Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megjött az LK20. Épp akklimatizálódik, mert kicsit kihült, hamarosan jövök a tapasztalatokkal. :)

Véleményem szubjektív...

(#40152) PixAlan válasza marton.m (#40149) üzenetére


PixAlan
aktív tag

egyenlőre erről tudok, nem iso de tkl és kailh low profile

De am ha vársz szerintem kb fél év és tele lesz a piac low profile switches billentyűzetekkel, valamiért ezt hirtelen nagyon trendi lett.

(#40153) PixAlan válasza hackeeeee (#40151) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Haha annyira imádom, amikor megkapok így télen valami rendelt terméket és jéghideg :DD főleg cipőrendelésnél vicces :)) persze várni soha nem tudok

(#40154) PixAlan válasza pengwin (#40148) üzenetére


PixAlan
aktív tag

A kailh low profile switche inkább a cherry ML-re hasonlít, ami meg már régóta a piacon van csak nem terjedt el.

(#40155) hackeeeee válasza PixAlan (#40153) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én azért szoktam várni, egy kicsit, legalább a szobahőt vegye fel.. :)

3 nap alatt megjött németből, és így is kicsivel olcsóbbra jött ki egy kicsit, mint a Glorious. Így 8 euro volt a szállítás.

Ez a csuklótámasz Nekem elég fura, csak kíváncsiságból idetettem a ducky-hoz.. és rájöttem, hogy ez egy hasznos dolog. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40156) hackeeeee válasza hackeeeee (#40155) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naszóval, eléggé fura az új blue switch. :) Viszont szinte ugyan az az érzés, mint amikor a ducky-val gépeltem. Úgy néz ki, nincs duplázás, minden a régi.

Elég fura ez a tkl méret, és a csuklótámasz is, de simán szokható. Lényegében soha sem használtam, vagyis még nagyon nagyon régen.

A kék ledért kicsit kár, mert semmim sincs ami kék, de kikapcsolható. Kikapcsolva is simán láthatóak a gombok, ha ez esetlegesen fontos lehet.

Ami még furcsa számomra a "barázda" a cap-en, vagyis, hogy szerintem festett.

Már nyomtam volna numpad entert, helyette a kurzort sikerült. :DDD

A ducky kicsit koszos, azért bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40157) Ringman


Ringman
nagyúr

jé, nem gamerbetűs olcsó doubleshot szett :[link]

mondjuk oem, szóval nekem nemgyerebe :)

(#40158) Crabface válasza Ringman (#40157) üzenetére


Crabface
senior tag

Ez dejól néz ki :U

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40159) Ringman válasza Crabface (#40158) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt a példa, h miért nem ér meg +40-50€-t a ducky a lioncasthoz képest.
25$ - kb 6500 forint egy tkl iso szett a fentiből.

(#40160) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hy!

Tudtok ajánlani egyszerű (nem gémer külsővel), sima, klasszikus téglatest külsővel megáldott, minél laposabb billentyűzetet, mindenféle csicsa nélkül, aminek a betűi vagy a gombsor alja, van megvilágítva?

Lehetőleg minél olcsóbb áron. Használt is jó.

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40161) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, azon gondolkoztam, hogy kicserélgetem az LK20 cap-jeit CM abs-re, de felejtős. Nem nagyon fontos, hogy mire mi van írva, de azokból semmi sem látszódna egyáltalán.

A spec karakterek miatt muszáj lesz viszont megoldani, mert nem mindig Én használom a gépet, meg néha van pár amivel kicsit Én is bizonytalan vagyok.. Vagyis, muszáj lenne valami szettet szerválni, vagy tényleg az lesz, hogy felpakolom a CM szettet erre is. Bár nem tudom, hogy vajon mennyivel rosszabb minőségű a cap a gyáriakhoz képest.

A ducky-t ma beviszem munkahelyre kitakarítani, és befogom melós billnek. :) Rendeltem hozzá egy cm csuklótámaszt. Rájöttem, hogy ez bizony hasznos dolog. :)

Véleményem szubjektív...

(#40162) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.
[kép]

A linkelt képen, az alábbi kábelekre, valamiféle módon tudok olyasmi kábelt forrasztani, hogy működjön is a billentyű?
Régen a PS2-es csatival működtek a multimédiás billentyűk, és a ledes görgő, az USBvel a többi gomb.

