Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) Domonkos válasza mzso (#40489) üzenetére


Domonkos
Ármester

BTW Mr.Csizmás jol ertelmezi a dolgot. A nehezseg a megertesben altalaban abbol szokott adodni, hogy a magyarban nincs igazan megfelelo szo par dologra es amik vannak azokat sem epp megfeleloen hasznalja mindenki, koztuk en sem - pedig nagyon szoktam ra figyelni.
Magyar kiosztasrol amugy tenyleg csak szoftveres szinten lenne ertelme beszelni, a kupakokra meg a feliratozast lenne jobb hasznalni.
Egyebkent megtanulni par karakternek a helyet kozel sem annyira nehez, mint megtanulni teljesen vakon gepelni, mar pedig arra is kepes lenne mindenki egy kis raforditassal.
Amikor a mostani dvorak kiosztasomat megcsinaltam nagyjabol 2 honapba telt megtanulni ugyanolyan sebesseggel gepelnem, mint amit elotte tudtam ad-hoc modon tanult qwertz-n. Onnantol meg mar csak nyerek az egeszen, sokszorosan megterult.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40502) Ébri válasza vlevi (#40495) üzenetére


Ébri
senior tag

Hát ezt nagyon köszönöm, nem értettem, miért kell 2x lenyomni, hogy fok jelet kapjak, vagy excelben hatványozást. Amúgy meg kelet-európai emberekkel e-mailezek kb. napi szinten, így le tudom írni könnyedén rendesen a nevüket. Bár lehet, csak nekem új információ.

(#40503) PixAlan válasza dugo_ (#40499) üzenetére


PixAlan
aktív tag

leginkább semmit, keyboard testeren mutatja, hogy nyomva tartom az altgr-t és lenyomom az M-et de ennyi.

(#40504) nyunyu válasza Ébri (#40502) üzenetére


nyunyu
félisten

AltGr-számgombok repülő ékezetként viselkednek a magyar kiosztáson, ugyanúgy, ahogy a nemzetközi angolon a macskaköröm, aposztróf, kettőspont.
Először lenyomod az ékezet kombóját, aztán utána az alap karaktert, akkor kapod az ékezetes megfelelőjét.
(AltGr-2+e = ě)

Ha csak az ékezet kell, akkor szóközt kell utána ütni, vagy még egyszer az ékezet kombója.

(Nemzetközi angolon a "+o sajnos ö-t ad, nem a magyar ő-t, mert a hülye németek szokták "-val írni az umlautot is.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40505) dqdb válasza PixAlan (#40503) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az AltGr+M nálam is szelektíven szokott működni, az AltGr+Z rettenetesen nem esik kézre, ezért is szoktam rá arra, hogy Alt+Shift lenyomása után amerikai angol kiosztáson ütöm be.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40506) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Reménykedtem benne, hátha megjönnek a héten a ducky cap-ek, de sajnos nem. :( No sebaj, talán majd jövőhéten.

Véleményem szubjektív...

(#40507) Skullwipe válasza nyunyu (#40504) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ezt én nem tudtam, ez jó kis plusz infó volt, én meg itt próbálkozhatok a hu kiosztásnál ezzel és nem esett le hogy miért nem jó :W De azt se hagyd le, hogy numpad nélkül se lehet az Alt-al és azon a számkombinációval lehívni rengeteg mindent. Ha a számoknál próbálod semmit se tudsz kihozni belőle. Egy-két speciálisat enélkül nem lehet csak úgy lehívni és nem létezik rá semmilyen gyors kiosztás (pl.: közép pontozás, hosszú kötőjel, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#40508) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, emberek, lehet, velem van a baj, de ma a melóhelyen az ezeréves Logitech EX 100-ra hasonlító valamivel teljesen jól elvoltam. Pedig azt hittem pár óra mecha után, hogy szőr nyű lesz, de nem.
Pedig ez az öreg Logitech aztán kapott már az élettől rendesen, hozzám is használtan került, a talpai ki vannak törve, zörög, meg minden, de nem akad, működik, hiba nélkül.

