Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82751) ferni


ferni
őstag

Én nagyon Viper Mini ellen vagyok.
2 db-om is van, szétszedtem párszor őket, tanulmányoztam is eleget, borzasztó a build, maga a top shell szerkezete van elbaszva, nincs benne elég anyag. Félelmetesen rossz sztem.
Jobb klikk a top shell szerkezetéből adódóan nálam mindig másabb/rosszabb mint a bal. Azok az optical switchek meg borzasztóak gyerekek, én nem tudom, hogy szeretheti őket valaki. Elején még jók, de már nem tudom használni egyiket se, olyan rosszak lettek.

v2-es Optical Switchek állítólag már jobbak, de azok nem kerültek bele a Minibe tudtommal most se.

Olcsó az egér, de én biztos nem vennék ilyet, az összes egerem stabilabb, jobb tartósabb, sajnos nagyon látszik a Viper Minin miért is olcsó.

Synapse is.... Hagyjuk is, az se hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#82752) djkacor


djkacor
tag

Üdv. Van egy Aula obsidian si-9031 típusú egerem, és nem találok hozzá szoftvert amivel be tudom állítgatni. Valakinek esetleg nem volna hozzá szoftvere?
Köszönöm a segítséget! :)

(#82753) cellukx válasza djkacor (#82752) üzenetére


cellukx
tag

Szia!

Itt megtalálod.
Az egér képe alatt jobb oldalt.

(#82754) nem_tom válasza Synthwave (#82750) üzenetére


nem_tom
őstag

Igen, ezért is jöttem ide. :D

Kissé tolakodó a drága. :D De nem bánom, majd megnézem milyen beállítási lehetőségek vannak. :)

#82751ferni: Húha. Erős kritika. Kíváncsi vagyok a kontrákra.

(#82755) Mclovin válasza ferni (#82751) üzenetére


Mclovin
senior tag

Akkor Te foghattál ki egy early batch-et, nálam semmi ilyen QC hiba nem volt. A switchek meg puhák, ez tény, de kinek mi jön be. Valakinek a Huano nem tetszik.

(#82756) Zaied válasza ferni (#82751) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mennyi könnyű egeret szedtél már szét? Mert hogy azért nincs benne anyag hogy könnyű legyen :DDD . Ez kb a 90%-ra igaz, egy normál egérhez képest rosszabb, tisztelet a kivételnek.
Nyilván nem csak simán mini ez is igaz, mikor kijött a sima Viper több mint 30ezer volt, annak ez a "lebutított" változata. Én imádom az optikai kapcsolókat, puha gyors, mi kell még?
Az újabbak jobbak amúgy, frisset kell venni :DDD

Köszi hogy leírtad, legalább nem a nyomi árukeresőt kell olvasnia szegény embereknek XD

[ Szerkesztve ]

(#82757) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést, de megpróbálom.

Van egy Razer Deatadder Elite (de végülis lényegtelen) egerem, és ma elkezdett magától klikkelgetni. Jobban megfigyelve a jelenséget aztán észrevettem, hogy jobb és bal klikkeket is küld, ezért a kapcsolót kizártam. Gyorsan elő is vettem egy másik egeremet, és ugyanez történik, tehát mégsem az egérrel van a gond.

Minek nézzek utána, merre keresgéljek? Meló közben elég bosszantó, na meg nem teljesen veszélytelen :D

Köszi!

(#82758) Mclovin válasza Mclovin (#82755) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nekem amúgy közel egy évig volt main egér, ami nagy szó! most váltottam Endgame XM1 RGB-re, nehéz is szokni a tömegét. Még egy Model O- érdekelne. Főleg ha lesz wireless belőle, sajnos ideális wireless forma számomra még nem létezik.

(#82759) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!
Sajnos elhalálozott a
Razer Diamondback egerem

nem igazán tudom mit is válasszak... :(

3 fő szempont lenne.