(#40163) Zsiráfnyál válasza Ringman (#40157) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

A [sötét alapon sötét] színválasztást egy kicsit jobban átgondolhatták volna, de amúgy ja, azért a 7-8 ezerért tényleg nem egy rossz lehetőség.

(#40164) Domonkos válasza Benhill (#40162) üzenetére


Domonkos
Ármester

Konkretan melyik billentyuzetrol van szo?
Ennyi alapjan azt mondom hogy meg lehet oldani, de arra akkor sem kell szamitani, hogy a billentyuzet majd egy eszkozkent szeretne magat felismertetni. Trukkozessel ezt is meg lehet szerintem oldani, de nem tudom hogy kinek erheti meg. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40165) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Keresek olyan világítós, multimédiás magyar billt. aminek csak a gombjai világítanak körülötte,alatta nem. Ne legyen túl hangos. Néha játszom is, de csak keveset. Napi átlag 1 órát használnám nem kell valami szuper strapabíró. 15-20 ig jó

(#40166) Skullwipe válasza zarew (#40165) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Hű, micsoda igények világításra. Csak mondom, ilyen nincs. Én annak örülnék ha ezek az olcsó kupakok támogatnák az y,z cserét, csak ennyi hiányzik igazán, arról már ne is beszéljünk micsoda összevisszaság van a nálunk jól megkombinált speciális karakterek terén :W

[ Szerkesztve ]

(#40167) Diego72 válasza Kera8 (#40141) üzenetére


Diego72
csendes tag

Pár napja van meg a Tesoro Gram Spectrum, főleg netezésre és játékra használom, de eddig teljesen jól működik, nagyon tetszik, könnyű és jó rajta gépelni is. Sokkal jobb, mint a korábbi Geniuson és Cougar 200K-n, teljesen más érzés.
Elég masszív darab (fém base), nem csúszkál az asztalon, jól össze van rakva. Külön tetszik, hogy letisztult, egyszerű formája van.
Hangosnak sem hangos, teljesen átlagos billentyűzet hangja van szerintem. :)
A kábele lecsatlakoztatható. A kupakok nem tudom milyen minőséget képviselnek, a honlapon Double-injection-t írnak. (Ha érdekel lefotózom és felteszem a képet.)

Szoftverében sok minden állítható, (szín, makró), de ezeket még nem próbáltam, csak a színt állítottam be.

Hátránya, hogy a billentyűzeten lévő karakterek kicsik és emiatt kicsit nehezebben olvashatók a betűk, valamint a betűtípus is lehetett volna jobb, de ez teljesen szubjektív.

Lényegesen alacsonyabb egy normál billentyűzethez képest, kb. 2,5 cm magas. Nem csak a kupakok hanem az agile red kapcsolók is alacsonyabbak. A Gram SE Spectrum 3,2 cm magas, de a CM Masterkeys is magasabb a Gram Spectrumnál.

Ennyit simán megért, mert max 35K-ig kerestem magyar kiosztású billentyűzetet és ez bővel belefért a keretbe.

(#40168) Vanir válasza zarew (#40165) üzenetére


Vanir
veterán

Ezt a fajta vilagitasd fejtsd ki jobban legyszi, mer en egyaltalan nem tudom elkepzelni ebbol a leirasbol.

(#40169) zarew válasza Diego72 (#40167) üzenetére


zarew
senior tag

Na ilyen kéne nekem, csak nem mechaban.

vanir: az a lényeg hogy ne csak a bill alatt legyen a fény,mert az nem világítja meg eléggé a gombon a karaktert,és bezavar a sötétben Ugyan úgy mint a bill. szélén a mindenféle csík,embléma stb. Én nem csilvill szinorgia miatt szeretnék ilyet,hanem azért mert este félhomályban nem látom a gombok feliratát.

[ Szerkesztve ]

(#40170) dqdb válasza zarew (#40169) üzenetére


dqdb
nagyúr

"csak a gombjai világítanak körülötte,alatta nem" vs [link]

Olyan billentyűzet nem létezik, aminél csak a feliratok világítanak a kupakokon, és nem szűrődik ki a LED-ek fénye a billentyűk mellett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40171) zarew válasza dqdb (#40170) üzenetére


zarew
senior tag

Na ez jó lenne, csak ügye nem hazai.... Ezen a videón 4.40. és 4.50 közti váltásnál jól látszik mire gondolok.

(#40172) Vanir válasza zarew (#40169) üzenetére


Vanir
veterán

Jááá, félreolvastam az eredeti posztodat, így már érthető.