(#40509) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék billentyűzetet venni.

A keret maximum 10 ezer forint.

Elvarasaim: magyar, es legyen háttérvilágítása, mivel este sokat lesz használva, es nem mindig megy a vakon írás :)

Olcsóbb es drágább ajánlatokat is szívesen fogadok.
Sokkal többet nem tudok a billentyűzetekrol illetve kerlek nézzétek el azt is, hogy mindezt mobilról írtam..

Köszönöm a segítséget elore is!!!

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#40510) Domonkos válasza Demizson92 (#40509) üzenetére


Domonkos
Ármester

gigabyte k7, cougar 200k.
Nagyon sokat nem kell varni toluk, de meg igy is a kategoriajuk csucsat kepzik.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40511) Demizson92 válasza Domonkos (#40510) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszod.

Olcsóbban amit en néztem, az Aula Dragon Deep?
Mennyire ajánlott darab?

Vagy picit drágábban az Asus Cerberus Arctic?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#40512) Domonkos válasza Demizson92 (#40511) üzenetére


Domonkos
Ármester

az aulat nem probaltam, nem tunik nagyon izmos daraban, az asusrol viszont irtak paran mar a topicban - azokat erdemes elolvasnod.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40513) Allien válasza dqdb (#40496) üzenetére


Allien
veterán

Hát, akkor már inkább megfogadnám nyunyu #40337 hsz-ét. :DDD Minden kupakot lehet külön feliratoztatni. Persze, mennyiért, azt nem tudom. ;]

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#40514) Domonkos válasza Allien (#40513) üzenetére


Domonkos
Ármester

Lehet de az arat es a minoseget azert jol meg kell gondolni.
Amugy teljesen mindegy hogy milyen billentyuzetet szeretnel vagy hogy mekkora ra a kereted, ugyis komprumisszumos lesz.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40515) nyunyu válasza Allien (#40513) üzenetére


nyunyu
félisten

2 éve 40+10$ volt egy full 105 gombos ISO szett, 56$-t fizettem +3 extra gombbal együtt ezért postázva.

De ennyi pénzért a topik látogatók többsége komplett billzetet várna, és még világítson is.

Pedig ez egy erősen kompromisszumos custom kupakszett, minőség nagyjából másfélszer ennyinél kezdődne, de azért az árért 50-100 példányt kéne rendelni, egy darabért szóba sem állnak veled.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40516) Allien válasza nyunyu (#40515) üzenetére


Allien
veterán

Tudom, vannak speciális állatok, akik hajlandóak pénzt áldozni speciális dolgokért. :DDD Speciel, én egy Zboadr billen nyomom:

Most éppen egy ilyen furcsa billen, igaz, az enyim Magyar kiosztású. ;] Egy bajom van vele, hiányzik a háttér világítás. :B Ez szerintem A gammer bill, minden más csak ugatja, mert ugye a többi a 200 éves írógépet utánozza. ;] Most egy Ajazz AK45 104 Key billt próbálok majd haza csempészni, de jó lenne ugye Magyarosítani. :B

Azon filózok, hogy berendelném az ISO féle kupak szettet, és vegyítem, ahogy jön. Van egy tartalék Teamwolf X05 mechám (red az is), és akkor van esély, hogy valahogy össze hozom. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#40517) PixAlan válasza Allien (#40516) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Ez szerintem A gammer bill, minden más csak ugatja, mert ugye a többi a 200 éves írógépet utánozza.