1. vezetékes legyen.
2. súlyozható legyen.
3. nem lenne baj na nem villogna mint valami megzavarodott jelzőlámpa.

ha tudnátok segiteni azt megköszönném. :)

Üdv: Apucy

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#82760) Amerigo57 válasza Apucy01 (#82759) üzenetére


Amerigo57
őstag

Apucy01
Súlyozható vezetékes gamer egerek listája.
Nézz szét.
Link:

(#82761) Zaied válasza Amerigo57 (#82760) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A "különben kár erőltetni ezt, mert minél könnyebb annál jobb" mondat lemaradt.

(#82762) nem_tom


nem_tom
őstag

Még annyit hadd kérdezzek, hogy a Rival 3 és a Viper mini közül szerintetek melyik a jobb? Bár inkább az utóbbit emlegettétek nekem, szóval sejtem a választ, akkor csak annyit kérdeznék, hogy mekkora/mi a különbség a kettő között a méreten kívül.

Még nem döntöttem 100%-ban, jelenleg úgy állok, hogyha spórolósra veszem a figurát akkor G203 (~12k), ha többet adok rá akkor ez a kettő (~20k). Csak most nagyon vacilálok, mert a Rival 3 van akciósan most 15 ért, a Viper meg 17 ért. Nem tudom ez mennyire ritka vagy gyakori lehetőség.

Amúgy esküszöm akkora a kínálat, hogy még nem volt olyan periféria vagy hardver ami mellett ilyen nehezen adtam volna le a voksomat. :D Meg így látatlanba nehéz is megmondani az egereknél.

(#82763) Zaied válasza nem_tom (#82762) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Röviden a Viper mini javára:
-könnyebb
-optikai kapcsolók
-paracord kábel
-teflon talp

Szenzoruk is más, de azt így hirtelen nem tudom melyik a jobb.
A Rival 3 13ezer is szokott lenni szóval a 15ezer inkább átlagos ár, amit most árukeresőn kérnek érte az rablás, 20ezerért van jó pár jobb egér.

Szállingóznak az Aerox 3-masok is lassan Alza, MM.

(#82764) Amerigo57 válasza Zaied (#82761) üzenetére


Amerigo57
őstag

Zaied.
Van aki a nehezebb egereket szereti , és azok közül is a súlyozhatókat.
Légy egy kicsit megértőbb , egy kis pozitív kisugárzás . :K Link:

(#82765) jaffa 2843 válasza Amerigo57 (#82764) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az lehet, de egy 90%-ban szar egerekből álló listát belinkelni netto felelőtlenség.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#82766) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Logitech G303-at használok,
Jó kis egér de mostanában mintha késne a pointer, vagy olyan furcsa, nemtudom,
Kábele se jó már úgyhogy arra gondoltam lecserélem,

Sajnos a klikkjei se voltak túl hosszú életűek, ki kellett őket cserélni,
Nem tudom merjek-e még 1X Logitech egeret venni, vagy esetleg tudtok valamilyen tartósabbat ajánlani, ami hasonló az én egeremhez.

1. Mennyi a keret? Kb.10k
2. Használt piac játszik? Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Nem
4. Mire használnád az egeret? Játékok, általános
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?többnyire fingertip
6. Mekkora kezed van? nem tudom, viszonylag nagy KB 17
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 2000 DPI
8. Egyéb igények: Semmi extra, jó a vezetékes usb-s Jó lenne a minnél inkább hasonlítana az enyémre, súly/forma, csak lehetne kicsit tartósabb.

Köszi a segítséget.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#82767) Tukolp válasza Tukolp (#82766) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Szívem szerint nem cserélném le de a kábele se jó már ( meg van kopva), meg ez a "késés" eléggé zavar.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#82768) ribizly válasza jaffa 2843 (#82765) üzenetére


ribizly
veterán

Nem véletlen, hogy nem is nézem már a topic-ot. :N
Most is csak kértek segítséget privátban és gondoltam ránézek mi újat találni errefelé, de látom jobb nem nézegetni az itteni történéseket, mert csak ideges lesz tőle az ember. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82769) Synthwave válasza Amerigo57 (#82760) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Áh, egy lista, amit kerülni kell.