(#40173) csontfox


csontfox
kezdő

Megjött a Modecom Volcano Hammer outemu barna kapcsolókkal.
nos, membránoshoz képest kicsit hangosabb, viszont a hangja nem zavaró.
a kihajtható lábak végén gumi van, billentyűről vezérelhető a hangerő és még egyéb dolgok, nem csúszkál, nem zörög. állítható világitás és lélegzés ilyesmi, eddig bejött. pár óra alatt megszoktam az angol layoutot.

pár kép a kapcsolóról gombokról ilyesmi:
[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#40174) MrTwister válasza hackeeeee (#40127) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Ha megkaptam és "leMEOztam" majd írok! :DDD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#40175) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ugye behoztam a ducky-t melóhelyre. Nem sokat, de azért itt is gépelgetünk. Kollégám ült előtte, majd elhintette, hogy azért ezt Ő is megtudná szokni.. Pedig korábban megnyomkodta a Masterkeys-t is Brown switch-el.

Közben megnéztem, ABS cap-es a ducky is.. Viszont akkor is fog kelleni egy hun layout, ha másért nem, max a számok miatt.. De akkor meg már lehet ki kellene cserélni a többit is..

MrTwister: Hajrá! :) Remélem rendben lesz. Én már az elején tapasztaltam a hibát, de azt hittem, Én gépelek rosszul, mert néha csinálta, néha nem. De utána egyre sűrűbben előjött. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40176) Benhill válasza Domonkos (#40164) üzenetére


Benhill
senior tag

Nekem megérné, ha meg lehet oldani.

Egy Smart Office EZ-8000
Ahhoz képest hogy 2003ba gyártották, nagyon jól néz ki, sok extra gombbal, és saját programja is van.
Nekem a fekete-szürke változat van.

[link]

(#40177) dqdb válasza zarew (#40171) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hmm, egész jól sikerült nekik az izoláció, ilyen jót még nem láttam, az ellentéte a gyakori, a legtöbb gyártó tükröződő alappal játszik rá arra, hogy minél több fény jusson ki, és látványosabb legyen a csillámpóni hatás.

Csak az a fényes zongoralakk felület nagyon nem kellett volna.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40178) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

5 hónap után úgy tűnik feladja a K200-asom, mert eltörött a backspace gombnál az egyik pöcök. Az volt a kisebbik gond, hogy már kivéve a dobozból is leesett az egyik betű, de így már nem igazán használható. Előfordult néha, hogy megakadtak az ollók lenyomáskor, recsegett egyet a billentyű, de összességében én szeretem, lehet rajta normálisan gépelni és nem kopott ki úgy 1-2 hónap alatt, mint a gumidómosok. Az összegfoglalóban viszont nem találtam másik ollóst az olcsóbb kategóriában (Apple Magic Keyboard már kicsit húzós áron megy). Tényleg ennyire nincs ollós billentyűzet a piacon?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40179) vlevi válasza CactuS (#40178) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ennyire ritka.
Leginkább csak laptotopkban használják.
Azonban valaki 1-2 napja írta, hogy kipróbálta a Tesoro GRAM-ot, ami laposabb, mint az átlag mechanikusok, és pont a K200-hoz is hasonlította.

Kb ilyen ez a GRAM : [link]

Egyébént én is kíváncsi lennék rá. Arra, hogy mennyire hangos, mennyire tacktilis, mennyire más rajta gépelni. Csak éppen az én 200km-es körzetemben egyetlen mecha bill. sincsen, nemhogy még válogassak a típusok között...

(#40180) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Van egy Rapoo K2600 billentyűzetem, aminek egy garanciáztatott tévében maradt a vevőegysége. A kérdésem az volna, hogy hogyan tudom pótolni. Külön nem kapható.
Szerintetek a Rapoo E2710 billentyűzet vevőjével kompatibilis lehet? Illetve bármilyen más alternatíva szóba jöhet-e?

Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#40181) dugo_ válasza kuyarashi (#40180) üzenetére


dugo_
veterán

Bukó, ezek a 2,4GHz-es eszközök egymáshoz vannak párosítva.

[ Szerkesztve ]

(#40182) kuyarashi válasza dugo_ (#40181) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívás. Köszi a segítséget.
Kínában találtam csomó receivert. Van, amelyik több egérrel/billentyűzettel is párosítható, de egyik sem kimondottan K2600-hoz való. Peh.

