Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) bandus válasza L@co (#150) üzenetére


bandus
veterán

nemfeltétlenül. valakinek kényelmesebb valakinek nem. mindenkinek más formájú a tenyere, tehát teljesen szubjektív, hogy kinek mi kényelmes... ha teheted próbál ki milőtt megveszed. :C

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#152) L@co válasza bandus (#151) üzenetére


L@co
aktív tag

Az lesz egérteszt a bótba:DDD

SAITEK GAMING MOUSE 1600DPI-RŐL nem tud senki semmit???:F

[Szerkesztve]

(#153) bandus válasza L@co (#152) üzenetére


bandus
veterán

Hali! remélem jól megy az angol, mert magyar tesztet nemigazán találtam :Y
[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#154) L@co válasza bandus (#153) üzenetére


L@co
aktív tag

Megyeget az angol olvastam már több angol tesztet az egérről és azt írják h. játékokra nem igazán jó meg h. nem jó a fogása (ergonómiája v. mije:D) De egyébként ne rossz ennyi pénzért:D De lehet nem matyizok ezzel a Saitekkelhanem veszek egy olcsó MS-t!!

[Szerkesztve]

(#155) bandus válasza L@co (#154) üzenetére


bandus
veterán

az mindenképp jó döntés :)) én kezdetleges ismereteimmel az 1.1-est javasolnám :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#156) -adam-


-adam-
csendes tag

Üdv.
Szeretnék majd egy új egeret venni.
Én mindneképp vezeték nélkülit szeretnék, és Logitech-et. G5 zsinóros, G7 meg nagyon drága nekem, ezért azok nem jöhetnek szóba...
MX1000-ről olvasgattam, háát, azt írták játékra nagyon szar, pedig én viszonylag gyakran játszom FPS-ekkel. MX700-ról mit gondoltok? Ez a tölthető aksis megoldás nagyon tetszik nekem, nem nagyon szeretnék elemeket cserélgetni.
Valami MX510 kaliberű kéne nekem, mert azt volt szerencséme kipróbálni, csak cordless kéne...
Köszi előre is :F

(#157) sparx


sparx
tag

hmm, elég érdekes h a két olcsó, 1600dpi-s egér amit látni lehet, szinte teljesen ugyan ugy néz ki :
a Trust
[link]
ás ugye a Saitek
[link]
:U

(#158) Görgőőő


Görgőőő
tag

Üdv!

Szóval (mint a fórum neve is elmondja) milyen egeret ajánlanátok? Kinéztem magamnak a Razer DiamondBack-et csaképpen az rohadt drága (még mindig :O ). Olyan max 7k körül gondolkodtam és legfőbbképpen játékra kéne jah és igen neis nézzen ki csili-vilinek :)
Mit ajánlanátok? Vagy ha van valakinek használt és nagyon megakar válni bagóér a DiamondBack-jétől lehet h átvenném (bár ez lehetetlen) :B

Köszi előre is!

(#159) L@co válasza sparx (#157) üzenetére


L@co
aktív tag

Igen én is néztem mind2-t!
Itt vmi nem stimmel ennyi pénzért 1600dpi:F
Tesztek nem írnak róla túl sok jót, szar ergonómia meg játékokra se igazán jó de 1600DPI az csak jó valamire!!!!
Tök jó h. a bótba nem vót se microsoft se Saitek :O

(#160) bandus válasza -adam- (#156) üzenetére


bandus
veterán

Hali! Mx1000-hez még nem volt szerencsém, de a topikjában jópár emberke leírta, hogy igenis faszán használható játékra!Az MX700ról pedig csak jót tudok mondani, volt szerencsém kipróbálni (egy barátom rendelkezik ilyennel) igazán pöpec kis egér, szerintem teljesen megfelelő FPS játékra, ős is ezzel codozik (nem rosszul :P ). ha még lehet ilyet kapni akkor nagyon jó választás! szerintem...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#161) bandus válasza Görgőőő (#158) üzenetére


bandus
veterán

Hi! nézd csak meg a #146-os hsz-t! ott van amit te keresel :P , válaszd amelyik neked kényelmes, ha pedig mégis konkrétat kérdeznél, én az 1.1-esre szavazok :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#162) Görgőőő válasza bandus (#161) üzenetére


Görgőőő
tag

Ahamm, köszi. Már csak az a baj h hányok tőle :D. Végülis azér teccik annyira a razer mer szép és jónak is tűnik :). Mind1 ráérek még... Majd lemegy az ára. :)

(#163) L@co


L@co
aktív tag

Vettem Microsoft Intellimouse Explorer 4.0 Tilt Wheel -t!!
Kényelmes meg télleg nagyon fajin:D
Egy hátránya van a görgő télleg nagyon idegesítő!!
Én nem használom mongyuk a görgőt (CS-zek) tehát fő a kényelem (számomra) a görgőn kívül amúgy tökéletes!!