Mehet az összefoglalóba. ;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#82770) Synthwave válasza Apucy01 (#82759) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A súlyózhatóság egy marketing bs, nagyon nem jó ómen, ha valamiben van súlykazetta, mivel általában már alapból is téglákról beszélünk. Szerintem jobban jársz, ha a fentebb linkelt listát inkább elfelejted.

De nézz csak ide: [link]

Nagyon szép állapotban, japán Omronokkal, dobozzal együtt. Ritka fogás.

Szerintem rád vár. : >

Itt meg hozzá a legacy driver: [link]

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#82771) Zaied válasza Synthwave (#82770) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Plusz én nem hallottam még olyan emberről aki csak 91,6289g os egérrel hajlandó játszani.

(#82772) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Egeret vennék, egy kb. 5e forintos CM Devastator vagy milyen egeret nyúzok, de már kezd rosszalkodni, leváltanám.

1. Mennyi a keret? 5-10e Ft
2. Használtpiac játszik? Igen.
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Sajnos költözés közepette vagyok, nem. :(
4. Mire használnád az egeret? Általános felhasználás, néha 1-2 játék. (League of Legends, Overwatch, semmi kompetitív)
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. kb 17cm?
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Szerintem 2000 dpi-n van.
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) A bal oldalán, hasonlóan a mostanihoz kellene a 2 gomb, push to talk mikrofonhoz... :DDD Fehéret szeretnék, és ha csilivili RGB cukormáz belefér, jó lenne. :DDD

Amiket eddig kinéztem, arra tettem is fel HA-ra hirdetést, (Logitech 102 / 203 lightsync, rival 110), a kérdésem igazából felétek az lenne, hogy létezik ezekből fehér verzió, csak aktuálisan nincs fent, vagy ne vadásszam, vegyek feketét? :DDD Múltkor volt fent egy Glorios Model O fehérbe 10k-ért, de mire vettem volna, valaki elvitte. :(

Samsung Galaxy S23+

(#82773) Amerigo57 válasza jUUh (#82772) üzenetére


Amerigo57
őstag

Logitech G102 Lightsync fehér . Link:

Logitech G203 Lightsync - fehér . Link:

STEELSERIES Rival 110 fehér jelenleg hiánycikk , de itt érdemes a "Raktárfigyelő

hozzáadásába" , beregisztrálni , ha érkezik , akkor rögtön jelzik. Link:

[ Szerkesztve ]

(#82774) jUUh válasza Amerigo57 (#82773) üzenetére


jUUh
addikt

Igen, ezeket láttam, tökéletesek, köszönöm szépen! Vadászom még egy ideig, hátha feldobnak használtan olcsóbban, aztán ha nem, akkor megveszem újonnan. :)) Köszönöm szépen.

Samsung Galaxy S23+

(#82775) Apucy01 válasza Amerigo57 (#82760) üzenetére


Apucy01
őstag

Köszönöm!

Erről valakinek vélemény? HP - OMEN 600

Igen én a kicsit nehezebb egeret szeretem van némi gond a mozgásommal bocsánat érte :)

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#82776) Zaied


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy a hasra ütés szerű ajánlásokat kerülje. Amik az ajánlóban vannak egerek szakmailag elismert tesztek alapján kerültek be.
Szeretnétek segíteni másoknak akkor kérlek titeket első sorban ajánlóból javasoljatok(ezért van). Mást is lehet természetesen ajánlani, de olyat amivel legalább van személyes tapasztalatotok(nem az árukeresőn olvastatok valamit és bebiggyesztetitek ide), nyugodtan oda is lehet írni az ajánlás mellé hogy miért jobb ez mint bármi ami az ajánlóban van. Nagyon elszaporodtak az ilyenek mostanában. Majd jön vissza az illető és panaszkodik hogy egy rakás vacak és aki ajánlotta még egyszeres se próbálta. Ez senkinek se jó, egymást segítsük ne szivassuk...

