Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

melyiket vegyem meg G1 DB vagy CH
sürgőős lenne
köszi

(#552) benedekco válasza MatheuS 92 (#551) üzenetére


benedekco
addikt

nekem DB-m van és 1általán nem okoz semmilyen görcsöt!!! marhaság a görcs... nekem a 100éves géniuszoktól fájt a kezem de ez baszott kényelmes... és atom pontos
a többi egeret nem ismerem, a drivere is kiforrott...stbstbstb zsír a cucc

[Szerkesztve]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#553) benedekco


benedekco
addikt

Légyszi Dos-os usb egér driver! Ha valaki tud az segítsen!

Köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#554) Zoliboy


Zoliboy
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek! Egeret szeretnék vásárolni...

Lézer egér kellene... Ha lehet Vezetékes és PS2-es csatlakoztatású...

KB. 12.000,- lenne rá...

Előre is köszönöm a segítségeteket!!! Csáó :))

(#555) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

én is Copperhead-et akartam de aztán olvastam hogy nem jó a lézeres egér.Inkább maradj a G1 ,MS intellimouse 3.0 vagy MX 518. sztem ezek a legjobbak

Ne siesd el adolgokad én is azt tettem volna meg volt ráa pénzem és egy G1 et rendeltem.
Persze ez csak egyéni vélemény :)

(#556) (Bundás)


(Bundás)
addikt

A4tech X710F, esetleg BenQ M800 tapasztalat?

Játékosnak kéne néha, mindkettő billentyűzet+egér kombinációval együtt lenne, az első csomag @6-7 ezer Forint [link], a második @5300 HUF [link] [link]


benedekco: használj USB->PS/2 átalakítót, akkor nem kell USB driver. :)

[Szerkesztve]

(#557) Zoliboy válasza MatheuS 92 (#555) üzenetére


Zoliboy
tag

Miért nem jó a lézeres egér????????????????????????????????? Köszi! Üdv. :))

(#558) benedekco válasza (Bundás) (#556) üzenetére


benedekco
addikt

usb->ps2 átalakító??? ha azzal tolom akkor szaggat a kurzor a képernyőn (nagyon minimális, de észlelhető)
windows alatt is és a dos-os gamék alatt is... nomeg nemtom mit szólna a razer a ps2 átalakítóhoz

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#559) ANT válasza Zoliboy (#554) üzenetére


ANT
őstag

A4TECH X-750F. Van hozzá USB--->PS2 átalakító is, ha neked az kell. Kb. a pénzkereted feléből kijön az ára.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#560) RexpecT válasza ANT (#559) üzenetére


RexpecT
addikt

Valaki véletlen nem tud Debrecenben egy olyan boltot aholvan Logitech G1-es egér ?
Ménia Markt-ba nincs véletlen ?

(#561) FireLord válasza RexpecT (#560) üzenetére


FireLord
aktív tag

www.multimediatower.hu árlistán láttam!

(#562) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

G1 es em van nagyon fasza talán az a baj hogy túl könyű szinte már a zsinor is lehúzza :)
amúgy nagyon gyors fölosleges egy 1600 dpi vagy 2000 dpi egeret venni
ez is 5800 volt
Én szentesen Vettem a Hansa-ba.
Undorító uzlet de G1 et tudnak hozni 2 napon belül

(#563) RexpecT válasza FireLord (#561) üzenetére


RexpecT
addikt

Az a baj h ott csak rendelésre tudnak hozni... :(((

(#564) golyani válasza (Bundás) (#556) üzenetére


golyani
addikt

710 va ncsak nem gyorstüzelős nekem naon bejön csak kicsit izzadós a felülete de sztem jó egerentyű.

(#565) (Bundás) válasza golyani (#564) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az lett, fasza WSAD gumigombos billetyűzettel 6800 Forint volt. :C

(#566) Zoliboy


Zoliboy
tag

Sziasztok!

Mit szóltok a Logitech MX610-eshez???????????

Ezt néztem ki...

Előre is köszönöm a válaszokat!!!! Üdv. Zoliboy :))


[Szerkesztve]

(#567) ftc válasza eastsider (#550) üzenetére


ftc
nagyúr

ergonomia tökéletes...2000dpi... sztem felesleges 520-as elég...ua csak 1600dpi-s..hwsw-n van totyikja..akinek ott van az dicséri

(#568) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Két egér közül kellene választanom, azért-e kettő közül mert a 6000HUF-ot nem haladja meg egyik sem és max ennyit szánok rá:

Logitech G1
Genius Ergo 520

A logitech-et midenki dícséri, de nekem külsőre jobban tetszik a Genius, meghát ott az 1600DPI, amihez eléggé kétesen állok, mert nem tudom hogy kell-e egyáltalán ez a sok DPI meg a nagy felbontásu optika. Főként játékra kellene, de nem vagy valami hardcore gémer, max napi egy-két óra CS1.6 :) meg egy kis Starcraft....