(#164) #53172992 válasza -adam- (#156) üzenetére


#53172992
törölt tag

Vezeték nélküli egér játérkra _NEM_ való.
Vucktor

(#165) adam182


adam182
csendes tag

hali

egy kerdesem lenne sorstarsakhoz...ms intellimouse explorer tilt wheel 4.0 tulajokhoz

nagyon kiraly eger - kenyelmes, pontos, stb- , de......

egyik haveromnak is ugyanez ez egere van es mindeketten ugyanazt a hibat eszeletuk kb 3/4 ev hasznalat utan...a bal gomb neha nem reagal...:(((

masokkal is elofordult ugyanez??????

Laco: a gorgovel sztem nincs semmi gond...kenyelmesebb mint a racsnis..sztem.....de ez megszokas kerdese

[Szerkesztve]

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#166) zsiga667 válasza adam182 (#165) üzenetére


zsiga667
addikt

Igen, ez típushiba a 4.0-nál, a bal gomb mikrokapcsolója megdöglik egy év alatt.Az enyém is meghalt, vettem helyette egy mésikat. :) Összesen így is csak 10k volt.

Tegnap meg vettem mellé egy MX1000-t, és tanusíthatom hogy teljesen alkalmas játékra is, legalábbis az előbb játszottam a Quake4-gyel vagy egy órát, és nem tudtak kinyírni, de még eltalálni se igazán, én viszont osztottam a fejlövéseket elég rendesen... :) (A bill is wireless, egy MX 5000)

Szerk.: Azt elfelejtettem hogy ez Bluetooth-os (abból is valami újabb fajta), lehet hogy a sima rádiós nem ilyen jó, de ez nem késik.

[Szerkesztve]

(#167) adam182


adam182
csendes tag

koszi zsiga

hat szomoru :O pedig azt hittem h tokeletes egerem van....szamomra az lenne ha nem szarkodna neha a ball gomb.....es ez csak annak a szerianak a hibaja??? lehet az is betojik 1 ev utan, amit most vettel......kar.............. :((( :((( :((( :((( :((( :(((

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#168) bandus válasza #53172992 (#164) üzenetére


bandus
veterán

ez buta kijelentés, igenis lehet vele játszani, egy darabig nekem is vezeték nélküli volt, teljesen noname, és azzal sem volt gond, mx700 is klafa játékra, csakúgy mint az 1000-es :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#169) L@co válasza adam182 (#165) üzenetére


L@co
aktív tag

Aha hát igen a görgő megszokás kérdése én még mindig nem tudtam megszokni:DD Jó h. halk de a játékba nem érzem h. hova vált!!!
De nekem remélem nem fog szarakodni a bal gomb.... :O :O :O

(#170) atala


atala
addikt

Üdv!

Genius rádiós optikai egerem van. Kb úgy 30mp után készenlétbe kapcsol az egér, és csak akkor működik ismét, ha megmozgatom az egeret. Viszont nem egyből reagál, hanem úgy 1mp után.
Normális ez?
Gyanítom, hogy az energiafelhasználás miatt lehet, de keveslem azt a 30másodpercet, várhatna a kikapcsolással többet is.

[Szerkesztve]

(#171) atala


atala
addikt

Sőt, most azt vettem észre, hogy kb 1 perc után még mélyebb álomba szenderül, és csak 3-4 mp után múködik ismét.

(#172) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Na most már elegem van.
A topik megnyitása óta nem vettem egeret és azzal a szimpla egérrel amit most használok már magyon tele van az összes testrészem.
Kamikazeboci légyszives ajálnj egy max 5-ezer Ft-s egeret.
Előre is köszi.

(#173) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Üdv.

Egeret szándékozom venni úgy 5, max 7eFt értékben.
Amire használnám, játék(Főleg Cs), meg teljesen mindennapos dolgok.
Amit kinéztem magamnak az A4tech új gamer egere az X7-es sorozatból a legkissebb 708as. [link]
Lenne egy gondom viszont evvel ugyanis nem lehet USB hacket nyomatni rajta tehát folyamatosan 125Hz-n megy. A kérdésem az lenne, hogy mi számít többet, a magasabb felbontás vagy, a nagyobb frekvencia?