Ha valaki a billentyűzetét hagyta el, akkor... :D

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#40183) dugo_ válasza kuyarashi (#40182) üzenetére


dugo_
veterán

Ha kellően olcsó, akkor meg lehet próbálni. De tudtommal csak a Logitech kínál több eszközzel párosítható Unifying usb adaptert a saját termékeihez, amiknek szintén tudniuk kell ezt a fícsört.

[ Szerkesztve ]

(#40184) hackeeeee válasza Ringman (#40157) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha lenne feketében.... :(

Véleményem szubjektív...

(#40185) Ringman válasza hackeeeee (#40184) üzenetére


Ringman
nagyúr

abból inkább csak áttetszőek szoktak lenni.
a szintén tartós dyesubból van még black on black, de az nem sokaknak szokott tetszeni - [link] iso-addonosat is láttam már valahol

[ Szerkesztve ]

(#40186) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Status update régről (posta elhagyta a csomagot és újat kellett rendelni).
Az O-ring megoldja a clickspamelést meggátoló holtjáték-problémát Cherry MX red kapcsolóknál. Plusz még csendesebb is.
Tesoro Durandal space alá clickspameléshez két vastag O-ring kell és ki kell fordítani a gombot. Többi gomb alá max 1-et lehet betenni.
Jól sejtettem, hogy nem a Cherry clear a megoldás, mert nekem az érzékelés utáni holtjáték a bajom, nem az aktuálási út, ami a membránosnál is 2mm.

Most már csak A Durandal gagyi kupakjai zavarnak, de ezvan, így is messze a legdrágább billentyűzetem valaha.

[ Szerkesztve ]

(#40187) hackeeeee válasza Ringman (#40185) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elgondolkoztam az előző fehér tkl-es pakkon, csak nem tudom, hogy mennyire lennék hajlandó elviselni..

Agyalok, hogy mit tegyek.. Vegyek egy ABS CM szettet, nem épp egy horror áru történet, vagy inkább nyargaljak egy PBT szettre. Az a baj, hogy a spec karaktereket meg kéne oldanom pár gombon, mert nem csak Én használom a billt.

Agyaltam azon, hogy vennék egy ABS szettet, azzal felpakolnám a számokat, és vennék valami szetettet, akár ezt a fehéret a betűkhöz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40188) kuyarashi válasza dugo_ (#40183) üzenetére


kuyarashi
őstag

Tuti nem megy egyikkel sem (1, 2).

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#40189) Acheron


Acheron
őstag

Tegnap megérkezett a CM Masterkeys Pro M (MX Brown), magyarító szettel és egy S méretű csuklótámasszal. Egyelőre megy az ismerkedés. Különböző billentyűzeteken volt alkalmam a kék illetve piros billentyűket próbálni, és ez az első barna, ami a kezem ügyébe kerül. Érdekes, a kékre egyáltalán nem hasonlít, inkább egy olyan piros, ami kicsit akad és olajozni kellene... Ezzel együtt kellemetlennek egyáltalán nem mondanám, szerintem - eddig - teljesen szokható.
Hangosnak nem hangos. A korábbi Curve 3000 billentyűihez képest valamivel talán igen - de az sem volt halk, csak másképp volt hangos. Az akkor volt hangosabb, ha rátettem a kezem, ez pedig akkor, amikor leütöm, és "koppan az alján".
Ami fura, az talán a magassága, a korábbinál kb kétszer magasabban vannak a gombok, de mivel eleve "felülről lefelé gépelek (kétujjas pötyögés), így ez nem fárasztóbb, mint eddig. Egykezes használatnál a csuklótámasz nagy előny. Az S -es csuklótámasz pont jó hozzá, kb 1,5 - 1,5 mm -el rövidebb, mint maga a billentyűzet.
Ahhoz, hogy eldöntsem, az M volt - e a jó választás, vagy inkább egy L kellett volna, még kell egy kicsit ismerkednünk. Tegnap gyorsan kipróbáltam egy játékkal - hát, erősen szokni kell. Bár a nyíl billentyűk kb ugyanúgy helyezkednek el a "numpadban", mint a korábbi billentyűzeten különállóan, de azért teljesen más. OK, több év beidegződését nem lehet pár perc alatt átállítani - egy két hét múlva újra átgondolom ezt - addig bénázok vele a játékban. A Numpad - egyéb funkciók közötti váltás most még szokatlan (számok írása előtt rá kell bökni a Numlock bill -re, azután vissza (már ha épp nem a bekapcsolt numlock valakinél az alapértelmezett.)
A színprofilokkal még nem volt időm játszani - őszintén, fogalmam sincs, mire jó ez a sok villogó effekt. A hétköznapi használathoz - beleértve a játékot - biztosan nem kell. A gombonként szabályozható megvilágítás és szín viszont nagy királyság. Sőt, a háttérvilágítás önmagában nagy találmány, az eddig homályban lappangó gombok, amit a sötétben odahajolva kellett keresni, most szépen láthatók, még ha egy egységes megvilágítás van is beállítva.
A fényerő egygombos állíthatósága tényleg hiányzik. A mérnökök itt kicsit túltolták: színenként szabályozható az Fn + F1(Red) - F2(Green) - F3 (Blue) gombokkal, minden szín 0 - 9 fokozatban, vagyis fölöttébb sok színárnyalat és fényerő kikeverhető - de jobb lett volna egy fel meg egy le gomb a fényerő állítására, miután az ember a színt beállította magának. Talán idővel megoldják egy firmware cserével. Ettől persze nem használhatatlan, sőt!
A magyar nyelvű billentyűzet nagy áldás a spec karakterek miatt. Aki napi szinten gépel, az nyilván hamar meg fog szokni egy más nyelvű billentyűzetet, de engem, alkalmi pötyögőként bizony nagyon zavarna, ha nem azok a karakterek lennének a billentyűkön, mit ami rá van rajzolva. Szóval jó ez, a magyarító szett miatt (is) mindenképp jó választás volt.