XD75 | ergodone ;>

[ Szerkesztve ]

(#40518) BK87


BK87
senior tag

Zsiasztok. Egy ilyen [link] AJAZZ Robocop (sárga) mechanikus billentyűzet megvásárlásán gondolkodom, de ebben a tesztben [link] azt írja, hogy statikus világítási mód hiányzik. Néztem több videót is youtube-on, de ott csak a világítási effekteket mutatják be. Létezik az, hogy nincs benne egyszerű folytonos világítási mód? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40519) Mr.Csizmás válasza BK87 (#40518) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

általában szokott lenni, ami nálam van olcsó mecha teszten, az is tudja. Fn+menü (jobbra mellette) váltogatta?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40520) dugo_ válasza dugo_ (#39905) üzenetére


dugo_
veterán

Kiárusítottam a Redragon szett maradékát is, így végül 7600Ft-ra jött ki az Outemu Blue-val szerelt Kumara billentyűzet.

Azt nem mondom, hogy - második próbálkozásra - végül megszerettem a kéket, de ez ennyiért még donornak is kiváló ár/érték arányú szerintem.

___

Az ebayes Magicforce természetesen csalás volt, meg is jött rá a refund...

(#40521) hackeeeee válasza dugo_ (#40520) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom, hogy ez "keményebb, vagy lágyobb" mint a Cherry, de Én a Cherry Blue-t egyszerűen imádom. Én főként gépelek, oda szerintem az egyik legjobb. Most, hogy a Ducky-t behoztam munkahelyre, a kollégáim is beleszerettek, a kolléganőmnek valószínűleg intézni kell majd egyet, szerintem. Ő főként adminisztrációra használja most is.. :)

Ennyiért teljesen jó. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40522) ribizly


ribizly
veterán

Na. Még tegnap megjött a silent red-es fnatic rush. Egész kellemes, bár van néhány dolog ami még kérdésessé teszi a hosszútávú kapcsolatunkat.
Az anyaghasználat nem rossz, de inkább a fura szót használnám, semmint a "jó"-t. Ez persze nem akkora gond. Hiszen egy keycap csere sokmindenre megoldás.
Fura rajta gépelni. Volt már többféle kapcsolóval dolgom (Cherry MX brown / blue, gateron red, topre, rapoo brown, roamer-g), tehát kb volt elképzelésem, hogy mit is várok ettől. Olyan mintha rövidebb lenne a leütés útja, de közben kicsit kemény is. Szokni kell.
Tök jó a design meg kellemes a piros világítás is, de a capslock/numlock/scrolllock jelző LED-ek itt is túl harsányan világítanak, úgyhogy lehet kapnak egy kis szigszalagot. ;]

Na majd pár hét használat után még jelentkezem a tapasztalatokkal.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40523) dugo_ válasza ribizly (#40522) üzenetére


dugo_
veterán

Olyan mintha rövidebb lenne a leütés útja

Mert tényleg rövidebb. A "normál" 2/4mm helyett 1,9/3,7mm.

_____

hackeeeee

Egy évig használtam Kailh Red-et, aztán kicseréltem a kapcsolókat még puhább Gateron Brown-ra. Ezekhez képest érezhetően nehezebb az Outemu Blue, gyakorlatilag a kapcsolás előtt felugrik olyan magasra erő, mint a Kailh Red teljes bottom outja volt.
Igazából nincs szükségem clicky kapcsolóra, csak viszketett a tenyerem egy új mecha után, amikor még nem voltam benne biztos, hogy sikerül életet lehelni a kézzel újradrótozott Lolitába. :D

[ Szerkesztve ]