-- end of transmission --

(#174) L@co válasza SaNyEe (#173) üzenetére


L@co
aktív tag

Engem is érdekelne h. mennyit számít h. 125 v. 500Hz?? Észre lehet venni??

(#175) bandus válasza SaNyEe (#173) üzenetére


bandus
veterán

szvsz ennyi pénzért microsoft intellimouse, mondjuk 1.1, vagy akármelyik. ez a Hz-es baromság se jó semmire. attól, hogy 500 hz-n megy az egered nem játszol jobban, és különbséget sem fogsz észlelni... :P

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#176) #53172992 válasza bandus (#175) üzenetére


#53172992
törölt tag

Érezni fogod.
És jobban játszol
Ha meg nem akkor használj 100ft -s görgős egeret

(#177) #53172992 válasza SaNyEe (#173) üzenetére


#53172992
törölt tag

Cs-re elvileg explorer 4.0
De ez is jó.
X7-es topic van ;)
ott érdeklődj
Vuck

(#178) SaNyEe válasza #53172992 (#177) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

tudom, hogy van, csak más alternatívák is érdekelnének azért írtam ebbe a topicba.
Az Explorer 4.0-n sem lehet hackelni az USB frekit ha jól tudom vagy tévedek?

-- end of transmission --

(#179) L@co válasza SaNyEe (#178) üzenetére


L@co
aktív tag

Nem nem tévedsz, nekem is olyan van és nem lehet USB Hackelni, de szerintem nagyon fajin az egér!! A görgőzés még mindig nem megy nekem:D de azon kívül meg az USB Hacken kívűl tökéletes:D (nem igazán tudom h. mennyit számít az USB Hack:D)

(#180) bandus válasza #53172992 (#176) üzenetére


bandus
veterán

hát nemtudom..., nnemhiszem h annyira észrevehető lenne a különbség. de az viszont biztos h az egértől nem fogsz jobban játszani..., hiába van Ferrarid, attól még nem biztos h tudsz vezetni...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#181) L@co válasza bandus (#180) üzenetére


L@co
aktív tag

Hát ezzel én vitatkoznék. A golyós egér meg az optikai között azért igen nagy a különbség meg a régi Kolink optikai egerem és a Microsoft között is nagy a különbség!! Jobban játszok mióta új egerem van. Mongyuk a Microsoft meg a Razer v. a Logitech MX518 között nem volt különbség!!

[Szerkesztve]

(#182) bandus válasza L@co (#181) üzenetére


bandus
veterán

Nem is az optikai és a golyós közti különbségre mondtam, hanem az x ill az x+párszáz Hz közti különbségre. Az is természetes h a microsoft egér jobb mint a kolink, de Hz-ek nem számítanak annyit, hiába kerítenek ekkora feneket a dolognak...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#183) L@co válasza bandus (#182) üzenetére


L@co
aktív tag

OK csak azt írtad h. nem jáccol jobban jobb egérrel és én erre értettem:D
De szerintem sem lehet észrevenni h. hány Hz. :R

(#184) bandus válasza L@co (#183) üzenetére


bandus
veterán

Akkor ok :D :R
Amúgy szerintem a kényelem a legfontosabb. az én delux egeremmel is egész jól megy néha a játék (CoD) :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#185) kretenallat


kretenallat
senior tag

mindenki maganak donti el h a Hzek szamitanak e neki vagy sem.... miutan ujrapakoltam ocsem gepen a windozt leultem jatszani vagy 5 kor cs alatt feltunt h hianyzik a hack (mx518)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#186) bumper


bumper
senior tag

Gyerekek érdemes már venni lézeres egeret vagy még mindig várni kell egy fél évet?

Pl láttam egy Trust mi-6500x lézeres ötgomobst 5500-ért... :)

(#187) necso_R


necso_R
csendes tag

http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=3381

saitek gamer mouse 4500ért érdemes....

