Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) powerwade válasza Johnny_vT (#40750) üzenetére


powerwade
senior tag

Köszi dugø, Johnny_vT.

A Z77 jó is lenne, de ez inkább aluminium plate mint fehér :) De kezdésnek nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#40752) Johnny_vT válasza powerwade (#40751) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Igazad van, azt hittem a gombok színén van a hangsúly :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#40753) Mr.Csizmás válasza powerwade (#40751) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

EagleTec KG010/011? nekem egy fekete van belőle.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40754) powerwade válasza Mr.Csizmás (#40753) üzenetére


powerwade
senior tag

Ránézésre se nem fehér, se nem TKL :)

(#40755) chopin42 válasza emiki6 (#40743) üzenetére


chopin42
őstag

Emiki6, dugø köszönöm a segítséget, hozzászólásokat.
Sajnos a városban (Pécs) nem találtam olyat, amit be mertem volna vállalni: kontaktsprayk kenőanyagot hagynak, féktisztító nem is nagyon volt, olyan legalábbis, aminek köz elenne az izopropilhoz. Volt egy Chip nevezetű kontakt, ami még meg is felelt volna, de ott meg felhívták a figyelmet arr,a hogy oldhatja a festéket, műanyagot. Egyik sem lenne valami szuper, olyan felület meg nincs, amivel tesztelhetem.
Egyébként mára kiszáradt, kíváncsiságból bedugtam, és érzékelt megfelelően. Az altgr illetve a kurzorok bolondultak meg, az cseszett szét mindent. Addig nem rakom össze, míg meg nem tisztul, bár kívül nem látszik semmi.
Ha gyógyszertárban kérek alkoholt, az is megfelel? Illetve kifejezetten desztillált víz kell? ? Ha igen, ezeket talán be tudom szerezni, vagy vegyek ilyet?
dugø prevent féktisztító nem is volt sehol...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#40756) Crabface válasza chopin42 (#40755) üzenetére


Crabface
senior tag

Gyógyszertári alkohol nekem eddig bevált, desztillált víz meg minden benzinkúton van.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40757) emiki6 válasza Crabface (#40756) üzenetére


emiki6
veterán

A benzinkútival óvatosan. Van amire csak ráírják hogy desztillált víz, apróbetűvel meg ott van, hogy ioncserélt... Nesze nekünk, marketing...

chopin42: Amit linkeltél alkohol teljesen jó, gyógyszertárban elvileg kell legyen desztvíz is, persze nem olcsó, de annyira nem is drága. Alkoholból mindegy milyet veszel, az etil drága, mert ha nem lenne, azt vennék az alkeszok, így az izopropil pont jó helyette. (a denaturált sem lenne rossz, de az meg büdös...)

Egy vizes áztatás mosás elég kell legyen, de ha biztosra akarsz menni, akkor kettő, aztán egy alkoholos áztatás mosás kiszedi amit a víz nem és a maradék vizet is magával viszi, ami meg benne marad, az kipárolog. (az áztatásra hagyj időt, néha rázogasd. A cél, hogy ami leszáradt az feloldódjon és elkeveredjen a folyadékban és így le lehessen önteni).

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40758) Domestos válasza chopin42 (#40755) üzenetére


Domestos
tag

Tisztításra nem a denaturált szesz a legjobb? Nincs víztartalma, csak annyira adalékolják, hogy emberi fogyasztásra alkalmatlan legyen.

(#40759) JóGéza válasza chopin42 (#40755) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ha hozzájutsz, az Alkonek is jó lehet.

(#40760) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

BenQ ZOWIE Celeritas 2 71€
G80-1800 35€

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40761) dugo_ válasza chopin42 (#40755) üzenetére


dugo_
veterán

Gyógyszertári alkohol az általában 70%-os. Ugye a víztartalma miatt nehezebben szárad, de ha desztvizezed, akkor arra úgyis várni kell.

Palackozott desztvizet is tudsz patikában venni, nekem is onnan volt, amikor be kellett járatnom víz alatt egy modellautó motorját. :D

powerwade

A fehér nekem is kimaradt, de Nyunyunak volt ebből fehér mod-ja, csak nem találom a kész képeket.

[ Szerkesztve ]

(#40762) Crabface válasza Mr.Csizmás (#40760) üzenetére


Crabface
senior tag

1800-at német ebayen árult egy "kasszásbolt" 8 7 eurós darabáron, 10 darabtól kedvezménnyel :D

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40763) nyunyu válasza dugo_ (#40761) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, egyszer poénból megtripláztam a fekete Victsing értékét a fehér Max kupakjaimmal.