(#40524) ribizly válasza dugo_ (#40523) üzenetére


ribizly
veterán

Ah. Hát akkor ezek ezen megint újra kell tanulni gépelni... :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40525) vlevi válasza ribizly (#40524) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az én Tesoro Gram Spektrum Agile RED billencsemnek is rövidebb a leütési útja.
Egyelőre nagyon szokatlan a red switch. Az eddigi billentyűzeteim membránosak voltak, és azokon van egy határozott pont, ahol a gumiharang összecsuklik, és onnan 0 ellenállással lehet nyomni a gombot.
A red switch nem ilyen. Próbáltam megnézni, hogy mekkora súly kell a lenyomásához, de, ahogy pakoltam az ESC-re a 20 forintosokat, csak az történt, hogy egy idő után egyre lejjebb ment a gomb. Valahol pedig már érzékel, de, ahhoz, hogy tovább menjen, ugyanolyan erővel kell továbbra is nyomni. Nem tudom, hogy ez gémereknek mennyire jó, szerintem nem az. Próbáltam tegnap este, és rendszeresen volt az, hogy felengedtem, mert nem nyomtam folyamatosan azzal az erővel, ami már lenn tartaná. Egy membránost szinte teljesen el kell engedni ahhoz, hogy elinduljon felfelé, ezt nem.
7db 20 forintost kell rárakni (1db súlya 7.06gr) , hogy érzékeljen, és ha 3-at elveszek, akkor már újra nem érzékel.

[ Szerkesztve ]

(#40526) nyunyu válasza dugo_ (#40523) üzenetére


nyunyu
félisten

Outemu Bluenak keményebb rugója van, mint az MX Bluenak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40527) tangalele


tangalele
csendes tag

Jóestét!
Használ e valaki közülletek Hama uRage CyberBoard billentyűzetet?Ha igen mi a tapasztalata jó e. :)

(#40528) ribizly válasza vlevi (#40525) üzenetére


ribizly
veterán

Azt több helyen is lehet hallani, hogy nem feltétlenül a legjobb a slim red. Ez persze megszokás kérdése is lehet.

@Mindenki
Ha jól láttam, akkor ennek a fnatic rush-nak ez a fémes felfüggesztéssel vannak a hosszabb gombok felhelyezve. Melyik PBT kupakszett lenne jó hozzá, ha az összes gombot cserélném? Ezen cikk alapján a space pont egy standard méretű... :W
Elsősorban side printed érdekelne, stílusban mint ez.
Vagy tojni kell rá, és csak cseréljem ki a karaktereket oszt csá? :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40529) vlevi válasza ribizly (#40528) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nnnna, bosszancsá csak :)
:(
Jövő hétvegeig adok neki időt, ha nem szokom meg, visszaküldom,, és beprobalkozok valami barnaval.

(#40530) Skullwipe válasza nyunyu (#40526) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Mindenki ezt mondja, de a grafikonokon nincs ekkora nagy különbség az értékekben, csak a kicsit jobb clicky látszik.

(#40531) Ringman válasza ribizly (#40528) üzenetére


Ringman
nagyúr

a costar stabok esetén egy kis műanyag biszbasz van kupakok aljára dugva.
ha ez nincs a gyári kupakra ragasztva, akkor arról le lehet szedni és az új kupakszettel lehet használni.

amit linkeltél, az oem szett, biztos azt akarsz rendelni, pl cherry profil helyett?

(#40532) Ringman válasza nyunyu (#40526) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen.

haata grafikonjainak linkjét viszont lehet be lehetne rakni az összefoglalóba.

(#40533) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Tudnátok ajánlani chiclet stílusú billentyűzetet? Mindegy, hogy vezetékes vagy vezetéknélküli. Legyen rajta háttérvilágítás, nem kell RGB. Ár mindegy.
Kerestem, de elég nehéz találni ilyet. :(
Mechanikus Logitech G810-et cserélném le. Tudom, hogy sok szempontból visszalépés lenne, de mostanában egy chiclet billre vágyom. Főleg azért, mert könnyebb tisztán tartani, nem megy be a gombok alá a kosz. ;]

(#40534) ribizly válasza Ringman (#40531) üzenetére


ribizly
veterán

Fogalmam sincs. Ezért is kérdezem. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40535) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok.
1.Mekkora összeget szánsz rá? Egyenlőre kíváncsi lennék hogy miből lehet válogatni olcsótól drágáig
2.Használt szóba jöhet? Igen
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Hama uRage Illuminated
4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Jó lenne numepad nélkül
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Esetleg világítás, halk ,
Jöhet bárhonnan ha Kínából van olyan ami megfelel a leírásnak az se baj