[ Szerkesztve ]

(#40190) hackeeeee válasza Acheron (#40189) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őszintén szólva, Nekem már túl puha, lágy volt a brown is a kék után. Viszont Nekem a piros már kimaradt. De gépelni Nekem már nem volt kényelmes a barna switch.

Nekem bejött a masterkeys-es színkeverés. :)

Agyalok Én is még 1 masterkeys szetten az LK20-ra, mert kellenének a spec karakterek, vagy max átpakolom őket a ducky-ról, bár azok már kaptak egy kicsit, akkor már inkább egy szett újat tennék rá. :)

Véleményem szubjektív...

(#40191) Ringman válasza Acheron (#40189) üzenetére


Ringman
nagyúr

Érdekes, a kékre egyáltalán nem hasonlít, inkább egy olyan piros, ami kicsit akad és olajozni kellene...

pontosan! - dirty red

(#40192) Acheron válasza hackeeeee (#40190) üzenetére


Acheron
őstag

Az első mecha billentyűzetem, így alighanem ezt fogom megszokni alapnak :) Rosszabra számítottam a Red -hez képest, akár kellemes meglepetésnek is mondhatnám.
Próbálgattam kicsit a szín állítást, egész kellemes. gyorsan ki lehet "keverni" egy -egy színt, és rádobni a teszőleges billentyűre, külön szoftver nélkül is, csak a klaviatúráról - nice. A fényerőt túl sokszor nem fogom állítani, egyszer belövöm a jót, azután úgy marad. A megszokott megvilágításnál ne legyen zavaró, ha világosabb van, akkor pedig egyre inkább látom a billentyűket, nincs szükség erősebb világításra. Ha nagyon kell, több profil is létrehozható ugyanazokkal a színekkel, de más fényerőn.
Egyre jobban élvezem ezt a billentyűzet érzést. :) érdekes, sokkal kevesebbszer ütök mellé, mint a Curve -ön :F
(#40191) Ringman: Csak finom lenyomáskor érzem igazán ezt, normál gépelésnél (OK, pötyögésnél) nem igazán tűnik fel, játék közben pedig szerintem észrevehetetlen (olyankor másra figyel az ember :) )
Azt viszont nem érzem, miért írták a red -ről, hogy szinte akkor benyomódik, ha a gépelő ráteszi az ujját. A brown elvileg ugyanolyan erőt igényel mint a red - és ez a brown határozottan nagyobb erőt igényel a lenyomáshoz (az érzékelési pontig), mint a korábbi gumidómos (most épp itt nyomkodom egymás mellett a kettőt...)