A válaszokat köszi előre is...
:R

(#569) ftc válasza footy (#568) üzenetére


ftc
nagyúr

Ergo 520 szerdán remélem tudok végre tapasztalatot mondani..

(#570) golyani válasza footy (#568) üzenetére


golyani
addikt

A4tech X7-es sorozatból vki?
neke mmost call of Juareznél eléggé bejön és csak 800-on használom...
és télleg 95pontot csinál a tesztbe lmeértem ithon :D

(#571) RexpecT válasza footy (#568) üzenetére


RexpecT
addikt

Egyértelműen a Logitech !

''Mint az utóbbi időben megjelent legtöbb, játékosoknak szánt optikai egér, a G1 se csúszik meg csak egészen nagy sebességeknél, jóval azon túl, amit egy átlag játékos elér. Ezzel együtt a reakcióidejét csökkentették, ami azt jelenti, h ''Tökéletes Irányítás'' csak a kisebb, 1.68 m/s-s sebesség alatt él. De ez nem a világ vége, mivel a játékosok nem valószínű h túl gyakran elérik ezt a szintet, hacsak nem használnak nagyon kicsi érzékenységet.''

''A g1 egy jó kinézetű egér, jó teljesítménynel és megnövelt 800dbi-s felbontással, mely tökéletessé teszi minden játékos számára. Különösen könnyű a maga 80 grammjával és egy normál játék során nem számít milyen gyorsan rángatják össze-vissza.''

[Szerkesztve]

(#572) footy válasza ftc (#569) üzenetére


footy
addikt

Tudok várni, nem sürgős az egérvásárlás.
Csak az infókat majd írd meg légyszi

(#573) footy válasza golyani (#570) üzenetére


footy
addikt

Fogásra nem rossz az A4tech, csak kinézetre nem tetszik. A 718ashoz volt szerencsém, tényleg jó, de valamiért idegenkedem tőle. :F

(#574) footy válasza RexpecT (#571) üzenetére


footy
addikt

Csak a külseje nem fog meg valamiért... :(
A 800dpi is kevésnek tűnik bár nem volt alkalmam kipróbláni a G1et. Az igazság az hogy az Ergo520 formája nagyon vonzés olvastam, hogy az optika ugyanaz mint az MX-510-ben, ami jónak mondható főleg ilyen ár mellett.
Köszönöm az építő jellegű hsz.-t, valahol ki fogom próbálni, esetleg valamilyen helyet nem tudtok, ahol van rá lehetőség Nyíregyháza és Debrecen vonzáskörzetében?
Jó az avatarod :C :DD

(#575) ftc válasza footy (#572) üzenetére


ftc
nagyúr

Itt olvasgass egyenlőre...[link]

(#576) footy válasza ftc (#575) üzenetére


footy
addikt

Ezt már kivégeztem. Köszi :))
Akinek van annak tetszik, csak a tartósságra van panasz...

(#577) ftc válasza footy (#576) üzenetére


ftc
nagyúr

aha az 525-nél...

520-ról nem olvastam panaszt külföldi portálokon

(#578) Birsmann válasza footy (#574) üzenetére


Birsmann
tag

Hi!

[link] ezt az oldalt ajánlom olvasgatásra (angoltudás needed) ;)

És mindenek előtt az a legfontosabb hogy jól tudd fogni az egeret [gyk próbáld ki mielőtt megveszed]. Ilyen 'kipróbálós' helyek pl a Pixel, MediaMarkt.

Uff ;]

[Szerkesztve]

(#579) footy válasza ftc (#577) üzenetére


footy
addikt

Mondjuk a Logitech, Razer tulajok fikázták egyéb fórumokban a Genius minőséget... :F
A teszteleők valóban jókat írnak a külföldi portálokon. (angol, német, szlovák)
Kiegészítésként: Rosszul írtam fenntebb, mert az optika az MX-518-ban és a Razer DiamondBack-ben használt.

(#580) footy válasza Birsmann (#578) üzenetére


footy
addikt

Holnap meg is nézem a Mediában. A cikket már láttam, a meglévő angoltudással leszúrtem egy-két dolgot.

(#581) ANT válasza footy (#579) üzenetére


ANT
őstag

''Mondjuk a Logitech, Razer tulajok fikázták egyéb fórumokban a Genius minőséget...''
Mondjuk a Logitech, Razer tulajok - a legtöbb esetben - szinte minden mást fikáznak. :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#582) footy válasza ANT (#581) üzenetére


footy
addikt

Ebben lehet valami...