Más ha ajánlottunk valamit, törekedjünk csak típust ajánlani nem boltot, majd mindenki eldönti hol veszi. Kivétel ha valami csak ott van, a fórumtárs ragaszkodik a bolthoz vagy akciós akkor nem számít.

Én is ha ajánlok egeret az mind olyan amit legalább 1 hónapig használtam is, amiket nem szoktam mondani azok általában ebből kiesnek vagy jobbnak gondolok egy másikat.

(#82777) Tukolp válasza Tukolp (#82766) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Hi,
erre esetleg valaki ? :)

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#82778) Zaied válasza Tukolp (#82777) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a forma elég ritka :)
G102 különben.

[ Szerkesztve ]

(#82779) Tukolp válasza Zaied (#82778) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Gondolom akkor a G203 se rossz,

A4Tech egerekről mi a vélemény ?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#82780) Zaied válasza Tukolp (#82779) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ugyan az a kettő G102/203.
Röviden nem jók az A4tech egerek.

(#82781) Synthwave válasza Apucy01 (#82775) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, a HP-nak vannak igen korrekt, üzleti kategóriás laptopjai, illetve szerverei.

;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#82782) Xelo válasza Synthwave (#82781) üzenetére


Xelo
addikt

meg a supportjuk kiemelkedő, legalábbis a gamer periféria gyártók többségéhez képest. egerekkel billekkel kapcsolatban nem szaroznak, jelented a problémát ők küldik házhoz az új cuccot, és nem ritka hogy a hibásat is megtarthatod. perifériáknál nem játszanak ilyet hogy elviszik, vizsgálgatják, javítgatják, stb. gáz van a cuccukkal? küldessz nekik képet/videót róla, vagy elmagyarázod, és már úton is van hozzád az új termék.

(#82783) Synthwave válasza Xelo (#82782) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt nem tudom, pénzt még nem adtam ilyesmiért, hogy aztán gariztatni kelljen. )) Bár abból kiindulva, hogy a gaymer cuccok a portfóliójuk töredékét képezik és masszívan ott vannak enterprise vonalon, annyira nem meglepő a dolog. Ha egyszer elégedett voltál a hupikék Skiller Z Xp0wnz0r azonnali cseréjével, egyszer talán szervert vagy 800 000-es üzleti laptopot is veszel. Ahol szintén nem lesz szarrágás.

Nekem anno a SteelSeries-szel voltak ilyen tapasztalataim. Nem volt vacakolás, ticketre 5 percen belül reagáltak, 3 nap múltán megérkezett a cserecucc a finnországi raktárból, ráadásul egy egér helyett kettőt kaptam (és a hibás is nálam maradt). Mondjuk ez a része nyilván nem általános.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#82784) Xelo válasza Synthwave (#82783) üzenetére


Xelo
addikt

jaja, steelseriesnek is jó a supportja. :K nekem hp mecha billentyűzettel volt bajom (E bill szorult/akadt), onnan az xp. :D

(#82785) adddddam


adddddam
újonc

Sziasztok!
A céges egeremet szeretném lecserélni.
1. Mennyi a keret? 15e Ft körül
2. Használtpiac játszik? Nem.
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Igen
4. Mire használnád az egeret? Munkára. Napi 9 órában szövegszerkesztés, excel, pdf, netes keresgetés, ábrák készítése, a megnyitott programok, oldalak közötti kapcsolgatásra stb.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 19 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? A cégesen nincs állítási lehetőség, az otthonit (A+ d3 odin, ami nem egy főnyeremény) 3500dpi-n
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) A céges gépre nem tudok külsős programot telepíteni, ezért olyan egeret szeretnék ami jól használható programok telepítése nélkül is, vagy esetleg az otthon elvégzett beállításokkal már tudom bent is használni.

Az alábbiakat néztem ki eddig:
Cooler Master MasterMouse MM530
Cooler Master MasterMouse MM531
Kingston Hyperx Pulsefire FPS Pro
Rampage SMX-R90 SECTOR ?