[ Szerkesztve ]

(#40193) Ringman válasza Acheron (#40192) üzenetére


Ringman
nagyúr

a membrános billentyűzetek jó része 55-65g között mozog. [link] - főleg ha már keményedett.

ehhez képest a 45g könnyebb - nekem még az is inkább nehéz. - pontosabban nem tesz jót a gat clearhez képest

(#40194) Acheron válasza Ringman (#40193) üzenetére


Acheron
őstag

Megmérni nem tudom, érzésre nem tűnt könnyebnek. igaz, teljesen más a feeling (a Cherry nyomásra rögtön megindul a rugó ellenében, a gumidómos pedig ellenáll egy darabig, azután egyszer csak "beesik". De műszaki emberként hiszek a számoknak - az érzések néha megcsalhatnak :)

[ Szerkesztve ]

(#40195) hackeeeee válasza Acheron (#40192) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy lehet jó lesz. Nekem ugye a Shine 2 volt az első mecha billem, blue switch-el, így azt "szoktam meg". De, ezek után, ahogy használtam a brown switch-es billt, az is jó volt, csak valahogy mégsem volt annyira kényelmes, még úgy sem, hogy még a kezdetekkor azért éreztem a kezemben az egész napos gépelés hatásait.. :)

Véleményem szubjektív...

(#40196) vlevi válasza Acheron (#40194) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Megmérni nem tudom,"
Ötforintosokat tegyél a billentyűkre, abból kiderül, mikor kezd el érzékelni.

"a gumidómos pedig ellenáll egy darabig,"
Igen, ez is egyfajta visszajelzés, és tulajdonképpen elég hatásos, mert csak addig kell nyomni, amíg beesik a gomb, utána már úgyis megy magától.

[ Szerkesztve ]

(#40197) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Szemezek [ezzel] a cuccal, amit nem rég linkelt itt valaki.

Az vajon mit jelenthet, hogy : "Tech: Doubleshot+Dip-subbed" ? Mármint mi értelme a dip subnak, és mire használják, ha a kupak doubleshot ? Írtam az eladónak, de még nem válaszolt rá.

(#40198) Zsiráfnyál válasza Zsiráfnyál (#40197) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Válaszolt :

"The original material is doubleshot pbt keycaps(withe caps+black font), then the factory dip-sub it this colorway, such as grey, beighe, orange color./:000"

Éreztem én, hogy itt valami trükk lesz... :D Szóval a fehér változat még oké, de a "színes" valójában már festett, anyagában fehér az is, csak mártogatással lefestik az adott színre.

Amivel ha jól értem, a doubleshot kb egyből értelmét is veszti, hiszen így gondolom idővel a kupak színe változni fog, holott éppen az lenne a ds lényege, hogy festék sehonnan lekopni ne tudjon, hiszen nincs is festék. Kivéve, hogy van. :D

Szóval ebből csak a fehéret érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#40199) dqdb válasza Zsiráfnyál (#40198) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az igen :W Így már érthető a sötétszürkén fekete a sötétszürkén narancssárga helyett, és hogy miért nem olyan éles a feliratok kontúrja, mint doubleshot esetében lennie kellene.

Amivel ha jól értem, a doubleshot kb egyből értelmét is veszti, hiszen így gondolom idővel a kupak színe változni fog
Nem fog, a festék a dyesubhoz hasonlóan kellően mélyen beleivódott az anyagba, hogy kopásnál se legyen ebből probléma. És az előző megjegyzésemre visszautalva éppen emiatt nem olyan szépek a kontúrok.

A bézs árnyalat az eredeti GMK Carbon színével megegyezőnek tűnik, azonban szürke és a narancssárga már a közelében nincsen, és persze a font is teljesen eltér.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40200) Zsiráfnyál válasza dqdb (#40199) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Nekem a megjelenésével nagy problémám nincs, egy-két felirat US, és nem UK szerinti (az ISO csak kiegészítés), a sötét kupakok kicsit szúrják az ember szemét, de lehet vele élni (esetleg max rajta hagyom azok helyett a CM gyári kupakjait, annyira talán nem üt el a font, meg eleve a modifier és alfanumerikus kupakok felirata között talán fel se tűnik).

Engem csak az zavar, ha idővel elkezd kopni, és mittom, egy év után látod az ujjad nyomát az enteren, stb... Ha azt mondod, ez nem tud bekövetkezni, még játszhat a dolog (fele annyiba kerül, mint hasonló szettek).

Ha meg a szürke felirat "átkopik" feketére... ok. :))

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.