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#40536) Fandango válasza adamkaa777 (#40535) üzenetére


Fandango
veterán

Saját billentyűzetem ajánlom mint egyik tipp. (most éppen kapható)

[ Szerkesztve ]

(#40537) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

[link]

erről valaki tudna véleményt mondani?
Megéri az árát?

köszi :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#40538) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok,

Az ügyben fordulnék hozzátok, esetleg arról tudtok vmi infót hogy a Corsair k70 lux "base plate-e" készül-e több színben mert egyik gépen ilyen gunmetálos egy másikon pedig feketének látom (és az tetszik). Viszont nem találtam róla semmi infót, bár az is lehet hogy a fényviszonyok végett látszik így.

Köszi !

(#40539) CsBence10


CsBence10
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy bárkinek van-e arról infója, hogy az [alábbi] billentyűzetet meg lehet-e itthon bárhol vásárolni, vagy esetleg külföldről berendelni (de nem drágább postaköltésggel, mint maga a billentyűzet). Én semmi ilyet nem találtam, várom az ötleteket, tippeket.

Köszi,
Bence

(#40540) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sziasztok,
Új billzet vásárlása előtt állok, a következő hónapokra terveztem, mivel sokáig nézelődök és alaposan utánajárok, ezért kérdezem itt a szakikat időben... :D
Ajánlott listát átnéztem, de én találtam pár olyan friss esetleges alanyt ami még nincs a táblázatban.

Szívesen kipróbálnék egy mechanikusat már, az ár annyi hogy a lélektani határ olyan 25 k. Ha nagyon jó és nagyon tetszik akár 30, de attól feljebb nem mennék. Vigyázok a cuccaimra így hosszú távú befektetésnek gondolom. Háttérvilágítás vagy rgb vagy piros, ebből a design miatt nem engednék, cherry kapcsolók, magyar kiosztás jó lenne, de képes vagyok alkut kötni.

Multimédia gomb, plusz usb ilyesmivel nem foglalkozok.

Minden javaslatatot, észrevételt köszönök!

üdv :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#40541) Tussky


Tussky
tag

Cougar x3-al vagy tesoro durandal g1n-el van valakinek személyes tapasztalata?

(#40542) Jofi81 válasza Tussky (#40541) üzenetére


Jofi81
őstag

A Cougar X3 nekem bejött, de ez az első mechanikus billentyűzetem.

(#40543) ribizly válasza Tussky (#40541) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem volt G1N meg G1NL-em is cherry brown switch-el. Egészen meggyőző volt a minőségük az addigi billentyűzeteimhez képest.
Anyaghasználat terén nekem a sima G1N jobban bejött, mert a kupakok felülete kicsit érdes volt és kellemesebb volt rajta gépelni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40544) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

G910 RGB 99€ - ennyit talán megér az önmagával szabványos keycap és switch.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40545) cognac válasza Mr.Csizmás (#40454) üzenetére


cognac
csendes tag

Sajnos jóval kisebb keretet szánnék rá, úgy kb a felét csak annak a 30-nak. De az a bajom hogy ha árat nem nézek, úgy sem találok semmit ami teljesen megfelelne.

(#40546) cognac válasza vlevi (#40466) üzenetére


cognac
csendes tag

Nem rossz az a Gran Spectrum, nem néz ki csúnyán és tudása is van, ami nekem tetszene - a külön szín állítás gombokhoz, jó lenne a profilozás is, csak ne ilyen drágán lenne.