Aztán ebből a projektből sem lett semmi, helyette jött impulzus "vásárlásként" az XD84, ami pár hónapja a polcomon porosodik, helyette a custom MX 1800-on dolgozok, mert azt ott merem hagyni az irodában, és nem kell naponta cipelni ide-oda.
(meg amúgy sem került sokba a pimpelése, könnyen pótolható lenne, ha netán "elveszik")

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40764) dugo_ válasza nyunyu (#40763) üzenetére


dugo_
veterán

Volt akrillal festett verzió is, nem? Vagy csak tervezted a full fehéret?

(#40765) nyunyu válasza dugo_ (#40764) üzenetére


nyunyu
félisten

Eredetileg a Victsinget akartam fehérre festeni, aztán belelapátolni a Kailh Coppereket meg a blank sakktáblás NPKC kupakjaimat+felmatricázni.
Aztán valaki linkelte itt az XD84 elektronikát+megláttam, hogy van hozzá fehér ház is, onnantól nem volt kedvem a festéssel pepecselni.

Persze a blank NPKC kupakkal * nem volt vicces gépelni a jelszavakat, így hamar le lett cserélve az első ISO enjoyPBTre, aminek a színével azóta sem vagyok kibékülve.
(Azóta lehet ISO addont kapni a "klasszikus" enjoyPBT szettekhez is.
Mind a fekete, mind a sötétkék jobban nézne ki, mint ez az elcseszett zöld.)

*: Hmm, de korai verzió, egy-két héttel az XD84 összelegózása után jött meg az első fehér USB kábel, addig ideiglenesen a sarki boltban vett feketével használtam.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40766) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

A Max Keyboard oldalról rendelhető kupakokról van tapasztalatotok?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#40767) modern


modern
aktív tag

Üdv.
Valaki tud segíteni Logitech G19s billel kapcsolatosan?
Tudom ez nem az a fajta segítségnyújtós topic, de egyszerűen mást nem találtam, és már teljesen tanácstalan vagyok :(

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#40768) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

véletlenül futottam bele ebbe az appleklón billentyűzetbe, mintha vki ilyet keresett volna a múltkor

(#40769) nyunyu


nyunyu
félisten

Még mindig nem értem, milyen előnyei vannak egy 11mm vékony billzetnek egy klasszikus vastagságúval szemben.

Jobban lehet vele húst szeletelni?

Kicsi az asztal/nem fér be a billzettartó fiókba/rackbe problémakör jellemzően a billzet X és Y dimenzióitól függ, nem a Z-től.
De azokra már az ősidők óta van megoldás a TKLek, 1800-ak személyében.
Sőt a 75% sem mai találmány, lásd pl. BTC 5100C vagy Cherry ML 4100 már kapható volt a kilencvenes évek közepén.

Kicsi a táskára is volt megoldás, bár az IBM USB Travel nem volt az a kifejezetten kicsi billzet a trackpadje miatt. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40770) Domonkos válasza nyunyu (#40769) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ohh, igen :D milyen jo is lenne hogyha az lenne a legrosszabb felhasznaloi szokas, hogy a tul vekony/lapos billentyuzetet preferaljak. Mondjuk en sem ertem ezeknek a valodi letjogosultsagat, mert tenyleg minden komolyabb hasznalatra teljesen alkalmatlan. Disztargynak meg nem szep. ~ Szerintem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40771) Ringman válasza nyunyu (#40769) üzenetére


Ringman
nagyúr

én sem, a laptopvékonyítás sem tetszik, csak a kijelző körüli kávaméret, ami bosszantani szokott, dell e6430-ba is majdnem a 15,6"-os kijelző is beleférne

(#40772) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#40770) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ne is mondd, bkv-nál az jár az irodai géphez, csodálkoznak hogy saját billt használok :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40773) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Bluetooth billentyűzetet keresek, nem baj ha nem magyar, de lehessen teljes mértékben magyarítani.
A legtöbb Android-os, tablet billentyűzeten nem látom a bal sarokban az í betű gombját, azt hová osztja ki?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40774) powerwade válasza zoltanz (#40773) üzenetére


powerwade
senior tag

gondolom hosszan kell nyomni az i betűt az í-hez a kijelzőn :)

[ Szerkesztve ]