Voltam egereket fogdosni és sajnos egyiket sem volt szerencsém kézbe venni, de a Trust GXT 900 Kudos (láttam, hogy erről a márkáról inkább lebeszélitek a kérdezőket) formája, mérete eléggé bejött. Ezek a képek alapján hasonlítanak rá.

Ti ezek közül melyiket ajánlanátok nekem, illetve ha inkább mást, akkor mit? A két MM közt a súlyon kívül mi a különbség és megéri a 4 ezer forintos felár? A rampage is bejön a képek, illetve a leírás alapján, de értelmes tesztet nem találtam róla. Van róla valamilyen tapasztalatotok vagy válasszak mást?

Előre is köszönöm!

(#82786) Zaied válasza Xelo (#82784) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát most a Covidba nehezen megy a gyári hibás Aerox 3 csere, de amúgy jó szokott lenni.

(#82787) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

1. Mennyi a keret?
-max 14e Ft
2. Használtpiac játszik?
-nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
-nem
4. Mire használnád az egeret?
-Csak munka, excel, word, stb. alap kezelés
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
-leginkább palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
-18cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
-Nem kell semmi extra. Most egy sima vezeték nélküli Logi B170 van, bőven megfelel, csak már vacakol
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
-Ne világítson, nem kellenek extra gombok, legyen rajta görgő. Ami a legfontosabb, hogy legyen vezeték nélküli és rendes méretű asztalra való. Most a Logi B170, hogy tönkre ment szeretnék végre egy nagyobb egeret amire ráfér rendesen a tenyerem

Előre is köszi a választ :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#82788) Synthwave válasza Doki16 (#82787) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A legolcsóbb ajánlott vezeték nélküli cucc a Logitech G305, ez viszont ~3 ezerrel többe kerül, mint az általad megszabott keret (amúgy pont az elmúlt hetekben volt leakciózva 13-ra egy csomó helyen), cserébe viszont szenzorosan és wireless kapcsolat szintjén is egy egészen más nívót képvisel, mint a B170, és annál számottevően nagyobb. Éri a pízt.

Nem mondanám kifejezetten palmos egérnek, bár szerintem 18 cm-es kézzel megoldható a dolog, AA->>>AAA konverterrel és valami könnyebb elemakksival még a tömege is levarázsolható nyolcvanpár grammra, ami nem sokkal nehezebb a mostanidnál. Ami már kifejezetten nagytestű, nehéz és ajnálott is egyben, az a Logitech G603, de az kb. 22,5k.

Ha ezek közül nagyon nem, akkor legközelebbi MediaMarktba be, kiállított wireless Logi dzsunkák végigtapogatása, amelyik szimpi, megvásárol, oszt annyi. Vagy lemondasz a vezeték nélküliségről és akkor vannak egyéb értelmes opciók is 14-ig.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#82789) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket.
Alapvetően egy olcsó, sok gombos (6-8) egérre lenne szükségem, ami váltja a mostani no name kínai (de jól bevált :) ) egeremet, nem muszáj wireless.

Előre is köszönöm!

1. Mennyi a keret? 5-8000
2. Használtpiac játszik? nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? nem
4. Mire használnád az egeret? böngészés, és minimális játék (War Thunder)
5. Hogyan fogod az egeret fingertip
6. Mekkora kezed van? 13 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Passz
8. Egyéb igények, PI váltó gomb jó lenne, és lehet wired

[ Szerkesztve ]

(#82790) Synthwave válasza helixP (#82789) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

13 cm-es kezed van?

Logitech G102, ~9,5 ezer. Ennél olcsóbb ajánlottról újonnan nem tudok, pláne olyanról, amit fingertiphez is szívesen ajánlanék.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#82791) helixP válasza Synthwave (#82790) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem mondtam, hogy 4 éves vagyok :D Bocsi, tenyér középtől mértem. Lesz az 19-20 is.