(#583) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

A kellytech nyeremenyjatekban nyertem egy A4tech X6-80D glaser egerentyut, elotte 1-2honapig egy alap Logitech SBF96-ost hasznaltam, amitol nem voltam hasraesve: idonkent megbolondult es ossze-vissza pattogott a mutato a kepernyon es volt olyan is hogy magatol ment, amig meg nem mozgattam. Ennel az A4tech-nel semmi ilyet nem tapasztaltam, viszont ez sem fenekig tejfel: a zsinorja rovidebb mint a Logie es ha picit felemelem az egeret, akkor ez is megbolondul egy kicsit, de csak egy kis teruleten megy ossze-vissza. A fogasa nagyon jo, nekem nem izzad rajta a tenyerem, a huvelykujjnal levo gombok hagynak kivannivalot maguk utan... lotyogosen mukodnek, a doubleclick gomb viszont zsenialis :) az office gombot nem hasznalom. A legjobb: azt irjak rola hogy mukodik atlatszo uvegasztalon is, de elotte ossze kell ujjlenyomatozni :DDD :DDD

A hasonlosaga az MX500-hoz egeszen zavarbaejto :B
[link] vs [link]


(#584) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok mondani valamit (jót/rosszat) erről az alap egérről? [link]
A magasabb kategóriás MS egerekről csupa jót hallottam, de erről még semmit...

(#585) eXodus válasza Cloud_s (#584) üzenetére


eXodus
őstag

(Volt szerencsém hozzá csak fehérben)
Röviden: f*s

(Ganyi műanyag: -> recseg ropog, kényelmetlen, zizeg a kurzor. /nekem kicsi/)

(#586) vizibal


vizibal
tag

Már jócskán megérett a golyós(!) Logitech őslényem egy evolúciós ugrásra, ugyanis zavaró, nyikorgó hangot hallat már hetek óta. Meg már unom, hogy hetente fél marék koszt vakarok ki belőle. Szóval valami kevésbé mechanikus jószágot szeretnék helyette.
Az új egérrel szemben támasztott igények:

-legyen vezetékes (jó minőségű, strapabíró kábel plusz pont)

-legyen rajta jó sok gomb (legalább 5), ugyanis anno hülye voltam és a WASD és környéke helyett a nyilak+Ctrl+Shift+Numpad bill. kiosztásra szoktam rá és hiába próbálok átszokni

-a tipikus használati felületeken működjön megbízhatóan (mindenféle asztallap, esetleg átlagos egérpad), ne ugráljon ide-oda a képernyőn

-legyen rajta görgő, ráadásul a csendesebb fajtából (a haverom A4tech, közelebbről talán SWOP-35 egerének görgője pl. teljesen hangtalan)

-legyen kényelmes és stabil a fogása, jobb kezes vagyok, úgyhogy nyugodtan lehet ergonómikus kialakítású

-előny, ha a görgőt oldalra is lehet billenteni, de nem létszükséglet

Sikerült felülkerekednem a megalomániámon (elég volt ránéznem a bankszámlámra :D ), úgyhogy a Logitech G5, Microsoft/Razer Habu és egyéb 10k+ nagyragadozókat (helyesbítek: rágcsálókat :B ) kizártam a potenciális célpontok közül, szóval max. 7-8k-t szánnék a dologra (vagy még kevesebbet). Az eddigi böngészés során az A4tech X6-80D egerén akadt meg a szemem, csak a görgőjéről nem találtam semmi infót (kísértetiesen hasonlít ugyan az SWOP-80 modellre, ami ''Noiseless Comfort Wheel''-lel büszkélkedhet, de erre inkább nem alapoznék).
Egyébként az egeret játékra (Hitman, Splinter Cell szériák, időnként FPS), netezésre, képszerkesztésre, vektoros rajzolgatásra és 3d-s modellezésre használnám. Szóval legyen pontos, de a 2000-2500dpi-s felbontás már túlzás, és UT-ben, Quake-ben vagy CS-ben sem az egér milliszekundumos reakcióidejének hiánya miatt fognak leszedni :( (nem vagyok hardcore FPS-gamer).
Aki tud bármilyen, a fentieknek megfelelő rágcsálót ajánlani, vagy az X6-80D görgőjének hangjáról infóval szolgálni, az ne legyen rest billentyűzetet ragadni. Előre is kösz :R
Még egy kérdésem lenne: az A4tech egerek Office-gombját játékokban lehet használni, pl. ha nem telepítem fel a drivert?