(#40775) emiki6 válasza zoltanz (#40773) üzenetére


emiki6
veterán

Fizikai billentyűzeten meg pl bal alt + i.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40776) xLt`


xLt`
tag

Feljebb vittem a limitet. 22k
Tesoro durandal g1n brown switchel még mindig ajánlott?
Semmi led. Csak gépélni lehet vele 😂

(#40777) Crabface


Crabface
senior tag

Mx black-et érdemes gyűrűzni? (g80-3000)

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40778) zoltanz válasza emiki6 (#40775) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze, hogy fizikai.
Ez elég szarul hangzik, full magyar BT-s nincs is?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40779) Tussky válasza xLt` (#40776) üzenetére


Tussky
tag

Sok tapasztalatom nincs mechanikus billentyűzetekkel. Viszont pár hete vettem egyet melóba, szintén csak gépelek rajta. Ha a design bejön akkor tudom ajánlani, kicsit hangos és furcsa a membrános után, cserébe jobb gépelni rajta.

(#40780) Domonkos válasza xLt` (#40776) üzenetére


Domonkos
Ármester

En meg mindig ajanlanam, mert ugyan mar nem a legjobb ar/ertek arannyal rendelkezo darab, de ha az elerhetoseget es gariztatast is figyelembe vesszuk, akkor meg mindig jonak mondhato.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40781) Domonkos válasza Crabface (#40777) üzenetére


Domonkos
Ármester

En nem gyuruznek semmilyen cherry kapcsolot; de ez megint olyan, hogy csak az izlesen mulik. Par szaz forintert lehet venni egy 120-as szettet; kiprobalni talan annyit meger.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40782) Johnny_vT válasza Domonkos (#40780) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ugyanígy Tesoro-tól a Gram Spectrum szériát tudnád ajánlani? Tegnap akadt meg rajta a szemem és bár árban már a Corsair Strafe szintjén mozog, ennek jobban tetszik a külseje és az RGB megoldása.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#40783) Crabface válasza Domonkos (#40781) üzenetére


Crabface
senior tag

Van itthon 2 zacskó gyűrűm, de elsőre akkor anélkül.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40784) dqdb válasza Johnny_vT (#40766) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, kereső. Eléggé vékony ABS, cserébe nem olcsó. Szállítással-áfával már egy billentyűzet árába fog kerülni, szóval csak akkor válaszd, ha mindenképpen magyar kupakkészletet szeretnél, minden másra van jobb választás.

Domonkos: én lusta voltam eleinte megrendelni, mert ráér majd holnap. Aztán annyira sokáig ráért, hogy belejöttem a touch typingba, és már nem is kell :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40785) Domonkos válasza Johnny_vT (#40782) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat nem tudom. En szemely szerint nem vagyok oda a rovid(ebb) uton jaro billentyukert. Ugyan ezzel meg nincs annyi tapasztalatom hogy egyertelmuen merjem ajanlani vagy ne - de latatlanban most nem tennem.
Ha ki tudod probalni es tetszik, akkor ok.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40786) Johnny_vT válasza Domonkos (#40785) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Sajna több hazai forgalmazót is kerestem, de akik visszaírtak nem engedték a megtekintést, kipróbálást. Jogos, hiszen akkor az már bontott csomag lenne, kiállított darabjuk meg nincs, mert többnyire online shopok ezek.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#40787) nyunyu válasza Crabface (#40777) üzenetére


nyunyu
félisten

MX Black tövig ütve elég fárasztó tud lenni egy hosszabb gépelés szeánsz után.
Gyűrűvel kb. 2.5-3mm-re limitálod a kapcsoló mozgását (kb. ennyi egy átlagos membrános is), és a rugó sem érződik olyan keménynek.

Melós MX 1800-amba beleborult a döglött MXB2-öm Brown rugó+stem készlete, meg kapott gyűrűt is, határozottan kellemesebb lett használni. (Jó kupakkal még kellemesebb lenne, de annál az "eldobható" billzetnél pont az olcsóság volt a lényeg)