(#188) Allien válasza bumper (#186) üzenetére


Allien
veterán

Én nem tudom, mit érdemes, de először tisztázd le magadban, mire kell? Ha játékra, akkor nem biztos, hogy jó döntés. De, NEM a lézer miatt.;) Anno, nekem is Trust egerem volt (megvan még egy fiókban), elég sokáig jól szolgált. Kivéve játékok egy részében! Főleg fps-nél, mint Mohaa, Battlefiled, és főleg a BF2-ben valószinüleg driver hiba miatt nem működött megfelelően. Ez azért volt bosszantó, mert ezek amiket felsoroltam multiplayeres gammák.:B Nem volt annál bosszantóbb, mint amikor a BF2-ben bepörgött az egér. Ez, ha csak gyalogos voltam elmegy, max meghaltam, mert közben lelőtek (a karakterem a tengeje körül kezdett el pörögni). De, amikor helikoptert vezettem, és akkor forgatta meg földközelben a gépet, úgy, hogy televolt a gép utasokkal, az már nagyon nagy gebasz volt! Ehez hozzá kell tenni, hogy a BF2-ben már nézik, mit csinálsz, és mennyi saját egységet nyírsz ki.:(((
Elképzelhető, hogy más Trust egerekkel nem jelentkezik a hiba, nem néztem jobban utánna, hiányos angol tudásom miatt (sem), illtve, úgy gondolom, hogy ilyet alpból nem szabadna csinálnia.:B Ettől függetlenül, lehet, hogy relative egyedi eset volt (másnál is volt ilyen hiba külömben). :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#189) bumper válasza necso_R (#187) üzenetére


bumper
senior tag

Vadonatúj boltban 4800 ... (és nem lézeres)

Allien! Köszi a választ. A Trustban sokan nem bíznak, többektől hallottam panaszt rá, de ez volt az első konkrét sztori; szóval akkor ejtem is.

Milyen más max 5000 forintos egeret érdemes FPS-re venni? Lézerest v. optikait...
Eddig egy sima golyós A4 techel aprítom az ellent... :DDD

[Szerkesztve]

(#190) Eagl3 válasza bumper (#186) üzenetére


Eagl3
veterán

Logitech G5, persze, hogy érdemes megvenni :) egyébként a többi gyártó lézeres egereit nem ismerem de ez igen jóra sikeredett.

(#191) Eagl3


Eagl3
veterán

Microsoft explorer 4.0 f@sza kis egér, a görgőlyét meg kell szokni, márha az ember azzal vált fegyót :U . USB hack-et marhaságnak tartom, semmilyen külömbséget nem fogsz észrevenni játékban. Persz. ez csak az én véleményem.

(#192) bumper válasza Eagl3 (#191) üzenetére


bumper
senior tag

Ja persze, csak nincs rá tizenakárhányezer forintom :o

MS explorer 4.0 optikai rágcsáló vagy lézeres, hány dpi-s? Mennyibe fáj egy ilyen?
Jó lenne, ha lenne rajta vagy 5 gomb :)
:R

(#193) Eagl3 válasza bumper (#192) üzenetére


Eagl3
veterán

[link] most olyan 5000, maximum 6000Ft körül van. Optikai. Mellesleg én nem nagyon vennék lézeres egeret a G szérián kívül... kicsit megbízhatatlanok, néha az enyém is meggárgyul egy pillanatra (havonta egyszer egyhuzamban 5-6óra game után :) ) de ennyi belefér :P

(#194) bumper válasza Eagl3 (#193) üzenetére


bumper
senior tag

Jó is szép is ára is beleférne, de a görgője nem szimpi. Folyamatosan görgethető és nem akad... könnyen el tudom magam képzelni, ahogy szentségelek, mert nem a megfelelő fegyverre váltottam vele. Nálad nem voltak ilyen problémák a görgő használatánál? :)

(#195) Eagl3 válasza bumper (#194) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekem nem volt ilyen egerem, csak kipróbáltam havernál... tény hogy furi, de meg lehet szokni.

(#196) bumper válasza Dtomi (#140) üzenetére


bumper
senior tag

Ők igen:
http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1858351,00.asp
''Stay away''

(#197) bumper


bumper
senior tag

Szerintetek milyen egeret érdemes FPS-re venni max 5000 forintért? Lézeres, optikai....

(Eddig egy sima golyós A4 techel aprítom az ellent... )

(#198) Eagl3 válasza bumper (#197) üzenetére


Eagl3
veterán

Vedd meg az a Qrv@ explorer 4.0-át
:U

(#199) bumper válasza Eagl3 (#198) üzenetére


bumper
senior tag

Sz@r a gorgője ;]

(#200) robo01 válasza bumper (#197) üzenetére


robo01
tag

Vegyél X7-es A4 techet

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.