[Szerkesztve]

(#587) ftc


ftc
nagyúr

nah nem Genius Ergo 520-as lett a pocikom hanem egy Ergo 3000..
az Ergo 520-at nem tudtak beszerezni 2 hét alatt...üres nagyraktárak rulz..
Első tapasztalatok rubin vörös kezemre illik...ami szémomra érdekes az az egér nagysága... és könnyedsége..

majd akkor irom le a pontos tapasztalatokat ha felttem hozzá minde drivert...
a dobozán 800dpi genius szerint 1000dpi... bár számomra tök 8 lényeg az volt,hogy szeressem és egy elem ne merüljön ki 3 nap alatt...
majd folytatom

(#588) kircipeti válasza vizibal (#586) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hi!

Asszem ugyanolyan golyos Logi ragcsalonk lehetett, engem is idegelt a nyikorgasa.
Az X6-80D gorgoje teljesen halk, csak ha kozel teszed a fuledhez, akkor hallani. Office gomb bindrol nem tudok nyilatkozni, csak autos jatek van a gepemen, azokban nem sikerult egyetlen egergombot sem bebindelni.

(#589) vizibal válasza kircipeti (#588) üzenetére


vizibal
tag

Kösz az infót :R , ennek fényében azt hiszem, az X6-80D lesz a befutó. Bár a bindelésnek még utánanézek (nehogy már legyen rajta 8 gomb, amiből 5-öt csak Office progikban lehet használni ;] ).

(#590) djtoomi


djtoomi
addikt

hali nekem már két választásom maradt csak.ausztriába megyek és ott vásárolok magamnak egeret meg egérpadot innen:[link].néztem itt egy egérpadot ez már biztos:[link].a kérdés az hogy ehhez a padhoz melyik egeret vegyem:[link] vagy ezt:[link]?kérlek segitsetek mert ma éjjel indulok és holnap veszem meg.melyik a jobb?a pénz nem számit.miben jobb a g5?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#591) t1


t1
addikt

Hali!
Megdöglött a Genius Netscroll + Traveler Iris egerem és helyette kéne vmi. Kb 6k értékbe. Általában játékra használnám és fekete kéne :)

(#592) wid22


wid22
aktív tag

Genius Ergo 520? 5600ft volt
[link]

(#593) t1 válasza wid22 (#592) üzenetére


t1
addikt

Ergo 525 az mennyivel jobb?
Én kinéztem magamnak Revoltec-et az a Fight Mouse Advancedet meg van a másik is :)

(#594) wid22


wid22
aktív tag

Az Ergo 525 2000 a DPI nem 1600 minta520 nak meg Lézer egér és 8000Ft kb az ára.

(#595) t1 válasza wid22 (#594) üzenetére


t1
addikt

aha, faternak 525-ös ergoja van eléggé teccik hát nem tom még várom a javaslatokat

(#596) ftc válasza t1 (#595) üzenetére


ftc
nagyúr

Ergo 520 mondjuk nekem Ergo 3000 van mert khm nem tudtak 2 hét alatt ergo 520-at beszerezni sehol sem...bezzeg 525-s mindenhol volt... 1600dpi vs 2000dpi kb ennyi a 2 egér közti eltérés...

(#597) t1 válasza ftc (#596) üzenetére


t1
addikt

aham majd kiderül mi lesz az a lényeg fekete legyen :)

(#598) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok! Kéne nekem venni egy egeret, mert amit régen vettem az nagyon szar(Samsung vmi) olyanokat csinál h. a monitor végéből a másikba ugrik, meg megőrül,forgatja az embert(játékokba), meg szal minden baja van:( Most pedig szeretnék venni vmi jó egeret, ami jó gameléshez, pontos, könnyen csúszik meg minden. Én ezt néztem ki: [link] 4900FT-ért dobálják mi felénk...Megéri ezt a pénzt? Vagy van jobb ennél? Előre is köszi! Ja és miben nyilvánul meg ez a 2000DPi? ettől csak jobb egy egér nem??

[Szerkesztve]

(#599) wid22


wid22
aktív tag

2000DPI egy egérnél azt jelenti hogy gyorsabban mozog adott idö alatt több texturát fut át játékoknál kisebb egér mozgással nagyobb utat megtehetünk pl FPS játékoknál gyorsabban megfordul . Laikusan leirva ilyen Nekem személyszerint a 800 DPI vált be az Ergo 520 ugymüködik. Hiábe 1600DPI t tudna.

(#600) Tivi32


Tivi32
aktív tag

Nekem Logitech MX 518 as van és szuperul működik nekem nagyon tetszik a seb vaáltó rajta mej 400dpi 800 vagy 1600max dpi között váltogat a driverjével öt eltérő éerték et is beállithatunk helyettük :DD
Én ezt az egeret tartom a jegjobb vezetékes egérnek ! ! ! ! ! :Y :C :DD

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.