Asszem csak a kurzorokat hagytam meg feketének, meg az Esc alá átkerült a Linear Gray, de azokat általában izomból üti tövig (vagy ameddig a gyűrű hagyja) az ember. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40788) Domonkos válasza nyunyu (#40787) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...meg az Esc alá átkerült a Linear Gray
Szoval te sem vim-et hasznalsz; ok :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40789) vlevi válasza Johnny_vT (#40782) üzenetére


vlevi
nagyúr

Annak, aki szereti a red switect, annak ajánlható. Szerintem.
Masszív fém háza van, a billentyűk jó úton járnak, vagyis nem lötyögnek. 2 hétig volt nálam, és azon kívül, hogy én nem szeretem a red switcet, más rosszat nem tudok róla mondani. Gyorsan hozzáteszem, nem vagyok profi bill.tesztelő.
A rajta lévő betűtípus elsőreförtelmes, de idővel hozzászokik az ember, csak az lepett meg néha, hogy mit keres az M betű mellett a 2-es???? Mert azzal a betűvel a ? majdnem olyan, mint a 2-es száma
Világítási opcióiról ne kérdezz. Pár percig érdekelt a dolog, hogy állítgassam, aztán úgyhagytam egyszínűn. A 6 különböző profilról sem tudom, hogy az nekem mennyiben lenne segítség (másnak biztos jó valamire).
Arra figyelj, hogy 4 változatban létezik. Fekete, fehér, ezt mondjuk könnyű megkülönböztetni.
Illetve van az Agile Red, ami laposabb kivitelű, ez volt nekem is. Vagy az opti-red, ami csak a normál magasságú kupakokkal érhető el, ez valami optikai csalódásos elven működik.

(#40790) Johnny_vT válasza vlevi (#40789) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Köszi a tapasztalatokat! Nálad fehér vagy fekete volt? Ha fehér, mennyire égette a szemed a világítás és mennyire volt nehéz leolvasni a billentyűket nappali fénynél? Ha fekete, mennyire érvényesült a ledek "ambient" jellege?

Játék és zajszint miatt az agile red változatokat néztem ki, de két hét múlva megyek haza Magyarországra, addig még törpölődöm rajta. A profilozás, makrók és igazából (a hangerőszabályozón kívül) minden "gamer" feature hidegen hagy, egyedül az RGB-ért és a magyar kiosztásért vagyok hajlandó felárat fizetni. Emiatt sok jónak tartott billentyűzet kiesett a szórásból.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#40791) Crabface


Crabface
senior tag

Ez mennyire lenne bazári? :DDD

[link]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40792) Domonkos válasza Crabface (#40791) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem vallalhato, bar en inkabb az F es J helyen levo billentyuket emelnem ki rikitobb szinekkel. Amugy a blank szettek nagyon jol neznek ki. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40793) Crabface válasza Domonkos (#40792) üzenetére


Crabface
senior tag

Ezt a szettet használom most a kínai billentyűzetemmel, de lehet rápróbálom a Cherry-re...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40794) emiki6


emiki6
veterán

Vakon gépírást hogy (és honnan) érdemes megtanulni?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40795) Solymi81 válasza emiki6 (#40794) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Van az interneten erre specializálódott oldal elég, ahol gyakorolhatsz.
Google a barátod ;)

(#40796) PixAlan válasza emiki6 (#40794) üzenetére


PixAlan
aktív tag

gépelj sokat :)) amúgy vannak kül programok illetve játékok, amikkel lehet tanulni, de ha alapból tudsz gépelni csak szenvedélyesen nézed közben a billentyűzetet szerintem elég, ha typeracerezel vagy esetleg más olyan programmal játszol, ahol képernyőn lévő szöveget kell begépelni, ez elég hamar leszoktat a billzet nézéstől

(#40797) dqdb válasza emiki6 (#40794) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vegyél blank kupakkészletet ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40798) Johnny_vT válasza emiki6 (#40794) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nekem az vált be, hogy meglévő szöveget másoltam egy az egyben és úgy, hogy közben a képernyőt néztem. Csak akkor pillantottam a billentyűzetre, ha hibáztam, egy idő után már a javításhoz is megpróbáltam képernyőn tartani a szemem.

Ez tök saját "módszer", sehol sem tanultam rendesen gépírni, ezért garanciát nem tudok adni rá. :D Én kb. 8 ujjas gépeléssel tudtam elsajátítani a dolgot és angolul stabilan tartom a 75 fölötti wpm-et TypeRacer-en (ez nem kiemelkedő, de már zajjal jár :) ), úgyhogy csak kitartás! A gyakorlás a fontos.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#40799) saen válasza emiki6 (#40794) üzenetére


saen
veterán

Igazából a lényeg a gyakorlás, azt nem lehet megspórolni. A net tele van biztosan leírásokkal, hogy melyik gombot melyik ujjal kell lenyomni és mi a helyes kéztartás. Ha ezt betartod, onnan csak sok-sok gyakorlás.

(#40800) Crabface válasza dqdb (#40797) üzenetére


Crabface
senior tag

Én pontosan ezt tettem. ;]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.