Köszi a tippet, sajna ezen nekem kevés a gomb, tényleg kihasználom a 6-8 -cat, néha kevés is. Ja és nem muszáj, hogy vezeték nélküli legyen!

[ Szerkesztve ]

(#82792) Palinko


Palinko
tag

Egy olyan jellegű kérdésem van, hogy ha van egy Logitech G102-es egerem, akkor azt a logoutos cikkből már tudom hogy érdemes Omron D2F-01F kapcsolókra lecserélni a mikrokapcsolókat (igen-igen előjött a dupla kattintásos móka, az egeret inkább felújítanám mert akkor tudom bár mi van benne mint bizonytalan újat vennék és nagyon megkedveltem a tipust). Azt viszont nem tudom hogy mit csináljak a görgős résszel? Tehát elég ha 2 kapcsolót veszek, vagy a görgő alatt is ilyen kapcsoló van és inkább 3 kell? A DPI váltót is érdemes lecserélni és 4db kell igazából? Bár azt amúgy is olyan ritkán használom nem is baj ha ott előjön a duplaklikk majd egyszer, viszont a középső gombot is szeretném rendben tudni mert fontos a szoftverekben amit használok.

Köszönöm a válaszokat remélem valaki csinált már ilyet és kapok hasznos tippet egy jó felújításhoz.

(#82793) Synthwave válasza helixP (#82791) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát ennyiért nem is lesz wireless, amit ne akarnál falhoz csapkodni. :DDD Ott a legolcsóbb, értelmes darab 16-17 ezer pénz.

Létezik egyáltalán 8 gombos valami, amit lehet ajánlani fingertipre? Így hirtelen nem is jut nagyon eszembe más, mint a ~40 ezres Logitech G PRO Wireless, azon van 7.

A legolcsóbb, normális egér újonnan ~10k, de azon nem lesz 8 gomb, amin meg 8 gomb lesz és technológiai szinten jó, biztos, hogy jóval többe kerül és fingertipre sem igazán ajánlott.

It's time to sort yourself out. :))

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#82794) helixP válasza Synthwave (#82793) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm, értettem, világos megfogalmazás :)
Akkor elmegyek az olcsó húsnak híg a leve irányba :D

(#82795) Zaied válasza Palinko (#82792) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Kockapana kell oda, vagy nem tudom befér e egy nagy omron, ha igen akkor azt is rakhatsz oda, csak le kell vágni a 3. lábát.

[ Szerkesztve ]

(#82796) Palinko válasza Zaied (#82795) üzenetére


Palinko
tag

Panasonic EVQP0 az ami kell? A nagy Omron-nak a tipusszámát nem tudom sajna. Egyébként a teflonosokkal mi lett Hardverapróról? Régen simán lehetett pár forintért venni a népszerűbb egerekhez most csak Aquan találtam elég drágán.

(#82797) Synthwave válasza helixP (#82794) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha veszel ~9,5-ért egy Logi G102-t, akkor van egy használható egered 5+1 gombbal, amit lehet rendesen fingertipezni.

Szerintem ez 100x jobb alternatíva, mint az, hogy veszel valami nyolcgombos, random ipari hulladékot, de igazából a te döntésed a dolog, én csak jót akarok.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#82798) helixP válasza Synthwave (#82797) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm még egyszer a segítséget, megfontolom, amit mondasz, lehet, hogy emelek a kereten, vagy elhalasztom a döntést :)

Nem mellesleg megint csak tanultam, a mai napig nem is tudtam, hogy fingertipezek :R

(#82799) Synthwave válasza helixP (#82798) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

1500 forint igazán nem nagy emelés. :))

Plusz ráébredtél, hogy a kezed nem egy 4 évesé. Igazán szívderítő nap ez a mai. : D

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#82800) Zaied válasza Palinko (#82796) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Van itt egy szétszedett, szerintem az jó bele, Omron D2F-01F-erre gondoltam amúgy.
Kínából tudsz olcsón venni egészen jót, a többiek megszűntek :DDD . Van corepadom 1 szett ha érdekel, ha érdekel írj rám.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.