házilag oldom meg a töltést, fillérekből... :U

Nem nagy ördöngösség. 4 csavar + egy kupak, tölcsér bele, por betölt, és visszacsavarod.

Ennyi az egész! :))

(#541) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Samsung CLX-3175 nyomtatót vettem volna, csak mos őrület van a samsungnál és sehol sem annyiba kerül, mint amennyiért kiírták.... Mindenhol 58-60K-ét írnak de a végén már 70 lesz. Szokásos hülye dumával: samsungnál elakadás van, változik az euro árfolyam stbstb...

Ezért most gondolkozok egy Xerox 6110MFP/B-ben. Ez mennyivel rosszabb? Ez már 55K-ért meg lehet kapni. Valakinek van véleménye róla?

[ Szerkesztve ]

(#542) 8nemesis8 válasza gelencser26 (#540) üzenetére


8nemesis8
veterán

De a Xeroxot nem?

Mert én azért nem vettem meg a Samut mert chipes a tonerja. Sajnos.

(#543) gelencser26 válasza 8nemesis8 (#542) üzenetére


gelencser26
tag

Biztos azt is lehet, nem ismerem!

A samsungban egy egyszerű forrasztás és már nem is foglalkozik a chip-el.
Különben a demo tonerben nincsen chip se... :))

(#544) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Xerox Phaser 6110mfp/b nyomit lehet etetni utángyártott tonerrel/porral?
Vagy trükközni kell a chippel?
Egyébként itt is nagy a minőségbeli különbség, mint a tintánál?
:R

(#545) DUDI Empire


DUDI Empire
csendes tag

Hahó! Nem sokára akarok venni egy lézer nyomtatót.Ki is néztem ezt a Samsung ML-2855ND nyomtatót. Tetszik hogy tud duplexet és hálózatról is tud nyomtatni ami bizony kellene is. Van valakinek ezzel a nyomtatóval tapasztalata? Ez lenne az első lézerem, főleg szövegeket nyomtatnék rajta.

(#546) gelencser26 válasza #41635072 (#544) üzenetére


gelencser26
tag

Csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni...

Semmi minőségbeli különbség nem tapasztalható a töltött és a gyári toner között! :K

(#547) #41635072 válasza gelencser26 (#546) üzenetére


#41635072
törölt tag

És nem is tud eltömődni valami/tönkremenni miatta? Mint a tintasugarasoknál a fúvókák?

(#548) Carpio


Carpio
tag

Xerox 3117 tulajdonosoktól kérdezném: hogyan boldogul a masina az ábrák és a grafikonok nyomtatásával, jó a minőségük?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#549) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok! A cég szeretne venni lézer nyomtatót ami tud A4, esetleg A3-ban nyomni, fénymásolni, és lehetőleg 1 milla alatt van (vagy alig fölötte). Egész nap a netet nézegetem, de nem sok sikerrel. VAlaki tudna esetleg támpontokat adni, hogy márka szempontjából merrefelé érdemes elindulni, és mit elfelejteni?

Köszi:

Robi

(#550) Bobby G. válasza Bobby G. (#549) üzenetére


Bobby G.
senior tag

JA... Azt elfelejtettem, hogy természetesen színes nyomtató kellene...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.