(#40547) cognac válasza tangalele (#40527) üzenetére


cognac
csendes tag

Szia. Ez pl engem is veszettül érdekelne! :K

Még mindig ott tartok hogy nincs ami jó lenne teljesen, mindig van valami ami miatt nem oké egyik se. Eddig ez a Cyberboard meg a SoG K100 ami érdekel valamennyire. Mechanikusságról már le is tettem hogy kipróbálom, mert nem találni magyar csak drágán. Ez a hülye nyelv... :( Mondjuk abban sem vagyok biztos hogy a hangja nem zavarna, bár talán a barnát mondják ami halkabb? Eljátszottam a gondolattal, hogy ha legalább nagyméretű Enter lenne, akkor csak az í-vel kéne figurázni. Hát elég idegen még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#40548) Kront


Kront
tag

Sziasztok!

Teljes megelégedéssel használok egy Durandal G1N-et immáron két éve. Szükségessé vált, hogy legyen valami háttérvilágítás. (Semmi extra, csak fénye legyen.) Mit tudnátok ajánlani, amire lecserélhetem?

Ami feltétlelül:
- magyar ékezet
- ISO kiosztás
- MX Blue
- háttérvilágítás (a legegyszerűbb is elég)

Ami jó lenne:
- ne egy UFO fazon legyen, nem játékra kell
- lehessen hétköznapi (egyszínű) háttérvilágítást beállítani, ne csak a szivárvány teljes spektruma legyen elérhető egyszerre

ár: annyi amennyi, csak legyen.

(#40549) Kanczy


Kanczy
veterán

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok:

Az egyik, hogy hőn szeretett Gigabyte K85-öm sajnos 3 hete egy szervizben áll, és valószínűleg levásárlás lesz belőle. Szeretnék egy (szintén) mechanikus bill-t, ami:

-max. 40k
-normális kapcsoló van benne
-többszínű (jó esetben RGB) háttérvilágítása van
-magyar kiosztású / lehet hozzá venni magyar kupakokat
-letisztult, egyszerű a design-ja

Egyelőre a Cooler Master Masterkeys Pro M és a Cougar X3 Attack RGB között vacillálok (bár ez utóbbi a gyenge világítás és a kábel miatt egyre kevésbé tetszik). Tudtok esetleg ajánlani valami jó / jobb megoldást?

A másik kérdésem pedig az lenne (ha esetleg valaki tapasztalt, vagy jártas ilyen téren), hogy egy garanciális csere során az üzlet mondhatja azt, mikor nem képes ugyanolyan típusú terméket szolgáltatni, hogy csak levásárolhatom az összeget náluk? Véleményem szerint el is vihetném a pénzt tőlük, de nem vagyok benne biztos :F

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#40550) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Max 20k de boldogabb lennék ha már ilyen 15k-ért meg tudnám úszni.
2.Használt szóba jöhet?
Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Laptop mellé kell, hogy legalább ha itthon vagyok legyen normális.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Főleg programozásra és általános dolgokra, heti 1-2x casual gaming.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Ennyiért gondolom mechanikusat nem.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Először a microsoft ergo 4000 hypeolt fel, aztán rájöttem, hogy játszani nagyon rossz lehet rajta, amikor egyik kezed végig egéren van. Azóta a microsoft wireless kiteket nézegetem (3050, 5050), bár ezek nem voltak a topik ajánlójában benne. Mindenesetre tetszik, hogy wireless és közös receiverük van.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ANSI inkább de ISO is lehet, nem annyira mérvadó ez.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad muszáj és vagy legyen rajta FN gomb a windows mellett a laptopos cuccokat állítgatni, vagy legyen rajta egyből hangerő fel/le/mute.
Ezen kívül a media gombok ésper programozható gombok: nem kötelező de örülnék nekik.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Világítás nem szempont, vezetéknélküliség csak ha microsoft bundle vagy logitech bill(ehhoz wireless egerem van már). Csuklótámasz jó lenne, ergonomitás i guess, programozhatóság nem fontos.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.